Olympische vlam als nachtkaars uit Voetbalfinale was weinig Olympisch Zuidslavië: goud door komedie Trainingsopzet zwemmers bleek dik onvoldoende edailleverdeling —In Tokio 3 medailles meer dan in Mexico Pakistan - verdiend naar hockeytitel Naktayama sloot Spelen af met driemaal goud H Bruiloft Vera grote chaos RESULTATEN INDIA VEROVERT BRONS Rusland sterkste volleybalnatie EX-COACH CARLILE KREEG GELIJK „JEUGD HARDER TRAINEN" M MAANDAG 28 OKTOBER 1988 MEXICO-STAD Het doek is ge- ellen, de Spelen van Mexico '68 jn voorbij. Een bomvol stadion am afscheid van het grootste sport- yenement dat veertien dagen lang gehele wereld in zi}n ban had shouden. De gebruikelijke ceremonieën gle- sn als in een droom voorbij: de trede van alle deelnemende naties m een chaotisch slotfeest als dat in Tokio te voorkomen mochten er slechts zes deelnemers per land jmarcheren; toch werd het feest Isteren chaotischer dan in Tokio jordat duizenden mensen van de ibunes afkwamen), het hijsen van vlaggen, de afscheidsboodschap in Avery Brundage en ten slotte Bt doven van de Olympische vlam. ilexico 1968, jarenlang een begrip ioor elke sportman, was voorbij. De Spelen zijn ten einde.... leve le Spelen van 1972. Overal ter we- eld wordt de aandacht reeds ge- Icht op München, ook in Mexico :ie foto). MEXICO STAD Diego de Leo wilde een held zijn. Maar #de rol lag hem niet. Met opge heven hoofd placht hij de arena van het Azte ken stadion te verlaten. De donkere Mexicaan se scheidsrechter, die verantwoordelijke was voor een volkomen ontluisterde voetbalfinale, gaf zijn voornemen al heel snel op. Tegen de hon derden zitkussentjes, die van de hoge tribunes zeilden en zijn bestaan steeds nadrukkelijker bedreigden, zocht hij dekking tegen de betonnen zijmuur en vluchtte vervolgens in de catacom ben. VS Rusland Japan Hongarije Oost-Duitsland Frankrijk Tsjechoslowakije West-Du itsland Australië Groot-Brittannië goud zilver brons De naar schatting 60.000 toeschouwers hadden het liefst het hoofd van hun landgenoot geëist. Ook in Mexico is dat in een Olympisch tornooi echter een onmogelijkheid. Zij zochten compensatie in een langdurig fluitconcert en koelden vervolgens hun wraak op de fa lende rechtspreker door hem te bekogelen met alles was onder hun handen kwam. Pole Roei itali?eme tenia Mexico taidslavië Nederland ïulgarije Sweden 'urkije Jenemarken Canada Tlnland Ethiopië Noorwegen Nieuw Zeelan Tunesië Venezuela Pakistan Cuba Oostenrijk Zwitserland Mongolië 3razilië Jeganda België Korea Kameroen Jamaica Argentinië Taiwan India Griekenland Het was allemaal weinig olym pisch, maar wel zeer begrijpelijk. Immers, die drie minuten tijd had ar biter De Leo de voetbaleindstrijd Hon garije Bulgarije tot een farce ge maakt. Achtereenvolgens had hij de Bulgaren Tzvetan Demitrov, Atanas- se Christov en Kiril Ivkov naar de kleedkamer gestuurd voor overtre dingen die in de eerste twee gevallen met een berisping of eventueel een officiële waarschuwing behoorden te worden afgedaan. Slachtoffer Bij een 12 achterstand was Dimi- trov drie minuten voor de rust het eerste slachtoffer van Diego De Leo's falen. Een felle charge tegen de Hon gaar Erno Nosko was daarvan de oorzaak. Een soortgelijke overtreding in een overigens beslist niet bijzon der ruwe wedstrijd maakte een einde aan Christov's droom over Olympisch goud. Spitsroeden lopend ging De Leo, nadat hij ijlings voor rust had geflo ten, zijn eerste tocht naar de kleed kamer. Een kwartier later waren de gemoederen nog bij lange na niet tot rust gekomen. De Hongaren lieten minuten op zich wachten, hetgeen een nieuw fluitconcert ten gevolge had Beslist Met de kalende aanvoerder Petar Jekov alleen in de aanval