a. Sinterklaas... cadeau-idee? neem iets wiffi mee Gebroken carrières na professorenrel KAMER AKKOORD MET DEFENSIEBEGROTING Commentaar FIFAX Rovers op de vlucht voor gillend meisje Over 5 dagen is het alweer St Nirnlaac (in fraaie geschenkverpakking) Fransen krijgen hogere rente voor spaargeld Wie schreef anonieme brief? rarltream Mode met vaart Hanoi geen overleg met Zuid-Vietnam Op mijn gelopen jongen in leven VRIJDAO 29 NOVEMBER 1961 Euratom I TVIET voor het eerst brengt Frank' rijk het voortbestaan van Eura' torn in gevaar. Deze organisatie voor kernonderzoek, waarin de EEG landen samenwerken, ls al enkele ja ren ten dode opgeschreven. [Bij de oplichting dachten de Fransen |Enratom een belangrijke rol toe bij het ontwikkelen van een eigen kern' Iwapen, dat óók de andere Europese landen bescherming zou moeten bie den. Van deze opzet is niets terecht ge komen. Gelet op de Jongste militair- strategische wijzigingen hebben de [Franse plannen minder kans van slagen. Jarenlang hebben de Fransen Eura tom op sterk water gezet. De zaken [konden draaiende worden gehouden, maar daar hield alles mee op. Nood zakelijke uitbreidingen waren on- i mogelijk. |Nu Frankrijk in grote moeilijkheden [verkeert, zal het korte metten maken met Euratom, al zal het niet het risico nemen dat de atoomgemeen schap wordt ontbonden. Want op heffing dient de belangen van Parijs evenmin. Ontbinding van Euratom zou het de EEG-partners van Frankrijk gemak kelijk maken de onderzoekingen met andere landen (zoals Engeland) voort te zetten. Deze samenwerking, wenst Frankrijk niet. Daarom streven de Fransen naar een Ingrijpende inkrimping van het Euratom-personeel en afstoting van bet reactorcentrum te Petten, waar enkele honderden mensen in dienst van de atoomgemeenschap staan. Petten is al vele jaren een doorn in het Franse oog. Mogelijk heeft het Klstemaker-project, dat in principe niet alleen door Duitsland, maar ook door Engeland is aanvaard, thans de doorslag gegeven. Intussen heeft Frankrijk het niet alléén voor het zeggen. De mogelijk heid bestaat nog, dat de andere lan den het weinig elegante optreden van Parijs niet zullen volgen. De Duitsers hebben al een tegenvoor stel ingediend, dat alleen over be zuiniging Jn de personeelssector rept en een niet te vermijden afvloeiing zo delicaat mogelijk wil laten verlopen. Maar zelfs dan wordt Euratom op een heel laag pitje gezet. De gemeen schap beantwoordt zo niet langer aan haar doel. En het ligt voor de hand, dat naar andere mogelijkheden wordt gezocht. VOOR DE HANDEL: B. D. LEEFSMA N.V. I KERKSTR.25. AMSTERDAM.TEL. 2327271 DEN HAAG De Tweede-Ka merleden Berg en Dankert (beiden soc.) vragen de regering het interna tionale Rode Kruis een bedrag te schenken voor hulp aan de bevolking van Biafra. De Kamerleden vragen de minister van financiën het Rode Kruis een renteloze lening te verstrekken. AMSTERDAM „Het kolos sale aantal wetenschappelijke manuren, dat aan deze vier en een half jaar oude zaak is ver knoeid, en dat nu een boete, of althans een eis daartoe, van vijf honderd gulden oplevert, ver baast me. Deze totaal verloren t(jd had beter aan de opleiding van de Nederlandse jeugd kun nen worden besteed." Strafpleiter mr. Joh. K. M. Mat- huisen stelde dit gisteren in het achtste uur van de zitting, die de Amsterdamse rechtbank aan de pro fessorenrel wijdde, die de stedelijke universiteit in de hoofdstad nu al ja ren bezig houdt. Terecht stond de 42-jarige prof. dr. J. P. C., buitengewoon hoogleraar in de theoretische chemie, (sinds maart van dit jaar op non-actief) wie smaadschrift ten laste werd gelegd. Op 7 april 1964 zou hij een anonieme brief geschreven hebben, waarin de toenmalige deken van de subfaculteit van de chemie, de thans 43-jarige prof. dr. G. J. Hoijtink, ernstig be lasterd werd. Als gevolg van het door deze brief ontstane conflict nam de laatste, die bij collegae