BEULSWERK VAN PIJNEN WERD NIET BELOOND Hockeyers kans op 5e plaats na fraaie zege oud èn ja-woord voor Vera DOPINGCONTROLE 8 RENNERS OVERWINNING VAN 3-1 OP NW.-ZEELAND Zuidslavië in halve finales waterpolo Zoetemelk stapte na 75 kilometer an uur tot uur Vrijdag Zwart Wit-SSS gaat niet door Volleybalstrij cl in slotfase DWS 0-0 GELIJK TEGEN CHELSEA Medailleverdeling Grote schaakzege haat wellicht niet Voor eerste maal Olymp. medaille naar amazone DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 MEXICO-STAD Nederland heeft gisteren de wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland, dat op de ope ningsdag van het Olympisch hockeytornooi zo verrassend ti telhouder India versloeg, gewon nen met 31 en heeft daarmee in de eindrangschikking in ieder geval de zesde plaats bereikt. Morgen spelen onze landgenoten tegen Spanje, dat gisteren van Kenia won, om de vijfde en zescje plaats. De Nederlandse formatie, waarin de aan de duim geblesseerde Van Vroonhoven voor de eerste maal in dit tornooi ontbrak en eveneens van de vaste kern John Elffers (vervan gen door Ewald Kist), heeft na de rust een duidelijke voorsprong opge bouwd, na voor de pauze al het beste van het spel te hebben gehad. In de eerste 25 minuten zochten beide ploegen, met Nederland het meest in de aanval, tevergeefs ope ningen. De vrees dat onze landgeno ten evenals tegen Australië on danks de superioriteit opnieuw een nederlaag tegemoet zouden gaan, René Pijnen (222, uiterst rechts) en Harry Jansen (224, 4e van links) tijdens de Olympische wegwedstrijd. mders van Rudi Lubbers boos en terneergeslagen pERGEN OP ZOOM De ouders bokser Rudi Lubbers, die op het inblik met een schiettent op de mis van Bergen op Zoom staan, iden het nieuws dat „hun jongen" 1 verloren, maar nauwelijks ver- rken. )e stemming van Rudi's vader ld het midden tussen gelatenheid machteloze woede. „Ik heb er in woorden voor. Niemand hoefde toch aan te twijfelen dat Rudi op 1st stond?", zei hij wanhopig. Met ehouden kwaadheid spreekt hij ir het Russische jurylid dat vol- is hem zijn zoon de das heeft om- ia an. „Want Rudi bokste toch veel ter dan die Mexicaan?" Voor vader bbers hoeft boksen niet meer op Olympische programma. „Ik heb twee Spelen meegemaakt, maar is bar en boos." loeder Lubbers vond het een ver- letige zaak en was terneergeslagen, m de andere kant echter bezorgd: k zou nog niet hebben geweten hoe gevolgen zouden zijn geweest als Ji tot winnaar was verklaard. ;chien was hij heelhuids de ring jekomen, maar de kleedkamer had vast niet gehaald." iMEXICO-STAD René Pijnen, een van de grote mannen in de Olympische wielerstrijd op de weg, was na aankomst een ver bitterd man. „Die vierde of vijfde plaats interesseerde mij niet meer. Als het nu nog om brons was geweest, had ik er zeker voor gereden", zo luidde zijn verklaring voor het feit dat hij zeker vijf tig meter voor de finish geen moeite meer had gedaan om de Fransman Abrahamian nog voorhij te komen. led. tijd: 5.00 uur: schermen, series degenequi- 7.00: kano finale K-1 heren, worstelen eks-romeins; zwemmen, series 200 m slag heren, series 200 m rugslag da- s, series 1500 m vrije slag; volleybal en Peru (d), Korea Tsj.slowakije Mexico Brazilië (h), Polen st-Duitsland (h). Bulgarije Japan Ver. Staten België (h); waterpolo derde en vierde plaats; 7.30: kano finale C-1 heren; 8.00: kano finale K-1 heren; 18.00: kano finale K-1 dames; 18 00 hockey twee wedstrijden ostronde; i£eit 18.30: kano finale K-2 heren; 9.00: kano finale C-2 heren; 19.30: kano finale K-2 dames; I.00: kano: finale K-4 heren; II.00: paardesport grote prijs dres- Rii- gs. en in g. .50 12.30: waterpolo finale; H.0 1.00: basketbal om 7e en 8e plaats |ië Spanje; 14.00: zwemmen series torenspringen [en, finale 200 m rugslag dames, finale p m rugslag heren, finale 400 m wls- Islag dames-, bi .30: basketbal om de 5e en 6e rf®* [ats Mexico Polen; nel. 02.00: schermen finale degenequipeB; te.00: gymnastiek finale onderdelen in- lid. dames; 03.00: basketbal om 3e en 4e plaats bland Brazilië; M.30: basketbal finale Ver. Staten d Siavië. ten, mdmi tijd len, iaat] ude 3.50, ïame r 100 Pa tddcn den. ■s pa| „Ik had me kapot gereden toen de twee Italianen in de kopgroep zaten en om beurten demarreer den. Je wilt er toch bij zijn. Die tegenacties hebben mij mijn souplesse gekost", aldus de Bra bander, die met zijn vijfde plaats maar matig beloond werd voor het beulswerk dat hij in de 196 kilometer lange rit had gedaan. (Van onze radio- en tv-redactie) René Pijnen reageerde heftig op de suggestie dat hij zich misschien wat te vroeg in het strijdgewoel had be geven. „Ik had er alles op gezet om prijs te rijden", beet hij van zich af „Kijk naar die Fransman Abrahami an die uitgeput net voor mij over de meet ging, kijk naar de gevaarlijke Belg De Vlaeminck, die met zijn tong op zijn stuur reed. Zij konden het niet, hadden niet genoeg conditie voor een dergelijke krachtsinspan ning. Ik wel. Daarom reed ik van meet af aan voorop". Het was een hard gelach voor Pij nen dat de. Deen Mortensen, die zich in de totale strijd niet had laten zien, in de laatste kilometers het zilver voor zijn land veilig stelde. Meer waardering kon de Brabantse boe renzoon opbrengen voor de Italiaan Vianelli die goud won en voor de Zweed Goesta Petterson die dankzij een geweldige solorush in de laatste en achtste ronde het brons greep. De zware inspanningen van Pijnen kregen al in de eerste kilometers gestalte toen hij de grote man was bij de achtervolgers die een kopgroep van vijf man achterhaalden. De Itali aan Bramucci, de Hongaar Takazs, de Rus Neelubin, de Deen Hansen en de Spanjaard Lara waren al snel ontsnapt. Hun avontuur was van kor te duur. De poging ontketende slechts een nieuwe demarrage waarbij elf renners waren betrokken. Pijnen en Jansen waren er ook bij, de Italiaan Vianelli ook. Beslissend Deze formatie bleek beslissend te zijn want na 122 kilometer had men anderhalve minuut V/oorsprong MEXICO-STAD Voor de 26-jarige ^Tsjechische Vera Caslavska was haar riomf in Mexico zo mogelijk nog groter dan vier jaar tevoren. Niet alleen werd ïjj woensdag weer Olympische kampioene "achtkamp, met haar overwinning bespoe digde zij ook het ja-woord voor haar landgenoot Jozef Odlozil. Want Vera Cas- iri'avska heeft de beslissing om in Mexico- Hfstad te trouwen laten afhangen van haar succes op de achtkamp. Zij toonde zich tijdens de oefeningen genaakbaar. Met een totaal van 76.25 •unten konden de Russinnen Sinaida (oronina (76.85) en Natalia Koetsjinska (76.75) de „prima vera" niet benaderen. Vera's huwelijk op 28 oktober in de Pad Tsjechische ambassade in Mexico, is het einde van haar door successen gekenmerkte carrière. In Tokio won zij iken 80ud op de acMk&mp.de paardsprong en de evenwichtsbalk. Ondanks haar voortreffelijke prestaties kon Vera haar ploeg niet aan x 0 goud in het landenklassement helpen. Hoewel nogt wee Tsjechische turn- ks f'isters bij de eerste tien eindigden, bleek de Russische overmacht te groot. j°ngei b; PunU i Voroi Vera Caslavska op de grote groep waaruit Joop Zoe temelk inmiddels was verdwenen. De blonde Zuidhollander had in een scherpe