Buurtwinkels L. van komen volgend jaar Ouderzorg klaar Schaakprobleem 3 WEEKAGENDA Cijfers veel te voor 1980 zijn laag geraamd 4 Verdere aanleg Houtkamp van Grootse huldiging van 'gouden Joop Leiderdorpse woningen worden verbeterd Kleuterklas in lokaal bij de Scheppingskerk 'Geen samenwerking met de Rijk verdediging' Leiderdorpse middenstand vrijwel geen belangstelling Raad Leiderdorp Winkelcentrum School Hoofdstraat De Bloemerd Achthovenerweg Beloning voor het brandweerpersoneel Nieutve instuif in Nabij Alphen «I Demoeratiseringsgesprek tussen Leidse studenten en universiteitsbestuur NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 OKTOBER 1 LEIDERDORP Het concept voor de gewone dienst van de gemeente begroting 1969 geeft een nadelig saudo aan van f 35-000,- en voor de kapitaaldienst een nadelig saldo van f 1.223.983,50. „Wjj kunnen dit na delige saldo niet op een eenvoudige wjjze verklaren, althans niet door één algemene oorzaak aan te wyzen", aldus B. en W. In hun geleidebrief schrijven B en W over de woningbouw het vol gende: Woningvoorraad op 1 okto ber 1968: 2843. Met inbegrip van de zg. bouw- stroom voor hoog- en laagbouw in het bestemmingsplan Zijlhof, de laagbouw in de rest van het bestem mingsplan Zijllaan- en Meijepolder en de bungalowbouw in het Essen- park, kan een overzicht gegeven worden van de in aanbouw zijnde woningen per 1 oktober 1968: particuliere huurwoningen 726 particuliere koopwoningen 84 ongesubsidieerde woningen 60 Totaal 870 De oplevering van de laatste wo ningen wordt gepland tegen mid den 1970, zodat de totale woning voorraad, uitgezonderd de afbraken enz., gestegen zal zijn tot 3713. Op 1 oktober 1968 zijn boven dien nog goedgekeurde, doch nog niet in uitvoering genomen plan nen beschikbaar voor: woningwetwoningen gemeente 120 particuliere huurwoningen 60 particuliere koopwoningen 4 Totaal 184 Zouden deze woningen gereed komen vóór midden 1970 (bij een aantal zal dit zeker het geval zijn), dan stijgt de woningvoorraad op dat tijdstip tot 3897. Tenslotte zijn er op 1 oktober nog plannen ingediend voor de volgende aantallen woningen, op welke plan nen echter door de centrale direc- LEIDERDORP Maandag 4 no vember 8 uur komt de raad bijeen. Agenda: Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, rege lende de beloning van het brand weerpersoneel; tot het huren van een lokaliteit van de Scheppings- kerk ten behoeve van het bijzonder kleuteronderwijs; tot beschikbaar stelling van lokaalruimten aan de Vereniging voor Protestants-Chris telijk Kleuteronderwijs; tot over name om niet van een perceeltje grond langs de Hoofdstraat van de heer H. M. van Fulpen; tot het ver lenen van een subsidie aan de Christelijke gemengde zangvereni ging „Excelsior"; tot verbetering, betrekking hebbend op de raam- partijen van de woningen Hoofd straat 61 tot en met 71 (oneven), Resedastraat 60 tot en met 78 (even) en 60 a tot en met 78a (even) en van de woningen in het Van Leeuwenpark; tot het bouw rijp maken van het bestemmings plan „Binnenhof', tot onderhandse aanbesteding daarvan en tot be schikbaarstelling van een krediet daarvoor; tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de verbouw van het gemeentehuis en tot beschikbaarstelling van een kre diet voor de inrichting; tot beschik baarstelling van een krediet voor de uitbreiding en inrichting van de raadzaal en tot onderhandse aanbe steding van deze werkzaamheden; tot het maken van een gesloten wegdek met bijkomende werken op het gedeelte van de