Bij geloof komt het op een radicale keuze aan EEKAGENDA In 527 Oegstgeest zoeken huis mensen een Hanen hardst in kukelden om Leids café Landsteinerplaqu ette en -penning toegekend Jongetje verdronken in Koudekerk Mensen in nood kreeg 100 ton Leidse kleding Verkoopdag en gemeente-avond Geen opvolger voor kapelaan Heijnen EUWE IHDSE COURANT MAANDAG 28 OKTOBER 1968 KOUDEKERK De driejarige Jan Groen is gistermorgen in het Academisch Ziekenhuis overleden. Het ventje speelde zaterdagmiddag op de boerderij van zijn ouders aan de Hondsdijk en is in een onbe waakt ogenblik in de sloot gevallen. Mevrouw Groen, die haar kind miste, zag hem in de sloot drijven. Ze wist hem ou het droge te krijgen. In het beademingscentrum van het Academisch Ziekenhuis kreeg men de beademing op gang, maar in de loop van de volgende morgen is het kind toch overleden. Ds. M. R. van den Berg in Oegstgeest NCVB Oegstgeest OEGSTGEEST Voor de Neder landse Christen Vrouwenbond, afde ling Oegstgeest, houdt vanavond me vrouw mr. W. J. Derkse-Koppe uit Den Haag in het gemeentecentrum aan de Lijtweg een voordracht over „Massamedia en democratie". Tijdens de vergadering, die om 8 uur begint, heeft een bestuursverkiezing plaats den bepat 1970 GESLAAGD __JDEN HAAG Aan de Chr Oplei- jg Ingsschool voor leidsters en hoofd- ïidaters bij het kleuteronderwijs, Testeinde 68a, Den Haag, zijn ge- aagd voor de akte van bekwaamheid Qls hoofdleidster de dames: E. C. Jan- Utr< i. Alphen a.d. Rijn; J. H. M. Loerts, oskoop; A. A. Berkhout. W. W. Koel- Ho( ra. Chr. Kruiniger en A. P. J. van ervr< er Zee, Delft; A. C. Witvliet, Gouda; is' «L Braber, Tr. Hobers, D. C. D. Hor- ngs, M. J. de Kort, E. H. P. van .eeuwen, C. W. J. van Lummel, C. wor atist, M. Schippers, P. Verbeek, A. en n rolijk. C. J. C. de Weerd, E. M. van Veerijk en W. H. van der Meulen allen en en Haag; A. M. van der Gugten, Kat- ijkhe ijk: A. M. van Ingen Schenau, Lei- gesel erdorp; M. Kuiper, Loosduinen; J. B. i aai an der Meij, D. A. van Tilburg, bei en Nootdorp: Th. Hoff, Pijnacker; V. a C. Vader, Rijswijk; A. W. Pronk, A. syno P. Willighagen, beiden Schevenin- vten; E. M. Zielhuis, Voorburg; B. Godt- voo<elp. Wassenaar. Afgewezen: 7 kandidaten. Herexa- ten in één der examenvakken: 11 andidaten. LEIDEN Dat de kledingactie „Mensen in nood" een succes werd, is wel zeker. De vierhonderd scho lieren die zaterdagmiddag met 56 bestelwagens langs de Leidse huizen trokken, haalden bij elkaar een la ding kleding op die geschatwordt op honderd ton. En nog is alies niet binnen. In de loop van de week moeten bij verscheidene bedrijven nog kleren opgehaald worden Voor klachten bezorging tussen 6 en 7 uur 3 1441 bellen Maandag 28 oktober jclubgebouw speeltulnver. Ons Eiland, x lortenaerstraat. 8 uur; afscheid L. D. Banjer. [Foyer Gehoorzaal. 8 uur; K. en O.. films over Nigeria. |Lakenhal. 8 uur; herdenking 50-jarlg itaan Ver. van Belangstellenden ln De enhal. e Doelen, 8 uur: Amateurfotografen, irlichting Herman Kleibrink. '.useum Volkenkunde, 8 uur; drs. Th. »er over Okan, de Zonnedansrituelen de Zwartvoet-Indlanen - ^utn. kerk, 7 tot 9 u.. tentoonstelling I® pts-v. 350-jarig bestaan kerkgebouw, prol Dinsdag 29 oktober ails Gehoorzaal. 8 uur; K. en O., „v^IooIdstad-Operette met „Die Csar- P «sfilrstin. ten [Kantine Clos en Leembruggen, 3 tot' S vierkamp t.g.v. 40-jarig bestaan B„ voor aangesloten clubs. Itadhuis, 7 tot 8 uur; spreekuur Bouw Ned. Gemeenten. JoiBreestr. 