"Zilveren medaille voor de heer F. Café Groot bouwplan in Zoeterwoude ADMINISTRATEUR Zes jongens roofden acht bromfietsen Amphion te water Raad Nieuwveen over de postvoorziening Accountantskantoor P. Kooi -een onenigheid in het polderhuis Haarlemmermeer Herstrating Koningin Juliana- straat Benthuizen Schaakclub Koudekerk Zoeterwoude wordt weer doorgelicht Roemenië streeft naar ontspanningspolitiek Mr. Gallas nam afscheid van De Rijnstreek Beurswaarde steeg met £1/4 miljard Obligatie-uitgifte Ver. Glasfabrieken Grote aderlating voor banken LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1968 «EUW-VENNEP In „De Rank" Nieuw-Vennep werd woensdag- ddag een feestelijke bijeenkomst ïouden, in verband met het feit de heer F. Café uit Nieuw-Vcn- i veertig jaar werkzaam was bij plaatselijke bouwbedrijf Erven nsen N.V. Het feest werd des te >ter, toen burgemeester mr. F. Th. jckmeester, zijn toespraak besloot 5t de jubilaris de zilveren medaille rbonden aan de Orde van Oranje ssau op de borst te spelden. In zijn speech zei de burgemeester t de heer Café zich had laten ken- n als een man die overal in het drijf bekwaam voor is. De jubilaris, vergezeld van fami- leden, werd ook toegesproken or directeur C. van Stam, die vele rinneringen uit het verleden op- alde. De heer Van Stam: „U heeft ree belangrijke eigenschappen. Na- elijk liefde voor uw werk en scheidenheid." Namens het personeel ontving de er Café een enveloppe met inhoud. Tijdens de receptie kwamen vele ienden en bekenden de jubilaris ikwensen. De heer Café mocht iatrbij een groot aantal cadeaus in r (vangst nemen. NIEUWVEEN Dinsdag kwam de raad byeen. Als eerste punt werd besproken de opheffing van het postkantoor. Het districtshoofd van de PTT te Den Haag heeft besloten in Nieuwveen een postagentschap op te richten. De houder van dit postagentschap dat 30 september in werking treedt, is. zoals als gemeld, de heer A. J. de Jong. De postzaken zullen via dit postagentschap door het hulppostkantoor in Ter Aar verder behandeld en doorgezonden worden. Er zal een postzegelautomaat wor den aangebracht, een brievenbus en aan het eind van de Kerkstraat, by de nieuwbouw, zal een telefooncel komen. Het terrein naast de Gereformeerde kerk, dat door de gemeente in eerste instantie gekocht is voor de bouw van een postkantoor, zal voorlopig in han den van de gemeente blijven. Men heeft verscheidene aanbiedingen voor dit stuk grond van de hand gewezen in verband met de eventuele aanleg van een parkeerterrein. Het gemeen- Voor een van onze relaties, een snel groeiend gespeciali seerd metaalbewerkingsbedrijf in het westen van het land met een dochteronderneming in Limburg vragen wij een Voor deze zelfstandige, goed gehonoreerde functie is M.U.L.O.- of H.B.S.-opleiding en tenminste M.B.A. vereist. Spreek- en schrijf vaardigheid in Frans, Duits en Engels strekt tot aanbeveling. 'Sollicitaties te richten aan: JULIANASTRAAT 50, ALPHEN AAN DEN RIJN TELEFOON 01720—2332. Hoofddorp De hoofdingelanden 'an de Haarlemmermeerpolder kre- ;en tijdens de poldervergadering die woensdagochtend in het polderhuis n Hoofddorp gehouden werd, lechts een kleine agenda af te wer- :en. Alle voorstellen van het college 'an dijkgraaf en heemraden konden Ie goedkeuring van de hoofdinge- anden verkrijgen. Met betrekking tot het voorstel n het wegje Hanepoel in Zwaanshoek aan de gemeente over te dragen, zei de dijkgraaf dat het dagelijks bestuur van de polder niets liever wil dan alle wegen die nu nog in eigendom en beheer van de polder zijn en binnen de dorpskommen liggen aan de gemeen te over te dragen. Hierover zal bin nenkort een gesprek met het ge meentebestuur van Haarlemmermeer plaats hebben. Uitgebreid werd gesproken over een schrijven van een aktiecomité uit Haarlemmermeer-Zuid, waarin een aanval werd gedaan op