Hervormde jeugdzorg koepelorganisatie meuwe Geen hearing op synode DAALDEROP Werkgevers metaal: niet korter werken SYNODE VREEST GEVOLGEN ui Ook vakbondmensen in curatoriumcolleges Nieuw Canadees eredo L ondervindt kritiek Fusie van 3 geref. bladen Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze.... Ideële reelame leverde 800 kamers op Radiator Diaconie of diakonie St. Nicolaas, Ze hoopt erop, ze vraagt het u niet. Het raakt haar hart, toch geeft ze nooit een stille wenk. Want iets moois van goud moet je plotseling, zo maar. heel onverwacht krijgen. Goud maakt zo blij. De juweliers van Nederland nodigen u uit vrijblijvend te komen kijken naar hun cadeaus van goud en zilver. CB DINSDAG 1? NOVEMBER 1961 „En de man van wie de boze geesten uitgevaren waren, ver zocht Hem bij Hem te mogen blijven. Maar Hij liet hem heen gaan en zeide: Keer terug naar uw huis en verhaal al wat God u gedaan heeftLucas 8 38). De vraag is niet zo vreemd. De man heeft geconstateerd, dat hij veilig is bij de Here, en hij zal uiteindelijk moeten af wachten, hoe hij in zijn eigen omgeving zal worden ontvangen. Hij zoekt beschutting zoals er nu nog mensen zijn, die be schutting zoeken in een veilige beslotenheid. Alleen met Jezus, is hun leuze. Terugtrekken uit de wereld, die zo hard en ruw en zo vol boze machten ia. Jezus laat een duidelijk „nee" horen. Niet bij Mij keer terug naar uw huis en verhaal al wat God u gedaan heeft. De man krijgt een positieve opdracht. Een tikkeltje een zendingsopdracht. Een opdracht om te getuigen van de wondere werken Gods aan hem betoond. Een stuk dankbaarheid uitdragen. Doen wij dit ook? Is ons hart zo vol van dankbaarheid over de genade Gods, dat wij niet kunnen zwijgen, dat we zelfs moeten spreken? Of zeggen we, als die man, van wie de boze geesten waren uitgevaren: Here, laat mij bij U mogen blijven? We kennen het antwoord: Keer terug naar uw eigen om geving en vertel van het geluk, dat u in Christus hebt ge vonden. Wij lezen vandaag: 3 Johannes. Brieven die niet «IJn voorzien van nnam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verhand staan moeten In afzonder lIJke brieven worden gesteld Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Wat zijn de mogelijkheden van een akte Nederlands MO-A. Moet men als men die akte bezit, ook een middelbare schoolopleiding hebben om bij het onderwijs te werken? Is het als men geen mid delbare opleiding heeft, ook moge lijk de B-akte te halen? Kan men 's avonds de M.O.-akte tekenen ha len? Antwoord: Het tekort aan leraren MAVO en HAVO is nog steeds vrij groot, zodat er voorlopig nog wel gunstige plaatsingsmogelijkheid is. Voor deelneming aan examens voor MO-A-akten (met beperkte be voegdheid) worden geen bepaalde eisen aan de vooropleiding gesteld. Wil men echter het bewijs van pedagogische en didactische voorbe reiding met volledige bevoegdheid krijpen bij de B-akte (waarmee men les kan geven aan alle HAVO-scho- len, middelbare nijverheidsscholen en kweekscholen) dan moet men zelf een middelbare schoolopleiding hebben gevolgd. Maar men kan een hieraan gelijk gesteld bewijs krijgen door een af te leggen speciaal exa men. Hiervoor kan u inlichtingen vragen bij het ministerie van onder wijs en wetenschappen. De studie duur voor A-akten is 3 tot 4 jaar, en daarna evenveel jaren voor akte B. De avondopleiding voor tekenen MO-A duurt 5 jaren. Inlichtingen bii het instituut tot opleiding van tekenleraren, Hobbemastraat 25, Amsterdam. Vraag: Hebt u gegevens over de schrijver F. Bordewijk? Antwoord: Ferdinand Bordewijk 10 oktober 1884 te Amsterdam gebo ren, overleed 29 april 1965 ln Den Haag. Advocaat te Schiedam. In 1916 de dichtbundel Paddestoelen onder pseudoniem Tom Ven. Een der beste en oorsponkelijkste Neder landse romanschrijvers der 20ste eeuw. Een van de begaafdste verte genwoordigers van de moderne za kelijkheid, vooral in zijn roman Ka rakter. Voordien o.m. Bint (1934) en IJze ren agaven (1936). Andere werken: Apollyon (1940), Verbrande Erven (1944). Veuve Vesuvius (1946), Noor derlicht (1948), Vertellingen van ge- nerzijds (1950), De Doopvont (1952) Vraag: Hoe reist men het goed koopst naar Ethiopië, per boot (om de Kaap dus) of vliegtuig? Hoe lang en hoe duur is de reis? Antwoord: De reis om de Kaap is zeer lang en door toeslagen op de vroegere tarieven zeer duur, nog duurder dan vliegen. Vijf maal per week vertrekt een vliegtuig uit Amsterdam via Frankfort, Rome of Athene naar Addis Abeba. Enkele reis 1289, retour 2448 per persoon. Vraag: Welke huurverhogingen zijn er geweest voor een vooroorlogs huis na 1950 in een gemeente der vijfde klasse? De huur was in 1952 42 per maand. Antwoord: Op 1 Januari 1951 15 pet van de kale huur, vervolgens: 1 ja nuari 1954 29 pet, 1 september 1955 5 pet, 1 augustus 1957 25 pet, 1 april 1960 20 pet, 1 september 1962 12 pet, 1 juli 1964 12'/» pet, 1 januari 1966 10 pet Op 1 Juli 1967 10 pet voor wonin gen gebouwd voor 1921 waarvan de huurprijs meer dan 60 p.m. be droeg (uw huis deed toen al meer dan 118 en doet dus ongeveer ƒ130) en 15 pet voor woningen gebouwd tussen 1 januari 1921 en 5 mei 1945 (in dat geval zou uw huis meer dan ƒ136 doen) Op 1 mei 1968 werden voorschriften van kracht voor een facultatieve huurverhoging van ten hoogste 4 pet Bij deze opgaven moet u beden ken, dat de percentages telkens op nieuw berekend werden over de verhoogde huur. Dus werd in 1951 de huurprijs 105 pet., in 1954 ongeveer 135V- pet van de huur prijs in 1950. bovendien werd bij elke verhoging de huurprijs naar boven afgerond cp veelvouden van 5 pet AMSTERDAM De Stichting Ideële Reclame heeft gisteren bekend gemaakt dat de reclamecamoagne voor studen tenhuisvesting (ondet het motto „La ten wij ons bovenkamertje gebruiken") in totaal ongeveer 800 kamers heeft op geleverd. De actie, waarvoor diverse bladen gratis advertentieruimte beschikbaar stelden, duurde van eind augustus tot begin oktober Meegedeeld werd dat de stichting thans de laatste hand legt aan twee nieuwe advertentiecampagnes, één over de eenzaamheid van oudere men sen en één over het gedrag van kinde ren in het verkeer De advertenties over dit laatste onderwerp zullen verschijnen in jeugdbladen. aNiE (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Predikan ten, die zich hijzonder interes seren voor de toekomst van het hervormd seminarium op Hyde- park hebben de synode verzocht een „hearing" toe te staan. Zij willen de synode persoonlijk en mondeling uitleggen wat zjj er van denken als bijdrage aan de synodale besluitvorming. De synode is op dit verzoek echter niet ingegaan. Met 38 tegen 4 stemmen besloten de synodeleden de hearing niet plaats te doen vinden in de generale synode, maar in de synode contracta, het breed-moderamen aangevuld met ad viseurs. Ook andere groepen kunnen daar hun wensen ten opzichte van de toekomst van het seminarium persoonlijk komen toelichten indien zij dat willen. De synode zal woensdag gaan spre ken over de toekomst van het her vormd seminarium. Gisteren op de openingsdag stelde praeses dr. G. de Ru de vraag aan de