19, 7 tot 8 uur; spreekuur Chr T^Jnigratiecentrale. Toy er Gehoorzaal, 8 uur; aid. Lelden vai).c.R(elsi-V., lezing met kleurenfilms en slfla's over Roemenië, door Simon |aard. .uth. kerk, 7 tot 9 u.: tentoonstelling 350-jang bestaan kerkgebouw. .apej Woensdag 30 oktober nan joude Singel 236. 8 u.: afd. Leiden Vrou .ttenenbond CNV, J Kooy over begraven of ■meren. :isnerk, 7.15 uur; avondgebed, iwzaal stadhuis. 4 tot 6 uur; spreek- sociale raadsvrouw. Ijouwburg, 8 uur; K- en O., blijspel heün Annie M. G. Schmidt, „En €rkolkshuis. 2.30 en 7.30 uur: middag- en indfeest Kinderboekenweek. IEGSTGEEST Gemeentecentrum Itweg. 11 tot 12.30, 2 tot 5.30 en 7 tot .30 uur: verkoopdag liandwerkclub Ver. Hervormden Leiden - Oegstgeest. u - tentoonstelling Kerkgebouw Kleine Burcht 8 uur: afdeling Lel- PvdA. bijeenkomst burgirlj-raads- lie ben: Donderdag 31 oktober en Schouwburg, 8 uur: K. en O., blijspel - Annie M. G. Schmidt, „En lk niethicrotheater Vestestraat, 8 uur: Imperl- speelt „Vuile handen" van Sartre, se de Coligny-scholengemeenschap. openingsavond „Ende dlspereert (voor klas 3 tot en met 6). In aula "I Kagerstraat 7. -utherse kerk. 7.30 uur; herdenking ■jarig bestaan van de kerk. voorg. ds. Smit Duyzentkunst. ds. II. J. A en ds J. Happee. Medewerking ior van de gemeente, folkshuls. 2.15 uur: Leidse commissie Intern, samenwerking en Lelds Ikshuis. herdenking bestaan Ver. Na- •vr. E Posthumus Meyes - Krantz ie vrouw in tropisch Afrika" (met >-•» dia's). iwepehoorzaal. 10 tot 5 uur; onderwijsdag ensj^se Onderwijsinstellingen. .antine Clos en Leembruggen. 3 tot 5 vierkamp L.S.B. voor aangesloten Vrijdag 1 november e de Coligny-scholengemeenschap. openingsavond „Ende dispereert 1 (voor klas 1 en 2) In aula school terstraat 7. Brandsmalaan 76. 8 uur; handenar- d clubhuiswerk Leiden Konlngskerk. Koningstraat. 7.30 rullclub voor verzamelaars. Santine Clos en Leembruggen, schaaktoernooi L.S.B.t.g.v. 40-jarlg üenkazerne. 4 tot 6 uur; afscheldsre- tle E, H. Moens. Zaterdag 2 november licrotheater Vestestraat, 8 uur; Imperl- speelt „Vuile handen" van Sartre. Gehoorzaal, 10 uur; snelschaak- voor onderbonden, t.g.v. 40-jarig lan L.S.B. >EGSTGEEST: Het Witte Huls. 2 tot uur; schaaksociëteit Palamedes. Behandeling aa ongevallen poliklinische behandeling na ongeval- wordt van dinsdag 12 uur Cs middags' woensdag 12 uur waargenomen dooi Dlaconessenhuis Van vrijdag 12 uui zaterdag 12 uur door hei St Elisabeth "inhuls (Hooigracht) Op andere werk en op zondagen door het Acade- Zlekenhuls Films 1AMERA (2.30, 7 en 9.15 uur)-; Bedazzled Jaar): vrijdag- en zaterdagavond 11.30 Les abysses (18 Jaar). f2.30. 7 en 9.15 uur): Er kan nog bij (alle leeftijden). -UXOR (2.30 .7 en 9.15 uur): Het won- der liefde (18 jaar) (2.30. 7 en 9.15 uur); Sla een kruis sterf (14 Jaar); vrijdag- en zaterdag- 11.30 uur: Verboden stadswijken Jaar). "~TDlO (2.30, 7 en 9.1S uur): Le week- (18 Jaar) ITRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Peyton (18 Jaar) DIENST APOTHEKEN 1 voor spoedeisende gevallen. Inl* Apotheek Herdingh Blanken Hoge- woerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door apotheek Herdingh Blanken. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, lb en 2e: dagelijks 10 30- 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten ln klasse j maandag woensdag, donderdag en vrijdag 1815— 19. dlpsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag lm. vrijdag 18.45—19 30. uur, zaterdag 15 30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 30—11.30. 14—16 30 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen Kinderen bene den de 16 resp 12 laar nlel worden toe gelaten ln hei belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuis Lelden: derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 6; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tol 8: eerste klas dagelijks van U tot 12. 2 tot en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van t tol 4 en 's avonds var. kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden, dagelijks van o&U twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven klassepatlënten dagelijks van half twee lot half vier en elke avond var zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14 30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 upr. ALPHEN-Hijnoord: alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van •t tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 6 tot half 7 KATWIJK Zeehospitium, jongkllnlek dagelijks van half 3 tol half 4 dinsdag en donderdag evenwei van 7 tot 8: tbc- afdeling dagelijks van half J tol half 6 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half S: Revalidate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vijl Longkllnlek en tbc-afdellng Kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWT.IK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van S tol nalf 5 en s avonds van 7 tot 8: zaal patiënten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van t tot hall 3. dftnderdags van half 7 tot half t en zaterdags van I tot half S. Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot S u. ook zaterdag zondag van I tot S uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u„ zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van e tot 12 en van 2 tol 6 uur. kassen zaterdags en z.ondags gcslo- Tentoonstellingen RUksrous volkenkunde, zomerden toon stelling viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten var. nel Mexlcr van vroeger en nu), tot 12 lan. 1969 WASSENAAR - Kunslzaal HeutL Hof- laan 7. tentoonstelling aquarellen en etsen van H E Roodenburg en potterle van Meindert Zaalberg van 2) okt t.e.m. 13 nov.. maand, t.e.m. zat. 10 tot 17 uur. ook dlnsd.av 8 tot 10 uur. Zon dag na tijdige afspraak. De Ruif, Janvossensteeg 59: tentoonstel ling van wandkleden en borduursels, van 25 oktober tot 25 november Galerie 't Duivenhuys, Rapenburg 94: tentoonstelling van schilderijen, aquarel len en tekeningen van Jo_n Sibccas, van 25 okt. tot 15 november. ACDEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 25 oktober Doet. ex. ge schiedenis: de heer KAM Schoone (Lis- se); kand. ex. klassieke taal- en letter kunde: de heer j B Wewerinke (Den Haag); doet. ex. Franse taal- en letterkun de: de heren M F van Trigt (Bennebroek) H P E van Maarle (Schiedam); kand. ex. klassieke taal- en letterkunde: mej. E K ten Cate (Meppel); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde mej. M J W M Ja ger c.l. (Den Haag). De medewerking van het publiek was prachtig. Zelfs op het laatste moment waren er nog mensen