Gemeente per enquête aan het woord VLEET Tienjarig Hofwijck vierde feest Zoeterwoude weer 6000 inwoners Oegstgeest krijgt nu volwassen verkeersbrigadiers Vereniging tot zorj voor de bejaarden Prijsuitreiking van j ongdier endagen Katwijkse kotter vast in bocht noordpier ln Oegstgeest Samenwerking van kerken Burgerlijke stand van Oegstgeest OPENGEKLAPTE AUTODEUR VERWONDDE VOETGANGSTER Inbraken in Sassenheim Grootste stijging in horecasector Sociëteitswerk in Katwijk V isserijnieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 13 NOVEMBER OEGSTGEEST In de loop van deze maand krijgen ongeveer zes honderd leden van de herv. gemeente en de geref. kerk te Oegstgeest bezoek van enquêteurs en enquètrices (vrijwilligers) die op verzoek van het geref.-herv. Contactorgaan vla uitgebreide vragenlijsten „de gemeente aan het woord" zullen laten, met betrekking tot de samen werking van de kerken. enquête gehouden, die werd samen gesteld door het sociologen-echt paar DykhuisPotgieser. Zoals bekend, is het Contactor gaan sinds 1962 aan het werk om de samenwerking tussen de geref. kerk en de herv. gemeente in Oegst geest te stimuleren en coördineren. Enkele resultaten daarvan zijn de gemeenschappelijke kerkdiensten, gemeente-avonden, ambtsdragers- vergaderingen, uitwisseling van ouderlingen, de actie Pont Har- court. Om een beeld te krijgen van wat ,.de gemeente" nu eigenlijk van deze dingen vindt, wordt nu deze OEGSTGEEST Geboren: Robert Frederik, z v L J F Hermans en J M Servaas: Bottina, d v J Kager en A C van Putten; Machiel, z v M Ver haar en A J Kruger; Antonius Jo hannes, z v A J Plu en J A Jonker; Robert Anton, z v A Scheepmaker en M P A Bergman; Saskia Paola Frederica, d v A A Witzier en H E F Ros. Ondertrouwd: M Mousavi en R C Vermond. Getrouwd: J A Schreuder en M J C Hooijmans; L Demmenie en G M van den Bos; P W Schmidt en J W van Veen; J J Giessen en M E Eger; A S van der Hoeven en A M J Diephout; K P Jongens en S Hamer- ling; L W den Ouden en A L van Nieuwkoop. Burgerlijke stand van Voorschoten VOORSCHOTEN GEBOREN Geertruida A, d v C Schouten en A A Varkevisser, Edwin L H, z v L C Nouwens en R J S George, Rei- noud, z v R C M van Rooij en H A M König, Richard C, z v D C Ver meulen en J A A van Valderen. ONDERTROUWD: Johannes H E Verwer te Voorburg en Veronica E Cortenbach, Johannes J K van der Meer te 's-Gravenhage en Anneke Vogelaar, Adrianus T M van den Bos en Maria A T Damen te 's-Gra venhage, Adrianus P Maaskant te Alameda (Californië) en Cornelia A de Hay, Theodorus F J A Jaspers te Leiden en Anna C M Moerkerk, Adreas Cocx te Alphen a/d Rijn en Petronelle M T de Bruijn. GEHUWD: Nicolaas J van der Meer en Annapowlona M Meegdes, Eduard van Polanen te Leiden en Margje Molleman, Anthonie Nicaise en Johanna de Man te Leiden. OVERLEDEN: P M Bulpaap, 89 jaar. Ijsbaan in Voorhout lost alle schuld af VOORHOUT De stichting ijs baan Voorhout heeft een goed jaar achter de rug. Dat bleek wel uit het verslag van penningmeester Pen- nings. Nog dit winterseizoen zal al le schuld worden voldaan. Al in 1967 besloot het bestuur de contributie voor leden te verlagen met f 1 voor het gezin en voor per sonen boven de 15 jaar. Wat de outillage van de ijsbaan betreft heeft men de beschikking over een automatische waterinstal latie, een sneeuwruimer, die binnen enkele minuten de baan schoon veegt en een verlirhtingsinstallatie. Diefstal aan boord Katwijks schip IJMUIDEN - Van da