orde of de synode een „hearing" wilde toestaan. Negen synodeleden voerden kort het woord, maar de meesten zagen grote bezwaren. Precedent Reeds vooraf had ds. De Ru gezegd dat het hierbij ging om een prece dent. De synode heeft een dergelijke „hearing" nog nimmer toegestaan. Het moderamen wilde de beslissing echter geheel aan de synodeleden overlaten. Als we dit toestaan, zei ds. J. C. H. Jörg, moet Ie dit straks toestaan aan allerlei groepen over allerlei onder werpen. Ds. J. Weernekers uit Hom mels zei: „We hebben ds. P. Kikstra hier. die deel uitmaakt van die groep. Laat hij voor hen spreken." Ds. Kikstra zelf legde uit dat ze graag dit probleerr voor de hele sy node wilden uiteenzetten. De synode vond dat met grote meerderheid niet nodig en liet de hearing over aan de synode contracta die donderdag zal worden gehouden. Veel minder compensatie (vervolg van pagina 1) DEN HAAG De werkne mers in de metaalindustrie heb ben voor de jaren 1969, 1970 en 1971 een loonsverhoging ge vraagd van resp. 6,5, 5 en 5 pro cent plus een bijsturing voor prijsstijging van maximaal 2 pro cent per jaar en een werktijdver korting in de jaren 1970 en 1971 Omgerekend in procenten ko men de totalen per jaar bij de vakbonden uit op resp. 8.5 en 8.5 procent. De werkgevers willen voor de ko mende jaren van geen werktijdver korting weten, willen de compensatie voor prijsstijging aanmerkelijk beper ken, evenals de jaarlijkse loonstijging; het aanbod van de werkgevers luidt daarom in totaal per jaar slechts resp. 3.5, 4.5 en nog eens 4.5 procent. Een verschil per jaar van om en nabij de 4 procent Inclusief kosten voor sociale ver zekering enz. komt het vakbondsvoor- stel in de metaal neer op een loon kostenstijging in drie jaar van 35.7 procent en en dat van de werkgevers op 25.6 procent VAKBONDEN De vakbonden stellen hiertegen over dat de prijsstijgingen in de ko mende drie jaar volgens de prognose E en Daalderop elektrische ra diator is geweldig om grote ver trekken in de winter bij-te-ver warmen en keuken, kinder-, studeer- en slaapkamer geheel te verwarmen. Zo'n radiator is doelbewust niet met water of olie gevuld. Daardoor verwarmt hij ook eerder, sneller, vlugger. Denk niet dat hier sprake is van 1 radiator. Daalderop maakt maar liefst 10 typen voor u om uit te kiezen. Verplaatsbare en muurradiato ren. Hoge en lage modellen. Van 500-2000 Watt. Met of zonder regelschakelaar. Desge wenst door 'n thermostaat te bedienen. Mogelijkheden genoeg zoals U ziet. En de prijzen? Verrassend laag: van 54.- tot ƒ159.- 't Is eigenlijk geen geld voor zo'n degelijke Daalderop van het Centraal Planbureau al resp. 4.5, 4 en 3 procent zullen bedragen. De loonsverbetering van de werkge vers van 3.5, 4.5 en nog eens 4.5 pro cent komt in totaal slechts één pro cent uit boven de prijsstijging, zodat de werknemers in de komende drie jaar slechts één procent reëel in loon zouden verbeteren en bovendien geen werktijdverkorting zouden krijgen. Vandaag vergaderen de bondsraden van de drie werknemersbonden af zonderlijk om zich op de situatie te beraden. Daarna zullen de drie vak bonden een gezamenlijk standpunt proberen te formuleren als antwoord op het werkgeversvoorstel. De onderhandelingen voor de me taalindustrie zijn van het grootste belang voor de metaalnijverheid, voor de onderhandelingen bij Hoogovens en Philips en voor het bouwbedrijf, waar de cao op 1 maart van het vol gend jaar afloopt Krijgen de werk gevers in de metaalindustrie voor een belangrijk deel hun zin, dan moet verwacht worden