die hun auto en diensten aanboden. De reactie van de mensen, die werke lijk alles wat ze missen konden af stonden, was: „Dat moeten ze elk jaar doen!" Foto Van der Horst OEGSTGEEST Ds. M. R. van den Berg heeft gisteren zyn intrede gedaan in de Geref. Kerk Vrijge maakt te Oegstgeest. Dat gebeurde tijdens een dienst in het Herv. Ge meentecentrum aan de Lytweg. De intreepreek ging over Lucas 9 vers 61 en 62. De tekst vertelt een kleine anecdo- tische geschiedenis van een man die Christus wil volgen. Enthousiasme alleen is niet voldoende om Christus te volgen. Want Christus volgen brengt moeiten mee. Wie Christus wil volgen, moet weten dat hij even als Christus zelf geen dak boven zijn hoofd zal hebben. Als de regen neer- plenst en de ijzige wind van de ver eenzaming giert, zakt het enthousias me weg als zovele goede nieuwjaars- voornemens. Dan kan alleen geloof het uithouden. Niet iedereen is bereid Christus zo te volgen met prijsgave van de vei lige beschutting waarin hij steeds ge leefd heeft. De man van de tekst kan dat ook nog niet opbrengen. Hij was wel geboeid door Christus. Hij be greep dat Christus anders was dan de wetgeleerden. De wetgeleerden waren moralisten die het volk theo logische kauwgum te eten gaven. Maar Christus sprak woorden die eeuwig leven inhielden. Deze man begreep dat hij om het leven te vin den bij Christus moest zijn en Hem moest volgen. Maar hij was er op het moment nog niet klaar voor. Daarom vraagt hij om uitstel: Gun me de tijd om me los te wikkelen uit mijn fa milie-banden. Hij durft niet radicaal op slaande voet voor Christus te kie zen. Toekomst Maar by geloof komt het juist op die radicale restloze keuze aan. Ge loven is juist alle schepen achter je verbranden en het met Christus al leen wagen. Christus maakt dat dui- dclyk met het beeld van een ploe gende boer. Wie ploegt moet niet al maar achterom kyken. Wie ploegt moet vooruit zien. want ploegen is de toekomst open scheuren. Wie daarby omkijkt, brengt er niets van terecht. Wie omziet, is bang voor de toekomst. En van zulke mensen zegt Christus: Ik kan ze niet gebruiken op mijn wereld-akker. Ze zyn niet ge schikt voor het koninkrijk van God. Ze zijn niet uit het goede hout ge sneden. Aangst voor de toekomst is een zeer menselijke houding. Er leeft bij de mens een instinctieve huive ring voor het zwarte gat van de toekomst. Daarom ziet hij om, zoekt hij het oude ver trouwde, dat ach ter hem ligt, weer op. Hier ligt de wortel van alle traditionalisme en conservatisme, ook in de kerk. Tra ditionalisme komt voort uit angst voor een onbekende toekomst. OEGSTGEEST Op de eerste dag van deze maand waren 527 mensen in Oegstgeest als woningzoekend ingeschreven. Vorig jaar waren dat er 505, in 1966 478. Op dezelfde datum van dit jaar bedroeg de woningvoorraad 1371 huizen (vorig jaar 3940), terwijl nog 245 woningen in aanbouw zijn en de bouw van 54 huizen in voorbereiding is. Van de 527 woningzoekenden val len negen mensen in de categorie maandhuren van f 40f 60. veer tien in de sector van f 61f 80, 67 in die van f 81f 100, 20 in die van f 101—f 120. 81 in die van f 121 f 150 en 45 in die van f 151 en hoger. Vorig jaar was de spreiding als volgt: 7 van f 40—f 60. 17 tot f 80. 57 tot f 100. 29 tot f 120, 67 tot f 150 en 43 van f 151 en hoger. Tussen oktober 1967 en oktober 1968 kwamen gereed: 28 eengezins woningen Nat. Grondbezit (onge- subsidieeerd). 