bocht na een korte afdaling zijn frame gebroken. Het duurde kostbare seconden voordat hij van een algemene volgwagen een nieuwe fiets kreeg» Dat was echter een Mexi caanse, die voor Zoetemelk veel te laag was. Na 75 kilometer stapte hij af. Intussen waren de Tsjech Jan Smolik en de Deen Mortensen uit de grote groep ontsnapt en juist toen zij de vluchters hadden ingehaald, de marreerden Andersen, Yardy en Pij nen. De voorsprong van het drietal liep op tot 40 seconden. Harrie Jansen miste deze slag. In een razendsnel tempo ontwik kelde zich de ontknoping van de wedstrijd. Pijnen en zijn vluchtmak- kers werden teruggepakt en toen sprong Mortensen de vrije ruimte in. Hij werd gevolgd door de Italiaan Vianelli. Tien kilometer voor de fi nish overmeesterde de Italiaan de eenzaam achtergelaten Mortensen. Als op vleugels snelde Viannelli naar de eindstreep waar het goud wachtte. Solorush Anderhalve minuut later sleepte Mortensen zich over de streep. Ver rassend kwam de Zweed Petterson als derde over de finish. Uit het niets was de blonde Zweed naar voren ge komen, een lange solorush besloot hij met een prachtige derde plaats. Op een eervolle elfde plaats eindig de Jan Krekels, die zich ter wille van eerst Jansen en Pijnen en later Pij nen alleen had moeten opofferen. „Toen die kopgroep met Jansen en Pijnen -ontsxond moest ik noodge dwongen afstoppen", zei hij spijtig. Harrie Jansen tenslotte kwam als 24ste binnen. Met een pijnlijk gezicht streek hij in de Nederlandse box neer. „Het zijn hier niet je benen die pijn doen, het is je hele lichaam. Maar wie had ook zo'n warme dag verwacht." DEN HAAG De voetbalwedstrijd Zwart Wit- SSS. die zaterdag in Rot terdam zou worden gespeeld in klas 2B van de zaterdagamateurs, is uitgesteld. Dinsdag overleed volslagen onverwacht het 19-jarige lid Dick Hoogvliet toen hij met enkele collega's een partijtje voetbal speelde tijdens de lunchpauze op de Hofka-bandenfabrlek. Zaterdag vindt de begrafenis plaats, reden waar om SSS bij de KNVB om uitstel van alle wedstrijden vroeg en vanzelfspre kend kreeg. De Nijmegense club NEC heeft woensdag op eigen terrein met 31 van Borussia Mönchengladbach ge wonnen. Bij de rust was de stand 1—1. Het Noordierse voetbalelftal heeft woensdag in Belfast Turkije met 41 verslagen in een wedstrijd voor groep 4 van de voorronden van het wereldkampioenschap 1970. Bij de rust was de stand 11. Het Italiaanse voetbalelftal heeft woensdag in Cardiff met 1—0 gewon nen van Wales in een wedstrijd voor groep drie van de voorronden van het wereldkampioenschap 1970. Bij rust was de stand nog 0C ten dele weggenomen toen Jan Piet Fokker in de tiende minuut na de rust uit een strafcorner via het been van doelman McPherson feilloos inschoot Lang duurde de vreugde over het openingsdoelpunt niet. Na een opeenstapeling van missers door de Nederlandse verdedigers bracht onze in Nieuw-Zeeland wonende landgenoot Jan Borren de stand op gelijk niveau: 11. Mooie doelpunten De Oranjeploeg was evenwel niet aangeslagen door deze toch wel prie mende treffer. Met de wil om te win nen trok zij weer ten aanval. Een schot van Thole uit een mooie combi natie wist McPherson nog te keren, maar in de 23ste minuut moest hij capituleren toen Frans Spits na een prachtige aanval en gelanceerd door Arie de Keyzer voor hem verscheen. Beheerst plaatste Spits de bal in het net. Een juweel van een doelpunt, dat twee minuten later door een der de werd gevolgd en dat ontstond uit een snelle, doortastende combinatie Weemers - Spits - Ter Haar, waarbij laatstgenoemde de beslissende slag gaf: 