Commentaar Geen middenweg de tv-quiz m BEDROEVEND SPEL Kennismaken met Betty Vragen stellen over vredesdienst op tv ii'ci'K itt v-zender Wesel t in Randstad te ontvangen rvdA-Zwolle wil een 1 li it enge woon congresj Brand in kazerne Kleurenkijken in Europa vordert langzaam VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Lappie Loep en de pruikebollen Smidje Verholen en de Knap-Mutator WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1948 Prinsjesdag EER nog dan de kijker is giste ren de Nederlandse luisteraar lelijk geïnformeerd over de ge- u rtenissen van Prinsjesdag, de tonrede en de miljoenennota. De hele middag door werden in een lU-programma, waaraan verslag- vers en diverse omroepen mee- >rkten, politici en financiële des- ndigen ondervraagd en wie maar sterde, kon zich goed oriënteren. k de actualiteitenrubrieken waren nee volgestopt. git alles domineerde min of meer de Brandpunt-uitzending uit F Je euuispoort op televisie, waarin hn eerst kon vernemen hoe minis- Witteveen, 's middags ook al voor radio geweest, zijn beleid verde,- de. n Nieuwspoort waren de fractie- orzitters van de grote partijen iwezig. Alleen D'66 was niet op uitnodiging ingegaan. En zoals gewoonlijk gaat: toen er geani- erde discussie ontstond, was de l om. )e NTS bracht 's middags de ope- ig van de Staten-Generaal voor eerst in kleuren. Mede doarom rd de uitzending ditmaal betuind Binnenhof en vergaderzaal. Maar Swas een goede reportage. pet predicaat „goed" kunnen wij ij. t zonder meer geven aan KRO's edero-herdenking. Hier was het iwicht zoek. Er waren zeer ster- uitnemend gespeelde fragmen ts maar André van den Heuvel had it regie en presentatie samen te el hooi op zijn vork genomen. Zijn brek aan tekstkennis maakte hem colbert tussen renaissance-kle- g; een storend element in de ine. Tja, als de regisseur niet toe- kt, kan de acteur falen. Jammer, int verder was dit originele pro- ammq van Marijke Ferguson heel rzaam en aantrekkelijk. rs (Van een onzer verslaggevers) 1INDHOVEN De ontvangst gelijkheden van de nieuwe Duitse evisiezender Wesel reiken hoogst- arschijnlijk tot de lijn Breda, Dor- :cht, Gouda, Harmeien, Hilversum, rderwijk, Zwolle, Hardenberg. Vol- is voorlopige veldsterktemetingen men in verschillende stadsdelen Amsterdam zelfs vrij redelijke :lden van het Duitse programma kanaal 35 uit Wesel worden ver- :ht. >EN HAAG en Rotterdam en om- ing liggen waarschijnlijk te ver ir het westen om een behoorlijke 'angst mogelijk te maken. De zen- Wesel zal maandag 23 september volle kracht gaan werken. De lende dagen gaat een meetauio Philips op tweehonderd punten [Nederland de signaalsterkte en de ïldkwaliteit meten. iwea-Philips wordt overstroomd verzoeken om inlichtingen over bouw van verre-afstandsantennes. )ral ten westen van de reikwijdte 100 kilometer van Wesel zullen ïnneversterkers het beeld wellicht men verbeteren. WOLLE Het bestuur van de leling Zwolle van de Partij van de (beid heeft gisterochtend een tele- jam gestuurd aan het hoofdbestuur de partij, waarin verzocht wordt een spoedige bijeenroeping van buitengewoon congres over „de rsende meningsverschillen in het ifdbestuur en het communica- •gebrek hierover binnen de par- Gevraagd wordt dit verzoek op komende partijraad (a.s. zaterdag) jbehandelen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Met het nieu we seizoen gaan we ook het super-vermaak van de televisie, de quiz, weer tegemoet. Een ha chelijke onderneming, waarin al leen de VARA door de jaren heen uitstekend slaagt en waarin de NCRV verleden jaar een even goed figuur