Engelendaal, gelegen tussen de Laan van Ouder zorg en de Persant Snoepweg, tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor en tot onderhandse aan besteding daarvan; tot het aan brengen van een verharding op 1 terrein achter de berg. en werk plaatsen van gemeentewerken, tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor en tot onderhandse aan besteding daarvan; tot beschikbaar stelling van een krediet voor het maken van een plan voor de bouw van een semi-permanent kantoor voor de bedrijven; tot het bouw rijp maken van het bestemmings plan „Essenpark 1967", tot beschik baarstelling van een krediet daar voor en tot onderhandse aanbeste ding daarvan; tot aanleg van de tweede fase van „De Houtkamp", tot beschikbaarstelling van een kre diet daarvoor en tot onderhandse aanbesteding daarvan; tot verhuur van een perceeltje grond aan dp heer F. J. J. Blokhuizen; tol be schikbaarstelling van een krediet voor adviezen van het Economisch- Technologisch Instituut; tot beschik baarstelling van een kreliet voor de uitbreiding van de Prins Willem Alexanderschool. Ten slotte nog een aantal onderwijsvoorstellen. tie voor de volkshuisvesting en de bouwnijverheid nog geen beslissing is genomen: woningwetwoningen 340 particuliere koopwoningen 59 ongesubsidieerde woningen 6 Totaal 405 Aangezien de voorraad bouwrijpe grond nagenoeg is uitgeput, zal er naar gestreefd worden in de eerste helft van 1969 een begin te maken met het bouwrijp maken van het bestemmingsplan Binnenhof. Dit plan omvat ruim 500 woningen, als mede een voldoende hoeveelheid gronden voor openbare en bijzon dere bebouwing. De aanleg van straten naar het plan Binnenhof vormt mede een ontsluiting van het bestemmings plan Winkelhof. Zoals de zaken er nu voorstaan, verwachten B en W in het eerste kwartaal van 1969 nadere mede delingen te kunnen doen over het onderzoek dat de firma Matser heeft gedaan, hetgeen hoogstwaar schijnlijk zal resulteren in een voorstel om de grond ter realise ring van Winkelhof aan de firma te verkopen- De verwachting is dat de buurt winkels in het flatgebouw van het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds langs de Laan van Ouderzorg in de eer ste helft van 1969 zullen worden afgebouwd. Aanvankelijk hebben heel wat plaatselijke middenstanders zich als gegadigde voor deze winkels aange meld. Dit aantal is echter belang rijk gereduceerd toen de condities van verhuur bekend werden, zodat nu nog slechts enkele plaatselijke middenstanders als serieuze gega digde zijn overgebleven. Het ge volg hiervan zal zijn dat de keuze zich zal uitbreiden tot gegadigden van buiten de gemeente. Toen de school Hoofdstraat 103 Ui 1960 eigenom werd van de ge meente, was het de bedoeling het zo gauw mogelijk af te breken en de grond te bestemmen voor wo ningbouw. Het gebouw is verhuurd aan de plaatselijke muziekschool en een sportschool, terwijl het nog steeds in gebruik is bij een kleuterschool. Het ziet er niet naar uit dat aan deze tijdelijke bestemming op korte termijn een eind kan worden ge maakt. ,,Wy achten het niet ondenk baar dat een verlevendiging van de contacten der verenigingen in de culturele raad. als ook onder ling, een stimulans zal geven voor de aanpak van het recreatieplan De Bloemerd", aldus B en W. Het spreekt vanzelf dat het bou wen van een brug over de Dwars- watering een kostbare aangelegen heid is. Toch zal dit er B en W niet van weerhouden op korte termijn een voorstel te doen tot het be schikbaar stellen van een krediet. Dit