TV Commentaar RADIO VARA WIJKT NIET VOOR KRO-CLAIM Bfonchï Beften NCRV blijft OLGA Simenon zus en Simenon zo op de beeldbuis en IW Wel goed Politieke tv-enquête TROS-quiz op voetbalbasis Brederode vieren Het goede teveel VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Lappie Loep en de pruikebollen k' SJStt.STER: 2016 Reel. NCRV: 20.20 programma. 13.30 Stereo: Licht Smidje Verholen en de Knap-Mutator WOENSDAG 2 OKTOBER1968 fiE KENNISMAKING met het ge- wijzigde VARA-programma Hadimassa is ons wel goed bevallen, mede door de bekwame en rustige presentatie door acteurs en actrices van naam, al moest er af en toe tekst worden gelezen. Van felle satire is geen sprake, die kwam alleen lichtelijk om de hoek kijken bij het gesprek over het nieuwe boek van Harry Mulisch. Verder konden wij voornamelijk meer of minder ge slaagde milde spot constateren. Niet alle onderdelen waren pak kend, wél alle liedjes. Yoka Berretty slaat in Hadimassa een veel beter figuur dan destijds in Zo is het: haar presentatie van het „nieuwe partijlied" was uitstekend. Heel knap was zij in een prima persiflage op de filmregie, in een waterval van zo genaamde vaktaal. Zij werd echter naar de kroon ge stoken door Annemarie Oster in o.m. een treffend Biafraliedje. Aan moraal werd trouwens meer gedaan dan aan humor: de scène met de twee Tsjechen bijvoorbeeld was aangrij pend, evenals de door Ton Lensink gezegde poëtische overpeinzingen in „Gezegend en vervloekt" en „De vondeling". We geloven dat de tv met het ver nieuwde Hadimassa een opmerkelijk programma rijker is geworden, in dien het zich althans op dit niveau kan handhaven. Na afloop keken we bijna ver bijsterd naar het vrijwel pre historische leven van woestijn nomaden in Australië. Hier was zo goed gefilmd, dat wij ons niet kon den voprstellen dat deze primitieven zich bèwust waren van een hyper moderne cameraploeg in hun nabij heid: men moet haast met verborgen camera's hebben gewerkt. Het valt nauwelijks te realiseren dat in onze wereld nog volkomen wordt geleefd in het stenen tijdperk. Door het kijken naar Hadimassa moesten we het NTS-programma met gesprekken in Winterswijk, waar het overigens geanimeerd en gevarieerd toeging, laten lopen. Over vier weken zullen we deze nieuwigheid kunnen beoordelen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. ovenkrabber, 4. boom der tropen, 7. voornaamw., 8. mist, 10. vervoeging van een hulp- werkw., 12. pret, 14. doorweekt, 15. term bij het schaakspel, 16. voor zetsel, 18. vreemde munt (afk.), 19. Nederl. schilder, 22. hellend (ZN), 24. wederzijds, 25. plaats in N.-Brab., 26. jongensnaam, 28. bijwoord, 30. ka- thoelieke encyclopedie (afk.), 31. tel woord, 33. bewijs van betaling, 35. landtong, 37. nummer (afk.), 38. plaats in Gelderl., 40. afkorting van item, 41. plaats in Zeeland, 42. klank. Verticaal: 1. jongensnaam. 2. voeg woord, 3. voorzetsel, 4. hoofddeksel, 5. telwoord, 6. meisjesnaam, 7. kan men uit drinken, 9. familienaam, 11. kurk, 13. plaats in Gelderl., 15. ge kleurde plaat (meerv.), 17. in de rich ting naar omlaag, 18. deel van een deur, 20. houten vat, 21. troefkaart, 22. groente, 23. ik (Lat.), 25. stad in Duitsland, 27. broedplaats van vogels, 29. de geboden som, 32. arbeidseen- heid, 33. vruchtje, 34. keurig, 36. tel woord (Duits), 38. uitroep, 39. soort onderwijs (afk.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. mosterd - Og., 2. opeen - Eire, 3. re - teken - ge, 4. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA blijft de claim van KRO's Brandpunt op een onderzoek naar de politieke verschuivingen in Nederland zien als een kwestie van ondergeschikt be lang: de uitzending op 25 oktober van Achter het Nieuws gaat (tot nu toe) door, volgens Herman Wigbold. Niet temin heeft Piet te Nuyl, hoofd van VARA's tv-dienst, de KRO toegezegd, met de claim rekening te zullen hou den. Lastig punt is, dat de KRO wel 5 maanden geleden „voor het najaar" zulk een onderzoek heeft vastgelegd en daarvan door claiming de andere omroepen op de hoogte gesteld, maar dat er geen datum voor de uitzending is genoemd. Ook nu nog kan de KRO die niet precies opgeven. „Ongeveer in november", was het antwoord, dat wij kregen. Richard Schoonhoven, hoofd tv-prograYnma dienst, heeft even met zijn collega Te Nuyl bij de VARA gebeld. Toezegging, de claim te zullen respecteren, was toen gauw gegeven. Hiermee is de KRO voorlopig te vreden. maar toen wij spraken met Herman Wigbold, bleek dit gesprek noch de toezegging van enige invloed te zijn op het VARA-programma dat op 25 oktober a.s. de resultaten van een eigen onderzoek zal bekendma ken in een uitzending van Achter het Nieuws. „Als Brandpunt half november met eenzelfde programma wil komen, mag het wel heel gauw met enquête- ring beginnen", is de mening van Achter het Nieuws-hoofdredacteur Wigbold, die zich niet of nauwelijks in de zaak geïnteresseerd toont. „Ik zal nog wel eens met Schoonhoven bellen, ja, dat heeft Piet te Nuyl me gevraagd', was zijn nonchalante com mentaar. Overigens een tekenend voorbeeld, hoe bij de omroepen wordt om gesprongen met claims: komt het te pas, dan keert men de onderste steen boven om gelijk te krijgen, zit men een beetje knoop, dan doet het er allemaal niet zoveel toe. In elk geval is het VARA-onder- zoek via aankondigingen van start gegaan en al wie lust heeft kan mee doen om zijn mening te zeggen over kwesties als Vietnam en ontwikke lingshulp, aan het voor de aardigheid mee-kiezen van een Amerikaanse president en... zelf politiek kleur be kennen na alle partijroerselen sinds de vorige verkiezingen. Dat dit het voor Nederland belangrijkste onder deel van de enquêtering is, behoeft geen betoog. Gisteravond deelde tde heer Wig bold ons telefonisch nog mee, dat hij de claim van de KRO „verkeerd heeft begrepen". De notitie „politieke verkenning Veldkamp" had hij aan gezien voor „een gesprek met ex-mi nister Veldkamp". De zaak moet nu maar door de programmaleidingen worden besproken, „maar wij zullen (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM TROS gaat tv-quizzen: zaterdagavond om 10 uur op Ned. 2 start. Het spel heet Schop pen troef, maar dat is een woordspe ling, die evenals de quiz zelf verband houdt met het edele voetbalspel. De spelregels zijn nl. ook die van het voetbal en bij elk goed gegeven antwoord springt er een bal op een groot scherm de zaal in, al dan niet in de richting van het doel. Gaat de bal over de lijn, dan is er een punt gescoord. Dat wordt direct gehono reerd met een sommetje van 250. Deelnemers aan de quiz zijn twee elftallen uit de eredivisie, niet alleen echte voetballers, ook officials zitten er in. Er wordt natuurlijk competitie gespeeld en dat niet in tweemaal drie kwartier, maar in tweemaal tien mi nuten. Aan het einde van het seizoen de quiz verschijnt om de 4 weken op het scherm krijgt de winnaar nog een extra geldelijke beloning. entree - aan, 5. leer lor as, 6. Karei Sont, 7. rood - in Lee, 8. ander os - de, 9. teer, ert - e.k. Verticaal: 