het be leid van het dagelijks polderbestuur. In een schrijven, gericht aan de hoofdingelanden, werd melding ge daan van het feit dat een tocht was aangelegd tussen de Rijnlanderweg in Nieuw-Vennep en rijksweg 4, ter wijl nimmer aan de hoofdingelanden hiervoor de goedkeuring was ge vraagd. Hoofdingeland G. W. de Clercq toonde namens de hoofdingelanden niet veel waardering voor het schrij ven en vond het een trieste zaak dat het dagelijks bestuur geen afschrift had ontvangen. De heer De Clercq las de brief voor. Hij vond het schrijven een storende werking heb ben en dacht er niet aan zich voor het karretje te laten spannen. Dijk graaf B. K. Buurman lichtte toe dat al veel eerder tot het graven van de tocht was besloten en dat h et der halve niet nodig was hiervoor nog maals toestemming aan de hoofdin gelanden te vragen. De laatste tijd doen zich in de polder geruchten voor, als zou er in BENTHUIZEN De toestand van het wegdek van de Koningin Juliana- straat, vanaf de Gang tot de Dr. Al- bert Schweitzerlaan, is niet iedaal te noemen, aldus B. en W. door de bouw- aktiviteiten ter plaatse kan hier eer der van een bouwstraat dan van een doorgaande weg gesproken worden. Ook B. en W. hebben gedacht aan ge ringe verbeteringen, maar in de ko mende maanden moeten nog werk zaamheden (met name door de nuts bedrijven) worden verricht. Gezien het tempo, waarin de bouw vordert, mag men aannemen, dat binn.-n afzien bare tijd het herstratingswerk in zijn geheel kan worden ter hand genomen. Beatavond Nieuwveen van soos ..Together" NIEUWVEEN De Hervormde jeugdsoeiëteit Together opent zater dag het nieuwe seizoen met een beat- avond, die om 8 uur in het vereni gingsgebouw begint. De groep „Source of invention" uit Uithoorn zal komen spelen. De jeugdsoeiëteit draait elke vrij dagavond in het verenigingsbouw met discobar en biljarttafel. De toe gang is vrij. TER AAR De Luchtsport hield een wedvlucht met oude duiven van Vilvoorde over 141 km. De duiven werden gelost om 11,40. Aankomst eerste duif om 13.44.48 uur. Snelheid 1130 meter per minuut. Uitslag: 1, 2, 13 en 14 Th. Mank. 3. 5, 6, 7. 15 en 18 Gebr. Spring in 't Veld. 4, 8, en 20 C. van Tol. 9 W. Ze venhoven. 10 en 16 J. v.d. Meer, 11 en 17 B. Kroon en 12 en 19 B. Wassen- burg. het polderhuis onenigheid zijn over het beleid van het dagelijks bestuur. De dijkgraaf legde naar aanleiding daarvan een verklaring af. waarin hij zei dat de geruchten niet in overeenstemming zijn met dé werke lijkheid. tebestuur heeft hierover echter nog geen definitieve beslissing genomen. Een adres betreffende de speeltuin werd ingezonden door mevr. Vosse- poel-Pois. Zij vroeg om de speeltuin op zondag te sluiten en verder om een nauwgezette handhaving van de sluitingstijd, zes uur. Men besloot geen wijzigingen in de reeds eerder genomen regeling aan te brengen. De concierge van het gebouw heeft zich bereid verklaard het openen en slui ten van de speeltuin „De Veenmol len" op zich te nemen. Op zondag blijft de speeltuin geopend. De verkoop van stroken gemeente grond aan de provincie voor weg aanleg werd goedgekeurd. Deze weg Zal worden aangelegd langs de oude trambaan: richting Nieuwkoop, Uit hoorn en Schilkerweg. Het woonwagenkamp zal daardoor waarschijnlijk van de W. P. Speel- manweg moeten verdwijnen. In ver band hiermee denkt het gemeente bestuur aan een regionaal kamp, samen met gemeenten in de om geving. Ratten Verder werd goedgekeurd de ver hoging van de jaarwedde van de wet houders tot f 2400. De heer Becking wilde, evenals vorig jaar, geacht wor den te hebben tegen gestemd. De woonruimtecommissie werd in haar geheel herkozen. De heer Becking vroeg of het ge meentebestuur bekend was met het feit, dat in de nieuwbouw een over last aan ratten is. De burgemeester wees er op, dat de heer Van Leeuwen opgeleid