f DEN HOLLANDER Feestelijk opening van het 0 Vanaf 1 januari 1969 Nieuw Peugeot-centrum -Rijnlandcomplex Oegstgeest Moonhwijk ai omgeving. Fontein bij gouden veiling Plassentocht wordt beter georganiseerd CHEPEH- Koudekerk bouwde in 1968 56 woningen AUTOMOBIELBEDRIJF Afscheid schoolhoofd Van Petegem Alphen -bon Nog steeds geen jeugdpredikant Burgerlijke stand van Nieuwkoop Kooiwijk en Pniël gaan samen HOE Df EILEN EN ZEILEN NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 21 DECEMBER 1968 OEGSTGEEST In het in et ui vlaggen, bloemen en kunstwerken doo "ers'ercie Hijnlands-lyceumcom- ,es^ ilex aan de Apollolaan hadden mu gistermorgen kort na elkaar twee ad. ipeningsplechtighe^en plaats, bei- de verricht door burgemeester jhr. (F van Eysinga en in tegen- n voordigheid van een groot aantal emb jaste». De eerste betrof de nieuwe ^8 uimte voor de openbare biblio- ime heek (annex schoolbibliotheek) de zaal aan de Homeruslaan, de in weede de school en de sporthal de aula. wai rïrï- In zijn toespraak bij de opening 'an de bibliotheek legde de burge- ieester er de nadruk op dat Oegst- »t zich met zijn sluitende begro- van de laatste jaren in een oorrechte positie bevindt. Een si- latie, waardoor royale gemeente- orn'|i'ie medewerking aan projecten als et onderhavige mogelijk is. Ter illustratie van de groei van we medewerking noemde de heer bêrlan Eysinga enkele cijfers: van een tnmoediging van f 1000 in 1960/61 ;ide de financiële bijdrage tot lim f 27.000 (het laatste subsidie- Irag). Zoals bekend, schonk de ge- mteraad ter gelegenheid van deze tning ook een deel van het meu- lair voor deze bibliotheek. Namens het ministerie van cultuur, :reatie en maatschappelijk werk >mde mr. L. B. van Ommen de in 82 f ce II Show in aula OEGSTGEEST Met vaart. ',lan en veel enthousiasme vijdden de leerlingen van het Rijnlands lyceum gisteravond ,hun" aula in, gebruik makend 'an alle mogelijkheden die deze aal biedt. Muziek, cabaret oneel, revue, film, kortom lies wat op en achter (conlis- en) de planken kan worden jedaan, was in deze „show" lerwerkt, compleet met licht- ffecten. Het succes bij het publiek, lat bestond uit genodigden onder wie burgemeester en xevrouw Van Eysinga) en •d-lesrlingen, was dan ook Proot. Brengt de sfeer van de aal zelf het publiek'al in een erwachtingsvolle stemming, isteravond steeg die tot het f.unt van feestelijk getoeter en iitmisch handgeklap. De mede werkenden aan het evenement 1 iadden dan ook tijfts nagelaten f «n het zover ie krijgen. Het. is ondoenlijk in kort be rk de vele facetten van de uur durende non-stop \ow de revue te laten pas en. Plezier en ernst, klassiek modern, gymnastiek en iral het Roslied wisselden \ar voortdurend af. Degenen zich maandenlang met dit iderdeel van het openings- A est hebben beziggehouden, jogen tevreden zijn met het sultaat van hun vindingrijk- kid en arbeid. 1 ƒ0, nieuws, abonnee an" dltUxeriUdqke /kkt- !,el* stimltd&ikesKfaM Jtfrtr.J ill: per kwartaal par maand ning voor mijn aktiviteit .g ik een "Gouda Bouquet", luwe abonnee krijgt onze krant I 'n dagen gratis. i IV' igel is niet nodig als u envelop schrijft: luwe Leidse Courant, itwoordnummer 267, Leiden de huidige tijd veelbesproken „per manente educatie", die in de praktijk veel moeilijkheden oplevert. In dit geval zijn ze, dank zij veel samen werking, opgelost. Mejuffrouw C. P. Visser van de Provinciale bibliotheekcentrale voor Zuid-Holland, memoreerde de gun stige start van de Oegstgeester bi bliotheek (na twee maanden had men al 500 leden, wie 3000 banden ter beschikking stonden) en bood mevrouw D. van Riemsdijk-Wiersma, de bibliothecaresse, een tweetal hou ten versieringen aan, In aula Als voorzitter van de bestuurscom missie voor het Oegstgeester lyceum verwelkomde ir. A. van Driel in de aula onder anderen prof. dr. A. E. van Arkel als vertegenwoordiger van