höOYAKKERS verzorgt uw ontdekkingsrlt in de nieuwe generatie van Mercedes-Benz Directeur J. A. Blom te Katwijk nam afscheid Stukje label deed Leidse inbrekers de das om VLEET? Forumavond in Sassenheim Interlokale samenwerking politie STICHTING SPAARBANK DER GEMEENTE KATWIJK 16e Foto-Filmcursus D. Kruyt Foto D. Kruyt Ambtsgebed gehandhaafd visserij nieuws bij de E J" NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 NOVEMBEI Voor de receptie, die gistermiddag In de kantine werd gehouden, bestond bijzonder veel belangstel ling. We zagen onder anderen de ouddirecteur ir. D. J. Adriaanse. de heer J. Meise, directeur van de ge meentebedrijven in Noord wijk, en dan als vertegenwoordiger van het EEN GOED STUKJE KAAS in huis met de feestdagen? „De Landbouwer" levert U kaas die door een bepaald rUpings-proces een bijzondere inte ressante smaak heeft gekregen! VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 Nederlands Gasinstituut, ir. C. de Jong, directeur van de LDM en nog andere directeuren van nutsbedrij ven in nabijgelegen gemeenten. KATWIJK De directeur van Katwyks openbare nutsbedrijven, de heer J. A. Blom, heeft gisteren afscheid genomen, in verband met het feit, dat hem om gezondheidsredenen eervol ontslag is verleend. Het afscheid had plaats in de kantine van het kantoorgebouw aan de Van der Vegtstraat. 's Morgens werd afscheid genomen in besloten kring. Het college van B. en W. was daar aanwezig, alsmede leden van de gemeentelijke commis sie voor de bedrijven, het personeel, oudleden van het personeel en de hoofden van dienst. Namens het ge meentebestuur sprak burgemeester A. G. Vermeulen, die de heer Blom dankte voor zijn werk in dienst van de gemeente. In het bijzonder herin nerde de burgemeester aan de ont ploffing in de gasfabriek op 18 janu ari 1963, waarmee een einde kwam aan de eigen gasproduktie. In versneld tempo moest worden over geschakeld op afstandsgas. Gemeentesecretaris J. C. Tieleman sprak namens de hoofden van dienst. Hij wees op de prettige samenwer king, die altijd van de zijde van de heer Blom was ondervonden. De wethouder van de bedrijven J. Berg man sprak eveneens waarderende woorden. Namens het personeel sprak de heer W. Dijkdrent. Deze gaf aan de hand van cijfers een historisch overzicht aan het bedrijf tijden* de periode van de heer Blom. De- voorzitter van de perso neelsvereniging de heer W. J. Wil mink was de volgende spreker, waarna nog het woord voerden de oud wethouder van de bedrijven mr. J. van der Plas, ir. E. H Berk- huijsen, adviseur van de gemeente gedurende de periode van overscha keling naar aardgas en het oud personeelslid N. Haasnoot. De heer Blom sprak tot slot een woord van dank. Namens het personeel werd de heer Blom een panorama-foto aangeboden van de gemeente Kastwijk. Uiterst links de heer Blom met naast zich zijn schoon dochter en zoon. Foto D Kruyt -tWE l ,0, Perfektie is een belevenis. Dat ontdekt u tijdens een proef rit in een Mercedes-Benz. De wagens staan bij ons tot uw beschikking: rijden en informeren verplicht u uiteraard tot niets. Maar u bent wel aan uzelf verplicht om nu kennis te maken met de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. En straks met onze perfekte service. ROOYAKKERS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. Oegstgeest, Leidsestraatweg 1, tel. 01710-518 55 Leiden, Beestenmarkt 6, tel. 01710 - 31850 Leiderdorp, v. d. Valk Bouwmanweg 180. tel. 01710-342 