Ziekenhuis Rijnoord bijna weer gezond 'Con Amore' in Bachs W eihnachtsoratorium M95 Katwijkse verkocht illegaal drank DeMantelspecialist In Leidei l komen wonen Dokter Kothe aan tijdelijk de leiding LP.K.V. -successen in Boskoop V aarplichtbeloning voor zeevissers Margarine wordt niet duurder Schaakclub Philidor is één van die vele, echt mooie mantels die slechts kosten NIEUWE IEIDSE COURANT DINSDAG 17 DECEMBER Overdracht aan plaatselijke stichting ALPHEN Het ziekenhuis Rijn- oord wordt overgedragen aan een dezer dagen op te richten plaatse lijke stichting. Het voorlopige be stuur van deze stichting zieken huis Rijnoord voor Alphen aan den Rijn en omstreken zal worden ge vormd door de heren mr R. van den Berg, H. Bergsma. drs W. Kooi en F. H. Nauta. Op korte termijn zal het worden aangevuld met een aantal leden uit Alphen en naaste omgeving. In afwachting van de benoeming van een directeur-geneesheer heeft de heer F. H. A. Kothe, arts, oud directeur-geneesheer van het Aca demisch Ziekenhuis van de Vrije Universiteit te Amsterdam, zich bereid verklaard de medische lei ding van het ziekenhuis Rijnoord op zich te nemen. De medische staf en de directrice van het ziekenhuis zijn het hele maal eens met de tot nu toe ge troffen maatregelen. Aan de definitieve overneming van het ziekenhuis door het nieu we bestuur wordt met voortvarend heid gewerkt. Deze overdracht kan spoedig worden tegemoet gezien. De stichting voor christelijke zie kenverzorging in Nederland, die het ziekenhuis beheerde, zal zich ge heel terugtrekken. Rustige sfeer Bestuurslid Bergsma zei bij de toelichting op de nieuwe ontwikke ling, dat men nu de gelegenheid moet krijgen de zaken in rustige sfeer verder te ontwikkelen. Dr. H. A. de Lange, geneeskun dig inspecteur voor de volksge zondheid, legde er vooral de nadruk op, dat de sfeer van vertrouwen die doorbroken is, moet worden hersteld, zowel bij de medische, de geneeskundige als de verpleegkun dige staf. Hij zei o.m. dat genoemde drie groepen volkomen bekwaam zijn voor hun taak. Er zal nu een nieuwe administrateur moeten wor den aangesteld en dan kan weer de situatie ontstaan waar de regio Alphen recht op heeft. Dit laatste werd nog met nadruk gesteld: dat men ook ziekenhuis voor de om geving wil zijn. Dokter Kothe stelde, dat een zie kenhuis geen persoonlijk karakter meer kan dragen. Het ziekenhuis is van de stad, van de streek. Het is een arbeidsgemeenschap, die moet worden gedragen door de bevol king. Hij achtte alle mogelijkheden aanwezig het ziekenhuis Rijnoord een goede plaats te geven in de gemeenschap waarvoor het bestemd is. Dokter C. H. Schagen van Leeu- BOSKOOP De kleinuierensport- vereniging Boskoop en Omstreken hield haar tiende tentoonstelling in Florida. Er werden een kleine duizend dieren tentoongesteld. Ook de JPKV was met een fbnk aantal dieren aan wezig, die van hoge kwaliteit bleken te zijn. Zo was daar de heer J. Belt te Leiden, die met zijn Witte Vlaamse Reus de beste van de tentoonstelling werd. Nog groter werd het succes toen B Schroef te Leiden de derde plaats bezette met zijn landelijk bekende Franse Hangoor. Voegen we daar nog bij M. A. Hoogeveen, Hoogmade, die met zijn Oud-Engelse Vechtkriel, de beste oude haan bleek te bezitten en C. de Geur. Leiden, die met zijn oude hen Sebrichtkriel ook de beste werd. dan is het succes compleet. Eveneens bleek A. Zevenhoven. Zoeterwoude. met Pekingeend de beste grote eend te bezitten. De overige geslaagde inzenders wa ren: Hoenders N. J. Vriezekoop, Ha- zerswoude met Holl. Kriel le ZG C de Geus. Leiden met Holl. kriel 2x2 ZG en met de Sebricht krielen le ZZG en leZG L. C. van Ruiten. Rijpwete- ring met Sebrichtkrielen le ZG en 2x ZG. M. A. Hoogeveen, Hoogmade met Oud-Eng. Vechtkrielen le ZZG en le ZG en 3 x ZG. Watervogels: P. J. de Groot, Hazers- woude met Rouaan-eenden le ZZG en ZG. met Muskuseend 2e ZZG en met Indische loopeend 2e ZG. A. Zeven hoven. Zoeterwoude met Peking- eenden. 