Felle aanval van Kloos op prof. W. Albeda KOERIEÖS SCHEEPVAARTBERK -HTEJN IIMCO NV. Nieuwe Rijn 29-32 - Telefoon 24244 JAN DE NIE EN 2N. Kort Rapenburg 10 - Leiden - Telefoon 32041 Voor dienstbetoon en vakmanschap In en uit Katwi jk Zelfde dividend bij Nedap Bij NW nieuiv structuurplan RAAMVENTILATOREN DE SCHILDER NIEUWE IEIDSE COURANT WOENSDAG 13 NOVEMBER 1 In en uit Valkenburg VALKENBURG Ingekomen: A Gravekamp. van Haarlem naar Burg. Lotsystraat 10; A C Brauck- man en gezin van 's-Gravenhage naar abv woonschip achter Hoofdstraat 99; D K W Blansjaar en echtgenote van Leiden naar abv woonschip ter hoogte van Valken- burgseweg 102. Vertrokken: I D Noort van Hoofdstraat 11 naar Castricum; H G Pepping en echtgenote van abv woonschip ter hoogte van Valken- burgseweg 108 naar Amsterdam; C de Kruijf, echtgenote van V A Güttinger. van Hoofdstraat 48 naar Oegstgeest; C van der Meij en gezin van Katwijkerweg 47 naar Rijnsburg; J C van der Perk van Katwijkerweg 27 naar Ede (Benne- kom); M W van der Perk, echtgenote van D Klut, van Katwijkerweg 27 naar Amersfoort; P van der Meij van Burg Lotsystraat 24 naar Wage- ningen; L P J Duindam van Valken- burgseweg 88 naar Rotterdam; D de Vries van 't Boonrak 62 naar Leiden; B J Star van 't Boonrak 58 naar Katwijk aan Zee; P Snel van Clau- diusdreef naar Leiderdorp. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Arie Jan, z-v. J van der Nagel en A S van Duyvenbode, Frankenburg 40; Paula Deriré, d.v. J D van der Born en A M den Outer, Dr Remouchamps- straat 3; Jelle, z.v. J F Spiering en N Goedhart, Broekweg 15. Overleden: J Spiering, 10 dagen. Bollenkwekers kregen voorlichting BTW LISSE In De Nachtegaal werden gisteravond de bollenkwekers voor gelicht over de BTW. Spreker was de heer Lips van het boekhoud- bureau van de land- en tuinbouw- bond. De heer Lips gaf eerst een korte uiteenzetting over het oude en nieuwe belastingsysteem. Hij wees erop. dat voor de kleine onder nemers bijzondere regelingen zjjn getroffen. Landbouwbedrijven kunnen buiten de heffing vallen, tenzij men zelf om bepaalde financiële redenen als ge volg van de BTW wel eronder zou willen vallen. In bepaalde gevallen kan dit voor een bedrijf voordeliger zijn. LISSE Gistervand hield de chr. geref. Jeugdraad een samen- zangavond in het kerkgebouw aan de Veldhorststraat. De koren van de chr. gemengde zangvereniging Ex celsior en het jeugdkoor Klein-Ex- celsior verzorgden het programma. Verder werkte een dubbelkwartet uit Haarlem mee. De heer T. Bijlsma wist de koorzang en de samenzang op uitstekende wijze te begeleiden. KATWIJK Ingekomen: W A Boer met echtgenote van Rotterdam naar Boslaan 93, A Verhoef met gezin van Leiden naar Pr. Irenelaan 12, H Cornelissen met gezin van Brummen Naar Duinoord 13, J C H Pronk van Den Haag naar Tulpstraat 12, W B van Ditmars van Delft naar De Vis serstraat 156, Th LAM Schamper van Leiden naar Drieplassenweg 17. R H Baartse, van Lisse naar Drieplas senweg 60, J A van den Hengel, van Dordrecht naar Rijnmond 121, Ch J Heijmans, ev Ouwehand van Lelden naar Rijnmond 111, M C van der Veer, ev Blansjaar, van Alkemade naar Troelstrastraat, 14, J Noort, ev Van Rhijn, van Rijnsburg naar Boslaan 237, L B F Hansen, ev Ginsel, van Leiderdorp naar Voorstraat 107, A M Haljes van L'dorp naar Nachtegaalln 5, G Fokker van Wassenaar naar Nachtegaallaan 5, A A de Jonge van Zwolle naar Tijmstraat 4, A P Schaap, van Zweden naar Koninginneweg 2, L J Hueting van Frankrijk, naar Rijnstraat 42, C Benda, van Den Hel der naar Dahliastraat 10a, P J van Slingerland van Alphen aan den Rijn naar P Bernhardlaan 46. Vertrokken: W van Duijn van Randweg 27 naar Texel, ALM Robe- let van Bijdorpstraat 17 naar Den Haag, G Karpershoek van Boulevard 82 naar Rijnsburg, G M Molenbroek van Overrijn 7 naar Lochem, L Kruijt van Boulevard 31 naar Oegstgeest, E Veldsihk, van Mr C Fockstraat 29 naar Groningen, J Mastenbroek, van Wassenaarseweg 75, naar Den Helder, H Lobbers, van Talmastraat naar Hil