VLEET Raad Sassenheim ovei de begroting 1969 e Belangrijkste woord voor veiling Flora: RUIMTE Weth. Verwey- school voor mavo geopend EEN VERTEGENWOORDIGER Plotseling ontdekte ik in een sloot te liggen WESTLAND Aantal woningzoekenden N'wijk van 832 naar 655 Huurprobleem oplossei door liberalisatie a S Opheffingsuitverkoop J. van BEELEN In en uit Katwijk Visserij nieuws bij de Naaldwijk NIEUWE IEIDSE COURANT RIJNSBURG De algemene le denvergadering van de veilingver eniging Flora heeft gistermiddag het bestuur gemachtigd de reeds in het bestemmingsplan Frederiks- oord opgenomen reserve-bouw gronden en de zeven hectare ge naamd Frederiksoord aan te kopen. Voorts werd besloten tot de bouw van een nieuwe zaal van 125 x 62 meter aan de westkant van de be staande aanvoerzaal, waarvoor een lening van drie miljoen gulden zal moeten worden aangegaan. De machtiging tot aankoop in Frederiksoord bleek voornamelijk tot doel te hebben het bestuur steviger te doen staan in het con flict met het gemeentebestuur. Voor zitter P. van Delft gaf een over zicht van de besprekingen met B. en W. Oud-voorzitter T. Kralt zei in de discussie, dat hij achter het voorstel stond, maar ernstig be treurt, dat geen overeenstemming met het gemeentebestuur is bereikt. Kleinverpakking De voorzitter merkte op, dat de afvoer zich steeds meer in de rich ting van de kleinverpakking be weegt. Juist deze kleinverpakking vraagt veel ruimte. Flora staat met de rug tegen de muur. Aan een re serve van enige duizenden vier kante meters heeft men de eerste twintig jaar zeker niet genoeg, al denken B. en W. van Rijnsburg daar anders over. Het bestuur is ervan overtuigd de komende jaren ongeveer 70.000 vierkante meter nodig te hebben. Het voorstel ging er door met slechts enkele stemmen tegen. Bij het voorstel tot de houw van een nieuwe zaal zei voorzitter Van Delft, dat gelijk met deze bouw de bouw van tien boxen en twin tig kantoren ten behoeve van de kopers zal worden gerealiseerd, waartoe in een vorige ledenver gadering al was besloten. Door ruimtenood was het niet mogelijk de boxen en kantoren eer der te bouwen. Eerst moeten de oude kantoren en boxen worden afgebroken en daarvoor was geen vervangende ruimte. Als de nieu we zaal er is, kan deze ruimte wel worden gecreëerd. In zijn openingswoord noemde de voorzitter 1968 het jaar van de victorie voor allen die met bolbloe- men hebben te maken. De datum 1 juli betekende het einde van een dertigjarige periode van be lemmerende maatregelen en ver ordeningen, vooral op het gebied van de export. In de nu ontstane vrijheid is Nederlands grootste troef de kwaliteit. Samenwerking De voorzitter vroeg zich wel af of de toenemende produktie in binnen- en buitenland blijvend in de VIERBOET LAATSTE RESTANTEN let op onze speciale aanbieding:. Alles moet weg, VOOR HALVE PRIJZEN Glas, kristal, porcelein, byouterieën enz. enz. Drleplassenweg 9, telefoon 3699, Katwijk aan Zee. KATWIJK Gevestigd: M B Ouwe- hand-Eman, van Den Haag, naar Hoor- neslaan 227; A T van Meel-Jansen, van Lelden, naar Kerkstraat 83; M Paca, van Turkije naar Tramstraat IA; B Soer- joeslng, van Suriname naar Badstraat 9; M E Kasan, van Suriname, naar Badstraat 9; R K Kanhal, van Suriname, naar Badstraat 9: J R M A Jong-A-Tai, van Suriname, naar Badstraat 9; A Roest, van Den Haag. naar Boulevard 133; J W Verboon, van Den Haag, naar Sportlaan 11; J E WUlemsberg, van Suriname naar Badstraat 9; F Mol met echtgenote, van Deventer, naar Frankenstraat 4; A C ftos- sel, van Den Haag, naar Nachtcgaallaan 37; R H Noties, van Ethiopië, naar te Brittenstraat 6; L N Stuivenberg met ge zin, van Alphen a/d Rijn naar Rijnstraat 20; C J Smit met gezin, van Den Haag. naar Colljnstraat 10; P J ten