QUICK BOYS RIJNSBURGSE BOYS MINST SLECHTE PLOEG VERRASTE NOORDWIJK ufVanvalsmachine Noordwijk werd bekwaam ontregeld Sensationele ontknoping van een bijzonder spannende wedstrijd Spannend duel trok 4.000 toeschouwers IIDen Hollander c.s. gaven weinig kansen weg NIEUWE LEIDSE COURANT 9 MAANDAG 7 OKTOBER 1948 3> Hier is Jan v. d. Lippe dan dicht hij een doelpunt. Maar hoewel hij een fraaie kopbal loslaat, wordt het geen treffer. Haasnoot is paraat, maar kon de Noordwijker niet bedreigen. Leid j NOORDWIJK Quick Boys na vier minuten op 0—1. Dat was wel de meest verrassende start van deze bol- U lenstreek-derby. Cor van Duyven- i bode reageerde prachtig op een on verwachte dieptepass van Leen de Best en tegen deze snelle aanval had I Noordwijk niets in te brengen: 01. i hen was Noordwijk van de kook. {Niet lang, want al in de tiende mi nuut zette Alb. Spaanderman v. d bippe aan het werk. Zonder succes, *fuant keeper Vooys stond op de miste plaats. V. d. Lippe schoot in jte negentiende minuut ook hard in, de vuisten van Vooys ver werkten de bal tot corner. Slechts "relden werd Quick Boys toen nog gevaarlijk. Het initiatief was voor Noordwijk -fen de blauw-witten bepaalden zich tot gevaarlijke uitvallen, die de swit chende voorhoede snel voor v. d Niet Tnoest brengen. Deze acties vroegen wel de aandacht van Marijt c.s. maar bleven zonder succes. Aanvallend bakte Noordwijk er echter in deze fase weinig van. Hoe wel Quick Boys onder druk kwam te staan, bleven Den Hollander c.s. eigenlijk gemakkelijk overeind. De acties van Vermin c.s. misten variatie en verrassing. Toch kreeg v. d. Lippe even voor rust nog een fraaie kans na een voorzet van Kuipers. Zijn snoek- duik had evenwel geen effect; hij kopte juist onder de bal door. GEEN AFRONDER Ook na de rust raakte de Katwijkse verdediging zelden in paniek bij de grote druk van Noordwijk. Toch leek het na een foutieve ingooi van de overigens sterk spelende Remmel- zwaal 11 te worden. Maar de daar op volgende actie van Albert Spaan derman vond geen afronder, v. d. Lippe schoot juist naast. Toch werd het even later gelijk, zonder meer verdiend. De weergaloze actie van Anton Marijt deed het pu bliek het veld opstromen en de ge lijkmaker leek de ommekeer in dit spannende duel te brengen. Noord wijk viel nu met meer overleg aan (Van onze sportredactie) NOORDWIJK Een aarzeling van grensrechter Ab- couwer is Noordwijk noodlottig geworden. Tijdens een langdurig overwicht van de thuisclub in de tweede lielft dat al meer dan een half uur duurde, kon de winnende van Noordwijk niet uitblijven. Maar Wim v. d. Plas be sliste anders. In waarneembare buitenspelpositie kreeg hij de bal, ondernam een lange ren en passeerde de val lende v. d. Niet: 1—2. Dat was een sensationele keer in deze spannende bollenstreek-derby, die bijna 4000 toe schouwers naar de Van Panhuysstraat bad gelokt. Noord wijk kwam deze klap niet meer te boven. Overigens was de zege van Quick Boys onverdiend. Dat gaven zelfs de Katwijkers toe. Noordwijk im mers dat al na vier minuten achter kwam te staan had wel een bijzonder groot overwicht ge had. Zeker na rust golfde aanval na aanval op het doel van keeper Vooys af. Maar de door het ont breken van Aandewiel en C. Vooys niet zichtbaar gehandicapte Kat wijkse