1. morel - krat, 2. open - ea - one, 3. setter - ode, 4. teer - reder, 5. enkel - lire, 6. ree, Eos nor, 7. dinar Olst, 8. orgaan - Ede, 9. geen - steek. niet wijken", voegde Wigbold er nog eens aan toe. Richard Schoonhoven zei ons daar na, dat het onmogelijk is de nauw keurig onomschreven claim verkeerd te begrijpen: „Wij hebben verleden jaar hetzelfde onderzoek met het bu reau Veldkamp gedaan, wij hebben ook een datum genoemd, namelijk de week na de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer, omdat het Ne derlandse volk zich dan weer re kenschap gaat geven van zijn politie ke instelling". „Natuurlijk zijn wij al met dit on derzoek, dat vele 'duizenden guldens kost, begonnen. Dat kunnen wij niet meer afzeggen, wij zouden dat ook niet willen. Deze zaak moet op het hoogste niveau worden uitgezocht en als de VARA het programma doorzet, zal ik opheffing eisen van het clai- mingssysteem in de omroep. Op deze manier kunnen wij andere omroepen attent maken op onze plannen, het is niet de eerste maal dat een belang rijke claim toevallig niet wordt ge zien". De NCRV heeft er na de eerste romantische Brederode-herdenking nog niet genoeg van, en dat zal litera- tuurminnenden verhengen. Vanavond op Ned. 2 wordt de dichter van ,,'t Kan verkeren" nog eens gevierd, maar nu in een amusante, muzikale collage van boertige, amoureuze en aandachtige poëzie en toneelfragmenten uit Brero's werk. Dat belooft weer een aantal ver rassingen, want meestal komen van oude dichters niet in de eerste plaats de lichtvoetige verzen naar voren. Deze gekleurde collage werd opge voerd door het Dokumentair en Ac tueel Toneel, kortiveg DAT, onder regie van Fons Eickholt, die ook voor de samen stelling zorgde. Rudolf Lucieer en Tineke F. Krol, hand in hand op de foto, dragen voor en op de achtergrond ziet u Marina Wemelsfelder, die evenals Marius van Altena liedjes zingt. Solisten bespelen voor de begeleiding klavecimbel, gamba en blokfluiten. Oud- Hollandse decors en charmante kostuums zorgen mede voor een vrolijk geheel. Vanavond tussen 9.10 en 9.40 uur dit bonte halfuur op 't scherm. en/of het bestede bedrag aan een matras Dit ztJn de winnaars van het aankoopbedrag in de afgelopen week: Mevr. Wijnnobél, Trompstraat 10, Leiden. St. Huizer, 3e dwarstraat 1. -> Den Bommel. Mevr. M. Kruyff-Kollerie, Orionweg 26, Haarlem. Af. Holthuysen, Meidoornstraat 63, Blerick. L. Bult, Julianalaan 25, Bennekom. Vraag uw beddenvakman nadere inlichtingen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Voor dit tv-sei- zoen kunnen we gerust zeggen: Sime non kent geen einde op de beeldbuis. De VARA met haar Maigrets op de zondagavond, de VPRO idem met psychologische verhalen van de Franse schrijver en nu de VARA er nog eens dunnetjes overheen met een zaterdagavondserie speciale tv-spelen „Detectivebureau Nul", die deze week start. Wordt dit niet van het goede te veel? Simenon is nl. behalve knap veelschrijver ook een auteur met een aparte, wat vage vorm van schrijven. Zijn uitstekend voor televisie be werkte Maigret-serie doet het, vooral onder regie van Eimert Kruidhof zo voortreffelijk in het Nederlands gespeeld, nog altijd even goed. De VARA geeft echter toe, dat lang niet alle Maigrets speelbaar zijn, omdat zij vaak vaag van intrige zijn en geen verrassend slot hebben. Voor dit seizoen staan er nog vijf stukken op het programma, al wordt de selectie steeds moeilijker en al heeft de beste acteur, de Belg Wies Andersen niet veel zin meer in zijn rol van Lapointe (hetgeen overigens aan zijn spel niet is te merken). Teleurstelling Hoe moeilijk het is, Simenons te spelen, bleek uit het feit dat de eerste VPRO-produktie zondagavond jl. een teleurstelling werd. Hoewel Otto Dijk, die de knepen van het vak kent, voor vertaling en bewerking had gezorgd en men toch te voorschijn kwam met acteurs als Kees Brusse, Ton Lensink, Ellen Vogel en Julien Schoenaerts, werd het een vervelend geheel met de ontknoping als dieptepunt. De belachelijkheid dat Schoenaerts als inspecteur van politie toen plotse ling in gebroken Frans begon te spreken en de dwaasheid dat hij toen pas begreep dat zich weer een over bekend geval voordeed (dit had hij door de belangstelling voor kamer 125 allang moeten weten) braken het stuk. Simenon leeft zich in zijn psycho logische romans uit in markante, tra- gi-komische persoonsbeschrijvingen en dan doet de „clou" er iets minder toe. Maar in een spel moet het naar een climax toe, anders voldoet het niet. En dat was ditmaal het geval. Misschien zijn de volgende spelen beter en boeiender. Zijspoor De nieuwe Simenon-serie „Detecti vebureau Nul" brengt ons op een zijspoor van de Maigret-image: in sommige boeken komt ene Joseph Rorrence voor als medewerker van Maigret. Deze figuur heeft hij nu voor zichzelf laten beginnen en hij lost misdaadmysteries op, geholpen door de dromerige assistent Emile, de ex-zakkenroller Barbet en zijn secre taresse Berthe. Simenon schreef deze verhalen speciaal voor televisie en zijn zoon Mare zette ze in spelvorm en regis seerde ze voor de Franse televisie. Deze verhalen zijn pittiger van op zet dan de Maigrets en voldoen moge- lÜk beter aan de eisen voor een vlotte amusementsserie, omdat Simenon zich niet te zeer heeft verloren in psy chologische ontrafeling van zijn hoofdfiguur-karakters. Maar het blijft wél erg veel Sime non, dit seizoen. Ned. 1 NTS 7.06 uur informatief programma Scala. 8.13 uur directe reportage Cupwedstrijd AjaxNeu renberg in het Olympisch Stadion Amster dam. In de pauze zendtijd politieke partijen PSP. 10.00 uur Amerikaanse detective-film uit de Charlie Chan-serie. 11.00 uur nabeschouwing wedstrijd in Amsterdam: Bob Spaak spreekt met voetballers en trainers. Ned. 2 NCRV 7.03 uur eerste aflevering De grootste show ter wereld circus verhalen. 8.20 uur film over Noman Mailer, Amerikaanse schrijver. 9.10 uur gevarieerd werk van Bredero, gespeeld en gezongen. 9.40 uur actualiteiten en Bijbelactie. Hilversum 1 NRU 8.0010.00 uur reportage voetbalwedstijrd Ajax— Neurenberg. 10.05 uur Spiegel van België. 10.40 uur magazine Iks, een spong in het duister. Hilversum II VARA 8.20 uur Prijsbellen naar de stud 9.10 uur programma over de nic ve vrouwen-eman cipatie. 9.35 uur gesprek met Rijk de Gooyer. 10.55 uur gevarieerde serieuze muziek en zang. 209 Wijd sperden zich zijn ogen. Die grote forse gestalte, het gezicht overschaduwd door een breedgerande hoed, een baard, die de onderzijde van het gelaat bedekte. Duizelig staaarde hij, kon de trekken van de ander niet goed on derscheiden omdat voor zijn blik het licht weer begon te schitteren. Hij kende die man immers, maar wie hij eerst gedacht had in een flits was het niet De kleding, de forse gestalte, de baard, dat te samen had een ogenblik lang de gelijkenis bewerkstelligd, nuvoel de Freek het als iets diabolisch aan. Hij wilde omkeren en vluchten, maar zijn voeten waren dik en prikten, de hand van de ander sloot zich trouwens al om zijn arm, krachtig als vroeger en de stem, met de harde