versum, J van der Kolk, van Bo- chuysenstraat 13 naar Den Helder. F B Basters van Duinrustplein 2 naar Leiderdorp, H J M Winkelmolen van Dahliastraat 10B naar Echt. J V M Vandekerckhove. ev Van Dun. van Vinkeweg 23 naar Leiden, I Bunskoek van Jan Tooropstraat 10A naar Noord- wijk. Lachen geblazen in Sassenheim SASSENHEIM In het KSA- gebouw bracht ..Elckerlyck" maan dagavond de klucht.Drie vrouwen om één" van Jan Blaazer op de planken. Van begin tot het einde was het gezellige kolder. Men bleef lachen. De negen spelers zorgden voor vlot spel. Het stuk speelt zich af in het kantoor van hondensportartikelen- fabriek „Bello", waar drie verstokte vrijgezellen mot krijgen met drie trouwlustige dames. Als boekhouder Jansen had J. van der Zwet een moeilijke rol, maar hij wist deze op sublieme wijze te vertolken. Ook H. Berg leverde als fabrikant Over- duin goed spel. De laatste had ook de regie. GROENLO Onder voorbehoud verwacht de directie van de N.V. Ne- derlandsche apparatenfabriek Nedap dat de winst over 1968 iets kleiner zal zijn dan die over 1967. Niettemin zal dit een onveranderd dividend van 11 procent toelaten. Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM, 11 nov Goudprijs Amsterdam ll-ll-*68 14.00 uur per kg 46104760; zilverprijs idem 2C2244.50 vrijbli)vend. Informatlekoersen goud onveran derd. Zlhemotering 232—244.50. vori ge «8-240 50 per kg (Van onze sociaal- economische redactie) AMSTERDAM Wie het NW het etiket socialistisch opplakt, doet dat gezien het bestaan van een ge meenschappelijk actieprogram ter- zelfdertljd bij het NKV en het CNV. Deze opmerking maakte vanmorgen voorzitter Kloos van het NW in de le denvergadering van de beambtenbond „Mercurius" |d antwoord op een nltspraak van prof. F. W. Albeda. De heer Kloos voegde eraan toe zelf geen behoefte te hebben aan politieke etl- kettenplakkerij. Ook andere uitspra ken van prof. Albeda viel de NW-voorzltter scherp aan. Hij voelt niets voor afzonderlijke middengroe penbonden of bonden van hoger personeel in het leven te roepen, om dat dit zou betekenen: het leggen van de bijl aan de wortel van het rich tinggevend principe van de solidari teit. Wie voor het NW kiest, kiest voor een organisatie waarin een stuk soli- datiteit voor de „underdog" in het be leid is ingebouwd. Volgens de heer Kloos wil dit nog helemaal niet zeg gen, dat met de gerechtvaardigde ver langens van de middengroepen en van het hoger personeel geen rekening zou worden gehouden. Als er over struc tuurverandering van de vakbeweging gesproken moet worden, dan denkt de heer Kloos eerder aan een opheffing van de aangesloten bonden en een centraal lidmaatschap van het NW voor ieder individueel lid. Naar een bond De heer Kloos vond het bestaan van de huidige bedrijfsbonden wat kunst matig. omdat de groei van concerns en holdingmaatschappijen zeer uiteen lopende bedrijven heeft samenge bracht. Het centrale lidmaatschap van het NW zou enorme administratieve en andere efficiency-voordelen heb ben en bovendien een veel geringer verlies van de leden bij wisseling van beroep of bedrijf meebrengen. Het bestuur van het NW zou op korte termijn een dergelijk voorstel aan de hoofdbesturenvergadering voorleggen. Pro forma zullen dan de bonden misschien nog wel blijven bestaan, maar in wezen worden het vakgroepen van de ene bond: het NW. De NW-voorzitter klaagde voorts over de positie van de vakbe weging in bedrijfstak en onderne ming. Hier ziet men de vakbond nog als een vreemd lichaam en een vijan dig instituut. Stakingen Zijn agressieve betoog richtte de heer Kloos vervolgens op de werkge vers, die nog niet willen weten van democratisering van de vermogens- en machtsverhoudingen. Zouden de werkgevers in dit verzet volharden, dan verliest ook voor de heer Kloos de centrale overlegstructuur in Stich ting van de Arbeid en SER alle aan trekkelijkheid en zal men langs ande re wegen directe onderhandelingen per bedrijfstak met gebruikmaking van het wapen van de staking