PRIMEUR VOOR LEIDEN OPEL 1900GT 1969 SPORTWAGEN KOERIERS Wie van de twee is de volleerdste spaarster? Economie en Financiën BEURSOVERZICHT Nieuwe chemische Esso-fabrieken Lucas Bols verwacht hogere winst Omzet KVT(apijt) belangrijk hoger STICHTINGLENING A 714 PROCENT Interimdividend Hoogovens onveranderd Introductie vai Ned. Spaarkas aandelen jaark; Deze grandioze auto en nog vele andere Opel modellen kunt U van 17-23 december in onze KERSTSHOW bewonderen. - Showroom geopend t.m. vrijdag van 9.00-21.00 uur, zaterdag 21 dec. van 9.00-18.00 uur STATIONSWEG 2 - TEL. 21841 LEIDEN NIEUWE LEIDSE COURANT AMSTERDAM, 16 dec. Vrijwel alle internationale waarden hebben vandaag de nieuwe beursweek inge zet met een vaste tot zeer vaste stemming bij de opening. Na een paar dagen wat gedrukt in de markt te hebben gelegen, als gevolg van winst nemingen en het uitblijven van bui tenlandse vraag, heeft het AKU-aan- deel weer geducht van zich doen spreken door een zeer vaste stemming. Bij de opening deed AKU 128.20, tegen vrijdag als slotkoers 125.80. De vraag in deze hoek kwam van het publiek, terwijl ook het buitenland weer terug was gekomen met kooporders. De overige internationale waarden waren vast Zo zette Kon. Olie op 194.70 (193) de vaste tendentie van vrijdag verder voort. Philips steeg een gulden tot 167.50. Unilever deed het kalmer aan op 129.20 (128.40). Hoogovens kwam onveranderd voor de dag op 103. De handel in deze fondsen was kalm. Hoewel de handel vrijdag in Wall Street ruim was met een omzet van boven de 16 miljoen aandelen, bleven de koersverschillen bij het slot meren deels binnen nauwe grenzen. De stem ming was goed prijshoudend. Hieruit blijkt dat de tegen het einde van het jaar gebruikelijke belastingtransacties goed werden verwerkt. Men is in Wall Street zeer benieuwd wat president Nixon zal gaan ondernemen tegen de sluimerende inflatie. De Nederlandse fondsen waren in New York een klei nigheid hoger. AKU zakte later iets in tot 127.70. Hoogovens daalde tot 102.10, doch Phi lips steeg tot 167.80. KZ. Organon opende hoger op 205.20, doch moest later de winst weer prijsgeven op 204.50. Van de cultures was Amsterdam Rubber vast op 63?i, HVA gemakke lijker op 10314. De scheepvaartsector was goed prijshoudend met weinig zaken. De staatsfondsenmarkt gaf over een breed front een licht koersherstel te zien na de flauwe stemming van vrijdag. Winstnemingen deden de koers van AKU inzakken tot 127, die van Phi lips tot 166.80 en die van Hoogovens tot 102. Unilever verliet de markt op 129 en Kon. Olie op 194. In de le periode steeg Bergoss 12 punten. Chem. Naarden ging 15, HolL Melksuiker 14, Ass. Rotterdam 8, even als Bührmann, Ned. Ford 10. Proost en Brandt 9, Erdal 5, Kon. Tapijt 13 en Ned. Aanneem Mij honderd en der tig punten omhoog. Dit laatste op de fusie met Amsterdamsche Ballast Mij. Heineken steeg f4 en VNU f3.50. Desseaux daalde 9, Meteoor 5, Bens dorp en Houth. Jongeneel 8 punten. Mulder-Vogem werd op 90 verhandeld tegen een laatst gedane notering van 125. v. d. Grinten gaf f2.50 en Alb. Heijn f3 prijs. Kluwer was f2 lager laten. In Spanje: AMSTERDAM Twee fabrieken van Esso's chemische dochteronderne ming in Spanje worden deze week officieel in gebruik gesteld, t.w.: een in Castellon de la Plana (produktie van caprolactam voor de nylonfabri- cage, ammoniumsulfaat, een kunst mest, en