sloeg althans voor een bepaald deel van de kij kers. Want het quiz-kijkend pu bliek bestaat in Nederland uit twee groepen die alles (figuur lijk) zwart-wit zien, want een middenweg schijnt tot de onmo gelijkheden te behoren. Zowel de VARA als de NCRV mik ken resp. met „Per seconde wijzer" en „Tweekamp" op gedegen kennis. Daarvan genieten zeer velen, maar een groter kijkerspubliek wordt er narrig onder: het kan zelf de vragen niet beantwoorden en verwijt de bei de omroepen, dat zij „alleen maar voor intellectuelen" uitzenden. Daar tegenover heeft de KRO eni ge jaren „Het gulden schot" gesteld, en dat beviel groep B wel, maar groep A niet. In feite was het een slecht programma, altijd koekoek één zang wat de schieterei en de woordkeus van de goede Kees Schil- peroort betrof, met domme, onvol doende-beoordeelde spelletjes tussen door. De AVRO handhaafde altijd maar het spel „Wie van de drie", dat weer een bepaalde kijkgroep nimmer verveelde en andere meer dan dat. Vorig seizoen werd daar op Ned. 2 de Lou van Burg-show aan toege voegd, een programma dat uitmuntte door slordigheid en missers. Tussen de seizoenen in hadden we het spektakel van NCRV's Zeskamp, geheel afgestemd op het volksver maak, maar aantrekkelijk door de grootse opzet. Watergeknoei Wie jl. zaterdag op Ned. 2 de nieu we Lou van Burg-show heeft gezien, zal wel hebben opgemerkt dat er een levensgroot verschil bestaat tussen bijv. het watergeknoei door een paar volwassen mensen in een studio en de vernuftige waterballetten, die meestal het besluit vormden van de Zeskamp-wedstrijden, waaraan dan voornamelijk sportieve jeugd deel nam. De kennismaking met de „ver nieuwde Lou van Burg spellenshow" heeft ons bepaald geschokt. Dit is niet anders dan een bedroevend spel met de kijker, en mikken op amuse ment van de goedkoopste soort. Bo vendien nog allerslordigst opgedist door een leider, die voortdurend bui ten adem raakt door zijn eigen druk- temakerij, die zozeer met zichzelf be zig is dat hij geen ogenblik de namen van de deelnemers kan onthouden en bij dit alles opgaven verstrekt die net aardig zijn voor een kinder feestje. Dat is dan weer de tegenhan ger van de zgn. „intellectuelen- quizzes". Rustiger met gas LONDEN In Londen heeft een 59-jarige man toegegeven dat hij, als zijn buurman wat luidruchtig was, via een in de tussenmuur geboord gat wat lichtgas liet stromen in het be lendende pand. Zij ervaring was dat het daar dan wat rustiger werd. De verdachte werd van rechtsvervolging j ontslagen. EDE Een gebouw op het terrein van de Bergantius-kazerne in Ede is gisteren door brand verwoest. De Edese brandweer slaagde er na. twee uur in de brand te blussen. Men kampte bij het blussingswerk met moeilijkheden omdat het niet zo goed mogelijk bleek het water op de ver eiste druk te houden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Oorzaak van de brand is niet bekend. In de Bergantius-kazerne liggen verschillende landmacht-onderdelen. De AVRO zou toch moeten weten, dat dergelijk tv-vermaak niet op vol wassenen-peil staat, want zij heeft vanmiddag op hetzelfde niveau, maar dan stukken vlotter gepresenteerd, haar kindercompetitie „Geen woor den maar daden" laten starten. Daar van valt, ook voor de volwassen toeschouwer, vertederd te genieten. Hier zijn immers ijverige kleine jon gens aan 't werk! Poging Wat de KRO-televisie op quiz-ge- bied dit seizoen zal aanbieden, is nog onbekend: de programma's moeten nog worden aangeboden. Laten we hopen, dat deze omroep er eens in slaagt, een middenweg te vinden, maar dat blijkt uitermate moeilijk