D CKB wil het eigen karakter behouden K.N.K.B. in gezamenlijke competitie met Okker volgend jaar prof Valbovol zonder angst in Europacup-avontuur VOLLEYBALPROGNOSES SAMENWERKING PAS IN 1970 Nieuw verlies voor AMYJ/R Merkx/Bracke sterkste koppel Topdammers in Arnhem voor krachtproef Tafeltennisteams in stedentrial Judith de Nijs wereldkampioene marathonzwemmen HILDA BLANKEN BLIJFT CLUB TROUW Diploinazwemmen Zweilandbad Quick Boys-Gouda IUWE LEIDSE COURANT 15 VRIJDAG 20 DECEMBER 19é8 kEN HAAG Het bericht dat de Christelijke Korfbalbond wil proberen om met de Koninklij ke Nederlandse Korfbalbond tot een gezamenlijke competitie te komenkwam toch nog onverwacht. Nauwe lijks een half jaar geleden immers verklaarde CKB-voor- zitter P. M. Nagtegaal op een in Voorburg gehouden ver gadering zich nog tegen een gezamenlijke competitie van de pupillen van de Haagse CKB-clubs en die van de Haagse Korfbalbond. En nu dan de mededeling om tot een gezamenlijke com petitie op landelijk niveau. De heer Nagtegaal zegt ervan: „Die Voorburgse vergadering is voor onshet bestuur van de CKB, bijzonder belangrijk geweest. Wij begrepen dat we ons op een competitie CKB/KNKB moesten bezinnen. IR. H. A. DUNS Weliswaar was ik op die Voorburgse vergadering daar fel tegen, maar toen moest ik een bondsbesluit voor mijn rekening nemen. Daarna hebben we die materie flink bestudeerd en na langdurige gedachtenuitwisselingen besloten we om met de afdelingsbesturen te gaan praten." „Wat we daar hoorden verraste ons waard->or we op de eerstvolgende bondsbestuursvergadering de geza menlijke competitie positief aan de orde stelden." Eén voorwaarde wordt in ieder ge val gesteld en die is dat de CKB zichzelf moet blijven, vooral wat be treft kadervorming, propaganda en het oprichten van nieuwe Christe lijke korfbalclubs. Het eigen milieu blijft belangrijk. Op de jaarvergade ring die in februari wordt gehouden, kunnen de leden zich over deze beslissing uitspreken. Hoe dan ook. de competitie-nieuwe-stijl kan om organisatorische reden niet eerder dan in september 1970 van start gaan. FEDERATIE De heer Nagtegaal kijkt echter verder: „Ik zie een KNKB en een CKB en daarboven een korfbalfede ratie als technisch apparaat. Onze or ganisatie kan daarvoor best mensen leveren." KNKB-voorzitter ir. H. A. Duns juicht de genomen beslissing toe, al voorziet hij ook wel technische pro blemen. „Het is voor mij de grote vraag, wat men precies venvacht. Een competitie zoals de voetballers hebben, zaterdag en zondag, kan wei nig bezwaar opleveren. Maar willen de CKB'ers één competitie, dan zal dat moeilijk kunnen, al verplicht de KNKB reglementair dat de clubs te gen principiële clubs op zaterdag moeten spelen. Het samen optrekken is echter het grootste winstpunt. Daar vraaet de leugd om." Valbovol op zondag HONDUIT TELEURSTELLEND is het besluit van de Woerdense volleybal vereniging Valbovol om de eerste Euro pacupwedstrijd (dames) tegen het Ant werpse VOG op zondag (19 januari) te spelen. Daarmee is weer duidelijk aan getoond dat sportlieden die lid zijn van een neutrale bond (zoals de NeVoBo) voor gewetensvragen kunnen worden gesteld, die hen sterk In Verlegenheid brengen. Want wie principiële bezwaren heeft tegen het spelen van een wedstrijd op zondag, wordt voor de keus gesteld: of niet spelen, of dat principe'overboord