cyclohexaan, voor toepassing in oplosmiddelen, en een in Saragossa voor produktie van nylongarens. Laatstgenoemde fabriek is volledig het eigendom van Esso. In het bedrijf te Castellon neemt de Banco Espanal de Credito voor 25 procent deel. AMSTERDAM De N.V. Erven Lucas Bols verwacht voor het Jaar 1968 weer een redelijke kwantitatieve omzetstijging ten opzichte van 1967. Door deze gunstige ontwikkeling en doordat dit jaar de jaarrekeningen van de overgenomen bedrijven, N.V. Distilleerderij De Franse Kroon v/h Harteveld en Zn. en Wed. G. Oud Pzn. en Co N.V., in de consolidatie zullen worden betrokken, zal de ex ploitatiewinst belangrijk hoger zijn dan die over 1967. Daarbij is al reke ning gehouden met de aanloopkosten van de nieuwe fabriek in Nieuw-Ven- nep. MOORDRECHT In de jaarverga dering van de Kon. Vereenigde Ta- pij tfabrieken N.V. te Moordrecht is door de voorzitter, mr. M. P. L. Steen- berghe, meegedeeld dat de omzet tot dusver belangrijk hoger is inclusief de export, dan in de vergelijkbare perio de van 1967. Men heeft gegronde rede nen om te veronderstellen, dat men over 't dieptepunt heen is. zo drukte hij zich zeer voorzichtig uit Over de winstontwikkeling in de vergelijkbare periode wilde men geen nadere mededelingen doen. Wel bleek, dat men verwacht voor het lopende boekjaar geen beroep meer op de di videndreserve te behoeven doen. Het bestuur voelt nog niets voor het verstrekken van tussentijdse medede lingen. Indien men dit het afgelopen boekjaar had gedaan na afloop van het eerste halfjaar, was men falikant verkeerd geweest, aldus de voorzit ter. De samenwerking met Hatema in Eurocarpet te Sittard strekt zich al leen uit tot het gezamenlijk benutten van een gedane investering. Er is geen samenwerking op het gebied van de handel, noch op dat van de pro duktie van andere artikelen. Geruch ten als zou de KVT een bod willen doen op Hatema om hierdoor Eurocar pet geheel in handen te krijgen, wer den duidelijk ontkend door het bestuur. Kipo helpt gedupeerde klanten van Claus AMSTERDAM De curator in het faillissement van de N.V. Claus' Meu beltoonzalen in Amsterdam heeft me degedeeld dat hij met de N.V. Kipo in Amsterdam is overeengekomen, dat deze zich zal wenden tot alle klanten van de N.V. Claus voor zover hun order nog niet door een ander bedrijf in behandeling zijn genomen. De N.V. Kipo zal daarbij in het bijzonder voorstellen doen tot die klanten die aanbetalingen op nog niet in behande ling genomen orders hebben gedaan. Deze voorstellen van de N.V. Kipo zullen inhouden dat zij die tot 25 pet. aanbetaling hebben gedaan kunnen rekenen op een volledige verrekening van hun aanbetaling, terwijl zij die een hoger percentage dan 25 pet. aan betaling hebben verricht voor dit meerdere deel bovendien tenminste de helft, maar misschien nog meer ver goed zullen krijgen. Een en ander uiter aard bij afwikkeling van hun or ders, aldus de mededelingen van de curator. Het gaat hierbij om totaal circa 200 klanten van Claus. AMSTERDAM Een banksyndicaat o.l.v. de Ned. Credietbank en de Ned. Middenstandsbank stelt op woensdag 18 december de inschrijving open op f 6 miljoen 7V\ procent 30-jarige obli gaties, lening 1968, tegen 98^ pro ten, ten laste van de Stichting Anto- nius - IJsselmonde te Rotterdam. De stortingsdatum is maandag 6 januari 1969- Notering ter beurze zal worden aangevraagd. De