Zendelingen op West-Iriai door kannibalen vermoori Nieuwe wiskunde, voor de ouderen heel erg wennen SER-advies: alle kinderbijslagen moeten omhoog GRUWELIJKE SPOREN GEVONDEN Alfrink: Vergeet goegemeente niet99 VAKBONDEN MOETI MEER REKENEN MET BEAMBTEN cpnur Een woord voor vandaag Dr. Stouthamer hoogleraar VU Dies Kerk en Wereld gaat niet door 2 3 kan best 1 zijn Twee dagen achtervolgd Pijlpunten Reconstructie Ds. Kuyt bij rouwdienst! Preek Achterhoede Kerk Sloterdn maandav dicht u Hallo Mrs. Terrific, er is nu een snellere manier om goedkoop naar Canada te vliegen. ZATERDAG 19 OKTOBI Gisteren hoorde ik een uitspraak na een persconferentie die bleef haken. Er was gesproken over het beroepingswerk en alle problemen van dien. Na afloop zei iemand: „Hebben wij niet God te veel gebonden aan onze organisatorische struc turen?" Dat is niet alleen een vraag aan kerken, maar net zo goed aan mensen. Wij allen begaan soms de fout, dat we God wil len binden aan regels die wij van te voren hebben opgesteld, of vormen die wij hebben overgenomen van onze ouders. Zo moet God werken en anders kan het niet. O, natuurlijk zeggen we het wel niet zo, maar het zit wel diep in ons. En we vergeten dan, dat God werkt volgens Zijn eigen regels en niet volgens de onze. God komt altijd weer op een andere tijd en een andere manier tot de mens, dan wnj ver wachtten. En hoe strakker de structuren en organisaties die wij opbou- wen, hoe meer kans we lopen dat God om die structuren of organisaties heen werkt. Dat is geen vrijbrief om hier op aarde maar niets te regelen. God blijft een God van orde. Maar we mogen nooit vergeten dat Gods orde en rangorde soms heel anders zijn dan de on ze. We moeten de Heilige Geest speelruimte geven om te kunnen werken, anders lopen we de kans dat we hem weg- organiseren uit ons leven. Dan blijft voor ons alleen de dood over. We lezen vandaag: Psalm 105: 23-45. We lezen morgen: Psalm 106 1-12. 4» AMSTERDAM Gisteren heeft dr. A. H. Stoutkamer aan de Vrije Universiteit zijn inaugurele oratie gehouden als gewoon hoogleraar in de microbiologie. Zijn rede was getiteld „Taxonomie, natuurlijke verwantschap en genetica van micro-organismen". Overdracht van genetisch materi aal van de ene op de andere bacterie is slechts in enkele gevallen goed ge lukt Bacteriën blijken namelijk een mechanisme te bezitten, dat bescher ming biedt tegen binnenkomst van genetisch materiaal van andere bac teriën. Dr. A. li. Stouthamer is 36 jaar. Sinds 1963 is hij aan de Vrije Uni versiteit verbonden. Tevens hield de heer C. Pearce zijn openbare les als gewoon lector in de anesthesiologie, een tak van de me dische wetenschap, die hij als „beschermkunde" beschreef. DRIEBERGEN Wegens het plotseling overlijden van dr. J. M. de Jong, rector van het hervormd semi narie Hydepark, heeft Kerk en We-- reld besloten de viering van haar 23e dies niet te laten doorgaan. Dr. De Jong zou op deze dag, zater dag 9 november, een diesrede houden over het onderwerp „Horizontaal en Verticaal". Het bleek niet mogelijk op korte termijn een vervanger te vinden. (Van onze onderwijsredacteur) AMSTERDAM Plus 3 kan best 1 zijn. De kinderen vin den deze wiskunde leuk. Ze be ginnen met verwondering; dat is een goede start voor het leren". De meeste toehoorders in het RAI-zaaitje keken ietwat glazig naar het schoolbord. Het publiek bestond voor een vrij groot deel uit willekeurige bezoekers van de Boekenmarkt, afgekomen op de aankondiging door de luidsprekers, dat er een les van Wolters-Noordhoff zou worden gegeven. En ook nog 'enige mensen kennelijk werk zaam in het onderwijs. Vraag uit die hiek: Je hoort die kinderen allerlei nieuwe termen gebrui ken. Ze hebben het over een commutatieve eigenschap. Is dat niet een nieuw verbalisme? Wiskundeleraar W. J. Kniep stelde voor een van de leerlingen te laten antwoorden. Het werd Arie met een verhaal over 3 x 2 is 6 en 2 x 3 is 6 en over een zeer aparte eigenschap die soms wel en soms niet geldt. Het leerboek geeft het voorbeeld van „je toilet maken". Maakt het verschil of je 's morgens eerst je tanden borstelt en daarna je haar kamt of omge keerd? „Je toil' maken" is commu tatief. Maar *lg lzich aankleden' ligt olgorde van kousen bontsoort, rekken kun je niet Cn Op 't Ogean de Osdorper kreeg annex ct een openbare wisn.