te zijn. De NTS heeft een poging aange wend met een versie van het in vele landen al gespeelde „Wat doe ik voor de kost?", maar ook dat bood geen soelaas. Ten eerste wordt er op Ned. 2 in de vooravond zeer weinig geke ken en ten tweede is het spel niet erg spektakulair: niet onvriendelijk maar ook al niet iets om voor thuis te blijven. Misschien is voor Nederland de op gave te groot om (vooral naast de VARA- en de NCRV-quiz!) een- spel- programma te bédenken, dat niet al te hoog grijpt, toch allure heeft en niet zo opgelegd-grappig wordt ge presenteerd. Verlangen wij teveel? Kom, er valt ook in het buitenland wel rond te kijken en dat is geen schande. NCRV's „Zeskamp" was tenslotte ook een afschaduwing van de West- Europese landen wedstrijd, waaraan Nederland overigens niet meedoet. En wie heeft daardoor minder plezier gehad bij 't kijken? „Het gulden schot" was geïmporteerd, „Per secon de wijzer" is ook geen VARA-vondst. En zo kunnen we meer opnoemen. Wij komen op tegen .het smaakbe- dervend tv-amusement ais zijnde goed genoeg voor kijkers die niet mee kunnen op het hoogste quiz-ni veau. Aan hen dient iets beters te worden besteed. Het weggooien van dikke geldprij zen aan onnozele spelletjes en een enkele flauwe vraag, maakt niets goed, ook al gunnen we iedereen een fijne prijs. Maar laat de deelnemers dan de voldoening smaken, dat zij er ook iets voor hebben geleverd. Dat moet kunnen. En is het onmo gelijk, dan beter -geen quiz dan een slechte. Haar echte naam is Lillie Mae Jones en zij werd 38 jaar geleden geboren in Flint MichiganV.S.). Haar donkere huidskleur vormde voor haar geen beletsel om te stu deren aan de middelbare school in Detroit en tegelijkertijd aan het con servatorium met hoofdvak piano en bijvak zang. In 1946 won zij, eveneens in De troit. een amateur-zangwedstrijd en dat bezorgde haar een aantal uitno digingen om in nachtclubs op te treden. Twee jaar later hoorde de vermaarde bandleider Lionel Hampton haar zingen en maakte haar soliste bij zijn ensemble. Zo werd Lillie de grote jazz-zangeres Betty Carter. Sinds 1951 werkt zij zelfstandig in clubs en theaters als solozangeres; ze maakte weinig platen en geniet haar roem vrijwel alleen bij kenners. Boy Edgar ontmoette haar in Amerika en nodigde haar uit voor het optreden bij zijn band, dat vanavond door de AVRO op Ned. 2 wordt uitgezonden. Zo kunt u dus met haar en haar kunst kennis maken. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In het tweede halfjaar van 1967 werden, naar nu pas wordt bekendgemaakt, in geheel West- Europa 165.000 kleurenontvan- gers aan de man gebracht. Dit geldt voor Nederland, Engeland, Frankrijk en West- Duitsland. Het grootste deel werd in de Bondsrepubliek verkocht. Oorspronkelijk werd de geringe verkoop mede geweten aan de weini ge uren kleurentelevisie en men had veel hoop gevestigd op de uitzendin gen van de Winterspelen in Greno ble, die voor een groot deel in kleu ren werden uitgezonden. De verkoop is hierdoor echter niet merkbaar gestegen. Er is ook nog niets geble ken van verhoogde verkoop met het oog op de Olympische Spelen, die eveneens voor het grootste deel bont zullen doorkomen. In Duitsland wordt het aantal kleurenuren nu van 8 op 16 per week gebracht, ook Nederland zal 16 uren mogen volmaken in het wintersei zoen. Engeland zendt reeds 40 uren kleuren uit via BBC 2 en gaat niet veel verder, evenmin als Frankrijk dat ook rijk is voorzien van bonte uitzendingen. De prijzen van de ontvangers, die in Nederland overigens verlaging te gemoet gaan. blijft in alle landen een struikelblok. Ook is de kijkers-hang naar kleuren niet zo groot als men in industriële kringen had gehoopt en verwacht. Men rekent echter nog op in totaal 500.000 kleurentoestellen in West-Eu ropa aan het einde van dit jaar. Ned. 1 NTS 6.588.45 uur voetbal: F. C. NürnbergAjax in Neu renberg. 