in de IJmuider Haringhaven liggende logger KW 73 Maria Jacoba is een zo goed als nieuwe snijbrander ont vreemd. De Velser politie stelt een onderzoek in. Tot dusverre zijn de daders spoorloos. Niet alleen vragen die diréct be trekking hebben op de samenwer king tussen de kerken, doch ook meer algemene vragen omtrent het geestelijk levenspatroon zijn opge nomen in de interviews. Men hoopt in de eerste helft van het volgend jaar de resultaten te kunnen be kendmaken. OEGSTGEEST Gisteren was het tien jaar geleden dat het be jaardencentrum Hofwijckaan de Halzenboslaan zijn poorten opende. Een goede gelegenheid voor zeer vélen om daar iets feeste lijks van te maken. Zo kwam een groot aantal mensen tijdens de re ceptie van gistermiddag in de recreatiezaal het bestuur en de direc trice, zuster C. Kühn, gelukwensen met het tweede lustrum, nadat in de morgenuren de bewoners in een wat beslotener samenkomst het feit hadden gevierd. Het bestuur wordt gevormd door de heren Jac. J. Vos, D. Held, N. van Weizen, B. J. van Linden van den Heuvell en prof. dr. P. J. Gail- lard. Zy vierden nog een ander lustrum: het is inmiddels alweer vijftien jaar geleden dat zy hun samenwerking begonnen. Thans heeft het bejaardencen trum 92 bewoners in het hoofdge bouw, terwijl er nog 46 bejaarden huisjes zijn bewoond. In 1958 waren er 82 bejaarden in het hoofdgebouw gehuisvest. In de loop der jaren is er o.m. een „ziekenboeg" bij ge komen. Zonnewijzer De bewoners hadden 's morgens gezamenlijk een zonnewijzer aange boden; tijdens de ontvangst s mid dags voegde de heer J. L. Heuse- veldt namens de bewoners van de huisjes daarbij een klok voor de conversatiezaal. Ook veel andere receptiegangers brachten bloemen of geschenken mee, of hadden die laten bezorgen. De heer B. Cox hield een toespraak als voorzitter van de raad van toezicht en van de stichting dienstverleningscen trum. Behalve burgemeester en mevr. Van Eysinga, wethouder en mevr. Van der Voet, gemeentesecretaris en mevrouw De Visser, kwamen nog veel anderen uit gemeentelijke, Weekagenda Katwijk KATWIJK AAN ZEE Woens dag: Kleuterschool De Klimroos, 8 uur: afdeling Hoornes Christenvrou wenbond. Boekbespreking door me vrouw Batelaan. Donderdag: wijkgebouw bij de Oude Kerk. 8 uur: wijkavond her vormde wijkgemeente zuid-west. De heer J. van Petegem vertelt over het werk in Rijnstroom te Alphen, toegelicht met dia's; De Hoeksteen. 7.45 uur: wijkavond hervormde wijkgemeente noord-west. Spreker ds. J. de Vries uit Scheveningen; wijkgebouw Abeelplein, 8 uur: wijkavond hervormde wijkgemeente zuid-oost Ds. W. Vroegindewey spreekt over het boekje van John Bunyan. Vrijdag: wijkzaal naast de Oude Kerk, 8 uur: lidmatenkring her vormde wijkgemeente noord-oost. Ds. G. Boer over eenheid en ge- deeldheid der Kerk. KATWIJK AAN DEN RIJN Vrijdagavond om acht uur verga dert de afdeling van de christen vrouwenbond op het adres Rijn straat 20. Ds. W. Vroegindewey hoopt te spreken over: Geloofs- moeilijkheden. RIJNSBURG Opnieuw heeft de heer W. Oskam uit Voorhout gis teren hyacinten aangevoerd. Het betrof nu vier kistjes Anne-Marie. De prijs was 4846 cent per stuk. kerkelijke, middenstands- en ver enigingskringen de feestvreugde van vrienden en bewoners van „Hof wijck" verhogen. Gisteravond kreeg het personeel met de bewoners van het hoofdge bouw een gezellig programma van zang, conférence en goochelen aan geboden; vanavond gebeurt dit aan bewoners van de huisjes en andere genodigden. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Inge borg Johanna Maria, d.v. Elstgeest, J J en Overdijk, J A Crocussenstraat 10a, Dennis Cornelis Maria, z.v. van Rijn, W J M en Redegeld, C G M Marijkestraat 42, Eric, z.v. Roor, W en Zijerveld, A M, Kerklaan 32, Adrianus Petrus, z.v. Koot P M C en van der Geest, J J Klinkenberg 14. Ondertrouwd: van Helden, Johan nes Willem, 45 jaar te Lisse, en: Rotteveel, Cornelia Maria. 43 jaar Hoofdstraat 321, Sunkar, Hendrikus Hermanus, 27 jaar te 's-Gravenhage, en: Groenevelt, Louise 23 jaar, Juli- analaan 33, Bakker, Jan 23 jaar, J van Beierenlaan 5, en: van Munste- ren, Adriana Helena te Noordw.hout, Roozen. Aloysius Gerardus Majella Maria, 27 jaar Molenstraat 41 en: Rooijakkers, Hendrina Johanna te Uden. Overleden: Dombrowski, 77 jaar, van der Wiel, J C M 2 jaar, van der Hulle, M L 75 jaar. In en uit Sassenheim SASSENEHIM Ingekomen: van Duin, E van Rotterdam naar Willem Warnaarlaan 21, Geerling, R van Baarn naar Tulpenstraat 24. Verhuisd binnen de gemeente: Hoogervorst, H M met echtgen. van der Ploeg, A en 4 k, van Hoekstraat 5 naar Jupiterstraat 10. van der Plas, B en echtgen Kuijt en 3 k, van Gladiolenstraat 50 naar Narcissen- laan 3. Vertrokken: Bisschops, L G M van Hoofdstraat 367 naar Nijmegen, van Biezen, C van van Pallandtlaan 19 naar 's-Gravenhage, Kooijmans, R van Frankenhorst 27a naar Haarlem, Berg wv van der Geest, M van Zandslootkade 14 naar Tilburg, Soe- teman, J P van Essenlaan 58 naar Den Helder, van Arkel, I G van Ka- gerstraat 1 naar Utrecht, Otto H R M van Parklaan 66 naar Baarn, Roest, J M en echtgen van Rijn, S van Kagerstraat 7 naar 's-Graven- zande, Meeuwissen, A J van Sport- hoflaan 20 naar Lichtenvoorde. Rectificatie: Tiemeijer, J J ver trek naar Voorschoten is niet door gegaan. ZOETERWOUDE Zoeterwoude heeft sinds gisteren weer 6000 in woners. De 6000ste inwaners heet Petrus Engelbertus Josephus Zand bergen uit de Kerklaan, die gister avond om 5 minuten voor 12 het levenslicht zag. Hij is een zoon van P.I.T. 954 Zoeterwoude ZOETERWOUDE De nieuwe eer ste formatie van P.I.T. '54 leed op nieuw een 91 nederlaag. Ditmaal bleek Excelsior 3 te sterk. Heren 2 werd geklopt door Baronie 1 met 82. Pit '54 3Synthad 1 46. Het vierde team keerde met de grootst mogelijke nederlaag terug van een bezoek aan R T.C. in Rijnsaterwoude. Het 'eerste damesteam stelde wat teleur door de 82 nederlaag tegen Wibats 1, Da mes 2 was kansloos tegen Treffers 2: 100. Het derde team speelt een glans rol. De dames verpletterden de tegen stander met 100. Het tweede meisjesteam bleef voor het eerst puntloos. Avanti 5 zegevierde met 6—4. Het jongensteam verdedigt zich steeds tot het uiterste maar komt nog iets tekort. Programma: heren. 15 nov.: Docos 2 Pit 1. 12 nov.: Pit 2Den Burcht 3, Pit 3—Dolfijn 2. 14 nov.: STT '66 2— Pit 4. Dames 15 nov.: St. Hoger/TSB 1Pit 1, 12 nov.: Pit 2Gossima 1, Pit 3—Baronie 2. Meisjes: De Treffers 3Pit 1. Slagvaardig 1—Pit 2. Jongens: Pit 2Effect '54 3. Deze week trainen op woensdag in het Don Boscohuis, 7 uur Vrouw viel in bus LEIDEN Een 69-jarige in woonster van Leiden stond gister avond om 22.15 uur in de bus, die op de Sweelincklaan reed. Toen de bus het kruispunt bij de Valerius- straat zou oversteken, kwam uit de zijstraat een bromfiets, die de bus geen voorrang verleende. Door hevig remmen voorkwam de chauffeur een botsing, maar de vrouw viel door de schok