en studenten zeer populair was, ontslag en aan vaardde een benoeming als hoogle raar in de algemene en anorganische chemie aan de universiteit van Shef field (Engeland). Brief Tot zijn laatste woord toe hield prof. C. vol de bewuste brief niet geschreven te hebben. De beledigen de passages, die door de officier van Justitie mr. H. W. P. de Vries in de dagvaarding waren vermeld, luidden als volgt: „U zult weten de aangeschre vene was de 48-jarige Amster damse scheikundige dr. J. van Dra- nen „dat u op het Shell-labora- torium enige verklaarde vijanden hebt, dr. Van der Waals en dr. Mackor, om de meest invloedrijke te noemen. Het zijn in het bijzon der deze „heren", die via hun In vloedrijke relaties bij universitei ten proberen u buiten het universi taire leven te houden." „Het is Van der Waals en Mac kor gelukt om enkele hoogleraren zover te krijgen dat de Shell-stem in universitaire benoemingen meespreekt. In het bijzonder de op volger van prof. Ketelaar, prof. Hoijtink, is geheel onder invloed van de Shell-directie Amsterdam." „Hoijtink is door de Shell min of meer omgekocht en het gaat zover dat alle benoemingskwesties, waar in Hoijtink moet adviseren of waarvan hij weet, met Mackor en Van der Waals worden besproken." „Hoijtink ontvangt van Shell een belastingvrij inkomen in de vorm van subsidies en door de Shell betaalde dienstreizen bij voorbeeld naar Amerika). Maar dit is strikt geheim." „De malversaties van Hoijtink zijn in sommige opzichten kwa lijker dan die van Ketelaar. Ik waarschuw u voor deze man. Mis schien zonder dat u het weet, zijn Van der Waals en Mackor en Hoij- Verstopt? k I ELKE DROGIST HEEFT HET! LANGERE AFBETALING KLEUREN-TV PARIJS In verband met de krap-geldpolitiek van de regering heeft de Bank van Frankrijk besloten de rente van spaardepo- sito's van 3 tot ZVz procent te verhogen. De rente van deposito's met loop tijden van drie maanden tot twee jaar wordt verhoogd met percentages van 0,2 tot 0,5. Verwacht wordt dat het sparen in Frankrijk hierdoor zal toenemen. Aangezien de Fransen geen geld meer naar het buitenland mogen overmaken zal de hogere spaarrente waarschijnlijk een defla- toire invloed uitoefenen dcor de consumptieve uitgaven te verminde ren, vooral met Kerstmis. De Bank van Frankrijk heeft voorts meegedeeld dat buitenlandse banken die riet in Frankrijk gere gistreerd zijn in de toekomst toegang zullen krijgen tot de Franse hypo theek- en bouwkredietmarkt op voor waarde dat ze individueel toestem ming krijgen van de Franse staatshy- potheekbank. Tenslotte heeft de bank de maxi mum huurkooptermijn voor kleuren televisie met drie maanden verlengd; een kleurenontvanger mag nu in ?4 maanden worden afbetaald in plaats van 21. Blijkens de weekstaat van de Bank V«n Frankrijk ~ijn de Franse mone tair* reserves in de week per 21 no vember met 874.5 miljoen frank of 175 miljoen dollar verminderd tot 19.099 miljoen frank of 3896 miljoen dollar. Sedert de crisis van mei en juni zijn de reserves met in totaal 3024 miljoen dollar afgenomen, nog onge acht de kredietmogelijkheden waar Frankrijk gebruik van heeft ge maakt. Financiële deskundigen in Parijs zijn van oordeel dat de Bank van Frankrijk het grootste deel zo niet alles heeft gebruikt van het krediet van 1300 miljoen dollar dat zij in juli uit vele landen beschikbaar kreeg. Dat zou de werkelijke uitwerking van de vlucht in de Duitse mark in de verwachting van een revaluatie van de Duitse munteenheid hebben versluierd. Gisteren is de goudprijs in Parijs met 97 cent gestegen tot 42.22 dollar per ounce voor staven van een kilo. De omzet bedroeg twee ton. De prijs stijging werd toegeschreven aan spe culatieve vraag die een afspiegeling vormde van de nog steeds bestaande valuta-onzekerheid en twijfel van de Franse bezuinigingsmaatregelen. In Genève heeft Frankrijk de ple naire vergadering van de Algemene Overeenkomst