dat voor het hele bedrijfsleven volgend jaar de loons verbeteringen minimaal zullen zijn. Bisschop Gurpide overleden BILBAO Bisschop Pablo Gurpi de Beope, wiens aftreden door veel van zijn priesters geëist werd, Is over leden. Een groep priesters was veertien dagen geleden met een actie begon nen, die gericht was op zijn verdwij nen. Zij vonden, dat hij zich te veel met het Franco-regime identificeerde en dat hij te autokratisch was. Ook eisten zij meerdere erkenning van de Baskische nationaliteit. Gurpide, die zeventig jaar is ge worden, leed aan een leverziekte. n (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Met grote meerderheid, maar weinig enthousiasme heeft de hervormde synode gisteravond de sec tie jeugdzorgwei k van de Hervormde Jeugdraad toestemming gegeven zich aan te sluiten bij een nieuw landelijk samenwer kingsorgaan. De synode kon moeilijk anders, want zou zij weigeren, dan waren de plaatselijke en zelfstandige organisaties toch over gegaan en zou de kerk iedere invloed op dit werk verloren hebben. Nu is de eis gesteld dat een hervormde functionaris zal worden benoemd, die namens dit werk verder kan adviseren en het plaat selijk werk kan begeleiden. Dit jeugdzorgwerk bestaat hoofdza kelijk uit buurthuis- en club huiswerk. Bij de sectie zijn op het ogenblik 92 zelfstandige uitvoe ringsorganen aangesloten. Het ziet ernaar uit dat een aantal hervormde organisaties deze stan niet zullen wil len meemaken en zich zullen aanslui ten bij de gereformeerde stichting Evangelisch Herstel en Opbouw. Behalve de sectie jeugdzorgwerk van de Hervonr.de Jeugdraad hebben ook de volgende overkoepelende or ganen besloten zich aan te sluiten: de federatie Ankerclubhuiswerk met 15 uitvoeringsorganen, de katholieke na tionale stichting voor bijzonder ge- zins- en jeugdwerk met 197. de - landeliike vereniging clubhuiswerk met 55 en de sectie jeugdzorg vande rin^sorganen. Als geassocieerde leden zullen mis schien nog toetreden de Stichting Evangelisch Herstel en ODbouw met 77 en het Leger des Heils met 3 plaatselüke clubhuisorganisaties. De ze overkoepelende organen zullen echter daarvoor eerst nog toestem ming moeten vragen. BUREAU De besturen van de deelnemende organisatie stichten samen een landelijk bureau en benoemden uit hun midden een gedelegeerd bestuur om dit bureau gezamenlijk te exploi teren. Dit bureau zal het werk doen dat nu wordt verricht door de afzon derlijke bureaus. De functionarissen van de afzonderlijke bureaus worden door het samenwerkingsverband overgenomen. De synode was allerminst enthousi ast. Niet minder dan elf leden spra ken hun ernstige verontrusting uit over deze ontwikkeling. Ook het mo deramen deelde die verontrusting. In zijn advies korr.t zelfs de zin voor: „Het komt het moderamen voor, dat de plannen van de sectie zouden moeten worden afgewezen, als zou blijken dat het principiële uit gangspunt dat van een neutrale alge meenheid zou zijn In dat advies wordt ook gezegd dat deelname alleen mogeliik zou moeten zijn als de sectie deelneemt als kerkelijke stichting, waarin de bestuursleden benoemd worden door het breed moderamen van de synode. Voorts stelde het moderamen als voorwaarde da* een hervormde func tionaris. verbonden aan het samen werkingsorgaan en verantwoordelijk aan de raad voor het jeugdwerk zal worden aangesteld Hii dient in het bijzonder te worden belast met de kerkelilk oegeleiding van het bijzon dere jeugdwerk od plaatselijk niveau en voor de vorming en training van hervormde vrijwilligers en van be