rattenbestrijder is en waar schuwde ervoor geen afval buiten neer te gooien en onmiddellijk de heer Van Leeuwen in te schakelen als men last van ratten heeft. Op een vraag van de heer Van 't Kruis werd meegedeeld dat het be stuur van het zwembad „Aanweide" binnenkort met de bouw hoopt te beginnen. Schippertjesdag De Kaag DE KAAG Op dinsdag 17 sep tember is er Schippertjesdag. Uitslui tend inwoners van Binnen- en Bui tenkaag kunnen meedoen aan de zeilwedstrijden die dan worden ge houden. Er zal met B.M.'s worden ge zeild in A- en B-klasse. Startplaats is 't Kompas. De eerste start zal zijn om negen uur. De prijsuitreiking heeft 's avonds plaats in 't Kompas. DE KAAG Op vrijdag 20 sep tember zal een kienavond worden ge houden ten bate van de Kerkvoogdij. De avond is in de zaal achter de kerk en begint om acht uur. KOUDEKERK De Koudekerkse Schaakclub is weer gestart met de jaarlijkse onderlinge wintercompeti tie.. Er wordt gespeeld in twee groe pen, en een dubbele ronde. De uitslagen van de eerste wed strijden luiden als volgt: Groep 1: A. SnellenbergJ. Kruit 10; Chr. KuipersH. van Vliet 10; H. J. SpierenburgC. Rejjneveld 01; A. J. de Witte-^L. van der Wulp 0—1. Groep 2: G. SnatersenC. Cok 10; P. VernetD. de Vogel 01; P. de JongJ. de Jong 10; D. de KooterE. Dorrepaal 01; G. de Wit J. van Egmond 01; J. CokA. Scheer 01. Ook wordt dit jaar weer met een tiental deelgenomen aan de competi tie van de Leidse Schaakbond. KOUDEKERK Een 60-tal leden en donateurs van de voetbalvereni ging „Koudekerk" was naar het nieuwe clubgebouw gekomen om deel te nemen aan de jaarlijkse klaverjas- competitie. Ook tien dames deden hun best om een prijsje mee naar huis te nemen. Eén werd H. van Wetten met 5685 punten, gevolgd door T. Vergunst met 5566. J. van Amster dam behaalde 5249 punten, Adri Zweeris 5236. T. van Vegten jaste 5143 punten bij elkaar en C. van Eijk 5093. W. van der Vendel sloot de rij van prijswinnaars met 5071 punten. ZOETERWOUDE Nu de laatste woningen in de eerste fase van het plan Westeinde 1 in aanbouw zjjn gaat de aandacht zich steeds meer richten op de tweede fase. In het ge bied dat hiervoor bouwryp gemaakt wordt heeft men nu een begin ge maakt met de zandpalen. De ontwa tering van de veengrond die hiermee wordt beoogd is in het eerste gedeel te een groot succes gebleken. De N.V. Stikvoorts Bouwbedrijf, die eigenaar is van deze gronden, heeft op grond van het feit dat er grote belangstelling bestaat voor de woningen die hier gebouwd worden, een groot bouwplan op stapel staan. Dit omvat 152 woningen. Met 64 hier van zal nog dit jaar een begin wor den gemaakt. Als de interesse voor dit zo gunstig gelegen woongebied zo groot blijft, zullen direct hierna de overige 88 worden gerealiseerd. Van de vier dagwinkels, die nu met een aantal garages gebouwd ZOETERWOUDE Onder auspi ciën van het plaatstelijke F.O.T.U.- comité (Fonds tot opsporing van tu berculose) zal de Zoeterwoudse be volking in de komende weken weer worden doorgelicht. Dit geschiedde voor het laatst twee jaar geleden. Hoewel deze ziekte sterk is terugge drongen blijft waakzaamheid, geboden. Voor de Hoge Rijndijk (Parochiehuis) zijn de volgende tijden vastgesteld: Vrijdag 20 september van 1416.15 uur en van 1921.15 uur. Maa.ndag 23 september van 14.16.15 uur. De bewoners van het dorpsgedeelte wor den opgeroepen naar ..Ons Huis". De tijden zijn hier: woensdag 25 septem ber van 1416.15 uur en van 1921.15 uur, donderdag 26 september van 9 11.45 en van 14—16.15 uur; vrijdag 27 september alleen 's-avonds van 19 21.15 uur. Zij die overdag niet in de gelegen heid zijn kunnen 's avonds komen. Aanvoerder van dertien jaar OEGSTGEEST De rijkspolitie heeft zes Oegstgeester jongens in de leeftijd van dertien tot vijftien jaar aangehouden, die hebben be kend acht bromfietsen te hebben gestolen. Zij