de oprichters van de stichting. Daarna memoreerde burgemeester Van Eysinga in zijn openingstoe spraak de sterke toeloop van Oegst geester leerlingen naar het Wasse- naarse lyceum, die de bouw van een eigen (nood-) school in 1956 in Oegst geest rechtvaardigde. Met het overhandigen van ballen aan vier jonge lyceïsten, die deze als „fakkeldragers" naar de sporthal brachten waar de leerlingen van de school met feestelijke volleybalwed strijden begonnen, verklaarde de burgemeester de school, aula en sporthal voor geopend. Regen Een reeks van sprekers deed ver volgens een regen van felicitaties en geschenken neerdalen. Zo noemde mejuffrouw drs. H. van der Vliet (coördinerend inspectrice vhmo) het onderwijs op de school realistisch- progressief in het licht van wat voor het jaar 2000 wordt verwacht, bood de heer P. J. C. Lut namens de Ne derlandse Sportfederatie f 50.000 van het renteloze voorschot van f 140.000 als geschenk aan, voegde architect ir. R. D. Bleeker daarbij namens allen die met de bouw te maken hadden de houten banken voor de patio en ontvingen ir. A. J. Prins en de heer A. P. Oosthoek (leden bouwcommis sie) van de heer Van Driel respectie velijk een grammofoonplaat en een reisje naar Parijs. Prof. ir. W. C. Bischoff van Heemskerck bood namens de Was- senaarse bestuurscommissie aan president-curator prof. dr. P. Th. Oosterhoff een prachtige vleugel voor de school aan, rector dr. H. L. Oussoren uit Wassenaar voegde daarbij een ingelijste plaat van „het Rijnland" uit de atlas van Blaauw (omstreeks 1650) voor col lega-rector dr. J. P. Naeff. Agna de Dios Mr. L. E. van Holk bood namens de ouders het talenpracticum aan, gevolgd door een prijzenkast door de heer W. F. Beyen namens de reünis- tenVereniging. De heer Robert Jan Bakker sloot de rij met de melding van het voorlopige eindbedrag voor „die andere nieuwe school" (am bachtsschool in lepradorp in Colom bia, leerlingenactie „Agua de Dios"): achtduizend gulden. KOUDEKERK Koudekerk heeft een voorspoedig jaar achter de rug. Dat bleek uit het jaaroverzicht van loco-burgemeester W. van Vegten gisteravond in de gemeenteraadsver gadering. De 28 dit jaar in aanbouw gekomen woningwetwoningen zijn bijna allemaal gereed. Er kwamen zes winkels bij, 4 bungalows in Park „Ypenburg" nog eens 6 woningen in de Pr. Bernhardstraat. en in die om geving nog eens 12. Bij elkaar zo'n 56 woningen. Met de gronden voor plan „Oost 3" is alles nu rond, zodat men kan gaan bouwen. Ook kan de gemeente de grond gaan gebruiken voor de aanleg van sportvelden ten behoeve van de voetbalvereniging „Koude kerk". Het zwembad bleek dit jaar weer een succes. 96000 bezoekers namen een bad, een record voor Koudekerk. Met algemene stemmen werd de heer H. T. Gaarthuis uit Rotterdam benoemd tot onderwijzer aan de Burgemeester De Herderschool. Deze hoopt 1 februari in dienst te komen. Moeilijkheden Indertijd zijn moeilijkheden gere zen met het bestuur van de christe lijke school De Rank. Bij het punt uitkering van een voorschot aan het schoolbestuur stelden verscheidene raadsleden hier vragen over. De heer Dorrepaal wenste een betere samenwerking met het school bestuur en geen langs elkaar heen- werken. Volgens de heer Molema is het schoolbestuur bereid in overleg te treden. Voorzitter Van Vegten zag als oorzaak een communicatiefout tussen gemeentebestuur en school bestuur. In de toekomst zal men trachten dergelijke verwikkelingen te voorkomen. Verder stelde men een krediet van f 10.000 beschikbaar voor de voorbe reiding van een structuurplan. De nieuwbenoemde gemeentese cretaris, de heer D. van Brakel, werd beëdigd. Hij werd door de voorzitter namens B. en W. van har te gefeliciteerd, evenals door de heer Dorrepaal namens de raadsleden. De rondvraag leverde diverse vra gen op. De heer Van Veen klaagde over de bestrating in verschillende wijken. De voorzitter