trachtten de Bulgaren het onmogelijke waar te maken. De gelijkmaker bleef uit. Dat kon ook niet anders. Alle moedige acties van de ijverige Jekov en olie steun van het publiek ten spijt Vier minuten na de hervatting was de strijd in feite beslist nadat Istvan Juhasz de stand op 31 had ge bracht Een tiental minuten later (Van onze sportredactie) LOTTERDAM De strijd is jtreden, de negentiende Olym- che Spelen zijn voorbij. Hoe ■entrpben de Nederlandse atleten er in Mexico afgebracht? op het aantal deelnemende lang niet slecht. Vergeleken de prestaties op de Spelen in j: een gouden medaille meer, zilveren minder en drie bronzen ;en minder. De totale buit in io was twee gouden, vier zilveren ier bronzen medailles. In Mexico len drie gouden, drie zilveren en bronzen plak veroverd. j Nederlandse roeiers waren zo- 1 vier jaar geleden als in Mexico meest succesvol. In Tokio deden j de kanoërs het goed, in te- istelling tot dit jaar. In de Japanse jfdstad: twee zilveren plakken en twee zonder stuurman) en j bronzen (twee en vier met tjirman). De K-l en de K-4 eindig- resp. 6e en 7e. Dit jaar Wienese 1 in de skif en zilver voor de met en de twee zonder stuur- Geurts en Hoekstra grepen in K-2 net het brons mis, Hoekstra igde in de K-l als achtste en de es Jaapies en Duif zesde in de Mieke Jaapies eindigde in de I achterin. Wielrenners wielrenners leveren ook een Jstant deel in de medailleoogst: in goud voor de aohtervol- isploeg op de weg en brons voor jploeg op de baan. Groen (persoon- te achtervolging), het tandemduo [Van der Touw (1-km rit) misten fen net 'en medaille. Dit jaar: ook pd voor de achtervolgers en boven- zilver voor het tandem >n-Loevesijn Pijnen eindigde als jfde tijdens de wegwedstrijd en fevesijn werd zesde op de 1-km rit [jHet is langzamerhand verschrikke- duidelijk dat Nederland als emnatie niet meer meespreekt. In kio werden er nog drie medailles 'overd (Ada Kok 100 m vlinderslag ver, 4 xlOO m wisselslag estafette ver en 4 x 100 m vrije slag estafet- brons) en bereikten vier Nederlan ders de finale, maar nu sleohts één: een gouden voor Ada Kok op de 200 m vlinderslag, een onderdeel dat in To kio niet op het programma stond. De vrije-slagploeg kwam er in Mexico helemaal niet aan te pas en de wisselslagploeg werd zevende. Ada Kok eindigde als vierde op de 100 m vlinderslag en Bob Schoutsen was onze enige zwemmer die tot een fi nale doordrong: zesde op de 100 m rugslag. Atletiek Onze atleten behaalden dit jaar één medaille, in Tokio geen. Maria Gom- mers greep brons op de 800 m. Ver der eindigde de 4 x 100 m damesesta fetteploeg 4e, Myrna v. d. Hoeven en Els Noorduijn 8e en Ed de Noorlan- der 9e. In Tokio waren de resulta ten schameler: Tilly v.d. Zwaard 6e en Gerda Kraan 7e. De zeilers kunnen niet meer op te gen de buitenlanders die ontzettend veel geld uitgeven voor de uitrustin gen, zei Ben Verhagen na de Spelen in Mexico. Onze zeilers eindigden dit jaar inderdaad ver in de achterhoede. In Tokio was het iets beter: De Jong en Verhagen zesde bij de Flying Dutchman en Van Duyl negende bij de Draken. De hockeyers deden het niet al te slecht: een vijfde plaats, tegen in To kio een zevende. De waterpoloërs eindigden als zevende, in Tokio achtste. Ook de volleyballers kwa- MEXICO STAD Het wat zwaar moedige volkslied van Japan heeft zaterdagavond bij de laatste voorstel ling van het olympische turnen nog drie keer geklonken. Akinori Nakay ama, 26 jaar oud en wonende in To kio, liet de militaire kapel drie keer voor zich aantreden nadat hij ook al deel had uitgemaakt van de triomfe rende Japanse ploeg. Nakayama greep het goud aan de ringen, op de brug en aan het rek. Aan het laatste toestel moest hij ech