RADIO ONTVANGST MEXICO LOOPT ALS KLOK dagelijks'n goede portie vlees AMADEUS NTS en NRU tevreden Geweldig brok team-werk grieperige agenten v-portret Mussert trkeerd uitgepakt Maasstadspelers met Pirandello Rigoureuze doorbraak Ton Hasebos komt met H veredeld Hoepla Vanavond pittige discussie op tv Anderhalf jaar minder straf voor overvaller Zweedse order voor 2 miljoen bij DAF tea DINSDAG 23 OKTOBER 1968 VARA bracht gisteravond rootste deel van haar uitzending met voorbereiding op de aange gde enquête, gericht op de Ameri e presidentsverkiezing. Uitvoerige •tten van de voornaamste kandi en eenvoudiger impressies van lerigen werden getoond. Daarna men wij dat volgens de jongste natie Nixon 43 procent van de nonnen achter zich heeft, Hurrt- y 31 en Wallace 20. VARA-enquête is in Amerikaanse drukker besproken dan in de landse. De Amerikaanse pers ver ziek erover, dat Nederland zich zighoudt met verkiezingen in de e VARA heeft niet te klagen over ïstelling: 20.000 kijkers hebben deelnameformulier aangevraagd, iet allemaal zal opleveren kunnen ijdagavond vernemen, documentaire over A.M. de Jong >ns artistiek gezien niet mee. liet op logische wijze geknipt en ;t, zodat er een onnodige rommel- mtstond. Het was bepaald niet r goed geweest wanneer men de gesprekken achter elkaar in van door elkaar had ingebouwd, oaarderen we het. dat deze grote ver nog eens in de herinnering is jebracht en daarom willen wij log meer kritiek uitspreken. Het is bereikt, dat is 't voornaamste. hele teleurstelling was het voor Amersfoortse waterbouwkundige lom dat hij zo spoedig struikelde vrij gemakkelijke vragenreeks 'ilmsterren in de quiz. Wij hadden graag weer teruggezien. De heer aard uit Amsterdam, die zijn kans mocht pakken, deed dit tip en kwam zijn voortgezette na een jaar verlet glansrijk door. ;w YORK Bijna duizend poli enten hebben zich maandag in York in het kader van een lang- •aan-actie voor salarisverhoging gemeld. Ze gaven allen als reden hun thuisblijven „Hong- griep" op. Hun vakbond, waar- 22.000 agenten zijn aangesloten, dit de aannemelijkste ziekte, at er inderdaad zo'n griepvirus merika rondwaart, agenten, die wel dienst deden, irden parkeerbonnen af te geven verboden plaatsen geparkeerde weg te slepen. Volgens com- ris Leary is de openbare veilig- tot dusver niet in het gedrang jmen. Er zijn o.a. rechercheurs schakeld bij de patrouilledienst. an onze radio- en tv-redactie) LVERSUM „Wij twijfelden n, of het televisieportret dat Paul oeven heeft gemaakt van Mus- wel beantwoordde aan de be ng van de samensteller. Wij Bden, dat het geheel aanleiding geven tot oordeelvorming over de malige NSB en de figuur van sert, waarvoor wij geen verant- rdelijkheid kunnen nemen. Daar- lebben wij de opinie van dr L. ong (De Bezetting) gevraagd en vas het met ons eens". zei een woordvoerder van het O-bestuur in aansluiting op de •deling, dat de VPRO morgen- id het aangekondigde tv-portret ir A. A. Mussert niet zal uitzen- r De Jong zei ons. dat onvolle- eid in de aangedragen feiten en •r terughoudend commentaar, be- d als vorm van objectiviteit, een eerde indruk kunnen wekken, amensteller heeft de feiten voor elf laten spreken, maar zij doen niet genoeg. Hij wilde een beeld van de politieke figuur die sert was, los van de emoties die golden. Dat is niet goed gelukt, in verband met de statements zijn vroegere aanhangers". ettemin wil dc VPRO. in overleg dr L. de Jong en met Paul Ver- ■en. proberen of er door het brengen van wijzigingen nog een elijkheid bestaat, dc documentai- lo te verbeteren dat zij later nog worden uitgezonden. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Terwijl U op Uw gemak zit te kijken en te luisteren naar tv- en radio-uitzendingen van de Olympische Spelen, hebt U er geen voorstelling van, wat een ge weldig brok goed team-werk er ach ter de schermen moet worden verzet om U deze service te bieden. Maar het werk kan met vreugde worden gedaan, want tot nu toe zijn alle angsten ongegrond gebleken: de ontvangst uit Mexico loopt als een klok, de verbindingen zijn uitstekend en aan het wedstrijdprogramma wordt punctueel de hand gehouden. Natuurlijk kennen ze de spannende momenten, de sportafdelingen van NTS en NRU, als er belangrijke uit zendingen op tijd de lucht in moeten, maar er hebben zich in 't geheel geen obstakels in de bericht-overdracht voorgedaan. Voor de radio is er een vaste lijn verbinding met Mexico, die 24 uur per etmaal wordt onderhouden en ook gebruikt, want het meeste nieuws komt, door het tijdsverschil, in de nanacht en vroege ochtenduren binnen. De NTS ontvangt de beelden feil loos via satelliet ATS-3. die de plaats van de mislukte Intelsat III heeft ingenomen, en het geluid komt bin nen via kabel en Early Bird. Ook hier wordt het meeste naar binnen gespeeld in de gevorderde nachtelijke uren. Weinig slaap De hard-werkende thuisfronten on derhouden zoveel mogelijk wisseling van werktijden, maar dat neemt niet weg dat er weinig slaap wordt geno ten. De NRU heeft haar tenten voor dit sportgebeuren opgeslagen in de KRO-studio, waar de post dag en nacht door bezet is, omdat het mate riaal dat 's nachts binnenkomt met een moet worden verwerkt voor de diverse uitzendingen en bij de NTS is het al niet anders. Beide media hebben twee eindre dacteuren voor de uitzendingen en die zijn een van beiden steeds aan wezig. Verder wisselen tal van func tionarissen: presentators. nieuwsle zers. redacteuren, allerlei technici en tenslotte ook cantineverzorgers, want zonder eten en drinken 'kan een mens niet werken. Voor hen allen zijn deze twee we ken Olympiade een veeleisende, zwa re opgave, die echter tot nu toe met de meeste ambitie en opgewektheid wordt verslagen. Alles verloopt dan ook boven ver wachting. Het blijkt dat de organisa toren in Mexico, die zulke slechte proefuitzendingen maakten, nu het er op aankomt schitterend meewerken. Alles begint stipt op tijd, ook al plenst de regen neer en men houdt de wedstrijden voorbeeldig in de hand. Kleuren Ook de Mexicaanse televisie weet van wanten. Keurig afgewerkte re portages worden rechtstreeks dan wel op beeldband vastgelegd snel overgeseind via de satelliet en het enige waarover lichtelijk wordt ge klaagd, is de onbestendigheid van de kleuren: deze lopen echter van rede lijk tot heel goed. Opmerkelijk is, dat zich nog geen enkele narigheid heeft voorgedaan: „Het loopt bijna té glad", zegt het NTS-team, dat wegens de beeldover brenging grotere zorgen had dan dat van de NRU. „maar laten we hopen, dat het zo blijft!" Omdat voor de sportafdelingen het gewone werk ook doorgaat, zijn er voor deze weken extra free lance krachten voor het programmawerk aangetrokken. U hebt waarschijnlijk wel gezien, dat Joop van Zijl de NTS al eens een handje heeft geholpen bij de presen tatie en dat er ook een nieuw gezicht is verschenen, nl. dat van Hugo Wal ter. Zo is alles tot op heden heerlijk meegevallen voor NRU en NTS, en wij als luisteraars/kijkers kunnen daarvan volop profiteren. Vanavond kunt u bij de NTS de eerste aflevering zien