Hagen, van Llsse, naar Rijnmond 1; mw H Grund- mann-Bronsteljn. van Den Haag, naar Langeveldstr 136: J C Barrett, van Leldschendam, naar Bijdorpstraat 14; wed J A van den Tol-van der Ree, van Rot terdam, naar te Brittenstraat 29; W Power met gezin, van Lelden, naar Rijn mond 103; A de Ruiter, van Den Haag. naar van der Vegtstraat 29; A C Ou- wersloot met echtgenote, van Rijnsburg, naar Colijnstr 35; H Slebenga, van Den Haag naar Fazantstraat 25; mej. A C Kerkhoven, van Lisse naar Nachtegaal- In 5; H van der Eist met gezin, van Almelo, naar Colljnstraat 2; J P Koop man met echtgenote, van St Maartensdijk naar Paul Krugerstraat 4SA; mej W Vo gel, van Lelden, naar Colljnstraat t: F C Crezee. van Leiden, naar Slulsweg 35. Vertrokken: J van Loplk met eciugeno- te van Treubstraat 88 naar Zuid-Alrlka; J van der Worp van Drieplassenweg 17 naar Diemen; A Vlieland van Pr. Irenelaan. naar Kameroen; G Timmerman van Hya cintstraat 8; J Ouwehand met gezin van Kon. Emmastraat 18, naar Harllngen; J W Koning met gezin van Pr. Bernhardlaan 146, naar Nijmegen; Chl Llao Pan van Prlncestraat 7, naar Utrecht; P de Jong van Hyacintstraat 14, naar Ned. Antillen; E W V Acton met gezin van Blj- dorpstraat 11, naar Groot-Brittannlë; J Plevln van Bijdorpsstraat 11, naar Den Haag; J H C Schaart van Secr Varkevls- serstraat 62, naar Apeldoorn; ACM Raken van Hoornespleln 67. naar Haar lem; W C M van der Bent, ev Van der Drift met 2 k van Pr Beatrlxlaan 41, naar Bergen op Zoom; L Oudshoorn met gezin van woonschip Harloef, npir Rijnsburg; N de Best van Prlncestraat 35, naar Lei den; C van der Bent van Cattenstraat 8, naar Llsse: S M W Varkevlsser. ev Bouw man van Bar van Wassenaerlaan 40, naar Rijnsburg; M Tulen ev Kobus. van Com mandeurslaan 67. naar Voorburg; J J M Talllls, van Larlkslaan 8 naar Leiden; Th Ijlst met gezin van Suurmondstraat 96, naar Amsterdam: J C Spaanderman, ev Egmond van Secr. Varkevlsserstraat 125 .naar Rijnsburg; Y Butterman. ev van der Lant, van Emmapleln 2. naar Heelen; A M Buljs, van Boulevard 19, naar Lel den; H Oosterink. van Emmapleln 15 naar Leldschendam; J Haasnoot, van Voorstraat 62 naar Bennebroek; A Guijt. van Schokklngstraat 7. naar Lochem: E M Eveleens, ev Blom en 1 k. van An- gerstraat 5b. naar Weesp: M P J Adrt- •anscn, roet echtg van J Th de Vls- •erstraat 60 naar Amsterdam. kan worden opgevangen. Samen werking tussen handel en veiling is in dit opzicht van het grootste belang. Als voorbeeld daarvan werd ge noemd de oprichting van de naam loze vennootschap Sierafor, die zich zal gaan bezighouden met de verkoop van verpakte bloemen aan grootwinkelbedrijven en supermar kets in binnen- en buitenland. Het bestuur ziet het als een gelukkige omstandigheid, dat deze nv haar vestiging heeft gevonden bij Flora. De heer Van Delft zei ook, dat om de rentabiliteit van de bedrij ven te handhaven een intensieve inspanning van kwekers en hande laren nodig zal zijn. In dit ver band vestigde hij de aandacht op het feit, dat van Flora steeds meer dienstverlening wordt gevraagd. Het werk van de veiling is niet beëindigd wanneer het produkt is geveild. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren Adr. den Heyer en H. van Egmond herkozen. De he ren A. A. Vletter, W. A. J. van Nobelen en H. Imthorn blijven deel uitmaken van de raad van bij stand. UMUIDEN Zelden zullen de span- vissers zo dicht bü huls aan hun trek ken z(jn gekomen. Op een mijl of vijf ten westen van IJmuiden kwamen zij haring op het spoor. In korte tijd kon den de combinaties 100 tot 300 kisten haring bemachtigen. Ook in de buurt van Zandvoort verscheen de over het algemeen kultzleke haring. De spanschepen wisten van deze scholen ook heel wat te achterhalen. De vaar tuigen liepen