gooien. Jammer dat Valbovol heeft ge meend een of meer speelsters van het eerste team een dergelijke keus te moe ten opdringen. Was er nu totaal geen andere mogelijkheid? De tweede wedstrijd wordt op zaterdag 25 Januari gespeeld in de Woerdense veilinghal. Blindsehakers DE NEDERLANDSE AFDELING van de International Braille Chess Associa tion. die in 1970 het wereldkampi oenschap voor blinde schakers zal orga niseren. kampt met ernstige financiële moeilijkheden. De organisatie van een dergelijk omvangrijk evenement brengt uiteraard hoge kosten met zich mee en het bestuur van de afdeling Nederland van de IBCA ziet nog geen mogelijkheid die te dekken. „In het verleden hebben we voor gel- dellike steun weliswaar met succes aan geklopt bij enkele instanties", vertelt voorzitter G. Lap", maar met de orga nisatie van het wereldkampioenschap zijn duizenden guldens gemoeid. Er wor den zo'n vijftig deelnemers met begelei ders verwacht die in het onlangs geo pende vakantie-oord in Ermelo zullen worden ondergebracht. Alles bij elkaar gaat het ons bijna tienduizend gulden kosten", aldus de heer Lap. „Wij hebben daarom bij de Algemene Bank Nederland N.V., Tolbroekstraat 9 In Breda een rekening geopend waarop de genen die ons willen steunen een bijdra ge kunnen storten", besluit de heer Lap die de schaakolympiade voor blinden die dit jaar In Weymouth werd gehouden, op de voet heeft gevolgd om het wereld kampioenschap in 1970 even vlot te laten verlopen. Het gironummer luidt: 520 317 270 t.n.v. van de Afdeling Nederland van de International Braille Chess Associa tion. leum gaat vieren, een nieuw leven begint. Een leven, dat de heer Nagtegaal zelf met vertrouwen tegemoet ziet. „Wij vieren het gouden jubileum op 22 april 1970, en gaan dat in een sport hal doen. Dat feest moet een de monstratie worden van de kracht van de bond. Ik verwacht stampvolle tri bunes met rasechte CKB'ers." VERSPILLING Voorzitter Nagtegaal vult aan: „Langer gescheiden optrekken zou de stootkracht verkleinen en tot verspil ling van geld en energie leiden." De ontwikkelingen wijzen er op dat de CKB als zij in 1970 het 50-jarig jubi- Mutaties technische sector in CKB ROTTERDAM De heren H. Sie- mons uit Schiedam en H. Suurhuis uit Amsterdam, leden van de tech nische commissie van de CKB heb ben het bondsbestuur meegedeeld niet voor herbenoeming in aanmer king te willen komen. Beiden zullen echter nog een jaar in functie blijven om de nieuw-benoemden in te wer ken. De heer M. B Krielaart uit Gor- kum heeft zijn functie als competitie- leider neergelegd Hij gaat zich volle dig wijden aan ziin taak als voorzit ter van GKV Er is nog geen opvol ger benoemd. Ook de heer W. Ben- jert. competitieleider uit Vlaardingen wil zijn functie neerleggen. PRINS REIKTE TROFEE UIT BAARN „Ik zal volgend jaar een profcontract tekenen, maar ik hoop tegelijkertijd dat mijn afscheid van de bond niet van lange duur zal zijn. Het wereldtennis zal hopelijk over enkele jaren open zijn en een groot deel van het bondsbestuur is het daarmede gelukkig eens. Wellicht kan tijdens miin afwezigheid een tweede speler van internationale klasse worden gekweekt, zodat dan in de Daviscupwedstrljden goede prestaties kunnen worden geleverd". Dit vertelde donderdag de 24-jarige Nederlandse tenniskampioen Tom Okker in hotel de Hoge Vuursche in Baarn. Kort