Musical is geen familieroman 'UZZELHOEK Trudy Labij wordt Joop ter Heul Initiatiefwet rijscholen MORGEN BEGINT F Meisjes blijven meisjes Start nieuwe series geen grootse indruk Spi Ray Charles: perfecte show in Doelen VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Uittreding twee van de vier broers Wijsmuller Knittels „Amadeus" Lappie Loep en de pruikebollen Smidje Verholen en de Knap-Mutator I 1961 _lf± lC^ en MAANDAG 7 OKTOBER 1968 Invul-puzzel l lt Mar emver zulle g hiv g vaj- lg Vi jj polil' d vajni wee h< er an d< L i Ne pelen •n he°f ;r, daul horizontaal in: 1. telwoord, 2. ha< i keer, 3. rampzalige toestand, s vol Kdschap om te stoffen, 5. helen, na|akhuis, 7. toekomend deel. juiste oplossing leest men op de titeltjes de naam van een plaats in lingen. OPLOSSING VORIGE PUZZEL horizontaal: 1. moker, 4. hé, 5. om, j ets, 9. Aser, 11. por. 12. Ina, 14. 16. te, 18. L.K., 19. re, 20. nn, 21. 22. ei, 23. ik, 25. ma, 27. adé, 29. 31. kit, 33. eten, 35. eren, 37. si; opAn, 40. koers. ,r ertikaal: 1. met, 2. ka, 3. ros. 4. 6. melk. 7. Po, 8. si, 9. Aa, 10. 11. paria, 13. na. 15. griet, 17. 18. lom, 23. iets, 24. on, 26. Aken, Ie, 29. en, 30. te, 32. in, 34. eik, 36. de. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Verwacht alsjeblieft geen familieroman in vijf vervolgen", zegt regisseur Nico Hiltrop waarschuwend, „want dan is het hek van de dam. „Flitsen uit het dagboek van Joop ter Heul" is een musi cal in afleveringen. Niemand moet mij straks verwijten dat een bepaalde persoon niet op een bepaald ogenblik de kamer bin nenkomt „omdat dit toch in een van de boeken staat", of dat er een liedje wordt gezongen dat nieuw is, want dat is het karak ter van een musical." Een goed advies voor degenen, die de twee delen van Cissy van Marx- veldt's voormalige bestsellers „De HBS-tijd van Joop ter Heul" en „Joop ter Heul's problemen" nog eens van de bovenste plank in de boekenkast hebben gehaald, ofwel de kort geleden verschenen herdrukken in pocketformaat doorgebladerd om te zien „wat er ook weer allemaal komt". Een musical, geschreven naar een roman of een toneelstuk houdt met de grootste vrijheid de belangrijkste lijnen van het verhaal aan en begeeft zich verder lichtvoetig en onbezorgd op zijsporen, die de geschiedenis nieuwe glamour geven. Alzo oók bij de uit vijfmaal drie kwartier bestaande KRO-serie, die vanavond van start gaat met Trudy Labij in de titelrol en een keur van zingende acteurs en actrices om haar heen. We zullen o.a. Thérèse Steinmetz Van onze radio- en tv-redactie) ET afgelopen weekeinde hebben we kennisgemaakt met nieuwe msieseries, die geert grootse in de hebben nagelaten. Uitzondering aken we voor het programma van NCRV zondagavond op Nederland de informatieve uitzending „Vech- n voor de vrede", die een belang- tebijdrage blijkt te geven op in- ief gebied en goed tot napraten ndt,Ook noemen we het heel aar- nusementsprogr anima Kijk- ,t op eigen terrein, ook een minst vormt, tukken minder gelukkig zijn wij 1 de Joop Doderer-show,'die vrij- (avond van start ging. De Engelse ïedienne Sheila Bernette had er :e beste scènes in. maar voor de t was het een nogal ordinaire ver- ling. ïiet nieuw, maar weer kostelijk Farce Majeure met mooie spot- nijèn op het Duits van onze he- ministers en op het politie leden tijdens de wedstrijd Ajax urenberg. Zaterdagavond steeg