roepskrachten. TOELICHTING Na een uitvoerige discussie van de synode gaf ds F L. Landsman nog een toelichting op dit advies. We hadden graag gehad dat er een ande re ontwikkeling plaats gevonden had, erkende hij. De sectie Is een koepelorgaan waarbij plaatselijke hervormde stich tingen ziin aanpesloten. Andere her vormde stichtingen zijn al aangeslo ten bij algemene organen of bii de gereformeerde stichting. De beslis sing over deze zaak lag geheel bij het grondvlak van die plaatselijke orga nisaties. HIJ vond het teleurstellend dat in al de besprekingen het moderamen wel contact gehad heeft met plaatse lijke besturen, maar niet met kerke- Prof. Tellegen: bredere samenstelling UTRECHT Prof. dr. F. Ph. A. Tellegen heeft in het NKV-hlad Ruim Zicht gepleit voor bredere samenstelling van de curatoren- colleges. Hij vindt dat in de hui dige colleges er te veel curatoren uit het bedrijfsleven komen. Het is volgens de hoogleraar be paald gewenst dat behalve het be drijfsleven en het openbaar bestuur, ook kerkelijke en culturele kringen, beroepsonderwijs en zelfs afgestu deerden in deze curatoria plaats zou den nemen, omdat de diverse aspec ten van de maatschappelijke vragen in de curatoria aanwezig moeten zijn in de vorm van leden „Het is onze «telling, dat als het bedrijfsleven er is, de vakbeweging er beslist ook moet zijn als kritische partner van het bedrijfsleven. In de eerste plaats nomen dan ln aanmer king de wetenschappelijk gevormde vertegenwoordigers van die vakbe weging. De binding aan de industrie is bui tenspel. Ik zis niet dat nu Juist com missarissen van de Koningin, burge meesters en directeuren van grote bedrijven dan we! mensen met veel commissariaten voor het bezetten van een curatorzetei ln de eerste plaats in aanmerking moeten ko men". aldus orof Tellegen. Paul .Red' Adair dichtte gasbron GREAT YARMOUTH De beken de oliebrandbestrijder uit Texas, Paul 'Red' Adair. en zijn ploeg var deskundigen zijn er ^lsterm'ddug ln geslaagd een gasbron te dichten, waardoor een booreiland voor de En gelse kust in de lucht dreigde te vlie gen. Op dit booreiland deed zich vrijdag een gasexplosie voor en drie mensen verloren het leven toen een bevoor radingsboot, die veertig man van het kunstmatige eiland trachtte te red den, zonk. Een woordvoerder an de Ameri kaanse maatschappij, eigena.-esse van het booreiland, heeft gezegd, dat Adair en zijn ploeg van 15 men (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN Tijdens het gesprek over een definitie van diakonie sprak de hervormde sy node ook nog even over de spel ling van dat woord. De classes Apeldoorn, Arnhem, Assen, Edam Franeker. R otter dam-7.ui>' en Schiedam wilden dat „alle moorden die van ..diakonia" zijn afgeleid geen „c" maar een „k" z'Oion kriigen. De vraag kwam naar voren of dan niet de kerkorde gewijzigd moet worden. Is daar geen ver dubbelde synode voor nodig? De commissie van rapport meende echter dat het niet om een wij ziging van de kerkorde ging, maar om spelling van enkele woorden. Besloten werd dat voortaan „diakonie" met een „k" geschre ven zal worden. raden. Enkele instellingen beseften totaal niet meer dat ze nog hervormd waren. Ds. Landsman was geschrok ken van de ontwikkeling die ln som mige plaatsen zich voltrokken had. Maar zeggen we .neen" vervolgde hij, dan zal een groot aantal stichtin gen toch naar algemene koepelorga nen overgaan. Het gevaar is dan groot dat ze geheel zullen opgaan in een ideologie van aeutrale algemeenheid die weieens ln een levensbeschouwe lijk nihilisme