was het met vragensteller eens en zei dat er no dig iets aan gedaan moet worden. De heer Van Hemert vroeg of het mpgelijk was het zwembad te ver groten wegens het enorme bezoek. Wanneer dat financieel mogelijk is. zit het er zeker in, aldus de voorzit ter. De heer Heemskerk wees nog eens op het gevaar bij het oversteken van de verkeersweg aan de Rijndijk. Volgens de voorzitter was er 14 da gen geleden reeds een uitvoerige 'bespreking over dit probleem ge weest met het gem.bestuur van Ha- zerswoude. Er moét iets aan gedaan worden en zo gauw mogelijk, aldus de heer Heemskerk. Vuunverk Verder vroeg de heer Heemskerk, of het mogelijk is maatregelen te treffen tegen het afsteken van vuur werk en dergelijke. Kan het afste ken van vuurwerk niet verboden worden tot oudejaarsavond. Er wor den rotjes en ander vuurwerk in brievenbussen gestopt. Er zal overleg worden gepleegd met het hoofd van de politie, aldus de voorzitter, die tevens de ouders opriep hun kinderen op de gevaren van het afsteken van vuurwerk te wijzen. De heer Molema vroeg of de goed keuring van G.S. al binnen was voor de uitbreiding van de Chr. school „De Rank". Direct na nieuwjaar gaat men beginnen aan de bouw aldus de PEUGE0TPR0GRAMMA1969 204 Sedan, Break, Cabriolet, Coupé. 404 Sedan, Stationcar, Familiale, Break SL Bestelwagens. 204. 404 (Huif) en J 7 Laadvermogen van 375 tot 1800 kg. G»br. NefXen« Autom, mij n.v.. Utrecht Het aantal Peugeot rijders groeit snel, waardoor het net werk van Peugeot dealers en service-punten gestadig moet worden uitgebreid. Vanaf 1 januari 1969 is er weer een nieuwe Peugeot dealer bij: Automobielbedrijf den Hollander n.v. Excellente vakmensen waarin wij alle vertrouwen stellen. Wij menen dan ook, dat met dit nieuwe Peugeot Centrum de automobilisten in Katwijk, Noordwijk. Rijns burg, Valkenburg en Voorhout ten zeerste ner,:: -'«Hen zijn. Tel.: 01718/2276/3220 Katwijk a/z Koningin Julianalaan Predikanten in Kat wijk moeten -nrh'or -jijnpj] KATWIJK AAN ZEE Ds. G Boer schrijft, in het kerkblad van de Hervormde Gemeente van enkele trouwe luisteraars van de kerktelefoon liet ver zoek te hebben pehad voortaan niet meer voor rlo microfoon ov de kansel van de Nieuwe Kerk voluit mee te zinoen, omdat de luisteraars aan de kerktelefoon dan de aemeentezang niet kun nen horen. Hij nervolQt. ziiv mededebna met .Jk vind dit een billijk verzoek Alleen op die be wuste zovdna had ik geen dienst in de Nieuwe Kerk. Dat is dus een ander geweest. Daarom heb ik dit verzoek aan alle predikanten door gegeven en zij hebben voor zover no<$ia betering des levens" beloofd. Wij zullen als predikanten valt soms niet mee, vooral dus niet. een toontje lager, maar wat zachter moeten zingen. Dat wanneer je voluit wilt mee zingen. Maar wij hebben het er graag voor over. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-2C - Rijnsburq voorzitter. Het werk is gegund aan het bouwbedrijf van de firma Noor- dam. De heer Van Veen vroeg of een oplossing is gevonden om vrachtau to's, en andere grote wagens uit de bebouwde kom weg te krijgen. De voorzitter zei. dat wordt gewerkt aan een regeling. LEIDEN De pogingen van de Leidse herv. gemeente om een jeugd predikant te vinden (in de plaats van ds. Lamping) zijn nog steeds niet met succes bekroond. In een in de wijkge- meente Staalwijk verschijnend blaad je schrijft ds. P. Kloek, voorzitter van de centrale kerkeraad, dat men de laatste maanden met enkele tientallen predikanten contact heeft gehad in verband met deze vacature. Eenmaal leek het of men een geschikte kandi daat had gevonden maar voordat de herv. gemeente hem kon beroepen had hij de voorkeur gegeven aan een an dere gemeente. Maar men blijft zoe ken en hoorcommisie blijft haar moeiza .