bij de VARA- iz de spanning in de huiskumers top. Iedereen zal een steek van eurstelling hebben gevoeld toen ristine Quant zich al direct ver- irde in de Nederlandse toneellite- tuur en onverwachts voor haar het ide kwam. De heer Jansen redde met vlag en wimpel plus f 5460. h toch een prima spel. )e nieuwe Dorus-show was ook et aan de grootse kant, al waren aardige vondsten met bloemen- crofoons (iets voor het song- stival?) en al was Manders weer ed in een dubbelrol. Maar die ne duurde veel te lang en zette a te grote kop op het programma.' ishow haalde niet bij die van vroe- r; de grappen waren ook veelal aan platte kant. De Simenon-serie „Deteetivebu- au Nul" begon aan een wat lang- adige geschiedenis, waarin het èer om nonsens en toestanden dan op ernstig gelijkend speurwerk at. De TROS moest op Nederland 2 ten meedelen door spelleider Frans znrichs, dat zij met haar nieuwe etbalquiz voorlopig de mist was gegaan. Alle begin is moeilijk: de elregels bleken achteraf niet vol- ende te zijn uitgedokterd en blijk baar had men toen de voorradige vragen verspeeld. Er kwam althans geen quiz op het scherm. AVRO's „Nationaal allerlei" liet ons van de ene verbazing in de an dere vallen: het stelde zo weinig voor, dat we het met acteur Ruai Falkenhagen eens moesten zijn, toen hij bij de finale uitriep: „Dat is niets voor de televisie!" Al is Sylvia de Leur een uitsteken de komische actrice, zelfs zij slaagde er niet in, van haar twee zwijgende rollen iets leuks te maken. Bijzonder geslaagd in het genre kunnen we NCRV's Kijkkijk noe men. Een aardige formule met zo maar menselijke buitenissigheden, gemengd met hartelijke interesse, wat grappige rondvraag op straat (misschien niet zo aardig voor de po litieman met zijn familie-ruzie), ver toond op groot scherm in een studio vol publiek, waarbij de ondervraag den naar zichzelf zaten te kijken. De mogelijkheid van een babbeltje- achteraf was zodoende opengelaten. Wat ernst, wat luim, wat muzikale afwisseling op een andere manier en als klapstuk een bezoek aan Pur- merends opera-café. Heel onderhou dend. Uitspraken Direct daarna scherpe tegenstel ling in „Vechten voor de vrede", waarin na een openhartige inleiding (waarbij .het Nederlandse volk on der Duitse bezetting er opeens niet te best afkwam) gepraat werd over jodenvervolging'en de kans op her haling ervan. Op zijsporen gerakend gaf drs. M. Koornstra c-en flinke duw tegen de vermaarde Nederlandse vrijheid, door te zeggen dat „een leraar die zich op school tegen Vietnam uit spreekt wordt ontslagen", en verder gaf hij als zijn mening dat Engeland door de Snellbelangen de oorlog te gen Biafra onderhoudt en dat het werken bij die oliemaatschappij dus een gewetenskwestie is. Tenslotte werd de conclusie ge trokken dat oorlog en vervolging kan worden voorkomen door het geven van ruime achtergrondinformatie aan iedereen, h(et opwekken van offer bereidheid voor de medemens en het bewust worden van de massale kracht van een volk„de grote lei ders kunnen immers niet beginnen als zij het gehele volk tegenover zich vinden", was de uitspraak. i zien als haar keurige oudere zuster Julie, die Joop's dolle avonturen nog al eens kritiseert, maar toch erg veel van haar veulenachtig zusje houdt. Thérèse zegt: „Toen ik 13 was, heb ik alle boeken van Joop ter Heul gelezen. Ik vond ze enig en Trudy is precies zo