SWIFT PROLONGEERDE WEGTITEL MOEITELOOS WEEKAGENDA NORTON FILTER KING SIZE Wedstrijd was halfkoers al beslist DAF33 comfort nu f.4795.- s'slaagden aan de Leidse Instrumentmakersscliool' EMEENTE LEIDEN ienoemingen Leidse universiteit Norton Filter King Size - rijp, vitaal, echt.. J&:JË GARAGE VLIETWIJK GEBR. VAN ULDEN GARAGE POELGEEST JIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1968 08-2 PARI LEIDEN Aan de Leidse Instru- sntmakersschool werden examens (genomen. Het diploma A-metaal werd verwor- i door H Adams Ede; D van der l Den Haag; F S de Boer Leiden; fit Bruyn IJmuiden; E R de Calon- Arnhem; W Daam Amsterdam; M Delfos; F Dexel; C J van Doorn al- i Leiden; J van Egmond Katwijk q Zee; A Faber Amsterdam; G Han- i Den Haag; M H Heidenrijk Neck m. Wijde Wormer); H A Hendriks 'igeningen; W C A M Hillen Ren- um; A L Hoep Alkmaar; N C de aas; S R Horjus beiden Leiden; H Jansen Amstelveen; W J P C de «her laarlem; J de Jong Stompe ren; M A van Ingen Bilthoven; A J almeyer Gouda: J J van Klooster iemen: J M Koelewijn Den Haag; van Leerdam Kesteren; H Marten- i Haarlem; O H Metzier Arnhem; IB G Meyer Groessen; W F Polman trnhem; J Z L M v. d. Putten Den Kaag; H C van Rijn Noordwijk; L ■keris Den Haag; P Spijker Utrecht; H Swakhoven Heerlen; M B Went- L Santpoort; T H Wiersma Hengelo; I van Wijngaarden IJmuiden. |6 Kandidaten moeten nog een theo- Itisch herexamen afleggen, 17 wer- |Het diploma B-metaal werd verwor- Ln door K Arbouw Haarlem; W van En Dolder Leiden; J Eelman Vollen- fcve; L Eibers Voorschoten; P J M Bouwplan Meerburgerpolder Burgemeester en wethouders van ilden brengen ter algemene kennis, j voornemens zijn met toepas- ng van het bepaalde ln artikel 20 in de Wederopbouwwet aan de N.V. duw- en Exploitatiebedrijf B. J. lurman en Zoon, Herengracht 10, al- ler, vergunning te verlenen voor het uwen van achttien woningen en raalf autoboxen op een terrein aan Lekstraat, kadastraal bekend ge- leente Leiden, sectie Q, nr. 1188 (ge- teltelijk), zulks voor wat betreft de uering in afwijking van het vige- nde bestemmingsplans „Leiden-Meer- trgerpolder I960". Rechthebbenden op aangrenzende en bijgelegen percelen kunnen gedu nde veertien dagen bij burgemees- en wethouders schriftelijk bezwa- indienen. De bouw- en situatietekeningen llg- n gedurende genoemde termijn ten idhuize (kamer 111) ter inzage, tiden, 20 september 1968. tap. J LEIDEN Curatoren van de Leid- universiteit hebben benoemd: Mr. W. Pestman tot wetenschappelijk Dofdmedewerker in vaste dienst bij faculteit der Rechtsgeleerdheid; R. Roolvink tot wetenschappelijk aofdmedewerker in vaste dienst bij faculteit der Letteren.; mr. P. R. nits tot wetenschappelijk medewer- er in vaste dienst bij de faculteit Rechtsgeleerdheid (burgerlijk cht); mr. H. W. van Soest tot we- nschappelijk medewerker eerste asse in vaste dienst bij de faculteit 'er Rechtsgeleerdheid; mevr. mr. L. van Soest-Zuurdeeg tot weten- :happelijk medewerker in tijdelijke lenst bij de faculteit der Rechts- 'leerdheid (Romeins recht en zijn eschiedenis); mej. mr. J. Stokstee tot etenschappelijk medewerker eerste asse in tijdelijke dienst bij de facul- it der Rechtsgeleerdheid (foren- sche psychiatrie); drs. A. P. M. van er Veek tot wetenschappelijk mede- erker in tijdelijke dienst by de Or- lanische Chemie; mr. Th. J. Von- ok dfraeck tot