Voorlopig in EEG grote overschotten IJsclub Ter diamanten Aar viert jubileum oor elk kwadrant van ieiiw-Yennep speelplaats actie 'antastische ia winkelbrand N'koop Goede inzendingen van Zoeterwoudse huisvlijt nnT in Alphen Sint komt op 30 november C.P.B. Abbenes vierde lustrum Ir. Vein Dam in Alphen Vooruitpang Nieuwe showroom van Bink geopend Binnen de EEG Dokter Van der Wind in Aarlanderveen overleden Pianiste betrok er haar toehoorders hij Sinterklaas op bestelling Agneslyceum breidt uit Leidse centrale in Zoeterwoude gevolgen hebben kan ingrijpende LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 NOVEMBER 196* UEUW-VENNEP Ook in een dorp, waar bij elk huis nog wel een ng Jcje tuin is, hebben de kinderen hun eigen speelplaatsen. Dat vond de rzitter van de dorpsraad, dokter G. Nugteren, in 1964 een idee om burgerij er warm voor te maken. Er kwam een plan één speelterrein het noordelijk deel van het dorp aan te leggen. Daartoe werd een ^tekeningen actie gevoerd en besprekingen met de gemeente. afspraak werd gemaakt, dat nog in 1964 het nodige werk zou ichten. De plannen waren intus- breder opgezet, namelijk voor elk drant van het dorp een speel- ts. En de gemeente zegde toe de ningen met de plaatsbepaling te n verzorgen. Van deze zijde nam het uitzetten en het grondwerk tich; de burgerij ging het speel- maken, Maar toen was de geest- wat bekoeld en stokte de voort- Tot ln 1967 na veel telefoontjes gesprek met ir. Jonker, die di- L eur van openbare werken is, tot d kwam. Hij had al tekeningen zich en beloofde gauw aan het C Afwerk te zullen beginnen. In mei I was het eindelijk zover. e dorpsraad had echter niet stil- LPHEN Zaterdagmiddag om irt voor twee doet Sinterklaas zyn icht. Dit jaar is deze breder van et dan vorige jaren, toen het ai- een zaak was van de voetbal- enlging Alphen. Sinterklaas wordt i gezeld van 25 zwarte pieten, mu ikorpsen, een groep ruiters en een Jtkoets. urgemeester Gallas zal hem op j. r. raadhuis ontvangen. Dit gebeurt 1 ongeveer half drie. Hierna volgt W rondgang door de gemeente met muziekvereniging Crescendo en C drumband van Rijnstroom. route is: Avifauna, Hoorn, Prins ïhardlaan, Van Nesstraat, J. P. liaan, Prinses Irenelaan, Willem djgerlaan, Ambonstraat, Burge ter Visserpark, Wilhelminalaan, mastraat, Prins Hendrikstraat, ionstraat, Gaslaan, Hoflaan, Ju- itraat, Pieter Doelmanstraat, Ihuisstraat, Hofzichtstraat, Tous- jtstraat, Van Boetzelaerstraat, Van lerloostraat, Hooftstraat, Bleij- ïrgstraat, Lijsterlaan, Bloemhof- it, Nabij. LPHEN Morgenavond om 8 spreakt in de kapel van de Bap- engemeente de heer S. van der >d over zijn verblijf in Sicilië. gezeten. In elk kwadrant kwam een kontaktman, die vrijwilligers ging werven voor medewerking. Zij zorg den ook voor een huis-aan-huis- aktie om geld voor het project te ver krijgen. Van enkele bedrijven kwam de toezegging voor levering van ma terialen. Verscheidene inwoners heb ben hun vrije uren gegeven om de klimkooien te maken en hulpdiensten te verrichten. Al is de aankleding nog niet vol tooid, de kinderen kunnen hun speel plaatsen toch in gebruik nemen. Meer spelattributen komen er nog bij, zo als treintjes van betonbuizen. De zandbakken zullen nog met polyester randen worden verfraaid. Op de foto wordt de laatste hand gelegd aan de speelplaats in noord bij de Van