„ De klas ,*h prima; lekker pittig bij de u. ording van vra gen. De aandacht an vele toehoor- ders/-schouwers ging echer al gauw van de leerlingen naar het nieuwe wiskundepro gramma zelf; de ken nismaking daarmee bleek een vrij sensationele belevenis. Het gezamen lijk optrekken van algebra, meetkun de en rekenen, de taal van de verza melingen, de start met de Venndia- grammen, het klolrekenen dit alles was vreemd. grammen, het klolrekenen dit alles was vreemd. De 1ste klasser Robbie mocht een probleempje uitleggen. Hij deed het met een vanzelfsprekendheid, die zijn gehoor van volwassenen ontving. De kinderen van die in augustus gestarte brugklas bleken nu al een andere taal te spreken dan de meeste oude ren in de zaal. Verouderd Zo nu en dan ging de discussie in de richting die de uitgever het belan grijkst achite Drs. F. F. de Haan. wetenschappelijk medewerker van de Amsterdamse universiteit merkte op .Mls.doerne wiskunde' vele leerboek i „Moderne wiskunde" vele leerboeken voor andere vakken verouderd aan- doen. Reactie van de heer R. Beumer. directeur van Wolters-Noordhoff: „Elk schoolsysteem krijgt de boeken die het verdient Een uitgever kapt de produktie van een boek dat nog steeds gevraagd wordt, niet af, ook al vindt hij het zelf verouderd". De heer Beumer meende de bal te kun nen terugkaatsen naar de ouders: „Waarom neemt men genoegen met dergelijke boeken die nog steeds worden gebruikt, hoewel ze het niet waard zijn. Wij willen wel anders getuige „Moderne wiskunde". Maar er schijnt weinig bleangstelling te bestaan voor een volksopstand". Ook zonder volksopstand is zich bij de wiskunde een omwenteling aan het voltrekken niet alleen in het voortgezet onderwijs. Uitg. Malmberg heeft onder de titel „Denken en Re kenen" een nieuwe aanpak van het rekenen op de basisschool gepresen teerd. waarmee men spelenderwijze de grondbegrippen van de moderne wiskunde introduceert. Het zijn maar een paar voorbeelden van een nieuwe Afwikkeling die voor de insiders he lemaal geen nieuws meer bevat, maar die eerst nu tot bredere krin gen gaat doordringen. Het maandblad „Jeugd in School en Wereld" heeft een kernredactie gevormd die zich speciaal met het moderne rekenonderwijs gaat bezig houden. „Wiskundigen komen uit him ivoren toren en gaan zich inte resseren voor de problemen van het lager en kleuteronderwijs", zo heet het in het eerste artikel. Met dat al wordt het er voor ou ders niet gemakkelijker op. Men zat in het RAI-zaaltje onwennig te kij ken naar het bord met 2x 3 is 0 en dan: 2x is 2; xis 1. Een kleinigheid, maar het nieuwe begint straks mis schien al zodra het kind naar school gaat, want er is een stroming die vraagt om een goed sluitend systeem van begrippen uit de moderne wiskunde voor het gehele onderwijs. Kan men z'n kinderen dan nog hel pen bij het huiswerk? Drs. H. J. Ja cobs van het Onderwijskundig Stu diecentrum zei hierover bij de discussie in Amsterdam: „Leren is al lereerst een taak van de school, niet van de ouders. Willen de ouders nog eens een ruggesteuntje geven, dan zal DEN HAAG De Sociaal- economische raad is het niet eens met het voornemen van de rege ring om op 1 januari alleen de kinderbijslagen voor derde en volgende kinderen met 1,1 pro cent te verhogen. De SER, die hierover