achterover. Ze had een snee van 3 cm in haar achterhoofd en moest per E.H.D. naar het Diacones- senhuis worden vervoerd. OEGSTGEEST Ongeveer 45 moeders hebben zich tot nu toe be reid verklaard het werk van de jeugdige verkeersbrigadiertjes over te nemen. Dit werd bekend tijdens de vergadering van de vereniging Veilig Verkeer, gisteravond in De Roode Leeuw. Op 26 november wordt een instructie-avond gehou den; na 1 jan. hoopt men met het werk te beginnen. De vereniging zal zich, eventu eel in overleg met de vrijwilligers en vrijwilligsters, nog beraden over de manier waarop het briga- dierswerk wordt verdeeld. Het gaat om dat de leerlingen van de Oegst- geester scholen viermaal per dag door volwassenen worden geholpen met oversteken op gevaarlijke pun ten. Men kan nog heel goed meer ge gadigden gebruiken; men kan zich nog opgeven bij de secretaris van de opgeven bij de secretaris van de vereniging, de heer A. Verhoeven, aan zijn huisadres (Nassaulaan 22) of op school (derde openb. lagere school aan de Lange Voort). In de vacature van de onlangs overleden heer Steenmetser werd wethouder J. J. Thorn gisteravond tot voorzitter benoemd. LEIDEN Gistermorgen om kwart over acht liep een 34-jarige Leidse huismoeder met haar schoon moeder en haar kind, dat zy in een wandelwagen voortduwde, over de Oude Singel. Zij werd ingehaald door een bestelwagen, waarvan de rechterachterdeur was opengeklapt. De deur zwiepte tegen het boven lichaam van de vrouw, die daardoor op de rijweg viel. Zij werd met schaaf wonden aan haar rug per E.H.D. naar het academisch ziekenhuis vervoerd. De schoonmoeder ontferm de zich over de baby. SASSENHEIM In de nacht van zondag op maandag :s op een vijftal plaatsen ingebroken. Het betrof hier onder meer winkels in de Floris Schoutenstraat en een garage als mede een kistenfabriek in de Hoofd straat. Er wordt hoegenaamd niets vermist. de heer en mevrouw P. Zandbergen en E. Zandbergen-Dekkers. Zoeterwoude heeft al eerder 6000 inwoners gehad en wel op 13 decem ber 1957. Toen heette de 6000ste in woner Johanna van de Harg. Er is een teruggang gekomen bij de an nexatie in juni 1966, waarbij Zoeter woude 986 inwoners verloor. In de cember 1966 bedroeg het inwoner aantal 5777, in december 1967 5771. Door het uitbreidingsgebied West- einde is er dit jaar een grote voor uitgang gekomen. De burgemeester heeft vanmiddag een bezoek gebracht aan de ouders van de 6000ste. Ter gelegenheid van het bereiken van deze mijlpaal hing vandaag de gemeentevlag uit, die Zoeterwoude sinds kort heeft. G.A.B. Lisse LISSE Bij het Gewestelijk Ar beidsbureau Lisse stonden sinds ok tober 218 werkzoekenden geregis treerd tegen 165 eind september. De vraag naar mannelijke arbeids krachten liep terug van 266 naar 140, wat in deze tijd van het jaar normaal is. De grootste stijging kwam voor in de horecasector, waar 92 mensen stonden ingeschreven, terwijl ver leden jaar oktober dit aantal 65 was. De sluiting van enkele hotels in Noordwijk, die in andere jaren 's winters open bleven, is de oorzaak hiervan. In de sector bouw- en losse arbeiders staan weinig werkzoeken den ingeschreven, wat op ruime plaatsingsmogelijkheden wijst. Het aantal vrouwelijke krachten, dat staat ingeschreven, steeg van 108 tot 125. De vraag daalde van 131 tot 77. De toestand in de duin en bollenstreek is niet verontrus tend. Het percentage ligt gelijk aan dat van de provincie. In Katwijk aan den Rijn KATWIJK AD. RIJN