ter de eer delen met Mikhail Voro- Een stralende Olympische bruid: Vera Caslavska. men vier jaar terug op de achtste plaats, dit jaar deden ze niet mee. Judo Ten slotte nog een onderdeel, waarop ons land in Tokio goud vero verde, maar dat nu niet op het pro gramma stond: Judo. Anton Geesink versloeg toen in de zwaarge wichtsklasse alle Japanse judoka's. Al met al ontliepen de resultaten elkaar niet veel, hoewel uit dit over zicht wel blijkt dat Nederlandse atle ten in Tokio zich in het algemeen iets hoger klasseerden. MEXICO-STAD Vera Caslavska is getrouwd. Het idool van het Mexi caanse publiek trad gisteren onder overweldigende belangstelling in het huwelijk met haar Tsjechische land genoot Jozef Odlozil, finalist op de 1.500 meter. De hoogblonde, aantrekkelijke Tsjechische turnster, die in Mexico vier gouden en twee zilveren me dailles veroverde, is in enkele dagen zo populair geworden in Mexico, dat de bruiloft op een chaos uitliep. Na het burgerlijk huwelijk bij de aankomst bij de kerk, begonnen de moeilijkheden. Ongeveer 50.000 mensen verdrongen zich voor de ka thedraal zodat er voor Vera geen doorkomen aan was. Drie kwartier te laat kwam ze de kerk binnen. Jozef Odlozil kon slechts met grote moeite bij zijn bruid blijven op weg naar het altaar. Jeugdige bewonde raars klauterden met ladders tegen de muren op en er klonken fluitcon certen als een deel van de plechtig heid aan het oog werd onttrokken. In een onbeschrijflijke wanorde (een honderdtal cameramensen, in de ra men hangende Mexicanen, wild ap plaudisserende en „Vera-Ve- ra"-brullende toeschouwers), werd tengjotte het huwelijk voltrokken. Na het huwelijk maakte Vera be kend dat zij haar vier gouden me dailles aan Tsjechische politieke lei ders zal schenken: aan president Svoboda, partijsecretaris Dubcek, premier Cernik en parlementsvoor zitter Smrkovsky. Voetbal Finale: Hongarije Bulgarije 4-1. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Hon garije, 2. Bulgarije, 3. Japan. Hockey Finale: Pakistan Australië 2-1. Om 3/4 plaats: India West-Duitsland 2-1. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Pa kistan, 2. Australië, 3. India, 4. West-Duitsland, 5. Nederland, 6. Spanje, 7. Nw.-Zeeland, 8. Kenia, 9. België, 10. Frankrijk. Waterpolo scoorde Antal Dunai het vierde Hon gaarse doelpunt. Diego de Leo scheen in de slotfase zijn publiek nog te willen overtuigen, dat hij nu eenmaal een man is van strenge normen. Een overtreding, die in een voetbalwedstrijd beslist geen uitzondering is, kostte ook de Hon gaar Johasz een vervroegde gang naar de kleedkamers. Het publiek kwam er allerminst van onder de in druk. Het trieste van alles is eigenlijk, dat de Hongaren, naar alle waarschijnlijkheid de sterkste ploeg van het tornooi, nu niet de kans kre gen te tonen dat ze de titel volkomen verdienden. Bulgarije nam halver wege de eerste helft door Tzvetan DimitroV verrassend de leiding. Toen Ivan Menczel even voor rust gelijk maakte schenen alle factoren aanwe zig voor een boeiend duel. De toeschouwers kwamen nog meer in de ban van de sfeer doordat Antal Dunai direct hierop de Hongaren een 21 voorsprong gaf. Helaas, een minuut later maakte Diego de Leo een boeiend vervolg van de voetbalfinale onmogelijk. Zuidslavië Rusland 13-11 (na verlen ging). Tussenstanden 3-2. 2-3. 1-3. 5-3. In verlenging scoorde Zuidslavië tweemaal. Eindstand: 1. en Olympisch kampioen Zuidslavië, 2. Rusland. 3. Hongarije. 4. Ita lië, 5. VS, 6. Oost-Duitsland. 7. Nederland, 8. Cuba, 9. Spanje, 10. West-Duitsland. Volleybal Dames: Rusland Japan 3-1 (15-10, 16-14. 3-15. 15-9). Mexico VS 3-0 (15-8, 15-7, 15-4). Eindstand: 1. en Ol. kampioen Rusland, 2. Jaóan, 3. Polen. Heren: Rusland Tsj.