aflossing geschiedt pari in 25 gelijke jaarlijkse termijnen voor het eerst in 1975. Vervroegde of gedeel telijke aflossing van 1979 t.m. 1983 a 101 procent, daarna a pari. De nu uit te geven obligatielening dient ter consolidatie van reeds aan gegane verplichtingen en ter verdere financiering van de bouw. IJMUIDEN Hoogovens zal over 1968 een interimdividend uitkeren van f 1.20 per certificaat van nominaal f 20,— ofwel onveranderd 6 pet. Het interimdividend is, onder aftrek van 25 pet. dividendbelasting, betaal baar van woensdag 18 december 1968 17 DECEMBER^ AMSTERDAM De NV de Nej landsche spaarkas (deel uitmal van het Nationale Nederlanden cern) zal in 1969 haar pakket spj programma's gaan uitbreiden, zo de N.V. mede. Nieuw is daarbij invoering van een spaarprogrammi basis van belegging in aandelen (i delenjaarkas) Deze spaarvi past volgens de directie in het set 1903 door de Nederlandsche spaaj gevoerde systeem van sparen in derlinge jaarkassen, waarbij de c nemers eveneens delen in de be gingsresultaten, en opent de moge} heid om met de spaargelden thansj deel te nemen aan de economij groei. Wat de beleggingssoort betreft, i> keuze gevallen op participaties in beleggingspool van de Algemene B Nederland (ABN). GRONINGEN De NV Idem, A'dam gaat participeren in M( bouwmaterialen nv te Groningen, effeotuering van deze transactie kq den aandeelhouders van Mees go dat zij afstand doen van hun vo keursrecht bij de onderhandse gif te per 1 jan. 1969 van 700 aan len B tegen een koers van 150 j De heer G. P. van Loon te Baj directeur van de nieuwe particip: Idema, werd benoemd tot commii ris van Mees' bouwmaterialen. N.V.HET MQTQRHUIS Personeel gevraagd 0 Bezorgers en bezorgsters gevraagd voor Leiden, Lei derdorp. Oegstgeest voor ochtendblad. Verdiensten van 25— tot 35,— per week. Aanm. Dagblad De Telegraaf, Breestraat 30, Gevraagd administratieve kracht van 16-20 jaar voor onze accountantskantoor te Oegstgeest Mulo-diploma vereist. Tel 01710 - 51078. Wij vragen met ingang va» 2 januari een net meisje voor winkel en huish. werk, 5-daagse werkweek en zater dags om de 14 dagen vrij.; Zelfbediening. A. Oosterlee, Marinus, Poststraat 50, Val kenburg Z.H. Tel. 01718 - 2057. Tulpenbossers gevraagd. Per uur, per dag, per week. Dag en nacht geopend. Zo snel mogelijk. C. Glasber- Gevraagd omgev. Leiden net persoon, goed kunnende chaufferen en genegen bin nen- en buitenshuis werk zaamheden te verrichten, van 8-17 uur. Br. onder nr. 2492 bur. v. d. blad. Meisjes voor schoon- en prettig werk gevraagd. Wass. Nooitgedacht, v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Jongens gevraagd voor wasserij werkzaamh. Wass. Nooitgedacht. v. d. Valk Boumanweg 184, Leiderdorp. Gevraagd een verkoop ster en een leerling-verko per in de schoenbranche. Soil, aan Melco. Haarlem merstraat 105, Leiden. TeL 34961. Tc koop aangeboden Nieuwe autobanden. Be kend merk, 25 pet. korting. Remould banden voor de helft van de nieuwprijs H. Hövig, Hoge Rijndijk 300 te Leiden (bij de Leider- dorpse brug), telefoon 25517. Te koop halve studieviool in goede staat. Tel. 52689 's avonds. Te koop mooi goed on derhouden bankstel m. losse kussens 175.