gisteren in besloten vergadering beraadslaagd heeft, acht het ongewenst dat de hui dige verhouding van de kinder bijslagbedragen verandert door een compenserende maatregel in de sfeer van de kinderbijslagen. De raad adviseert alle kinderbijsla gen met 1.1 procent te verhogen, zo wel die van de Algemene Kinder bijslagwet als die van de Kinder bijslagwet loontrekkenden en de Kinderbijslagwet kleine zelfstandi gen, maar dan niet op 1 januari maar bij de eerste verhoging dit na 31 december 1968 op grond van de stij ging van de index van de regelinslo- nen noodzakelijk zal zijn. De regering wilde de genoemde uitkeringen op 1 januari verhogen omdat dan de kosten van levenson derhoud zullen stijgen in verband met de invoering van de Belasting over de toegevoegde waarde (BTW). Wel kan de raad akkoord gaan met een verhoging van de pensioenen het nu worden: met het kind samen naar oplossingen zoeken. Dat is beter dan: „Maar jongen, zie je dat dan niet; het is toch doodeenvoudig." „Het is nu ook voor de ouders niet doodeenvoudig meer". De heer R. Beumer voegde er aan toe, dat de traditie in de cultuuroverdracht on miskenbaar een geringe rol gaat spe len. Voor de toekomst is het belan grijkst dat de kinderen leren een on bekend probleem op te lossen. Toch zou er iets in zitten wanneer de scholen aan belangstellende ou ders wat meer over de nieuwe wiskunde vertelden. Een frisse be handeling van de verzamelingen is best interessant. NINIA (West-Irian) Donderdag 19 september verlieten Phil Masters en Stan Dale de zendingspost Koroepoen. Het doel van hun tocht was, de taal te onderzoeken in het gebied tussen de posten Ninia en Koroepoen en in de dorpen het evangelie te verkon digen. Zij hadden vier dragers bij zich. Stans vrouw en kinderen wa ren de vorige dag met hem naar Koroepoen gevlogen, om bij me vrouw Masters te logeren gedu rende de tijd, dat de mannen weg zouden zijn. Het was het plan van de zende lingen, om naar Loegwat te gaan en vandaar weer terug te keren naar Koroepoen, maar onderweg veranderden zij van gedachten en besloten zij, om door te trek ken naar Ninia. Dat bleek dinsdagavond 24 septem ber, toen wij voor het laatst radio contact met hen hadden. Zij vertel den toen, dat zij zouden overnachten in een dorp in het Wikboen-gebied, dat alles OK was en dat zij door zouden gaan naar Ninia, waar ze donderdagavond of vrijdagmorgen dachten aan te zullen komen. Maar donderdagmiddag kwamen twee van de dragers in Anggoeroek met de tijding, dat Stan en Phil de vorige dag vermoord waren. Onmiddellijk deden wij in samen- erking met de Missionary Aviation NIJMEGEN Kardinaal Al frink heeft gisteren een beroep gedaan op de wetenschapsbe oefenaars, om meer rekening te houden met de „goegemeente". Hij sprak bij de opening van de viering van het negende lustrum van de Nijmeegse universiteit. Iedere gelovige wetenschapsbeoefe ning zal nooit in strijd mogen komen met authentieke geloof van de kerk. Maar de kritische situatie van deze tijd is juist hierin gelegen, aldus de krachtens de aow en aww met 1.1 procent. De raad zegt nog in zijn advies aan minister Roolvink dat de toezeggin gen die het kabinet heeft gedaan bij de parlementaire behandeling van de BTW over compensatiemaatregelen de vrijheid van oordeelsvorming van de raad aanzienlijk heeft beperkt. Het gaat hier om toezeggingen waar van de financiële lasten via een ver zwaring van de premiedruk moeten worden gedragen door het bedrijfsle ven en de overige premiebetalers. Volgens de SER lijkt grote terughou- denheid geboden met incientele ver hogingen van bestaande voorzienin gen. Verder adviseert de raad het be drijfschap voor de bloembollenhandel op te heffen. Het bedrijfschap en de Bond van bloembollenhandelaren hadden al in juli vorig jaar om deze opheffing