als ik me Joop voorstelde". Dat is een collegiaal compliment. Gaat dat? Joop ter Heul was in haar tijd een I hoogst modern meisje. Maar die tijd 1 is nog niet zo lang geleden, dat we haar ambities met de vertedering van „nou ja, toén..." kunnen aanzien. Je i vraagt je af: gaat dit? Een bakvis- senverhaal uit pakweg 1930, is dat amusement voor oudere kijkers die toen jong waren, of voor de jeugd van nu. die heel andere zaken ter beschikking heeft om zich te verma ken dan fiets, roeiboot en wandeling? We moeten hopen, dat de KRO kijk onderzoek laat verrichten, want we willen wel eens weten of het langha rige meisje van nu de langbenige Joop van toen nog kan waarderen. Want ach, wat tobde Joop over die lange benen, die steeds oorzaak van ongelukken werden! En toch... meisjes blijven meisjes door alle eeuwen heen. Zij hebben haar speciale sentimenten, haar dro men en idealen. Joop slingerde zich niet achter op bromfietsen, wel op punten van schrijfbureaus en andere ongewenste zitplaatsen. Zij wist niet van beat en zong niet van alweer een weggelopen geliefde waardoor zij boos en eenzaam werd, zij beleefde haar romantiek, haar plezier en haar tranen op een andere manier en geen tv-camera keek naar haar om, op geen teach-in kon zij haar maatschappelijke kritiek kwijt. Maar... er blijven raakpunten genoeg over met het heden en hoe die uit de bus komen zal de verrassing van de ze musical zijn. Trudy Labij De 25-jarige actrice Trudy Labij, die furore heeft gemaakt in „De j stunt", treedt met deze tv-uitzendin- j gen goed voor het voetlicht. Een fijne kans voor haar, om populariteit te winnen. Zij studeerde 3 jaar in Arnhem to neel en had daarna een tweejarig contract bij de Haagse Comedie. Zij speelde er vele bijrollen en toen was het plotseling afgelopen: haar con tract werd niet verlengd. Ze hoefde niet te treuren, want on middellijk kreeg zij een uitnodiging om in „De stunt" Violet, het meisje ujt de provincie te spelen,, en Nico Hiltrop'vroeg hbar voor de-grote rol *ri de tvi-m'uéical Joop ter Heul. Heerlijk voor talentvolle Trudy, die erg op haar plaats is in een musi cal. Zij is een pittige jonge vrouw die weet wat ze kan, haar mening over mensen en dingen niet onder stoelen of banken steekt, maar ook zelfkri tiek heeft En daarmee kan ze ver komen. Daar is ze dan: KRO's Joop ter Heul in de persoon van Trudy Labij. Misschien had U, die vroeger als tiener (maar toen heette U bakvis) Cissy van Marxveldt' boeken ver slond, een andere voorstelling van haar, maar dat went wel. Hier zit zij braaf in de klas, maar lang duurt het niet, want Joop's leven is in haar dagboeken boorde vol met rare gebeurtenissen, vreemd soortige ongelukken, verrukkelijk geharrewar met haar keurige ouders zus Julie en onnoemelijke pret met hartsvriendin Pop en clubvriendin nen die onder haar leiding allerlei avonturen op touw zetten. Voor tieners van nu lijkt Joops pret misschien een tikkeltje ouderwets, maar voor oudere kijksters worden de 5 KRO-musicals vast heerlijke herinneringen. ROTTERDAM Een explosie op het Doelen-podium zaterdagavond. Een perfecte show van Ray Charles (36) en zijn 17 man sterke orkest, in een vijftal nummers sterk on dersteund door de uit vier meisjes bestaande zanggroep „The Rae- letts". Blinde Ray Charles „The Geni us" vaak genoemd is één brok mu zikaliteit. Ray speelt piano als de beste