GEEN GROEPEN IN CHU Scherpe kritiek op de Troonrede v- Met Bogaers alles gezegd DAALDEROP Hoofdbestmir keurt af Portugese studenten en Ieren betoogden Boiler Tegen boom aangereden [Doorgereden na "dodelijk ongeluk Ontslag voor 3 controleurs igraanbedrijf BOGAERS OP CONGRES PPR Amerika niet uit Vietnam Honderden doden bij overstroming in India Uit de Haagse hof geplukt Seizoen gesloten hoofd- elektro- monteurs HOOGOVENS IJMUIDEN 961 5 MAANDAG 7 OKTOBER 1968 M iwt do. ghe rai ht de he sta mu b h lie Zo'n 80 jaar geleden maakte Daalderop waterketels. U weet wel: van die koperen ouderwets degelijke. Kan het u dan verbazen dat Daalderop nu de grootste fabriek van elektrische boilers in Nederland is? En dat die boilers modern zijn en even degelijk als die waterketels-van-vroeger? Daarom: als u aan 'n boiler denkt, denktudanaan Daalderop. Zo'n elektrische boiler heeft geen schoorsteen nodig, werkt op goedkope nachtstroom, geeft U volop heet water en vergt geen onderhoud. Hfj is altijd vol komen veilig en overal te plaat sen. Elke keuken is er geschikt voor. Vraag uw installateur of u een 50, 80 of 120 liter boiler moet nemen. ,Wie van de drie" u ook kiest, beter kan het niet. En omdat u 'm maar één keer koopt, koopt u daarom onze bovenste beste Ongelukken in weekeind tori GARDEREN Het weekeinde heeft weer enige verkeersslachtoffers jgeëist. In twee gevallen botsten ,etsi 'ersonenaiïto's met dodelijk gevolg legen langs de weg staande bomen. ,me! Slachtoffer van een dergelijke i n» botsing werd in de nacht van zater- etsi)6ag op zondag de 21-jarige A. W. Nieuwenhuis uit Apeldoorn. j Op de rijksweg Amersfoort - Apel- ek<j doorn bij Garderen vloog hij met zijn personenauto uit de bocht. Hij overleed ter plaatse. Twee inzitten den, G. K. en H. van E„ eveneens uit Apeldoorn, werden met verwondin gen naar een ziekenhuis in Apel- doorn gebracht. Op de provinciale weg in Wijde- wormer reed de negentienjarige me juffrouw N. P. Terneuzen uit Zwanen- kei burg met haar auto tegen een boom. Zij was op slag dood. Haar verloofde, C. H. H. Vermeulen uit Zwanenburg, Imoest zwaar gewond in het zieken- J /[huis te Purmerend worden opgeno- •Vmen. NIEUWERKERK a. d. IJSSEL ABij een auto-ongeluk op de rijksweg Rotterdam-Gouda raakte de 41-jarige W. Don uit Bussum zaterdag- middag zo ernstig gewond dat hij ter plaatse overleed. De auto van de heer Don vloog in brand nadat zij was gekanteld toen een kleine bestelauto bij een pompstation plotseling de weg op reed. De chauffeur van deze auto fU reed na het ongeluk door. De I troepscommandant van de rijkspoli tie in Nieuwerkerk verzoekt daarom eventuele getuigen zich te melden I (tel. 01803 - 2201). rt ROTTERDAM De Centrale II Graanfactorv gaat, zoals we zaterdag reeds in een deel van onze edities v< vermeldden, 33 gewichtscontroleurs j i» ontslaan. Totaal heeft het bedrijf een werkorgaan van graanfactors en Jj expediteurs in de Rotterdamse haven 160 mensen in dienst. «1 Het ontslag is noodzakelijk gewor- den omdat de manier van werken en i de wijze van controle bij de ont- vangst van granen zijn veranderd. 10ok de toenemende concurrentie van I andere havens heeft een rol gespeeld. Met de drie erkende vakbonden is een bevredigende afvloeiingsregeling i getroffen. De Centrale Graanfactory is in bespreking met de Stichting Sa- J menwerkende Havenbedrijven en an- 3 dere havenbedrijven voor over name i en bijscholing van de ontslagenen. Te j verwachten is dat de meerderheid van hen aansluitend van de ene in de j andere werkkring in de haven kan I overgaan. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De secretaris van de CHU, dr. H. A. Schuring, is ernstig ontstemd over het feit dat de KRO zaterdagavond in een uitzending van de radio rubriek „Echo" mededelingen heeft gedaan over een besloten I vergadering van het hoofd- bestuur der Unie. In deze uitzending is onder meer gezegd dat een aantal j Kamerkringen bezwaren hebben I tegen een eventuele terugkeer van de heer J. T. Mellema als j fractievoorzitter. De heer Schu- j ring overweegt een klacht bij de I KRO in te dienen. I Desgevraagd deelde de Uniesecre taris ons het volgende mee. „Een verslaggever van de KRO is zaterdag ongemerkt onze vergadering in Utrecht binnengedrongen. Later bleek dat hij een verslag wilde ma ken. Tijdens de bijeenkomst is enkele malen nadrukkelijk gezegd dat het een besloten bijeenkomst betrof. Wij hebben zelfs steeds gepauzeerd wan neer de obers koffie brachten. „Uit gesprekken met verschillende leden van de Unie heb ik begrepen," aldus dr. Schuring, „dat deze zaak zeer hoog wordt opgeneomen." OPEN BRIEF De heer Schuring zei tevens dat hij wellicht in een open brief bij de KRO scherp tegen deze gang van zaken zal protesteren. Als de KRO het gedrag van haar medewerker wel goedkeurt dan zal het in de toekomst aan alle politieke partijen in Nederland duidelijk zijn dat men van de KRO een optreden kan verwachten, die ik misschien het beste kan aanduiden als „gangster- methodes", aldus de secretaris van de CHU. ONFATSOENLIJK „De verslaggever kwam in de pauze naar mij toe met het verzoek met mij een opname te mogen maken. Zijn apparatuur bleek toen niet te funk- tioneren. Daardoor kon de opname niet doorgaan. Wel heb ik hem het slotcommuniqué meegegeven. Ik heb toen nogmaals gezegd dat de verga dering een strikt besloten karakter had. Toen mij werd gevraagd voor de radio commentaar te geven had ik trouwens reeds gezegd dat ik niet buiten het communiqué kon treden. De uitzending van Echo van zater dagavond maakt wel duidelijk dat de verslaggever van de KRO zich daar aan niet heeft gehouden." MELLEMA In de uitzending van Echo werd onder meer meegedeeld dat enkele Kamerkringen van de CHU weinig voelden voor een terugkeer van de heer J. T. Mellema als fractievoorzit ter. Zoals bekend is drs. Tilanus de heer Mellema voor een jaar opge volgd als hoofd van de fractie. In de uitzending werden de Kamerkringen Rotterdam, Zwolle, Leeuwarden en Dordrecht met name genoemd. Volgens „Echo" heeft een der H.B.-leden, drs. D. Schouten uit Waalwijk, gezegd dat men bij het ho ren van de naam Mellema nog jaren lang zal denken aan de door hem veroorzaakte aanrijding. Dr. Schuring vond het zeer betreu renswaardig dat „Echo" door open baarmaking van deze vertrouwelijke bespreking bewust de heer Mellema andermaal een groot persoonlijk leed heeft berokkend. OFFICIEEL Het officiële communiqué dat door het Hoofdbestuur van de Unie is verstrekt maakt slechts melding van het feit dat over het besluit van de fractie om drs. Tilanus voor een jaar de heer Mellema op te laten volgen, gesproken is. Verder wordt gezegd dat het H.B. de aktie van de Centrum- gespreksgroep, die in een brief aan de kiesverenigingen een aantal be zwaren heeft geformuleerd, afkeurt. Het H.B. acht discussie binnen de Unie positief van belang. Men vindt het echter onjuist om via de kiesver enigingen allerlei bezwaren kenbaar te gaan maken. Groepsvorming bin nen de Unie. dient voorkomen te worden, aldus het communiqué. Meegedeeld wordt ook dat het Hoofdbestuur het D.B. heeft verzocht contact op te nemen met de Neder landse delegatie die de vergadering van de Wereldraad van Kerken in Uppsala heeft bijgewoond. Het Hoofd bestuur van de Unie meent dat men zich zo goed mogelijk over de daar gehouden vergadering dient te laten inlichten. Men acht de uitspraken van Uppsala van groot belang voor de ontwikkeling van de christelijke politiek. Het Hoofdbestuur heeft de heer G. Leijenhorst uit Gouda benoemd tot lid van het Dagelijks Bestuur van de CHU. De heer Leijenhorst is leraar in Gouda en eindredakteur van het maandblad „Wapenveld". RADICALEN MET RIET NAAR HUIS - EN JURGENS MOET NOC W ENNEN (Van onze parlementsredactie) ARNHEM Oud-minister en oud-voorzitter van de PPR, drs. Bogaers, heeft op het werkcon gres van de PPR felle kritiek geleverd op Troonrede en Mil joenennota. Ook de mogelijke partners in een progessieve concentratie kregen een ge voelige tik op de