krediet zal mede omvatten de LEIDERDORP De Christelijk Gemengde Zangvereniging „Excel sior" heeft een verzoek ingediend om subsidie in de kosten van aanschaf van een piano. aanleg van één of meer sportter reinen. Nadat het ingenieursbureau een plan had opgemaakt voor de ver breding van de Achthovenerweg, hebben B en W van de zomer een oriënterende bespreking gehouden met de grondeigenaren, die, vol gens het ontworpen plan, gronden zouden moeten afstaan voor de rea lisering van dat plan. Bij de bestudering van het plan is het duidelijk geworden dat een uitvoering van dit werk in tenminste 3 gedeelten aanbeveling zou ver dienen. Haarlemmemieerpolder in ongelijk gesteld HAARLEMMERMEER Aarde werkfabriek Den Daas is in het ge lijk gesteld door de Kroon inzake een beroep, dat werd ineesteld tegen een besluit van de hoofdingelanden van de Haarlemmermeernolder om de prijs van gronden, die in erfpacht waren uitgegeven, te verhogen- De polder voerde aan. dat men hiertoe gedwongen was in verband met kostenverhogingen. Een woord voerder van de aardewerkfabriek liet echter weten, dat de erfpacht in Haarlemmermeer moet worden ge zien als een vergoeding, omdat de polder moet kunnen ingrijpen bij dreigende wateroverlast. De Kroon vindt, dat de polder niet voldoende aannemelijk heeft weten te maken in hoeverre de bedoelde kostenstijgingen dienen te leiden tot de verhoging van de opstaltarieven. LEIDERDORP Het plan voor de tweede fase van het park De Hout kamp beslaat een terrein van circa 4.23.00 ha. Op dit terrein zijn ge pland speelweiden met een totale oppervlakte van 26.700 m2, plant soenen, boompartijen, een kinder speelplaats, singels en paden, een brug en 25 banken. De totale kosten zynf 477.500. Er mag, aldus B. en W„ zonder meer gesteld worden dat, behalve aan het nagenoeg gereedgekomen park- deel, op korte termijn dringend be hoefte zal bestaan aan ruimere re creatiemogelijkheden zoals de speel weiden met de kinderspeelplaats. LEIDERDORP Tabel behoren de by de Verordening regelende de beloning van het brandweerperso neel, voorstel B. en W. aan de raad: Vergoedingen Wedde bij bij per brand oefe jaar p. uuf nlng Commandant Ondercommandant Brandmeester Onderbrandmeester Hoofdbrandwacht Chauffeur pompbediende Brandwacht le Was 100.- Brandwacht 2e Was 80. Aspirant brandwacht 60. 900,- 600.- 400.- 150.- J 120.- 120.- 1 5.- 5.- 5.- 5,- 5,- 5.- 5.- 5.- S 5.- f S.- 5,- f 5.- 6.- LEIDERDORP Nu de verkoop van de 13 kavels bouwterrein binnen kort aan de orde zal komen, dient op korte termijn een aanvang te worden gemaakt met het bouwrijp maken van de grond Essenpark. Voor de in eerste aanleg uit te voe ren werkzaamheden is een krediet van f 153.552,67 nodig. LEIDERDORP B. en W. stellen voor met ingang van een nog nader te bepalen datum een lokaliteit van de Rooms-Katholieke kleuterschool aan de Sternstraat ter beschikking te stellen van het Protestants Christelijk kleuteronderwijs. ALPHEN De hervormde en ge reformeerde jeugdcommissie hebben besloten in gebouw Nabij een nieuwe instuif te houden. Onder de naam „Nabijna" zullen afwisselend cabaret avonden, disc-jockey-avonden en modeshows worden gegeven. Zowel voor gereformeerden als voor her vormden Is dit een geheel nieuwe aanpak. De oude instuiven zijn „ver leden tijd". Het bestuur, bestaande uit een aan tal jongeren en ouderen, zal voor deze avonden zorgdragen. De eerste avond, die zaterdag wordt gegeven, zal wor den gevuld met het vertonen van o.m. enkele muziekfilmpjes (Bee-Gees). Verder kan