-Slowakije 3-0 (15-7, 15-4, 15-8). Eindstand: 1. en Ol. kampioen Rusland, 2. Japan, 3. Tsj .-Slowakije. Zwemmen Finale 1500 meter heren: 1. en Olympisch kampioen: Burton (VS) 16.38.9 (nw. Ol. re cord), 2. Kinsella (VS) 16.57.3, 3. Brough (Aus) 17.04.7, 4. White (Aus) 17.08.0, 5. Hut ton (Can) 17.15.6, 6. Etchevarria (Mex) 17.36.4. 7. Alanis (Mex) 17.46.6, 8. Nelson (VS) 18.05.1. Finale 4 x 100 m vrije slag dames: 1. en Olympisch kampioen VS (Jane Barkman, Lina Gustavson. Susan Pedersen, Jan Hen- ne) 4.02.5 (nw Ol. record), 2. Oost-Duitsland 4.05.7 (nw Eur. record), 3. Canada 4.07.2, 4. Australië 4.08.7, 5. Honga rije 4.11.0, 6. Japsn 4.13.6, 7. Groot-Brltan- nië 4.18.0. Frankrijk werd gediskwalifi ceerd. Eindstand torenspringen (10 me ter-plank): 1. en Olympisch kampioen: Di- biasl (Ita) 164.18 pnt.. 2. Gaxiola (Mex) 154.49, 3. Young (V5) 153.93. MEXICO-STAD In het allerlaatste zwemnummer van de Olympische Spelen 1968 ls een wereldrecord verbeterd. Roland Matthes legde als startzwemmer van de Oostdultse wisselslagestafette heren de 100 meter rugslag af In 58.0 seconden. Het oude record stond sinds 26 oktober van het vorig jaar (Leipzig) op zijn naam met 58.4 seconden. Finale 4 x 100 m wisselslag estafette heren: 1. Ver. Staten 3.54.9 (nw. Ol. en wereldrecord), 2. Oos^-Duitsland 3.57.5, 3. Rusland 4.00.7, 4. Australië 4.00.8, 5. Japan 4.01,8, 6. West-Duitsland 4.05.4, 7. Canada 4.07.3, 8. Spanje 4.08.8. JVIEXICO Pakistan is winnaar geworden van het zwaarste Olympische hockeytornooi dat ooit is gehouden. De Pakistani hebben zich in dc negen wedstrijden ook werke lijk de sterksten getoond. Zij noteer den geen enkel verliespunt en wezen ook in de finale het door een over winning op India verrassend doorge drongen Australië met 21 terug. In dia (sinds 1928 Olympisch kampioen, behalve in 1960 toen achter Pakistan het zilver werd veroverd) behaalde de bronzen medaille door een zege van eveneens 21 op West-Duitsland. Australië, dat zijn brons van Tokio verzilverd zag, heeft met zijn hechte ploegverband en hoog opgevoerde conditie toch niet die kracht kunnen ontwikkelen om Pakistan te verslaan. De Aziaten toonden zich de groot meesters van de techniek die met hun solo's en combinaties tot impone rende prestaties kwamen. In de finalestrijd waren de Pa kistani al spoedig gevaarlijker en in de zestiende minuut scoorde Abdoel Rashid feilloos. De Australiërs toon den zich geenszins verslagen en vie len gegroepeerd aan. In de elfde mi nuut na rust schoot Brian Glencross zijn ploeg naast Pakistan. Pakistan bleef toch veruit de gevaarlijkste ploeg en het winnende doelpunt, in de 21e minuut van Asad Malik, was volkomen verdiend. BLOOTSVOETS India oefende lange perioden druk uit op de Westduitse defensie maar Paardesport Landenwedstrijd springen: 1. en Olym pisch kampioen Canada 102.75 punten; 2. Frankrijk 110.50: 3. West- Duitsland 117.25: 4. Verenigde Staten 117.50: 5. Italië 129.25. Turnen Heren. Vrije oefening: 1 en Ol. kampioen S. Kato (Jap), 2. Nakayama (Jap), 3. T. Kato (Jap). Paardvoltlge: goud: Cerar (Zds): zilver: Elno Latho (Fin): brons: Voronln (Rus). Ringen: goud: Nakayama (Jap); zilver: Voronln (Rus): brons: S Kato (Jap). Paardsprong: goud: Voronln (Rus); zil ver: Endo (Jap): brons: Diamldov (Rus). Brug: goud: Nakayama (Jap); zilver: Vo ronln (Rus): brons: Klimenko (Rus). Rek: goud: Voronin (Rus en Nakayama (Jap): brons: Kenmotsu (Jap). MEXICO-STAD De finale van het Olympisch waterpolotornooi tus sen Zuidslavië en Rusland, bracht een enorme anti-climax. De Zuidsla- ven voerden enkele staaltjes komedie op, waar de zeer zwak leidende Bel gische arbiter keer op keer intrapte. Hij kende niet minder dan 