vingers. De heer Bogaers, voor het eerst na zijn ziekte weer optredend, meende dat de progressieve concentratie niets aan urgentie heeft ingeboet, zeker na deze Troonrede. Hij was teleur gesteld in de overaccentuering van economische en financiële vraagstuk ken en de onvoldoende aandacht voor de werkelijk belangrijke vraagstuk ken: de organisatie van de vrede, ontwikkelingshulp, Biafra, het schrij nend sociaal onrecht in ons land en de kloof tussen lonen en andere inko mens. Een alternatief daarvoor heet pro gressieve concentratie, aldus Bogaers, met als wezenskenmerken: herstel juiste rangorde van prioriteiten, structuurhervorming en het aanvaar den van de financiële gevolgen. Zonder de partners in die concen tratie met name te noemen, zei hij dat het jammer is, dat de totstandko ming vertraagd wordt door het gesprek voor zich uit te schuiven. 1 Daarmee wekt men op zijn minst de indruk, dat men het gezamenlijk ant woord op de vragen achterstelt bij wat anders, aldus de heer Bogaers. Hij zei een gesprek aan de top aan te durven en zelfs nodig te vinden, on geacht de consequenties. Een politiek antwoord dat klinkt als een klok kan men alleen met de meerderheid geven, zo besloot hij zijn advies aan D '66. Er zijn ook partijen (lees PvdA), die te veel tijd geven aan het alsmaar oplossen van tegenstellingen, vervolgde Bogaers. Partijen zijn geen doel in zichzelf, maar een middel om het antwoord te realiseren. De heer E. C. M. Jurgens werd gekozen tot partijvoorzitter. Hij kreeg 239 stemmen (4-1 voor zijn pas geboren dochter Jessica), de heer Van Huiten kreeg er 40 en mevrouw Ja ger-van Lonkhuyzer» 15. De heer Jur gens verweet de ABP zich in een isolement te storten door het gesprek in De Achttien en de regeringscombi natie met de VVD. De ARP was op de vergadering van de PPR niet vertegenwoordigd. Wel de PvdA met de heren Van der Louw en Van Lier, de KVP in de persoon van de heer Versteegen, kringvoorzitter van Dordrecht, en de christen-radicaal Van Eeghen. Ook de PSP schitterde door afwezigheid. Op voorstel van de actie groep-Amsterdam werd een resolutie aangenomen, waarin het gebruik van soldaten tegen studentende monstraties in Mexico ten scherpste werd veroordeeld. De PPR verklaar de zich solidair met de voor elemen taire rechten vechtende studenten en zal deze verklaring ter1 kennis bren gen van de Nederlandse regering, de Mexicaanse- ambassadeur en de stu dentenleiders. Tijdens een werkcongres van de Politieke Partij Radicalen is mr. E. C. M. Jurgens gekozen tot voorzitter. Op de foto feliciteert oud-voorzitter P. C. W. Af. Bo gaers rechtshem met deze verkiezing. Rusk voor televisie: NEW YORK „De Verenigde Sta ten zullen zich niet uit Zuid-Oost-A- zië terugtrekken, onverschillig welke kandidaat volgende maand tot presi dent zou worden gekozen." Dit heeft de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Rusk, gezegd in een vraaggesprek voor de NBC-televisie. „De Noordvietnamezen begaan een grote vergissing als zij het tegenover gestelde denken", aldus Rusk. Hij hêrhaalde, dat de bombardementen niet volledig gestaakt zullen worden zolang er geen gebaar van goede wil van de andere kant komt. Over een Eventuele Ameri kaans-Russische topconferentie zei hij het klimaat daarvoor niet gunstig te achten. De besprekingen, die de Amerikaanse minister in New-York met zijn Russische ambtgenoot Gro- myko zal hebben, betitelde Rusk als een „verkennings-expeditie." Kort voor zijn onderhoud met Gro- myko waarschuwde Rusk de Sow- jet Unie, dat zij binnen het gebied van haar eigen invloedsfeer in moei lijkheden zal komen, wanneer zij de soevereine rechten van de commu nistische landen negeert. (Van onze parlementsredactie) ARNHEM Heel even maar had het tweede (werk)congres van de Politieke Partij Radi- kalen iets van het elan, het nieuwe, maar ook van de reto rische bombast van Dronten. Dat was zaterdagmorgen vroeg toen auto's met grote plakka ten richting Arnhem raasden, waar charmante meisjes ge duldig hun