2e ZG, le ZZG en le ZG., met de Ind. loopeenden le ZG. le ZZG. le ZG, le ZZG en le ZG. P. C. Verte gaal. Hazerswoude met Mandarijn eenden 2e ZZG en le ZG. Konijnen: C. J. Deckers, Leiden met Vlaamse Reus, blauw le ZG en met de Gele le ZZG. 2 x le ZG en ZG. M. F Zandbergen. Leiden, met VI. Reus, blauw, 2e ZG en met de witte 2e ZZG. E. A. Teske, Zoeterwoude, met VI. Reus wit le ZZG. J. v. Putten. Zoeter woude, met VI. Reus. wit ZG. Van der Weerd, Leiden met VI. Reus. wit ZZG en J. Belt. Leiden, met VI. Reus. wit le ZZG (beste der tentoonstelling». B. Schroef. Leiden, met Franse Hang oor le ZG en le ZZG (op 2 na beste der tt.) P. Zwanenburg. Leiden, met Wener, blauw, le ZG. W. v. Benten. Voorschoten met Havanna's, le ZZG. le ZZG en 2e ZZG. S. Gommans. Lei den, met Alaska's le ZZG. M. A. Hoo geveen. Hooogmade met Hollanders 3e ZG en 2x le ZG. P. v. d. Leek. Lei den. met Klein Zilvers 3e ZG. Cavia's. P. Marijt. Leiden, met glad- haar. zwart 2e ZG en le ZG. M. A Hoogeveen. Hoogmade met driekleur. Dorstelhaar le ZG. Dokter Kothe, die is benoemd tot tijdelijk geneesheer-directeur van het ziekenhuis Rijnoord. wen, voorzitter van de medische staf, verklaarde zich volkomen con tent met de gang van zaken. Hij zei dat men in de afgelopen pe riode in het ziekenhuis Rijnoord reeds behoorlijke resultaten heeft bereikt en dat er bij de medische staf volle tevredenheid is over de medewerking van de verpleegkun dige staf. Er is alle reden de toe komst met vertrouwen tegemoet te zien. T erugkeer Het is wel zeker, dat verschei dene personeelsleden die vanwege de moeilijkheden ontslag namen, nu opnieuw hun krachten zullen aan bieden. Met name Zal dit het geval zjjn met tal van zusters. Dat feeds op korte termijn zo veel ten goede is veranderd, komt stellig voor een belangrijk deel op rekening van het Alphense vier manschap. Toch willen we niet on vermeld laten, dat bij het zoeken van een oplossing de Stichting voor Christelijke Ziekenverzorging in Eindstand hokkenshow Steeds Sneller NOORDWIJK Op de laatste avond van de hokkenshow van 'Steeds Sneller' in De Beurs wer den de duiven ingezonden, die op de voorgaande avonden als de beste drie waren geclassificeerd. De uitslag van de keuring luidde als volgt: de beste jonge duivin was van de heer W. Q. Schelvis, de beste jonge doffer behoorde toe aan de heer G. Duindam, de beste duivin 1967 was van de heren L. Steenvoorden Zn., de beste dof fer 1967 was eigendom van de heer C. van den Berg, de beste oude duivin behoorde aan C. Ruigrok en de beste oude doffer werd inge zonden door de heren L. Steenvoor den Zn. Deze laatste duif was tevens de beste van het geheel. De eindstand van de keuring van de hokken luidde: 1 en 2 J Aan- hane en J Barnhoorn, beiden met 1099 punten; 3 Gebr. Van Duin 1098% punt, 4 G Duindam 1098 punten, 5 C Ruigrok 1097% punt. Vrijdagavond 3 januari om acht uur opent Steeds Sneller in hotel De Zeeleeuw zijn jaarlijkse tentoon stelling. Ongeveer 400 duiven zal men daar kunnen