van een nieuw programma, waarin amateurgroepen, die zich bezighouden met toneel spelen, musiceren of koorzingen, ge legenheid krijgen zich te presenteren aan de kijkers. De spits wordt afgebeten door de toneelgroep De Maasstadspelers, die met het spelen van zijn stukken de Italiaanse schrijver Luigi Piran dello eren ter gelegenheid van het feit dat hij een eeuw geleden werd geboren. U ziet (Ned. 2, 9.35 uur) eerst enkele repetitie-opnamen, bij welke gelegenheid deze foto werd gemaakt, en daarna fragmenten uit enkele spelen. De repetitie-opnamen werden gemaakt om een indruk te geven van de grote toe wijding, waarmee deze amateurspelers zich aan hun hobby overgeven. Maar de resultaten zijn er dan ook naar, zoals u zult zien. De Maasstadspelers kunnen een tv- uitzending heel goed aan. Hun regisseur is Piet van der Meulen van het Nieuw Rotterdams Toneel en dat zegt ook veel. VANAyOND TE ZIEN (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgenavond presenteert de VPRO op Ned. 2 om 7 uur een nieuw onthullend jongeren programma „Later", dat onder regie staat van Ton Hasebos, die ooit het idee voor Hoepla lanceerde. „Later" is afgeleid van de zin „Mond dicht, dat snap je later wel" en het wordt vooral praten onder el kaar. Geen beat, geen lichteffecten, geen adembenemende decors en geen buitenlandse gasten, maar frank en vrij spreken over zaken die met de toekomst hebben te maken. Die zaken houden verband met on derwijs, scholierenbelangen. militaire zaken, politiek, sexualiteit en genera tieconflicten. Het eerste programma krijgt een introducerend karakter, aangezien de redactie verder wil in gaan op reacties en suggesties van jonge kijkers. Die redactie omvat behalve VPRO-medewerkers twee leraren en vier leerlingen van het Casimir-ly- ceum in Amstelveen. De VPRO kondigt dit alles beschei den aan, maar wie Ton Hasebos zelf hoort over de plannen voor Later krijgt een ander idee. Hasebos, van origine fotograaf en via zijn lieve kinderuitzending Kabouter Kandelaar programmamedewerker en ten slotte hoofd van de afd. jongerenprogram ma's van de VPRO geworden, houdt van vrij ruwe taal en kondigt daarin o.m. aan. dat er veel aan sexuele voorlichting zal worden gedaan. Het lijkt hem goed om bijv. het taboe van de masturbatie te doorbre ken via een gesprek met een jongen die deze veelvuldig bedrijft. Ook is hij er voorstander van, dc jeugd vroeg te vertellen over vroege huwe lijken. ontrouw en echtscheidingen „die het gevolg zijn van bepaalde afspraken in dc maatschappij". Hij heeft ook in 't hoofd, jongelui voor te lichten over legale wegen om te ontkomen aan de militaire dienst en meer onverdroten informatie, waarbij het gordijn van de schone schijn moet vallen. Er wordt aandacht besteed aan het feit dat jongeren van nu een com merciële belangengroep vormen: „en in feite een belangengroep voor ie dereen; de commercie ziet ze wel als zodanig, de politici echter niet". De politici, aldus Ton Hasebos, bemoeien zich niet met de jongeren, er is wel (Van onze radio en tv-redactie) HILVERSUM Gezien de ge sprekspartners die vanavond (8.45 uur) in NTS' Denk-beeld i tegenover elkaar zullen zitten, kunt u een pittige discussie verwachten. Drs. S. J. Doorman, lector aan de VELD VOOR BIJ Al een mammoetwet, maar die houdt zich niet bezig met de persoonlijk heidsvorming. Zo zegt Hasebos nog veel meer over Later, dat een nieuw karakter heeft in die zin, dat het programma zal moeten worden gevoed met weer klanken uit het jonge kijkpubliek, hoewel ouderen ook welkom