-erk Voortzetten. NIEUWKOOP Geboren: Hendrik Overleden: C P Toornend, 91 jaar. Ondertrouwd: W J J Vlaar 22 en D C M Nieuwenhuizen 20; J N L v Leeuwen 22 en M Markman 22. Gehuwd: A J Hoogerwerf 25 en J G M de Beer 23; W C Verweij 26 en P Visser 21; M Verlooen 31 en M C A Brasker 25; T van Lith 23 en G van Rijswijk 20; J Kranenburg 30 en A C Plomp 23; A N Straathof 27 en A M P van Benten 29; A H W Hulscher 23 en K L Verkleij 25; J B Pieterse 24 en J J Eijs 21; M Karkri 20 en M C P Feleus 21. Geref. Kerk Kalwijk KATWIJK AAN ZEE De mor gendiensten van de Geref. Kerk te Katwijk aan Zee beginnen op 22. 25 en 29 december om 10 uur. Dit in tegenstelling tot wat in de kerkbode staat vermeld. ALPHEN Na 12 jaar hoofd van de lagere school in de Martha-Stich- ting Rijnstroom (e zijn geweest, heeft de heer J. J. C. van Petegem gistermiddag officieel afscheid geno men. De secretaris van Rijnstroom, mr. Th. Ruys, zei dat velen met gemeng de gevoelens naar deze afscheidsre ceptie waren gekomen. „Wij zullen u KOELOF ARENDSVEEN Op de gistermiddag in restaurant Heemskerk gehouden receptie ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Coöp. bloemenveiling „Eendracht maakt macht" heeft burgemeester Smolders namens het gemeentebestuur van Alke made het jubilerende bestuur een fontein aangeboden, die zal wor den aangelegd in de tuin van het veilinggebouw. In zijn toespraak prees de bur gemeester de activiteiten van het bestuur. Hij toonde een foto vun de fontein met vijver. De heer L. Krijger bood namens de L.T.B. afdeling Roelofarends- veen een bloemstuk aan. Namens de kring bloemenvei lingen sprak de 2de voorzitter, de heer P. Enthoven. Hij schonk een kist sigaren. Ir. G. W. van der Helm sprak namens het rijkstuinbouwconsu- lentschap. Hij bracht de ruilver kaveling in Roelofsarèndsveen m herinnering, de kostbaarste in ons land. Zij is echter gelukkig een zeer juiste verkaveling geweest, die zijn geld dubbel en dwurs waard is gebleken. De heer J. L. Bakker feliciteerde namens de P.aiffeisenbank Roelof- arendsveen. Namens de leden van de studieclub van kwekers over handigde de heer G. I' Amie een geschenk onder couvert. Het bestuur van de veiling zat 's avonds in Voorschoten in res taurant De Gouden Leeuw aan een feestdiner aan. Op de foto: burgemeester Smol ders biedt de heer Verdel de foto aan v}et een afbeelding van de fontein, zoals deze voor de veiling wordt aangelegd. NIEUWKOOP Onder grote be langstelling werd gisteravond in café Aartman de jaarlijkse algemene ver gadering gehouden van de vereni ging Ijsvermaak Zuideinde". Voor zitter D. de Rooij zie verheugd te zijn over het feit dat tijdens de vorstperiode, verscheidene activitei ten ter hand konden worden geno men. zoals de kinderwedstrijden, de nationale kortebaanwedstrijden voor heren en de medewerking aan de plassentocht. Minder was hij te spreken over het tekort aan mede werkers bij al deze evenementen. Uit het financieel verslag van pen ningmeester Zeehandelaar bleek, dat het bezit van de vereniging weer is toegenomen en nu f 1128.30 bedraagt. Het jaarverslag van de secretaris vermeldde de activiteiten tijdens de korte vorstperiode aan het begin van dit jaar en vorige week. In bijzonder is de plassentocht. georganiseerd door da drie plaatselijke verenigin gen. een onverwacht groot succes geworden. Niet minder dan 2000 deelnemers hebben deze tocht gere den. Om de plassentocht in het ver volg beter te kunnen organiseren, hebben de drie verenigingen besloten hiervoor een aparte com missie in het leven te roepen. Uit elke vereniging zullen hierin drie personen worden "benoemd. Ijsver maak koos als zodanig de heren P. Eijs, H. v.d. Hoorn en J. van Lith. LEIDEN De herv. wijkgemeente Kooiwijk en de wijkgemeente Pniël zullen binnenkort worden verenigd. De nieuwe wijkgemeente zal uit twee delen gaan bestaan. In het deel dat nu Kooiwijk is zal de opvolger van ds. Joh. Poort werken (die nog beroepen moet worden) en in het deel dat nu Pniël heet blijft dr. P. L. Schoonheim werkzaam als bijstand in het pasto raat. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van de niet-herlciesbare heren J. Kuijf, M. van Da en P. de Bruin gekozen de heren Jac. EijsCzn.. H. Kranenburg en G. Kuijf. Tijdens de rondvraag werd meege deeld, dat een der leden doende is gelden in te zamelen voor het aanschaffen van een geluidsinstalla tie, die op een auto kan worden ge plaatst Tenslotte hield men een grote ver loting. Begin van brand NIEUWKOOP Gisteravond brak brand uit bij de heer Kwak- kenbos in het Zuideinde. Door het verbranden van een gasslang ontstond in de keuken een steek vlam. die gelukkig direct werd opge merkt. Geholpen door de buren slaagde men erin het vuur te doven. De intussen uitgerukte brandweer behoefde geendienst te doen. Ds. J. H. Bogers neemt afscheid van de heer Van Petegem. missen" aldus mr. Ruys, die opmerk te. dat de heer Van Petegem veel heeft bijgedragen tot de leefbaarheid in Rijnstroom. Hij prees zijn orga nisatievermogen, vooral als het ging om de kerstvieringen en overhan digde een herinnering. De heer B. Hoving sprak namens de kerkeraad van de Martha-Stich- ting hartelijke woorden en dank. Hij bood een kaars aan met de kande- jaar bij het kerstfeest heeft ge- jaar bij het Kerstfeest heeft ge bruikt. I oortrekker Ds. J. H. Bogers sprak namens „het dorp", waarmee hij Alphen aan den Rijn buiten de Martha-Stichting bedoelde. Bewondering had ds. Bo gers voor de wijze waarop de heer Van Petegem de oecumenische ge- dach heelt uitgedragen. Ds. Bogers die ook sprak namens pastoor Velt- huijzen noemde de heer Van Pete gem een voortrekker op dit gebied. De heer H. Dirkzwager sprak na mens de toneelvereniging Mobiel waarvan de heer Van Petegem voor zitter was. De heer Wijnmalen, hoofd van de technische avondschool in de Mar tha-Stichting. was met drie leerlin gen aanwezig. Hij schonk een langspeelplaat. De directeur van de Marthastich- ting, mr. W. Vogel, was de laatste toespreker. Het dankwoord van de heer Van Petegem culmineerde in de woorden: „Dank, dank en nogmaals dank, dat u allen mij aJ die jaren hebt verdra gen." aiuda 20 te ïokkaictu verw. Bukom (bunkeren). Bandai Mahshahr Acmaca 29 te Buenos Aiies verw Acteon 21 te Napels verw. Taranto. Lavera. Curacao Atys 27 te Lorenzo Marques verw. Port Sudan.Camilla 22 te Durban verw, Ango Ango, Pointe Notre, verm Curacao Caplluna 27 te Abidjan verw, verm Port Gentil. Rotfer- dam Dallla 21 te Gothenburg verw, om Kaap de Goede Hoop naar Mina al Ahmadl Dladema plm 27 gereed dok ken te Palermo, verm Es Slder, Teesport Dtone 24 te Mina al Ahmadl rw. verm Port Dickson Dosina 1 te Gothenburg rerw Kabylia 22 te Bombay verw. Madras. Calcutta. Perz. Golf Katelvsia 24 te Bukom verw Kellella 28 te Rto (le Janeiro verw. Santos. Rlo Grande. Recife. Natal. Fortaleza. Sao Lutz. Bclcm. verm Cu racao Koroma vaart vanaf 12 in de Singapore area Korovlna verm Singapore area Kostcla 20 te Kopenhagen verw. Pauillac. verm Rot terdam Krebsla 20 te Gothenburg verw. Gefle. verrn Gothen burg, Stanlow Kyllx te Stanlow 20 Tha- meshaven. verm Purfleci Maroma van Halu) om Kaap de Goede Hoop naar Rot terdam 15 verm Pcrz Golf Mctula 20 te Mtna al Ahmadl verw. Halul Island, om Kaap de Goede hoop naai Thames haven Xeverlta 21 bij itoek van Holland verw, komt plm 17.00 uur naar binnen voor Rotterdam/Europoort, om Knap de Coede Hoop naar Mina al Fahal. verm. Go thenburg NIbo 21 te Zuellina verw, Le Havre, Rotterdam Ondina 22 te Stavauger verw. verm Bonny (Fre- dcriria vervallen) iHillldnra 25 thv Kaapstod erw op weg nr Rotterdam -erw 13 Pcrz. Colf Phlllne Mina al Ahmadl 13 verw. Phülppia 26 te Thameshaven verwacht Sepia 22 te Mina al Ahmadl verwacht, om Kaap de Goede Hoop naar Fawlev Zafra 24 te Mina al Ahmadl verw, verm Aden Zarla 29 te Gothenburg ver wacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5