concertmeester, de beroemdste jazz-pianist en de knapste swinger. Daarbij zijn stem: ietwat schor, sterk en vol. Een musicus die tot dat heel kleine topje van de heel groten be hoort. IS kaas uit het vuistje de d van deksels lekker bij de borrel Ruim een uur brengt Ray Charles een show die alle kanten opgaat Hij schakelt zonder moeite over van een ballade op een rock 'n roll-nummer, van blues naar soul-muziek. En in alles legt hij een ongekende perfec tie. Alle nummers dragen zijn stem pel; ze zijn ook vrijwel altijd door hemzelf gecomponeerd, met gebruik making van bestaand materiaal. Een uur lang Ray Charles-muziek, met sonds o.m. als „Georgia on my mind" (een van zijn eerste hits), „Tm looking over" en „Yesterday". De een wat sterker dan de ander, met af en toe wel wat teveel geluid van de vele trompet-, saxofoon- en trombone-bla zers uit zijn orkest. Maar in z'n tota liteit een muzikaal gebeuren van het hoogste niveau. In Amerika gaat zijn show non-stop een kleine twee uur. In De Doelen moest er een pauze in (Neder landers kunnen daar nu eenmaal niet buiten) en daarom vulde het orkest met zanger Billy Preston het eerste halfuurtje. Ray Charles zelf kwam daarna, onafgebroken, nodig voor het kunnen brengen van een show als de zijne. Na De Doelen volgde een nachtcon cert in Amsterdam. Verdere optre dens tijdens deze toemee in Enge land, Scandinavië, Duitsland, Oosten rijk, Zwitserland, België en Frank rijk. B.O. Ned. I KRO: 7.06 uur vervolgspel Rinaldo Rinaldini. 7.31 uur kerkelijke zendgemachtigden: Kenmerk. 8.20 uur nieuwe serie „Politie New York": Het lok vogeltje. 8.45 uur eerste Joop ter Heul-musical. 9.30 uur Frits van der Poel laat mensen praten. Ned. 2 VPRO 7.10 uur Concert voor jonge mensen: Beethoven. 8.20 uur documentaire over behandeling van geestes zieken in België. 9.00 uur Franse speelfilm (kleur) „Le déjeuner sur l'herbe" (18 jaar). Hilversum I NCRV 8.30 uur Amsterdams Kamerorkest concerteert. In de pauze (9.10 uur) herinnering aan de overval van Tsjechoslowakije in 1938. 10.40 uur Danzi-kwartet speelt Pijper. Hilversum II AVRO 8.05 tot 10.20 uur groot internationaal kunstprogramma Scala. 10.55 uur lichte muziek door het Metropoolorkest en solisten IJMUIDEN De vier gebroeders Wijsmuller de direktie vormend van NV Bureau Wijsmuller zijn uit elkaar gegaan. Er zijn verschillen van inzicht omtrent de financiële gang van zaken en de organi satie van het zeesleepbedrijf. D '66 wil voortmaken DEN HAAG De Tweede-Kamerleden mejuffrouw mr. A. M. Goudsmit en drs. M. Dijkstra (beiden D '66) hebben een initiatief-wetsontwerp ingediend om het geven van autorijles aan nadere voorschriften te on derwerpen. De heer Dijkstra had de komst van dit ontwerp reeds aangekondigd bij de behandeling van de nota Verkeersveiligheid. De Democraten zijn van mening dat de weg die minis ter Bakker wil volgen om deze materie te regelen te lang duurt. De initiatiefwet behelst dat iedere rijschoolleerling voor hij les krijgt m het bezit moet zijn van een verklaring waaruit licnamelijke en geestelijke geschiktheid blijkt. Verder wordt voorgesteld dat iedere leerling voor hij aan het praktisch gedeelte kan beginnen, theoretisch ge schoold moet zijn. Een erkende instructeur kan zelf zo'n bewijs afgeven. Een niet erkende instructeur zal, volgens het initiatiefvoorstel, een bewijs aan de leerling moeten vragen