NIEUW ELISABETH VOOR LEIDEN Drie gymlokalen in Leiderdorp Gevaarlijk punt Hazerswoude vraagt om regeling A. Lammers in het goud bij Samsom Ter Aarse ijsclub gaat het goerl Raad Alphen Houten kantine Gemeentewerken Grondaankopen in Alphen Maar 18 woonwagens aan Steekterweg Afscheid en welkom aan chr. school Leiclse lasser verongelukt Intocht Sinterklaas in Woubrugge Verbouw en uitbreiding chr. school Abbenes NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 NOVEMBER li Schoolhoofden zijn zich van niets bewust HAZERSWOUDE Nooit heeft burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn met de hoofden van scholen, respectievelijk de heer Q. Fianen van de RK school en de heer D, P. Elsman van de protestanta-chr. school voor basisonderwijs, overleg gepleegd omtrent de noodzakelijkheid van het begeleiden van schoolkinderen bij het oversteken van de Gemene- weg, ter hoogte van de Dorpsstraat. Laat staan, dat er uitvoerig over deze zaak is gesproken. De uit de gemeenteraad gevormde commissie tot onderzoek van de be grotingen 1969, bestaande uit de he ren J. A_ Groen. A. M. Berlemon en J. Vos, had in een van haar kantte keningen erop gewezen, dat het be geleiden van schoolkinderen bij het oversteken van de Gemeneweg, ter hoogte van de Dorpsstraat, noodza kelijk is. „Gedacht wordt hierbij aan verkeersbrigadiers," aldus de com missie. die hierbij vermeldde, dat zij meende te weten, dat de voorzitter (i.e. de burgemeester) hiertoe een be paalde opdracht had ontvangen. De letterlijke tekst, die burgemees ter en wethouders bij schrijven van 21 november aan raadsleden en pers verstrekten, luidt als volgt: „De voor zitter van ons college heeft met de desbetreffende schoolhoofden uitvoe rig overleg gepleegd. Dit overleg heeft echter geen resultaten opgele verd, door gebrek aan medewerking, zowel van de zijde van de school hoofden als van de ouders". De heer Q. Fianen, hoofd van de R.K. school voor basisonderwijs: „Wat is dat voor baarlijke onzin. De voorzitter van het college heeft noch met mij noch met de heer Elsman van de protestants-christelijke school over deze zaak ook maar één woord gewisseld" Bovendien vroeg de heer Fianen zich af, met welke ouders dan contact is gezocht. Tevens stelde hij, dat hij nu door de ouders van de schoolleugd wordt afgeschilderd als een hoofd der school, dat weigert medewerking te verlenen in een zaak. die zo uitermate belangrijk Is. De heer D. P. Elsman, hoofd van de andere school In Hazerswoude- dorp (de protestants-christelijke), verklaarde dat hij al evenmin door de burgemeester is benaderd omtrent een oplossing over het begeleiden van de kinderen hij het oversteken van de Gemeneweg bij de Dorps straat. „Nog niet zo erg lang gele den had er op dat kruispunt een ver keersongeval plaats, waarbij een kind van de R.K. kleuterschool was be trokken. Ik heb toen nog de opper wachtmeester der rijkspolitie, de heer J. A. Broekhuizen, aangehouden en gevraagd: wat moet je hier doen?" Dit hoofd van een school, die sinds 1 augustus 364 leerlingen en elf leer krachten telt, stelde: „Wij willen wél verkeersbrigadiers". De heer Elsman heeft dinsdag de leerlingen van de vijfde en zesde klassen het bericht, dat in de kran ten heeft gestaan, voorgelezen. „Op vallend was. dat verscheidenen het al hadden gehoord, thuis bij hun ouders". Hij heeft de leerlingen ver zocht, thuis bij hun ouders reacties los te maken. Dé heer Fianen