gingen er regelmatig op praalrijden. Aanvoerder van de groep was een dertienjarige jongen. In totaal zijn zij erin geslaagd 8 bromfietsen te stelen, voornamelijk bij flatgebouwen in Oegstgeest- noord. Zes voertuigen zijn terug gevonden, één is gesloopt en één is nog zoek. De politie kwam de jongens op het spoor doordat zij gelijktijdig twee meldingen binnenkreeg: 1. dat jongens aan het bromfietsen wa ren in het bos van Wyckersloot, wat verboden is; 2. dat een gestolen DE KAAG Bij de Jacht- en Scheepswerf C. van Lent in De Kaag ging woensdagmiddag een luxe sta len dubbelschroefsdieselmotorjacht te water. Het jacht dat door Lynda Wilson-Bennett, de dochter van de Engelse eigenaar, „Amphion" ge doopt werd, is 17 meter lang bij een breedte van 4'/» meter. De twee motoren van elk 185 pk zorgen voor een topsnelheid van 12 knopen (plusminus 22 km per uur). Verdeeld over 4 hutten biedt het jacht plaats aan 8 gasten, die de beschikking hebben over 2 badka mers en alle mogelijke luxe. Er is centrale verwarming aan boord, ra dio. televisie en de modernste navi- gatie-apparatuur. De Amphion. die gestationeerd wordt in de Middel landse Zee heeft circa 330.000 gulden gekost. bromfiets ter verkop was aangebo den. Na wat deduceren en combineren, kwam de zaak rond. worden aan de Kerklaan, zijn er in middels twee verkocht. De N.V. Stik- voort wenste nog geen mededeling te doen over de branches die hierin gevestigd worden. Voor de verkoop van de woningen is naast het Voor- schotense bouwbedrijf nu ook een makelaarskantoor in Zoetermeer in geschakeld. Iets lagere winst van Z.-Afr. handelshuis AMSTERDAM Na afschrijvingen enz. resteert voor N.V. Zuid-Afrikaans handelshuis een netto-winst van f 437.361 (vorig jaar: f 461.126). Er wordt een onveranderd dividend van 8 procent voorgesteld. Goud- en zilvermarkt AMSTERDAM Goudprijs Amster dam per kg 4670—4820. zilverprijs 259 —271.50, vrijblijvend. Goudnotering onveranderd. Zilver notering f 259—f 271.50 (vorige: f 261— f 273.50 per kg). Drs. Nederhorst terug op Schiphol: (Van onze parlementsredactie) SCHIPHOL De Roemenen achten de Russische inval in Tsje- choslowakije onjuist. Ze staan er uiterst kritisch tegenover, maar in verband met hun totale houding tot Rusland en hun band aan het Warschau-pact wil men deze zaak het liefst zo snel mogelijk verge ten. Men spreekt er liever niet meer over. De Roemenen achten het van belang de schade nu te herstellen en door te werken aan de ontspanningspolitiek tussen Oost en West. Dit zei drs. G. Nederhorst het hoofd van de parlementaire delegatie naar Roemenië Deze delegatie keerde gisteren op Schiphol terug. De heer Nederhorst stelde voorop dat Roeme nië een communistisch land is, dat trouw wenst te blijven aan het War- schau-pact maar daarnaast ook veel contact met het westen op prijs stelt. Het bezoek was uiterst hartelijk ge weest, aldus de heer Nederhorst Wel had de delegatie het gemis aan wes terse kranten sterk gevoeld. Het was heel moeilijk om buiten de ambas sade om aan westerse bladen te ko men. In de Roemeense kranten wordt betrekkelijk weinig aandacht aan bui tenlandse politiek besteed, zo zei de heer Nederhorst. De Nederlandse delegatie heeft de mogelijkheid besproken om in de toe komst tot een regelmatige uitwisseling tussen Nederlandse en Roemeense par lementariërs te komen. Het voorstel hiertoe is van de Roemenen uitge gaan. De Nederlandse delegatie heeft gesteld dat zij hier graag aan zou meewerken. Zij zou echter graag zien dat de afvaardigingen een wat ruimere opzet kregen Het zou mogelijk moe ten zijn dat de parlementariërs en ook andere Roemenen, niet uitsluitend als BOSKOOP In verband met de benoeming van mr. R. M. Gallas tot burgemeester van Alphen aid Rijn moest deze a/treden als voorzitter van het Waterleidingbedrijf „De Rijn streek", aangezien