zou kunnen eindigen. EVALUATIE Dit besluit is alleen aanvaardbaar als we erg op ons qui vive zijn rei hij nog. Hij stelde voor de de sectie toestemming zou worden verleend, mits over anderhalf laar er een eva luatie plaats za' kunnen vinden van de resultaten, waarbij vooral gelet moet worden op de vraag hoe de levensheschouwelüke grondslag toch door kan werken. In de statuten is een clausule opge nomen die een nader besluit mogelijk maakt en tevens zal de sectie moeten worden uitgebre'd met leden uit alle delen van de kerk om toezicht op dit werk te blijven houden Zijn voorstel werd door ds. J. H. v. d. Bank. de assessor van de synode, overgenomen en door de synode aan vaard met slechts twee stemmen te gen. Praeses dr. G de Ru opende giste ren de vergadering en herdacht de in oktober overleden dr J M de Jong. die hij beschreet als een theoloog die voortdurend 3e theologie voor deze tijd poogde verstaanbaar te maken en die alle theologen leerde luisteren naar de vragen van deze tijd. om een antwoord te geven op de uitdaging die de huidige samenleving stelt. f Straks is het weer voofc de handel: b. d. leefsma n.v. i kerkstr. 25. amsterdam, tel 232727 LONDEN Het langste vliegtuig ter wereld, dat in aanbouw is in een vliegtuigfabriek te Yorkshire, is gistermiddag door brand ernstig beschadigd. Het toestel meet 115 me ter en was besteld door een Ameri kaanse onderneming voor reclame doeleinden. Behalve dit toestel werden door de brand nog tien lichte toestellen en vijftien zweefvliegtuigen verwoest. waarschijnlijk op het kunstnatige ei land zullen blijven totdat het d'.ch- tingswerk helemaal voltooid 13, het geen een dag of twee zou kur-ner duren. fc-e (Van onze kerkredactie) KINGSTON De synode van de Verenigde Kerk van Canada heeft zich bezig gehouden met een proeve van nieuw belijden. Het was het resultaat van een commissie, die twee jaar geleden ingesteld werd, om één voor onze tijd meer geschikte vertol king van het „christelijk evange lie" te geven. Het voorgestelde nieuwe credo luidt als volgt: „De mens is niet alleen; hij leeft in Gods wereld. Wij geloven in God, Die geschapen heeft en nog schept, Die gekomen is in de ware Mens, Jezus, om te verzoenen en te vernieu wen, Die in ons en onder ons werkt door Zijn Geest. Wij stellen op Hem ons betrou wen. Hij roept ons, om zijn Kerk te zijn, om zijn aanwezigheid te vieren, anderen lief te hebben en te die nen, gerechtigheid te zoeken en het kwaad te weerstaan. Wij verkondigen zijn Koninkrijk. In leven,ln dood, in het leven na de dood is Hij met ons. Wij zijn niet alleen; wij geloven in God." Niet-christelijk Het ontwerp ondervond op de sy node nogal wat kritiek. Rev. George Johnston, rector van een seminarie in Montreal, zei: „Het Is poëtisch. Het is NED. HERV. KERK Beroepen te Goënga (toez.), C. J. K. Baas te Eindhoven; te Grouw (toez.), J. Boneschansker te Tiel; te Middel burg (toez), D H. Bosma te Nijverdal; te Waddinxveen (vac. Joh. Verwelius), L. Kievit te Leiden. Aangenomen naar Arnhem (zuid: 2e pred.pl.; toez.), J D. M. A. Heijkoop te Blankenham: naar Emmen, T. Feenstra te Avereest; naar Monnikendam (toez.), M. Hielkema te Willemstad; naar Voor schoten (vac. W Zijlstra, Hulp en Heil), A. F. Verheule te Rijsoord. Emeritaat verleend aan Th. G. Ton- non te Amsterdam GEREF. KERKEN Beroepen te Dordrecht (vac. S. Wou ters). drs. W Bakker te Katwijk aan Zee: te Kampen (vac. G. Heijerman), J van Drie te Leiderdorp: te Wijhe en te Zaltbommel. kand. G Mulder te Am sterdam, die geen verdere beroepen in