Onder de naam Katrijn is een vereniging tot zorg van de bejaarden opge richt. Het ligt niet in de bedoeling van het bestuur zich bij een be- jaardenbond aan te sluiten. Men wil uitsluitend de bejaarden gezellige middagen bezorgen, voorlopig twee keer per maand. Het werk zal .een algemeen ka rakter hebben. Iedere bejaarde heeft toegang, of hij tot een kerk behoort of niet. Er is al een lokaliteit beschik baar en men heeft goede hoop, dat ook het benodigde spelmateriaal er zal komen. De eerste bijeenkomst zal zo spoe dig mogelijk worden gehouden. Een datum is echter nog niet vast gesteld. Voor de eerste bijeenkomst zullen ook vertegenwoordigers van de kerken en van de burgerlijke KATWIJK AAN ZEE Gister avond hield de konijnen- en pluim- veefokkersvereniging voor Katwijk en omstreken (Ko-Plu-Ko) haar ledenvergadering onder voorzitter schap van de heer G. J. H. VI. Bosch. De voorzitter deelde mede, dat de tentoonstelling in het B.B.- gebouw aan de Noordstraat wordt gehouden op donderdag 28, vrijdag 29 en zaterdag 30 november a.s. De opening geschiedt op woensdag 27 november om acht uur. Die avond is de expositie alleen toegankelijk voor leden en genodigden. Het totaal inzendingen bedraagt 500 dieren. Vervolgens reikte de voorzitter de prijzen uit aan de volgende win naars van de in september en okto ber gehouden jongdierendagen. Deze prijzen bestonden uit bekers, standaarden, zilvertakken en me dailles. Konijnen: klasse A (dieren geboren ln Januari t/m maart): beste konUn van C Zuidhoek, met roodoog pool. Grote rassen: C A van den Horn met Vlaamse Reus. Midden rassen: J F L Poppellers met Dellenaar: P Kralt met rode Nieuw Zeelander: S Rozema met Alaska. Kleine rassen: J Peschler met klein zilver. DwergTassen: C Zuidhoek met roodoog pool. Tekeningrassen: L van Duljn met Hol lander. Klasse B (dieren geboren in april t/m Juni): beste konijn van D Barnhoom met Rex. Grote rassen: F1 van Duijvenbode met Vlaamse Reus. Middenrasscn: P Kralt met rode Nieuw Zeelander. Kleine rassen: J Bohemen met klein Chinchilla; J Peschier met klein zilver; M de Mol met klein zilver. Dwergrassen: C Zuidhoek met roodoog pool. Tekeningrassen: L van Duijn met Hol lander. IJMUIDEN Maandagavond om 8 uur is de kotter KW 186 Anna Jacoba van de rederij gebroeders Van Rijn bij het verlaten van de IJmui der havenmond ii een dichte mist in de bocht van de Noordpier vast gelopen. Wijsmuller bood onmiddellijk zijn diensten aan, maar die werden door de schipper afgeslagen. Een sleepboot van Iskes' haven dienst werd vlotbrengen in eerste instantie toevertrouwd. Dit werd in het donker en de welhaast ondoor dringbare mist niet toegestaan door Rijkswaterstaat. Dinsdagmorgen heeft de rederij- genoot KW 226 Jacob Senior de Anna Jacoba uit haar benarde po sitie bevrijd. De gestrande kotter is op de sleep- helling van het Staatsvissershaven- bedrijf drooggezet voor een onder zoek naar de eventuele schade. KATWIJK AAN ZEE Gister morgen is de KW 13 7 Maartje Jaco ba, eigendom van de rederij A. en G. Vooys, uit de Berghaven naar IJmuiden vertrokken. Het schip is bij machinefabriek Zwitser met ongeveer drie meter verlengd en er is een nieuwe motor van 560 pk. in gekomen. De oude motor telde 260 pk. De KW 197 Willem Senior van re derij W. Vooys is ook vernieud door Zwitser. Zij is begin volgende week gereed. Op de foto de KW 137 bij de door vaart in Leiden. Foto N. van der Horst Kortharige rassen: D Barnhoorn met