bewonderen. Aankoop voor boulevard NOORDWIJK Ten behoeve van de realisering van de parallel boulevard heeft het college van B. en W. onderhandelingen gevoerd met de heer A. van der Lippe over de aankoop van een huis en een zomerhuis aan de Nic. Bamhoorn- weg. Gisteren werd overeenstem ming bereikt over de aankoop van het complex, groot 181 m2, tegen een koopsom van 59.000. De heer Van der Lippe behoort dus niet meer tot de eigenaren te gen wie een onteigeningsprocedure op handen is, zoals wij gisteren meldden. NOORDWUK Bij de laatste schietwedstrijd „Blijf voor 't Land" werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wissel - medaille: le klasse N. W. Caspers 44 punten: 2e klasse J. Wassing 41 punten; 3e klasse W. van der Wilk 42 pun ten- In de le klasse behaalden N. W. Caspers en J- G. Schneyder beiden 44 punten, maar door een beter ge plaatst laagste schot werd N. W. Caspers winnaar. Hij kwam hierdoor met 49-47-46-46-44 punten definitief in het bezit van de medaille. In de K.S.O.-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le klasse J. Wassing 59 punten; 2e klas se J. van Haaren 57 punten. In de le klasse behaalden J. Was sing, A. Smit en J. Luyckx allen 59 punten, maar door een beter ge plaatst laagste schot werd Wassing winnaar. Vrijdagavond 20 december wordt op gelukskaarten en om kerstbrood geschoten- Ook zal dan de traditio nele kerstverloting worden gehou den. Nederland loyaal heeft meegewerkt. Ook bij de benoeming van de tij delijke directeur-geneesheer heeft men inspraak gehad en van advies gediend. In de persoon van dokter Kothe, die in Amsterdam woon achtig is (hij is 66 jaar), heeft men iemand gevonden, die ieders ver trouwen geniet. KATWIJK Zeevissers die in de tweede wereldoorlog buiten Neder land hun vaarplicht hebben vervuld, of hun weduwen, krijgen alsnog een zogenaamde vaarplichtbeloning. Het bedrag van de vaarplichtbelo ning is f 150 per jaar voor de visser of f 90 per jaar voor zijn weduwe. Aan de uitkering die voor de eer ste maal betaald zal worden in het eerste kwartaal van 1969, zal terug werkende kracht worden verleend tot het jaar waarin de visser 60 jaar is geworden, dan wel voor zijn weduwe tot het jaar waarin haar echtgenoot is overleden. Aanvragen voor een vaarplichtbe loning moeten worden ingediend bij de Directeur van de Visserijen, le Van den Boschstraat 4 in Den Haag. LEIDEN Een 21-jarige student uit Leiden was het bij de kanton rechter niet eens met het rapport, dat de politie had samengesteld over zijn auto. Hierin stond, dat het geen wonder was, dat de stu dent met zijn auto uit een bocht van de Zijldijk was gevlogen. De stuurinrichting was namelijk zo ondeugdelijk, dat beide voorwielen onafhankelijk van elkaar een flin ke draai naar links of rechts kon den maken, zonder dat aan het stuur werd gedraaid. De auto miste verder ook een handrem en een claxon. De student was van mening, dat het met de stuurinrichting best ging. Hij vond het rapport overdre ven en zei, dat het uit de bocht vliegen was te wijten aan een fou tieve afstandsberekening. De overi ge gebreken gaf hij aarzelend toe. De officier hield zich aan het politierapport. Hij eiste een geld boete van 175 subs. 35 dagen en onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. De kantonrechter von niste 155 subs. 31 dagen en een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van 2 jaar. De voorraad was bedoeld voor eigen gebruik, voerde de raadsman van een 40-jarige filiaalhoudster