de maatschappelijke veranderingen pro beren te bereiken. Het NW wijst het overleg niet af, maar het aanvaardt het niet, dat over legstructuren misbruikt worden om urgente zaken slepende te houden en de staitus quo in lengte van dagen te handhaven. De heer Kloos hoopte op een constructieve houding van de werkgevers, maar de rede van de heer Wemmers (Christelijke werkgevers) van vorige week deed hem het ergste vrezen. „Het was oude wijn en de heer Wemmers had zelfs niet de moei te genomen om ze in nieuwe zakken te gieten". Ook zinde het de heer Kloos niert, dat zovele vraagstukken door de rege ring voor advies naar de SER verwe zen worden, waarvan men dan vooruit weet, dat de kwestie voor drie of vier jaar in de ijskast gaan. Een kwestie als arbeidstijdverkorting zou volgens hem helemaal niet voor advies naar de SER moeten. Loonwet De NW-voorzitter herhaalde nog eens zijn bezwaren tegen het vooront werp-loonwet van minister Roolvink. Een kabinet dat in het voorjaar nog kwam met een voorstel tot een loon- pauze per 1 januari a.s. inmiddels heeft de conjunctuur zich volledig hersteld moet niet om verreikende bevoegdheden vragen op het gebied van de loonpolitiek. De regeringsplan nen wees de heer Kloos als preten tieus van de hand en hij hoopte, dat de beide andere vakcentralen dit ook zouden doen. Zoals bekend hebben tot nog toe het NKV en het CNV een afwijkend standpunt ingenomen. De vakbeweging wil naar het oor- Voorlichting voor broeiers RIJNSBURG In dn volledif bezette kantine van Flora hebben de heren K. de Groot en F. Bunt gisteravond gesproken over het ko mende broeiseizoen en de bestrij ding van pokken in tulpen. De heer De Groot noemde de vooruitzichten niet rooskleurig. De heer Bunt zei, dat bij de be strijding van pokken een goed re sultaat wordt bereikt met bepaalde rooktabletten. De rook doet een onzichtbaar laagje op bloem en blad ontstaan, waardoor de pokken geen kans krijgen zich te vormen. Met dia's werd een en ander toe gelicht. De bijeenkomst ging uit van de plaatselijke afdelingen van de CBTB en Tuinbouw en Plantkunde en stond onder leiding van de heer P. van Delft. NOORDWIJK De klaverjasver- eniging „Sport na Arbeid" speelde een competitiewedstrijd. 1. E. Urk, 5916 p.; 2. Th. Koelewijn, 5858 p.; 3. A. van Beelen, 4886 p.; 4. S. Plug, 4876 p.; 5. H. Slagwijn, 4846 p.; 6. A. Vourn, 4693 p.; 7. J. van Eik, 4676 p.; 8. S. Wijnands, 4578 p.; 9. A. van den Berg. 4504p.; 10. W. Zuidhoek, 4380 p. deel van de heer Kloos niet langer door de leden en de ongeorganiseer den tot het alles betuttelende Den Haag worden gerekend. (Ook het NW heeft indertijd in de Stichting van de Arbeid zich uitgesproken voor een loonwet in de geest zoals de rege ring deze thans heeft geformuleerd, red.) Het NW wijst de loonbeheersing van de hand, de overheid zou tot au tomatische bondgenoot van de werk gevers gemaakt worden. De overheid moet wel enige bevoegdheid hebben, maar preventieve controle op contrac ten en onverbindend verklaring van individuele contracten noemde de heer Kloos onaanvaardbaar. Voorzitter C. S. de Vries noemde in zijn openingsrede het thans geldende minimumloon geen sociaal verant woord minimum. In de toekomst zul len volgens hem de minimumlonen nog verder achterblijven als gevolg van het gekozen syteem. Eerste lijst AdonU 13 Rhodos verw Algorab 12 NO Albrolhos Ameland 12 Z Azoren Alchlba 12 O Zanzlba Alnltak 12 Z Bermudas Arlstoteles 12 Antwerpen Adeonls 12 pass Grandcomo- Ampenan 12 ZO Madras Amsteldiep 12 W Newbrltaln Atys 12 Rede Stanlow Balong 13 Marseille verw Benlnkust 12 ZW Pt Har- court Bovenkerk 12 nr Dakar Bernardjohn 12 Z Wight Chevron Elndboven 12 ZO Bermuda Caltex Nederwaal 12 Cyprus Ceres 12 Antwerpen Chevron Leiden 12 W Sabang Dlloma 14 Pt Dickson M Me- na al Ahmadl Dutchmaster 12 ZO Flambo- rough Ecmland 12 Hamburg nr Bremen Eos 12 Hamburg Elisabeth Broere 12 Sunk Engellna Broere 12 W Whit by Esso Rotterdam 12 NW Sin gapore Frans v Seumeren 12 Ham burg nr A'dam