verdediging, hield soms met kunst- en vliegwerk stand. Niettemin moest Vooys één keer en vooral Albert Spaanderman kreeg in de 25ste minuut een fraaie kans. Iets te snel schoot hij na voorberei dend werk van Van Kesteren en Bröring in, maar Vooys stond op de goede plaats. Ook bij het afstands schot van Karsten even later. Iedereen verwachtte elk moment 21, maar het werd 12. Na een massale Noordwijk-aanval bleef alleen Van der Plas op de Noordwijk-helft. Na de afgeslagen aanval belandde de bal bij hem en hoewel hij duidelijk waarneembaar buitenspel stond, was iedereen zo ver baasd dat hij vrij op v. d. Niet af stevende. Marijt probeerde nog wel hem in te halen, maar was evenals v. d. Niet kansloos: 12. Daarna werd het nog even span nend, zeker toen Noordwijk appel leerde voor hands van Remmelzwaal in het strafschopgebied, was het dui delijk geworden: Quick Boys had de aanvalsmachine van Noordwijk be slissend ontregeld. De stellig verdien de gelijkmaker bleef uit, daaraan kon de solo van Anton Marijt in de voor laatste minuut niets meer veranderen. Te hort JAN v. d. LIPPE aan banden gelegd In feite had Noordwijk de snel opgelopen 01 achterstand al voor rust kwijt moeten zijn. Maar de an ders zo soepel draaiende voorhoede kon tegen stopper Den Hollander c.s. maar niet op toeren komen. De combinaties waren te kort zodat de fel op de man spelende blauw-witte verdediging telkens kon ingrijpen. De benauwe 10 voorsprong kon daardoor worden behouden, zelfs een tijdlang nog na rust, toen kee per v.d. Niet praktisch niets te doen kreeg. Maar wat Noordwijk ook pro beerde, de lijn in de vele aanvallen ontbrak. Het lukte eenvoudig niet. Ook toen Quick Boys na de ge lijkmaker van Marijt nog op 12 kwam en de Katwijkers nog verder teruggingen, bleef het beslissende schot achterwege. Karsten en Heemskerk bleven munitie aandra gen, maar de trage acties van het aanvalskwartet werden niet afge rond. Vooral Den Hollander onder- buigen. Een machtige solo van An ton Marijt over het gehele veld le verde de gelijkmaker op. Hij pas seerde vijf man of ze er niet ston den en besloot zijn solistisch optre den met een schuiver die doelman Vooys niet kon stoppen. Het publiek stroomde het veld op om deze gran dioze treffer te bejubelen. Dit doelpunt in de zeventiende minuut na de rust had de ommekeer kunnen betekenen, maar de Kat wijkse defensie bleef overeind. Di rect hierop kon Vooys nog juist op de doellijn redding brengen, terwijl Alb. Spaanderman in de twintigste minuut na een solo van Karsten voorlangs het doel schoot. Noordwijk kon niet doordrukken en daar kreeg het van de ro buustere blauw-witten ook weinig kans voor. Daarbij kwam dat de egoistisch opererende Bröring me nige aanval voortijdig om zeep hielp. -&• In samenwerking met doelman Vooys kan aanvoerder Jeroen den Hol lander (rechts) ook in deze situatie v. d. Lippe van scoren afhouden. scheidde zich en met 'hem Remmel zwaal die Bröring zeer weinig ruim te gaf. Bij Noordwijk waren behalve de middenlinie Marijt en Duindam uit stekend op dreef. Quick Boys telde in Den Hollander, Remmelzwaal en en De Best zijn uitblinkers. Scheids rechter Brand uit Schiedam had het soms niet gemakkelijk, floot vooral in het begin veel, maar kon volstaan met zo af en toe vermaningen uit te delen