meende eerst nog met een grap te doen te hebben. Toen hem de letterlijke tekst werd voor gelezen, zoals aan raad en pers ver strekt op 21 november jongstleden, reageerde hij met: „Dat 19 niet waar. De voorzitter van het college heeft nooit met ons (de heer Elsman en hemzelf) overlegd". Insinuerend Intussen blüken in Hazerswoude- dorp diverse ouders het ook niet eens te zijn met wat wordt gesuggereerd. Een in zuid wonende vader van schoolgaande kinderen: „Dat bericht TER AAR Als een ijsclub haar landijsbaan gebruikt voor camping, komen er ook andere zaken aan de orde dan alleen de Ijssport. Kapelaan Alf. van Well deed in de jaarverga dering in café 't Veer de suggestie om, misschien ln samenwerking met het gemeentebestuur, een foldpr sa men te stellen, waarin de camping bewoners wordt gewezen op beziens waardigheden in Ter Aar en naaste omgeving en ook de kerkdiensten staan vermeld. Die camping Is wel een succes ge weest in het afgelopen iaar Het winstsaldo van f 12 724.— werd afgeschreven op de gebouwen, het materiaal, dp verlichting en de in ventaris De financiële positie van de iisclub is veel beter geworden Om dat de zaken nu beter gaan werd op voorstel van de leden per Jaar een bedrag van f 500 uitgetrokken om jonge rijders zo nodig te helpen de kosten van training en sportartikelen te betalen. Er zijn momenteel 40 jongens aan de training bezig onder leiding van Piet Keijzer en Kees v. d. Hoorn. Voorzitter Th. A. Hijdra ging na der in op het komende jubileum van de vereniging. Hij memoreerde dat de ijsclub was opgericht in het café van Jan de Lange aan het Papen veer. De voorzitter deelde mee dat de kaarten voor de kampioenschappen in Deventer spoedig zullen worden toegewezen en dat voor het komende seizoen de gewestelijke kampioen schappen voor heren senioren zijn toebedeeld aan deze ijsclub. Het Jaarverslag van de secretaris, dé heer Jae Visser, was kort. want er waren geen schaatsverhalen te doen. De aftredende bestuursleden, de heren Hans Koeleman. J L. v d Pijl. L. W van Tol. A. P Touw en Jac. Visser werden herkozen. De weg naar de camping moet ver breed worden, maar de besprekingen daarover zijn nog gaande. DE KAAG Vrijdagavond 29 no vember zal de trekking plaatshebben van de grote loterij van het Jeugd comité. Er zal dan bekend gemaakt worden, wie de gelukkige bezitters worden van de kleurentelevisie, bromfiets, koelkast, enz. Hel be loof! een fetelHae «vond te worden daar men «"V »ntre rondie« R'ngo" tal sneleo n -vnnd her'"' "oi schi uur in café-restaurant ,,'t Kompas". over geen medewerking van de zjjde van de ouders is bijzonder Insinue rend. Persoonlijk heb Ik nooit ge merkt, dat de burgemeester een op lossing aan het zoeken was voor de beveiliging bij dat kruispunt. Met kennissen onder elkaar hebben we wel eens gediscussieerd, hoe we onze kinderen het veiligst over die Ge meneweg krijgen". Een vader van drie schoolgaande kinderen van de Burgemeester War- naarkade: „Ik begrijp nlrt. hoe men dat zo kan stellen: geen medewer king van de zijde van de ouders" Weer een ander: „De moeders kun nen hier wellicht een laak verrich ten, in samenwerking met de ouder vereniging". Reacties, die aangeven, dat er van de züde van de ouders toch wel grote belangstelling bestaat, om aan het grote gevaar, het ver keer op genoemd kruispunt weer stand te bieden, ten behoeve van het schoolgaande kind van Hazerswoude- dorp. De beveiliging van