Rex. Het beste nest Jonge konijnen was voor de heer D Vletter met Rode Nieuw- Zeelanders. Op èén na het beste nest de heer D van Duijn met Havanna's. Hoenders: Beste grote hoen t.w oud «n jong van de heer J van Bohemen met Brahma. Beste krlelhoen oud van D van Egmond met Sebright. Slerduiven: Beste doffer van P van der Kwaak met Vinkduif; op één na van J de MooiJ met O. H. meeuw; op twee na D Barnhoorn met Non; beste dulvin van J de Moolj met O.H. Meeuw, bp één na van C van Qelft met Norwich Kropper. BIJ de jeugd was H Zandbergen de beste met Norwich Kropper. De prijzen die onderling door de leden beschikbaar waren gesteld, werden ge wonnen door: Konijnen; Klasse A: C Zuidhoek met roodoog Pool; J F L Poppelicrs met Dellenaar; C A van der H-vn met Vlaamse Reus: J Peschler met klein zilver; L van Duijn met Hollander Klasse B: D Barnhoorn met Rex; D Knip met Rijnlander: J P Schulling met Lolhajinger: D de Bruijn met kleur- dwerg; J van Bohemen met klein Chinchilla. KATWIJK AAN ZEE Morgen avond om kwart voor acht houdt de hervormde wijkgemeente noord west een wijkbijeenkomst, waarop ds J. de Vries uit Scheveningen hoopt te spreken over: Kerkelijk leven, vroeger en nu. Het evangelisatie koor verleent vocale medewerking. gemeente worden uitgenodigd. Het bestuur is als volgt samengt. steld: de heer P. Vennix, voor mevr. T H. AttemaRoosjen, vict. voorz., de heer A. R. v d Jap secr., mevr. M. A. Grimbergen- Cartenmiller. alg.-adjuncte. KATWIJK AAN ZEE Morgn om half acht wordt in sociëteit Dt Schuit een bingo-avond gehoudn voor tieners van vijftien tot zeven- tien jaar. De donderdagavond zal voortaan steeds bestemd zijn voor tieners van de bedoelde leeftijdsgroep. Oudertn kunnen dan niet worden toegelaten. Vrijdag is er een avond voor it oudere soosleden. Politie-inspéc- teur J. van der Landen hoopt U spreken over: Onze misdadige me demens en wy. Kijkdag rijwielen in Katwijk KATWIJK AAN ZEE dagmorgen a.s- van negen twaalf uur is er gelegenheid in politiebureau aan de Voorstraait ge> vonden fietsen en bromfietsen te bezichtigen. Dit geldt voor degenen die een fiets of bromfiets zijn kwijt geraakt. KATWIJK AAN DEN RIJN 1 Donderdagavond om halfzeven wordt in het verpleeghuis De Wilbert een protestantse kerkdienst gehou den, voorganger ds H. Baas. Fami lieleden van de bewoners van het tehuis zijn ook welkom. KATWIJK AAN ZEE De Her-I vormde lidmatenkring houdt vrij avond om acht uur in wijkgeb De Hoeksteen aan de Burgerdi straat een vergadering. Ds W. Hovius hoopt te spreken over: de democratie naar het Woord?". KATWIJK AAN ZEE De le denwerfactie van het Bijbelgenoot schap in de Hoornespolder heeft 232 nieuwe leden opgeleverd. Aan gif ten werd een bedrag van f539,25 toegezegd. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donder- dag: hoogwater 9.27 en 22.05 uur; laagwater 4.50 en 17.24 uur. IJMUIDEN Uit de Ierse wateren drongen na lange tijd weer eéns gun stige vangstmeldingen tot de wal door. Vooral de vaartuigen die op 35 myl ten westen van het lichtschip Smalls in actie waren, kwamen tot uitstekende resultaten. De dagvang sten lagen tussen 150 kantjes en 250 kantjes over het aleemeen kleine haring. De grote kotters ter hoogte van 55 NB baalden uit de eerste trek ken van de nieuwe reis redelijke hoe veelheden schelvis en soms wijting bo ven water. De treilers bij 60 NB moesten het voornamelijk van koolvis hebben, hoe wel de totalen niet zo hoog waren als enige tijd