Foresttown 12 ZO Mogadiscio Gabonkust 12 ZW Azoren Gorredljk 12 NW Azoren Grootekerk 12 O Ascension Gulfswede 12 Z Freetown Garoet 12 NO St Helena Gaasterkerk 12 ZW Abidjan Giessenkerk 12 O Ascension Gulf Hollander 12 ZW Ade laide Gulf Italian 12 ZO Little Quoin Hollandsburcht 12 NO Cape- ambre Helvetlas 12 Par Heemskerk 12 NO Beira Hollandsdlep 12 Mojl Krebsla 12 Puntacardon verw Kloosterdljk 12 Z Nantucket Kloosterkerk 12 Z Chagosar- chipel Koratia 13 Singapore Kyllx 12 ZW Landsend Lion of Judah 12 Z Las Pal- Marathon 12 ZW Madeira Moerdijk 12 Gofl v Tehuan- tepec Merseylloyd 13 Singapore de Nederrljn 12 ZW Lissabon Ntso 12 Z Maslra Xushaba 12 O Barcelona Nederweser 12 ZW Tokyo Oldekerk 12 NO St Helena Oranje Nassau 12 verwacht te Barbados van Port of Spain Parkhaven 13 Rio de Janeiro verw Prinses Anna 12 Montreal nr London Prinses Margriet 12 ZO Mia mi Prinses Maria 12 NO Belle Island Radja 12 N St Helena Rondo 12 ZO Kaap Leeuwin Slmonskerk 12 ZW Ouessant Scherpendrecht 12 Davao ge meerd Selnnellopd 12 NO Azoren Stentor 12 ZW Ouessant Str Amsterdam 12 Kobe Schiekerk 12 NO Madeira Str Johore 12 W Fiji Str Singapore 12 ZO Mel bourne Thuredrecht 12 W Cristobal Vancourt 12 Melbourne Vlieland 12 Z Umea Willemskerk 12 W Wal- vlsbaai Woensdrecht 12 W Landsend Tweede lijst Amstelstad 12 NO Tenerlfe Amstelveen 12 NO Ascension Attls 12 NW Puertorico Amstelalnd 13 Rio de Janeiro Andljk 13 W Walvisbaai Arteunls 13 Aruba Achilles 13 Pisco nr Callao Ares 13 Amsterdam nr Ham burg Arl8 to teles 13 IJmulden verw. Amsteldiep 13 nr Brisbane Amstelveld 13 Nampo Blllar 12 Napels nr Boulogne Banggal 13 O Kushiro Caltex Nederland 13 Sldon Cartapo 12 Charleston New York Dutchmaster 13 W Texel Esso Amsterdam 13 New York verw. Eos 12 Hamburg Esso Den Haag 13 NO Singa pore Esso Rotterdam 13 O Sabang Foresttown 13 O Mombasa Frans van Seumeren 13 ZW IJmulden Ganymedes 12 Antofagasto nr Valparaiso Jason 13 St Thomas Katendrecht 12 Antwerpen Kloosterdljk 12 NW Bermuda Koudekerk 13 Antwerpen Laarderkerk 12 Hamburg nr Vllsslngen Ladon 12 Z Horta Lekhaven 12 Rio Grande nr Santos Lelykerk 13 Bahrain Damma Moerdijk 12 ZW San José Nljkerk 13 ZW Colombo Oranje Nassau 12 Barbados nr Grenada Ommenkerk 12 Yokohama Poeldijk 13 Veracruz Mlasml verw. Prins der Nederlanden 12 NO St Miguel Vitrea 12 ZW Takoradl: Li verpool nr Lagos W'aalekerk 13 Llvorno verw. Waardrecht 12 ZW Freetown Zarla 12 pass Kp de Goede Hoop Tankers Acila 14 te Aden verw, Dur ban, Curacao Acmaea 16 te Montreal verw, Curacao Acteon 13 te Piraeus verw, La Specla, Lavera, Thames Atys 12 a.m. te Stanlow verw, Thameshaven, verm Rotterdam, Teesport Camitia 12 Rotterdam nr Cu racao, Cardon, Durban, An go Ango Caplluna 13 gereed dokken te Skaramanga, Banias, La Spezia Capisterla 26 te La spezia verw. Clnulia 24 te Curacao verw. Crania 12 blj Lynas Point verw, Stanlow (13/11 p.m. meren), Barton, Curacao Dallia 22 p.m. te Mina al Ahmadl verw. Daphne 20 te Mlna al Ahma dl verw, verm Bukom Diadema 26 p.m. te Tranme- Dosina 15 t.h.v. Kaapstad verw op weg naar Mina al Ahmadl Kabylla 14 a.m. te Calcutta verw, Bandar Mahshahr Kara te Bukom verw, Bang kok Kenia 12 Aalborg nr verm Oslo, Larkollen Kermla 15 gereed dokken ADM Amsterdam, verm Rotterdam, Thameshaven, purfleet Khaslella 13 te Pepel verw. Curacao Kossmatella 13 te Umea verw. Lulea. verm Sola, Bodo Hammerfest Kyllx 14 a.m. te Stanlow verw, Ardrossan, verm Cu racao Lovellla 23 te La Specla verw. Macoma 23 Kaapstad verw op weg nr Mina al Ahmadl Metula 17 te Rotterdam Neverita 12 a.m. t.h.v. Kv. Kaapstad verw op weg nr Taranto (Rotterdam verval len) Ondla 25 a.m. te Rotterdam Onoba 17 te Hamburg verw, verm Bejala Phllldora 12 te Mina al Fahal verw (bunkeren), Srlracha Phlline 14 17 uur te Gamba verw, Curacao Phlllppia 14 te Curacao verw, verm Puerto Miran da, Portland/Maine Sepia 22 te Tranmere verw, verm om Kaap de Goede Hoop naar Khor al Amaya Vlana 16 te Portland/Maine verw, verm Curacao. Houston, Marrero, Mobile