90 10L-87-18-27 TALI _jiber SASSENHEIM Al was de opkomst van de eerste gezamenlijke AR en CH-vergadering in „Ontmoeting" gisteravond niet zo groot als was verwacht, de avond waarby de gemeentepolitiek in het middelpunt stond, was alleszins geslaagd. Openhartigheid en goede sfeer waren hieraan niet vreemd, hoewel er ook af en toe wel een hartig woordje viel. Een forum bestaande uit de vyf leden van de prot. chr. raadsfractie onder wie wethouder Westerbeek, had de taak op zich genomen de soms niet gemakkelijke vragen te beantwoorden. De plaatselijke CH-voorzitter W. Zijerveld zei in zijn openingswoord, dat deze eerste gezamenlijke avond was voortgekomen uit het verlangen meer bijeen te komen, dan alleen in de tijd van de gemeenteraadsverkie zing. Vervolgens gaf hij de leiding over aan de plaatselijke AR-voorzit- ter Jos. Dreef, die de forumbespre kingen leidde. Diverse onderwerpen kwamen aan de orde zoals verkeersveiligheid; taakverdeling fractieleden; sportza ken; de kwestie Datsun enz. Wat betreft de verkeersveiligheid werd gevraagd naar de mogelijkheid van zebra's of knipperlichten op de Parklaan in het bijzonder voor de jeugd en ouden van dagen, en ver der naar de twee gevaarlijke kruispunten. Geantwoord werd, dat zebra's levensgevaarlijk zijn en knipperlichten ook niet ideaal. Dui delijke verkeersborden zijn wel de beste oplossing. In dit verband werd lof toegezwaaid aan de verkeersbri- KATWIJK THOLEN Een klein stukje van een labeltje met een adres erop, dat na een inbraak te Tholen werd gevonden, heeft er toe geleid dat twee beruchte inbrekers uit Leiden zijn aangehouden. Beiden, de 37-jarige J. G. de R. en de 21-jarige C. J. van A. zyn voor het onder zoek naar Tholen gebracht en gisteren voorgeleid voor de officier van justitie te Middelburg. Leiderdorpse snijbranders In de nacht van 10 op 11 oktober werd ingebroken in de kantoren van de groenteveiling te Tholen. De brandkast werd van de muur ge haald en met snijbranders werd ge probeerd de achterzijde open te krij gen. Toen dit niet lukte, werd nog getracht het slot weg te snijden, wat ook geen resultaat opleverde, waar na de daders met lege handen moesten vertrekken. Er zat een vrij groot bedrag in de kast. De rijkspolitie van Tholen werd de volgende dag van de inbraak op de hoogte gesteld. Bij de brandkast werd een klein stukje papier gevon den, een gedeelte van een labeltje met een adres van een inwoner uit Katwijk er op. Bij navraag door de politie er liggen in het veilingge bouw wel honderden van deze label tjes bleek er geen enkele zake lijke relatie met het adres te bestaan. U SCHIET OOK MIS als U uw geld thuis bewaart Breng het liever naar de Spaarbank, waar het groeit met 4% rente voor dagelijks opvraagbaar 44c> rente voor 4 jaar opvraagbaar, of 5^4% rente voor 1 jaar opvraagbaar kantoor Katwijk aan Zee: Princestraat 26 bijkantoor Katwijk aan Zee; Willem de Zwijgerlaar 58 School Suurmondstraa? bijkantoor Katwijk a.d. Rijn: Rijnstraat 36 a s. maandagavond 8 uur in Hotel Noordzee starten wij weer met onze bekende foto- filmavonden. Iedere amateur is van harte welkom. Reserveer uw maandagavonden Geniet méér van Uw bobby. Deelname gratis. Géén verplichtingen. KATWUK AAN ZEE - TELEFOON 2S51 RUNSBURG - TELEFOON 4557 De politie van Katwijk werd in bet verdere onderzoek gemoeid. Zij vond een dekzeil van een auto waar aan het ontbrekende stuk van de label nog vast zat. Toen bleek, dat het zeil