zijn. Dat het in vormgeving relaties zal hebben met Hoepla, spreekt hij niet tegen, evenmin als de bewering, dat het een soort „veredeld Hoepla" gaat worden. Maar als het goed is, moet Later een eigen leven gaan leiden en we moeten afwachten, hoe dat zich zal ontploooien. AMSTERDAM Het Amster damse gerechtshof heeft een der vier daders van de mislukte gewapende roofoverval op de kantoorhouder van het sociaal fonds bouwnijverheid in Utrecht, de 37-jarige hulpvakarbeider Joop van L. uit de Domstad veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Dat is anderhalf jaar minder dan waartoe de Utrechtse rechtbank hem in eerste instantie had veroordeeld. De niet voor een kleintje vervaarde 59-jarige kantoorhouder W. C. van Sas, voorkwam op 15 september vo rig jaar door zijn resoluut en kracht dadig optreden dat de 90.000. die gereed lagen om naar de bank te worden gebracht, in handen van het viertal terecht kwam. EINDHOVEN Het Zweedse leger heeft bij DAF een opdracht voor ruim twee miljoen gulden geplaatst. De order bestaat uit het leveren van 30 zware opleggers voor het vervoer van rupsvoertuigen, in het bijzonder I de Zweedse S-tanks. De mogelijkheid is er dat deze order later nog met 55 stuks wordt 'uitgebreid. Ned. 1 AVRO 7.06 uur aflevering Julia, daarna reportage expeditie Nepal. 8.20 uur actualiteiten. 9.30 uur De Saint. Ned. 2 NTS 6.15 uur Olympische Spelen. 7.03 uur informatie in Scala. 8.20 uur Dubbelganger. 8.45 uur Denk-beeld: discussie over „Belastinggeld voor moderne kunst?" met o.a. mr. L. R. J. Ridder van Rappard, H. Algra, Gerard van het Reve en Jan Blokker. 9.35 uur Amateurs actief: De Maasstadspelers. 10.25 uur Olympische Spelen. VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 9 8.00 uur kamermuziek. 8-55 uur tweede lezing Revolutie in de detailhandel? 9.05 uur kritisch kunstprogramma Babel: sex en geweld. 10.00 uur Olympische Spelen. Hilversum II AVRO 7.35 - 10 uur amusementsprogramma met o.a. 7.40 uur „Biels Co", 8.30 uur „Mijn naam is Cox" en 9.30 uur quiz Jen centenkwestie". 10.55 uur eigentijdse muziek (NRU). (Een wereld in wording} door John Knittel 13 Aan deze bezitting was een hoeve verbonden met grote stapels hooi en stro met allerlei bijgebouwen voor het personeel en een grote stal, waarin koeien en paarden stonden. Op het hof leefden varkens, kuikens en een grote sint-bernardshond hun vreed zaam leven en alleen wanneer de twee pauwen van de tuinman vanuit de moestui verschenen om met hun glinste rende veren te pronken, geraakten de bewoners van de grote mesthoop in hevige opwinding. Een van de hanen, die heel bezorgd voor zijn harem was, aanvaardde de uitdaging van de kwaadwilligen met hun waaiervormige staarten en joeg ze weer naar de plaats vanwaar ze gekomen waren. Het voormalige hof van de Inwalds lag in de Jura in stof en puin, terwijl het dorp Lützikon daarentegen, dat eens volgens een oude inscriptie op de bezitting van de Inwalds niets anders was geweest dan een conglomeraat van bóeren- hutjes, thans gegroeid was tot een welvarende gemeente, die nu ruim een eeuw zich verheugen kon in de weelde van de vrede en van de burgerlijke vrijheden. Het was heden ten dage moeilijk om het dorp van weleer te herkennen. De boeren woonden in gemoderniseerde huizen met tuinen aan de voor. en achterzijde. Er heerste welstand in die huizen met hun angstvallig verzorgde properheid en zelfs de mesthopen, overblijfsel van de met hun koeien pronkende oudere generaties, waren snel aan het verdwijnen. Honderden auto's