inzake tarieven en handel (GATT) ingelicht over zijn nieuwe maatregelen ter ondersteu ning van de frank en vergroting van de uitvoer. (Van onze speciale verslaggever) tink achter de schermen uw ge vaarlijkste tegenspelers en Hoijtink blijkt zeer omkoopbaar". De brief was ondertekend met de de woorden „Een Lotgenoot". Gebrek aan betvijs Vorig jaar september besloot de Amsterdamse officier van justitie en hoofd van het parket mr. J. F. Hartsuiker wegens gebrek aan bewijs geen vervolging in te stellen tegen prof. C. Een verzoek aan het hof van prof. Hoijtink om de zaak opnieuw te openen, had succes. Het daarna tegen de dagvaarding ingediende be zwaarschrift van prof. C. werd tot in hoogste instantie afgewezen. In dit verband merkte de officier in zijn requisitor op dat de universi teit wordt gezien als een ge meenschap, die zich het recht heeft aangemeten interne moeilijkheden zelf af te doen. Het was dan ook een grote stap voor de rector magnificus geweest toch een onderzoek aan de procureur-generaal te vragen. „In de kleine subfaculteit van de chemie, aldus mr. De Vries, werd uit elke mug een olifant geboren. Elke wrijving werd een affaire en elke affaire werd rijkelijk besproeid met anonieme brieven. Deze hebben in 't algemeen de neiging gehad de zaken nog meer uit het verband te rukken en op te blazen." Aan affaires noemde de officier o.m. de zaak-Ketelaar, de daarmee verband houdende zaak-Van Dranen, de zaak-Sixma en de zaak-prof. C. Ook haakte hij nog even aan op de zaak-Selastic, die hij met atoomspio- nage verbond en waarbij de namen van enkele bekende professoren vie len. Sleutelrol Dr. Van Dranen, de ontvanger van de anonieme brief, trad als getuige op. Het bleek dat deze rap van tong zijnde geleerde een sleutelrol had vervuld in de voorgeschiedenis van het conflict. Hij was de man geweest, die in het begin van de vijftiger ja ren nogal wat bezwarende verklarin gen had afgelegd, toen een onderzoek werd ingesteld naar het laboratori umwerk van prof. Ketelaar voor ganger van prof. Hoijtink die in middels een industriële functie heeft aanvaard. Het vermoeden bestond dat de laatste het universitcitsla- boratorium nog wel eens inschakelde ten behoeve van het particuliere be drijfsleven, met name de Shell. Als gevolg van zijn openhartigheid zo heeft dr. Van Dranen het ten minste steeds gesteld werd de uni versitaire carrière, die hij ambieerde, kapot gemaakt. Een lectoraat, dat hem anders zou zijn toegevallen, ging zijn neus voorbij. Hetzelfde gebeurde later met een hoogleraarschap. De schade, die hij meende te hebben op gelopen, werd na een mislukte loop baan bij de Shell gecompenseerd met een bedrag van 30.000 gulden, dat de Amsterdamse gemeenteraad hem vrijwel unaniem toekende. Onderzoek Prof. C., zo bleek uit het verhoor, had de stoot gegeven voor een onder zoek naar de vermeende onregelma tigheden in het lab, doch was, toen het op verklaringen aankwam, geheel op de achtergrond gebleven. Rechtbankpresident mr. B. van der Waerden: „Dit wijst toch wel op een bepaalde mentaliteit. U hebt een an der de kastanjes uit het vuur laten halen". De president zei ook nog dat ver dachte geprobeerd had „peper op de wonden" te strooien nadat dr. Van Dranen van de Amsterdamse ge meenteraad een zekere vorm van ge noegdoening gekregen had. Hij had de laatste een brief geschreven, waarin alle vuurtjes weer werden opgestookt. Dit epistel, dat met „Hans" onder tekend was de roepnaam van prof. C. speelde tijdens de zitting een belangrijke rol. Door het handschrift van de anonieme brief met dat van de zogenaamde „Hansbrief" te verge lijken, kwam dr. Van Dranen tot de conclusie dat de schrijver dezelfde persoon moest zijn. Deze wetenschap hield hij niet onder zich. Aanvankelijk had prof. C. ontkend de opsteller van de „Hansbrief" te zijn. Deze verklaring trok hij pas ja ren later in. Hij erkende toen dat eer ste