uit Katwijk tot haar verdediging aan. De kantonrechter concludeer de, dat gezien de flinke hoeveel heid de cliënte nogal goed aan de drank was. De raadsman zei, dat zijn cliënte een fuifje wilde geven en dat ze een flinke voorraad had om alle gasten royaal te kunnen onthalen. Aanvoer tulpen maar aan de matige kant RIJNSBURG Het ziet er naar uit, dat het kerststukje dit jaar wei nig uitheemse ingrediënten zal be vatten. De bekende dadels en de vruchten van de eucalyptus-bomen, die altijd in enorme hoeveelheden uit Frankrijk en Italië werden geïmporteerd hebben zo van het weer te lijden gehad, dat ze beslist geen sieraad zullen vormen in een kerstarrangement. Een lelijke streep door de rekening van hen, die gewoon waren hiervan grote hoe veelheden te verkopen en nu slechts enkele mandjes hebben ontvangen. De aanvoer van tulpen is nog steeds aan de matige kant. waardoor de prijzen hoog blijven. Hoewel er nog steeds flinke partijen chrysan ten worden aangevoerd, blijven ook hiervan de prijzen mede dankzij vraag in het buitenland zeer goed. Een bosje narcissen is nu voor ieder een tegen een redelijke prijs te koop. De kwaliteit en houdbaarheid zijn beslist goed te noemen. Gevonden en verloren Rijnsburg RIJNSBURG Gevonden: vulpen, pop blauwkleurig, potlood met verschillende kleuren, jasje blauw, beige tas met brood trommel, hoofddoek met bloemen, regen- Jas. zilver kleurig kettinkje, kinderpet, kabelslot voor bromfiets, dameshand schoen bruin, plastic doos Ingericht als gereedschapskist, zwart psalmboek, he renpolshorloge double. Jongenshandschoe nen. wieldop van auto. gouden trouwring. 1 paar wandjes versch. kleuren, blauw klnderportemonnetje met Inh., donker bruine kinderhandschoen, vergrootglas, tas met boeken, bedelarmbandje. hand boor. dameshorloge goud. groene hand schoenen. damesbril. dameshandschoen beige/bruin, fietstas, flitslamp. Verloren: 1 paar zwarte handschoenen, paraplu rood gevlamd, krantetas met ther- motles, bedelarmbandje met 5 bedeltjes, windjack kindermaat, plastic mapje met foto's, bruin tasje lnh. f 25, dameshorloge double, schooltas met leerboeken, kin derfiets rood creme, Jongenfiets blauw, etui met ballpoint en vulpen, tas groen met fototoestel, rijbewijs, honderd en vijf tig gulden, slavenarmband goud op zilver, rijbewijs, portemonnee met f 425, ring met zes sleutels, portemonnee bruin met f 150. bedelkettlnkje met 5 bedels, gouden man chetknoop. klnderstep wit rood. porte monnee zwart f 35. tas rood broek, trult en hoed, gouden dameshorloge. 1 doos met huls, portemnonee dames rood/wit lnh. 7.50, damesrokje beige met zwarte stip pen. slot met sleutels, handschoen blauw, schooltas broodtrommel, contactlenzen ln bruin etui. horloge ovaal goud zwart/ bandje dlon enveloppe lnh. f 200 porte monnee wit plastic lnh. f B.50 damespor temonnee groen knip lnh. f 8. portemon nee, knijp inh. f 4. DEN HAAG De bond van Ne derlandse margarinefabrikanten deelt mede, dat in overleg met het ministerie van economische zaken is besloten om op 1 januari 1969 de consumentenprijzen (inclusief btw) van de meest gangbare margarine- merkartikelen niet te verhogen. Dit resultaat kon worden bereikt door de prijsverhogende werking van de btw te compenseren met de beweging van de grondstoffenprij- zen in de laatste maanden van het jaar 1968. De filiaalhoudster had een pro cesverbaal gekregen, omdat zij in de woonkamer, grenzend aan het door haar beheerde levensmiddelen- bedryf, zeven flessen jenever