men luisteren naar pla ten, terwijl ook gelegenheid is om te darden. Het bestuur verwacht een grote opkomst Voor f 5 kan men lid worden van „Nabijna". Voor iedere avond in het nieuwe seizoen krijgt men dan een flinke reductie. LEIDERDORP Huurders van de woningen Hoofdstraat 61 t/m 71 (on even), Resedastraat 60 t/m 78 (even) en Resedastraat 60a t/m 78a (even), hebben B. en W. verzocht te bevor deren. dat de voorgevelramen wor den vernieuwd door plaatsing van een groot vast raam en een klein draaibaar raam. De vernieuwing van alle voor gevelramen vergt een investering van f 7.360, waarvan de lasten niet voor rekening van de gemeente kunnen worden genomen. De uit de inves tering voortvloeiende lasten, die B. LEIDERDORP In 1964 werd aan het bestuur van de Vereniging voor Protestants Christelijk Kleu teronderwijs te Leiderdorp mede werking verleend voor de bouw van een nieuwe kleuterschool. De bouw van de school is tot op heden met gerealiseerd, zodat nu een klas is ondergebracht in de openbare kleuterschool aan het Kwikstaartplein. Het bestuur heeft van de minister toestemming gekre gen om met ingang van 1 oktober de tweede leidster aan te stellen. Voor deze tweede klas is momenteel geen ruimte beschikbaar. In verband hiermede hebben B. en W. zich ge wend tot de Commissi f» van Beheer der Gereformeerde Kerk van Lei derdorp met het verzoek een ruimte bij de Scheppingskerk ter beschik king te stellen van het kleuteron derwijs. De Commissie heeft zich bereid verklaard een lokaliteit af te staan voor de periode van 1 okto ber 1968 tot en met 31 juli 1969. Over deze periode zal een huurprijs van f 2.500 moeten worden betaald. en W. voor een duplexwoning op f 1.75 per maand en voor een volle dige woning op f 3.50 per maand becijferden, zouden voor rekening van de huurders dienen te komen. Op grond van een enquête achten B. en W. het verantwoord dat alle woningen van dit complex worden voorzien van nieuwe voorgevelramen. De huurders van de 24 woningwet woningen aan het Van Leeuwenpark hebben vervanging verzocht van de vele kleine glasruiten in de voor- en zijgevels van hun woningen door 3 grote vaste ramen en 2 kleine draai bare ramen. Als esthetisch aanvaard bare mogelijkheid noemt de directeur woningbedrijf de plaatsing van 3 vaste ramen en één draaibaar raam. De kosten worden begroot op een bedrag van f 13.100. Blijkens hun verzoekschrift zijn de huurders bereid een huurverhoging van maximaal f 1 per week te aan vaarden. B. en W. hebben de directeur van het gemeentelijk woningbedrijf ge vraagd de mogelijkheid van het ge bruik van eerste klas vurenhout te bestuderen en te rapporteren over de daaruit voortvloeiende besparing. Na ontvangst van dit rapport zullen zy beslissen welke houtsoort zal worden toegepast, waarna zij de huurders de vraag voorleggen of zij met de plaat sing van 3 vaste ramen en 1 draai baar raam akkoord kunnen gaan en of zij bereid zijn de daaruit voort vloeiende huurverhoging, die moge lijk lager zal zijn dan f 8.45 per maand, voor hun rekening te nemen. Verwacht wordt dat eind 1970 ten minste 635 flatwoningen gereed èn bewoond zullen zijn. Het zijn juist de bewoners van de flats, die parkvoor zieningen het meert nodig hebben. Leidse hovenier aangehouden OEGSTGEEST De politie heeft gisteren een 21-jarige hovenier uit Leiden aangehouden, die ervan ver dacht wordt het afgelopen weekeinde te hebben ingebroken in een huis aan de Waldeck Pyrmontlaan. Na ver hoor is hij op vrije voeten gesteld. De jongeman had enkele