8.49 uur journaal. 9.14 uur speelfilm „Caught", liefdesverwikkelingen in miljonairskringen (18 jaar). Ned. 2 AVRO aflevering „De 8.08 uur dierenfilm: buffels; daarna Monkees". 8.20 uur Betty Carter zingt bij Boy's Big Band. 9.00 uur literaire ontmoeting met Hugo Raes (herha ling). 9.45 uur actualiteiten. 7.10 uur 8.40 uur Hilversum I N'RU tweede kasteelconcert. NCRV Vocaal Ensemble en Ned. Slagwerk Ensemble in moderne werken. 9.20 uur Israëlisch Kamerorkest concerteert 10.40 uur Iks, een sprong in het duister. Hilversum II VARA 6.559.15 uur (NRU) reportage voetbalwedstrijd F.C. NürnbergAjax met nabeschouwing. 9.35 uur gesprek met Wim Sonneveld. 10.55 uur solistenrecital met Max van Egmond. zang. Criminele kunstcollectie LEAVENWORTH/KANSAS Meer dan driehonderd gevangenen met kennelijk veel vrije tijd hebben in de federale gevangenis van Leavenworth hun jaarlijkse schilderijententoonstelling gehouden. Er werden bijna tweeduizend schilderijen tentoongesteld. De werken brachten in totaal 85.000 gulden op. De gevangenen mo gen de opbrengst van hun werk behouden, maar ze moeten wel zelf hun materialen betalen. Het werk van de kunstzinnige gevangenen stond wel degelijk in de belangstelling. Ongeveer 7500 mensen bezochten de een- (-tentoonstelling. 197 Laat ze rustig lachen, lach méé en hang ze niet alles aan hun neus. Je moet met zulke lui niet alles bepraten, aan trek je altijd aan het kortste eind en moet om hun te bewijzen dat je even geweldig bent even geweldige verhalen gaan ophangen al dan niet waar gebeurd. Freeks luchtige toon deed de ander minder bedrukt kijken. 't Is alleen maar zo jammer, dat je nooit meer terug kunt halen wat je eenmaal hebt gedaan Dat is met alles zo. Freek gaf zijn hand een bemoedigend drukje, trok dan de zijne terug. Jongen, ik gaf er wat voor als ik diverse dingen nog eens mocht overdoen! Maar nu dat eenmaal niet gaat, moet ik mij er toe bepalen voor een vervolg te waken. En misschien nog wel eens voor een vervolg, en mischien nog wel eens. Want als je eenmaal op een bepaald gebied een fout hebt gemaakt, verval je veel gauwer ertoe het nog eens te doen, dan dat je ertoe komt een nieuw foutenchapi- ter aan te snijden. De ene fout is heus niet erger dan de andere, al heeft de ene wél en de andere géén gevolg; een fout is een fout voor onszelf. En voor ons innerlijk heeft het trouwens altijd gevolg, want béter worden wij er niet van. Toch vind ik het het ergste als een ander er last mee kan krijgen.... Freek schrok. Hij begreep nu waar de jongen op doelde* Maar tegelijkertijd zag hij de onwaarschijnlijkheid ervan in. Ben je daar dan bang voor? Ben schudde het hoofd als een verdrietig kind. 't Had toch wel gekund, zei hij beschaamd. Wees dan blij dat het niet zo is, troostte Freek. Hij had met de jongen te doen. Die was nu te veel vrijgelaten en te veel verwend. Zijn moeder zou wel degelijk goed opgelet hebben of hij geen raar soort vrienden thuisbracht, en vooral voor meisjes had zij altijd een bijzon der scherpe neus gehad. Haar aanmerkingen waren dikwijls helemaal niet van pas geweest. Zij had hem werkelijk te klein willen houden, zonder dat daarvoor reden had bestaan. Moeder.... Hij tuurde over zijn boek heen. Als hij nu eens werkelijk doodging met die operatie, dat was immers niet denkbeeldig, dan