had staan. De kantonrechter las in het pro cesverbaal, dat de filiaalhoudster, die vestek liet gaan, een week te voren nog een fles jenever had verkocht aan een van haar klanten. De raadsman betoogde, dat dat was gekomen omdat die klant zo aan drong en ze alleen in de winkel was en een beetje bang werd. De officier hechtte weinig waar de aan dit excuus, temeer omdat verdachte al eens eerder was ver oordeeld wegens overtreding van de drankwet. Hij eiste 50 subs. 10 dagen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen voorraad. De kantonrechter vonniste conform. Bridgen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN In hotel „De Roskam" speelde de brid geclub „De Brug" de achtste en voorlaatste ronde van de parencom petitie. De stand is nu als volgt: groep A: 1. L. van der Valk J. Parlevliet 816 pnt; 2. mevrouw Parlevliet mevrouw Tielkemeijer 812; 3. J. de Jong D. van der Plas 783; 4. me vrouw N. den Duik mevrouw N. de Lange 781; 5. B. de Bruijn P. Wamsteeker 772; 6. P. de Haas J. Hissink 762; 7. de heer en mevrouw A. den Hoed 760; 8. N. Parlevliet A. de Lange 748; 9. W. Agema mevrouw J. Duijndam 742; 10. S. Visser C. Duijndam 704. Groep B: 1. de heer en mevrouw J. de Lange 819; 2. J. van Leeuwen J. Vreebrug 809 3. D.- Parlevliet mejuffrouw R. de Best 809; 4. J. Pluimgraaff H. van der Marei 786; 5. mevrouw L. van der Hoogen mevrouw T. van der Spek 758; 6. M. Mik M. van Anker 756; 7. A. Poot A. de Ruiter 755; 8. mevrouw T. de Haas mevrouw Stilvoort 746; 9. L. Kreft A. Luijten 737; 10. mevrouw M. van der Valk mejuf frouw J. Kruger 704. Groep C: 1. P. Parlevliet M. var» den Anker 811; 2. M. van Duij- venvoorde J. van Rijn 792; 3. de heer en mevrouw Hoekstra 777; 4. mevrouw Polanen mejuffrouw van Bergen Henegouwen 772; 5. W. van 't Hoff A. van Duijvenvoorde 771; 6. H. Booi P. Kunze 764; 7. W. E. Schoneveld J. de Best 757; 8. T. de Jong P. Oudshoorn 756; 9. C. Varkevisser mejuffrouw R. Dubbeldam 742; 10. L. Imthorn mejuffrouw J. van der Marei 738. Geestdrift en bezieling, ondanks bezwaren LEIDEN De zes cantates, die Bach zo ca. 1735 voor de feestdagen rond Kerstmis vervaardigde, heeft men in de vorige eeuw tot een geheel samengebundeld onder de titel Weihnachtsoratorium. Bach was in deze cantates blijkbaar slechts matig geïnteresseerd, want hij gebruikte vrij veel materiaal van vroeger werk dat hij aan de nieuwe teksten aanpaste. Dat neemt niet weg dat er in het Weihnachtsoratorium prachtige delen zijn, al maakt het geheel wel een wat brokkelige indruk. Voor het kerstconcert, dat gister avond in de Stadsgehoorzaal voor een talrijk auditorium werd gege ven, had de chr. oratoriumvereni ging Con Amore de cantates 1, 2, 5 en 6 uitgekozen, een keuze waar we het wat 5 en 6 betreft wel mee eens waren; de eerste twee cantates zijn wel onvermijdelijk door hun betrokkenheid op de kerstnacht. Voor deze uitvoering, die onder de beproefde leiding van Jan Pas veer stond, had men het Residentie Competitieresultaten in Leidse Schaakbond LEIDEN De uitslagen van de voor de Leidse Schaakbond gespeel de wedstrijden zijn: le klas: LSG 2-Noordwijk 6% 1% (voorl.); AlphenBodegraven 72 (voorl.); VoorschotenSassen- heim 7%—2%. De enige bedreiging voor Voor schoten kan nu nog van Alphen ko men. Beide teams ontmoeten elkaar eerst in de laatste ronde. LSG 2 voelt blijkbaar weinig voor een der onderste plaatsen en herstelde zich kranig. 