3—1. De Nieuwzeelanders probeerden wel door sterk in de aanval te gaan de nederlaag af te wenden, maar onze defensie hield het hoofd koel. Behalve de strijd tussen de vier ploegen die de halve finale „net" hebben gemist (Nederland, Nieuw- Zeeland, Spanje en Kenia) hebben ook de lager geklasseerde elftallen gisteren gespeeld. De eindstand werd: 9 België, 10 Frankrijk, 11 Oost- Duitsland, 12 Engeland, 13 Japan, 14 Argentinië, 15 Maleisië en 16 Mexico. Goed ivoordje De leiders van het Pakistaanse hockeyelftal, dat tot de laatste vier is doorgedrongen, hebben beloofd een goed woordje te doen voor de Ja panse coach Hideo Ichikawa, die vol gens de Pakistani door de Japanse regering voor zijn leven uit de hoc- keybond is gestoten. Zoals bekend liep de Japanse ploeg in de wedstrijd tegen India van het veld toen scheidsrechter Young bij de stand 00 om totaal onverklaarbare rede nen de Indiase ploeg een strafbal had gegeven. Hichikawa slaagde er niet in zijn spelers weer binnen de door de scheidsrechters gestelde termijn van dertig seconden binnen de lijnen te krijgen. -*• Met een ruime voorsprong op zijn laatste concurrent gaat de Ita liaan Vianelli juichend door de finish van de individuele wegwedstrijd over 196 kilometer. SCHIETEN De 39-jarige Poolse legermajoor Za- pedski was gisteren duidelijk de sterkste op het Olympische onderdeel snelvuur pistool. Hij won goud met een nieuw Olympisch record (593 treffers). De Pool bleef juist de Rus Soeleimanov, de Oost duitser Dürlng en de Roemeen Roska voor. Dezen eindigden gelijk en moesten ln een barrage strijden om zilver en brons. De Roemeen won het zilver. In een tweede barrage won de Rus het brons. De Amerikaan Anderson heeft de gou den medaille gewonnen bij het schieten vrij geweer in drie houdingen. Het zilver was voor de Rus Kornev en het brons ging naar de Zwitser MUUer. Anderson behaal de 1157 punten tegen Kornev 1151 en MtlUer 1148. De resultaten bij het liggend schieten van Kornev en de Zwitser Volgt, die op de vijfde plaats eindigde, beteken den met 398 punten evenaring van het wereldrecord. BASKETBAL 0 De strijd in de Olympische basketbal- tornooi is voor een deel ten einde. De plaatsing van de negende tot en met de zestiende plaats is bekend. De eind rangschikking vanaf de negende plaats luidt na de gisteravond gespeelde wedstrij den: 9. Porto Rico. 10. Bulgarije. 11. Cuba. 12. Panama. 13. Phlllppijnen, 14. Korea, 15. Senegal, 16. Marokko. Geen Nederlander meer in volleybalfederatie MEXICO-STAD Nederland heeft in het bestuur van de Internationale volleybalfederatie geen vertegen woordiger meer. Voor het aftredende bestuurslid G. J. van der Wild (secre taris NeVoBo) werd de Peruaan José Pezet gekozen. Deze versloeg in de tweede ronde de Nederlandse kandi daat H. H. Spruit (penningmeester NeVoBo). De Fransman Paul Libaud werd herkozen als president Op het congres werd besloten de wereldkampioenschappen in 1970 in Sofia te houden. Volgend jaar wordt het tornooi om de wereldcup in Oost-Duitsland gehouden. MEXICO-STAD Tsjecho-Slowa- kije en Rusland geven elkaar in het Olympische volleybaltornooi weinig toe. Woensdag versloegen de Tsje chen België ln drie sets, terwijl de Russen in vier sets van Mexico won nen. Indien de nog steeds ongeslagen Tsjechen in hun voorlaatste wedstrijd van Polen winnen, zal de laatste wedstrijd van het tornooi, waarin de Russen en Tsjechen tegen over elkaar komen te staan, inder daad een finale worden, omdat de Tsjechen door het. slechtere setge middelde (2110 tegen Rusland 208) bij verlies toch nog het Olym pisch goud zal