hiervoor had hij uit handen van Prins Bernhard, de beschermheer var. de Koninklijke Nederlandsche Lawn Tennisbond (KNLTB). de wereldtennistrofee ont vangen omdat hij dit jaar als derde was geklasseerd na de Australiër Den Bosch heeft donderdagavond thuis met 12—1 van de Zweedse Ushockeyclub Brinken uit Stockholm gewonnen De tus senstanden waren 11 40 7—0. Er waren MO toeschouwers. Rod Laver en de Amerikaan Arthui Ashe op ce wereldtennisranglijst zoals die naar de gegevens van vijf tien tennisjournalisten in het Ameri kaanse tennistiidschrift World Tennis is opgemaakt DOEL De Nederlandse tenniskampioen die zaterdag in het huwelijk treedt, vertelde dat hij nooit had gedroomd als derde op deze ranglijst te komen. Maar na mijn succes op de ten niskampioenschappen van Zuid-Afri- ka heb ik me wel als doel gesteld bij de eerste tien ce komen. Prins Bernhard toonde zich ver heugd over de prestatie van Okker „Ik ben er trots op dat Nederland een dergelijke tennisser bezit." De voorzitter van de KNLTB, de heer H van Hoegee, zei dat het Nederlandse tennis een grote ledenaanwas heefl gekregen na de successen van Tom Het volgend jaar zal de bond 70 jaar bestaan en dan za ook het honder- duizendste lid kunnen worden in geschreven. ROTTERDAM Donderdagavond is in Rotterdam voor de eredivisie van de Nederlandse volleybalcompe titie een wedstrijd gespeeld tussen AMVJ Rotterdam en AMVJ Amster dam. De Amsterdammers wonnen met 30. De setstanden waren 10—15. 7—15 en 6—15. MONTREAL De 43-jarige Aldo Martine uit de Canadese plaats Port Colborne, die ruim een maand gele den te Montreal het hart van een ander kreeg, is gisteren overleden. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis was zijn dood te wijten aan het afstoten van het vreemde weefsel. CHARLEROI Het Belgische koppel Eddy Merckx/Ferdi Bracke heeft de zes-daagse van Charleroi ge wonnen voor Stevens/Lelangue (Bel gië) en Sercu/Van Looy (eveneens België), die in dezelfde ronde eindig den, maar in de klassementsprints minder punten hadden verzameld. In de zesdaagse van de toekomst ging de sterke Belgische achtervolger Paul Crapez, die samen met zijn landge noot De Bosscher een koppel vormde, als eerste over de eindstreep. De overige duo's hadden één of meer ron den achterstand. De eindstand van de zesdaagse van Charleroi luidt: 1. Merckx'Bracke (Belg) 866 punten; 2. Stevens'Lelan- gue (Belg) 744; 3. Sercu-Van Looy (Belg) 389: op één ronde: 4. Fo re'Seeuws (Belg) 497; op twee ron den: 5. Porter'Gilmore (GB 'Austr) 618; op negen ronden: 6. Rancat- ti/Van den Berghe (It/Belg) 204. GOUDA in de Goudse damcompetltle is het programma bijna afgewerkt. In de hoofdklas moet BDV nog tegen Damlust 2 spelen. Zo goed ais zeker wordt dat een overwinning voor de Bieiswljkse dammers. ARNHEM Zaterdag begint in Arnhem de halve finale van de wedstrijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland. Er zijn twintig deelnemers, die elkaar in twee groepen van elk tien spelers gaan bekampen. Uit elke groep ko men vier spelers in de finale, die in april in Apeldoorn wordt gespeeld. Het tornooi is sterk bezet met o.a. Piet Roozenburg Okrogelnik, Varke- j visser. Bom. Bronstring en Van der Sluis. Ook Cees Bakker (Alblasser- dam) is van de partij, terwijl Zeeland vertegenwoordigd is door Jan Blom. In de eerste ronde, die zaterdag om 13 uur In „de Coehoorn" in Arnhem wordt gespeeld ontmoeten elkaar: Groep 1: Okrogelnik Hoekstra; Broier Varkevisser; Roozenburg De Ruiter; Koeken Bakker; Wig- gers Schotanus. Groep 2: Drost v. leeuwen; Storm De Boer; W. de Jong Bronstring; Bom D. de Jong; Van der Sluis Blom. ROTTERDAM De traditionele jaarlijkse driestedenontmoeting tus sen de tafeltennisteams van Dor drecht. Gouda en Rotterdam zal dit maal in Dordrecht gehouden worden. Op zaterdag 28 december (aanvang 13 uur) is de Victoria-cantine het toneel van de strijd. In tegenstelling tot de vorige jaren zullen nu teams van twee spelers opereren en zullen er geen juniorenwedstrijden plaats vin den. Dames: Ria Heydra-van Zijp en Tineke Bogaers-Beljaars (beide Ro- teb). Heren: Overgang: F. Suttorp en R. Schewe (beide NOAD). Eerste klas: J. Boekestein (Diveko) en A. Janissen (21 Up), Tweede klas: C. V.D. Vegt (Stadhuis) en Th. J. C. Opdam (TOGB) Derde klas: P. Jansen (Borsje en Buysman) en J. Braber (De Windmolens), Vierde klas: P. Peek (TSF) en K. van Niekerk (TOGB). WASHINGTON Het internatio nale verbond van professionele mara thonzwemmers heeft donderdag de Nederlandse Judith "de Nijs en de Egyptenaar Abdel Latif Abou-Heif uitgeroepen tot wereldkampioenen marathonzwemmen 1968. Zij werden gekozen op grond van hun prestaties in wedstrijden in Italië, Canada en de Verenigde Staten. Judith de Nijs is prof-zwemster sinds 1964. (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE A/D IJSSEL Volleybalminnend Woerden lijdt aan een kwaal die tot nu toe alleen in voetbalsteden als Rotterdam (Feijenoord) en Amsterdam (Ajax) bekend was: Cup koorts. Oorzaak daarvan is de deelneming van het damesteam van Valbovol aan de Europese bekerstrijd voor landskampioenen. De inschrijving van Valbo vol aan het tornooi is in niet geringe mate te danken aan de supporters van de Woer dense club. Al op de kampi oensreceptie stroomden de giften binnen. In totaal werd ruim zesduizend gulden bij eengebracht waardoor voor het eerst in de geschiedenis een Nederlands damesteam aan de Europacup kan deel nemen. De loting wees het Antwerpse VOG als tegenstander in de eerste -nnde aan. Verwacht wordt dat zo'n -triehonderd sunporters de reis naar Vntwerpep zulten meemaken. Theo Blanken (31) coach-trainer van Val bovol. en Hilda Blanken-Van Gulik 'ld). toDspeelster van de Woerdence vereniging, geloven niet dat VOG een onoverkomelijke hindernis zal vormen. „Wij kennen het spel van VOG goed. Wii zullen misschien één set 'lit handen moeten geven, maar verder zal VOG niet komen On derschatten zullen we de Antwerpse ploeg zeker niet", oordeelt het vol leyballende echtpaar. f Driemaal Ontspannen achterover leunend •n een comfortabele fauteuil in zijn riante flat in Capelle a'd IJssel ver volgt Theo Blanken: „Vanaf volgen de week gaan we driemaal per week trainen In plaats van de ge bruikelijke tweemaal. We gaan ons volledig richten op de Cup omdat we in de Iandscompetitie waarschijnlijk te ver achterop zijn geraakt om nog kans op de titel te •naken. Die achterstand ls vooral te •vijten aan ees gebrek aan conditie n het begin van de competitie. Door de moeilijkheden rondom de •ereniging er was zelfs even spra- ce van dat Valbovol zou worden ipgeheven was er nauwelijks ge- 'egenheid tot trainen. Er gingen daardoor drie wedstrijden onnodig verloren. Bovendien wil