koude wil, waarvoor de zijne al zo vaak had moeten buigen, zei kortaf: Kom mee. Ontzet, met kloppende slapen, maar volmaakt willoos, liet Freek zich leiden. Het straatrumoer gonsde om zijn oren, zijn ogen zagen zonder te zien; hij was zich alleen scherp bewust van de wil van de ander, van de arm, die hem steunde als hij wankelde, van de hand, die nog steeds sterk om zijn arm knelde en van de adem aan zijn oor, de persoonlijkheid, die de zijne, overrompeld en zwak als hij was, totaal verlamde. Toen hij weer tot zichzelf kwam, zat hij in een gemakke lijke leren stoel bij een reeds vlammend haardvuur. Er was een scherpe smaak op zijn tong als van cognac. Wegen stond met zijn rug voor de haard, zijn hoed nog op. De kamer, vermoedelijk zijn huidige werkkamer, want Freek herkende met een huivering de inventaris van het vroegere laboratorium, waar zijn stiefvader zijn proeven met dieren placht te nemen, was donker, de gordijnen gedeelte lijk neergelaten voor de vensters, hoewel buiten nog de zon geschenen had. Freek herinnerde het zich flauw, als iets dat lang was geleden. Waar was hij, alleen met die zwijgende reus, wiens ogen in het donker beschaduwd «ezicht vaag lichtten? Waanzinnig lichtten! Rillend week Freek achteruit in zijn stoel. Je hoeft niet bang te wezen, ik zal je niets doen. Het was dezelfde ruwe donkere stem, met dezelfde toon van spot en minachting. Freek schaamde zich eensklaps voor zijn vrees, maar kon die toch niet gans gans uitbannen. Wat wilt u van mij.vroeg hij hees, h'j hoorde zelf dat zijn stem flakkerde. Een ogenblik nam de ander hem zwijgend op, Freek voel de zijn aandacht. Je gelukwensen met je overwinning. Freek slikte. Nerveuze pijnscheuten trokken door xijn lichaam. Ik begrijp u niet. 't Is anders nogal duidelijk. Je hebt je moeder 'terug' zoals je dat wel zult noemen, wij zijn bezig te scheiden, zij wil het, voor mij hoeft zij het niet te doen. Er zijn geen kinderen uit ons huwelijk geboren door jou. Je bent getrouwd met een schilderes, terug in je vaders omgeving. Je hebt het zoals je het wilde, je kunt tevreden over je werk riin. Over zijn werk....? zwakjes herhaalde Freek de laatste woorden, zweet brak hem uit, parelde op zijn voorhoofd. Wegen lachte kort Bewaar me, je bent nog altijd dezelfde slappeling. Ik dacht nogal dat je eindelijk flinker was geworden. Ja, jouw werk. Je hebt immers altijd al het land aan mij gehad, mij beschouwd als een indringer. Zijn ogen schitterden hel op voor hij ze toekneep. Onmachtig zich te verdedigen hief Freek de hand op in afweer, met een kleine plof viel zij terug op het leer van de armstoel waarin hij zat. Eén ding, zei Weger je vergeet dat je op het kantoor, waar je nu per genade mag terugkomen, om mij te plezieren aangenomen bent... Freek had een gevoel of hij zou bezwijmen, hij klemde zijn tanden op elkaar om niet te kreunen van pijn. Wegen keek naar hem; hij ging naar zijn bureau en schonk cognac in een glas. Hier, drink op, hij hield het Freek voor, tenminste als je niet bang bent dat ik je vergiftig. (Wordt vervolgd) STER: 18.55 Reel. NTS: 19 00 woord. 7.15 Klassieke en mo- Luchtmacht. 12.26 Mededelin- Journ. STER: 19.03 Reel. NTS: derne muziek. (7.30 Nieuw 19.06 Scala, inform, progr. 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overwe- STER: 19.56 Reel. NTS: 20.00 ging: 8.00 Nieuws). 8.30 Journ. 20.13 Voetbalwedstr. Nieuws. 8.32 Voor de Ajax Neurenberg. 22.00. huisvrouw. NRU: 10 00 Wat Film. 23.00 Nabeschouwing heeft dat kind?, pedagogische wedstrijd Ajax Neurenberg, lezing. 