— tevens prachtige wasmachine met verwarming 175,Te be vragen Noordeinde 46. Rijns burg. Auto's en motoren 10 autorijlessen voor f 47,50. Vervolg en losse les sen f7 fonkelnieuwe V.W.'s Autorijschoolcombinatic „De Centrale". Aanmeldings adressen: Lelden: Morsstraat 23. tel. 31909. Warmond: Laan van Oestergeest 3, tel. 2678. Voorschoten: Prof. Cam. Onnesplantsoen 13, tel. 5834. Rijlessen.Een zaak van vertrouwen! Prettig idee: een rijschool met de naam Kamsteeg erachter. Ervaren instructeurs uiteraard de nieuwste Volkswagens, goed verzorgde theoretische oplei ding. Autorijschool. Kam steeg, Geversstr. 30, Oegst geest. Tel. 01710-51940. Des avnods: voor Leiden en omg. 01710-43428, voor de bollen streek 02530-3930. Uitnodiging. Komt u ook eens kijken in onze feestelijk showhal. Wij heb ben plm. 120 gebruikte au to's van div. bouwjaren staan. Deze auto's kunnen gekeurd en gefinancierd worden. Inruil is mogelijk. Calex Autobedrijf n.v., Kort Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Dagelijks geopend van 9-22 uur. Citroën I.D. met radio in goede staat f850. Te bevr. Burg. Hermanstraat 33 Rijnsburg. Tel. 3448. 1 TOT 20 WOORDEN 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht. V.W. Bestelwagen te koop. B.j. 1964. prima f 1200. Bevragen Zeestraat 111, Noordwijkerhout. Woningruil Verhuizingen door het ge hele land onder garantie. Fa. C. A. Mostert en Zn., Mid delstegracht 89, Leiden. Te lefoon 01710-22085. Zonnige bovenwoning centrum stad. Bevattende: 6 kamers, een grote keuken met balkon en grote zolder. Gevraagd: benedenwoning mag event, kleiner zijn. Br. onder nr. 2494 bur. v. d. blad. Te huur aangeboden •Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi nes verchroomde gestoff. klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898». Haarlem merstraat 220, Leiden, telef. 21691. Te huur rustige kamer, c.v., vaste wastafel, per 1 ja nuari in Oegstgeest. Tel. 89 's avonds. Aangeb. voor jongeman b.b.h.h. kamer. Eigen tele foon. afgeschermde wastafel, kooktoesteL gaskachel gebr. douche. Tel. 01710 - 31536. Te huur gevraagd A.s. echtpaar zoekt ka mers met kookgelegenheid in Leiden of omgeving. Br. onder nr. 2493 bur. v. d. blad. Heer zoekt kamer in Kat wijk. Huber. Nieuwe Duin weg 9. Katwijk aan Zee. Onderwijzer vraagt ka mer, indien mogelijk met pension in Koudekerk a. d. Rijn of omg. Brieven aan W. Visser, Artesiaplantsoen 8. Koudekerk a. d. Rijn. Tel. 01714 - 2356. Wie heeft voor ons een huis te huur of te koop in Leiden. Oegstgeest of Kat wijk, behoeft niet nieuw te zijn. Br. onder no. 2495 bur. blad. Speciale aanbieding Naaimachines. Zig-zag- naaimachines compleet in koffer f 245 met gratis les aan huis. Dit biedt u Van Steijn, Nieuwe Rijn 46b. Leiden, telef. 24809. Omega chrono-stop horlo ges, werden gebruikt bij de Olympische Spelen in Mexi co. Omega Dealer W. Brou wer. Haarlemmerstraat 23, Leiden, telef. 22076. Drogisterij Parfumerie. L. van Eersel. Hoogstraat 5, Leiden. Tel. 26300, wandel uw tapijten schoon en huur of reserveer tijdig uw hoo ver shamporal, in een paar uur uw tapijten weer als nieuw. Bloem-, groente- en gras zaden. spaden, rieken, gra ven. harken - schoffels, tuin tafels, grasmachines, tuin stoelen. tuinbanken, para sols en alles voor uw tuin. Hartwijk, Nwe. Beesten markt 711, Leiden, telefoon 26627. HeugafelUegels Alle kleu ren, direct uit voorraad le verbaar. 