epistel inderdaad geschreven te hebben. Vier schriftdeskundigen hadden, onafhankelijk van elkaar, beide brie ven mei elkaar vergeleken. Als getui- ge-deskundige bevestigden zij ter zit ting dat de ene zowel als de andere door verd. geschreven waren. Het handschrift van de anonieme brief was echter opzettelijk verdraaid. Tot eenzelfde conclusie was het hoofd van het gerechtelijk laborato rium, prof. dr. W. Froentjes, al in een eerder stadium gekomen. Hij beriep zich hierbij op een onderzoek van twee ervaren schriftdeskundigen van zijn dienst. De president vond het maar een kwalijke zaak dat prof. C. tot deze zomer toe geweigerd heeft schrijf proeven af te leggen. Pas toen hij tijdens een verhoor onder druk werd gezet, gaf hij, na overleg met zijn raadsman, toe. „Een Nederlandse rechtbank," xo zei mr. Van der Waerden, voordat hij de eerste getuige-deskundige binnen riep, „zal u niet gauw veroordelen op verklaringen van schriftkundigen. Maar als ze allen hetzelfde zeggen, wordt de twijfel wel zeer sterk". Prof. C. liet steeds opnieuw blijken dat hij de schriftkunde een waarde loos hulpmiddel vond. Het vak, dat „dit soort mensen" beoefenen, lag volgens hem op hetzelfde vlak als de astrologie. „Ze overschatten de waar de van hun deskundigheid". „Ik ver baas me erover dat een schijnwe- tenschap als de grafologie wordt ge bruikt om mij te vervolgen". Verd. suggereerde dat het om een imitatie van zijn handschrift ging. Men had hem in zijn universitaire loopbaan willen hinderen, hem „op willen ruimen". Prof. Hoijtink, als getuige uit En geland gekomen, verklaarde dat de gewraakte brief zeer beledigend en grievend voor hem was. Eerst had hij om de inhoud ervan gelachen. Maar toen ook andere tegen hem gerichte aktiviteiten van verd. aan het licht kwamen, was hij de zaak anders gaan zien. Getuige zei nog dat hij indertijd de voorspraak van prof. C. was geweest bij diens benoeming tot buitenge woon hoogleraar. Over de grieven die verd. tegen hem had, merkte hij op dat deze wel op jaloezie gegrond zou den zijn. De als getuige opgeroepen waarne mend voorzitter van de subfaculteit der chemie, prof. dr. H. O. Huisman, verklaarde dat verd. begin 1964 tegen hem had gezegd dat prof. Hoijtink onbetrouwbaar was. Hij zou zich aan „vijfde-colonne-aktiviteiten" hebben schuldig gemaakt door geheimen over benoemingen aan de universiteit aan de Shell door te geven. Volgens de officier was prof. C. in hoge mate kritisch, ambitieus en agressief. De verdediger schetste hem echter als een man, die niet bang was voor zijn mening uit te komen, en alleen al daarom geen schrijver van anonieme brieven kon zijn. Haat Verdachte liet doorschemeren een haat tegen prof. Hoijtink te zijn gaan koesteren, toen deze met de Shell-di rectie ook prof. C. werkte in het Shell-laboratorium zijn universi taire carrière besprak. Hierbij zouden enkele particuliere zaken zijn aange roerd, terwijl zijn werkgevers ook zou zijn meegedeeld dat het in de bedoeling lag hem zo spoedig moge lijk tot gewoon hoogleraar te benoe men. Dit was volgens hem veel te voorbarig en zou zijn belangen bij de Shell hebben geschaad. Mr. Mathuisen concludeerde tot vrijspraak. „Men veroordeelt in Ne derland geen mensen voor iets wat als hoogst waarschijnlijk wordt ge kwalificeerd". Aan het slot van de zitting gaf prof. C. zijn vroegere vriend en me- deprakticum-assistent dr. Van Dranen nog een vinnige veeg uit de pan. „Hij is onoprecht. Hij maakt zich schuldig aan stokerij. Het gegooi met modder in de subfaculteit van de chemie is aan hem te wijten". Ook de luchtvaartmode wordt strak en efficiënt: de combinatie van vaste lijnen en homogene kleuren hebben tot deze drie uniformcreaties geleid. Men weet ook direct met wie men het te doen heeft. De kaart- controleuse (links) is in een blauwe rok en beige afgezet jakje gesto ken, de grondstewardess (midden), is te herkennen aan een