26 eengezinswoningen Buitenlust (woningwet), 176 flat woningen A.M.F. (ongesubs.), 144 flatwoningen Pensioenfonds vervoer en haven bedr. (gesubs.), 1 flatwo ning bankgebouw Lijtweg (onge subs.). 57 eengezinswoningen en vijf bungalows van particulieren (onge subs.). Zes huizen werden aan be woning onttrokken, waarvan drie door onlsplitsing duplexwoningen. In aanbouw De 245 thans in aanbouw zijnde woningen zijn verdeeld in: 32 flat woningen Buitenlust (woningwet). 11 eengezinswoningen B.S.PM.. 5 eengezinswoningen Bouwfonds, 4 eengezinswoningen Den Dubbelden. 57 eengezinswoningen Pensioenfonds vervoer en haven bedr. (alle gesubsi dieerd), 23 eengezinswoningen B.S. P.M. en 38 eengezinswoningen Bouw fonds (ongesubs.), 1 flatwoning chr. kweekschool en 1 idem Rijnlands lyceum (ongesubs.), 69 eengezins woningen en vier bungalows van particulieren (ongesubs.). Ten slotte is in voorbereiding de bouw van 3 bungalows en 3 eenge zinswoningen van particulieren (on gesubs.) en 48 flatwoningen van Buitenlust (woningwet). GEVEILDE PERCELEN LEIDEN In het venduhuis der nota rissen werden de volgende percelen ge veild t.o.v. notaris Al P Kaptein te Leiden: Woonhuis Assendelflstraat 28 te Oegst geest voor f 30.800. koper dhr Z Proper q.q.kanaoorpand le Binnen/.stgracht 28 voor f 11.400, koper dhr. Kraneveld; pak huis met woning Oude Singel 206 voor f 15.400. koper J van Iterson q.q.; woon huis Oude Singel 240 voor f 11.300. koper E van Starkenburg q.q. Dat zou niet zo moeten zijn in de kerk. Want wie Christus volgt, gaat wel een onbekende toekomst tege moet, precies zoals Abraham die zijn land en zijns vaders huis verliet zon der te weten waar hij komen zou, maar hij hoeft geen angst te kennen. Het is immers een toekomst met Christus en het is de toekomst van Christus. Verwarring Het gaat hier om zaken van levens belang. Wie omziet verspeelt zyn le ven, zoals de vrouw van Lot. We kunnen Hem niet volgen op één been. We moeten Hem volgen met beide benen. En we kunnen ook niet zeg gen: Eens gekozen blyft gekozen. Zo star en schematisch liggen de dingen niet. We komen telkens weer op nieuw voor de keuze te staan. We komen telkens weer voor de verlei ding te staan om te zien. Laten wc als gemeente en predikant Christus restloos volgen, ook in de verwarde situatie in de vrijgemaakte kerken. Als we in vrijgemaakt Nederland om ons heen zien, ontdekken we dat Christus onze kerkelijke organisatie in elkaar laat storten. We hadden een waterdichte organisatie opgebouwd met alle bijbehorende zekeringen en veiligheidskleppen. Ze blijken plotse ling niet meer te werken. Het lijkt een gezonken onderzeeër: de deuren van de ontsnappingssluis zijn geblok keerd en de waterdichte schotten zijn lek als een zeef. En nu komen de vragen: Waar moet dat heen? Waar komen we uit? Er komt onzekerheid en we zien een zwart gat voor ons. Maar nu komt het erop aan Christus te volgen, niet terug te schrikken en niet om te zien. Dan weten we wel iswaar nu nog niet waar we uitko men. Maar we weten wel, dat het een toekomst is met Christus. En dan is het goed. En we weten ook dat het de toekomst is van Christus. Hij be werkt de toekomst: het eeuwige le ven. Ds. v. d. Berg Meint Roelof van den Berg werd op 17 september 1928 in Kampen ge boren. Hij was eerst