Bemmelenstraat. HAZERSWOUDE Sint Nicolaas maakt op zaterdag 30 november, 's middags om drie uur, zijn opwach ting in Hazerswoude-dorp, op uitno diging van de plaatselijke mid denstand. Deze middenstand orga niseert van 26 november tot 5 de cember een winkelweek, waarbij de bedrijven tot 21 uur geopend zullen zijn. Op 30 november wordt 's mid dags om 16 uur een film voor kinde ren vertoond in het Verenigingsge bouw. De Sint zal tijdens zijn visite aan het dorp enkele zieken bezoe ken. Het Groene Kruis, de Harmo nie, de bejaardensoos en het comité bejaardenreis zullen door de mid denstand worden bedacht met een gift. ROELOF ARENDSVEEN Maan dagavond om half acht wordt in de kantine van de Bloemenveiling voor lichting gegeven over de BTW. ABBENES Op feestelijke wijze vierden de dames van de Christe lijke PlatteUmdsvrouwen Bond, af deling Abbenes, hun eerste lustrum. Ze deden dat in een overvol Dorpshuis. Veel dames hadden na melijk haar man meegebracht, ter wijl bovendien afvaardigingen van het Provinciaal Bestuur en afdelin gen uit de omringende plaatsen van hun belangstelling blijkgaven. Mevrouw I.> Steenwijk-Honcoop opende de bijeenkomst en verwel komde o.a. mevrouw C. de Rui- ter-Punt, die voor 5 jaar het initia tief tot oprichting nam, en mevrouw G. Labordus-Mac Daniël, tot voor kort de eerste en enige presidente. De secretaresse, mevrouw H. Zek- veld-Splinter, oogstte veel bijval met haar op rijm gesteld verslag van de voorbije periode. Hierin dankte zij een aantal mensen, die de CPB hadden gesteund. De financiën van de afdeling waren in orde, zoals bleek uit het verslag van mevrouw J. Gortzak-Schalk. De zaal kon daarna genieten van „Oompie kwam logeren", een klucht van Jan Blaaser. Onder regie van Jan Dijkstra bracht de Christelijke Toneelvereniging „Ons Ideaal" uit Nieuw-Vennep dit stuk vlot over het voetlicht. De avond werd besloten door me vrouw C. de Rulter-Punt. Zij sprak er haar vreugde over uit, dat ln Ab benes, waar naar men zegt op het gebied van verenigingsleven nooit iets van de grond komt, een bloeiende afdeling van de CPB bestaat. Ze hoopte, dat de jarige ver eniging spoedig een nieuwe presi dente zal krijgen. ZOETERWOUDE Zondag om 7 uur is er weer een jeugddienst in de Herv. kerk. Ds. B. v. Ginkel, bekend van de Alledagkerk zal hierin voor gaan. Zijn onderwerp is: „Drie figu ren op de kerkdrempel". ALPHEN In een gezamenlijke vergadering van C.B.T.B., Holl. Mij. van Landbouw en L.T.B., gisteravond in hotel Centraal gehouden, sprak ir. B. van Dam, voorzitter van het produktschap Zuivel over het „zuivelbeleid" De heer Van Dam schetste eerst de achtergronden van het zuivelbeleid, dat hij als belangwekkend en moeilijk karakteriseerde. De zuivel is het belang rijkste en het moeilijkste deel van het gehele landbouwbeleid. Het grootste gedeelte van de opbrengst uit de agrarische sector komt uit de veeteelt. Ook de industrie, met name de zuivelindustrie en de voedingsmid delenindustrie is er nauw by be trokken. evenals de handel waar zuivelprodukten een groot deel van het assortiment uitmaken. De moei lijkheid in het zuivelbeleid is nu, dat het niet alleen gericht mag zijn op het inkomen van de boer, maar dat ook de andere sectoren hun aandeel moeten hebben. Het moet dus een synthese inhouden van al deze be langen en draagt daardoor het stempel van een compromis. Een goed zuivelbeleid is dus een beleid waarin de belangen van alle groepen tot hun recht komen. 