rode rok en een idem jakje. Haar collega die bxiiten het gebouw opereert is boven dien nog in een met bont afgezette cape gehuld. Dit trio heeft men kun nen bewonderen tijdens een ,fihow" van de Trans World Airlines op het Heathrowvliegveld in Londen. HANOI Noord-Vietnam heeft gisteren duidelijk onderstreept dat er geen sprake kan zijn van vre desbesprekingen in Parijs tussen twee partijen. Met de regering van Zuid-Vietnam alleen, die wordt beschouwd als een marionet van de Verenigde Staten, zal niet worden onderhandeld. Het (communistische) Zuidvietnamese na tionale bevrijdingsfront (NLF) zal deelnemen als zelfstandige delegatie. Het toelaten van een vertegen woordiger van Saigon zal volgens een Noordvietnamese verklaring niet be tekenen dat die regering door het bevrijdingsfront wordt erkend. „Zij is een werktuig door middel waarvan Amerika zijn agressieve politiek be drijft en vertegenwoordigt niemand". De kwestie van het staken van da aanvalsoorlog moet worden bespro ken door de democratische republiek Vietnam (noord-Vietnam), het bevrij dingsfront en de VS. Over problemen die Zuid-Vietnam aangaan, moet Amerika praten met het NLF, aldus de Noordvietnamese verklaring. BERLIJN De 16-jarige jongen, die maandagavond urenlang zwaar gewond in een mijnenveld aan de grens tussen Oost- en West-Duitsland heeft gelegen, is nog in leven. Het bleek geen Oost- maar een West duitser te zijn: Günther Oppermann, die uit een opvoedingsinrichting in Beieren was ontvlucht. De jongeman is in een ziekenhuis in Oost-Duitsland opgenomen. De Westduitse pers had gemeld dat de jongen in het mijnenveld bij Co- burg was doodgebloed nadat hij beid* benen had verloren. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG In grote meer derheid heeft de Tweede Kamer zich gisteren akkoord verklaard met de begroting van Defensie. De kritiek spitste zich vooral toe op de aankoop van 53 extra Leopard-tanks in 1969 en het niet doorgaan van de verkoop van 20 Starfighters aan West- Duitsland. D'66 stemde tegen de laatste begrotingspost, PvdA en PPR tegen de tanks. De motie Imkamp (dem.) waarin werd gevraagd de 20 Starfighters alsnog te verkopen, werd verworpen met de stemmen van PvdA, D'66, PSP, CPN en Groep-Aarden voor de motie. Na de uitspraak van minister Den Toom en de regeringswoordvoerders was te verwachten, dat de motie Wieldraaijer om de diensttijd tot 12 maanden te verkorten geen enkele WANSSUM Twee met een kous over het hoofd getrokken mannen heb ben gisteren een mislukte roofoverval gepleegd op de Boerenleenbank in Wans- sum. De overvallers, waarschijnlijk Duitsers, sloegen op de vlucht toen het kan toormeisje dat zij wilden knevelen, luid begon te gillen. Zij hadden het meisje overweldigd toen zy op het punt stond het kantoor te sluiten. De mannen vluchtten in een lichtblauwe-grysachtige wagen met het ken tekennummer LKY-39. Het nummer kon worden genoteerd door een chauffeur van een truck die de straat blokkeerde waarlangs de overvallers met hun wa gen reden. Alle hoofdwegen en grensposten staan onder strenge controle van de politie. HET maatschappelijk leven is een ingewikkelde zaak. Wanneer we een man een steen door de ruit van een juwelierszaak zien smijten, zullen we minstens „Houdt de dief" roepen en kunnen we de dief niet houden, dan gaan we toch echt wel even de politie waarschuwen. Maar er zijn duizend en een gevallen denkbaar waarin we, al weten we dat iets niet helemaal in de haak is, toch zullen aarzelen de politie er direct bij te halen. We moeten dan immers met feiten kunnen komen en niet met vermoe dens of we dienen overtuigd te zijn. dat er werkelijk gevaar voor iets of iemand dreigt. Hoe vaak echter wagen we ons liever niet in het wespennest en pas als het echt mis is gegaan, zitten we met de schuldgevoelens. Dit speelt in menige kring op het ogenblik, waar het algemeen bekend is, dat het gebruik van