ontgaan. Bij de dames blijkt in vier jaar weinig veranderd. Japan en Rusland die in Tokio goud en zilver wonnen, zijn nog ongeslagen. Voor de beslis sende strijd zijn de Japanse dames, die nog geen set in dit tornooi hoef den af te staan, favoriet. SCHERMEN Frankrijk. Rusland, Hongarije en Roe menië hebben zich woensdag geplaatst voor de halve eindstrijden floretschermen dames (equipes). Stand Heren: Stand dames: Tsj. Slowakije 7 14 Rusland 6 12 Rusland 7 13 Japan 5 10 Japan 7 12 Peru 6 9 Oost-Duitsland 7 11 Tsj.Slowakije S 8 Bulgarije 7 11 Polen 5 8 Ver. Staten 7 9 Korea S 7 België 7 9 Mexico 6 6 Brazilië 7 7 Ver. Staten 6 6 Mexico 7 7 BOKSEN MEXICO-STAD Het Zuidsla- vische waterpoloteam heeft zich da rik zij de geweldige 172 overwin ning op Japan geplaatst in de halve finales. Het grootste slachtoffer van de Zuidslavische doelpuntenwoede is echter niet Japan, maar Oost-Duitsland dat met lede ogen moest toezien dat Zuidslavië door de ze monsteruitslag een beter doelge- middeld kreeg en daardoor de halve finales bereikte. De Zuidslaviërs moesten een zege behalen met een marge van minstens twaalf doelpunten om de laatste vier te bereiken. Oost-Duitsland had 11 punten en de cijfers 662, Zuid slavië 9 punten en de cijfers 4816. De Japanners namen in de eerste speeltijd zelfs de leiding zodat de vooruitzichten van de Oostduitsers, die op de tribunes Japan luid aan moedigden, een plaats in de halve finales nog beter leken. Dit was het enige wapenfeit van de Japanners in deze wedstrijd. Ondanks het uitste- LONDEN DWS. zonder Rensenbrink en Flinkevleugel, heeft ln Londen de eer ste wedstrijd tegen Chelsea uit de tweede ronde van nel tornooi om de Jaar- beursstedenbeker met 0—0 afgesloten. Er waren 30.000 toeschouwers. De tweede wedstrijd tussen belde clubs is vogende week woensdag in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Leeds United heeft de tweede ronde be reikt. Op eigen terrein won Leeds met 3—2 van Standard Luik (België). De returnwedstrijd tussen Grasshoppers en Napoll eindigde ln Zürlch ln een over winning van 1—0 voor de Zwitsers. De Italiaanse ploeg kwalificeerde zich •,°son- danks voor de tweede ronde door een zege met 3—1 in de eerste wedstrijd. De eerste wedstrijd voor de tweede ron de tussen Aberdeen (Schotl.) en Real Zara- goza (Spanje) eindigde woensdagavond in Aberdeen in een Schotse zege 2—1. Bij rust was de stand 1—0 voor Aberdeen. kende werk van doelman Ishii was er voor de Japanners geen houden aan toen de Zuidslavische doelpuntenma- chine ging draaien. Topscorer werd Zoran Jankovic met negen treffers. In de halve finales ontmoet Zuidslavië Hongarije terwijl Rusland tegen Italië speelt Groep A: 1 Hongarije 2 Rusland 3 Ver. Staten 4 Cuba 5 W.-Duitsland 6 Spanje 7 Brazilië Groep B: 6—12 1 Italië 610 2 Zuidslavië 67 3 O.-Duitsland 67 4 Nederland 64 5 Japan 61 6 Mexico 61 7 Griekenland 8 Egypte 7—9 7—6 7—3 De Verenigde Staten zijn woensdag als het meest succesvolle land in de kwart finales van het olympische kokstoernooi doorgekomen. De Amerikanen hebben ze ven boksers in de halve finales. Rusland en Polen, die het vorige Olympische boks- toernooi beheersten, hebben respecUeve- Iijk zes en vijf halve-finalisten De grootste verrassingen waren woensdag de nederlagen van de Rus Evgeni Frolov en de Amerikaan Armando Muniz. Frolov verloor op punten van de Cubaan Emrique Regueiferos. Twee Olympische kampioe nen van Tokio, de Rus Lagoetin en de Pool Grudzien, bereikten de halve eind strijden. Lagoetin werd het door de Roe meen Kovacs niet al te moeilijk gemaakt, terwijl Grudzien de