geldbedra gen en enige sieraden ontvreemd. Het derde probleem van de op loswedstrijd van de Leidse Schaak bond brengt U naar het jaar 1958. Hier volgt een delicatesse, gecom poneerd door mr. P. ten Cate. Wit: Khl, Db6, Tgl, Lg5, Pf8 (5 stukken). Zwart: Kh5, Ta8, Te8, Lg7, pionnen e4, h6, h7 (7 stukken). Wit geeft mat in twee zetten. Oplossingen moeten, voorzien van naam en adres, uiterlijk vrij dag 8 november a.s. binnen zijn Burgerlijke stand van Woubrugge WOUBRUGGE Geboren: Hen drik J zn v A van der Does en A Steeneveld; Herman P zn v G Dop per en W J Weyer. Ondertrouwd: J Th H van Goozen en M C van der Star. bij: M. D. Etmans, Cronesteinkade 32, Leiden. Onder de goede oplos sers wordt een prijs van f 15,- verloot. In en uit Woubrugge WOUBRUGGE Ingekomen: H I Tan, Van Wassenaarstraat 24; M S van der Endt-van den Berg., Van Poelgeeststraat 43; J Hortensius, Weteringpad 3; I Bosma, Van Wou- derweg 27; G P Jansen-van Duyn, Kerkstraat 55; R L A Heine, Van Aassevaarstraat 22; B W Bierhof, Vrouwgeestweg 9; C F Verzaal, Coruriekade 5; K B Cievelier, H de Boerstraat 19; Ph H Eskes, idem; C I Tromp, Van Woudeweg 15. Vertrokken: C Postmus, a/d woon schip, Leiden; J J J Smits, Zuidein de 189. Nieuwkoop; E Kempenaar. Kerkstraat 4, Werkendam; K A Bangert, Badhuisweg 69, Den Haag; B R Nelemans, Huize de Geerlaan 21, Utrecht; P Rijnsburger, Rozen straat 112, Alphen a.d. Rijn; J ten Brink-Donker, Molenkade, Leimui- den; Th M C L Bakker-van der Voorn, Paramaribostraat 141, Lei den; L P Smits, Kievitstraat 14, Alphen a. d. Rijn; C W Anker, Burg. Burgplein 10, Leiderdorp; M H van Goozen, Don Boscostraat 3, Eind hoven. LEIDEN In de Marekerk spreekt donderdagavond om 8 uur ds. A. La- gcrweij uit Den Haag over het onder werp: Heeft het nog zin over de reformatie te spreken. Woensdag 30 oktober Oude Singel 236. 8 u.: afd. Lelden Vrou wenbond CNV, J Kooy over begraven of cremeren. Pieterskerk, 7.15 uur; avondgebed. Trouwzaal stadhuis. 4 tot 8 uur: spreek uur sociale raadsvrouw. Schouwburg. 8 uur; K. en O.. Dlljspel van Annie M. G. Schmidt, ..En Ik dan. 7" Volkshuis. 2.30 en 7.30 uur; middag- en avondleest Kinderboekenweek. OEGSTGEEST Gemeentecentrum Lljtweg, 11 tot 12.30. 2 tot 5.30 en 7 tot 10.30 uur: verkoopdag handwerkclub Ver vrijz. Hervormden Lelden - Oegstgeest. Luth. Kerk. 7 tot 9 u.. tentoonstelling t.g.v 350-lartg oestaan kerkgebouw De Kleine Burcht 8 uur afdeling Lel den PvdA. bijeenkomst burn-rlj-raads- leden Donderdag 31 oktober Schouwburg. 8 uur; K. en O., blijspel van Annie M. G. Schmidt, „En Ik dan..7" Microtheater Vestestraat, 8 uur; Imperi um speelt „Vuile handen" van Sartre Louise de Collgny-scholengemeenschap. 8 uur. openingsavond „Ende dtspereeri niet" (voor klas 3 tot en mei 6). In aula school Kagerstraat 7. Lutherse kerk. 7.30 uur. herdenking 350-Jartg bestaan van de kerk. voorg. ds J. H Smit Duyzentkunst. ds. H. J. A Haan en ds J. Happee. Medewerking zangkoor van de gemeente. Volkshuls. 2.15 uur; Leidse commissie voor Intern samenwerking en Lelds Volkshuls, herdenking bestaan Ver Na ties. mevr E Posthumus Meves - Krantz over „De vrouw In tropisch Afrika" (met film en dia's) Gehoorzaal, 10 tot 5 uur; onderwljsdag Leidse Onderwijsinstellingen Kantine Clos en Leembruggen. 3 tot 5 uur; vierkamp L.S.B. voor aangesloten clubs Marekerk. 8 uur' wljkgemeente Molen wijk, bijeenkomst t.g.v: de kerkhervor ming. spreker ds. LagerwelJ te Den Haag. Vrijdag 1 november Louise de Collgny-scholengemeenschap 8 uur; openingsavond ..Ende dlspereeri niet" (voor klas 1 en 2) tn aula school Kagerstraat 7 T Brandsmalaan 76. 