Vldena 17 te Durban verw, verm Bandar Mahshahr, Niigata Vlvlpara 13 noon te Plney Point verw, verm pto La Cruz, Delaware (Cardon vervallen) Zafra 21 te Mina al Ahmadl P. J. F. DUPUIS. arts Een boek dat de inzicht verruimt en de helpen r hond biedt bij persoonlij^ moeilijkheden. Seksuele opvoeding en gezinsvorming nfl Prlje f 7.90 In de boekhandel verkrljgl ZOMER KEUNIN WAGENINGEN an m e pi Ook uw vrouw brengt dagelijks vele uren in haar keuken door. Ze kookt er, bakt er, wast er af. En bij al die dagelijks terugkerende werkjes ontstaat damp, ontstaan geurtjes. In haar keuken moet een ITHO komen! De ITHO raamventilator is opklapbaar, dus gemakkelijk schoon te- maken. Hij is van kunst stof, dus roest vrij. 3 Jaar garan tie. Het boekje „HOE VENTILEER IK MIJN HUIS" gratis op aan vraag. U ziet ze overal ITHO AFD. 26 e POSTBUS 21 SCHIEDAM TECHNISCH BUREAU BOTERMARKT 25 LEIDEN TELEFOON 22669 Vakkundig advies MORSSTRAAT 31 - TELEFOON 23958 LEIDEN Personeel gevraagd 0 Verpleegster worden Liefst in een nieuw zieken huis en in een moderne, gezellige stad? Onze eerst volgende opleiding vangt in december aan! Inl. Direc trice Diaconessenhuis Eind hoven. Gevraagd werkster, 1 morgen per week. Inl. Tel. 21597. Leerling-zetter gevraagd. Min. schoolopl. 6 kl. lager en 1 klas voortgezet onderwijs. Drukkerij de Sleutelstad. Nieuwe Rijn 78, Leiden. Gevraagd jongeman voor wasserij- werkzaamheden. Wasserij Nooitgedacht, v. d. Valk. Boumanweg 184. Lei derdorp. 's Avonds Splinter laan 105. Kapsters gevraagd. Leer ling - aankomende - gedi plomeerde. Dameskapsalon L. van Tongeren, Levendaal 104, Leiden, Pelatti Depot. Breestraat 32, Leiden. Tel. 25212 en 23612. Meisjes gevraagd. Was serij Nooitgedacht, v. d. Valk. Boumanweg 184 Lei derdorp. 's Avonds Splinter- laan 105. Verpleeginrichting „Zon newende". Boerhaavelaan 2, tel. 52821 vraagt: verpleeg hulp en zuster voor de nachtdienst. Verkoper (verkoopster» gevraagd in snackbar. Hoog salaris. Hendo Snackbar. Hoofdstraat 47. Leiderdorp. Tel. 26431. Vogelpark „Avifauna" vr. meisjes voor opleiding in de bediening. Aanm.: dagelijks tussen 11.00 en 14.00 uur Hoorn 65, Alph-- a.d. Rijn. Tc koop aangeboden Turfmolm. Plastic zak van 80 liter f 3,25 per zak Fa Gebr. Den Haan. Vliet Z.Z. 24, Rijnsburg. Ook 's zater dags geopend van 7-12 uur v.m. Auto's en motoren Autorijschool C. Verhoef lest in nieuwe V.W. Eerste rijles gratis. Lcpsenstraat 20 Leiden of telefoon 32009. Wegens omstandighe-en te koop prima V.W. 1200 mo del 1962 f 1400. Pr. Irene laan 35, Oegstgeest Tel. 50101. Zoekt u een goede nwe fiets of bromfiets? Bij Valk a/d Haagsche Schouw staan ze. Kom eens aan. Het is de moeite waard.en u hebt service. 0 10 autorijlessen voor f 47,50. Vervolg- en losse lessen f 7. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorijschool De Centrale". Aanmel dingsadressen: Leiden: M >rs- straat 23, tel. 31909. War mond: Laan van Oesterg 3, tel. 678. Voorschoten: P Cam. Onnesplantsoen 13, tel. 5834. BTW! BTW! BTW! BTW! Per 1 ianuari 1969 wordt over ieaere auto 12 procent BTW berekend. Dit betekent dat u voor iedere occasion 12 procent BTW betaalt. Sla daarom nu uw slag en wees slimmer dan de fiscus. Be zocht u daarom gerust ge heel vrijblijvend ons bedrijf en laat u voorlichten door onze specirüsten. Onze col lectie, 130 stuks, staat er borg voor dat uw tijd goed besteed is. Dagelijks geo pend van 9 tot 22 uur. Inruil en financiering mogelijk. Calex Autobedrijf N.V., Kori Galgewater 14-16, Leiden, tel. 33355. Aang. Opel Caravan b.j. 1964 in zeer goede staat. Keuring toegestaan. Prijs f2350. Fin 2 jaar zonder aanbetaling mogelijk. Waard- straat 4. Fiat 600 bouwjaar 1967 18.000 km. ger. Kleur: rood. Met voll. garantie le aanbe taling slechts f 820. Kam steeg - occasioncentrum, Ge verstraat 30 Oegstgeest. Tel, 01710 - 51940. 's Avonds ge opend tot 9.00 uur. Fiat 124, b.j. 1967 48.000 km. gereden. In zeer goede staat, le aanbet. f 1125. Kamsteeg - occasion-cen trum. Geversstr. 