in de loop van de mor gen IJmniden binnen waar zij ruim 1000 kisten in de markt zetten. Aan de zuidkust van Ierland was voor de Nederlanders eindelijk weer eens succes weggelegd. De haring ver liet de verblijfplaats in de visserij zone en werd in redelijke hoeveelhe den het deel van de naar buit snak kende buitenlandse eenheden. In deze omgeving mengden zich makreelscho- len tussen de haring, zodat de vang sten een niet verwacht gevarieerd karakter droegen. De dagvangsten la gen tussen 120 en 140 kantjes, waar bij op twee haringen één makreel kon worden geborgen. In de Noord In de Noord was de koolvis nog steeds troef. Vooral van de kleine zwarte soort kregen de treilers grote hoeveelheden aan boord. Slechts en kele mandjes gul en kabeljauw kon den de zwarte eentonigheid doorbre ken. Enkele vaartuigen weken uit naar de oostkant van dit gebied. Zij haalden soms wat kleine haring scheep. De loggers en kotters ten noorden van Terschelling vingen redelijke hoeveelheden tong. De beste trekken leverden vijftig kilo van deze vissoort plus een mand of vijf andere vis op. Dit betrof voornamelijk schol. De tar bot was in deze buurt aan de schaar se kant. Onder de kust Onder de Nederlandse kust ver spreidden de kleinere eenheden zich over een groot gebied. De vangsten vielen niet mee. De kleine gul liet zich maar moeilijk verschalken even als de wijting. Tong was helemaal niet te achterhalen. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 42 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 5355 kisten vis, waarvan 460 kisten schelvis, 350 kisten wijting, 220 kisten gul en kabeljauw, 150 kis ten kleine gul, 1300 kisten koolvis, 185 kisten treilharing, 1000 kisten spanha- ring, 30 kisten makreel. 560 kisten schol, 135 kisten tarbot, 225 kisten di versen, 55 stuks stijve kabeljauw en 42.000 kilo tong. Verder waren er 125 kleine kisten schelvis, 160 kleine kis ten wijting, 1430 kleine kisten haring, 398 kleine kisten makreel en 50 kleine kisten heek. Tong De tong moest nog verder terug. Niet één soort kwam boven de vier gulden. Voor de slips dreigden na een inzet van f 3.29 zelfs een teruggang onder de drie gulden. De laagste koers lag tenslotte acht cent boven deze grens. Ook met de grootmiddel ging het met een notering van f 3-24 tot f 3.18 de verkeerde kant uit. Schol Bij de schol handhaafden de grote en grootmiddel zich op redelijke wij ze. Op de eerste afslag werd bijna zestig gulden betaald, op de laatste ruim vijftig gulden. De kleinmiddel en de schol 1 zakten na een start van f 51,- een tientje weg. De schol 2 liet zich na een aanvaardbare inzet van f 36.- naar een notering van f 27,- wegdrukken. Aanvankelijk stond de haring er met een hoogste bod van f 40.80 goed op. Toen de spanvissers het aanbod sterk verruimden nam de belangstel ling af. Op de laatste ronde kon men voor f 14.80 terecht. Makreel De makreel lag met een notering van f 41.20 tot f 38.40 vaster in de markt. De grote en grootmiddel schel vis haalden een mooie top van ruim zeventig gulden. De braadschelvis was niet zo in trek. Op de laatste afslag werd niet meer betaald dan f 17,-. De dichte wijting belandde snel op het minimum. De kattencentrale had hierdoor enig werk. Gul kreeg deze instantie weer niet toegewezen. De kleinste soort bleef met een gemiddel de van ongeveer f 35,- buiten het be reik van de bereiders van dieren- voedseL Koolvis De kleine zwarte koolvis vertoefde even een gulden boven het minimum. Het grootste gedeelte werd niet via de normale kanalen afgenomen. Dit betekende het nodige werk voor de vrachtrijders. Zij brachten de opge houden partijen naar de vismeelin- dustrie. Bijzonder groot was de inte resse voor heek. Voor 125 kilo grote werd steeds f 624,- betaald. Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de IJmui der markt onder meer de IJM 36 Kemphaan met 2000 kisten en 148 kleine kisten diversen en de SCH 171 Cornelis Vrolijk Fzn met 40 kisten en 900 kleine kisten, waarvan 600 ha ring en 300 makreeL In «"''«•venfngen In Scheveningen werden aangevoerd 20 kisten schelvis, 210 kleine kisten schelvis, 100 kisten wijting, 100 kisten kleine gul, 10 kisten koolvis, 1200 kleine kisten haring, 150 kleine kis ten makreel, 100 kisten schol en 9000 kilo tong. Mr. J. Beekman nu voorzitter af NOORD WIJK Mr. J. Beekman, de voorzitter van Philatelica Noord- wijk aan Zee, heeft zich wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt gezien zijn functie neer te leggen. Dit was het voornaamste nieuws van de flink bezochte vergadering, die gisteravond in De Rank onder leiding van de heer G. J. van Hou ten werd gehouden. Nadat veilingmeester Durieux fraaie kavels onder de hamer had gebracht en de gebruikelijke verlo ting van zegels was gehouden, werd geruime tijd nog geanimeerd ge ruild. De bijeenkomst van de jeugdaf deling stond nog in het teken van Sint. Allen ontvingen een filatelis tisch presentje. WOENSDAG 11 DECEMBER Schaken in Rijnsburg RIJNSBURG Gisteravond werd de derde ronde om de Binnendijk- beker gespeeld. Uitslagen: L. J. Goudriaan verloor van Totterunk, Joh. Schoneveld won van A. Vletter, Jac. Noort en D. v. d. Vijver deelden de punten, A. Ravens- bergen verloor van T. Beekhuis, H. Tijsterman moest in H. de Mooy zijn meerdere erkennen, F. Noort won van M. v. d. Mey, M. Vletter van Adr. de Mooy. Jeugdschaak: J. v. ZuilenHenk Oudshoorn afgebroken, Albrecht van Egmond won van zijn broer Jan v. Egmond, Peter van DoesburgCees Ros 10, Ronald van de Mey ver liest van Henk v. d. Eykel, Marcel van der Mey zag in een dik gewon nen stand pat over het hoofd tegen Mart. v. d. Eijkel, Cokkie Kralt— Jac de Mooy xx. SASSENHEIM Eerste punt van de raadsvergadering gisteravond was de beëdiging van het nieuwe raadslid A. v- Breda. Het nieuwe raadslid werd alle steun toegezegd. In de vacature-Bakker in de com missie sportaangelegenheden werd benoemd de heer v. Breda, en in de zelfde vacature bij de beheerscom missie van het Gezondheidscentrum de heer G. Kruik. Naar aanleiding van de gevaarlijke situatie die is ontstaan door de bui tenwaartse uitbuiging van een aan tal woningen in de Hoekstraat, eigendom van de firma Reeuwijk, werd deze firma aangeschreven om voorzieningen te treffen. De firma Reeuwijk stelde in een bezwaar schrift, dat een en ander het gevolg is van het zware verkeer door de Hoekstraat; men meent voor de kos ten niet aansprakelijk te zijn. Hoe wel de raad het eens was met het voorstel van B. en W. om het be zwaarschrift ongegrond te verkla ren, vroegen de heer v.d. Vaart en mevrouw De Meyer om een minder formele behandeling. De heer Homan vroeg of er geen aanleiding was om het zware verkeer uit de Hoekstraat te weren. De voorzitter zei te be twijfelen of het verkeer werkelijk de oorzaak was, en wees op de ouderdom van de woningen. Bij de algemene beschouwingen LEIDEN Gisteren is aan de Sumatrastraat de Wethouder Verwey- school voor MAVO geopend, een dependance van de Rembrandt-scholen- gemeenschap. De openbare Wethouder Verwey-mavoschool, Sumatra straat 201, heeft 12 theorie- en drie praktijkleslokalen, een gymnastiek zaal en een (daaronder gebouwde) ruimte voor openbare bibliotheken. Binnenkort eerste paal voor geref. lag. school aan St. Buysingstraat Drie jaar geleden besloot de raad deze school te laten bouwen, waar voor f 2.495.000 werd uitgetrokken. Het is de laatste uit een serie van 10 scholen, die door N.V. Gebr. Van Heeswijk's Aann. Mij. te Eind- Katwijkse kelner