gevraagd. Het was gisteren feest binnen de SER: de driehonderdste vergadering werd gehouden sinds de oprichting in 1950 Het was ook precies de honder- vijftigste openbare vergadering. Ook was men gisteren enige tijd in beslo ten vergadering bijeen. kardinaal, dat de theologie zich voor de vraag gesteld ziet, wat precies tot dat authentieke geloof van de kerk behoort. Kardinaal Alfrink vond dat een le gitieme vraagstelling, als men ze ten minste niet van meet af aan hanteert als een methodiek, om reeds aanwe zige twijfels een alibi te bezorgen. Maar aan de andere kant wordt juist deze vraagstelling in de geloofsge meenschap van vandaag oorzaak van veel onzekerhei, orust en angst. Discussies van vakgeleerden kan men op het ogenblik nauwelijks meer buiten de algemene publiciteit hou den. Maar men stelle zich de goege meente voor. die zelf niet tot kritisch onderscheiden onderlegd, dag na dag wordt overstelpt door twijfelende vragen rondom vrijwel alle details van het christelijk geloof. De kardinaal noemde uitzuivering van hetgeen als geloofsgoed van de kerk wordt aangezien een dienst aan de kerk, aan de geloofsgemeenschap, maar stelde de vraag, of het mis schien toch ook geen tijd is, om wat meer rekening te houden met zo als Paulus in 1 Korinthe 8 stelt de zwakke broeders. „Ik zou de vraag willen stellen als herder van heel de geloofsge meenschap van ons land: is het niet mogelijk een weg te vinden, dat al thans de tegesntellingen enigermate worden overbrugd?" Het zou het bestaan van een eigen universiteit helpen bevestigen, als er van Nijmegen een reële impuls zou uitgaan, om de Nederlandse rooms-katholieke geloofsgemeenschap terug te brengen in de beddingen van verdraagzaamheid, van elkander wil len verstaan, van wederzijds begrip, van wekelijke dialoog, zo besloot kardinaal Alfrink. Fellowship pogingen om te komen op de plaats, waar het gebeurd moest zijn. Maar door het zeer onherberg zame terrein en het slechte weer luk te ons dat pas zaterdagmorgen met een helikopter uit Australisch Nieuw-Guinea. We hadden nog de hoop, de zende lingen levend aan te treffen, omdat we donderdagavond een zwak geluid over de radio hadden gehoord, dat mogelijk de stem van Phil kon zijn geweest Maar die hoop bleek ijdel, zodra wij (twee militairen, een politieman, een van de dragers, nog een zende ling en ik) op de plaats van de moord arriveerden en de gruwelijke sporen zagen. Bebloede kleren en kampuitrusting lag in het rond, alles zoveel mogelijk vernield. Te oordelen aan de pijlen schat ik, dat Stan door 75 tot 100 pijlen is vermoord en Phil door iets minder. Hun kleren wemelden van de pijlpunten. Er waren sporen, dat hun lichamen gedragen waren naar een dorp, onge veer een mijl stroomafwaarts. Daar vonden we nog meer bebloede kleren. Ook was daar op een bepaalde plaa'ts het gras plat getrapt. Daar moet een overwinningsdans zijn geweest. Op de plaats van de moord was zoveel bloed, dat het ons duidelijk was, dat hun lichamen al meteen, voordat zij naar het dorp werden ge bracht, in stukken zijn gesneden. Ook hun schoenen waren stukgesneden. Blijkbaar wisten de moordenaars niet, hoe ze de veters los moesten krijgen. Wat is de reden van de moord? Het is mogelijk, dat de kannibalistische neigingen van de inwoners van deze vallei (van de Seng-rivier) een zekere rol hebben gespeeld. Ook zijn zij ver want aan mensen rond Ninia, die vij andig staan tegenover het evangelie en bang zijn, dat hun fetisjen hun macht zullen verliezen. Maar Stan was een paar jaar geleden nog met een andere zendeling door een deel van dit gebied getrokken en had toen niet veel tegenstand ontmoet. Met behulp van wat de dragers ons verteld hebben, zijn wij tot de vol gende reconstructie gekomen: Maandagavond kwamen Phil en Stan in Loegwat. Maar