elk team tegen de landskampioen zo goed mogelijk voor de dag komen. De mentale druk voor onze meisjes THEO BLANKEN werd te zwaar. Je kan dan wel op ze gaan kankeren, maar daar kun nen de meeste meisjes helemaal niet tegen. Ze barsten dan prompt in een huilpartij uit", zegt Blanken Afscheid Een uitzondering daarop is Hilda Blanken-Van Gulik In belangrijke» wedstrijden wist zij haar me despeelsters vaak door depressies heen te slepen Hilda, die morgen weliswaar in de interland tegen Hongarije in Oegstgeest afscheid neemt van het nationale team, is echter nog niet verloren voor haar vereniging. „Ik wilde bij zestig in terlands stoppen en dat gaan mor gen tegen Hongarije gebeuren. Je moet gewoon weten wanneer het tijd is om te stoppen", meent de hoogblonde Capelse. „Ik heb praktisch alle Europese landen bezoeht met het nationale team en hen daarbij uitgekomen in één wereldkampioenschap, twee Eu ropese kampioenschappen en één Westeuropeese titelstrijd. Naast de zestig interlands heb ik nog zo'n negentig internationale wedstrijden gespeeld In tornooien en dergelijke. Waarom zou ik dan nog doorgaan?". Hilda is de enige Nederlandse HILDA BLANKEN speelster die tot Oosteuropees ni veau reiktë „Van de wedstrijden te gen Polen. Rusland en Oost-Duitsland heb ik verschrikke lijk veel opgestoken, vooral in tech nisch opzicht. Ik geloof dat ik ook veel van de Oosteuropese mentali teit heb overgenomen: je moet hard voor jezelf kunnen zijn", oordeelt Hilda „Dat is het grote verschil tussen Nederland en de Oosteuro pese landen. Ze zijn hier gewoon te week. Daarom zal de kloof tussen Nederland en Oost-Europa waarschijnlijk nooit worden over brugd. De enige ln het nationale team die ook hard voor zichzelf kan zijn is Tonnie Verdijsseldonck". Vrienden Het valt Hilda die diverse aanbie dingen uit het buitenland heeft ge kregen nauwelijks moeilijk het Oranjeteam de rug toe te keren. „Ik heb alles bereikt wat er te bereiken valt. Nee, wanneer mijn tijd bij Valbovol voorbij is zal het me heel wat moeilijker vallen afscheid te nemen", verzucht Hilda. „Je hebt daar tenslotte een hele vrienden kring opgebouwd". Wanneer zij Val bovol vaarwel zegt kan zij echter nog niet zeggen. „Waarschijnlijk is dit mijn laatste seizoen". LEIDEN Diploma A: Hans Lathou wers. Fred Filippo. Hans Peetsold. Eric Schmidt. Hester van Wlerlngen. Cornel Boere. Wim Uiterdijk, Joan Vrede. Jan Mathijs Brier, Gerajonde Humme. Peter Bronsgeest, John van Weerlee. Diploma B: Marion Bestelink. Tanja Straater, Irene van Leeuwen. Geert-Jan Dijkma. Stef van Ekdom. Margeth van Wijk. Ronnie Bakx. Tommy v/d Eynden. Frits Stoffers. Henk Kruyt. Catherine dc Clerq, Liaa Leupe. Irene Vriend. Margriet Zitman. Susanne Lens, Roland Dreef. Alex Kamphues, Ria du Prle. Sylvia Can- noo. Hans Snik. Sam Erades, Pieter v/d Vliet, Henny Onderwater. Rienle Nieu- wenburg, Peter Bey, Louise Voskuil. Rob Schllthuizen, Robert Oosterbroek. Ronald Overdljk. Gerard Wassink. Wim Vreeswijk, Hans Mader. Tiny Koome. Henk Cooreman. Marcel de Jong. Diploma A Marjo Hulsman. Wllma Brinks. Ellie Vonk, Dorlen Oom. Wllle- mlen Kerkhoven. Henk de Jong, Marjan Buis. Dirk Arnoldusse, Jan Teekens, Sl- mone van Buuren, Carla van Lieshout, Anneke Klootwijk, Diploma B: Jackie Stlgter, Joske Boom, Peter Ltndhout. Ro nald Schenk, Jetje Arnoldus, Peter Ou- werkerk. Leo