26 straf- worpen toe, waarvan er 23 werden benut. Met waterpolo had het duel echter weinig uitstaande. Er werejen, vooral door Zuidslavisohe spelers, onder wa ter de meest grove overtredingen ge maakt. Rusland haalde in de vierde periode een 911 achterstand op, maar in de finale grepen de Zuidsla- ven toch nog de volle winst: 1113. Hongarije legde beslag op het brons door Italië met duidelijke cijfers te verslaan (94). het duurde tot in de tweede helft eer zij hun technische superioriteit tot uitdrukking konden brengen. Norbert Schuier, profiterend van grove mis sers in de Indiase defensie, had West-Duitsland in de eerste helft een voorsprong gegeven. Na de rust werd aan de ontkroonde Olympische kam pioenen recht gedaan: Prithipal Singh scoorde uit een strafcorner de gelijkmaker en zeven minuten voor het einde maakte de blootsvoets spe lende Balbir ..railways" Singh uit een magnifieke rush met een prachtig schot het winnende doelpunt. En daarmee zijn de kaarten geschud, de huidige krachtsverhou dingen in het wereldhockey vast gesteld. Er is veel veranderd. Pa kistan en India zijn niet meer de alleenheersers in het rijk van King Stick, de top is veel breder gewor den. Nederland is vijfde geworden en dat lijkt de juiste klassering. Onze hockeyers misten het technische raf finement van de Indiase en Pa kistaanse ploeg, misten ook de men tale hardheid van Australië en Nieuw-Zeeland. De Oranjeploeg heeft met zes overwinningen en drie ne derlagen echter bewezen uitstekend hockey te kunnen spelen en een vijf de plaats is dan ook volkomen recht vaardig. MEXICO STAD Zowel bij de dames als bij de heien heeft Rusland er geen enkele twijfel over laten be staan dat het nog altijd de sterkste vol leybalnatie ter wereld is. Bij de dames werd Japan naar een nederlaag ge speeld: 31. In de finale van de heren kwamen de 6000 toeschouwers bedrogen uil. Doordat Rusland de eerste wedstrijd tegen de Verenigde Staten verrassend had verloren, leken de kansen voor Tsjechoslowakije gunstiger. De Tsje chen waren echter nauwelijks in staat redelijk tegenstand te bieden. In 57 minuten was de zaak bekeken. 30 (5_7, 15—4, 15—8). Tijdens de ceremonie protocolair bogen de Tsjechen teleurgesteld het hoofd. Na afloop stapten zij zwijgend langs de Russische spelers om de Ja panners, winnaar van het zilver, de hand te drukken. Vóór het duel tegen Rusland werden ook al geen handen geschud en werden geen vaantjes uit gereikt. De eindstanden luidden: Dames: Rusland Japan Polen Korea Heren: Rusland Japan Tsj .Slowakije O.-Duitsland 14 Peru 12 Tsj .Slowakije 10 Mexico 6 Ver. Staten 16 Bulgarije 14 Ver. Staten 14 België 12 Brazilië 12 Mexico MEXICO-STAD De na To kio de laan uitgestuurde trainer Forbes Carlile schreef in 1964: „Als er geen grote veranderingen gebeuren bij het Nederlandse jeugdzwemmen, als er niet har der wordt getraind, zullen de re sultaten op de volgende Olym pische Spelen nog veel slechter zijn". Carlile kreeg gelijk. In Tokio, met elf minder zwemnummers dan Mexi co, behaalde zijn ploeg beslist betere -tf- Tjjdens de Olympische voetbalfinale stuurde de Mexicaanse scheidsrechter De Leo de Bulgaar Ivkov (5) uit het veld. Daarvoor had hjj reeds twee Bul garen naar de kleedkamers gestuurd. resultaten dan die van Kerkhoven. En de uitspraak van Carlile is ook beslist geen excuus voor Kerkhoven voor het feit dat verschillende Ne derlanders ver boven hun persoon lijke recordtijden bleven. Er zijn verschillende factoren aan te wijzen waardoor het fout is ge gaan in Mexico. Tijdens de nationale kampioenschappen in Utrecht enkele maanden geleden bleek dat een deel van de clubtrainers geen vertrouwen had in bondscoaoh Kerkhoven. Er kan verder