het kruispunt Gemeneweg-Dorps9traat heeft overi gens in de gemeenteraad al de nodige aandacht gehad. Ook' daarbuiten: tij dens een vergadering van de A.R. kiesvereniging in januari van dit jaar heeft raadslid P. de Vogel gepleit voor een ondergrondse oversteek, on der de Gemeneweg, omdat enkele eerdere voorstellen niet zouden kun nen worden verwezenlijkt. In de ge meenteraadszitting van 25 januari noemde de heer De Vogel de ver keerssituatie bij dat kruispunt le vensgevaarlijk. Óverleg omtrent ver- keersbrigadiertjes, zo werd toen al gesteld, met de leerkrachten bleek op niets uitgelopen. („Daar is nooit overleg geweest." aldus de heer Els man). De heer De Vogel zou graag gepensioneerden zien ingeschakeld, de heer F. Kouwenhoven huismoe ders. Eind februari antwoordde de raads voorzitter, dat Provinciale Staten nog steeds geen antwoord hadden gege ven, toen de heer De Vogel op een afdoende regeling zei te wachten „We mogen het hoofd niet in de schoot leggen, ook al zijn we nu dan al twaalf jaar bezig een oplossing te zoeken". Ook toen suggereerde dit raadslid „klaarovers" de gevaren voor een deel te doen bezweren. De hele raad achtte het hoog tijd, dat er een oplossing komt. En die moet dan nog steeds worden gevonden. LEIDERDORP Als men de vuistregel van „één gymnastieklokaal voor 50 leerlingen" hanteert, dan blijkt, dat in deze gemeente op korte termijn de gymnastlekaccommodatie moet worden uitgebreid. Uitgaande van een leerlingental van 1500 stellen B. en W. de raad voor rond een miljoen gulden beschikbaar te stellen voor bouw van: een gymnastiek lokaal b|j de Prins Alexanderschool, een gymnastieklokaal op een ter rein in de Zijllaan- en Mcijepolder en van een gymlokaal bij de Willem de Zwygerschool, waarvoor al een urgentieverklaring is afgegeven. De Protestants Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinsverzorging heeft om herzie ning van de subsidieregeling ge vraagd aangezien de diaconieën de geraamde tekorten over 1968 en 1969 ten bedrage van f 26.500 en f 38.000 niet meer voor hun rekening willen nemen. De subsidies dienen over ge noemde jaren te worden geraamd op f 33.200 en f 43.000, waarvan 20 pro cent ten laste van de gemeente komt. B. en W. willen de huurovereen komst met de heer Van Rijn inzake de vuilstortplaats Ofwegen per 1 ja nuari 1970 beëindigen. Verbetering van de woning van de heer G. van Luik (Hoofdstraat 120) vergt een bedrag van ruim f 4.200. Er komt onder meer een douchecel» in het huis. Verbindingsweg B. en W. stellen de raad voor me dewerking te verlenen aan uitbrei ding van de christelijke school aan de Splinterlaan. Voor de in september gehouden beeldententoonstelling is een subsidie nodig van maximaal f 500. Tussen de Zijloordkade en de woon wijk Zijlhof I wordt een verbindings weg aangelegd, de Van der Marck- straat. Voor een goede aansluiting moet de Zijloordkade dan worden gereconstrueerd aangezien deze kade veel meer en ook veel zwaarder ver keer krijgt te verwerken. Met ingang van 3 december kan mevrouw G. J Wijnsouw-Engelen eervol worden ontslagen als hoofd leidster van de openbare kleuter- ALPHEN De agenda voor de vrijdagavond 29 november, 7.30 uur te houden raadsvergadering, telt niet minder dan 45 punten. Na de opening vindt eert de beëdiging plaats van het nieuw benoemde lid. de heer J. J. Goedhart. Daarna o.m. de volgende voorstellen: uitgifte in erfpacht van een nabij de Van Foreestlaan