1UWKOOP Vorige week don- igmorgen werd de levensmidde- en bakkerij van mevr. dissen een prooi der vlammen, heeft een kettingreactie van aardigheid doen ontstaan. Reeds volgende dag werd een houten Iwinkel op het parkeerterrein de Noordenseweg geplaatst, die twee dagen gereed was mede 0 Bik zij een leger van timmerlieden, tevens nog een kleinere opslag- mte optrok. She" let is mevr. Cornelisse nu mogelijk Ur» slechts honderd meter van haar >or Jgebrande woning de zaken voort te kenMen tot de wederopbouw van de daar^e winkel is voltooid. Daarmee wr/len nog vele maanden gemoeid ov ïisteravond was het moment aan- re iroken dat alles gereed was. Om- Ie fl "ri»emeente Alkemade sh" Weder opbouw wet rale s di Hoofd van het gemeentebestuur van 2ec imade brengt hierbij ter openbare W€]pis, dat Burgemeester en Wethouders die gemeente voornemens zijn met assing van artikel 20 der Wederop- vwet vergunning te verlenen aan: de heer P. Roeloffs te Nieuwe We tering om - in afwijking van het gel dende bestemmingsplan vooi dat lorp - een woning te bouwen op 9iet aan de Noordveenweg aldaai jelegen kadastrale perceel sectie B dan nr. 2391; de heer D. Muijs te Rotterdam om - in afwijking van het geldende be stemmingsplan voor het dorp Kaag - een bungalow te vergroten op het aan de Marijkelaan aldaar gelegen ka- dastrale perceel sectie A nr. 1116. inghebbenden worden ervan in ken- gesteld. dat zij eventuele bezwaren en het realiseren van vorenomschre- bouwplannen binnen 10 dagen na de tekening van deze bekendmaking, urende welke termijn deze plannen er- de morgenuren ter secretarie (Bureau >orli inbare Werken) ter inzage liggen, 'oed riftelijk ter kennis van Burgemeester Wethouders kunnen brengen. I ilofarendsvecn. 22 november 1968 Het Hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, P. M. F. SMOLDERS streeks half zes verzamelden zich de vele medewerkers aan de hulpactie. Een zwager van mevrouw Cornelis- sen bracht hartelijk dank aan de zeer vele blijken van medeleven en voor de daadwerkelijke hulp. In bij zonder dankte hij burgemeester A. H. van Montfoort voor de voortva rende en effectieve wijze waarop hij de hulpactie op gang heeft gebracht en geleid. De verkoop is heden gestart. Sint in Noorden en Nieuwkoop NIEUWKOOP Sint Nicolaas za] zaterdagmiddag ook Noorden en Nieuwkoop bezoeken. 'sMiddags om half één zal hij de gemeente bij Het Noordense Kruis binnenrijden en na de tocht door Noorden van het Zuidednde naar de Nieuwkoopse dorpskern rijden. Om ongeveer half drie door burgemeester Van Mont foort bij De Rank toegesproken. Daarna zal de Sint zijn tocht ver volgens via Dorpsstraat en Noor denseweg, door Nieuwkoop Oost. centrum en west. De stoet zal worden voorafgegaan door de muziekvereniging Eensge zindheid en de drumband. ROELOF ARENDSVEEN In ca fé De Vier Heemskinderen werd on der leiding van de biljartclub D.V-H. een klaverjaswedstrijd gehouden ten bate van de bejaardenkas. Er was veel belangstelling. Na de drie gebruikelijke ronden kon de le prijs van 10 pond karbo nade worden toegekend aan E. de Koning en G. Bakker 6042 pnt; 2e pr. P. van Emmerik en K. Strijk 5931 pnt; 3e pr. W. Hoogenboom en Ton Wesselman 5741 pnt; 4e pr. Kees Voorhout en Nic. van Eg- mond 5413 pnt; 5e pr. Cok van