geleden- Aan andere vis kregen de schepen wat gul en kabel jauw boven water. De haring en makreel lieten ver stek gaan. De vaartuigen in de buurt van 58 NB bereikten aanvaardbare to talen, waarin de schelvis een be langrijke rol speelde. Soms belandden in deze omgeving ook lekkere beet jes kleine haai en soms makreel aan dek. By Terschelling De loggers en kotters ten noorden van Terschelling kregen gezelschap van enkele treilers. De vangsten vie len niet tegen. Sommige schepen trok ken uit een trek vijftig kilo tong en een mand of zeven andere vis boven water. Dit betrof in hoofdzaak schol. Onder de Nederlandse kust werd een toenemende activiteit geconsta teerd. De loggers en kotters waren hier over een groot gebied verspreid. Naar gelang de positie haalden zij aanvaardbare hoeveelheden gul, wij ting, schol en tong boven water. Voor de spanvissers was evenwel nog niet veel succes weggelegd. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 24 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 2560 kisten vis, 325 kisten schelvis, 170 kisten wijting. 400 kisten kleine gul, 570 kisten koolvis, 420 kis ten haring, 280 kisten schol, 15 kis ten tarbot, 220 kisten diversen, 78 stuks stijve kabeljauw en 8000 kilo tong. Verder waren er 62 kleine kis ten schelvis, 115 kleine kisten haring en 365 kleine kisten makreel. Gul Op de eerste afslag van zeven uur was er nog weinig gul en wijting voorhanden. Daarna liepen enkele kustvissers binnen met in de ruimen redelijke hoeveelheden van deze x soorten. De tong bleef best aan de prijs. De eentjes haalden op de eerste ronde een top van f 7.02. De slips nes telden zich met een top van f 6.52 op de tweede plaats. Ook de kleinmid- del lag met een notering van f 6.43 tot f 6.20 goed in de markt. De grote tong klom vijf cent boven de vijf gul den. De grootmiddel bereikte nfet een koers van f 4.99 tot f 4.82 eveneens een beter gemiddelde. Schol De grote en grootmiddel schol gin gen op de eerste afslag met een hoog ste bod van f 75,- stryken. Onder de f 62,- konden de afwachters niet te recht, zodat een best gemiddelde werd genoteerd. De kleinmidel en de schol wisten met een koers van f 66.- tot f 57,- eveneens van wanten. De tweetjes vertoefden echter weer in de achterhoed^. Na een inzet van f 42,- daalde de notering spoedig weg tot f 21.-. De schar moest terug. Het gemiddelde lag nauwelijks boven de f 25,-. De verse haring zat tussen f 35,- en f28,-. Voor de makreel was de belangstelling aanzienlijk groter. De rokers betaalden gemiddeld f 55.-. Bij de schelvis ging de interesse voorna melijk uit naar de grootste soorten. De grote schelvis was op de eerste afslag onder de f 81,- niet te koop, de grootmiddel deed toen f 78,-. Braadschelvis De braadschelvis kon hieraan niet tippen. Deze soort had sterk de over hand en moest genoegen nemen met een schrale notering van f 28,- tot f 17,-. De dichte wijting speelde met een no tering van f 16,- tot f 12,- niet veel klaar. De gestripte soort imponeerde evenmin maar met een top van f 28,- werd in ieder geval de kattencentraie een stuk uit de buurt gehouden. Deze instelling lonkte ook tevergeefs naar de kleine gul. Het laagste bod van veertig gulden lag aanzienlijk boven het minimum. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 200 kisten wijting, 100 kisten kleine gul, 470 kleine kisten haring en 10 kleine kisten makreel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4