blééf tanken DEN HAAG Pils, pils, pils. Dat was op 3 juni jl voor een 24- jarigc kelner uit Katwijk het be langrijkste woord. Gevolgen: dron ken achter het stuur van de auto, de sloot in, vijfduizend gulden schade en nu van de Haagse po litierechter twee weken gevange nisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De dag begon 's morgens om zes uur al met: pils. En dat ging zo'n beetje de hele dag door tot 's avonds elf uur. Toen bracht hy zijn werk gever in diens auto naar huis. Ver volgens begaf hij zich naar Noord- wyk, waar nog wat bier werd bij getankt Eindelijk, om half drie 's nachts, probeerde de kelner naar huis te rijden. Hij strandde op de Zwarte- weg. „Ik moet tijdens het rijden in slaap zijn gevallen", zo beoordeel de de kelner zichzelf. „Plotseling merkte ik, dat de auto op z'n kant in de sloot lag. Ik voelde me pri ma, behalve toen ik uit de auto stapte. Toen was ik wat versuft." Getuige Een getuige had duidelijk een andere mening: „Ik zag die man uit de auto klimmen en weglopen. vraagt voor haar snel groeiend toeleveringsbedrijf voor de tuinbouw: voor de verkoop van ons gehele artikelen assortiment. Voor deze funktie komen in aanmerking zij die ervaring hebben, en zij die serieuze plannen hebben om vertegenwoordiger te worden. Kennis van de tuinbouw zowel praktisch als theoretisch is noodzakelijk Voor de funktie is nodfig een grote mate van aktiviteit. doorzettingsvermogen en akkuratesse. Voor serieuze gegadigden biedt deze funktie goede mogelijkheden. Men dient een beperkt rayon intensief te bewerken, waarvoor het nodig is een goede binding met de klanten op te bouwen. De verkoop komt daarna tot stand in samenwerking met specialisten op het teelttechnische- en technische vlak. Het inkomen, dat men zich met deze funktie kan verwerven, is afhankelijk van de prestaties die men levert. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties kunnen tot uiterlijk 20 december 1968 ingezonden worden aan het volgende adres: C.V.V.T.L. „Westland", W.A., Patijnenburg 3, Naaldwijk. Ik dacht meteen al dat hij bezo pen was". De politie ontdekte de kelner in een taxi. De bloedproef gaf aan, dat hij tijdens het gebeurde een alcoholpromillage van 1,88 moet hebben gehad. Overigens had de werkgever geen toestemming gegeven met de auto te rijden, waarom ook joy-riding ten laste was gelegd. Hij had de auto alleen meegekregen om als het soms slecht weer zou worden, snel naar de strandtent te kunnen rijden. Voor de rechter zei de werkge ver, dat de kelner wel toestemming had zijn auto te gebruiken. „Dat is dan in strijd met hetgeen u voor de politie hebt verklaard", hield de rechter hem voor. hoven in het bouwsysteem HB 80 is gerealiseerd. Op 10 september werd de school in gebruik geno men. Het aantal leerlingen be draagt momenteel 171. Bij het vast stellen van de capaciteit van de school is rekening gehouden met de toekomstige Merenwijkbewo- ners. Van de tweede serie HB 80— scholen worden er vier buiten Lei den gebouwd. Van de vier Leidse komt in januari de r.k. lagere school aan de Donizettistraat (Zuid west) in gebruik, terwijl nagenoeg gelijktijdig de eerste paal voor de gereformeerde lagere school aan de Storm Buysingstraat (Morskwar- tier) de grond in kan. Voor de an dere (Rudolf Steinerschool aan de Schubertlaan en de openbare glo- school aan het Strausspad, beide Zuidwest) is nog geen goedkeuring van Gedeputeerde Staten binnen. De wethouder Verwey-school is 1 augustus 1959 gestart en werd tijdelijk gehuisvest in de openbare hulpschool aan de Madoerastraat. Met ingang van gelijke datum werd de heer C. L. Schotel tot hoofd benoemd. Burgemeester Van der Willigen, die de school gistermiddag officieel opende, zei er verheugd over te