Eg- mond en mevr. Loos 5392 pnt, 6e pr- J. Loos en Eef Termeulen 5361 pnt; 7e pr. H. Hoogenboom en mevr. Verdel-Meijer 5209 pnt; 8e pr. D. v.d. Meer en mevr. Laken 4943 pnt; 9e pr. Ant. v.d. Zwet en Nic v.d. Zwet 4924 pnt; 10e pr. H. Rietbroek en K Rietbroek 4845 pnt. De volgende kaartwedstrjjd is 20 december. De heer Van Dam ging daarna uitvoerig in op de grote invloed die sinds 1964 de EEG op het zuivelbe leid heeft gekregen. Het doel van de overeenkomst, een onbelemmerd vrij verkeer tussen de EEG-landen, is dit jaar moeizaam tot stand ge komen, zij het nog met een aantal restricties. Over de resultaten van het EEG-zuivelbeleid was de heer Van Dam wat Nederland betreft niet ontevreden. De voor de EEG gel dende richtprijs zullen we dit jaar wel halen, ervan uitgaande dat deze richtprijs redelijk is. Er is de laatste jaren zelfs een condens-export ontwikkeld terwijl wij voor 1964 geen schijn van kans hadden dit produkt in het buiten land af te zetten. Dit is des te meer verheugend omdat Nederland be schikt over een uitstekende con- dens-industrie. Doordat het EEG- systeem op zichzelf sterk protectio nistisch is ingesteld, is er ook op het gebied van de kaasexport voor uitgang geboekt vooral omdat Dene marken zijn produkten in de EEG steeds moeilijker kan afzetten. Ook de afzet in eigen land is voor deze produkten verbeterd, hetgeen even eens geldt voor de export naar lan den buiten de EEG. Een apart hoofdstuk vormt de bo ter. Dit is zo'n droevige zaak, dat de heer Van Dam er nauwelijks over durfde spreken. De afzet in eigen land is dit jaar slechts 79% van die van vorig jaar en die was al zeer slecht. De over- ALPHEN Burgemeester Gallas heeft gistermiddag de nieuwe show room annex magazijn van Binks's autobedrijf aan de Thorbeckestraat geopend. Het gemeentebestuur is. al dus mr. Gallas, verheugd met deze bijzonder fraaie showroom, omdat deze behalve nuttig voor de kopers van auto's interessant is voor de niet kopers. Naast de ontwikkeling in Al- phen-Noord en in de toekomst ook in Zuid, zijn er belangrijke plannen op stapel voor de reconstructie van het centrum. Met het gereedkomen van dit gebouw is deze kant klaar, hetgeen een prikkel geeft om de plannen voor de rest van de re constructie te verwerkelijken. Voor de automobilist van nu is niet alleen een goede auto kopen belangrijk, maar eveneens het zich verzekeren van goede service. Het is daarom ook belanpijk als wij in onze ge meente, die als streekcentrum fun geert, over goed geoutilleerde be drijven beschikken. Nadat burgemeester Gallas een gordijn had opzij getrokken kwam onder claxongeloei het allernieuwste model van Opel te voorschijn name lijk de Opel GT sportwagen De directeur van het bedrijf, de heer Wolbers, was bijzonder ver heugd met deze primeur. Alleen in Alphen en Amsterdam is deze sport auto vandaag voor het eerst te zien. schotten in de gehele EEG nemen nog steeds toe. Het melkoverschot in de EEG be draagt momenteel 3 a 4 miljard kg melk. In de Europese commissie is men onder leiding van dr. Mansholt bezig er een oplossing voor te vin den. Die zou in de richting gaan van een produktiebeperking. De be roepsbevolking in de landbouw zou van 12% nu tot 8% in 1980 moeten worden teruggebracht en de produk- tieve landbouwoppervlakte van 70 tot 65 miljoen hectare. De optimale bedrijfsgrootte voor de veehouders