snorden de hele dag door het dorp. want dit was gelegen aan de hoofdweg die van centraal Zwitser land naar Bern voerde. Men kon zowel Bern als Zürich in ongeveer een uur met de auto bereiken. Langs deze weg had men tal van voorstadhuizen gebouwd. Hier waren ook tal rijke nieuwe winkels geopend, de bakker bijvoorbeeld had aan zijn winkel een moderne confiserie met grote vensters toegevoegd achter welke vensters hij alle mogelijke suiker-, chocolade- en roomwerken uitstalde. De melk ging niet langer direct van de stal naar de tafel, de verkoop vond plaats in een nieuwe winkel, die aan de Produktieve Coöpe ratie van melkproducenten hoorde. De Ablis, die altijd voer lieden waren geweest, verkochten nu hout, Duitse kolen en andere brandstoffen in een nieuw opgetrokken loods, die aan hun gemoderniseerd huis was verbonden. Een ondernemende familie had een Kodak-winkel geopend en een van de zonen, die op een tekenschool tekenen en schilderen had geleerd, kondigde zich in advertenties als kunstfotograaf aan. De vroedvrouw, mevrouw Nasch, had door middel van een lening bij de dokter van de plaats de middelen weten te verkrijgen om een winkel in sanitaire artikelen te openen, ze verkocht daar ook boeken over gelukkige huwelijken en andere interessante aangelegenhe den en stiekem verkocht ze bellettrie van een zeer bijzonder karakter. De slagers floreerden. Ze hadden Amerikaanse lastauto's. die groter waren dan hun winkelgevels. De krui denierswinkel van Buchhalter nam steeds grotere afmetin gen aan. De kleine man wiens haren als tabaksstrengels vanaf de kruin van zijn kaal hoofd hingen, was veertig jaar geleden koster geweest, nu hield hij er drie bedienden in witte jassen op na. terwijl de zusters Baumann, die vroeger als naaisters bij haar klanten thuis voor zestig centimes het uur vrouwenkleren naaiden, nu in haar eigen winkel zaten, op welke winkels in witte geëmailleerde letters de woorden .Modes pour Dames' prijkten. En zij berekenden de eerzuchtige dochters van Lützikon voor een japon, die een krachtige wind binnen een minuut mijlenver over wouden en dalen met zich zou kunnen voe ren, het loon van een week, twee weken of zelfs een maand. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en de pruikebollen 7*1-2 74. Na een kwartiertje wachten kwam de bus. Lappie en Jonas stapten in en Jonas kocht een kaart. „De vakantie nu al weer om. m rsrrt'." zei de chauffeur. „Ja, en het is fijn geweest hoor." riepen de reizigers vrolijk. De chauf feur knikte tevreden en startte de motor. Daar ging het, terug naar huis.... zonder baard! Langzaam werd alles weer normaal in het dorpje Zeedijkerwijk. Een week later waren alle v.reemde gasten verdwenen en dc rust weerge keerd. Het gewone dorpse leventje kon zijn dagelijkse gangetje gaan, zonder de bemoeienissen van nieuwsgierige badgasten. Jonas en Lappie keken naar de voorraad haar groeimiddelen, die in de kast van hun kamertje stonden. „Wat doen we daar mee, Jonas," vroeg Lappie. FORSYTHE RUIMT T.H. in Eindhoven, heeft op 19 okto ber jl. voor de Raad voor de Kunst een inleiding gehouden, waarin hij zijn standpunt verdedigde dat de overheid tot taak heeft de moderne kunst te subsidiëren. Hij doet dat vanavond weer en aan zijn zijde be vinden zich de heren Jan Blokker en Gerard K. van het Reve. Tegenover hen zitten echter de heren H Algra, mr. H. van Riel en mr. L. J. R. Ridder van Rappard. Men discussieert twee aan twee, bovendien kan studiopubliek op treden als supporters van de debat terende partijen. Wel