8 uur; handenar beid clubhuiswerk Lelden. Zaal Konlngskerk. Koningstraat. 7.30 uur; rullclub voor verzamelaars. Kantine Clos en Leembruggen, snelschaaktoernooi L.S.B., t.g.v. 40-Jarlg bestaan Doelenkazerne. 4 tot 6 uur; afscheidsre ceptie E. H Moens. Zaterdag 2 november Microtheater Vestestraat. 8 uur; Imperi um speelt .Vuile handen" van Sartre. Foyer Gehoorzaal, 10 uur; snelschaak- toernooi voor onderbonden, t.g.v. 40-Jarlg bestaan L.S.B OEGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 tot 5.30 uur: schaaksociëteit Palamedes Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags- tot woensdag 12 um waargenomen dooi het Diaconessenhuls Van vrijdag 12 uut tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth- ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA (2.30 7 en 9 15 uurjt Bedazzled (14 Jaar); vrijdag- en. zaterdagavond 11.30 uur: Les abysses (18 Jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): Er kan nog meer bij (alle leeftijden). LUX OR (2 J0 7 en 9.15 uur)Het won der der liefde (18 Jaar) REX (2.30. 7 en 9.15 uur)- Sla eet» kruis en sterf (14 Jaar); vrijdag- en zaterdag avond 1130 uur Verboden stadswijken (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Le week end (18 jaar) TRIANON (2.30. 7 en 9.15 uur); Peyton Place (18 Jaar). DIENST APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdlngh Blanken. Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West. Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdlngh Blanken. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten in klasse ta. Ib en 2e: dagelijks 10 30- 11.30. 14 30—16 en 19—20 uur Voor patiënten In Klasse 3 maandag woensdag, donderdag en vrijdag 1815- 19 dinsdag 13—14. zaterdag IS16. zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—18 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrydag 18 45--19 30 uut zaterdag tS 30—18 30 uur worden l zondag I5JD- 17 uur Klassepatienten op de vrouwenkllnt dagelUgs 10 30—11 30. 14—16.30 en uur Op de afdelingen verloskunde en ij f dergeneeskunde kunnen den de '.6 resp 12 laar n celaten In net oeiang van de patiënten i niet meer dan twee bezoekers tege ou een patient worden toegelaten. Diaconessenhuls Lelden derde Klas gelijks 2 tot 3 dinsdag donderdag zondag bovendien van 7 tot half 8; tu 1 de klas dagelijks van 1 tot J en van 7 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 2 3 en 7 tot 8 Ellsabethziekennuts Lelden derde t dagelijks van 2 lot 3 en s avonds kwart voor 7 tot half 8. kraamafde dagelijks van 3 lot 4 en 's avonds kwart voor 7 tot half 8. tweede klas gelijks van nalf lï tot 12, 2 tot 3 en kv voor 7 tot half 8; eerste klas dage! van half 12 tot half 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van I twee tot hall drie en bovendien op d dag- vrijdag- en zaterdagavond van tot zeven Klassepatlënten dagelijks half twee tot half vier en elke avond zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endege dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. i dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. alphen KUnoord alle klassen dl lljks van half 5 tot half a op zondag 4 tot nalf 8. Kinderafdeling dageiuks 3 tot 6 met onvendlen op dinsdag donderdag een halfuurje voor vai van 6 tot half 7 KA 1'WIJK - Zeehospitium, longklli dagelijks van half 3 tot nalf 4 dim en donderdag evenwel van 7 tot 8; afdeling dageiUks van half 3 half 5 Revalidatiecentrum dinsdag