roesverwek kende middelen bij jongeren, zo tus sen de 14 en 21 jaar, onrustbarend toeneemt. Voor menig ouder zal het een moeilijke gewetensvraag zijn of een geval, waar eigen of andermans kin deren bij betrokken zijn, aan de po litie gemeld moet worden of dat men het zelf maar moet zien op te lossen. Ook hierover vertelde op de ver gadering van de Nederlandse vrou wenraad (NVR) (waar ik gisteren over schreef) drs. W. M. Samsom, plaatsvervangend hoofdinspecteur van de volksgezondheid voor de ge neesmiddelen. Zit men met zo'n geval, dan is de oplossing om regionale inspecteurs van de volksgezondheid te Vandaar waarschuwen. Daar wordt dan uit gezocht wat er aan de hand is en in hoeverre er door waarschuwingen en raad verder onheil voorkomen kan worden. Voor Noord-Brabant is het adres: drs. E. C. J. M. B'akx, Heuvelring 69. Tilburg: tel. 04250 - 31004. Voor Noordholland: dr. .J H. Lig- terink, Herengracht 380, Amster dam; tel. 020 - 248580. Voor Zuid-Holland en Zeeland: drs. H. A. M. van Steenbergen. Sweelinckstraat 2. Den Haag: tel 070 - 392987. De heer Samsom zag ook hier weer een speciale vrouwentaak, hij sprak zelfs van een „burgerwacht" van vrouwen. Een goed idee, al zou het mandom te kort worden gedaan, wanneer we dat zouden uitschake len van de medeverantwoorde lijkheid. Het is gewoon iets waar elke burger attent op moet zijn. Overigens moeten we niet alleen gevaar zien bij het gebruik van deze roesverwekkende middelen. Het doktersrecept kan geneesmiddelen in huis brengen, die een afschuwe lijk gevaar in zich bergen indien de gebruiker niet weet, dat hij of zij na het innemen onbekwaam wordt tot chaufferen. Het schijnt, dat lang niet altijd door arts of apotheker de waarschu wing: „Niet achter het stuur" gege ven wordt. „Vraag het altijd" was de raad /an drs. Samsom. Een beetje gek natuurlijk, dat de patiënt erom zou moeten denken, maar beter gevraagd, dan een onge luk met de auto. Ik wilde dat iedereen dit een ver velend en niet ter zake doend stukje vond, maar helaas kan het vooi de ze of gene wel nuttig zijn. Vandaar. kans zou maken. Deze voorspelling kwam uit: voor aanvaarding waren PvdA, PSP, CPN, PPR, en drie van de zeven leden tellende D'66-fractie. Onderzeeër lenen Staatssecretaris Van Es van Marine was het eens met de suggestie van de KVP'er Jansen om een atoomduik boot van de VS te lenen of te huren. „Maar Amerika geeft ons eenvoudig weg de mogelijkheid niet om dit te doen". Staatssecretaris Haex van de Land macht haakte in op de kritiek op de clausule in het tankcontract, waarbij de fabriek 31 miljoen mark schadever goeding krijgt, wanneer het parle ment de aankoop van tanks annu leert. De staatssecretaris beklemtoon de dat er een maand speling is waar binnen het contract opgezegd kan worden zonder dat het kosten mee brengt. Na die ene maand is er een schade vergoeding bedongen van 31 miljoen mark oplopend tot 58 miljoen. Daar komt bij dat als het contract niet voor 31 december gesloten is, volledig nieuwe onderhandelingen geopend moeten worden met de kans op nieu we en hogere prijzen. ..en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apotheker» en drogisten Bundesbank verhoogt weer dollarkoers FRANKFORT De Bundesbank heeft gisteren voor de vijfde maal deze week haar dollarkoers verhoogd tot 3,9850 mark inkoop en 3,9900 mark verkoop, dit met het oog op de aanhoudend grote vraag naar dollars. Volgens deviezenhandelaars was de markt rustig gestemd en men gelooft niet dat de Bundesbank op het hoge re koerspeil omvangrijke zaken heeft gedaan. Deense kroonprinses verivaebt tweede kind KOPENHAGEN De Deense kroonprinses Margrethe verwacht in juni haar tweede kind, zo ls gisteren door het hof bekendgemaakt. Zij beviel in mei van dit jaar van een zoon, prins Frederik. De prinses is gehuwd met de Franse graaf De Laborde de Monpézat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13