enige jaren werkzaam in de kapsalon van zijn vader en ook nog op een kantoor. Naderhand bezocht hij het gerefor meerde gymnasium in zijn geboorte stad (Kampen), waar hij ook aan de theologische hogeschool van de gere formeerde (vrijgemaakte) kerken stu deerde en op 19 september 1958 zijn kandidaatsexamen aflegde. Nadat de heer Van den Berg door de classis Kampen was beroepbaar verklaard in de gereformeerde (vrij- O OEGSTGEEST De handwerkclub van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Leiden en Oegst geest houdt woensdag in het ge meentecentrum aan de Lijtweg een verkoopdag. Ook wordt woensdag de gezellige gemeenteavond in het centrum gehouden. De verkoopuren zijn van 11 tot half één. van 2 tot half zes en van 7 tot half 9. De ge zellige avond begint na sluiting van de verkoopdag. Ant i-hon geract ie in Oegstgeest OEGSTGEEST De anti-honger actie, die door de NOVIB in samen werking met UNESCO en UNICEF georganiseerde collecte van de afge lopen week, heeft in Oegstgeest f 1789 opgebracht. KOUDEKERK De heer A. Jon- gerbloed is benoemd tot plaatsver vanger van het tweede lid van de pachtkamer van het kantongerecht in Alphen aan den Rijn. Erkend deale 0 ItbeUci oupp-hose- (tfa/lMecJkt Stationsweg 22 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 gemaakte) kerken werd hij op 27 ja nuari van het daaropvolgend jaar (1959) door ds. M. van Beveren be vestigd als predikant van de gerefor meerde (vrijgemaakte) kerk van Maastricht. Op 20 december 1961 ver wisselde ds. Van den Berg deze kerk met die van Kampen, waar hij was beroepen voor de missionaire arbeid in Zuid-Afrika. Ds. Van den Berg is in Zuid-Afrika werkzaam geweest in het district Richmond in de provincie Natal en keerde dit jaar om gezondheidsreden naar Nederland terug. Na zijn terug keer in Nederland vestigde hij zich in Kampen, waar hij na het overlij den van ds. O. W. Bouwsma diens ambtswerk enige maanden heeft waargenomen. Van zijn hand verscheen in 1966 „Syncretisme als uitdaging", een studie over de benadering van de Bantoe in het zendingswerk en ver der publiceerde hij enige artikelen en bijdragen in „Opbouw", het week blad tot opbouw van het gerefor meerd leven. LEIDEN In café „De Morsch- poort" aan de Beestenmarkt, dat evenwel beter bekend schijnt te zijn onder de naam „Het Archie", kon men zaterdagmorgen de primeur voor Leiden beleven van het „ha nen kraai en", een bezigheid, die welig moet tieren in Belgische plat telandscafés. Vooral in de Kempen. Dat zeiden de organisatoren.' de le den van „De Eerste Enige Echte Leidsclie Hanenkraaivereniging" In tegenstelling tot wat de oude schrijfwijze doet vermoeden, is de kukelclub van de Leidse studenten van vrij recente datum. De derde- Voor het geven van bloed LEIDEN Het hoofdbestuur van het Rode Kruis heeft voor 20 maal bloed geven de Landsteinerplquette toegekend ean: Alphen aan de Rijn: J. A. de Jong: Boskoop: J. Francken: Hazerswoude; D. J. de Wit; Hoogma- de. J. c. v Leijden: Katwijk/Zee: C. v/d Mey: Leiden: mevr. P. M. v Be- zouwen-Aalberse; mevr. M. Blonk-Visser: J. Booy; F. v. Duijl- mevr. J Faber-Middelkoop: L. van Gorkum; mevr. E Th. van Steijn-Kok; L. A. Willebrand: A. van Winkel; mevr. J. E. Wissenburgh-Ravensteijn; Leiderdorp: J. Giezen jr.; A. Goor; mevr. W. Leune;v/d Neut; C. Los; J. H. Neuteboom; Leimuiden: M. J. v/d Meer