dit onder meer door bonds coach Sterk, KC-woorzitter Jonker en bondsfunctionaris Akemann bij gewoonde duel. NOORDWIJK: d: v.d. Niet; a; Kuipers, Marijt, Duindam en Van Kesteren; m: Karsten en Heems kerk; v: Vermin, v.d. Lippe, Spaan derman en Boring. QUICK BOYS: d: G. Vooys; a. Remmelzwaal, Haasnoot, Den Hol lander en Ver does; m: Barnhoorn en De Best; v: Dijkdrenth (Van Dijk), v.d. Plas, Van Leeuwen en Van Duyvenbode. Scoreverloop bij t weede klussers ZWALUWEN—SHO 0—2. Rust 0—0; De Heer 01; Reedijk 0—2. Twee gehandi capte ploegen speelden stuntelig voetbal. IJSSELMEERVOGELS—ZWART WIT 2—2. Vedder 10; rust; Vedder 20; Schellen 2—1; Van de Giessen 2—2. Ver diende puntenverdeling voor doorzettend Zwart Wit. SSS—ARNEMUIDEN 0—1. J de Ridder 01; rust en einde. Opnieuw faalde SSS door het gebrek aan een afronder. TWEEDE KLAS B: IIE ZWERVER—ZUIDVOGELS 6—2. Lodder 10; Slagboom 20; Efferlnk 2—1; Lodder 31; rust; Schmidt 41 (straf schop); Keesmaat 51; Efferlnk 52 (strafschop); Lodder 6—2. De Zwerver maakte korte metten met Illusies van Zuidvogels. RIJSOORD—NDSM 2—1. H Bestebreur- tje 10; Koopmans 11; rust; Dorsman 2—1. Goede winst voor Rijsoord, dat nog gebrek aan routine mist. ZCFC—DOTO 1—2. Duvalois 0—1; rust; Kalkman 02; Meyer 1—2. Gelukkige overwinning voor een toch wel beter DOTO. HCSC—RVVH 2—0. Van de Hezlk 1—0; De Vries 20; rust en einde. Opnieuw een kostbare nederlaag voor een RVVH in moeilijkheden. Keeper Den Heyer moet zich rekken om ook deze Sassenheimse aanval tnschaaelijk te maken. Niettemin zal het hem andermaal lukken, waardoor Rijnsb. Boys de voorsprong kon behouden. (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM Niemand verwachtte van het voor het bezetten van de onderste plaatsen zo belangrijke duel Ter LeedeRijnsburgse Boys een goede wedstrijd, maar wat er in het Sassenheimse sportpark op de grasmat werd gelegd, was bedroevend slecht. Een mat spelend Ter Leede miste vooral in de voorhoede stootkracht en élan, en een zwaar onder druk staand Rijnsburgse Boys slaagde er pas in de tweede helft in, wat meer in zijn normale spel te komen. Het leverde de minst slechte van de twee teams een verdiende over winning op. Verdiend, omdat de gevaarlijke aanvalsstootjes steeds weer de hardwerkende Ter Leede defensie handenvol werk bezorgden. P. v. Duivenvoorde, nog met een dubbelgebroken neusbeentje spelendbe zorgde zijn ploeg in de eerste helft een 10 voorsprong, die iets meer rust bracht in de ivat rommelig ingrijpende defensie van de geel-zwarlen. Arbiter Bos leidde dit duel op een rustige, bekwame wijze. Ter Leede startte met de beste voornemers, maar alras bleek, dat deze voorhoede, ondanks de vele paniekerige situaties voor de geel zwarte veste, geen stootkracht, kon opbrengen. Rijnsb. Boys, dat zich vooral in de eerste helft moest be perken, tot enkele venijnige tegen stoten, bleek ook niet in staat een aanval goed af te ronden. De overmacht van Ter Leede bleek al direct want de roodgelen forceerden enkele hoekschoppen, die echter op niets uit liepen. Van Bie zen kopte net naast en Overdevest zag zijn goede inzet via de handen van keeper Den Heyer over gaan. Een gevaarlijke uitval van Rijnsb. Boys had bijna succes, maar H. de Mooy kreeg de bal verkeerd op zijn schoen. De opbouw bij Ter Leede bleef