pijl in de radikale richting hadden. Dat was ook nog bovenaan de trap van Royal, dat wel eens minder radikale broeders huisvest: daar stonden Eric Jurgens, Michel van Huiten en Tine Ja ger, zoals beloofd, om kennis met zich te laten maken. Wandelend naar de congreszaal was die Dronten-sfeer er nog: radikale krantjes. pamfletten, brochures en vooral „mondiale" geschriften, suiker, niet van biet maar van riet. De man nen mochten het kopen voor de radi kale moeders, die thuis bleven, want de enquête wees uit dat maar 15 pro cent vrouwen lid is. Pieter Ook in de zaal, gevuld met 297 van de 3000 leden, want Pieter Bogaers spreekt. Rondom hem leuzen: Radi- kalen, 'n politieke keuze en Progres sief Politieke Richting. Even verder Geef elk mens meer ruimte om mens te zijn. Niet meer Een volk dat leeft bouwt met Bogaers want Bogaers bouwt niet meer. Hij is alleen maar een zeer belangstellend toeschouwer, ten- i minste dat zegt hij mede namens zijn vrouw. Maar dat weerhoudt hem niet, zonder hen met name te noe men, PvdA en D'66 een veeg uit de pan te geven en nu vast een stukje algemene politieke beschouwingen ten beste te geven. Aarden blijft bescheiden op de achtergrond. En passant wil Bogaers dan wel even meedelen dat de toekomst voor hem weliswaar onzeker is, maar dat hij zal moeten leren leven met werk zaamheden op een ander niveau en onder een ander tempo. Zou het dan toch waar zijn, al die praatjes over het burgemeesterschap van Den Bosch of zijn ambities voor de SER, of is het een hint dat hij zich beschikbaar houdt voor de kandida tenlijst van de PPR? Hij heeft het veel over de top van de berg en de weg erheen die her groepering heet. Als je maar niet de weg neemt die over de top naar het donkere dal voert. De Radikalen her kennen; staande applaus. Bogaers heft weer als vanouds beide handen, ineengeslagen. Het duurt maar kort. Een mooi ogenblik. - CALCUTTA Bij aardverschui- j vingen en overstromingen in de om- i geving van de stad Darjeeling aan de voet van het Himalayagebergte zijn meer dan driehonde-d mensen omge- komen. Nog enkele honderden mensen worden vermist De autoriteiten vrezen, dat het aantal slachtoffers nog veel groter is. j Uit afgelegen streken zijn nog geen berichten over persoonlijke en mate riële verliezen ontvangen. De aardverschuivingen zijn veroor- j j zaakt door grote regenval, waardoor i de rivier de Tista buiten zijn oevers trad. Huizen stortten in en grote ge- bieden kwamen onder water te staan. Het ernstigst is de toestand in het I gebied van de Tistarivier, waar een i honderdtal dorpjes zijn weggespoeld. De beste En dat is het eigenlijk, het congres van de PPR. Behalve natuurlijk de verkiezing van Eric Jurgens, die vooraf nog even op losse schroeven komt door de merkwaardige zegen die Jopie van der Heiden-Knol de nieuw te kiezen voorzitter meegeeft. „Wij kiezen niet de beste, want die zit in een hoek van de zaal, een on bekende, misschien zitten de besten wel in alle hoeken van de zaal". Maar ook „de liefde durft het zwaarste moeiteloos aan". Het is wat wazig, maar de zaal doet of het be grepen is. De inleiders I. van Haren en D. Coppes worden met de mond vol besproken, oftewel, het is een lunch-debat. Van Haren tekent twee piramides op het schoolbord, laat werknemers nee, werknemers mag PROTEST TEGEN DISCRIMINATIE LISSABON De politie van Lissabon heeft zaterdag met har de hand een menigte linkse stu denten uiteengejaagd, die de monstreerde tegen de politie. Het was de eerste massale be toging tegen het regime, sinds premier Salazar's ziekte en zijn vervanging door premier Caeta- mx De studenten riepen leuzen als „vrijheid, democratie en y en begonnen aan een maxê standbeeld van een der Portugese leiders van voor het tijdperk Salazar. De ongeregeldheden volgden na plechtigheden op een kerkhof ter her denking van het feit, dat 58 jaar geleden de monarchie in Portugal omvergeworpen werd. Opnieuw blijkt dat premier Caeta- no bereid is hervormingen in zijn land door te