3B: VTLRoelofarendsveen 8% 1%; Leithen 3Alphen 4 9% Deze monsteroverwinningen duiden wel op een zeer groot krachtsver schil in deze afdeling. VTL en Lei then 3 maken straks wel uit, wie kampioen wordt. 3C: Katwijk 2 Noordwijk 3 7%2%; Leiderporp 2 Reed 53 (voorl.. Katwijk 2 is al bijna kampioen. Door uitspelen en arbitrages van enkele partijen kunnen we nog en kele definitieve uitslagen vermel den: 2A: Philidor 4—Alphen 2 7—3; Leiderdorp—Revanche 91. 3D: Zwarte PionSassenheim 2 3—7. LEIDEN In de 2de klas B van de Leidse Schaakbond speelde Phi lidor 3 tegen Noordwijk 2. De uit slag was: drs GerritsenHoek Pa jeinKoppenaal 10, v Brus- seLindhout 10, Visscherv Rooyen afg., v Velzenv Rhijn 01, SchussRouat 10, mr Mul derW Turk afg. v LoonVeenstra Geyerv Déden 10, Moo- nenLinders 10, Totaal 62 (voorlopig). Daar de afgebroken partijen zeer gunstig staan voor de thuisclub, zal de overwinning nog wel wat royaler worden. Bijna alle tientallen zijn dezer dagen bij competitiewedstrij den betrokken, zodat de winterwed- strijd slechts een schamele oogst op leverde. Uitslagen: Groep I: J J Piketv Halderen Th Piketv Maa- ren Groep IV: v d Bult Melse 10, v Steenwijkmr Westra 1—0. Groep V: Walterv Dijken 01, Lincewiczde RoOy afg, Mulder jr de Laaf 10. Groep VI: v Houten Fontijn 10. Vanavond speelt Philidor V tegen LSG IV. Het hoeft niet duurder te zijn Wintermantels en mantelpakjes met of zonder bont van 59,95 tot en met 89,95 Terlenka Regen mantels met "Borg" voering 59,95 Bontmantels extra mooi en uiterst voordelig Den Haag Rotterdam Leiden Haarlem Amersfoort Breda Tilburg Utrecht Leiden: Haarlemmerstraat 163 Kamer-orkest aangetrokken, de or ganist Koos Bons (die Simon C. Jansen verving) en de vokale solis ten Annette de la Bije, Sibylle Raap horst, Jan Waaijer en David Holle- stelle. Dat we ondanks dit alles de uit voering, zeker vóór de pauze, met matige geestdrift hebben gevolgd, vond zijn oorzaak in het gebrek aan samenhang tussen de groepen, de gejaagde tempi van verschillende koren, o.a. het openingskoor dat verward klonk, en misschien ook in een tekort aan voorbereidingstijd: het uitvoeren van Bach-cantates is een moeilijke zaak die veel zorg vereist en waarbij de samenwerking tussen instrumentale en vokale groepen zeer belangrijk is en tege- lijkerCjd moeilijk te verwezenlijken gezien de korte repetitiemogelijk heid. Het koor dat eerst nogal ruig klonk, terwijl de sopranen grote moeite hadden en bleven houden met de a tweegestreept, zong in de koralei. wat te vlak, naar onze smaak; later ging dat bepaald beter en in de delen 5 en 6, waar meer dramatische momenten gaan mee spreken in verband met het bezoek der drie koningen aan Herodes, werden uitstekende koormomenten bereikt. Het orkestrale ensemble leek ons weinig ingespeeld en soms onzeker; het koper blies vaak met meer geest drift dan zuiverheid, de vioolsolo in het terzet no. 51 klo-k sentimenteel en geknepen. De vokale solisten overtuigden on_ aanvankelijk ook'slechts matig: Jan Waaijer verslikte zich bijna in zijn inzet, misschien was hij onzeker betreffende de synchronisatie met de orgel-continuopartij, en daar be stond eerst wel enige reden toe, la ter ging dat beter. In de loop van de avond hervond Waaijer zijn degelijke routine en zijn beeldend vermogen, in recita tief en aria uit deel 6 leverde hij een zeer knappe prestatie. Sibylle Raap horst, eigenlijk meer een mezzo dan een alt, 'had goede momenten in „Schlafe mein Liebster" en ook wel elders maar miste de gewenste vol heid van toon in de lagere regionen en soms