Alphen aid Rijn geen deel uitmaakt van dit bedrijf. Dit afscheid bracht vreugde en wee moed bij de leden van het dage lijks en algemeen bestuur. Vreugde om de benoeming van mr. Gallas tot burgemeester van Alphen, weemoed omdat een eminent voorzitter afscheid moest nemen van een bedrijf waar voor hij van het allerprilste begin zijn deskundige energie heeft gegeven. De in de vergadering van het al gemene bestuur tot voorzitter geko zen burgemeester van Alkemade, de heer P. F. M. Smolders, bood een boe- kenbon aan en een zilveren schenk- kurk met inschriptie. Hij prees de heer Galles als de man van het eerste uur. In zijn dankwoord merkte de heer Gallas op, dat hij het werk voor „De Rijnstreek" altijd met veel genoegen heeft verricht omdat hij de mogelijk heden zag een goed bedrijf te vormen en daardoor nog meer service te bie den aan de afnemers. Belangrijker dan de vele vriendelijke woorden achtte hij dat er meer aandacht aan een goede watervoorziening kan wor den geschonken door een bundeling van krachten. Alle moeilijkheden zijn nog niet overwonnen, maar hij twij felde er niet aan dat deze onder de deskundige leiding van de directeur overwonnen zullen worden. Eén man wilde de heer Gallas in het bijzonder danken en wel de direc teur van het bedrijf, de heer A. v.d. Kaay, die hem op bijzonder deskun dige wijze bij zijn taak als voorzitter heeft bijgestaan. Ook was hij erken telijk voor de steun die hij heeft on dervonden op administratief gebied. De heer Detmers (Zoeterwoude) stel de voor de heer Meerburg (wethouder van Leiderdorp) te benoemen in de vacature in het dagelijks bestuur. Dit vond instemming. Aangezien be trokkene niet aanwezig was zal hem worden gevraagd of hij de benoeming aanvaardt. AMSTERDAM De koerswaarde van aandelen, die officieel aan de Effectenbeurs zijn genoteerd, zijn in augustus met ruim f 1% miljard toegenomen tot een totaal van f 43.239 miljoen. In juli was de koerswaarde f 41.697 miljoen, een stijging dus van f 1542 miljoen. Hiermee heeft de koerswaarde haar opmars van dit jaar voortgezet. In december 1967 stond zij nog op f 36.121 miljoen, waarmee duicielijk wordt aangegeven de vaste stem ming op de Effectenbeurs. Een jaar geleden was de koerswaarde nog slechts f 32.859 miljoen. In ten periode van 12 maanden is er dus een stijging geweest van ruim f 10 miljard of van f 10.380. Alle rubrieken droegen in augus tus tot de stijging bij. Kon. Olie en Philips hadden de grootste nomi nale omzet met f 14.7 miljoen resp. 14.4 miljoen. Zij stonden ook qua grootste effectieve omzet aan de top met f 132.3 mil; en resp. f 81.8 miljoen. Ook de obligatie-omzet was ho ger dan in juli. Deze nam toe van f 184.9 tot f 192.8 miljoen. ROTTERDAM Bij de op 10 sep tember gehouden uitgifte van de 1% 14-jarige converteerbare obligaties NV Vereenigde Glasfabrieken (United glassworks) hébben nagenoeg alle houders van claims van het recht tot inschrijving gebruik gemaakt. Aldus de Amro-bank. AMSTERDAM, 11 september Con tante prijzen Londen 8.67%—8.68'A: New York 3.63%—3.63%Montreal 3.38%—3.38%; Parijs 73.11—73.16; Brus sel 7.25%7.25%; Frankfort 91.50— 91.55; Stockholm 70.39—70.44; Zürich 84.52%-84.57%; Milaan 58.38' j—58.43%; Kopenhagen 48.4248.47; Oslo 50.88%— 50.93%; Wenen 14.06%—14.07%; Lissa bon 12.67%—12.69%. groep, maar ook individueel, bezoeken afleggen aan Nederlandse instellingen e.d. Volgens de Roemeense parlemen tariërs was de mogelijkheid dat Roe menen naar het Westen zouden reizen momenteel zeker aanwezig. Studenten De parlementaire delegatie heeft onder meer gesproken met Roemeense studenten. De heer Nederhorst had de indruk gekregen dat vooral de jeugd sterk gebrand is op nadere contacten met het Westen. Het land is duidelijk communistisch, maar er is een sterke drang naar contact met de buitenwe reld. Dat