donderdag van 7 tot 8 en zaterdag zondag van half 3 tot half 5; Revalld centrum kinderen woensdag van 7 t( zaterdag en zondag van half drie half vijf Longkilnlek en tbe-afde Kinderen woensdag van 1 tol 6 en u dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse ctënten dagelijks van 3 tot half 8 s avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot 3. donderdags van half 7 tot half t zaterdags van 1 tot half 3. Musea eo Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: werkdagen van 10 tot 5 u„ ook zater zondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: werkdagen van 10 tot 8 u. ook zater zondag van 1 tot 6 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): werkdagen van 9 tot 12 en van 2 t uur. kassen zaterdags eD zondags gt Ten to ernst e 11 ingen Rijksmus Volkenkunde, zomertent ilellliig VIva Mexico (kenmerkende tuur-hlst'Tlsche facetten van net Mi* van vroeger en nu), tot 12 lan. 1961 WASSENAAR - Kunstzaal Heult I laan 7. tentoonstelling aquarellen en e van H E Roodenburg en potterle Melndert Zaalberg, van 2) okt t.e.m nov., maand, t.e.m. zat, 10 tot 17 i ook dlnsd.av 8 tot 10 uur. Zo-idag tijdige afspraak. De Ruif. Janvossensteeg 59: tentoom ling van wandkleden en borduursels. 25 oktober tot 25 november Galerie 't Dulvenhuys, Rapenburg tentoonstelling van schilderijen, aqu< len en tekeningen van Joan Sibecas, 25 okt. tot 15 november. ALPHEN De tweede helft de competitie begon voor H. goed door een overwinning A.D.C. Hoewel twee partijen vi den afgebroken zal de voorsprl eerder groter worden dan hij is. Dp uitslag: H Brunt (ADC){ Zylstra (HDC) afgebr.; R W V kadeJ A J Wortman 02; S Ko| manC Verboom afgebr.; A Ro) G v Muiswinkel 11; H Of hoornJ P Baerveldt 11; C Bi G v Winkel 20; J Koelewijn- Verboom 02; J Gelderblom Ruitenburg 02; A BruntH Vos 2—0; J P Vrolijk—P Kalshol 1—1. Totaal 7—9. L. Oe ka; ha; bei LEIDEN „Het is kennelijk toch mogelijk om met goed gedocumen teerde stellingen het universiteitsbestuur tot een bekentenis te verlok ken". Die verzuchting was gisteren te horen in de propvolle kantine van het Kamerlingh-Onnes-laboratorium, waar een vergadering werd ge houden door universiteitsbestuur en Leidse Studenten Raad. Die beken tenis sloeg op de uiteenzetting van bouwcurator dr. D. de Graaf, die in een felle discussie met de studenten op punten verloor. Hij gaf toe, dat de cijfers voor de studentenaantallen voor 1980 te laag zyn geschat. De Leidse studenten hadden becij ferd, dat in 1980 14.300 studenten de universiteit zullen bevolken. De of ficiële prognose is slechts 11.000. „Op de hele universiteit moeten we een groot bord hangen", zei de curator. „Daarop moet staan: „Wij zitten hopeloos vol"." Dr. De Graaf stelde, dat dit grote tekort niet betekent, dat er een nu merus fixus voor alle studierichtin gen zal worden ingesteld. Curator Moons voegde daar nog onder hevig protest aan toe, dat een numerus fixus misschien geen wettige, maar zeker ook geen totaal onwettige maat regel mag worden genoemd. De stu denten zien in het ruimtegebrek, dat een gevolg is van het te grote aantal, een aantasting van het fundamentele recht op onderwijs. Wanneer de uni versiteit door zou gaan met de hui dige investeringen van 31,8 miljoen gulden per jaar dan zal er in 1980 nog steeds een tekort zijn van 295 miljoen. Artsenopleiding Bfj de artsenoplelding ligt de situa tie het hachelijkst. Volgens de be rekeningen van de LSR is nu reeds te voorspellen, dat In 1970 300 medi sche studenten niet in Leiden kunnen