een uitzending, om letterlijk I in de gaten te houden! (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Vlaamse kij kers, die al lekker waren gemaakt met de komende vertoning van de Forsythe Sage. moeten hun ongeduld nog enkele maanden bedwingen. Er is plotseling voorrang gegeven aan de uitzending van „Ritmeester Buat waarmee de BRT vanavond start. De 10-delige serie zal in Belgie vlugger achter elkaar op het scherm komen, zodat in januari de Forsythe Sage al kan beginnen. Wij zien het slot van Van Lennep's verhaal pas op 9 maart. lljKADlOil VANAV(Wl) Hilversum I 402 m. XRU Nws; 18.46 Act. KRO: Licht lnstr. ens. met sol. ConciUepostbus. '.9 45 Bekend geloven. 20.00 Mod. imermuz. (opn). 20.55 Rev. in i detailhandel. lezing. 21.05 »bel kunstkron. NRU: 00-02.00 De Olymp Spelen 68 in Mexico. (22.30 Nws: .55-24.00 Nws). Hilversum II 298 m. AVRO: Nws. 18.16 Radiojourn. Stereo: Instrumentaal Ixtet met zangsol. bus parle. 18.55 Voor de kin- eren. 19.00 Trefpunt: Ruhr Dor act. zaken. 19.30 Nws. 35 Vanavond: gevar. progr. t om 19.40 Biels en Co (deel strip; om 20.30 Mag lk mij ven voorstellen? Mijn naam Cox!, detect, hoorsp. (deel om 21.30 Centen kwestie, ml*: om -2.00 Lichte muz. "O Nws. 22.40 Rad. Journ. 'TUT: 22.55 Muz. van deze 23.55-24.00 Nws. TELEVISIE VAN tVOM) •"..>6 Reel. NTS: 19.00 Joui n. s1" 03 Reel. AVRO: 19.06 In kleur: Julia -sorry, het goede nummer, TV-feuill. 19 32 In kleur: Mensen tussen Hi- mal en aarde, docum. film over Nepal. STER: 19.56 Recla me. NTS: 20.00 Journ. STER 20.16 Reel. AVRO: 20.20 AVRu's Televlzier. 20 45 Trio muz. amusem. progr. 21.30 In kleur: De Saint, TV-feuill. B.Z.N.: 22.20 Voor wie de kaar- brandteen progTam. van de Bond zonder Naam. NTS: 22.30-22.35 Journ. 23.00-23.30 Teleac: Noten en to nen (les 5. herh.). Nederland IE NTS. 18.15 In kleur: Olymp. Spelen 1968 18.50 In kleur: De Fabel tjeskrant. STER: 18.56 Reel. NTS: 19 00 Journ. 19 03 Scala. 30 "rlS Infnr het trio Barney Wtlcn. 22.51 Nws. 23.00-23.45 Eurovisie: Nl.Xe Olymp. ie Mexico. Hilversum Inform, progr. 20.00 Journ. STER: 20.16 Reel. NTS: 21.2(1 In kleur: Dubbelganger, TV-feutll. 20.45 Denk-Beeld. maand, schakeldiskusste: Be lastinggeld voor mod.kunst? 21.35 Amateurs actief, progr. „ver amateurgezelsch. 22.00 Scala Laat. 22.20 Journ 22.30-23.45 Olymp. Spelen 1968. BELGIë Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 19 10 Zandman. 19.15 Alle dag. magaz. voor het gezin. 19.40 Olymp. herinneringen 19.50 Franse Taalwenken. 19.52 Zoeklicht. 19 57 Meded. 20 00 Nws. 20.25 Een zo grote liefde tv-spel van de Tsjeehoslo- waakse auteur Pavel Kohout. 21.35 Auteurs te gast In onze studio. 22.30 Jazzprlsa. Optre den te Comblatn-la-Tour vai 402 m. NCRV Het levende woord 7 15 Lichte muz met nws en act. (7.40 Olym. journ). TROS: 8.00 Nws. 8.11 Verz. progr. voor de militairen. (8.30 NWS: 8.32-8.42 Act. 9 00-9.10 Ochtendgvm. voor de vrouw), kleuters. 9.55 Stereo: Klass. en _d. gram. muz. 10.30 Voor de vrouw 11.00 Nws. 11.02 P:ek uur: wedstr. progr. 11.45 Act. KRO: 12.00 Gcv. progr. (12.22 Wij vn het land: 12.26 Meded t.b.v. land- en tutnb: 12.30 Nws: 12.41 Act. 13.00 Raden maar...: 13.15 Ondernemend. NCRV 14.00 Stereo: Rad. Kam. ork. en sol. (opn). 14.55 Reis met onbekende bestem ming. hoorsp 15.30 Stereo: La tijns-Amerikaans ork. (gr) 15.45 Stereo: Lichte gram. muz. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Voor de Jeugd. Hilversum II. 298 m. VARA i.oo Nws en ochtendgym. 7.23 Stereo- Lichte gramm muz (7.30-7-35 Van de voorpag.