5 jaar fabrieksga rantie. Gemakkelijk zelf te leggen. Tijdelijk Stanley- mes cadeau bij aankoop min. 20 tegels. Smits Woning-in richting, Mare 98 vrou- wensteeg 9, telefoon 23913. Plot vrije-benzine-diesel- olie wordt nu ook in Leiden verkocht bij het vrije merk- benzinestation De Potgieter, Potgieterlaan, 200 meter vanaf Churchill-laan - Haag- weg. Zelfsleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uit laat vernieuwen, doorsme- ren, olie verversen, banden (hoge korting). Kom eens kijken bij het Plot vrije benzinestation. Potgieter laan. De Kastenspecialist. Keu ze uit meer dan 500 model len hanglegkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen. wandmeube- len enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspecialist, Hoog- landkerkgracht 47-49 (hoek Nieuwstraat) Leiden. Tel. 33078. Zonder B.T.W. kunt u thans nog alle Foto-en Film artikelen kopen. De Groot ste en nieuw ste sortering vindt u bij: Foto N. van der Horst, Doezastraat 22-24, tel. 24702 - 43657. Fotiek: 5 Meiplein 9, tel. 20719. Attentie! Bankstellen per week vanaf f 10, eethoeken per week vanaf f 5, complete slaapkamers per week van af f 10, vloerbedekking (alle soorten) per week f 10. gas haarden compleet geïnstal leerd per week f 10. Postbus 294, Leiden. Maak kerststukjes naar eigen smaak. Bij ons tafels vol materiaal. Óndergrond- jes, van mos, paddestoeltjes, papers, sterretjes, eucalyp tus, ijslands- mos, ad- ventskran- zen, bind- en schikmateriaal, voorgetrok ken hyacinthen en corcus- sen. Alles bij Vlieland, Nieu we Rijn 50. Geef met de Kerst eens iets anders. Opgemaakte schaaltjes met paperwhites, hyacinthen of crocussen. Amaryllis, met of zonder sierpot v.a. f3,45. Kandelaar met water-reservoir voor bloemen f 5,90. Vlieland Nieuwe Rijn 50. Kerstboomverlichting, vlot model, luxe uitvoering f 6,95. Imitatie kerstbomen, op voet. alle maten, 75 cm hoog f 1,75. Druipkaarsen, zeer grote maat, 2 stuks 98 cent. Advent - sterren, di verse kleuren f 1,35. Kerst boomkaarsen 35 ct. p. pak. Victorie - Speelgoed Mag., Hogewoerd 31. Plastic kersttafelkleed. zeer mooi bedrukt met kerstmotieven 58 ct. Damast kerstloper, extra zwaar 28 ct. Kerstservetten, groot pak 45 ct. Echte natuurmos 25 ct p. pak. Feeënhaar, 19 ct. p. pak. Enorme sortering kerst boomversiering, ruim 300 verschillende figuren. Victo rie - Speelgoed Mag., Hoge woerd 31. Bon. Kandelaar met kaars 59 ct. Prachtige glazen kan delaar, stervormig model. Flinke maat. Hierbij een grote goudse kaars. Uitslui tend met inlevering van bon deze mooie kandelaar met kaars samen slechts 59 Victorie - Speelgoed Mag., Hogewoerd 31. •Bon. 6 pak wondersterren «koud vuur) 25 ct. Inhoud 5 sterren per pak. Totaal dus 30 stuks. Gegarandeerd krukdroog. Uitsluitend met inlevering van deze bon 30 stuks sterrenregen slechts 25 ct. Victorie - Speelgoed Mag. Hogewoerd 31. Voor Kerstmis: B.S.B. de coratietransfers met kerst motieven om kaarten, kaarsen en pakjes leuk te versieren, 6 dessins f 1,50 per vel. Gouda kaarsen in paars, geel. oranje, rood, groen, zwart, N. Paddenburg, Nieu we Rijn 11. Voor Kerstmis: Dessina kerstservetten 20 exclusieve dessins 25 stuks f0,70, kerst loper f 0,45, kerstkleed plastic f 0,98. 6 placemats servetten - 6 druppelvangers samen f0,80. N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Voor Kerstmis: Kerstboek met verhalen f 1,75. kerst kleurboek f 0,40. mappen metaalfolie 10 vellen in 5 kleuren, met voorbeelden om kerstversieringen te ma ken, grote vellen metaalfolie f0,70. N. Paddenburg, Nieu we Rijn 11. Verloofd? Stuur ons ook een kaartje. Wij hebben dan een aardige verrassing voor u klaarliggen. Oudshoorn, Haarlemmerstraat 160-165b, Leiden. Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook levering ventilatoren. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard De Sitterlaan 76. tel. 32916. 1ste en 2de hypotheek, rente vanaf 6 3/4 pet. 5 tot 10 jaar vast, met of zonder aflossing. Boetevrije aflos sing 10 pet. per jaar moge lijk. Bur. F. Heijnen, Hoge woerd 124. Leiden. Telef. 20098. Financiering voor auto's, woonboten en machines. Snelle afwikkeling. Vraagt inlichtingen bur. F. Heijnen. Hogewoerd 124. Leiden. Tel. 20093. Autoschade en expertise snelle afwerking. Eig. plaat werkerij en spuitinrichting. Blonks Autobedrijf, Nieuw straat 33-41. Leiden. Tel. no. 30600. Nieuwe auto's zonder chauffeur. Nieuwste model len o.a. Taunus 17M, Opel Rekord, Volkswagenbusje m. open dak. Garage Werkho ven, Maredijk 34a. Telef. 22300 - 32735. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en ju welen. Grote keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle re paraties en uurwerken. Steenstr. 16. Tel. 26854. Paraplu reparatie (ook voor opvouwbare) wandel stokken. invalidestokken, rubberdoppen. Reparaties worden alleen aan de zaak aangenomen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle Haarlem merstraat no. 95. Markiezen. Rolschermen Al. Jalouzieën Grootste sor tering zonwering. Prima af werking. Vraagt inlichtingen en prijs bij het verkoopkan toor van Melchers Markie- zenfabriek C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35, Oegst geest. Tel. 01710-53105. HOE VERWARM IK MIJN WONING? Oa voor- en nadelen van da verschillende verwarmlngs- •ystemen. Binnenhuisarchi tect Ep Simons helpt u voor treffelijk bij het maken van uw keus. Alle problemen wor den op praktische wijze be sproken. Een boek vol goede raad en concrete voorstellen, ook over gasgevelkachels, centrale verwarming, open haarden enz. Oplossingen die u geld en teleurstelling besparen. Met foto's f 5.90 SERIE STOKPAARDJES Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNINQ WAGEN INGEN Het moderne voedings middel van plantaardige oorsprong dat In velerlei gevallen da plaats van het vlees kan in nemen, biedt mogelijkheden te over voor gezonde en jlterst smakelijke gerechten. Gebruik het nieuwe kook boekje van de tv-kok BEN J. KUYPER 50 TVP-RECEPTEN SOlVP recepten |Xj Prijs f 2.50 Verkrijgbaar In de boekhandel ZOMER KEUNINQ WAGENINGEN Zeg, waarom spaar jij niet bij de AMRO Bank? Waarom zou ik Nou, omdat ze bij de AMRO Bank voor iedereen de handigste en voordeligste spaarvorm zoeken. Wat bedoel je daarmee? Nou, bij de AMRO Bank zijn er meerdere spaarrekeningen. Er is een spaarrekening bijvoorbeeld waarvan je steeds geld kunt opnemen met 4 procent rente. Maar er is ook een spaarrekening waarop je ie geld wat langer laat staan met 6 procent. Zes procent? Ik krijg er vier. Zeker omdat ik maar een klein spaarderlje ben. En ik dan? Bij de AMRO Bank doet de grootte van het bedrag er niets toe. En weet je wat zo fijn is, je hebt meteen een bank. Meteen een bank? Ja, want we sparen er niet alleen, we hebben er ook geld geleend toen ik een wasmachine wou hebben. 't Is reuze handig. Arnold heeft er een bankrekening. Even wat anders: ziejijMarja nog wel eens?

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10