overweging kan nemen. Aangenomen naar Vries, kand S. Schoon te Badhoevedorp, die bedankt voor Knijpe-Mildam, Sibculo. Schoon oord. Stellendam-Ouddorp en voor Vrouwenpolder. Praeparatoir geëxamineerd, maar l.v.m. stage nog niet beroepbaar, kand. T de Kok Lijsterbesstraat 1, Waddinx veen en kand J P E. Verheul. Amstel- kade 163. Amsterdam. GEREF. KERKEN (VrUg.) Aangenomen naar Monster, D. Zemel te Enschede-Zuidwest GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Veenendaal, F. Harlnck te Benthuizen. Bedankt voor Berkenwoude-Stolwijk, A. W. Verhoef te Barneveld; voor Waardenburg, J van Haaren te Amers foort. OUD-GEREF GEMEENTEN IN NED. Beroepen tc Doorn. M A. Mieras te Krimpen aan den Ussel. de kort en geschikt voor liturgisch ge-Kg bruik. Maar het Is principieel* niet-christelijk. Ik ben op het mo-i ment heel radikaal ln mijn then'ngiej Daarom zou ik het wel kunnen ac cepteren, maar ik denk niet, dat de' kerk dat zou kunnen." Men vond dit credo te sterk eenï sociaal evangelie. Betreurd werd, datï er niet in gesproken werd over kruis en opstanding. Ook wilde men er na drukkelijk de beliidenis in van Christus als Heer en ZaMgmaker. EenP ander maakte er bezwaar tegen, dat de beliidenis inzette met de mens. Uiteindelijk werd besloten, dat deF commissie haar werk nog eens zak bekijken en dan zal aanbieden aanf het moderamen van de synode. Dat[ heeft dan volmacht om te beslissen, of het credo in het nieuwe dienst boek wordt opgenomen, dat over en-j kele maanden uitkomt. ei IDI de ent; ten DELFT Drie gereformeerde pe riodieken gaan met Ingang van het nieuwe jaar een fusie aan. Het be treft hier de bladen Gemeentetne- rusting, driewekelijks orgaan van de stichting Gemeentetoeruct'ne. Regel recht, evangelische oriëntaties en Sermo, contactorgaan voor het stu- dentenwerk uitgaande van de gere formeerde studentenpredikanten. Onder de nieuwe naam „Voorlopig' st t wil het maandblad ..evangelisch com- en) mentaar bii de tijd" zoals de on- de dertite! luidt —geven door middel c van korte „voorlopige" informatieve 1 en opinievormende artikelen en korttf commentaren Aanhakend bii actuek e a geheurtenissen od sociaal, polit'ek, cultureel en kerkelijk terrein zullenj, j de achtergronden hiervan aan de de worden gesteld, terwijl elk num- mer een vast discussie-onderwerp zal [Dg bevatten, dat te gebruiken gesprekskringen. uit de I mp llen, lr>A in Redactie Deze voortzetting van Gemeente toerusting. Regelrecht en Sermo zal °or J len, onder redactie staan van ds. B Aalbers, mej M. C. Boon en E Pru'rt »iti (allen van Gemeentetoerusting). van Kaam. prof. dr. H. M Kuitert en "JKi ds. N. A. Schuman (van Regelrecht) *oel dr J. M. van Minnen, drs. A. Schip- pers en dr. J. M Vliim (van Sermo). Het redactie-secretariaat zal berusten bij de heer E'mert Pruim te Heiro (Ov.) Het blad wordt een eezampn- liike uitgave van de uitgeverij J H Kok NV te Kamnen en do uitgeverij v W. D. Meinema N V. te Delft f Tot deze concentratie werd beslo-r ten omdat de gerichtheid der drl« bladen steeds groter overeenkomst ging vertonen en veelal dezelfdi personen aan de drie periodieken' meewerkten. Behalve uit de krinl van de drie Ingebrachte bladen is ook een aantal personen daarbuiten be- -IDE reid gevonden aan het nieuwe blad lige mee te gaan werken. „Voorlopig" is administratief on- ®g v dergebrarht bij de uitgeverij W. D Meinema N.V., Postbus 38 te Delft De abonnementsprijs bedraagt fi en voor studenten ƒ10. ewc de mer «k v Perci hi m

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2