door de inbrekers was ge bruikt om het als een soort tent rond de brandkast te bevestigen, zo dat van buitenaf het licht van de snijbranders niet kon worden gezien. De 37-jarige De R. werd begin de ze week aangehouden te Voorscho ten en tijdens het verhoor kwam uit de bus, wie de medeplichtige was. Van A. werd in Leiden aangehou den. Beiden bleven hardnekkig ont kennen iets met de inbraak te ma ken te hebben. Het zijn zeer goede bekenden van de politie. Bij het onderzoek te Tholen kwam KJ KATWUK Het ambtsgebed, dat bij openbare vergaderingen van de gemeenteraad wordt uitgespro ken. wordt in de toekomst onveran derd gehandhaafd. Bij het aan dc orde stellen van het reglement van orde was het de heer A. Pronk, die het verzoek deed niet over te gaan tot wijziging van dat gebed. Spreker maakte bekend te spreken ook namens verschillende andere leden van de CII en voorts ook namens de SGP, AR en PvdA-leden. Dit verzoek werd ingewilligd, waarbij de burgemeester zei het op prijs te stellen, wanneer over deze zaak geen discussie zou komen. Al dus gebeurde. AR bijeen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN In de zaal bij de Gerefomeerde kerk vergaderde de AR kiesvereniging, ingeleid door de tweede voor zitter, de heer P. J. Bekker sprak de heer H. A. de Boer uit IJmuiden over het Interimrapport van „de achttien". Uit het gesprokene bleek, dat de ARP er nog niet is met de samen werking met de CHU en de KVP. Het voornaamste is. dat er in de ba sis domineert de Evangelische inspi ratie. In praktisch opzicht zijn er verschillen. Belangrijk is, dat er bij het opstellen van een program over eenkomst is bereikt, wat niet wil zeggen dat over de uitvoering geen verschil van gedachten zou bestaan. KATWIJK AAN DEN RIJN De verjaardagsbusjes in de Hervormde gemeente brachten op f 557,29, waar mee het totaal op f2077,16 is geko men. In de Geref. kerk kwam bin nen voor de Evangelisatie in Noord-Brabant en Limburg f 410,94. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - RijnsOurg aan het licht, dat de snijbranders waren ontvreemd uit een fabriek te Leiderdorp. De mannen hadden op het eiland een lading aardappelen moeten halen en dachten tegelijk even deze kraak te kunnen zetten: De snijbranders hebben ze in de weilanden bij Oegstgeest weggewor pen. Tienjarig meisje aangereden KATWIJK Gisteravond om half tien is de tienjarige Clasina van der Plas uit de Prins Bernhardlaan op het kruispunt ZeewegJulianalaan op haar fiets betrokken geraakt bij een botsing tussen een auto en een bromfietser. Het meisje moest met een diepe hoofdwond naar het Elisabeth zie kenhuis worden gebracht. De fiets werd totaal vernield. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag: hoog water 1.55 en 14.13 uur; laag water 10.11 en 22.23 uur. Maandag: hoog water 2.33 en 14.45 uur; laag water 10.47 en 23.02 uur- Israëlexpositie in tuinbouwschool RIJNSBURG Leraar T. Bakker die in Israël is geweest, heeft in de tuinbouwschool een interessante ten toonstelling over dit land ingericht. Behalve door de leerlingen is deze expositie ook te bezoeken door an dere belangstellenden. De toegang is vrij vanavond van zeven tot tien, maandag van twee tot tien en dins dagmiddag van twee tot vier uur. Dinsdagmorgen van 9.15 tot 11.15 worden er bovendien dia's vertoond. Ook deze diavoorstelling kan door iedereen worden bijgewoond. gadiertjes onder leiding van wacht meester v. d. Wees. Volgens wethouder