worden geplaatst, omdat het beleid van de universitaire overheid voor dat jaar is afgestemd op 1800 medi sche studenten. Dat gaat ook op, als de universiteit verder geen beper kende maatregelen treft en als ze voortdurend blijft bouwen. In 1980 zullen er zelfs 530 medische studenten moeten worden afgewezen. De bouwcurator zal met deze ge- vens in de hand zijn prognoses op nieuw gaan bezien. Hij gaf toe, dat zelfs bij de meest ongunstige becijfe ring het ruimtegebrek geleidelijk zal teruglopen. Meteen rees toen de vraag: waar is dan nog een numerus fixus voor nodig? Touwtjes in handen De heer W. Heiser, samensteller van de brochure ,De Alma Mater tan de Lijn" hekelde scherp de zoge naamde democratie van de universi teit In feite zijn het er maar weini gen, die de touwtjes in handen heb ben, zei hij. Langzamerhand komt het bestuur erachter, dat de betrok kenen gehoord willen worden. Maar dat is nog veel te weinig. De hele universiteit moet een uit spraak doen over haar reorganisa tie. De autonomie van de universi teit hoeft geen democratisch eiland binnen de samenleving te produce ren. De universiteiten moeten onder ling een verantwoordingsplicht in voeren in plaats van de concurren tieslag van het ogenblik. Meer inspraak Prof. Oosterhoff ging uitvoerig in op dit pleidooi voor interne democra tie. Revolutionaire voorstellen wa ren er van zijn kant niet b" ver wachten. Wel pleitte hij voor een in spraak van de studenten op het ge bied van de sociale voorzieningen. Prof. Schaper toonde zich voor stander van een universiteit zonder politiek. Hij keerde zich tegen een groep studenten waarmee hij de Nijmeegse Studenten Vakbeweging bedoelde die naar zijn mening de universiteit politiek wilden confes- sionaliseren. „En omdat Nederland een domineesland is, moet dit op een mislukking uitlopen", zei l Contact met RVO De vergadering, die onder het routineerde voorzitterschap van student Jan Kees Wiebenga glad liep, werd op het einde nog opv dend toen prof. dr. P. Muntend categorisch ontkende, dat er op universiteit wordt samengewt met de Rijks Verdedigings Orgi satie. Onmiddellijk reageerde de i dent R. Hartman. Rij deelde n dat in het jaarverslag van de 1 dische Faculteit van 1965 gewag maakt wordt van nauwe samenv king, nl. van de enzymologie-al ling van prof. Cohen met de R Prof. Muntendam zal deze kwe verder uitzoeken maar bleef bij ontkenning van enige „moment* samenwerking. RIJPWETERING Zaterdag zal Joop Zoetemelk, die in Mexico bij de Olympische Spelen een gouden medaille wist te veroveren, op groot se wijze in zijn woonplaats worden gehuldigd, 's Morgens om half elf wordt hij in het gemeentehuis in Roelofarendsveen door B. en W. van Alkemade ontvangen. Om 1 uur 's middags zal Joop by de ophaalbrug van de Zuidweg en Hoogmadeseweg door een feestelijke stoet worden afgehaald voor een grandioze rondgang door het dorp. Hieraan werken mee de muziekver eniging DGV uit Nieuwe Wetering, de Leidse wielersportvereniging Swift, waarvan Joop lid is en plaat selijke sportverenigingen. In het Dorpshuis volgt dan streeks 2 uur een grootse huldig die voor genodigden toegankelij: Van 3 tot 4 uur is er gelegenheid Joop Zoetemelk te feliciteren. LEIDEN Met ingang va januari houdt de commissie tot ring van schoolverzuim op te staan. De taak van deze comm wordt overgenomen door burgem ter en wethouders. B. en W. hel de heren H. van der Ploeg ei Harkes belast met het toezicht o naleving van de wet.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4