zijn, dat in Leiden ondanks de financieel krappe positie, veel gebeurt op onder wijsgebied. Hij had goede verwach tingen van de Rembrandt-scholenge- meenschap, waarin deze mavo-school is opgenomen. De rector hiervan, dr. J. W. Blom, was blij met deze depen dance, die hem zomaar in de schoot is geworpen. Rijksinspecteur L. J. Stortenbeker betreurde het, dat de Rembrandt- scholengemeenschap nog geen gebou wengemeenschap is. Namens de ouders bood de heer G. Biesot een platenprojector aan, een zgn. episcoop. De heer W. P. Leenen was erg inge nomen met de afmetingen van de gymzaal: 12x21 meter. Namens de adviesraad voor het openbaar onder wijs sprak de heer. H. Zunderman. NOORDWIJK op 1 januari 1968 waren er in Noordwijk 832 ingeschreven woningzoekenden. Het aantal ingeschrevenen gedurende dit jaar bedroeg 185. Zonder wo ningtoewijzing werden afgevoerd wegens verhuizing naar elders 49 en om administratieve redenen 47, in totaal 96. Met woningtoewijzing werden af gevoerd 171 ingeschrevenen, die een nieuwbouwwoning betrokken en 95 wegens het betrekken van een op- schuifwoning. De onderverdeling van het aan tal woningzoekenden was op 2 de cember jL als volgt: inwonenden 132, zomerhuisbewoning 56, te klein behuisd 29. te slechte behui zing 32, niet-Noordwijkers maar economisch aan deze gemeente ge bonden 46, huuropzegging 29, di- NOORDWIJK Bij de laatste schietwedstrijd van Blijf voor 't Land werden de volgende schut ters met de buks winnaar van een wisselmedaille; le klasse J. van der Wiel 46 punten; 2e klasse B. ter Laak 42 punten; 3e klasse J. Plug Mzn 44 punten. In de KSO-competitie werden de wisselmedailles gewonnen door: le klasse J. Plug 58 punten, 2e klasse G. van Went 57 punten. In de 2e klasse behaalden G. van Went en L. Pfister een gelyk aan tal punten, maar door een beter geplaatst laagste schot werd Van Went winnaar van de medaille. verse redenen 93 en ongehuwden 238, in totaal nog 655 woningzoe kenden. In het afgelopen jaar werden 49 krotten en 5 woonschepen ont ruimd. Hokkenshows van Steeds Sneller NOORDWIJK De vereniging van postduivenhouders Steeds Snel ler hield in De Beurs een tweetal hokkenshows. Op de eerste avond moest een oude duivin ter keuring worden aange boden. De uitslag luidde: 1 en 2 C Ruigrok en gebr. Peschier, bei den 184% pt., 3 gebr. Van Duin 184 punten. Voor de volgende avond moest een oude doffer worden ingezonden. De uitslag van de keuring luidde nu: 1 en 2 G Duindam en L. Steenvoor den en zn., beiden 185 pt., 3 C. v d Berg 184% pt. Deze duiven moeten op de slot- avond terugkomen. Eveneens 184% pt behaalden L. Glasbergen, F. van der Meer en A. Diemei (Voorhout). Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder dag: hoog water 7.54 en 20.20 uur; laag water 3.25 en 15.48 uur. van de heren De Nennie (kvp), v.d. Fange (prot.) en Platje (wd) en mevr. De Meyer (pvda) kreeg de heer Bakkum lof toegezwaaid- De heer De Nennie verheugde zich over de sluitende begroting. Anderzijds verwachtte hij hogere lasten i.v.m. de uitbreiding en vernieuwing van huize St. Bernardus. De regeling vaststelling onderwijsuitgaven vond hij minder bevredigend. Hij pleitte voor een verantwoorde kostenplan- ning op lange termijn. Ten aanzien van de belastingpolitiek zei hij dat offer en nut tegen elkaar afgewogen moeten worden. De kvp-fractie is voorstander van een trendmatige verhoging van de gemeentelijke be lastingen, met reserveringen voor bijzondere doeleinden. Gezien de nog weinige voor wo ningbouw geschikte grond, was hij er niet voor nog gronden voor in dustrieën beschikbaar te stellen. Evenals de andere sprekers vroeg hij om cijfers aangaande woning zoekenden. De bouw van sporthal en instructiebad vond hij belangrij ker dan