gelegen perceel grond aan de vereniging ..Alphen Zwembad"; treffen van een regeling met het hoogheemraadschap Rijnland voor de zuivering van af valwater; beschikbaar stellen van een krediet voor een tijdelijke was- en schaftgelegenheld voor personeel van de dienst van gemeentewerken; krediet voor het aanbrengen van een verkeerslichteninstallatie bij het kruispunt Prins BernhardlaanWil lem de ZwijgerlaanPrinses Irene- laan: bouw van 74 woningwetwonin gen. met zes garages in de onder bouw in het bestemmingsplan „Noord"; verkoop van bouwgrond; beschikbaar stellen van een krediet in verband met de voorgenomen aan schaffing van een mini-computer voor de administratie van de water en Uchtbedrljven; voorstellen inzake het onderwijs; benoeming van een hoofd van de openbare school voor gewoon onderwijs aan de Ouds- hoornseweg; garanderen van rente en aflossing van een door de Alphense Sportstichting in 1969 op te nemen geldlening; verzoek aan de gedepu teerde staten om het aantal woon wagens dat binnen de gemeente wordt toegelaten, vast te stellen op 18; krediet ten behoeve van de ver dergaande automatische verwerking van gegevens uit het bevolkingsre gister Tafeltennis Sparkler ROELOFARENDSVEEN Niet alle teams brachten het de afgelopen week tot gunstige resultaten. Wel ging het eerste team van Sparkler op de goede weg door en won met 37 de uitwedstrijd tegen N.K.F. 2. Sparkler 2 verloor met 82 van St. Vooruit 3. Sparkler 3 tegen R.T.C. 3_7 sparkler 4 won met 3—7 van S.T.T. '66 1. Bij de junioren verloor Sparkler met 73 van T.O.V. 4. school De Ruigenhoek aangezien zij „uit hoofde van ziekten of gebreken blijvend ongeschikt Is om haar be trekking te vervullen". Verder vermeldt de agenda voor de maandagavond om 8 uur te hou den raadsvergadering onder meer de volgende punten: uitkering-ineens aan gemeentepersoneel; handenar beid Koningin Julianaschool; aan schaf persluchtapparaten. ALPHEN Daar de bouw van een kantine voor het personeel van de dienst gemeentewerken pas in de derde bouwfase van het gebouwen complex voor genoemde dienst valt en er nog wel enige jaren overheen gaan, stellen B. en W de raad voor een tijdelijke maatregel te treffen. Die bestaat in het plaatsen van een houten gebouw van 10 bij 6 meter. De kosten voor het aanschaffen, plaatsen en inrichten van deze was- en schaftgelegenheid, zullen naar ra ming f23.000 bedragen. ALPHEN De heren P. Tamerus en G. van Buren, beiden wonende te Boskoop, wensen ten behoeve van de bouw van twee woningen een per ceel bouwgrond ter grootte van onge veer 415 m2, gelegen aan de Sterren- laan. van de gemeente te kopen. Met de kopers is overeenstemming be reikt over een prijs van f21.000,- in totaal. De heren R. van der Graaf en J. Ederveen. beiden alhier, wensen eveneens aan genoemde laan een perceel grond te kopen voor bouw van twee woningen. De oppervlakte is f 340 m2. de koopprijs die overeen gekomen is ook f21.000. De heer J. de Reijntjens te Voor schoten wenst van de gemeente voor de bouw van een bungalow aan te ko pen een perceel bouwgrond ter groot te van ongeveer 612 m2 aan het Ericapark. De prijs is f29.000. De heren W. T. C. D: Cornet en A. C. H. U. Veraart, belden te Alphen aan den Rijn. wensen ten behoeve van de bouw van twee woningen een perceel bouwgrond, ter grootte van ongeveer 800 m2, gelegen aan de Pla- netensingel. van de gemeente aan te kopen. De prijs is f 52.000. De Staat der