twijfel bestaan over de juistheid van de opzet van het „trai ningsplan Kerkhoven" met het zoge naamde twee-toppen-programma. Een absoluut oordeel is daarover niet te vellen omdat het NOC de wens van Kerkhoven de Olympische zwemploeg reeds in april aan te wij zen, waardoor in alle rust voorberei dingen konden worden getroffen, in de wind heeft geslagen. nin, die niet alleen de opvallend knappe Sinaida Droesjinina (lid van de gouden Russische damesploeg) als zijn echtgenote mee naar Mexico had gebracht, maar ook met goud aan het rek en paardspringen naar de Sovjet Unie terugkeerde. Net als in Tokio was Miroslav Ce rar op zijn specialiteit het paardvol- teren niet te verslaan en daardoor zagen de 13.000 toeschouwers dat alle gouden medailles terechtkwamen bij wereldkampioenen van 1967. Ada Kok Zo zijn er nog meer redenen op te noemen, onder andere de mededeling van Kerkhoven vlak voor de reis naar Mexico dat hij ermee zou stop pen. Duidelijk is in ieder geval dat er aan de trainingsopzet dit jaar iets heeft gemankeerd. Ada Kok bijvoor beeld zwom vorig jaar na de veel evenwichtiger trainingsopzet op de voor-Olympische Spelen de 100 meter vlinderslag in 1.05.7 en de 200 meter in 2.24.8. Nu maakte zij 1.06.2 en 2.24.7. De honderdmetertijd van vorig jaar zou goed geweest zijn voor zil ver, nu werd het een vierde plaats Er zijn echter aanwijzingen dat de Koninklijke Nederlandse zwembond, die zich nooit op een star conserva tief standpunt heeft vastgenageld, er iets aan gaat doen. Amerika De dominerende plaats, die Ameri ka innam tijdens het zwemmen in Tokio, bleef gehandhaafd. De VS ver overden in Mexico 21 gouden me dailles, 15 zilveren en 16 bronzen, een overweldigende voorsprong op alle andere landen samen. De Nederlandse vrije slag estafet teploeg dames wist zich juist niet le plaatsen voor de finale. De Oranje- ploeg was 0.4 seconden langzamer dan Engeland, dat met een achtste plaats wel de eindstrijd bereikte. De Amerikaanse meisjes wonnen van zelfsprekend dit nummer. Tweede werd Oost-Duitsland, derde Canada. De 1500 meter heren leverde de Amerikaan Mike Burton goud op, zijn landgenoot Kinsella en de Australiërs Brough eisten de tweede en derde plaats op. Dit zwemonder- deel liep voor de Mexicanen uit op een anti-climax. Guillermo Etchevar ria, de „zekere" winnaar van dit nummer, eindigde als zesde. Het he vige duel in de series tegen de Australiër White had zijn krachten gesloopt. De Mexicaan (beste tijd, ge maakt in Santa Clara, 16.28.1) bleef twintig seconden boven zijn serietijd: 17 min. 36.4 sec. W erelclrecor cis Op het allerlaatste Olympische zwemnummer werden twee wereld records verbroken. De Oostduitser Roland Matthes legde als eerste zwemmer van zijn wisselslagploeg de honderd meter rugslag af in 58 se conden, terwijl de Amerikanen dit onderdeel wonnen in 3.54.9, eveneens een wereldrecord. De Italiaan Klaus Dibiasi heeft op overtuigde wijze het torenspringen gewonnen. De door de jury overge waardeerde Mexicaan Alvaro Gaxio la werd tweede. De Amerikaan Young greep het brons. Het onspor tieve Mexicaanse publiek probeerde bij iedere sprong van Dibiasi, hem door fluitconcerten uit zijn concen tratie te halen zodat hun landgenoot meer kans op goud zou hebben. De Italiaan trok er zich echter niets van aan en voerde zijn sprongen feilloos uit De Internationale Zwemfedcratie heeft besloten op dc komende Olym pische Spelen het aantal inschrijvin gen per nummer te beperken tot een deelnemer per land. Maximaal kun nen per onderdeel drie zwemmers meedoen per land, maar dan moeten ze de limiet behalen die de Fina voor de Spelen in München zal bekendma ken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9