Westerbeek komen de gevaarlijke kruispunten steeds aan de orde, maar men is met handen en voeten gebonden aan rijk en provincie. Grenscorrectie Over het tekort aan bouwgrond werd gevraagd of annexetie in Sas- senheim-Noord (richting Lisse) en bij Teylingen (richting Voorhout) niet mogelijk is. Sassenheim kan met z'n 648 bunder niet meer dan 16.000 inwoners bergen. De heer Bakker zei dat dit inderdaad een netelige kwestie is- Het woord an nexatie achtte hij minder juist Be ter is te spreken van grenscorrectie. Wethouder Westerbeek merkte op dat het plan Wasbeek nog moet wor den ontsloten, en dat er achter de Teylingerlaan nog een flink terrein voor bebouwing aanwezig is. Even tuele wijzigingen van gemeentegren zen, is allereerst een zaak van on derling beraad, met de aangrenzende gemeenten. Naar aanleiding van een vraag over taakverdeling van de fractieleden zei de heer Verschoor geen behoefte te hebben aan specia lisatie. In de raad zijn commissies die in hun vergaderingen zonodig door deskundige ambtenaren kunnen worden geïnformeerd. Sassenheim is zo groot niet en de vijf raadsleden kunnen de zaken nog wel aan. In de fractievergaderingen wordt alles doorgesproken. Niettemin werd van uit de vergadering voor deskundige leden gepleit in de raad. De verbre ding van de Kerklaan en Adelborst van Leeuwenlaan was ook een punt van discussie. Wethouder Wester beek zei dat er plannen genoeg zijn, maar dat een smalle beurs verbre ding in de weg staat, want grote bedragen zijn hiermee gemoeid. Dit euvel speelt ook de grootste rol bij de realisering van het zwembad in plan-Wasbeek zei de wethouder. Er is tot nu toe ongeveer 6'/f ton ge reserveerd voor dit doel, maar het tijdstip van aanvang is nog niet te zeggen. In dit verband wees hij op de grote bedragen die uitgetrokken zijn voor de sportvelden en de ijsbaan. Geruime tijd werd ook besteed aan de kwestie-Datsun, waarbij de prot. chr. fractie als één man achter B. en W. stond Eén en ander werd uitvoerig toegelicht door de heer v. d. Fange. waarbij deze erop wees. dat de zaak diepgaand was bekeken. De vestiging van Datsun in de bloembollenmagazijnen van Van Rijnsburgse kleuters ten bollen plantte RIJNSBURG Onder het goed keurend oog van hoofdleidster B. Plaizier plantten gisteren kleuters van de chr. kleuterschool De Vij verhof bollen. Ouders van andere kleuters breken zich intussen het hoofd over de vraag wanneer hun kleuter naar school kan. Want al is de rijksgoedkeuring voor de derde kleuterschool, die aan de Boslaan in plan West moet komen, aangevraagd, voorlopig staat die derde school er nog niet en dal betekent onder meer, dat de kleu ters, die in augustus en september vier jaar zijn geworden, dit jaar moesten worden afgewezen. Foto D. Kruyt Zonneveld Co was geheel buiten de raad omgegaan, wat toen nog mo gelijk was. Het voorstel van B. en W. hield in een aanpassing aan de bestaande situatie. Bloemenprijzen omhoog door Allerheiligen RIJNSBURG De week vóór Al lerheiligen geeft als regel een flinke opleving in de bloemenprijzen te zien, wat ook nu weer het geval was. De binnenlandse groothandela ren. die in het zuiden des lands ope reren, vertrokken dagelijks met zware vrachten bloemen, die vlot werden opgenomen. Ook de export naar Frankrijk en Duitsland die eigenlijk een beetje aan het afzakken was om met het nieuwe bolbloemenseizoen zonder twijfel weer op te leven, deed het deze week zeer goed. Niet alleen de