had hij zich niet met haar verzoend. Aha, betrapte hij daarop meteen zichzelf, bang voor je eigen zielerust, hè, je wilt een aflaatje verdienen: och, lieve Heertje, ik ben zo goed. Ik heb mij met mijn moeder verzoend terwijl ik nog wel gelijk had! Freek beet zich op de lippen. Het boek gleed voorover op zijn borst. Hij legde het weg, er kwam nu toch niets van lezen voor hij dit met zichzelf had uitgevochten. Peinzend gleden zijn blikken langs de andere patiënten. Hij kon hen niet alle drie zien aan de overkant, omdat hij nog steeds plat moest blijven liggen. Rechts van hem stond een witte kast met allerlei verband middelen, links van hem lag Ben. Hoe moest hij doen met moeder? Zoals het nu was, was het niet in orde. Maar hij wilde er ook geen zaakje-met-de-hemel van maken; niet voorziohzelf wilde hij een verzoening, maar voor zijn moeder, die er toch, hoe ook, verdriet van moest hebben, ook al zou Wegen haar nog zozeer troosten, en opstoken tegen haar zoon. Het was zo ongelofelijk moeilijk om goed te doen en daarbij eerlijk tegenover jezelf te staan en het niet te doen om het er later zelf gemakkelijk door te hebben: zie je, dat staat toch maar op mijn credit! Hij tastte onder zijn kussen. Noldie had laatst een zakbij beltje voor hem meegebracht, hij had daarom gevraagd. Hij vouwde het papier los om het boekje, dat netjes in een bedrukt vel was verpakt. Daarop stonden enkele zinsneden uit een theologisch boek, dat juist was verschenen: een paar losse zinnen, en uitspra ken van de pers. God heeft onze (goede) werken voorbereid. Zo doen wij immer méér dan wij verplicht zijn. (Wordt vervolgd) (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Noteert U dit al vast: zondag a.s. kunt U telefonisch vragen stellen over een vredesdienst, die de kerkelijke zendgemachtigden gezamenlijk op televisie uitzenden. Direct daarna zal een forum die vra gen behandelen. De dienst wordt gehouden tussen 5 en 6 uur in de Utrechtse Buurkerk ter opening van de door het Inter kerkelijk Vredesberaad uitgeschreven Vredesweek en heeft als thema de opgave voor deze week: het bestude ren van de Oost-West-verhouding in Europa. Aan kerkgangers en kijkers wordt voorlichting gegeven via filmbeelden, commentaar en prediking. De dienst wordt geleid door dr. J. van der Werf, hervormd predikant. Organist is Mees van Huis en de Cantorij van de Buurkerk zingt. Direct na de dienst is er 3 kwartier gelegenheid om dan bekend te maken telefoonnummers te bellen. Om 7.05 uur verschijnt het forum op het scherm. Dit wordt gevormd uit me dewerkers aan de Vredesweek. Experimen teren Op donderdas 26 september verschijnen CVK'IKOR'RKK 's pitln: Love lor sale: Let's do Intern. Jeugdmagazln. it; Ce solr 1&; Papa aime ma- Sportkroniek. 19.50 Salade de fruits: What Is spreekt men Nederlands, this thing called love: Just one of those things: La valse mille temps: Mustapha: klelnkunstprogr. 19.25 Lichte grammofoonmuz. Hier VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 19.55 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 De on- AAR IJ Jam Vor Krappe dans tes mains: Alice dergang van de Lusitanla. 22.10 wctm,,, WAnrforl,nH' CnTv.i> Hal' nu Pllliarmnni® Hilversum I 402 m. NCRV: 18 30 Nws en weerpr. 18.46 Act. NRU. 19.00 Openb. Kunstbez. 1910 Xederl. Kasleelconc. (II). 30.40 Intern. Gaudeamus Muz.week 1968: NCRV Vocaal Ensemble. 21.05 Een Noors componist en een koningin moeder. klankb. 21.20 Stereo: Het Israëlisch Kamcrork. en sol. 22.05 Spiegel van België 22.20 Stereo: Licht ork. (gr.). 22.30 Nws. 22.4U Stereo: X. een sprong in het duister. 