zou moeten liggen bij 40-60 melk koeien. Hoewel dit plan nog niet is ingediend, zijn deze bijzonderheden inmiddels al uitgelekt. Het zal vooral politiek wel een uiterst moeilijke zaak worden om dit aangenomen te krijgen en we zullen er rekening mee moeten houden, dat we de komende jaren in de EEG nog te maken zullen heb ben met grote overschotten. Het is, zo zei ir. Van Dam, een il lusie te menen, dat wij het boter- overschot buiten de EEG zullen kwijtraken. Er wordt wel eens ge sproken van een wereldzuivelmarkt, maar die bestaat eenvoudig niet. Ook de ontwikkelingsvoedselhulp, die tegen zeer lage prijzen ge schiedt. kan geen soelaas bieden. We zullen de oplossing binnen de EEG moeten zoeken, maar voorlopig is die er nog niet. TER AAR De grote Ter Aarse IJsclub gaat haar zestigjarig jubi leum vieren met een receptie op zaterdag zeven december in het Dorpshuis van drie tot vijf uur 's middags. Voorzitter Th. A. Hij dra, die nu twintig jaar de hamer hanteert, vertelt met plezier de historie van deze club, die is ont staan uit de ijsvereniging Wilhel- mi na en de Werkverschaffing en Door Vriendschap Saamverbonden. Van het eerste bestuur van deze vereniging, waarvan de heer J. Hoogervorst voorzitter was, J. Slof de weinige gelden beheerde en Jac. Snijders het schrijfwerk deed, is als enige nog in leven de heer Joh. v. d. Vlugt, nu woonachtig in de Aarhoeve. Het eerste ij sfeest van deze ver eniging werd georganiseerd op twaalf januari 1909 op de Hoekse Aar, juist op de dag dat de welbekende pastoor G. van Dijk werd begraven. De heer Th. Verlaan, die muzikaal was aan gelegd en vlak bij de baan woonde, kwam met zijn zoons muziek maken voor dit feest, zeer tot plezier van de schaatsliefhebbers, maar niet tot plezier van de geestelijkheid op die dag. Kapelaan Van Rijn kwam daar over harde woorden zeggen bij het bestuur. Voor de fusie van de bestaande ijsverenigingen heeft met name de heer C. Snijders veel werk verzet. De heer M. van Tol werd voorzitter van deze nieuwe verenigingen en bleef dat tot 1948, toen hij het overdroeg aan de heer Hijdra. Kernploeg Omdat onze plaats veel water rijk is, was er altijd veel werk te doen als er ijs was. Er werden wedstrij den gehouden en met name onder de leiding van de tegenwoordige voor zitter kwamen rijders van naam naar de baan, zoals leden van de kern ploeg en van de Elfstedenploeg. Le den van de ijsclub werden opgeno men in de kernploeg, zoals W. Ver meulen, H. Vermeulen, Joop Koele- man, C. J. Kroon en Piet Keijzer. De naam van Ter Aar kwam voor goed in het ijsnieuws toen de gebroe ders Vermeulen ln 1947 winnaars werden van de ronde van Loos- drecht. Sindsdien kende men ver scheidene schaatsers uit onze plaats, waarmee men geducht rekening moest houden. De yssport ging een steeds gro tere plaats innemen In onze gemeen schap en in 1957 werd het plan ge boren tot stichting van een IandUs- baan, die in 1960 werkeiykheid werd, ondanks het feit dat er weinig geld in kas was. De helpende hand van het gemeentebestuur zorgde hier mede voor. De totale kosten van deze baan waren f 75.000. Het bestuur van de vereniging zat niet stil om aan geld te komen. Er werden allerlei evenementen ln de zomer op deze baan georganiseerd, zoals auto- en motorcrosses. Huldigings- en invitatiewedstrijden voor grote schaatsers konden nu wor den gehouden. Het