de jeugd sterk geïndoctrineerd is, hadden de heer Nederhorst en zijn mede-delegatieleden niet kunnen mer ken. In een gesprek met de Roemeense leider Ceausescu was naar voren ge komen dat Roemenië ook zeer prijs stelt op contact van de landen die in de groep van tien verenigd zijn. Zoals bekend, spreken deze kleine West- en Oosteuropese landen vooral over ont wapeningsaangelegenheden. De Neder landse delegatie heeft gesteld dat Ne derland vast wil houden aan de NAVO. maar van daar uit sterke voork'eur heeft voor gesprekken over ontwape ning. Van Roemeense zijde werd het zelfde gesteld. Ook Roemenië wenst lid te blijven van het Warschau-pact. Leidse kok nam fietsen weg DEN HAAG Een 32-jarige kok uit Leiden had al een hele strafge- schiedenis achter de rug. Dat begon al tien jaar geleden en resulteerde in een terbeschikkingstelling van de regering. Nauwelijks was hij vrij of het ging weer mis. Het werd zo'n beetje gevangenis in en uit. In juni van dit jaar was hy zich gaan toeleggen op het stelen van fietsen. In Leiden pleegde hy de diefstal, reed naar Den Haag en verkocht de fiets aan stationsperso- neel en PTT-bestellers voor 'n paar tientjes. Nu had hij zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden. On danks alles zag de officier van jus titie wel iets in de vrouw, die ver dachte nu heeft. Hij wilde hem nog één kans geven zyn leven te be teren. De eis luidde acht maanden ge vangenisstraf. waarvan twee voor waardelijk en met aftrek van voor arrest. De verdediger, mr. V. H. van de Oever, had daar wel vrede mee, al pleitte hij voor een kortere onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Vonnis over 14 dagen. Weekstaat J\ed. Bank AMSTERDAM Uit de week staat van de Nederlandse Bank per 9 september blijkt, dat de belasting betalingen een grote aderlating voor de banken hebben betekend, doch een flinke stijging van de schatkist tot gevolg hebben gehad. De schatkist steeg hierdoor met f 308 min- tot f 529 min. Deze aderla ting voor de banken werd groten deels verzacht, doordat er tot een be drag van f 209 min aan bankbiljet ten terugkwam, na de ultimo-opvragin- gen. die in totaal f 309 min hebben bedragen. De chartale circulatie daalde door deze terugvloeiing tot f 8361 min. De goud- en deviezenvoorraad geeft een daling te zien van f 64 ml tot f 7041 min. waarvan onveranderd f 6113 min aan goud. De banken hebben zich genood zaakt gezien om voor f 110 min aan dure voorschotten op te nemen, waar door deze post steeg tot f 295 min. Het saldo van de banken bij de cen trale bank geeft een geringe daling te zien en wel van drie miljoen gul den tot f 17 min. De geldmarkt is nog aan de krappe kant. Geldkringen verwachten hierin •nor de komende dagen een lichte erbetering als gevolg van een ver dere terugkeer van bankbiljetten. Op 16 september vindt dan de uitkering plaats van het rijk aan de gemeenten waarmee circa f 300 min. is ge moeid." Per die datum of even daarna zal de geldmarkt ruimer worden, ter wijl dan een verlaging van het dag geld, thans nog 4% pet, wordt ver wacht 9/9 ACTIVA: (in duizenden Goud 6.113.423 vorderingen in goud enz. 820.094 Bultcnl. betaalmiddelen 136 Guldensvor. op buitenl. 272.840 Papier in disconto 137 776 Papier door bank gek. 1.469 000 Voorsch en beleningen 294.857 Mo/larlonri.n - Nederlandse munten PASSIVA; Bankbiljetten s Rijks schatkist Banken in Nederland Andere Ingezetenen Banken tn buitenland Andere niet-ingezetenen 20.770 8.360.742 529.460 17.273 41.432 41.893 7.250 mn-ingea Saldi buitenl, geld 8.670 totaal goud endevlezen 7.041.358 Waarvan convertlbel 820 230 Dekkingspercentage 76,97 guldens) 6.113.423 973.638 144 272.465 87.776 1.378.000 184.655 22.464 8.869.388 221.123 19527 42789 40.187 8.090 8.680 7.105.397 973 780 70.51

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 13