wetenschappelijk mede werker eerste klasse in vaste dienst de faculteit der Rechtsgeleerdheid ocumentatiebur. voor Oost-Europees echt); drs. H. L. Vos tot wetenschap- elijk medewerker eerste klasse in jdelijke dienst bij de Analystische Farmaceutische Chemie; mr. J. Vessel tot wetenschappelijk mede erker eerste klasse in vaste dienst de faculteit der Rechtsgeleerd- eid; drs. H. L. Wesseling tot weten- chappelijk medewerker eerste klas- in vaste dienst bij de faculteit der -etteren (algemene geschiedenis). - Hartwijk Lelden; H G M A Kaptein Den Haag; J P van Meygaarden Lei den; J P Musch Amstelveen; S Poel Vlaardingen; R C V van Schie Oegst- geest; F Shr Schuurbiers Rotterdam; L G van Staalduinen Delft; R Ver- brugge Amsterdam; T A C van Vliet Voorschoten; G de Vos Leiden; J J van der Werf Nunspeet; Th. H van der Werff St. Oedenrode; E J Wind- gassen Amsterdam. 6 Kandidaten moeten nog een theo retisch herexamen afleggen, 18 kan didaten werden afgewezen. Het diploma C-metaal werd verwor ven door: 1. Willemse Maassluis. 2 Kandidaten werden afgewezen. Het diploma A-Glas werd verwor ven door: P van Biemen Leiden; A C J Brouwer Vlaardingen; A J Dan- ner Amsterdam; W J van Dijk Arn hem; R Duifs Amsterdam: P En gels Leerdam; H F Götte Amsterdam; H J Jansen Leiden; J de Jong Leer dam; P J Ris; G A A Vermeulen bei den Den Hoorn; R Th M Willems Den Haag; L G Wouters Voorschoten. 1 Kandidaat kreeg een theoretisch herexamen, 3 kandidaten werden af gewezen. Het diploma B-glas werd verwor ven door: M L C Baten Valkenswaard; G A C Trommar; H G J Trommar beiden Eindhoven. 2 Kandidaten werden afgewezen. De 4 kandidaten voor het diploma C-glas werden afgewezen. Het diploma A-optiek werd verwor ven door: H M A Amendt Veldhoven; N C van den Boogaard Leiden; F H C Frank Delft; L P Kik Den Haag; J G Matthesius Amstelveen; C van Wijk Wassenaar. Het diploma B-optiek werd verwor ven door: J J C Eindhoven Zevenhui zen. 1 Kandidaat werd afgewezen. De 2 kandidaten voor het diploma C-optiek werden afgewezen. Grote expositie volkstuinders LEIDEN Zaterdag en zondag exposeren leden van de Leidse bloe men-, planten- en fruitteeltclub „Mater-Sprenger" met leden van de volkstuinvereniging „Ons Buiten" hun met veel zorg gekweekte pro- dukten. Er worden bloemen, groen ten en fruit tentoongesteld. De „vruchten" van de volkstuinliefheb berij behoeven bepaald niet onder te doen voor het beste kwaliteits werk, zoals uit het tentoongestelde materiaal zal blijken. De tentoonstelling wordt gehou den in het clubgebouw van „Ons Buiten", te bereiken via Marnix- straat of einde Pieter Bothstraat (Willem de Zwijgerlaam) en is ge opend op zaterdag van 16 tot 19 uur en zondag van 10 tot 19 uur. U rookte nog geen filter?... Doe het nu! Steeds meer mensen roken een filtersigaret. Want Norton Filter King Size is volle echte tabak, tabak die er isl Norton Filter King Size met het direct® filter geeft een zachte en toch verrassend-echte smaak. Koop nu Norton Filter King Size! 25 voor f 1,50 ■^World Registration Pending Donderdag 19 september Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Res.-Or- kest met Jan Wijn plano. Kantine Clos en Leembruggen, Derde Binnenvestgr. (Mare), 7.30 u.: rullavond phllatelica. Vrijdag 20 september schouwburg, 8 uur: cabaret Harlekijn (Herman van Veen). Bovenzaal Zulderkerk, 8 uur: afd. Cen trum Christenvrouwenbond, mej. G Bel- mers te Leiderdorp over sociale toestan den ln Griekenland. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: K. en O., lezing over Alaska. L. H. J.-gebouw, Leverldaal 101: tle- nersoc., 14 tot 18 J. en ouderensoc., vanaf 20 jaar. Zaterdag 21 september Clubgebouw Ons Bulten (vla Pieter Bothstraat). 4 tot 10 u.: tentoonstelling bloemen en fruit Mater-Sprenger. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101: mld- densoc., vanaf 17 Jaar. Breestr. 85, 3 tot 5 u.: afscheid H. van Weizen bij woningbouwver. De Een dracht. OEGSTGEEST Het Witte Huls, 2 tot 5.30 u.: schaaksoc. Palamedes. LISSE St. Agathakerk. 8.15 u.: Or gelkring Bollenstreek, orgelbespeling Si mon de Zee en Ernest Gervals. Zondag 22 september Clubgebouw Ons Bulten (vla P. Bothstraat). 10 tot 7 u.: tentoonstelling bloemen en fruit Mater-Sprenger. L. H. J.-gebouw, Levendaal 101? oude rensoc., vanaf 20 jaar. Jeugddorp Jeugddorp zuid-west (Voorechoterweg, naast zwembad De Vliet). Geopend elke woensdagmiddag van 2 tot half 5 en elke zaterdag van 10 tot 4 uur voor Jongens en meisjes van 5 tot omstreeks 18 jaar. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek. Haven 18, tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nacht dienst van apotheek R. van Breest Smal- lenburg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geo pend. Bebandellng na ongevallen De poliklinische oehandellng na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elisabeth- zlekenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Ik ben nieuwsgierig (18 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: l'Avontura (18 Jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): De hel van Nacao (18 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De Samoe rai (18 Jaar). REX (2 en 8 uur): De kanonnen van Navarone (14 Jaar): vrijdag- en zater dagavond 11.30 uur: This grazy sexy world (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): De bruid ging ln het zwart (18 Jaar). TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): Guess who Is coming to dinner? (14 jaar). Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse La, lb en 2e: dagelijks 10 30- 11.30. 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten tn klasse 3. maandag woensdag, donderdag en vrijdag 18.15— 19. dinsdag l»—14, saterdag 15—18, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 18.45—19 30. uur saterdag 15.30—16.30 uur zondag 15.30—17 uur. Klassepatlënten op de vrouwenkliniek Jelig, De beste propositie onder de vijf mille Stuur mij informatie over DAF33, DAF44, DAF44 Stationcar. DAF55. DAF55 Coupé, DAF55 Stationcar. (Onderstrepen wat u wenst) TP699- 57 Naam: Adres:Plaats: In enveloppe zonder postzegel zenden een DAF. antwoordnummer 2<X». Eindhoven. Officieel dealer voor Voorschoten en Zoeterwoude. Gerard Douplantsoen 22 Voorschoten - 01717-4455 Officieel DAF-dealer voor Leiden en omstreken. Verdamstraat 6 Leiden - Telef. 23041 GEBR. VAN ULDEN Officieel dealer voor Oegstgeest, Rijnsburg en Warmond. Hogerbeetsstraat 6 (zijstraat Warmonderweg) Leiden - Telef. 50330 19 30—11.30. 14—1630 en 19—20 uur. Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 18 resp. 12 laar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 2 tot 3, dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van 11 tot 12. 