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws en act. 8.20 Stereo: Lichte gramm. muz. (8.30-8.35 Voi.r de huisvrouw i 9.00 Ste reo: Pianorecital. 9.40 School rad 10.00 Lichte gram. muz. 10.50 Voor de kleuters, ll.oo Nws. 11.02 Voor de hulsv: Stereo: Klass. muz. (gr.). 12.00 Licht orgelspel. 12.21 Voor het plattel. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.29 Promena de ork. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Stereo: Pianorecital (gr.). 13,45 Gesproken portret. 14.00 Voor de kinderen. 15.00 Om roep dubbelkwartet. 15.10 Ste reo: Radiokamerorkest. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Operette ro- mn r 16.50 Stereo: Tango Rumba ork. met zangsol. 17.20 Voor de Jeugd. 17.55 Meded. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Lichte voc. muziekles 10 00 Nws. 10.03 Nwe langsp -»1. met comment. 10.30 Big band -en soft swing uit de USA. NRU: 11.00 Nws. 11.03 Int. nws op het gebied van de lichte muz. (12.00 Nws.) AVRO: 13.00 Nws. 13.03 Rad. journ. 13 06 pi.-tenprogr. rM.oo Nws.) '5.00 Nws. 15.03 Arb. vitami nen. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Su perclean dreammachlne. (17.00 Nws: 17.02-17.05 Rad. Journ.). ri i i:\isie MOltGEN Nederland I NTS' In kleur: 07.30-99.00 Olym. Spelen 1968. NTS/NOT 11.00-11 50 School- tel. VPRO: 17.00-17.35 Voor de kinderen. België Nederlands: kanalen 2 en 10: 12.30-14.00 Eurovisie: XlXe Olympiade te Mexico 17.00 11.40 (eugdtelevlsle. Smidje Verholen en de Knap-Mutator 1049: Kille Klansky be reikte het grote gebouw, waarin de ambassade van Nicolagonië gevestigd was en wandelde langs de grim mige wachtpost naar bin nen. „Ik denk, dat je daar mooi op je kop kunt krij gen", gromde deze. „Dc baas is woest!" Klansky verbleekte en trad bibbe rend binnen. Hij wist wat het betekende als doctor Polnyck woest was. Dan zwaaide er wat. Dan rolden er meestal koppen. En hij had gelijk, die Klansky. In de grote hall hing een drukkende sfeer. Doctor Polnyck stond daar al te wachten, als een dreigende donkere schaduw bovenaan de trap, scherp afgetekend tegen het licht van grote vensters. „Blijf daar staan, Klansky". sneed de gevoelloze stem van de doctor door de grote ruimte. .Xuister goed. jij miserabele oorworm. Je bent zeker wel erg tevreden over je meesterlijke plannetje met.de dubbelganger van smidje Verholen, nietwaar? Welnude Dorus Kaaiman voer héél i toevallig in de baai vlak voor ons oude kasteel. En onze helikopter kreeg héél toevallig motorpech en moest een noodlanding maken op zee. Vervolgens werden de heren Bulbac en Verholen héél toevallig gered door de mens lievende bemanning van dat vliegkampschip. En het mag ook bijzonder toevallig heten, dat niemand merkte dat ze de échte smidje Verholen gered hadden. Nee nee. ze denken nog steeds dat het Pjotr Nogrottr is. Tenminste zo staat het in de krant. Wat een aandoenlijk toeval allemaal „Wa... wat denkt U dan dat het is?" stamelde Kille Klansky onthutst. „Die helikopter is gewoon naar beneden geschoten", siste doctor Polnyck. „En als dat zo is. zit kolonel Plimmp er met zijn B.G.D. achter. B.G.D. betekent Sjeems Pond. on je weet wat dat zeggen wil„Sjeems P. pond. dat is m. mijn einde stamelde Kille Klansky. Toen kreeg hij zijn moed terug en riep: „Past U ook maar op! U heeft ze met de helikopter weg laten gaan. U en niemand anders!" „Ik weet het", siste Polnyck. „Daaropi krijg jij ook nog een kans. Ga kijken bij de smidse of Sjeems Pond zich al ergens mee heeft bemoeid

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7