J. v. Scherpenzeel: Noordwijk: B. de Beer; J. P. Smit; Oegstgeest: P. A J. W. Koelman; J. J. Stouten: R. J. M. Swertz; Voorhout: P. S. Warmer dam: Zoeterwoude-, P. Oudshoorn; C. Visser. Het hoofdbestuur heeft voor 5 maal bloed geven de Landsteinerpenning toegekend aan:Ter Aar: A. G. v/d Ploeg: Alphen aan de Rijn: I. Noor duin: G. Tuinenburg; G. F J. Wijfje: Buitenkaag: P. Hulsbos; Den Ilaag M. J. v. Ingen; H. T. Warntjes; Ha zerswoude: J. p M. Kempen: E. Platz- becker: Hillegom: G. Hoogervorst; Hoogmade: mevr. L. Th. Borstv/d Geest: Katwijk; J. v. Egmond: mej. P J. van Duijn; G. J. Bosman: M. de Hollander; mevr. J. Krijgsman;v. Duijvenbode: J. v/d Niet; mej. L Schaap; P Schuitemaker; C Tavenier; mevr. A. WitkopLokken; Koudekerk aan de Rijn; A Kreuger: Leiden; Th. v/d Beek; J. E. M. Boezemen; S. P. Burgerhout. mevr. Th A. v/d Burgh-Cras; P. G. Dingjan; mevr. C. J. Duffels-Heruèr; mej, G. C. Chr. M. Duindam: W. v/d Geijn; mevr. B. M. Cogelein-Autsema; J. A. M. Groenen dijk mej E Groeneveld: F. Grijpma; mej. N. Hendriks; P van Hove; P. J. de Jong; P. J. M. Kroon: A. M. le Mair; W. S. Meijer; J. H. W. M. van Noort: F. L. Piena; F. Redel; H. J. Riks; A. Rijlaarsdam: P. P. Rijn beek; H. van Sabben; mevr. A. H. Segaar-Dekker: J. C. G. van Veen: W. J. v/d Ven: P. W. Willemsen; mevr. J. E. Wissenburgh-Ravensteijn; Leider- dorp.H. J. Boelee; J. A. v/d Geest: mevr. W. Versteeg-Wesselink; Leimui den: mej. C. H. M. Jansen: Lisse; P. J. Th v d Eist. A. J. Verbout; B. v. Voorst; Noordwijk: G. J. H. Brouwer; P. Hazenoot; F. Th. S. N, Hoogervorst; A. L. Lapré: P. Star; P. Waasdorp; Th. P. C. Wijnands; mej. W. J. van Zuij- len; Noordwijkerhout: P. N. A. Dui venvoorde; W. N. Duivenvoorde; W. J. v/d Holst; C. M. J. Warmerdam; Oegstgeest. A. W. Anholts: L. C. M. Kallenberg; A. M. Vossepoel; Oudewe tering: mevr. Th. M. Jansen-v/d Meer: Rotterdam: G. Vinkesteijn; Roelofsa- rendsvecn: C P. Paauw; Rijnsburg: K. Anholts; mej. P. Glasbergen; C. de Leeuw; mevr. C. v/d Meij-de Jong: Sassenheim: W J. van Biezen; P. H. Boon; N. v Eijk: J. A. Stemfoort; Val kenburg (Z.H. i. P A. J. de Vries; Voorschoten; A. Boer; F. A. van Ga len; W. K. Reijman; C. van Santen; J. Verberne; P. A. Verhaar: D. M. Vette; Voorhout, mej. W. J. F. M. Damen; mevr. C. A. C. Jung-Zeestraten: War mond: J G. v/d Horst: N. J. v/d Horst; Wassenaar Th. C. M. van Deursen; D. van Laar; J. H. Rietber gen. jaars student medicijnen Hein Wieg- mans ontdekte het tianenkraaien pas vorig jaar. Hij maakte er zijn vrien den van de jaarclub JPafnirwarm voor. Voor het gebeuren werden 24 ha nen, allemaal krielen, aangevoerd door de hanenkraaivereniging uit Vaassen, een plaatsje op de Veluwe. waar het hanenkraaien „krej'n" zeggen ze daar driftig beoefend wordt. De Leidse hanen kwamen ook uit Vaassen, want de studenten hebben hun dieren daar in onder houd en „training" gegeven bij de Emster postbode Van Essen, een er kende pikeur in het hanenkraaien. Leenden Hanencoach Van Essen heeft za terdagmorgen veel eer van zijn werk gehad. Het Vaassense twaalftal maakte in een kwartier weliswaar 193 zgn. volle aanslagen18 meer dan Leiden maar de haan „Leen den" van de student L. den Hou- ter scoorde het record van de dag. Het zwart-wit gespikkelde dier perste maar liefst 42 kraaien xiit zijn krielborst, toen hij uit zijn boterdoos was gehaald en de lampen boven