voeren. Hij heeft be loofd dat de verbannen oppositie leider Soares op korte termijn van het eiland Sao Thomé voor de W'estafrikaanse kust naar Portugal mag terugkeren. Soares werd in het voorjaar naar dit eiland verbannen omdat hij al te scherpe kritiek le verde op het bewind van Salazar. Ook in het Noordierse Londonderry hebben zich zaterdag en zondag onge regeldheden voorgedaan. Zaterdag avond vielen zeventig gewonden bij felle gevechten tussen de deelnemers aan een verboden protestmars van rooms-katholieken. De mars was be doeld als protest tegen discriminatie bij huisvesting, onderwijs en perso- neelswerving, die volgens de rooms- katholieken in Noord-Ierland wordt toegepast. De spanningen zijn de laatste jaren steeds groter geworden, waarbij de katholieken klagen het slachtoffer te zijn van „ghetto-huisvesting" en de regerende protestantse partij ervan beschuldigen geloofsgenoten te be voordelen bij het toewijzen van ge- I meentewon ingen Inmiddels zijn uit Engeland klach- j ten gekomen over bruut optreden van j de politie bij het verspreiden van de i demonstranten. Parlementsleden heb ben gevraagd een openbaar onderzoek in te stellen naar de wanordelijkheden. DOOR -■ Een seizoen, dat op geen enkele kalender staat aangegeven is geslo ten. Het begint eind juli in Parijs en eindigt zo ongeveer begin oktober in de lage landen. Het is vol amuse ment voor de vrouwen, vol voetan gels en klemmen voor de mannen en een lot uit de loterij voor de zaken wereld. Het is het modeseizoen of de „campagne", waarin de veldtocht gehouden wordt door onzichtbare legers van textielfabrikanten, ont werpers. confectionairs en inkopers. Het doel van de veldslag is het verstand van de vrouw te verove ren. Zal zij gedwongen kunnen worden tot minirok en twintig kettingen om haar nek of houdt ze zich aan wat ze zelf verkiest, en dat is vaak de heel gewone middelmaat. Wie in deze weken zich het genoe gen van een modeshow eens heeft gegund, zal er geen antwoord op kunnen geven. Wie, zoals de modepers, alle shows heeft bijgewoond, nog min der. Het is namelijk het meest verwar rende van alles, dat iedere show een volkomen eigen publiek heeft. Dat publiek varieert van de brave dege lijke huismoeder, die bovenal „net jes" wil zijn, via de durfal, die het gekke zoekt tot de categorie, die eerst naar de prijs vraagt. Niet om de laagste te vinden, maar om zich aan de status van de hoogste te koesteren. Iedere zaak heeft daarom een ei gen taktiek. Bij de ene zijn de prij zen bijna belangrijker dan het mo del. En alle prijzen eindigen op ne genvijfennegentig. Het is namelijk een enorm psychologisch verschil of men een jurk van negenenzestigenjf- ennegentig aanprijst of een van ze ventig gulden. Maar er zijn ook shows, waar het noemen van een prijs, heiligschennis zou zijn. Een vrouw wil wel trots zijn op het leuke blousje, dat ze voor veer tienvijfennegentig uit de bak in het warenhuis graaide; doe het haar echter niet aan wanneer ze bij de grote ontwerper voor zevenhonderd een jurkje koopt, haar die prijs te laten noemen. En nog minder haar te vragen of de bontmantel nu twin tigduizend was of drie. Dat is haar kostbaar geheim. Zo wordt de psychologische oorlog om de gunsten van de vrouw ge voerd op alle fronten. Soms met grof geschut. Een lapje bont op de schouders van een mantel en de dringende stem van de lady-speaker (dat is gewoon de mevrouw die de modellen aankondigt) roept dat Car- din dit geïnspireerd heeft Een plooirok en Dior komt op de prop pen. Men verkoopt illusies. Maar het heerlijkste komt wan neer het goud en zilver gaat glinste ren. Dat is, verklaart men, voor re cepties. Nu is Den Haag de stad van re cepties. In een nooit aflatende stroom van deftige kaarten van geschept panier worden altiid weer dezelfde mensen voor die ont vangsten uitgenodigd. Een kleine kring op het totaal van de bevol king. Men gaat er heen. soms met ple zier. soms alleen maar omdat het moet. De heren in het nette pak; de dames in de nette