Nederlanden (Staats bedrijf der Posterijen. Telegarfie en Telefonie) wenst ten behoeve van de bouw van een telefooncentrale ln 't bestemmingsplan-Noord een perceel bouwwterrein. ter grootte van onge veer 4650 m2, van de gemeente aan te kopen. Er is overeenstemming be reikt over een prijs van f242.000 in totaal. ALPHEN In 1967 heeft de ge meenteraad een bedrag van f 19.140 beschikbaar gesteld voor het verbe teren van het woonwagenkamp aan de Steekterweg. De werkzaamheden, omvattende het verbeteren van de in deling van het kamp, het verbeteren van de sanitaire voorzieningen, het herbestraten van de Verharding en het zoveel mogelijk wegnemen van brandgevaarlijke situaties, zijn in middels uitgevoerd. Het kamp biedt plaats aan 18 woonwagens. Herhaal delijk wordt echter met meer wagens standplaats ingenomen. Dit veroor zaakt een wanordelijke, brandgevaar lijke situatie. Bovendien zijn dan de sanitaire voorzieningen ontoereikend. Zoals reeds medegedeeld, zijn de Gedeputeerde Staten bevoegd op ver zoek van de gemeenteraad het aantal woonwagens vast te stellen dat ten hoogste in een gemeente mag worden toegelaten, mits in die gemeente een aan redelijke eisen beantwoordend woonwagenkamp is Ingericht. Een ordelijke en veilige opstelling van de woonwagens op het kamp aan de Steekterweg zal slechts verzekerd zijn, als het ten hoogste in deze ge meente toe te laten aantal woon wagens op 18 wordt vastgesteld. Ge deputeerde Staten hebben verklaard in principe bereid te zijn een verzoek van de raad in te willigen. OUDE WETERING Vrijdag avond 8 uur zal er gelegenheid zijn om in het jeugdgebouw de nieuwe hoofdonderwijzer van de Chr. Nat. school, de heer J. Scherpenzeel, wel kom te heten. De heer Scherpenzeel is 32 jaar oud. Hij was leraar aan de Mavo te Tiel. Deze avond Is er te vens gelegenheid afscheid te nemen van het vorige hoofd der school, de heer A. W. Rietdijk, die al enkele maanden hoofdonderwijzer is aan een school te Oegstgeest. ALPHEN Van de hoofdgebouwen van N. Samsom N.V. wapperde gisteren weer de driekleur. Dit vanwege het feit dat er een jubilaris was, n.l. de heer A. Lammersdie vijftig jaar geleden zijn werkzaamheden als zettersleerling begon. In de kantine van het produktiegebouw aan de Margrietlaan vond 's morgens de huldiging plaats waarbij aanwezig waren de werkers in zetterij en correctiekamer, die reeds eerder de gouden speld met de diamanten ontvingen; de hee Lammers was de twee-en-twimigste gouden jubilaris bij Samsom. Van de vroegere direc tieleden was aanwezig de heer W. Samsom. Mr. Samsom vertelde, dat de jubilaris eerst aL zetter werkzaam was, later het zetselmagazijn onder zijn hoede kreeg en nu in de afde ling correctie zijn -laats heeft en dat steeds tot tevredenheid van de di- recie. Spreker gewaagde van de goede banden tussen de families Lammers en Samsom, reeds vele tientallen jaren en verklaarde ten slotte dat de heer Lammers met ere opgenomen werd in de rij van gou den jubilarissen. Mevrouw Lammers ontving een bloemenhulde en de ju bilaris kreeg de gouden speld met twee diamanten op zijn revers en de gebruikelijke envelop. Nadat de directiesecretaris, mr. Ligtelijn, de heer Lammers met echtgenote en kinderen, en voorts alle aanwezigen verwelkomd had, was eerste spreker mr. R. H. Sam som. Hij stond stil bij de grote ver schillen tussen nu en vijftig jaar ge leden. Vooral de sfeer is wel geheel anders geworden. Vroeger