bestuur van de ijsclub moest daarvoor veel werk doen en veel koude doorstaan. De motor van dit alles was echter de voorzitter, die onvermoeid vele uren van zijn tijd aan de vereniging be steedde. Dat was de glorietijd voor de Ter Aarse IJsclub die nu haar leden telt over geheel Zuid-Holland. De heer Hij dra kreeg zitting in de landelijke technische commissie van de K.N.S.B. en is reeds tien jaar voorzitter van de gewestelijke tech nische commissie voor de bond. Kampeerplaats De kosten van de landijsbaan kon den echter niet geheel worden be streden uit de ijssport. Daarom werd de baan drie jaar terug ingericht als kampeerterrein, waarvoor nu veel belangstelling bestaat. Het afgelopen seizoen was er geen plaatsje meer over. De dagelijkse leiding van deze camping is in handen van de voorzit ter die een trouwe hulp vindt in de heer Herman Koeleman. Grote rijders zijn uit deze ijsclub voortgekomen, zoals de beide Ver- meulens, tweemaal Jan v. d. Hoorn en Jo v. d. Hoorn, die allen vele pro vinciale kampioenschappen hebben veroverd. Jan v. d. Hoorn Gz. was zelfs eenmaal elfstedentochtwinnaar. En niet te vergeten Willy Burgmeijer, die ook in het ledenregister staat in geschreven en grote successen heeft geboekt. Om het zestigjarig jubileum te gaan vieren, is een kleine com missie gevormd die bij vele in woners gelden heeft ingezameld om als cadeau bij de receptie te overhandigen ten dienste van een nieuwe geluidsinstallatie op de baan. Maandagavond 25 november wordt de algemene ledenvergadering van de ijsclub gehouden in café 't Veer. ZOETERWOUDE Gisteravond werd voor de vtyfde keer een huls- vlyttentoonstelling gehouden die jaarlijks aan de Hervormde bazaar voorafgaat. Aan het begin maakte de heer D. Hulsbos, voorzitter van de Hervormde Jeugdraad, in Ons Huis de uitslag bekend. De werkstukken waren beoordeeld door een jury be staande uit mevr. B. Loerakker-de Vries, mevr. N. de Graaf-Vromans, de heer S. den Hoop en de heer J. van den Hout. De juryleden hadden een verheu gende stijging geconstateerd van het peil der inzendingen. Er was een grote verscheidenheid van artikelen waaraan door sommigen maanden lang was gewerkt. De inzending van mevr. G. Hulsbos-v. d. Loo was van bijzondere kwaliteit. Dit kwam ook tot uitdrukking in de waardering van de jury die hiervoor 39 punten toe kende van het maximum van 40! De prijswinnaars mochten een waarde- I bon in ontvangst nemen. Tijdens de tentoonstelling vond ook de trekking plaats van de loterij waarvan opnieuw alle loten (4000) waren verkocht. Hedenmiddag werd door dominee E. Loerakker de bazaar geopend waarvan de baten bestemd zijn voor de kerkvoogdij en de jeugdraad. Men AARLANDERVEEN Op 69-ja- rige leeftijd is gisteren plotseling overleden de bekende en geliefde arts Willem van der Wind. Tijdens zijn werk op het kantoor van het Algemeen Ziekenfonds Alphen en omstreken werd hij getroffen door een hartaanval. Willem van der Wind werd gebo- LEIDEN ln samenioerking met K. en O. heeft ook dit jaar het Leids Academisch Kunstcentrum een serie concerten geprojecteerd van „muziek van deze tijd". Als eerste in deze serie trad gisteravond in de Grote Pers van de Lakenhal de pianiste Chaia Gerstein op, die te Parijs studeerde en tegenwoordig in Nederland is gevestigd. Het was in elk opzicht een opmerkelijke avond, misschien nog niet eens