beter maar de voorhoede miste iedere aansluiting, zodat Rijnsb. Boys steeds weer opnieuw konden ingrijpen. In de 25e minuut kreeg v. d. Heide de kans van zijn leven. Op een listige pass van Van Biezen liep hij alleen op keeper Den Heyer af. Deze slaagde erin de bal te stui ten, maar raakte hem kwijt. v. d. Heide liep door, maar frommelde de bal in het zijnet, In de 33e minuut gebeurde dan. waar iedere Ter Leede-supporter al bang voor was. Een sterk door Lig- tenberg afgehouden P. v. Duiven voorde. slaagde erin de bal die voor de uitlopende Schellingerhout be stemd was. met een listig boogje over deze heen te lepelen (01). Ter Leede. niet ontmoedigd trachtte terug te komen, maai- slaagde er niet in, ondanks een prachtig schol van v. Ginhoven, de druk op bet Rijnsb. Boys doel met een treffer te honoreren. Offensief De tweede helft werd door Ter Leede met een fel offensief ge opend. Enkele vrije schoppen lever den echter niets op en nadat v. d. Heide in de 10e minuut door lang treuzeleh zijn kans op een doelpunt verspeelde, werden de Boys allengs sterker. Men kreeg meer greep op de rood-gele aanvallers en iedere aan val van Ter Leede werd bekwaam onschadelijk gemaakt. G. v. d. Kwaak, als een dirigent achter zijn voorhoede spelend, zette zijn spitsspelers steedis weer tot actie aan en de Ter Leede defensie raakte knap aan het wankelen. In de 19e minuut leidde dit tot een levensgrote kans voor J. den Heyer, die uit een voorzet van de sterk ge hinderde Harteveld, alleen maar ja hoefde te. knikken. Hij deed dit wel, maar miste de bal. Even later loste de goed door stomende v. Duivenvoorde een fel schot, dat Schellingerhout nog net naast kon stompen. Ter Leede, trachtte nog met lange trappen de voorhoede te bereiken maar de nu 2eer sterk opererende Rijnsb. Boys -B- Ook dit wanhopige offensief van Ter Leede levert niets op. D. Heemskerk II (derde van links) heeft de bal weg- gekopt voordat de Sassenheimers gevaarlijk kunnen wordeii. defensie, bleef baas in eigen huis. Het voorspel van de tweede Rijnsb. treffer kwam in de 31e minuut, toen Den Heyer uit een vrije schop kei hard inknalde, precies op de vuisten van Schellingerhout. Dit leidde tot een fel offensief, waaruit eerst in de 3e minuut een overigens terecht afgekeurd doel punt ontstond, maar dat in de 37e minuut beloond werd. Toen slaagde de goed meegekomen H. de Mooy, in samenwerking met v. Duiven voorde, erin de bal die door de Ter Leede defensie werd gemist, achter Schellingerhout te deponeren! (0—2). De laatste minuten verstreken en een voor Barten ingevallen Ver sluis, vermocht ook niet om veran dering in deze stand te brengen. Zo kwam het einde van deze slechte wedstryd met een verdiende over winning voor Rijnsb. Boys. Gelukkig werd deze wedstrijd, die toch erg belangrijk was, uitermate sportief gespeeld en dat was ook het enige lichtpuntje! TER LEEDE: d: Schellingerhout; a: Tijssen, De Bruin, Ligtenberg en v. d. Fange; m: Rade en Barten (Versluis); v: Van Ginhoven, Van Biezen, v. d. Heide en Overdevest. RIJNS. BOYS: d: G. J. den Heyer; a: J. Heemskerk, Van "Ha- veren, D. Heemskerk II en Van St arkenburg; m: D Heemskerk I en De Mooy; v: Van Duivenvoorde, v. d. Kwaak. Jac. den Heyer en Harteveld-

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9