Nolles. Hans v/d Meulen, Bert Denneman, Hans Kuipers, Jan de Nooy, André de Bree, Erik Baars, Remko Vogelenzang, Arian de Jager, Carolien de Bree. Marien Vlijm. Marjolein Pera, Mar- got van Woudenberg. Sandra van Offe ren, Beppie van Soest. Diploma A: Carolien Thomassen, Roze marijn van Dishoeck. Frank Ludzer v/d Starre, Jan v/d Broek. Johnnie de Doer, Connie Haneveld. Marianne Flanderhijn. Hanneke van Weeren. Janny Zwart, Coc- key Hannaart. Sjaak. Herwaarde Paul van Emmerik. Adri v/d Poel, Giel van Veen. Martien Herreur. Johanna Broeke- ma. Diploma B: Aart Duiser, Ewoud van Aken. Remco Salomé. Onno Voorhoeve. Annelies Lohman, Leonard v/d Plas. Henk Eigenbrood, Marja Beekman, Hans Rahns, Ronald Luiten. Wllco de Fey. wll ma Sierat. Sjaak Slingerland. Jos Tims. Jeep Muilenbroek. Diploma A: Nicolette Hogenboom. In- grld Dessens, Lodewljk Daleman, Louise ten Broek. Bernadette ten Broek, Renate Klerks, Toos Lagerberg, Bernadette Droog, Marcel Laken, Robbie Dahlmeyer. Ton Verleg, Astrld Vrouwenveider, Dorlne Nijssen, Diploma B: Pirn Blk; Mllke Omt- zigt, Frank van Akkeren, Jacqueline Pad- denberg, Liesbeth Werter, Monica Bo- kern, Marijke Brink, Hermlne Tummers, Harltnde Kuypers, Peter van Gent, Hans de Mol, Donny van Akkeren, Conny Tummers, Marja Piket, Jan Rudolf Ding- Jan, Erna Maasdijk, Paula Koek, Walter Burgcrtng, Hans van Niekerk, Hans van Zeyl, Marianne Foks, Willie Barning, Paul Walter. Aad van Wiel, Bram .van Wiel. Diploma A: Toos Dubbeldeman. Marlet- te van Loenhoud, Astrid Vrceken. Anne ke Buis. René van Dijk, Jan Harland. Fransje Barnard, Jaap Boere, Gijsbert de Vos. Frans v/d Bogaard, John Vlieland, Kees Meyer. Paula Kerkvliet. Thea Ham, José Vosters, Marijke Buurman. Marian van Hout, Harrie v/d Poel. Marga van Kessel, Selma Nlerop, Diploma B: Freddy Hansen, Netty v/d Leek. Betty Dullemey- er. Arlette Hlns. Harriet Boon. Jan Hein Carée, Wim Chrispijn, Freddy Martljn, Rob van Schaik. Jan Maarten de Jong. Rogier Galama. Dick v/d Mey, Jcanetteke Kleevens, Hans Stolker, Jactnta van Har- tcveld, Gerard Montanus. Aad HUlenaar. Diploma A: Frans Bakker, Yvette Bres. Monique Mizee, Hettie Verllnd, Ellen Phl- itpsen. Diploma B: Flip Landwaart, Jltse de Vries, Corneiie van Linge, Marian de Boch. Rolien Buysen, Deslrée Bliek, Arian Renault, Yvonne Logemann, Alex Pison. Olaf Mengs. Arthur Peute. René Cramer, Bob de Jong, Remo Roem. Bou- dewijn Sjouke, Mike Robertson, Henk Teeuwen. Marijke van Erkel. Diploma A: Dicky Smit, Monie Heerlus. Helecn Kouwenhove. Astrld Kulvenho- ven. Ellen Visser, Mlchon Bourgeois, Wll- leke v/d Plas, Janneke Steeneveld, Nico Verhoef, Liesje Bouman, Connie la Lau, Dick van Deventer, Sanneke v/d Zeeuw, Rob Mleremet, Ton Luyks, Ronny Glezen. Mar.v Eyck, Vencint Habrakcn. Joke Montanus, Treesje Wessendorp, Monique van Cleef, Marja Hoeke, Jan Bom, Robert Smits, Bert Kulk, Kltty v/d Oord, Peter de Klerk Wolters, Hans v/d Pluym. Nel- leke Bruin, Diploma B: Maya v/d Vliet, Ronnie Bonarius. Dini Erades, Petra Key- zer, Frans Verduin, Hans Langeveld. Maartje v/d Mey. Ineke van Kampen. Anneke Vis. Arie van Veen, Leo Cavé. Silvia van Berkel. Theo de Water. Wtm Miesthoven, Robin Voerman, Freddy Bos. Wim v/d Oord. Corrie du Prle, Gerry Rijsbergen, Mieke Bosman, Franske Wes- sel, Robbie Keereweer, Peter ter Wee. Cor Glasbergen. Diploma A: Yvonne Opdam. Mllly v/d Sanden. Mar got van Proosdij. Diana van Velzen. Jan Witsenburg, Ronnie ju..