dat via een examen is verkregen. Leswagens behoren een volledig dubbele bediening te te hebben ook voor gaspedaal en claxon. Voorts die nen de leswagens een uniform herkenningsteken te voe ren. De bevoegdheid van een instructeur om les te geven moet worden ingetrokken als hem de rijbevoegdheid meermalen is ontzegd. Bij rijden zonder rijbewijs willen de indieners het mo gelijk maken dat zowel de bestuurder als de eigenaar van de auto die zijn wagen beschikbaar heeft gesteld, de rij bevoegdheid wordt ontnomen. Een uitzondering dient ge maakt te worden voor instructeurs die kunnen aantonen dat minstens zestig procent van hun inkomen uit lesgeven wordt verkregen. Morgen begint onze nieuwe feuilleton met de boeiende roman van de bekende auteur John Knit- tel Amadeus. Knittel is een zeer boeiende verteller en allicht zullen er lezers zijn die een van zyn beroem- ste boeken kennen: Via'Mala. Dit werk ontleent zijn titel aan de hoofdfiguur in dit verhaal Amadeus Müller, wiens leven en werk in dit boek zijn be schreven. Wie belangstelling mocht hebben voor zijn voor geschiedenis kan deze lezen in Knittel's roman The- rese Etienne, de moeder van Amadeus, om wie zich de gehele roman afspeelt. Echter de roman Amadeus vormt een geheel op zichzelf staand verhaal, dat zich afspeelt rond de schepping van het grote waterwerk- krachtwerk Atlantropa-plan, dat de zoon van een Beierse aannemer, Herman Soergel, ontwierp en dat later door bekwame ingenieurs, mannen van de we tenschap en uit het bedrijfsleven in een jarenlange samenwerking is uitgewerkt. Met toestemming van de ontwerper Herman Soer gel heeft Knittel de idee van het Atlantropa-plan aan Amadeus Müller toebedeeld. In hoeverre het hem gelukt is, zijn medemensen van de uitvoerbaarheid van dit plan te overtuigen, daarover kunt u na het volgen van de feuilleton zelf oordelen en beslissen. John Wijsmuller en Bart Wijsmuller, wonend in New York en het op het Kanaal-eiland Jersey, zijn uitgetreden. Wat hun plannen zijn is niet bekend. Vermoedelijk gaan zij onder eigen naam door. Arthur Wijsmuller zal met mevrouw W. Wijsmuller- van Haperen en zijn broer Abraham de raad van bestuur vormen van de 'houdstermaatschappij Wijsmuller Neder land. Arthur blijft tevens direkteur van Bureau Wijsmuller. Abraham Wijsmuller is direkteur van Gebr. Wijsmul ler (rederij), het scheepstransportbedrijf Redwijs en de Offshore, Tender en Suppletie Maatschappij. Het bedrijf van Wijsmuller werd in 1906 gesticht door de vader van de vier broers, de heer John F. Wijsmuller. 61) De buschauffeur floot een populair wijsje en hij had het best naar zijn zin. De zon scheen en het weer was voortreffelijk. „Er moesten nu eens wat mensen naar het strand gaan", mompelde hij, „dan kon ik ook eens wat verdienen aan het mooie weer." Het leek of een wondere macht zijn wens verhoord had, want toen hij bij de halte Dintelstein kwam, viel hij bijna achter zijn stuur vandaan, van verbazing, „Asjemenou!" riep hij uit, „wat een volk" Hij had reden om verbaasd te zijn daar een menigte mensen hem als het ware bestormde om een zitplaatsje te veroveren... De chauffeur stopte en begon direct aan de kaartverkoop. Alles ging gesmeerd tot de bus vol was. „Vol mensen, we gaan verder," zei de chauffeur maar daar nam het publiek geen genoegen mee. „We willen allemaal mee!" riepen ze. De chauffeur greep onder zijn pet in zijn haar. Wat moest hij daar nu mee? KADI» VWAVOM» I Hilversum I 402 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 13.46 Atualiteiten. 