10.20 Stereo: Muziek uit de Barok (gr). KRO: 11.00 Nederland II. NTS: 18.50 In Nieuws. 11.02 Voor de zieken, kleur: De Fabeltjeskrant. U-55 Mededelingen. NCRV: STER: 18.56 Reel. NTS: 19.00 19.50 De Journaal. NCRV: 19.03 In .i"and- Zuld-Afrlka kleur: Amerikaanse ctr- Nieuws. NTS: 20.00 Journaal. 12.50 Parasolasido: gevarieerd Hilversum I 402 m. NCRV. 18,30 Nws en weerpr. 18.46 Act. NRU: 19.00 Openbaar Kunst- bez. 19.10 Weg wezen: va- kantle-kron. MORELE HER- BEWAPENING: meerderheid va wil verandering in de Status cus-film gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.29 Modern platteland. 12.34 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.30 Internationale Orgelda gen Rijnstreek te Arnhem (opn.); II. Stereo: Radio ka merorkest en solist; III. Pia nogeschiedenis en archeologie. 1500 Voor de zieken. 16.00 tuinbouw. 12.30 Dansmuziek uit Groot-Britan- 12 41 Actualiteiten, nië. 17.30 Voor de jeugd. 17.55 Mededelingen. Spnlfrt vw»hal^f.rf »iov Progr. rond de Amertk. auteur instrumentaal kwintet. NRU: F C Neurenberg 22 05 So?eeel Norman Mailer, (in kleur). 13.45 Fragmenten uit de musl- F:C- Neurenberg. 22.05 Spiegel 21.10 In kleur: Literair en mu- cal My fair Lady (gr.). zikaal programma Gerbrand NCRV: 14.30 Stereo: Hobo Adriaensz Bredero. 21.40 Act. en piano. 14.55 Lichte gram- Nws. ™o£ -f/^5 j®tr™nintn ^TS: 'IJL-z.ie.k' V:?0 NieUWS.10.03 Mu- 22.15-22.20 Journaal. BELGIë Nederlands progr. kan. 2 en 10. 18.00 Schooltelevisie. 18.55 Zandmannetje. 19 00 Atelier. België. 22.20 Stereo: Lich te ork. muz. (gr). 22.30 Nws. 22.40 Stereo: X. een sprong in ru*)r'""n5 "neem^ het dulsterv 23.55-24.00 Nws. voor' uw rekening Hilversum II 298 m. VARA w... eKe,nlng- 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Uitz. van de Boerenpartij. 18.30 Stereo: Licht voc. en instr. ens. met zangsol. 18.55 Stereo: Dansork. met sol. 19.30 Nws. 19.35 Bultenl. weekoverz. 19.45 Leerlingen van de operaklas van het Amsterd. Conservat. en Prom. ork. 20.20 Spreekt u maar....!: prijsbellen naar de studio. 20.50 Country en Western muz. 21.10 De onvol tooide emancipatie van de vrouw, gespr. 21.35 Interv. met Rijk de Gooyer. 22.15 Franse chansons. 22.30 Nws. 22.40 Me- ded. 22.45 Act. 22.55 Alt-mezzo en plano. 23 30 Moderne muz. (opn 23.55-24.00 Nws. Hilversum III, 240 m. en FM-kanalcn. NCRV: 9.00 Hobo Nieuws. 9.02 Voor de zieken. 1 Lichte instrumentale mu- dienst. NRU: 15.30 Programma ziek bij 'de koffie (11.00 TELEVISIE VAVWOM» over hobby's en liefhebberij en. 15.50 Zestig Jaar maatschappelijk welzijn, le zing. 16.00 Nieuws. 16.02 Stere- o: Semi-klassleke en moderne kamermuziek (opn). 16.50 Spe- 19.25 Arena: sportmag. 19.50 len met taal. 17.00 Oude Jazz- Hicr spreekt men Nederlands, muziek. NCRV: 17 45 Sportac- 19.55 Meded. en De Weerman, tuallteiten. 18.00 Tijd vrij voor 20.00 Nws. 20.25 25 Jaar Suzy muziek in vrije tijd, na- Marleen: de cabaretloopbaan beschouwing van de Zomer- van Suzy Marleen. 21.05 Film competitie, die o.a. archiefbeelden bevat van de Olympische Spelen van 1912 In Stockholm. 21.55 De Hilversum II, 298 m. AVRO: vroedvrouw, eenakter van Ot- 7.00 Nieuws en ochtendgym- (jprogramma van de nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8 20 Lichte grammofoonmuziek. (8.30 - 8.33 De groenteman.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Stere- o: Muziek uit de 18e eeuw (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleumers. 10.10 Ar beidsvitaminen (11.00 - 11.02 Nieuws.) 