3 tol 3 en 7 tot 8. Elisabeth ziekenhuis Lelden: derde klas dagelijks van 2 tot 3 en *s avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakllnlek Lelden; dagelijks van nali twee tot half drie en bovendien op dins dag- vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven Klassepatlënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur. zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN Rijnoord alle Klassen dage lijks van half 5 tot half 8. op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, longkflnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc- afdellng dagelijks van half 8 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORD W7JK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot hall S. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van I tot half 3. Mobiel A.NW.B.-kantoor iur bil mo- Musea en Hortos Museum Volkenkunde. Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag- zondag van l tot S uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, zondag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 il. con- dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Chr. technische school, Vijf-Meilaan: vanaf 23 sept. beroepententoonstelllng. Lakenhal, tentoonstelling beelden R. J. Maingay en etsen Benno Randolfi, open 28 sept. tot 23 okt., dag. 10 tot 17 u., zon dag 13 tot 17 uur. Trappenhuis Rapenburg 73: schilderijen Henk van der Vet tot 26 september. Galerie Walenkamp, Nleuwsteeg 11: ten toonstelling schilderijen en lichtdrukken Alfred Eikelenboom, van 13 sept. tot 4 oktober. KUksmus. Volkenkunde: comertentoon- stelllng VIva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van het Mexico /an vroeger en nu), tot I december Lakenhal, van 6 juli tot 22 september Negen Leidse fotografen Galerie Van der VUst. Botermarkt 8: schilderijen Rudl Polder, van 6 tot en met 28 sept.. dlnsd. tot en met zat. 9 tot 6 Jeugdbultencentrum De Korte Vliet. Vlletweg 5: Kunstgroep Colourform, teke ningen. schil terljeh en etsen van Nico Langezaal, Henk Hollebeek, Marjam Hlel- al en WH Blommerde, van 10 t.ean. 20 sept., maand, t.e.m. vrijd. 15 tot 17 en 20 tot 2 u.. zat. 10 tot 12 u., wornil en zond. gesloten. LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan, 4 tot 25 september: bc sldententoonstel'ing Carol us kring. DRONTEN Evenals in de voorgaande jaren heeft de Leidse „Swift combinatie''' beslag gelegd op het club kampioenschap op de weg. Geen unieke prestatie nog want in de jaren vijftig bezorgden de gebroeders Van Est hun vereniging „Willibrord Wil Vooruit" eveneens drie titels op een rij. Maar uniek is wel, dat de Swift- combinatie voor de drie kampioenschappen in totaal slechts vijf renners in het veld bracht. Van hen reden de profs Gerben Karstens en Bart Zoet en de amateur Joop Zoetemelk drie jaar achtereen. Vervanger voor Nol Kloosterman, die de fiets op stal heeft gezet, was giste ren Jan Zoons uit Voorschoten. uit Hoogeveen, het zilver ging even eens naar Drente, naar Meteoor uit Assen. Bij de nieuwelingen tenslot te zegevierde Kampioen uit Haar lem. Uitslagen ln het gezelschap van de gere nommeerde tijdrit specialisten (Karstens en Zoet behoorden tot de gouden Tokioploeg en Joop Zoe temelk is straks in Mexico een van de pijlers van de Oranje-formatie) sloeg deze jongeling lang geen slecht figuur. Met een voorsprong