het biljart had gezien. Dit tol verdriet van de Vaassense heer De Wilde, voor wiens haan slechtsveertig grauwe erwten in een glaasje werden gedeponeerd. De heer De Wilde had met zijn haan weliswaar de hoogste score van het Vaassense team, maar dat was hij min of meer aan zijn stand van al gemeen recordhouder verplicht. In juli vaii dit jaar kraaide zijn haan bij een thuiswedstrijd 71 keer in een kwartier, zo vertelde de trot se eigenaar. Tijdens het vervoer van Vaassen naar Leiden zaterdag was er echter iels mis gegaan, want het beest had al de halve weg zitten ku kelen„'it Goeie spleet licht en je bent weg", aldus de lieer De Wilde. bij de twee teams 'n aantal glaasjes leeg. Enkele hanen bleken alleen naar Leiden gekomen te zijn om hier hun behoefte te doen. Een speel de T klaar de wedstrijd roerloos uit te staan, de snavel geiicht naar de tapkast. Bezorgd werd geïnformeerd naar de toestand van dit falende dier. De heer Van Essen: „Hij heeft zijn dag niet. Met. Ajax of Feijenoord kan het oolewel eens tegen zitten. Daar is het sport voor „Wes terk i vart ier' veertig jaar LEIDEN De speeltuinvereni ging ..Westerkwartier" (Haagweg- kwartier) bestaat veertig jaar. Op zaterdag 9 november om 3 uur zal een receptie worden gehouden in het clubgebouw aan de Ten Kate- straat. LEIDEN In Roelofarendsveen is zaterdag een 21-jarige fabrieks arbeider aangehouden na een aan rijding bleek dat de auto waarin hij reed en die volkomen werd ver nield, in de nacht van 20 op 21 oktober van de Witte Singel was gestolen. De Leidenaar werd ter be schikking gesteld van de Leidse politie. F, opzon De truc van het hanenkraaien ('n bezigheid, waarbij in België flink wordt gegokt) is. dat de dieren de zon niet eerder zien opgaan dan tij dens de wedstrijd. Al is dat dan ook een fopzon in de vorm van een café lamp. De dieren, bij voorkeur krie len, want grote rassen maken zich niet zo druk. worden daarom de avond voor de wedstrijd in een doos gestopt. Als alles naar de wens van de eigenaar verloopt, is 't interieur van een café het eerste, wat het dier weer te zien krijgt. Als dat alleen al niet inspirerend genoeg werkt, hoopt de eigenaar, dat andere hanen zijn cantecleer aan het kukelen brengen. Voor elke „kraai" wordt dan een erwt in een glas gedepo- C11 nerd. Heel simpel, maar toch bleven derbezetting baart grote zorgen. LEIDEN Tijdens een vergade ring van de dekenale bestuursraad Leiden werd meegedeeld, dat kape laan Heijnen. die onlangs de St Petrusparochie verliet, niet zal wor den vervangen. De bisschop heeft niemand, zo werd gezegd. Kape laan Heijnen is in het nieuws ge komen nadat predikanten in Leiden de bisschop van Rotterdam hadden gevraagd, een opvolger aan te wij zen die dezelfde oecumenische ge zindheid zou hebben. Er zal een brief worden geschre ven aan de bisschop en aan de func tionaris die belast is met de benoe mingen in het bisdom, met het ver zoek Leiden bovenaan te zetten op de lijst van plaatsen waar het be stand van de zielzorgers zal worden doorgelicht. De vergrijzing en on- pre Avanti LEIDEN Donderdag 7 novem ber geeft het muziekgezelschap Sempre Avanti, ter gelegenheid van zijn 30-jarig bestaan op 31 oktober, in de Stadsgehoorzaal een muziek avond met een programma van ver halende melodieën met een vleugje herfst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3