ook de zuiverheid van into natie. Hollestelle had duidelijk moei te zijn stem en routine terug te vin den en slaagde daéirin eigenlijk niet helemaal. Alleen Annette de la Bije was on- Teylingen zette DIO voet dwars SASSENHEIM Teylingen (dames) heeft zich goed hersteld na de zeer zwakke start ln de competitie. Dit maal werd het DIO bijzonder lastig gemaakt. In de eerste set liepen de groen- witten hard van stapel en al gauw keek DIO tegen een 80 achterstand aan. De Noordwijkse dames kwamen nog even terug, maar verder dan 86 lieten de Sassenheimse dames het niet komen. Via uitstekende smashes, voor al van mevr. Graaff en Annemieke Bontje, liep Teylingen verder uit en won de set met 15—8. Ook in de tweede set was Teylin gen duidelijk sterker. Er werd fel aan gevallen en dank zij goede set-ups van mevrouw Cramer en Nel Knetsch konden Ria Meeuwissen en Trees Lascaris tot goede smashes komen. Teylingen had hiermee haar kruit kennelijk verschoten en DIO liet zich door deze 20 achterstand niet ont moedigen. Vooral J. Bos zaaide me nigmaal paniek in de groen witte ge lederen. DIO won de set met 11—15. De groen-witten waren duidelijk aangeslagen en waren zichtbaar ver moeid geraakt. Wel werd nog goed partij gegeven, maar DIO liet zich de setwinst niet meer ontnemen (9-15) De eindstand van deze sportief ge speelde wedstrijd was dus 22. RIA VALK ZONG VOOR RIVIB HILLEGOM De Vereniging van Reizigers, Inkopers en Administratief personeel in het Bloembollenvak, de RIVIB, vierde in Treslong te Hille- gom het jaarlijkse feest. Meer dan 350 aanwezigen hoorden het begroe tingswoord van voorzitter K. Jong bloed. Ria Valk bracht in het amuse mentsprogramma liedjes, waaronder verschillende „meezingertjes", bege leid door het Bonelly-kwartet. Con férencier-goochelaar Henk Bouw man praatte de nummers aan elkaar. Aparte vermelding verdient het op treden van het violistenduo Benny Behr en Sem Nijveen en van de clown Rexis. HILLEGOM Vrijdag 20 decem ber komt de fotoclub „De Bloem bollenstreek" bijeen in de filmzaal van het Laboratorium voor Bloem- bollenonderzoek. Er zal eigen werk worden vertoond- Foto's en dia's kunnen tot morgenavond worden ingeleverd bij de heer J. Stijnman, Stationsweg 42. Voor deze 2e com petitiewedstrijd mogen maximaal 2 foto's of dia's worden ingeleverd, waarvan de hoogst gewaardeerde meetelt voor het klassement met vermelding van klasse junioren of senioren. De jury bestaat uit de heren V- d. Zaa, V.d. Andel en Van Dongen voor zwart/wit en de heren R. Segers, Oele en V.d. Velden voor dia's. middellijk op toon en schitterde c, in haar aria no. 57, „Nur ein Wil von deinen Handen". Wij vroegen ons ook af of het, sterke geluidsniveau van deze auo| verband hield met het gebruik i\ het orgel i.p.v. een clavecimbel zo; vroeger; het orgel is historisch t>4 komen gerechtvaardigd, doch w» schien moet men met dit exempli wat experimenteren om de jui) verhouding der klankvolumina vinden. Mochten wij dus enige bezwfl hebben gevoeld tijdens dit kerstcq eert, aan de geestdrift en beziel^ van koor en dirigent viel niet j twijfelen en evenmin aan de gre dankbaarheid der toehoorders. DR. J. VAN DER VEI Fons Janssn in Hillegom HILLEGOM In een uitverkof Treslong presenteerde gisteravq Fons Jansen zijn „3 x andermaj Huwelijk en gezin leveren stof v( dit derde programma. Bij de pi mière is destijds in onze krant hi uitvoerig over geschreven. De ayp werd een groot succes. Na aflq juichte het publiek hem langdui