chrysanten, maar ook de anjers werden ondanks de minder goede kwaliteit voor hoge prijzen afgedrukt Voor een bosje freesia's zal men eveneens diep in de beurs moeten tasten omdat de oogst hiervan nog steeds niet goed op gang is. Gelukkig beleeft u aan het bosje chrysanten, dat u voor het week-eind in huis haalde, veel ple zier want de houdbaarheid is uitste kend en zeker in evenwicht met de prijs die u er voor moest betalen. KATWIJK AAN DEN RIJN Morgen wordt in de dorpskerk ter herdenking van de kerkhervorming om 6 uur een interkerkelijke dienst gehouden, waarin zullen spreken ds. Van Beek en ds. Makkenze. In de Ontmoetingskerk wordt eveneens, om half zeven, een interkerkelijke dienst gehouden. Hier zullen spreken ds. Bakker en ds. Baas. ankoF p: L t tvor i jaa Agenda gemeentere op HOOFDDORP Donderdagmid bl om half drie vergadert de gemeéheer raad van Haarlemmermeer. rgem De agenda: Brief van C. Jaco ^je Newtonstraat 33 te Badhoevef inzake klacht over een verstopping de riolering bij zijn woning: verlWPW medewerking ten behoeve van fd ir christelijke lagere school aan Hoofdweg 1151 te Nieuw-Vennep; diet ten behoeve van het uitvc, van een plan voor het bouwrijpmaPOl» van gronden, gelegen ten oosten te de Hoofdweg te Abbenes: Instellen fde? beroep bij de Kroon tegen beslist van Gedeputeerde Staten van Not71(10 holland, houdende ontheffing van Iet irt de Bodemverlagingsverordereldi omschreven verbod tot verlaging id t< percelen grond nabij de Kroriente Tocht ten zuidoosten van Badhofd dorp: vaststelling van het besti sec mingsplan „Badhoevedorp-Rietlat61" voorstel burgemeester en wethou^^0 te machtigen tot het aangaan van grondruil en het treffen van een &êe&1 deregeling met de heren O. A. van I benburgh te Badhoevedorp; tei°f kopen van een perceel grond in f uitbreidingsplan in onderdelen hoevedorp-Bouwlust"; verkoop grond te Rijsenhout voor het bou\ van 6 woningen en 14 garagebo' ste en op de hoek van de Reaumurst^o] en de Buys Ballotstraat te Badhoe^g dorp: verkoop bouwterreinen, het 4gn0 lenen van medewerking voor het LqI bouwterrein in exploitatie brengen gronden en het overnemen van openbare doeleinden bestemde nen nabij de Dennenlaan te Zwam burg. Hij p-bi [de ZOETERWOUDE Het eeik b herenteam van Pit '54 moest te* K Smash uit Monster weer het ondfc d spit delven: 19. CIOK 1 won flvol 64 van het tweede. Heren 8 v| he loor met 82 van Treffers t. [ooi Valken 3—PIT 4: 7—3. htpa Het eerste damesteam verspee»^e- een punt aan Sportief 1. Damei Di verloor van Steeds Hoger 1. Jongeer 1 kwam tegen Steeds Vooruit nle verder dan 37. De beide meisjvnll teams zorgden voor hoge scores ddoes respectievelijk Scylla 2 en Stegem Vooruit 3 met 10—0 te verslaan.|eid: :eno het|0Ol, gen juid nn \1 ten f *-• our' IJMUIDEN De spanvissers haal den in de buurt van Scheveningen minder haring scheep dan enkele da gen geleden. Slechts enkele combina ties konden een beetje aan boord krij gen. Bij elkaar brachten zij in IJmui den 500 kisten aan de wal. In de Ierse wateren wilde het met de haringjacht evenmin vlotten. De meeste vaartuigen hadden het gebied bij de Donegalbaai opgezocht. Deze verhuizing leidde nog lang niet tot de zo zeer begeerde resultaten. In het gunstigste geval kreeg men na een dag ingespannen zoeken en vissen 30 kantjes bij elkaar. Heel wat vaartui gen moesten met weinig of niets ge noegen nemen. De treilers in de om geving van 60 NB vingen niet zoveel koolvis als op