jurk. Nooit blotig; nooit opzichtig; nooit als een glim mend vlak van goud of zilver. Lie ver gewoon in de jurk. die ook op de verjaardae van tante Mien kan worden gedragen. Maar niemand gelooft dat na een modeshow, waar het sprookje im mers tot werkelijkheid scheen te worden. Nu is het seizoen voorbij. De il lusies zijn verkocht. We moger, rustig verde* paar En wie wil, wandelt "in wat rest van het zorlg seizoen. Eigenlijk is ei niets gebeurd De dromen zijn ge droomd, dat is alles. niet, ook arbeiders is verouderd, het zijn de laagst betaalde employés en aandeelhouders een soort regering kiezen voor elke onderneming, de Raad van Commissarissen, die de di rectie benoemt en de grote lijnen vaststelt en hij gelooft de oplossing te hebben voor de democratisering van het bedrijfsleven. Coppes heeft het over ontwikke lingshulp (2 pet.), het sociale onrecht en aan de stok met Biesheuvel. Trouwens, de PPR-mening over de mogelijke partner, de ARP, is niet erg vleiend. Maar wél een mogelijke partner. De Radikalen hebben de enquête van De Nieuwe Linie goed gelezen, want buitenparlementaire actie is in: „een grote aanvulling op democra tische rechten" (langdurig applaus). Maar bij de vakbeweging begint de tegenstelling. Voor- en tegenstanders zijn fel. Congresvoorzitter Tonnaer (ook met ae) vindt dit geen zaak voor de PPR: laat de vakbeweging dit zelf maar uitvechten. En voordat deze tegenstelling tot een scheiding der geesten zal leiden, geeft hij Eric Jurgens het afscheidswoord. Niet naar de zin van de man die meende dat de PPR een voorzitter nodig heeft die met de vuist op tafel slaat. Hij wil verder praten over het sociale onrecht en over Biafra en naar zijn eigen defi nitie zou hij een goede voorzitter ge weest zijn. Teksten Het is wennen aan Eric Jurgens. Niet het klokgelui van Bogaers. Zijn start is zwak, een weinig studenti koos en doet denken aan zijn eigen stelling, dat hij bij gebrek aan poli tiek gewicht omhoog gevallen is. Maar dan rollen toch de volzinnen aan het adres van de mogelijke part ners in de progressieve concentratie en ook de bijbelteksten van zijn lip pen. Waarbij blijk! dat hij D'66 vrijblij vendheid niet ontzegt, de PvdA de ideale huwelijkspartner vindt, Nieuw Links kwaliteit toeschrijft P. Kors uit 't Ambacht geen voet aan de grond wil laten krijgen en de ARP ge haaide jongens vindt, want waar vind je een partij die praat met de „18" en de PPR. die in het kabinet- De Jong zit en schoten voor de boeg afvuurt en die radicalen heeft en Al- gra? Jurgens geeft de ARP als le vensleus Lucas 9 62 mee: Niemand die de hand aan de ploeg slaat en ziet naar hetgeen achter hem ligt, is geschikt voor het Koninkrijk Gods. „Wij zijn niet hoovaardig", besluit Jurgens, „wij gehoorzamen slechts aan de stem die Johannes op Patmos toevoegde: Zie, Ik maak alle dingen nieuw". Hoogovens IJmuiden vraagt om zelfstandig onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan de elektrische apparatuur uit te voeren en storingen aan installaties van zeer uiteenlopende aard op te sporen en te verhelpen. Diploma V.E.V.- 8terk8troommonteur Kennis en ervaring op het gebied van hoog- en laagspanningsinstallaties. Leeftijd 27 tot 45 jaar. Men kan In dagdienst of in pl ndienst worden gep jatsf. Het basis aanvangssalaris is f 11.002,per jaar. overeenkomend met ca. f 210,bruto per week in dagdienst en ca. f 250, bruto per week in ploegendienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijke sollicitaties onder nr. RD 265 te richten aan Personeelsvoorziening, Hoofdkantoor 2, Hoogovens IJmuiden. DEN HAAG De teruggang van het aantal landarbeiders zet zich door. maar neemt de laatste jaren in omvang iels af. De tendens dat de losse arbeidskrachten in een sneller tempo afvloeien dan de werknemers met een langere diensttijd in het agrarisch bedrijf is niet meer zo dui delijk aanwezig. Het zijn overwegend arbeiders boven de veertig jaar die de landbouw verlaten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5