30. Oegst geest. Tel 01710 - 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. Kever '65. Kleur: wit. E.v. financiering op uiterst aan trekkelijke voorwaarden f2850. Kamsteeg - occasion- centrum, Geversstraat 30 Oegstgeest. Tel. 01710 - 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. V.W. Klelnbus bouwjaar 1964. Groen/wit. Spotprijs f 1250. Kamsteeg - occasion centrum, Geversstraat 30. Oegstgeest. Tel. 01710 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. Morris 1100 bouwjaar 1963. Kleur: lichtblauw Voorzien van ruilmotor en radiaalbandcn f 1750. Kam steeg - oc aasion-cent rum, Geverstraat 30. Oegstgeest. Tel. 01710-5190. 's Avonds opend tot 9.00 uur. Opel Caravan bouwjaar 1967. Uw komst naar onze showrooms meer dan waard! le aanbetaling slechts f 1125 Kamsteeg - occasion-cen trum, Geversstr. 30, Oegst geest. Tel. 01710 - 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur .ever type 1965, Kleur: red. Slechts f2450. Voor ja renlang zorgen loos autorij den; daar is het een kever voor! Kamsteeg - occasion- centrum. Geversstraat 30 Oegstgeest. TeL 01710 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. Kever *63. Voorzien van ruilmotor. Kleur: groen Slechts f 1975. Kamsteeg occasion-centrum. Gevers straat 30. Oegstgeest. Tel 01710 - 51940. 's Avonds geo pend tot 9.00 uur. Flat 1500 Familiale bouw jaar 1966. Een pracht aan bieding: le aanbetaling f990 Kamsteeg - occasion- cen trum, Geversstraat 30, Oegst geest. Tel. 01710 - 51940. 's- Avonds geopend tot 9.00 uur. ds ge- 1 TOT 20 WOORDEN f 1,75. ELK WOORD MEER f 0,12. Voor Koeriers onder nummer wordt 35 cent extra in rekening gebracht Bijwijsnummers talleen op verzoek) 25 Ct. Kever '63 zwart, voorzien van roldak, f 1850. Kam steeg - occasion-centrum, Geversstraat 30, Oegstgeest, Telefoon 01710 - 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. V.W. Variant bouwjaar 1966. Kleur beige. Voor treffelijk onderhouden. Aan trekkelijke financiering: le aanbet. f 1150. Kamsteeg occasion-centrum, Gevers- straat 30, Oegstgeest. Tel. 01710 - 51940. 's Avonds geo pend tot 9.00 uur. Kever '63. Kleur: wit met roldak. Prijs: f 1950. Kam steeg - occasion-centrum. Geversstraat 30, Oegstgeest. Telefoon 01710 - 51940. 's Avonds geopend tot 9.00 uur. 0 Taunus 17M super 1966. Deze prachtige 4-deurs a wordt deze week extra voor delig door ons verkocht. De wagen komt rechtstreeks van de 1ste eigen., heeft al tijd bij ons in stalling gestaan. Kleur wit. Voor de helft van de nieuwprijs kunt u zich de eigenaar noemen van deze prachtige wagen 10.000 km garantie inruil en financ. reeds mogel. met f 950 aanbet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Dagelijks pend tot 19.00 uur - za- lags gesloten). Taunus 12M de Luxe '65. Zuinig en snel en daarbij veel ruimte voor personen en bagage. De kleur is blauw en de prijs is deze week nog eens extra ver laagd. Voorzien van ons 10.000 km garantie - certifi caat en keuringsrapport. In ruil en financ. reeds mogel. met f 750 aanbet. Autoser vice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Dage lijks geopend tot 19.00 uur zaterdags gesloten). Fiat 850 O -ype '65. Zo- A uiterlijk als motorisch en mechanisch verkeert dit rode Fiatje in een geweldige conditie. U zoudt hem eigen lijk zélf moeten zien en be rijden: ook de prijs is uit zonderlijk laag, terwijl in ruil en financ. mogel. is met f 500 aanbet. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26 Leiden. Tel. 54913. (Dage lijks geopend tot 19.00 uur - zaterdags gesloten). D.K.W. Junior de Luxe. Type '64. Zelden het ben wi;' een dergelijk mooi en goec onderhouden DKW-tje ge zien als deze. Voorzien van gloednieuwe banden en deze wagen wordt door ons ver kocht met de bekende en degelijke garantie. De prijs is zeldzaam laag, terwijl in ruil en financ. reeds mog- lijk is met f '"9 aanbet. Au toservice Van Ruiten, Ka gerstraat 26, Leiden, tel. 