zo zeer wat betreft het programma als wel door de originele manier waarop deze pianiste haar rol als concertgeefster opvat. Met de vleugel gezeten temidden der zeer toegewijde hoorders slaag de zij er heel snel in, de gebruike lijke kloof te overbruggen en de aanwezigen tot spontane reacties en vragen, zelfs kritiek te prikkelen; geen applaus meer maar een ge boeid zich samen verdiepen in de technische, expressieve en notatie- kundige problemen van de jongste ontwikkelingen. Twee Préludes van Debussy uit band II en eigenlijk ook nog de typisch neo-barokke sonate uit 1924 van Strawinsky, dienden ter inlei ding en tot het scheppen van deze nieuwe band tussen solist en pu bliek. Daarna kon de suggestieve Cantéyodjava van Messiaen het object worden van heel ongedwon gen en meestal zinvolle gedachten- wisselingen. Na de koffiepauze werden we ge confronteerd met de naar vorm en idioom toch wel belangwekkende Glass Music van Jos Kunst uit 1966 Een stuk van Thomas Marco. Feti ches, uit 1968, leek nogal onbedui dend. Met de geprepareerde piano van Cage maakten we kennis in een stuk van de Pool B. Schiiffer, Kon- tury geheten; het stuk deed ons weinig maar het procédé is natuur lijk wel spectaculair en „ludiek". De Cangianti van Castiglioni boeiden ons daarentegen weer in hoge mate. Is Chaia Gerstein nu een opmer kelijke pianiste? Op grond van Debussy en Strawinsky zouden we dit wel moeten bevestigen de ove rige stukken geven zo weinig grond tot waardebepaling, met uitzonde ring van Messiaen misschien, dat we op dit gebied toch voornamelijk haar gave om het auditorium bij het gebeuren te betrekken, haar per soonlijke charme en overtuigings kracht. willen roemen. Voor dit soort muziek verdient haar manier van benadering zeker warme aanbeveling. Dr. J. VAN DER VEEN C.J.V. Hazerswoude HAZERSWOUDE Bij de jaar vergadering van de CJV „Ere zij God" in het Hervormde verenigings gebouw waren vele belangstellen den aanwezig. Voorzitter J. Matze haalde herinneringen op aan het 85-jarig bestaan. Jac. de Wilde hield een inleiding over een gdeelte uit Jozua. Na de pauze speelde Bert Ruiten burg bekende en minder bekende melodieën op het orgel. Ook werden wedstrijden gehouden in de raden van bijbelse uitspraken. ren in Zegveld, waar hij ook op groeide. Zijn liefde voor het platte land heeft hij nooit verloochend. Dat is ook de reden geweest, dat de in woners van Aarlanderveen hem op de handen droegen. Meer dan 39 jaar is hij hun huisarts geweest, maar hij was meer dan alleen dat. Hij was ook raadgever voor hen die in nood zaten. Ook op kerkelijk gebied is hij ac tief geweest. Vele jaren heeft hij de Hervormde Gemeente gediend als lid van de kerkvoogdij cn als pre sident-kerkvoogd. De begrafenis is bepaald op maan dag. Om twee uur heeft de teraar debestelling plaats op de algemene begraafplaats. Eraan vooraf gaat een bijeenkomst om één uur in het Dorpshuis. TER AAR De verkenners in Langeraar organiseren dit jaar een actie, waarbij ouders voor hun gezin een Sint Nicolaas met Zwarte Pie ten op bestelling thuis kunnen krij gen tijdens het heerlijk avondje. Contactadressen voor de goede Sint zijn hopman H. J. Borst, Bloe- menstraat 24. en C. .J. Borst, Van Brederodestraat 7. Wie vóór 27 no vember zijn verlangen op die adres sen kenbaar maakt, kan op vijf de cember rekenen op een bezoek van Sint