de voorgaande dagen doch de totalen lieten nog niet veel te wensen over. Zij lagen rond de 200 manden. De koolvis ging vergezeld van geringe hoeveelheden gul. kabel jauw en wijting. Makreel en haring wensten niet op het toneel te verschij nen. Tussen 57 en 58 NB zwom tame lijk veel schelvis. De Nederlandse treilers bemachtigden hiervan lekkere beetjes. Bij hoge uitzondering konden deze worden aangevuld met een paar mandjes makreel en soms kleine haai. De eenheden in de buurt van 55 NB zijn in de meeste gevallen weer op huis aangegaan. In de ruimen bevon den zich aanvaardbare hoeveelheden schelvis, gul en wijting. De loggers en kotters bij de routeboeien zetten eveneens een streep onder de actijd teiten. Zij hadden de laatste dagkn iets beter geboerd dan aan het bej van de week. Toch viel de buit de hele reis gerekend tegen. Vooral tong bleef in gebreke. Van deze soort werd bijzonder weinig gevi gen. Wat er was Aan de IJmuider markt versch< 28 vaartuigen. Zij zorgden voor aanvoer van 2665 kisten vis, waarv 410 kisten schelvis, 360 kisten wijtii 80 kisten gul en kabeljauw. 320 kil kleine gul, 120 kisten koolvis. kisten haring, 680 kisten schol, kisten tarbot, 20 kisten kleine h; tort ord id leiJJ vi ist !d( tMOWS «r M 'k kisten diversen, 550 stuks stij*0.' kabeljauw en 17.500 kilo tong. Verder waren er 580 kleine kist schelvis. 230 kleine kisten wijting, kleine kisten haring en 120 kleif kisten makreel. Later voegden spanvissers hier neg hun 500 kistt haring aan toe. Voor de tong bleven de prijzen 1 De tong 1 haalde met f 4.31 de top. slips kwam met een notering f3.89 tot f3.60 geen cent vooruit. Ml een koers van f3.95 tot f3.70 verto« de ook de grootmiddel voortdurer^ onder de vier gulden. De kleinmiddj zat met een notering van f 4.2( f 4.06 ook al aan de verkeerde ka ,ij van de prijzenlijn. De schol haalde wat van het verli n„ van de voorgaande dagen terug. Ov n' hield het echter niet. De tweetjes zal13 ten na een moedgevende inzet van fïr spoedig terug tot f 15. De grote t groctmiddel moesten na een moo :r start van f 63 een tientje afstaan. I r kleinmiddel en de schol 1 zaten tuss« a' f52 en f41. De schar kon met eef' notering van f 17 tot f 8 geen goe a doen. Dat gold niet voor de harin Deze vissoort steeg met een koet van f45.60 tot f34.80 behoorlijk 1M aanzien. De makreel begon op ong«**' veer hetzelfde peil doch moest zie later een flinke tik laten welgevallei n Op de laatste ronde werd niet mee betaald dan f 13. De schelvis moei flink terug. De grootmiddel bereikt een gemiddelde van nauwelijks derti gulden en dat was zeker f 15 minded dan enkele dagen geleden De anderl soorten werden op gelijke wijze i deze val meegetrokken. Ook voor d gul moest een afnemende belangstel}11 ling worden geconstateerd. De' kleinste soort bleef op de laatst f afslag slechts acht gulden boven he minimum. De grote gul ging door el kaar genomen een tientje achteruit. Ierland In het Ierse Boyne wordt op he ogenblik voor rekening van Schotse firma een vismeelfabriek bouwd. De installaties zullen per 3500 ton vis kunnen verwerken. Hier uit zal 50 ton vismeel plus een aan zienlijke hoeveelheid visolie worden geproduceerd. De totale bouwkostec bedragen rond 400.000 Pond. In Scheveningen In Scheveningen werden aange voerd 330 kisten wijting. 120 kisten e gul en kabeljauw. 10 kisten makreel,® 370 kisten schol en 8000 kilo tong.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4