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur - zaterdags geslo ten). L.P.G. Installatie. Net jaar oud. Geheel compleet met alle toebehoren. Kan desgewenst door ons gemon teerd worden. Wordt ver kocht voor de helft van de nieuwprijs. Autoservice Van Ruiten, Kagerstraat 26, Lei den. tel. 54913. (Dagelijks geopend tot 19.00 uur). Tc huur gcvraJgd A.s. echtpaar zoekt 2 ka mers en kookgelegenheid voor max. 1 jaar. Rijn en Schiekade 103, tel. 42973. Te. Kuur aangeboden 9 Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffiemachi- verchroomde gestoff klapstoelen formica tafels - kapstokken - barkrukken, enz. Leiden's grootste ver huurder „De Gouden Sleu tels" (sinds 1898). Haarlem merstraat 220. Leiden, tele foon 21691. Bedrijfspand te huur Kantoor, bijkantoor, werk- Slaats met pakhuis. Ingang iogewoerd met achteruit tang Spilsteeg. Br. onder nr 5435 bur. v.d. blad. Woningruil Te koop in Oegstgt. heel huis voor huurflat, 3 I 4 kamers parterre, in Oegst- ge- t of omg. Br. onder nr 2434 bur. v. d. blad of telef 0563. Onroerend goed 0 Hellevoetsluis. Gemodern 4 kam.flat, fraai uitz. Dec. a.s. leeg te aanv Zeer bill, prijs. Bemidd. mak i.o.g. A. v.d. Hoek, Jac. v. Beieren- laan 1 Oostvoorne. tel. 01885- 2721 Sp'ccialc aanbieding 9 Attentie! Bankstellen pe week vanaf f 10, eethoekei per week vanaf f 5, complete slaapkamers per week vanaf f 10, vloerbedekking (alle soorten) per week vanaf f 10, gashaarden compleet geïnstalleerd per week f 10. Postbus 294, Leiden. Fotokina nieuws. Geheel nieuwe serie Kodak Insta- matic Camera's; vlotteremo- dellen, grote zoeker, con densator flitser. Prijzen van af f 33,75. Fot N. v. d. Horst, Doezastraat 22-24, tel. 24702 - 43657. Fotiek: 5 Meiplein 9, tel. 20719. Weber koeltechniek. Voor nieuwbouw koelinstallaties, koeltocnbanken en koelcel len. Diepvrieskisten. Rep. en onderhoudswerk. Tel. 01710- Leiderdorp. 579 gulden. Voor deze ui terst lage prijs leveren wij u, na inruil van uw oude toestel, een 59 cm. R.V. We- be, Haarlemmerstraat 63, Leiden, tel. 32792. 9 St. Nlcolaaspapler: Vellen 50 x 65 cm 100 vellen vanaf f5,10 - 500 vellen f22,95, toonbankrollen vanaf f 2,90 per kg, rolletjes 50 cm breed 3 m lang 100 rollen assortie vanaf f 30. Papiergroothan del N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11, Leiden. Chenille Pleten voor eta lages f3, f4,65, f8.10, St. Ni- colaaspoppen f 2,75, f 8,25. stafkrullen f2,80, f3,90 Pie tjes voor leuke pakjes f 0,10, f 0,15, f 0,20 en bij elke 10 2 cadeau. Papiergroothandel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11, Leiden. Sierband: Cellcfaanband 0,5 cm breed 500 m f 4,32, cm breed 500 m f8,22, Satinet- teband 91 m f7,50, Susifix- band 1,5 cm breed, 20 m f3,80, 100 St. Nicolaaszegels f 1.20, 1000 f 10,80, St. Nico- laaslabels. 100 f3,10. Papier groothandel N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Wij geven nog steeds f25 voor uw oude stofzuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger v.a. f 129. Voer- wrijvers met 3 borstels f 225 Firma Dusoswa, Turfmarkt 1—3, Leiden. Tel. 24409. Voor al uw behang - wit sel - muurverven - verf - gereedschappen naar de „Pe likaan". Verhuur van plakta- fels - afptoomapparaten - schuurmachines. Verfhandel „De Pelikaan, Pelikaanstraat 27, Leiden, telefoon 25813. Hebt u een beschadiging aan uw wagen? De Pelikaan om raad vragen. Tornol au- tolak, een Pieter Schoenpro- dukt direct leverbaar vanaf 1/4 liter. Verh. „De Peli kaan", Pelikaanstr. 27. Lei den. Telefoon 25813. Voor het onderhoud van uw auto leveren wij u alle gondprodukten. De juiste lak voor uw auto ku: nen wij dankzij onze kleur- machine direct leveren. Verfh. „De Pelikaan". Peli kaanstr. 27, Leiden. Telef 243'3. Voor al uw behang- en witwerk natuurlijk naar de „pelikaan". Ook vooi het beplakken van plafonds met Synprotex plafond-ti.- gels. Verfh. „De Pelikaan" Pelikaanstraat 27, Leiden, te lefoon 25813. Cocosmatten. Plaids, ac cu's en banden met 25 pet. korting. Gratis montage. Al leen bij Autoshop Ton Rijs- bergen, Maresingel 54, telef. 