was er meer persoonlijk kontakt. Toch, er is jok veel gewonnen en we zouden niet terug willen. We moeten het verleden niet romantiseren, ook niet laken. Iedere tijd heeft zijn eigen klimaat en wellicht zal er ook in de komende tijd nog weer veel veran deren. We willen vooruit en dat mag ook wel, als er maar dankbaarheid is voor de zegen die God heeft ge geven. Schaakclub Koudekerk KOUDEKERK Koudekerk 1 speelde thuis tegen Alphen 3 voor de competitie ln de Leidse Schaakbond, De voorlopige uitslag werd 41/.4'/«, maar In de afge broken party tussen J de Wit en J van Noort staat Koudekerk Iets gunstiger, zodat er misschien winst in zit. Koudekerk 1Alphen 3: A Snellenberg J van Kempen 10, J de WitJ van Noort afg., Ch Kuipers— j G Kardol 1—0. G SnatersenJ van Tuffelen 10. H van Vliet—A N de Bruin 0—1, H Starreveld— N Breeveld 0—1, L J Spierenburg—W W Lammers L van der Wulp—A Booy 0—1, H Boelee—P J Wijnbeek l—O. N van Donselaar—P de Ruiter O—l. Verder nog uitslagen voor de onder linge wintercompetitie: Groep 1: A J de Witte—H J Spierenburg afg, L van der Wulp—Ch Kuipers 0—1, H Boelee—J de Wit 0—1, C Reljneveld— A Snellenberg 0—1. H van Vliet—H Star reveld 1—0, H Starreveld—J Krult 0—1. A Snellenberg—H van Vliet 1—0, Ch Kuipers—H Boelee 1—0, J de Wit—C Relj neveld 0—1. H J Spierenburg—L van der Wulp 1—0. Groep 2' D de Braver—D de Vogel 1—0. O Snatersen—G van Dorp P Ver net—J von Egmond 1—0, P de Jong—G de Wit 0—1. A Scheer—D de Braver 1—0. J van Egmond—P de Jong 6—1, E Dorre- paal—G Snatersen 1<X G van Dorp—P Vernet LEIDEN Achter de Haagweg. op een terrein van 5 ha groot, dat begrensd wordt door de Korte Vliet en de Boshuizerweterlng zal In het volgend voorjaar men hoopt nog in maart een begin worden ge maakt met de bouw van een nieuw st. Elisabeth-zlekenhuis. Staatssecretaris Kruizinga van Volksgezondheid heeft vorige week aan het bestuur van „het Elisabeth" meegedeeld, dat de rijkscommissie voor de Ziekenhuizen akkoord gaat met het bouwplan, dat voorziet in de bouw van een ziekenhuis met een ca paciteit van 500 bedden en een zus terhuis. De directeur van het ziekenhuis aan de Hooigracht, mr. J. Berg meier, deelde ons mee, dat de rjjks- goedkeuring waarschijnlijk spoedig zal volgen nu de akkoordverklaring van de Rijkscommissie, die moest oordelen over de urgentie van een nieuw ziekenhuis, binnen is. Het nieuwe Elisabeth-zlekenhuis, dat gebouwd wordt op gronden van de voormalige tuinderij van Paridon aan de Haagweg, werd ontworpen door de Maastrichtse architect ir. F. J. Knibbeler van het architectenbu reau A. H. J. Swinkels, B. H. F. L. Salemans en F. J. Knibbeler. De bouw zal worden opgedragen aan Melchior Verenigde Bedrijven N.V. te Maastricht. Het nieuwe ziekenhuis zal inclu sief grondkosten en kosten van in richting ongeveer f 50 miljoen gaan kosten. Het grootste gedeelte van dit bedrag zal besteed worden aan de inrichting, want de bouw alleen kost nog geen f 23 miljoen. Enorme geestdri ft De chef van de correctiekamer, de heer C. Been, had het een en ander opgediept uit de levensloop van de jubilaris, die vroeger ook nog emi gratieplannen heeft gehad, maar die gingen van de baan. Twee van zijn kinderen zijn wel ver weggetrok ken. De heer Lammers kwam op 1 november 1964 bij de afdeling cor rectie te werken en heeft speciaal de zorg over de losbladige uitgaven. Hij werkt met veel plezier en enor me geestdrift en spreker uitte de wens dat de