19.05 Litc- rama: kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 19.20 Ste reo: NCRV-Voeaal ensemble. 19.50 Stereo: Licht gevarieerd muziekprogramma (gr). 20.25 Op de man al. praatje. 20.30 Stereo: Amsterdams kameror kest en solisten. 21.10 Tsje choslowakije Overvallen 1936: documentair klankbeeld. 21.35 stereo: Amsterdams; Ka merorkest en solisten. 22 20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22 40 Stereo: Moderne kamer muziek (opni 23.10 stereo: Lich te orkestmuz. 23.30 Voordracht en muziek. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum 11 29» m. AVRO. 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.30 Die Tünzerin Fanny Elssler, operette van Johan Strauss (uitvoering in verkorte -vorm). 19 30 Nieuws. 19.35 R.V.U.: Nieuwe wetenschappe lijke gegevens inzake de aar de. XRU20.05 Scala internati onaal: kunstkroniek. BOND ZONDER NAAM: 22.20 Verve ling is geen werk!, lezing. 22.30 Nieuws. AVRO: 22.40 Ra diojournaal. NRU: 22.55 Stere- o: Metro's Midnight Music. 23.55-2!.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAAD- ROEP VANAVOND VAN 18 20 UUR I. Johann Sebastian Bach, l Concert voor viool en orkc i in E gr.t. 2. Suite nr. 2 In b kl.t. II. Georg Friedrlch Handel: 1. Watermusic-Sutte. 2. 4 Duitse aria's. 3. Concerto grosso in C gr.t. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS' 18.50 In kleur: De fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Re clame. KRO: 19.06 In kleur: Rinaldo Rinaldini. TV-feullle- ton. 1KOR/CVK/RKK: 1931 Kenmerk. informatierubriek over kerk en samenleving STER: 19.56 Reclame. NTS 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. KRO: 20.20 In kleur: Politie in New York - Het lok vogeltje. TV-feullleton. 20.45 Flitsen uil het dagboek van Joop ter Heul. TV-spel. 21.30 Flits van der Poel. 22.20 instrumentaal Trio. NTS: 22.30-22.35 Journaal. 23.00-23.30 Teleac: Meten en vergelijken (les 3. herh.) Nederland II. NTS: 18.50 In kleur: De fabeltjeskrant. STER: 18.56 Reclame. NTS: 19 00 Journaal. VPRO: 19 03 Toontje, tekenfilm. 19.10 Con cert voor Jonge mensen: New Yroks Filharmonisch orkest en solist. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 journaal. STER: 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Documentaire over de Integra- lie van geesteszieken. 21.00 In kleur: Le déjeuner sur l'her be, Franse speelfilm, (filmkeu ring: 18 jaar). NTS: 22.28-22.33 Journaal. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 en 13. 18.30 Guten Tag: Duilse les (3). 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zor- ro. Jeugdfeuilleton (44). 19.25 jonger dan Je denkt. 19.50 Hier spreekt men Nederlands 19.55 De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 La belle et la béte. speel film van Jean Cocteau 22.00 Gastprogramma: n<» socia listische gedachte (9i 22.30 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV T 00 Nws. 7 10 Het levende woord 7.15 Lichte muz. m. nws. en act. 8.00 Nws 8.11 Ge wijde muz. 8.30 Nws. 8.32 V.d. huisvrouw. (9.00-9.10 Gymn v d. hulsvrouw.) 9.35 Watersi. 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse verkenningen (1). lezing. 10.15 Opera-aria's. 11.00 Nws. 11.02 V.d zieken. 