van een buitenbad. W erkgelegen h eid De heer v.d. Fange bracht de ver mindering van de bedrijfsopbreng sten van het bloembollenbedrijf ter sprake. Zal dit met zich brengen dat andere werkvoorzieningen moeten worden aangetrokken? Meer bloem- bollenschuren worden te koop aan geboden. Hij wilde geïnformeerd worden of de nieuwe bouwverorde ning voldoende waarborg biedt te gen al te drastische veranderingen in het gebruik van bollenschuren- Uitvoerig ging hij ook in op de woningbouwproblematiek. Hij stelde een aantal vragen t.a.v. de woning bouw in de toekomst: vrije vestiging, eigen bouw, doorstroming enz. Zijn fractie is geen voorstander van het overdragen van geysers in eigendom aan de gebruikers. In verband met de post f 775.000 voor restant-riole ringen, vroeg hij nadere precisering. Bij het punt onderwijs vroeg wanneer de christelijke kleui school aan de Kerklaan, die ai luut niet meer aan de eisen vol<j wordt vervangen. Met klem zocht hij om beveiligde overst» plaatsen op de Parklaan en i éénrichting verkeer op de Ho; straat. De Dienst Gemeentewei en de Plantsoenendienst vond onvoldoende gehuisvest. Eve andere sprekers drong hij aan spoedige realisering van een instj tiebad en een sporthal. De heer Platje juichte het san werken in intergemeentelijk i band zeer toe. Over de verkeen veiligheid sprak hij als over n( toestanden. Enerzijds probeert' rijk de hoofdverkeersader naai gemeente af te stoten, anden worden gemeentelijke maatregi ter bescherming" van de inwci opgehouden- Vorig jaar werd een constructie van de kruising P( laan/Provinciale weg verw* Voor dit jaar wordt hierover g enkele opmerking meer gem<t Verder stelde hij vragen over| plan Wasbeek. Hij was bang dal een dure zaak zou worden, i-v.ni1 aanwezigheid van de Zandsloot heer Platje pleitte voor openbj heid van de commissievergadë gen, zoals dit ook sedert een geldt voor de Tweede Kamer. De laatste die sprak was mevn De Meyer. Deze zei o.a. dat weliswaar reinigingsrechten enigszins bo het landelijk gemiddelde lig[ maar de andere gemeentelijke lastingen zijn er ruim onder, vroeg naar een wekelijkse ki avond en verschuiving van de nu naar een vroeger uur. Daar de openbare school zelj beschikking over het hele scl gebouw zal moeten hebben meerde ze naar de bouw van i openbare kleuterschool. Ook naaj mogelijkheid om te komen tot j crematorium voor de Rijn-, bol) en duinstreek. Huiseigenaren bijeen in LEIDEN LEIDEN „Het woningbouwbeleid van deze en voorgaande r«j ringen ligt totaal scheef. De sociale taak van de woningwetwoningej helemaal overgenomen door de oude woningen met de lage huren, v alleen daarin kunnen de mensen met een salaris, ver beneden de v vaartsgrens wonen, terwijl in de woningwetwoningen alleen me* kunnen wonen met een salaris dat boven de welvaartsgrens ligÉ1 huiseigenaren van die oude woningen zyn daar de dupe van. De bi van oude woningen worden te laag gehouden, waardoor het meren) van het onroerend oude goed niet meer rendabel is". Tot deze uitspraken kwam de voorzitter van de Nederlandse Bond van Huis en Grondeigenaren, de heer S. J. Mook, op een ledenverga dering van de afdeling Leiden, die gisteravond in Den Burcht werd gehouden. Het huurvraagstuk is volgens de heer Mook alleen dan op te lossen, als er vrije huren komen. „Er is voor de regering geen enkele reden de vooroorlogse woningen buiten de huurverhogingen te houden, aange zien de verhouding lasten-huur- marktwaarde nog lang niet is aan gepast". De voorzitther van de huiseigena ren pleitte voor een zo snel moge lijke liberalisatieproces van de wo ningbouw en voor vrye huren. Advies: verbeteren Inzake de ministeriële nota aan gaande het oude woningenbestand merkte de heer Mook op, dat de ge meenten