heer Lammers de reste rende jaren in' zijn afdeling zal vol maken. Namens de collega's sprak de heer J. Oltvoort, die o.m .zeide, dat de jubilaris om zijn collegiale instelling zeer wordt gewaardeerd. Hij is voor velen een vriend en men respecteert het vooral in hem dat hij zijn prin cipes niet onder stoelen of banken steekt. Hij is ook gevoelig voor goe de humor en daarom vertelde spre ker er nog maar even een goede mop tussendoor. Vier leden van Artiallen werkzaam bij Samsom, vormden hierna 'n koperkwartet en speelden voor de jubilaris, die veel van muziek houdt het stuk „Heilig is de Here Sebaoth", een intermezzo, dat zeer op prijs werd gesteld. De heer F. van Hartingsveld, die in de correctie-afdeling dagelijks met de heer Lammers omgaat, mocht het cadeau van het personeel aanbieden, nl. een platenspeler; me vrouw Lammers ontving een boeket. De heer Lammers vond, dat hij wel heel erg in het zonnetje was ge zet. Er was wel eens wat, maar ik heb toch met plezier bij Samsom ge werkt, aldus spreker, tie voorts dank bracht aan de Heer, die zoveel zegen gaf. Hierna was er gelegenheid het echtpaar Lammers te feliciteren en 's avonds was er een receptie in de kantine van het gebouw aan de Wilhelminalaan. HAARLEMMERMEER De I jarige lasser A. De§vilee uit Leid« kwam gisterochtend om het leve toen hij met zijn auto tegen ee stilstaande landbouwtrekker botst Achter de trekker waren twee tik suikerbieten beladen wagens gekoj peld. De verlichting van de trekke functioneerde niet goed en de bt stuurder, A. van B. uit Zwanst burg, was iuist bezig de verlichtli van de trekker te herstellen Het ongeluk gebeurde op de IJ weg tussen Zwanenburg en d Schipholweg. HAZERSWOUDE Donderdij avond spreekt de heer Dikkes Leiden in de raadszaal van raadhuis Hazerswoude-dorp om 7.4 uur over het onderwerp ,.De geli; kenis van de tien maagden in hi licht van onze tijd". WOUBRUGGE Na eerst tocht over de Woudwetering te hei ben gemaakt, arriveerde Sint Nico laas met zijn gevolg dinsdagmidd* om drie uur bij hotel Hel oud Raedthuys. Hier wachtte hem een spoivtaa ontvangst van vele kinderen me hun ouders. Vervolgens was hij aan wezig bij een tweetal poppenkast voorstellingen, verzorgd door d heer J. Kersbergen uit Amsterdan Uiteraard werd er gezongen en g» strooid en werden de jeugd versn* peringen aangebode-n door de pla* selljke middenstandsevereniging. WOUBRUGGE Op vrijdag 3 november wordt in Het oude Raed huys de jaarvergadering gehoudi van de IJsvereniging, acht uur. Behalve de jaarverslagen en b stuursverkiezingen vermeldt d agenda: Bespreking jeugdschaatse en de voor- en nadelen van een lani ijsbaan. WOUBRUGGE De leden van dt Plattelandsvrouwen komen bijeen op donderdag 28 november om 7.45 uur in Het oude Raedlhuys. Het lid van het hoofdbestuur, mevrouw Verbeek, zal een discussie leiden over het onderwerp: Leeft u mee ol niet in de dorpsgemeenschap? Geref. Bond Ter Aar TER AAR Voor de afdeling van de Gereformeerde Bond spreekt donderdagavond 28 november dn Harkema van Zeist in gebouw Jona than, 7.30 uur. Abstract kijken naar de dagelijkse dinges NIEUWKOOP Op uitnodtliM van het Kunstgenootschap 't Regl- huys werd gisteren in het Oude Raadhuis een dia-avond gehouden, waarop de heer G. C. Wilderink uit Voorburg aan de hand van een prachtige serie kleurendia's voor lichting gaf. De lezing had tot onderwerp „Ro mantiek en abstractie in de fotogra fie". De heer Wilderink