11.55 Mededelin gen KRO: 12.00 Gevar progr. (12.22 Wij v.h. land; 12.26 Me- ded. v. land- en tulnb.: 12.30 Nws.; 12.41 Act 13.00 Raden maar. 14.00 Concl'iepo^tbus 14.05 Schoolradio. 14.30 Muz middag-magazine (16.00-16 02 Nws.) 17 00 Overh voorl 17.10 v.d. kinderen 18.00 Licht ens m. zangsol. 18.19 Ultz. v.d. PSP Hilversum II 298 m. AVRO 7.00 Nws. en ochtenügymn. 7.20 Stereo: Lichte gram. VPRO: 7.54 Deze dag AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radlojourn. 8.20 Ste reo: Lichte gram. (Verv.). (Om 8.30-8.33 De groenteman 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 O- Ivmp. Sp. 1968: feiten en com mentaar uit het Olymp. Centr. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 10.00 V.d. kleuters. 10 10 Arb.vitami nen. (11.00-11.02 Nws 11.30 Alt en plano. 11.55 Beursber. 12.00 Harmonie-ork. 12 26 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.29 V.d. landb. 12.39 Sportrevue 13 00 Nws. 13.11 Radlojourn. NRU: 13.30 Stereo: Muz. en nws. v.d Zuiderburen. 14.00 De Lichte Muze belicht: de operette. AVRO: 15.00 Beiaardwedstrijd 15.10 Stereo: New York Brass Quintet. 15 40 Weerklank uit het verleden (I). eeri stem mingsbeeld. 16.00 Nws. 16 02 Latijns-Amerikaanse lichte muz. 16.30 Kunstkron. 17.00 Lied.iespro.gr. 17.25 Jazz Spec trum. 17-55 Meded. Hilversum III. 210 m en FM-kanalen: VARA 9.00 Nws 9 02 Licht platenprogr (10.00 Nws.) 11.00 Nws. 11.03 Licht platenprogr. 12.00 Nws. 12.03 Zorro: voor tieners. 13.00 Nws. 13.03 Gevar. platencogi(14.00 NWS 15.00 Nws. 15.03 Licht muz.progr. 16.00 Nws. 16.03- !8.00 Licht muz.progr (17.00 Nws.). Nederland I: NTS/NOT: 11.00-11.50 School-tv. België Nederlands progr. ltart. 2 en 10: 14.05-16.00 School-tv. 1036: Dikke Bulbae be- greep, dat het spelletje uit was en koos verse eieren jvoor zijn geld. Voorzichtig liet hij zijn helikopter da len, even later zachtjes landend op het vliegdek van de Dorus Kaaiman. En ook daar was iedereen kennelijk goed voorbereid, want enkele zwaarbewa pende matrozen stonden gereed om de bezoekers ieen warme ontvangst te bereiden. „Handen om hoog!" brulde een boots man. „Eén verkeerde be weging en we knallen er vrolijk op los. Vooruit, vlug een beetje! In de dubbel „Hoera Ge red riep smidje Verholen blij en kwiek sprong hij uit de helikopter op het vliegdek. „Hartelijk bedankt, bootsman Hartelijk bedanktIk zou je warempel om je nek willen vallen van pure dankbaarheid „Er is niks te bedanken en er wordt ook niet om mijn hals gevallen," snauwde de bootsman. „Mijn Marie an de wal neemt dat onderdeel wel voor haar reke ning. Steek die kolenschoppen van je dus maar vlug omhoog en probeer je gijntjes maar op een ander." Smidje Verholen begreep er niet veel van en keek onthutst naar de kapitein-ter-zee T. H. Bonkema. die nu naar voren Irad. „Een goeie vangst," grijnsde deze. „Twee beruchte spionnen in één klap. Bulbae de Beul en meneer Pjotr Nogrottr. Welkom aan boord, heren In naam der wet. gij zijt mijn gevangenen „Hihihi, ze denken dat jij Pjotr Nogrottr bent siste Bulbae bijna onhoorbaar. „Ma maar ik ben smidje Verh probeerde de smid wanhopig. „Kiezen op mekaar jij gromde Tjerk Hinze dreigend. „Ik leer je die gijntjes wel af. Daarom ga je mooi een paar dagen op water en brood. Breng ze ieder naar een aparte cel, bootsman. Ze mogen geen woord met elkaar spreken FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7