Italiaan Pertriglia geen enkele kans gaf. O LUGANO Nederland heeft in de zesde en voorlaatste ronde van de schaakolympi ade le Lugano een maximale overwinning (4—0) behaald op het zwakke Costa Rica. Dit zal echter waarschijnlijk maar weinig baten. De grote concurrent voor de tweede plaats. Canada, speelde namelijk verras send goed tegen leider Hongarije en sloot de zitting met een gelijke stand Ohaf. Canada zal de nederlaag mogelijk kun nen beperken tot l'/t—2Vj zodat Nederland met nog één ronde te spelen een ach terstand van 1punt zal moeten goedma ken. In de ochtenduren eindigde de afgebro ken partij van Kuijpers tegen zijn Cana dese tegenstander Macsasy volgens de ver wachtingen in remise. De theoretische kennis van de Costa RJcanen bleek daarna ernstig tekort te schieten en ook aan het comblnatoire vermogen schortte nog wel hel een en ander. Nederland speelt in de zevende ronde tegen Ierland en Canada ontmoet Para guay. Groep 4: België Ierland 3—1. Neder land Costa Rico 4—0. Hongarije Cana da Vsl/x (voorl)). Paraguay Monaco 'li—2'/» (voorl.). Ver. Staten 35 22 24 Rusland 15 18 16 Frankrijk 7 1 4 Oost-Duitsland 5 •1 5 Hongarije 4 6 9 Australië 6 Gr. Britannië 4 4 3 Japan 4 1 Tsjechoslowakij e 4 1 1 Polen 4 0 7 West-Duitsland 3 7 7 Kenia 3 4 1 Roemenië 3 3 0 Italië 2 4 8 Nederland 3 1 Iran 2 1 2 Zweden 2 i Turkije 2 0 Denemarken 1 4 2 Mexico 2 0 Finland 1 1 0 Ethiopië 1 1 0 Zuidslavië 1 1 0 Nieuw-Zeeland 1 0 2 Tunesië 1 0 1 Bulgarije 0 3 1 Oostenrijk 0 2 1 Cuba 0 0 Canada 0 2 0 Mongolië 0 1 3 Zwitserland 1 3 België 0 Brazilië 0 1 Jamaica 0 1 0 Noorwegen 1 0 Argentinië 0 0 1 Taiwan 0 0 1 MEXICO-STAD Na de wegwedstrijd van de wielrenners zijn acht van de deelnemers gecontroleerd op het gebruik van verboden stimulerende mid delen. Voor de urineproef moesten zich melden de eerste drie uit de wedstrijd, dus Vianelli, Mortensen en Gosta Pettersson en vijf door het lot aangewezen renners. Dat vijftal bestond uit: Conti (Ita), Bolanos (Esa), Pachon (Col), Huchsmidt (Zwi) en Gustavsen (Noo). .cw.u.vt.ciwcudÜL». acht renners zün bij de controle geweest, nadat tijdens de voorlaatste in Kie'iThet wereldrecord'drukkenaöpuf76 ronde door de luidsprekers was bekend gemaakt wie zich dienden te melden. i7?s8k!?rnShnBa^tvandffP Oök de Zwitser Huchsmidt, die al in de tweede ronde was afgestapt. Het on- 17.7.5 Kg op naam van de rin Kangasnleml. Tr. die in Mexico goud veroverde. derzoek by Vianelli had een negatief resultaat. -X- De Britse Marion Coakes is de eerste amazone die in een Olym pisch tornooi het onderdeel paard- springen heeft gewonnen. MEXICO-STAD Voor het eer' heeft een amazone zich gemengd de strijd om de medailles bij Olympisch springnummer. Dat gisteren de 21 'arige Engelse am;' ne Marion Coakes die met haar k' ne paard Stroller de zilveren med le veroverde. Zij werd tweede ac! de Amerikaanse Olympische k pioen en veteraan Steinkraus (43 Snowbound, maar bleef de oud- reldkampioen David Broome uil I geland (brons) voor. Dat de strijd om goud tussen Steinkraus en miss Coakes zou gaan stond reeds na de eerste ronde van het jachtspringconcours (bestaande uit twee delen) vast. Na de eerste ronde waren alleen zij foutloos rond gekomen over de veertien hindernis sen met zeventien sprongen. De acht tien besten uit dit eerste onderdeel mochten starter bij het puissan- cespringen. Daarbii maakten zowel Steinkraus als miss Coakes dezelfde fouten. Het brons was voor de En gelsman David Broome die bij een barrage met °en gewaagde race de beste tijd maakte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 15