actiever moe ven zijn bij de aankoop van krotwoningen en percelen, die in een saneringsplan liggen. „De gemeenten ontvangen 8Usubsidie van het rijk; de 20%, die ze zelf moeten opbrengen, kun nen ze gemakkelijk financieren uit de opbrengsten van latere grond- verkopen". De heer Mook raadde de Leidse huiseigenaren aan oude woningen zoveel mogelijk te verbeteren. „Bij eventuele vrije huren kan voor ver beterde woningen méér huur wor den gevraagd dan voor niet verbe terde woningen". De vergadering nam het voorstel van het bestuur om over te gaan tot contributieverhoging aan. Door deze verhoging kan hei tekort van ruim f 4000 worden gedekt. Meer begrip De voorzitter van de afdeling Lei den, de heer J. van Iterson, vond het verheugend dat de huiseigenaren de laatste tijd meer begrip bij de huur ders ondervinden. „De huurders zien in, dat vooral van de huizen met Bloembollencultuur niet zo tevreden VOORHOUT Tijdens de jaar vergadering van de plaatselijke afdeling van Bloembollencultuur bleek, dat men niet zo tevreden is over de steeds grotere kloof tussen produktie en export. Er wordt te veel geproduceerd. Ver scheidene kwekers zijn voor af schaffing van de minimum-prijzen, speciaal voor tulpen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdagavond om half zeven wordt in het verpleeghuis De Wil- bert een protestantse kerkdienst ge houden met als voorganger ds. G. Zonneveld uit Valkenburg. Fami lieleden van de bewoners van het huis zyn ook welkom. de z.g. bevroren huren het orl houd van dat bezit veel vraagt dat vele verhuurders daaraan tel komen. Minder prettig vond de heer Iterson de uitgestelde huurve ging van 1 januari naar 1 april, elke huurverhoging spelen de tieke belangen een grotere rol de zakelijke. De arbeidsvrede -rusit worden uitgespeeld op del van de huiseigenaar", aldus de j Van Iterson. I opv var het der P van Grc laai in Bijstandsnormen in Noordwijk NOORDWIJK De wethoj van sociale zaken, de heer M. 1 Sedelaar heeft de gemeente i van Noordwijk een aantal ricl nen overgelegd met betrekkin; de uitvoering van de Algeil Bijstandswet. Ingaande 1 januari a.s. bedij de normen voor een echtpaar: en voor een alleenstaande 65 vakbc week. Deze basisbedragen wolkinge verhoogd met de ziekenfondi nét mie, de reële huur of de la) Wille verbonden aan het bezit van achtei eigen door de aanvrager zelf Wie woonde woning. fen? Voor inwonende, niet verdia kortzi de kinderen worden toeslagen I ronde strekt. gen! j Wegens kosten hulp in Rotte diëet, en dergelijke kan een, zondere uitkering worden strekt, evenals voor loondeif w_ van thuis inwonende dochters „i-* thuis moeten blijven om de ma te vervangen. Wie bystand ontvangen, klj: tevens in aanmerking voor een creatietoeslag, die 6 pet per I j.™ee bedraagt van het betaalde bd zo_ aan bijstand met een mini|*£j™^ Ik we wijze moetei uur m van 200 voor een echtpa; 100 voor een alleenstaande. BURGERLIJKE STAl VOORHOUT VOORHOUT Geboren: Yv Veronica Allegonda, d v A Heerings en B A G M Floor; netjè, d v R Pouli en H N Vegten; Elisabeth Antoinette, J C M Barnhoorn en J C M A man. Ondertrouwd: L G Leinissd doenir Sittard en M G C M v d J J M Waasdorp te Sassenheii C J M v d Berg; P J M Veil en te Noordwijkerhout en J N Berg; J J Zuidhoek te Noori en C A M Turenhout. Den I Het dankb woord raamt ook v< leven een b Directeur visafsla in Stellendam GOEDEREEDE De gemeen! van Goedereede heeft vrijdagava heer D. Raukema benoemd tot dire van de visafslag in Stellendam. D( Raukema (32) is thans directed de vismyn in Enkhuizen. men overdi (ook huurbi ductie trams nee. Ij het v< een pi bejaar niet n» Tere van H ding Bescho «ls vo nodig I het lie «takjes loosdu

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4