23.55 - 24.00 Nws. Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nws. 18.16 Act. 18.20 Ultz. van de Boeren Partij. 18.30 Report, uit Neurenberg. NRU: 18.55 Report. van de voetb.wedstr. F.C, Neurenberg - Ajax. VARA: 20 45 En heb ben ze "t ook geweten?: beschouwingen. 21.20 Country and Western muziek. 21.35 Ontmoeting met wim Sonne veld. 22.15 Rijksbegroting 1969. een criüsche beschouwing. 122.30 Nws. 22.40 Meded. 22.45 'et. 22.55 Stereo: Bariton, cello n clavecimbel. 23.25 Blokfluit- ec. 23.25 Koperkwintet. 23.55 24.00 Nws. In Wonderland: Some day my prince will come: Valmontana Miguel's party: Prelude ii blue: No problem. TELEVISIE: VWAVOYD Nederland I. NTS: 18.40 Ba rend de Beer. STER: 18.46 Ree woord, me. NTS: 18.50 Journ. STER: 18.53 Reclame. NTS: 18.56 Re port. van de voetb.wedstr. F.C. Nürnberg - Ajax. (Onder terst.) voorbehoud). In de rust J~* pirn. 19.45 Uitzend, van VVD. STER: 20.45 Reclame. NTS: 20.49 Journaal. STER: 11.05 Reclame. SOC: 21.09 Uit- NCRV' tending Stichting Socutera: ren filmpje van de SUFA b.v. de Nat. Najaarsloterij. 1.14 Caught, speelfilm var. /lax Ophills. (Rilkskeurlng: 18 framm; jaar). 22.45 Journaal. Meded. en De Weerman. 20.00 Lichte gramm. (8.30-8.33 20.25 De werkwinkel, groenteman.) 8.50 Morgenwlj- ding. 9.00 Stereo: Klass. or- 9.40 Schoolra- 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.02 Nws.) 11.55 Beursber. 12.00 Pianorecital. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.29 Mod. platteland, praatje. 12.34 Toppers van toen (gr.). 13.00 Nws. 13.11 Radio- journ. 13.30 't Muzikantenuur: I. Holland Festival 1968: Bel- h-RO: aardspel. II. Stereo: Klein ra- 5.1^ dlokoor. Hl- Stereo: Hobo en piano. 14.40 Morgen is van daag, klankb. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Nws. 16.02 Llede- renprogr. (gr:. 17.30 Voor de RADIO MOKKEN Hilversum I. 402 i nn Nws. 7.10 Het J. 7.15 Klass. en mod. muz. (7.30 Nws: 7.32 Act.: 7.50 Overw.; 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (9,35 Wa- NRU: 10.00 'wat heeft [™gYn.55 Meded. jiii urn. kind?, pedagogische lez. de 10.20 Stereo: Muz. uit de Ba rok. KRO: 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Meded. 12.00 Stereo: Lichte gramm. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 Act. 12.50 Par&solasldo: gevar. Hilversum III. 240 m. en FiM-kanalen. NCRV: 9.00 Nws. 9.02 Onder de hoógtezon. 9.30 Lichte lnstrum. muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bij de koffie (11.00 NWS). NRU: 12.00 Nws. "De Inwoners van... praten Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. AVRO: 19.03 Voor de kleintjes. -NRU: 13.45 Fragmen- gewoon. tussen de platen ten uit de musical Kiss me,, door KRO: ,3 00 Xws 13 03 Kate- v- P°rter «r.>. Act. 13.08 Knalmuz. 14.00 Nws. NCRV: 14.30 Klass. strijk- j., 03 p0pmuz. 15.00 Nws. 15.03 kwart. (gr). 15.00 Ger. middag- Llcht piatenprogr. 16.00 Nws. vdti- is in Prn»r over xienerprogr. 17.00 Nws. dienst NRU: 15.30 Progr. over hobby's en liefhebberijen. 15.50 lezing 19.08 In kleur: Ónze vrienden Bijstaan en bijstand: de dieren, filmserie. 19.33 In over gemeentelijke kleur: De Monkees, TV-ftlm. diensten. 16.00 Nws. 16.02 Inter- NTS: 20 00 Journaal. STER: nat. Gaudeamus Muzlekweck 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 igcs: Gaudeamus kwart. 16.50 Südlich der Alpen Suite: Die Jazzband met zangsol. 21.00 LI- spelen me» taal. 17.00 Jazzmuz. 16.03 17.02 Act. 17.07-18.00 Verzoek- platenprogr. Gitarre und das Meer: Nur du. du. du allein. I've got you under my skin: Night and day: Glna: Haiti cherie: Begin |he begulnc: Get out of town: H rellcario - Lady of Spain - Valentina - Cielito Undo - Ti- teralre ontmoetlnR. 