van drie minuut en achttien se conden op de Olympianen Peter Post, Cor Schuuring, Harry Jan sen en Henk Cornelisse, toonden de Leidenaren hun aparte klasse. „Het ging net zo fijn als in Tokio", zei Bart Zoet tevreden. „We zijn vrij langzaam vertrokken en hebben ge leidelijk het tempo opgevoerd. In de eerste kilometers hebben Gerben en ik de andere jongens geïnstrueerd hoe ze moesten rijden en dat heb ben ze goed in hun oren geknoopt". Karstens ondersteunde deze me ning met „We vormden een blok". Na 51 van de 81 km in de jonge polder lag Swift al bijna een mi nuut voor op de concurrentie: Swift 57 min 47 sec., Maastricht 58.45, Olympia 58.55. De rest was al kansloos, ook DTS dat een uit stekend draaiende Tiemen Groen in de gelederen had, maar toch al twee minuten was achtergeraakt. Consolideren De winst van de Leidenaren kreeg definitieve vorm op de Knar- dijk tegen de wind in. „We namen goed over, bleven niet te lang op kop rijden en toen liepen we uit tot drie minuten", aldus Karstens. Het kwartet - dat door begeleiders van de stand op de hoogte werd ge steld, bepaalde zich verder tot con solideren van de winst, waarin zij uitstekend slaagden. In de slotfase moest Maastricht (Eddy Beugels. Huub en Jan Ha- rings en Jan Hugens) de tweede plaats nog afstaan aan de Olympi anen, die hun 70-jarige club slechts 't zilver konden aanbieden. Vlak na de bronzen Maastrichtenaren ein digden de bergbeklimmers met Harry Steevens, Wim en John Schepers cn Theo van der Leeuw. Na hen gaapte opnieuw een gat van drie minuten voor de resteren de formaties. Daarvan komt echter een eresa luut toe aan het Zundertse Fortuna, waarvoor Henk Nijdam en Cees Haast samen met de amateur Wou ters van start gingen. Zij hadden tevergeefs hun sterkste amateur Cees Koeken, gesmeekt om mee naar de Flevo-polder te komen. Een verrassing bij de amateurs vormde het sterke rijden van de Noordelingen. De titel werd ver overd door de broers Jan en Wicher Vlot, Albert Hulsebosch en Dirk Middelveld van „De Peddelaars'' A-categorie (profs en amateurs) 1. Swift-combinatie (Leiden) met Gerben Karstens, Bart Zoet, Joop Zoetemelk en Jan Zoons de 81 km in 1.44.46.1; 2. Olympia (Amster dam) met Harry Jansen, Henk Cor nelisse, Peter Post en Cor Schuu ring 1.48.04,1; 3. Maastricht (met Eddy Beugels, Huub Harings, Jan Harings en Jan Hugens) 1.48.11,5; 4. Bergbeklimmers (Stein) met Harry Steevens. Wim Schepers, John Schepers en Theo van der Leeuw 1.48.32.0; 5. DTS Zaandam met Tiemen Groen, Harm Otten- bros. Piet de Wit en Cees Stam 1.51.33.1; 6. Siebengewald met Mat je Gerrits, Jan van Katwijk, Piet van Katwijk en Thijs van Hoog straten 1.51.33.8. C-categorie (nieuwelingen) 1. De Kampioen (Haarlem) met Bakker, Jansen, Neeskens en Schelvis de 35 km in 49.18,8; 2. De Zwaluwen (Doetinchem) 49.41.1; 3. Theo Mid delkamp (Goes) 49.43.3. Categorie B (amateurs)1. De Peddelaars (Hoogeveen) Wieger Vsot, Jan Vlot, Albert Huizebosch, Dirk Middelveld) 81 km in 1.50.41.2; 2. De Meteoor (Assen) 1.50.55.5; 3. West Frisia (Enkhui zen) 1.51.39.3; 4. De Kampioen (Haarlem) 1.52.04.4; 5. Maastricht 1.52.07.5. Evenals in de voorgaande twee jaar heeft de Leidse Swlftcombi- natie beslag gelegd op het club kampioenschap op de weg. Op da foto Gerben Karstens (links) en Joop Zoetemelk op de finishlijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9