de mensen daar namen een vijandige houding aan en stonden niet toe, dat het ge zelschap bij hun dorp de nacht zou doorbrengen. Het gebied bij Loegwat is geschikt om er een vliegveldje aan te leggen, maar de mensen zeiden Stan en Phil, dat zij geen vliegveld wilden. Ze werden gedwongen om op te breken en de nacht elders door te brengen. Dat zal de reden zijn geweest, dat ze besloten door te trekken naar Ni nia, liever dan terug te moeten door deze vijandige streek. Maar op een afstand werden zij de hele dinsdag gevolgd door een grote groep krijgers. Stan Dale Plotseling hoorden de dragers ach ter zich een tumult. Zij keerden te rug en hoorden Stan zijn vijanden vragen, niet te schieten. Toch dood den zij hem en vervolgens Phil, die ongeveer dertig meter verderop was. Toen de dragers zagen, dat de zen delingen dood waren, lieten zij hun bagage vallen en vluchtten weg. De volgende middag kwamen zij in Ang goeroek aan. Daar kwam 's avonds nog een derde man behouden aan. Van de vierde hebben wij niets meer vernomen. Wij moeten nu we) aannemen, dat hij in het bos van de honger, de kou en de uitputting is omgekomen. Dit is een nieuwe episode in de strijd tussen het licht en de duister nis. Stan en Phil waren martelaars in de eigenlijkste zin van het woord. Omdat de mensen de duisternis lie ver hebben dan het licht, hebben zij getuigenis gegeven van het Licht en hun levens afgelegd voor Hem. (Van onze kerkredactia Zoals wij reeds berichtj zjjn woensdag 25 septen twee zendelingen i Irian vermoord. Eerst thans ontvingen I nadere bijzonderheden. Sj ley Dale, een 52-jarige traliër, en Philip Masters,! 50-jarige Amerikaan, blijf op gruwelijke wijze door I nibalen te zijn vermoord. Dale werkte op de zendingÉ Ninia Nog niet zo lang gelJ meldden wij, dat hij zwaarf wond door vier pijlschotenj een trektocht terugkeerde. Tl Dani-dragers werden toen J Nd de Masters werkte op de post roepoen. Beide posten liggen bij de grens met Austral Nieuw-Guinea. Tijdens een t in het gebied tussen beide po vonden „ij de dood. Zij behiw> den tot de Regions Bpvond Mipi' onarv Union, een organisatie, -vv, fnaiocrt nn nionjerRzpndingLl Ds. G. Kuyt, zendeling de Gereformeerde GemeenP01 woonde de rouwdienst bij. 3 oktober in Karoebaga werd houden. Door zijn bemidde ontvingen wij bijgaand scl kend verslag Frank Clarke, schrijver, heeft de leiding het RBMU-werk in West-Irian 's Avonds kwamen zij aan in een dorpje in het Wikboengebied. Daar hield Stan een toespraak over de Twee Wegen met een plaat, om zijn preek voor de bewoners duidelijk te maken. Maar de dorpelingen wilden niet met hen overnachten en vlucht ten naar een ander dorp. De avond hadden de zendelingen hun laatste radiocontact. (De vorige avond was dat niet gebeurd, omdal het weer toen te slecht was.) Woensdag trok de groep verder. Ze huurden drie mannen als gids Maar nog steeds werden ze gevolgd. Op een gegeven moment moeten de zendelingen dat hebben gemerkt. Ze betaalden hun gidsen uit en lieten hen gaan. Langs een rivier trokken ze verder, waarbij ze de dragers voorop lieten gaan en zelf de achter hoede vormden. (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM De werkne- mersvakcentralen moeten het in eigen kring mogelijk maken, dat voor de beambtengroep een eigen zelfstandige beïnvloeding van de publieke opinie mogelijk wordt. De vakcentralen zullen zich daartoe politiek neutraler moe ten opstellen minder exclusief optreden voor de lager betaalde arbeiders of zij zullen bereid moeten zijn met een zelfstandige organisatie van beambten tot een redelijke vorm van samenwer king te komen. Voor de Nederlandse vakbeweging achtte nrof. W. Albeda te Rotterdam die vanmorgen over dit onderwern snrak oo de stud'edae van het NKV voor hpt landeliik werkorgaan voor de mediale