toe. HILLEGOM Woensdag 18 i cember bestaat er gelegenheid g huisvuil geen bedrjjfsvuil de vuilnisophaaldienst mee te ven. De auto's van deze dienst den 's ochtends in de wijken w het gewone huisvuil in de voorm dag wordt opgehaald en 's midd in de wijken waar de wagens v« het gewone huisvuil in de namidq komen. Indien men vóór de kerstdagen t beerput geledigd wil hebben, dit r men dit uiterlijk vrijdag 20 dece ber op te geven aan het kanntt van de dienst Openbare Werk Jonkheer Mockade 27, tel. 6147 c h k IA ifl LEIDEN Gevestigde personen de week van 2 t/m 9 december)-. E de Graaf, Lammenschansweg 239; H E Carette, Corantijnstr 10; G W ïi man, Wasstraat 3; J M Vinei Rijnsburgersingel 37a; C Haar-Verheij, Paul Krugerstr 21a Been, Griegslr 6, H J de Leeuw- bers. Lekstraat 14; J M van der W Magd Moonsstr 24; L Kuijt, Schut laan 25; P Furnée, Morsweg 138: 1 D Kalloe, Flanorpad 4; W R Men Wasstraat 9; G R Oedit, Rijn- Schiekade 106; I P Wellenstein, R en Schiek 25; H J Hartog, Witte 5 gel 96; P C J van Hal, Papengra 20a; A C van Dam, Witte Singel 2' L Haft, Kapteynstr 1; P M E Ingelgem, Klikspaanweg 10; M I Esser, Rijnsburgerweg 40; M Chin-A-Moei, Klikspaanweg 10; C van de Velde. Langebrug 2a; E Brinkhuis, Scarlattistr 12; M S Eijsackers, Oude Singel 54; F M Si wijn Gelpke, Klikspaanweg 50; Tjon-Sie-Fat, Witte Singel 27; M J Loos, Rpenburg 122; K J Welling Cobetstr 58; J K Aboagye, Zaanst' 53; A J Barnas, Morsweg 138; A I vindankutty, Groenhovenstr 13; R I Busschots, Groenhovenstr 13; E Kuypers, Klikspaanweg 52; R L Busschots, Groenhovenstr 13; T KI ge. Opaalstr 168; B I Day, Miei n nesthofje 1; B J Lekkerkerker, penburg 122; A H Wouters, Witte f gel 11; W J van der Ham. Schub laan 251; T S J van der Kroon, Zwijgerlaan 223a; J KooreaU Lusthoflaan 1; P M de Jonge, Rijn" Schiekade 101; J B M Barnhd Hartesteeg 2a; R M Stam, Planti 49; E Wouters, Schutterstr 24; J Dl Kuijk, Oosidwarsgracht 14; B R BI Oude Singel 68; P J Slingerland, Costastraat 101; J W M Moeling, i norpad 2; P J M van Swieten, Hi lemmerstr 21; M J H Mulder, Va) usstr 20; H W de Jong-Crama, Sd bertlaan 13; JN IJkel, Meyerskadj M J Krenning, Haarlemmerstr 61 R Grimme, Witte Rozenstr 241, Mooijaart-Dahmen, Schubertlaan I E A S Pronk, Schubertlaan 59; T I Flippo-de Konink, Brederostr 6; I F Steijger, Middelstegracht 20; H 1 Gerding. Volmolengracht 28; T Scl felen-Miedema. v Vollenhovenft 18; A van der Niet, Lijsterstr 19; C F Kneepkens, Plantsoen 29; A T N Vries, Piet Paaltjenspad 1; M zynski-Grzegorzewicz, Verdistr 141 ht A M Chin-A-Lien, Witte Singel 2' Ei A Both, de Bazelstr 4; M P SU nii Witte Singel 85; R A Tervooren, m derdijkstr 13; V N H Bonga, B gracht 94; C J Tromp. Buys Ballfl 56; R E Poelman, v d Brandei er) 13; M A H Michels, Kaiserstr 36; 1 Stam, Boerhaavelaan 49; F C Bri veld, Witte Rozenstraat 26; J J man. Witte Singel 9; J van Hoo huijze, Witte Singel 27; A D Fle man, W Singel 27; L D de Haan, 1 dijk 108; M E B Gorsira, Rapen) 57; J H D Wagener, P Paaltjenspa J Q Braakman, Utr'Veer 7; J D Vermet, Opaalstr 48; C P Ra Kishun-Zoomers. Herensteeg 3. hi dc 0 D het UitjE ont' wer R ren doe 17 Bij vati Arnli. scheepsbouw ARNHEM "Hoewel de result van de Arnhemsche scheepsbouw vati N.V. in het boekjaar 1967/68 ve diei zijn teruggelopen, is de voor v kering beschikbare winst voldö voo om de aandeelhouders voor te std neg het dividend te bepalen op 10 pro of (onveranderd). Voc grei

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4