Nicolaas. LEIDEN Het in mei 1966 ir gebruik genomen Agneslyceum aan de Eymerspoelstraat, dat 28 lokalen telt, is te klein geworden in feite was dat trouwens al bij de opening het geval. Reotor drs. J. J. A. Zonneveld heeft nu de eerste paal geslagen voor een uitbreiding, die negen lo kalen en enige bijruimten omvat. Men hoopt in juli van het komende jaar de- uitbreiding, die ruim een half milioen gulden kost, gereed te hebben. kan hier nog tot vanavond 12 uur te recht De uitslagen luiden: dames 16 j. en ouder: 1 mevr. G. Hulsbos-v. d. Loo, 39 pnt., 2 mevr. A. Hulsbos-v. d. Loo, 34 pnt., 3 mevr. C. v. d. Vliet-Sibe- nlus Trip 31Vs pnt. Meisjes 12-15 j.: 1 Lidy v. Kampen, 33'/t pnt., 2 Willy v. Huis, 33'/* pnt., 3 Corry v. Kampen 31Vt pnt. Meisjes t.m. 11 j.: 1 Tiny Hulsbos 37 pnt, 2 Anneke Leune 33 pnt, 3 EUv v. d. Loo 32 pnt Heren vak: 1 W. Hulsbos 38 pnt., 2 G. Bruckner, D. Hulsbos 34'/» pnt., 3 J. Bruckner 30 pnt. Heren hobby: 1 L. v. d. Berg 32'/ pnt., 2 J. Bruckner 28 pnt Jongens tm. 15 jaar: 1 Henk v. d. Berg 33 pnt., 2 Frans Hulsbos 31V« pnt., 3 Wouter v. d. Loo 31 pnt. P.I.T. '54 had geen succes ZOETERWOUDE De teams van de Zoeterwoudse tafeltennisver eniging P.I.T. '54 zijn weinig succes vol geweest in de afgelopen week. Het le herenteam blijkt zijn abon nement op de 91 nederlaag te handhaven. Nu bereikte Docos 2 deze score. Na het goede begin is ook het tweede van slag. Den Burcht 3 zegevierde met 6—4. Het derde team ging mtt dezelfde cijfers ten onder. Ook een 64 uitslag voor heren 4 maar dan in positieve zin. Het eerste damesteam heeft zijn vorm nog niet le pakken. St. Hoger/ T.S.B. versloeg met 64. Het twee de team handhaafde zijn ongeslagen koppositie. Ditmaal moest Baronie 2 het onderspit delven. JUNIOREN: meisjes 1 keerde van een bezoek aan Slagvaardig 2 met een 64 zege terug. Ook bij de jon gens maar een wedstrijd. PIT 2 moest met 91 zijn meerdere er kennen in plaatsgen ot Effec '54 3. Kraakwagen. ZOETERWOUDE Morgen sal voor het eerst de Leidse kraakwa gen ln de Zoeterwoudse straten ver schijnen voor het ophalen van grof vuil. Om half acht wordt hiermee begonnen aan de Hoge Rijndijk. Het is de bedoeling de gehele gemeente op één dag af te werker Achter de kraanwagen zal een vrachtauto rij den. Er bestaat ook gelegenheid tot het meegeven van bedrijfsvuil Vragen aan B. en W. van Leiderdorp LEIDERDORP De V.V.D.-raads- leden ir. R. Poels en drs. J. P. van Oostrom hebben B. en W. vragen gesteld n.a.v. de plannen om in de Barrepolder te Zoeterwoude een nieuwe Leidse elektriciteitscentrale te bouwen. De vragen zijn: 1. Is uw college met ons van me ning dat de te bouwen Leidse elektri citeitscentrale in Zoeterwoude, ingrij pende consequenties kan hebben voor het landschap, de kwaliteit van het oppervlaktewater en de bewoonbaar heid van de wijde omgeving? 2. Is het juist dat de inspraak van de betrokken gemeentebesturen ro.id Leiden totnutoe gering is geweest of althans nagenoeg niet in openbaar heid heeft plaats *chad? 3. Indien bovenstaande vragen be vestigend worden beantwoord zouden ondergetekenden gaarne vernemen welke stappen uw college denkt te doen, opdat alsnog de belangen van omwonenden, onder wie de inwoner* van Leiderdorp, terdege zullen tellen bij de technische opzet van deze nieu we centrale.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5