groeoerin" deze zaak van het grootste bel an? Hii repte hierbij van een noodzakelijke heroriëntering van de vakbeweging, waarbil de wij ze van organisatie van beambten en leidinggevend nprsoneei een belang- rMW» rol zal moeten spelen. HM vond het vraagstuk biizonder. omdat de dienstensector het snelst groeit en binnen ei^e sector zich een verschuiving voltrekt van de groep uitvoerend naar die van het admi nistratief. technisch en leidinggevend personeel Deze groeiende groepen hebben volgens prof. Albeda de neiging zich niet te organiseren. Voorzover zii dit wel doen. gebeurt d>t bï.i neutrale en r>ofocro—>1a nmnicaCoc flll» Mi poli tiek of religieus nietgebonden orga- nie-wïps, die jog staan van de vakcen tralen. Als oorzaken hiervoor noemde prof Albeda: het zich betrokken voe len van de beambten bij het werk van de directie, de koppeling van in komen aan persoonliike kwaliteiten, gerichtheid op persoonlijke promotie en eigen belangenbehartiging, be duchtheid voor overwicht van arbei ders in vakcentralen en het vertrou wen dat men toch wel meeloopt met de loonontwikkeling, met of cao. Ook staan veel beambten' lend tegenover het politiek karakter van de vakcentralen. Prof. Albeda geloofde echter dat op den duur het karakterv tussen beambten en arbeiders en meer zal gaan vervagen. H« hem daarom onverstandig v;l vakcentralen de ontwikkeling zelfstandige organisatie van b ten te laten uitloDen. Om dit te komen zal echter wijsheid en tivheid nodig zijn. Drs. H. P. W. Schmitz, soc merkte op dat de functie mens in de maatschappij steedCfc der door de traditie wordt be maar meer door kwaliteit ei kwaamheid Als eevolg hiervai UI den er ook volgens hem verschuil me op in de samenstelling van de den groep. Do grootste problEei waarmee de middengi maatschanpeliik te maken ziin volgens de heer Schmitz als belastingdruk, sociale v<ÉK ring. woningbouw e.d„ factorego voortvloeien uit ons arbeids tj]r waarin de voortgaande indu m ontwikkeling een belangrijke fer speelt. .ffeei PC IVo gre Do Bl brl :t bfaar mg AMSTERDAM Morgen wol laatste dienst gehouden in hel eeuwen oude he -vormde kerkje station Sloterdijk. gei iifbei oe\ De hervormde gemeente Ai J™ dam-West besloot deze kerk stoten wegens financiële tekort opl .Jl omdat de kerk te excentrisch men te liggen. Inmiddels beijvert zich een ting, om kerk met teobehoren 1BX houden Men wil de kerk tot g< vei lijk en maatschappelijk middt maken van een recreatiecenKu; compleet met winkelcentrum, i bre velden, zwembad, motel, volksti 0p< park en expositieruimte. voj Vanaf maandag hangt aan de ka] br? het bordje „te koop". De kerl vraagt 750.000 gulden Mrs. Terrific (de enige vliegende oma) kan haar krachtpillen wel weggooien. Van nu af vliegtzesneller, een stuk comfortabeler en bijna net zo goedkoop met een CPA Spacemaster Jet. Leest u maar even hoe voordelig ons nieuwe tarief is. De vrouw met haar man naar Canada vliegt (op familiebezoek, met vakantie, voor zaken of gewoon even op en neer naar Montreal) hoeft geen cent meer te betalen voor haar terugreis. Alleen meneer koopt nog een retourtjeenzijn hele gezin (dus ook de kinderen) vliegt gratis terug. Uw familie in Canada is door dezegunstige regeling vandeCPAopeens honderden gu'dens dichter bij gekomen. Trouwens, bent u eenmaal 'm Canada, dan wordt het nog gunstiger. Want u kunt nu heel Canada'doen'voor de bahre prijs. Ook meneer krijgt dan 50% korting. Vlieg op eigen kracht naar uw reisbureau en vlieg dan met de CPA voordelig naar Canada. De enige maatschappij met rechtstroetevfMchtenvanAmsterdam naar Montreal, Toronto, Edmonton, Calgary en Vancouver. CANADIAN PACIFIC AlRUNES Amsterdam, Kleine Gartmanplantsoen 2 a, Tel. 020-235062 Rotterdam, Baan 18, TeL 010-133290 hui

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2