21.45 Tele- vlzlcr. NTS: 22.20 - 22.25 Jour naal. comm. NCRV: 17.45 Sport- act. 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tl1d: Koorzang en fan farecorps. HHSL~. Hilversum II. 298 m. AVRO: Wereld zonder grenzen": 7 00 Nws en ochtendgym. 7.20 TELEVISIE MOKKEN ederland I. NTS/NOT. avonds om 10 uur op Ned. 2 met een aflevering van Kenmerk-laat, waarm aandacht wordt besteed aan het on derwerp „Experimenteren met mensen", waarover de Wereldraad van Kerken in Bossey confereerde met medici, biologen, farmacologen en theologen. Door de grote vooruitgang in de medische en biochemische we tenschap is het mogelijk geworden op steeds meer gebieden van het mense lijk leven in te grijpen. Dit roept vele vragen op. Hoever mag men gaan met ingre pen in de natuur, vooral wat de mens betreft? Mag men de mens als beeld drager Gods aantasten en ev. verder evolueren? Wat er ter conferentie werd betoogd, zal in essentie op het scherm worden weergegeven. 45. „Er lopen nog meer mensen met pruikebollen rond, Jonas," zei Lappie nadrukkelijk. „Die moeten ook nog geholpen worden!" Jonas knikte. Ja, daar had hij nog niet aan gedacht. Even was het stil in de raads kamer. „Kom, we gaan maar weg," zei Lappie toen. De burgemeester liet de beide vrienden uit. Jonas pakte zijn mars en Lappie nam de zijne. Toen ze buiten ston den keken ze elkaar aan. Jonas lachte. „Ik heb het!" riep hjj. Lappie draaide zich verbaasd om. „Weet je die stenen vijver in het park?" vroeg Jonas. Lappie knikte, „Wel," vertelde Jonas trots. „Dat is de oplossing," Lappie haalde zijn schouders op. „Maar dat is toch geen zout water. Jonas," vroeg hij. „Ja," antwoordde Jonas geheimzinnig 1020: Enkele tellen later werd er al op de kantoor deur geklopt en Theodora Dubbelsnuf trad binnen. „Hier is een boze meneer Verholen om U te spre ken". diende ze aan. „Zo is het precies", 'barst te Pjotr los, en hij liep met forse, dreigende tred de kamer binnen. „U moet dat akelige mens maar eens goed de waarheid zeggen", vervolgde hij. Maar eilaas, hij kwam niet veel verder, want twee i vriendelijke heertjes tra den hem met vriendelijk uitgestoken hand tege moet. „Meyer is de naam"', zei de een vriendelijk. „Vijfderibbe is de naam", zei de andere vriendelijk. „Dat is prettig om meneer Verholen nu eens persoonlijk te ontmoeten, nietwaar meneer Meyer?" sprak Vijfderibbe. „Ja zeker, meneer Vijfderibbe", zei Meyer. „Heel prettig. Heel prettig. Had meneer Verholen graag een sigaartje gerookt willen hebben? Waar zijn de sigaartjes, meneer Vijfderibbe?" „Óp de gewone plaats, me neer Meyer", antwoordde Vijfderibbe. „En denk er o-m: voor meneer Ver holen een dure sigaar alsjeblief. Hij is al zó lang klant van de zaak." „Na tuurlijk, meneer Vijfderibbe", zei Meyer. „Meneer Verholen krijgt de beste die er is." De vriendelijk snaterende heren Meyer en Vijfderibbe gaven Pjotr dus geen kans om er ook maar één woord tussen te krijgen en voor h(j er erg in had, hadden ze hem al met zachte drang in een leunstoel gemanoeu vreerd. Toen siste een lucifer en kringelde de tabaksrook omhoog. En daar zat Pjotr Nogrottr, weerloos overgeleverd aan de vriendelijkheid van Meyer en Vijfderibbe „Had ik het goed begrepen, meneer Meyer?" zei Vijfde ribbe. „Had meneer Verholen een klacht?" „Klachten zijn er om naar te luisteren, meneer Vijfderibbe", zei Meyer. „We zijn één en al oor." „Ja ja, dal zijn we", beaamde Vijfderibbe. „Een en al oor ERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11