vertelde, d&: abstractie eigenlijk in duizenden vormen is waar te nemen. Wie zijn ogen de kost geeft kan dit in het dagelijkse leven zien. Fotograferen is dan ook meer een kunst van het leren zien van de objecten. Het „abstracte kijken" ontstaat eenvoudig bij het kijken naar de dagelijkse dingen. Hiervoor moet men vaak wel een onderdeel lil ogenschouw nemen en diit los kun nen zien van de omgeving. Als voorbeeld vertoonde de heer Wilderink een prachtige serie dia'i waarbij als onderwerp fungeerde een vervallen gebouw, een schuur of schutting. De resultaten waren dan ook vaak verbluffend in al hun eenvoud; met eenvoudige opnamen kan men vaak bijzonder mooie stem mingsfoto's maken. De serie werd afgewisseld door prachtige opnamen van bloemen, natuur, glas en kris tallen, die door hun fraaie lichtwer king in schitterende foto's resul teerden. Het geheel werd omlijst door passende muziek en nu en een gesproken tekst. HAARLEMMERMEER Reeds enige malen heeft het bestuur van de Vereniging voor christelijk na tionaal schoolonderwijs te Abbenes verzocht om medewerking te ver lenen voor de uitbreiding van de uit drie leslokalen en nevenruim ten bestaande school voor christe lijk gewoon lager onderwijs aan de Hoofdweg te Abbenes. Deze uit breidingen zijn noodzakelijk doOT het gestaag toenemen van het aan tal leerlingen. Er is een tijdelijke oplossing voor het onderbrengen van de 4e groep leerlingen gevon den door het bijplaatsen van een mobiel lokaal. Inmiddels is een urgentieverkla- ring voor de uitbreiding van de school met 2 lokalen ontvangen, hetgeen voor het schoolbestuur aanleiding is geweest om een ge wijzigd plan voor uitbreiding en verbouwing van de school in te dienen. Verbouwing is nl. ook drin gend nodig omdat het 46 jaar oude gebouw niet meer aan de eisen voldoet. Mede in verband met het feit, dat van de zijde van de rijksinspec tie van het onderwijs ook is aan gedrongen op verbouw van de reeds bestaande 3 lokalen en ver wijdering van de bestaande toilet ten, voorziet dit plan in de ombouw van één van de drie leslokalen tot kamer voor het personeel en werk ruimten en in het aanbouwen van 3 leslokalen en een toiletgroep, aan de achterzijde van het schoolge bouw. Met de uitvoering van dit plsn zal een bedrag van 337.000 ge moeid zijn. HAARLEMMERMEER Blijkens van de zijde van het ministerie van onderwijs en wetenschappen verkregen inlichtingen, kan de ur gentieverklaring voor een nieuwe r.k. lagere school in Nieuw-Vennep- noord binnenkort worden tegemoet gezien. Deze school die ook tot hel z.g. patio-type behoort zal worden gebouwd op het terrein, gelegen aan de Noorderdreef, tussen de Hoofdweg-westzijde en de Dorps straat. TER AAR Van de klaverjaswed- strijd in het Dorpshuis, ten bate vM de nieuwbouw van de voetbalvereni ging TAVV, zijn de volgende uitslagen bekend: H Spek 5802 pt, P van Leeu wen 5737, T Verkerk 5670, D van Heij- ningen 5656, Jac Rietveld 5639, G Be- "zuyen 5357. G Keijzer 5066, P Schijf 5019, K Valentijn 5005, W van Dam 4991. Poedelprijs voor C Verzaal met 3522 pt. ALPHEN Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld de vereniging Al phens Zwembad" alhier, voor de bouw van een dienstwoning ten be hoeve van een in het zwembad „De Hoorn" werkzaam personeelslid, een nabij de Foreestlaan gelegen perceel grond, ter grootte van ongeveer ff m2, in erfpacht te geven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4