31260. Tuinbanken, tuinstoelen, tuintafels, bouwpakketten v. tuinbanken, bloem-, groente en graszaden en verder al les voor uw tuin. Off. dealer Flyma grasmaaiers, Hart- wijk. Nieuwe Beestenmarkt 7-11, Leiden, telefoon 26627. Wij kopen alle soorten boeken en tijdschriften, J. Borsboom, Oude Rijn 23, tel. 21876. Heeft u timmerwerk. Bel dan even 24341, Mcrslaan 20. PLOT vrije-benzine-die- selolie wordt nu ook in Lei den verkocht bij het vrije merkbenzlnestation De Pot gieter, Potgieterlaan, 200 .ie- ter vanaf Churchilllaan- Haagweg. Zelf sleutelen, gebruik hefbrug, onderdelen, uitlaat vernieuwen, doorsm., olie- verversen, banden (hoge korting.). Kom eens kijken bij het PLOT vrije-benzine- station. Potgieterlaan. Heren Waarom moet u er ouder uitzien dan u bent? De bekende internationale voetballer Piet Kruyver draagt een haarstukje van ons merk waardoor hij 10 jaar jonger is. Pelatti Int. Erkend posficheur L. van Tongeren, Breestr. 32, Lei der.. Tel. 25212, b.g. 23612. 9 De Kastenspeclalist. Keu ze uit meer dan 500 model len hang- legkasten, wand kasten, keukenkasten, keu kenmeubelen wandmeubelen enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspeclalist, Hoogland kerkgracht 47 - 49, (heek Nieuwstraat), Leiden. Tel. 33078. WIJ verzorgen al drukwerk tegen billijke prijzen. O.a. visitekaartjes, geboortekaartjes, verlo vingskaartjes. Prima af werking en vlotte bedie ning. Drukwerk Service Halpa - Haarlemmerstraat 64, Telefoon 24185. Naast muziekhandel G Hofenk. 9 Bezoekt wasautomatiek „De Eendracht", Zoeter woudsesingel 15b, Munten verkrijgbaar van des mor gens half 8 tot 's avonds 7 uur, zaterdag van half 8 tot 12 uur v.m. Uw wasgoed (6 kg) gordijnen en dekens helder gewassen en -gelijk gecentrifug.-erd in 40 min. Droogkasten en stoominan- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. Trouwauto's?? Bespreek de moderne 8 pers. Chrys ler's van H.G.T.Met wit ivoor of zwarte bruidscoupé Dir. de Jong, Alleen: Zee manlaan 12a. Tel. 23055. Strijklnrlchting OZON v uw fijne was. H. Rijndijk 34 Tel. 22675. De sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels repare- 5s ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Over dekte). TeL 33958. Levering aan Rijk en Gemeente. Des maandags gesloten. 9 Hij loopt weer pulk met Als onderdelen van Struik. Dus indt voor al uw motor-, scooter- t te en bromfietsonderd. naar T.rsjaf Struik, Groenesteeg 3, 6 en 8. Tel. 22026. nale Trouwen? Maak van dag een sprookje. Door spe ciale service en modernePrid trouwauto's. trouwbedrijt-. De Groot, Beestenmarl.". 3^. telefoon 23200. 1 ir Zie in deze courant adv ^P3 betreffende kunst- en an w tiek- veiling in de „Wo ma uw hoef" te Lunteren. t he Feest! Feest! Feest; O) Mini Oude Vest 13 is de Grct< irt Bazaar op woensdag 20, don ftte derdag 21 en vrijdag 22 nov n; Pracht poppen - beren i. t„ steps - textiel - levensmid u"d delen enz. enz. Op Oud Ba- Vest 13. «en Woensdag 20 november c^u 's Middags 2.30 uur openin van de jaarlijkse bazaar va Dit de „Molenwijk", Oude Ves ner 13! Veel, heel veel is er t •"sop! Geweldig veel speel «ut >ed - textiel - levensmidde len! Onthoud het. 20. 21. 2 'am nov. van 's avonds 7 uur to n> 10.30 uur. tv- 't Is geweldig Corrle. Wa der: een voorraad en toch he en moe* weg! Brandweerauto ijhe - Fruit - Timmerdozen enz Ujts enz. En vergeet het niet. He Kte grote rad van avontuur!!! - avonden Groot Feest, 20, 21 22 nov. Oude Vest 13. lnt€ 0 Vrije tijdsbesteding ii ste; dienst van het evangelie len Medewerkers gevraagd voor lectuurverspreiding. Aanm schriftelijk bij de Stichting .Interkerkelijk Evangelisa tie Convent" p/a 's-Graven hage, Maretakstraat 26. Tel 070-321241 of Rijswijk (Z.H.) Dennelaan 37. Tel. 070 119581 «K* En 150 verras uzelf ga öók handwerken gun uzelf een abonnement op ariadne het énige maandblad voor handwerken f 8,— per (ner f 4,50 pri'-Jfjaer Ariadne, Uirorarta 43. Utrecht M Ider ting Bië ic hi ari in itre

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 10