11.55 Beursberichten, levende 12.00 Kapel van de Koninklijke RADIO MORGKiV 402 m. 7.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 De inwoners van.... pra ten gewoon tussen de platen door. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 Knalmu- ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Pop-ln. 15.00 Nieuws. 15.03 Licht platenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Tienerprogr. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07 - 18.00 Verzoekplatenpro- gramma. TELEVISIE MORGEN TELEVISIE MORGEN Nederland I. NTS/NOT: 11.00 - 11.50 en 14 00 - 14.50 School-tv. België. Nederlands progr. kan. 2 en 10: 14 05 - 15.10 School-tv. Hoestdronk in tabletvorm.95ct 57. „Nou gaan we 't krijgen", mompelde Jofel en hij maakte zich gereed om te gaan schrijven. „Jullie wilt allemaal die haargroei kwijt!" riep Lappie. Het volk mom pelde. „Dan zal ik jullie een plan aan de hand doen. Een plan dat altijd werkt!" „Toch dat haarmiddelmysterie", mompelde Jofel verbaasd. „We gaan allemaal naar de zee!" schreeuwse Lappie. „Daar is zout water plentie en daar kunnen we allemaal tegelijk badenEen gejuich steeg uit de menigte op. „Lang leve Lappie Loep!" riepen ze allemaal. De burgemeester keek naar de tuinman. Die schudde het hoofd. „Niet doen, burgemeester, de vijver moest toch gerepareerd worden en, per slot van rekening die Lappie heeft de vissen geredDe burgemeester gromde wat, maar liet het er toch maar bij. De bevolking rende alle kanten uit om zich naar huis te begeven want ze moesten nu koffers gaan pakken 1032: „Maar ik heb toch zeker recht om te weten wat er met me gebeurt!" riep smidje Verholen wan hopig uit. „Ik vertegen woordig hier de staat Nico- lagonië en bij mij heeft u helemaal geen rechten!" beet doctor Polnyck hem toe. „Wat verbeeldt u zich eigenlijk wel? Ik ben be gonnen met u redelijk net jes te behandelen. Een goed bed, prima eten en wat dies meer zij. Doch wat gebeurt er? U maakt misbruik van onze goedheid en weet op arglistige wijze te ontsnap pen aan de bewaking van de trouwe Bulbac! U brengt hem zelfs lichamelijk let sel toe! Ik denk niet, dat Bulbac dat erg leuk heeft gevonden, waarde heer!" En als smidje Verholen nu nog niet had begrepen wie Bulbac eigenlijk was, dan was hem dat gauw duidelijk geworden. De dikke bewaker was namelijk intussen door Kille Klansky bevrijd en kwam nu briesend van woede de kamer van doctor Polnyck binnenstormen. „Zie nou wel, dat ik gelijk had!" riep hij nijdig uit. „We hadden die schavuit meteen moeten mollen! Mag ik hem nü mollen, doctor? Ik heb nog een appeltje met hem te schillen voor die klap op mijn kop!" „Jij molt maar, Bulbac", besloot doctor Polnyck. „Maar liever niet hier in de kamer, want dat geeft zo'n smeerboel op het karpet." „Dan mol ik hem wel op de binnenplaats", vond Bulbac. „De overblijfselen kieperen we dan zo over de rotsen in zee." „En die spoelen dan aan in de haven van Gravendrecht". zei dr. Polnyck. „Dan had je de poppen eerst goed aan het dansen, want er zouden onmiddellijk lastige vragen worden gesteld in het parlement. Nee, Bulbac. Ik heb een beter idee. Jij krijgt een week extra verlof en je vliegt met onze speciale helikopter naar het glorierijke vaderland. Je neemt de heer Verholen mee..." „Hoera! Dan mol ik hem thuis!" riep Bulbac opgetogen en hij legde een grote, zware hand op de schouder van de arme smid. En of dit allemaal goed zal aflopen, is nu wel zeer de vraag... fERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13