-, Monique Lut. Jolanda Pison, Lleke Doele- man. Chris Brouwer. Paul Boersma, Kat- Ja Hogendoorn. Liliane v/d Poll, Rudy Claproth. Geert Jan Lustig. Arjan Me- chelse, Willy v/d Laan, Jolanda Vollmar, Cissy Mieog. Diploma B: Henri Horrce. Miechel Knijff. René Goddijn. Eric van Strlen, René Lampo, Greetje Jansen, Ma rian van Rijn. Wilfrlde Ouwerkerk. Kees Simmerman. Mary v/d Steeg. Bram P see, Manfred v/d Brugghen, Sake Boonstra, René Feensira, Liesbeth Os>c- wade, Ineke Veerman, Bert vnn Hcmert. Dirk Jan van Weizen, Hans Wildschut, Paul Thépass, Johnny Koopmans, Sander Grilfloen, Mieke van Peet. Marjo Buis. Diploma AMarian Gijsman, Wim Dek ker. Rudie Voogt, Lex Knlgge, Margriet Tolsma. Ellen v/d Spek. Elslo Freddy Rijsdam. Toos Wortman, Rita v/d Klein. Marja Bogaard. Yvonne v/o Leek. Wllma Hoogeveen. Jeroen van Rootlcn. Peter l'Amie. Theodorus Cattin, Theodo- rus van Santen. Margarctha Bosma, Di ploma B: Erik van Veen. Frank Uittenbo- gaard. Dolinda Knigge. Tom Blom. Nella v/d Kraats, Marja Rijsdam. Erzsi Mesza- ros, Rudie van Schooten, Bob van Win kel. Peter van Zonneveld. Oscar Niezen. Rlana v/d Ent. Anneke Vorst. Joep do Schakenbos, Gerrie van Stein. Vera Hal vemaan, Collin Gelevert, Johannes Hoo- genboom, Martinus Brouwer, Elisabeth Martljn. Diploma A: Anita Jansen. Bea v/d Meel. Hilda v/d Boor, Henny Trouwer- bach. Peter Nievaart, Henny Montsnus, Jan Bey. Bert v/d Wijngaard. Carllto Stephan, Mieke van Beyercn. Conny Glc- llng, Henneka Klootwijk, Nlna v/d Berg, Elly Schaap. Diploma B: Marijke Jong- mans. Hans Koot. Ferry v/d Poel. Rob Klein. Cerard Gerrltsma. Maria Blan- kensteyn. Erik Jan v/d Heuvel. Kim Holswllder. Aat Segljn. Dikkle Ramp. Beppie Blok. Inge Sprong; Anneke Boom. (Van onze sportredactie) ARNHEM De Haagse mevr. Tuk heeft gisteren in Arnhem in de eerste partij met zwart spelend remise behaald tegen mevrouw Heemskerk, de veel voudige damesschaakkampioen van Nederland. Het was de eer ste van de vier partijen in dit tornooi met als inzet de Neder landse titel. Wanneer de herkamp onbe slist eindigt, krijgt mevrouw Tuk de titel toegewezen op grond van haar betere prestaties in het kampioenstornooi van april. Op de foto: mevr. Tuk tijdens de eerste partij. Damclub K.D.C. KATWIJK Bordenwedstrijden van de Katwijkse damclub KDC: Hoofdklasse: F. SpierenburgC. van den Bosch 02, Ar van Beelen J. van Duyvenbode 11, J. Scho- neveldJ. Godwaldt 20, J. Sloot wegM. L. Dijkstra 02, J. Pas- schierJ. Zwaan uitg. Eerste klasse: KI. van DuynH. Koelewijn 02, C. de WinterJ. Schoneveld 02, C. van Klaveren J. Heemskerk 11, H. VoorzaatB. van Rijn uitg., J. van SlootenD. Zaal uitg. Tweede klasse: Am van Beelen IJsbr. Rijsdam 20, T. GuijtA. Oexman 11, D. RosP. Ouwehand 2—0. VOETBAL VOLLEYBAL Overgang IX heren: Castellum—MVC (20/12), HML/CLV 2—DOS, Hercules—PVC. Valbovol 2—Punch. IX dames; HML/CLV 2—Scorpio, Rapid—VVC/Syrena, Blokkeer —Achilles. Haag 2—Vodo. XII heren: Ty foon 2Alliance (20/12), Amsterdam—Sint Martinus. XII dames: AMVJ/A 2—De Mo lenwiek 2 (20/12). (Van onze sportredactie) KATWIJK IJs en weder die nende speelt Quick Boys morgen op Nieuw Zuid tegen de zondag eerste klasser Gouda. De wedstrijd begint om half drie. Marian Smit, Annet v/d Bend, Paula Breedeveld, Johnny Volkers. Diploma A: Hendrik J Beenhakker, Ronny Favler. Eric Picter Schreurs. Jo landa Kanbier, Marieke Poots, Helene Smink. Ingeborg Neuteboom, José Noort, Gé Wltteman, Nettie Blansjaar, Paul Ta- mellng. Rudi Neuteboom, Margareth van Leeuwen. Marja Hogervorst, Martin van Keulen, Ronald dc Lanncc de Bctran- court. Leny Tegelaar. Diploma B: Frank v/d Linden, Tonny van Es. Carla Bllk- man, Marry GljzenlJ, Mary Gerardts, Danny Oudshoorn. Jan de Bruin. Erlc-Jan Koudenberg. Jan Bouman, Jaap Jan Hoogbruln. Erica Harteveld. Irma Pots. Sydie Siera, Rob van Bemmel. Rob Zandbergen, Udo Lutz, Hanneke Sand- berg, Maria Dees, Eric Bosch, Anneke Spies. Diploma A: Lia Leeuwenburg, Matthljs Cats, Govert de Jong, Ineke Sierag, Freek van Egmond, Diploma B: Arjan Leen- houts, Hans van Valderen, Marry van Egmond, Hendrlek Treur, Willem van Kampenhout, Wim le Malr, Wllma Ver ver, Marieke Ploos van Amstel, Anne-Ma- rleke Krol, Ernst Hulst. Coby Treur, Ro gier Huffnagel, René Zwanenburg. Diploma A: Greetje de Roode. Ragnhlld Broerse. Marjan Rijsdatji. Rob Tuuren- hout. Johnnie Verkade. Marianne Went, Stijnie Heldensteyn. Liesbeth Chaudron, Jan Geersing. Shannon Ooms. Els Groen. David Schlagwcln, Ronald Stouten Han- nle Ganger. Joop Werk, Marian Wessen dorp. Emmy Dubbelaan Martien Hey- mans. Tommie van Steyn. Ineke v/d Berg. Diploma B: Dik Boelec. Yneke. Beekman. Arie Verboon. Hans v/d Bosch. Wim Korteland. Llsctte Kroesemeycr. René Springer. Wllma Barkema, Wim Groen. Jaap Arnoldus. Jacqueline Ver meer. Dorrie Lepelaar. Francien Camblcr, Eddie van Dijk. Diploma A: Nico Groenendijk, Ferrie Vijlbrlef. Jolanda van Duuren. Willem Klein. Eva Erades, Wim Boehlee, Kees Jan Itersom, Henk Kamphues, Peter Sta- vleu. Rles v/d Berg, Henk-Jan Floor. Frans Vervoorn, Diploma B: Tineke Le pelaar, Sjaak v/d Wijngaard, Lex de Jong, Judtih de Wolf. Corrie Vogelen zang, Anneke Veithuyzen, Jan de Kok. Peter Woltlng, Marijke Verhaar. Jan W van Waveren, Adrie van Maasdam, Eric Sprong, Joop Simons, Sjaak Warmenho- ven. Robby Jonk. Kuuk van Mechelen. Bouke Kuiper. Rico v/d Reyden, Marjo lein Verboon. Diploma A: Sandra v/d Velden, Tineke Vermeer. Frlts Fengler, Nelleke Habra kcn. Coble Riethoven, Joke Iloeps, Jan van Tongeren, Hennie Jansen. Betty Humme. F.lly Vijlbrlef. Rudi Vertint. Jlm Gluvers. Petra de la Rle, Dlnle Zandvliet. Diploma B: Ingrld v/d Blom. Rudie Mole naar. Cor Veefklnd, Mieke Boom, José de Mey, Marja Verver. Kees Wilbrink. Mari on Hakkenberg. Herman de Goey, Karei v/d Bom. Kees v/d Kroef, Elly Ooster hout. Anncmleke Tlmmers. Monique Brakshoven. Tineke Piket, Paul van Dig gelen. Richard Llgtvoet. Diploma A: Lla Dongelmans, Hans Wol ters. Liesbeth Kluts. Yvonne Hoogduin, Mirjan Ligtvoet. Henny Burgemeester, Hans Ravensbergen, Frans Helneman, Henny Mark, Diploma B: Dlck v/d Bosch, Annemleke van Egmond. Johnny Bave- laar. Pierre Brandts. Johnny Verkuylcn, Lldy van Ulden. Hans van Buuren, Eddy Ciere. Dick de Kler. Mary Veefkind. André van DIJk. Peter van Dtjk. Cokky van DIJk. Wim Seller. John Korpershoek, Petra Kooien. Josje Llgtvoet, Ingrld van Wezel, Romy Brusee. Eredivisie lieren: Tornado—US 1 HML/CLV—Hevok 4 u. 1 Valuas—Blokkeer 2 CitoLibanon 2 Iloofdklas Heren: OctopusDelta 2 Haag '68The Smash 4 u. 1 Dames: PVCDie Raeckse DeltaMivo SOSOctopus ZVCZaanstreek 7 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15