Beurs lijkt goed het opkoken van voor jachtveld ondernemingen Commentaar Bod op Wilton: Hiaat rechtsvorm onderneming Fusie van christelijke en katholieke aannemers 6.LDEN W.NDER Johnson gaat niet op verkiezingspad Ziekenhuizen in Biafra aangevallen Te zwaar bevonden Wedloop Oan alleen Groentjes in de politiek Drempelbeveiliging liften verplicht Grootste bouwvakpatroonsbond "peSw'suX Wiesenthal komt met nieuwe nazi-figuren Vijf jaar niet achter stuur ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1MB Financieel weekoverzicht - AMSTERDAM Gesteund door een gunstige stemming van tfaüstreet, kon de effectenbeurs voor de internationale aandelen hogere koersen bereiken. De wilde stemming voor lokale fondsen waa voorbij, maar de verrassende berichten van het fusiefront hiel den de aandacht gespannen. De beurs lijkt wel een jachtveld voor het opkopen van ondernemingen te worden. Deze week kwam v. Nie velt Goudriaan Co. met een contrazet tegen een overval door een buitenlandse groep, terwijl de Rijn-Schelde-groep een poging waag de om Wilton-Fijenoord-Bronswerk uit handen van de Ver. Machine Fabrieken te halen. Het is geen wonder, dat dergelijke wildwest sensaties onrust veroorzaken, niet alleen in dp kring der aandeel houders, maar ook in breder verbanden. Onrust door „wildwestsensaties" Gunstige stemming Wallstreet D* stap. die hei bestuur van v. lfievelt Goudriaan Co's Stoomvaart jfij te Rotterdam heeft ondernomen «m een overval op de onderneming af te wenden, heeft herinneringen gewekt aan hetgeen zich niet zo lang geleden bij de Veenendaalsche gtoomspinuerii heeft voorgedaan. Daar wilde het bestuur zich verwe ren tegen een overstemmen door een Igroot-aandeelhouder en men gaf snel via een onderhandse plaatsing aan het aandelenkapitaal en belangrijke uitbreiding, zodat men de meerder heid op de vergadering kon behou den. Eenzelfde methode heeft het bestuur van v. Nievelt toegepast. Hoewel eerder was medegedeeld, 'dat het bestuur niets bekend was (over een overname, bleek uit het koersverloop van de aandelen, dat wel degelijk achter de schermen iets aan de hand was. Nu is „de aap uit 8e mouw" gekomen en kwam van het bestuur de mededeling, dat een buitenlandse groep in het bezit was gekomen van een belangrijk bedrag aan certificaten en nu het bestuur benaderd had om een bod uit te brengen op de aandelen. Daar wilde het bestuur van v. Nievelt echter niets weten, omdat de .voorstellen en suggesties het belang van de vennootschap niet zouden die nen en zelfs voor de medewerkers schadelijk zouden kunnen worden". Men heeft als tegenzet 15 miljoen aandelen ondershands geplaatst bij de Steenkolen Handelsvereeniging tegen een koers van 150 pet. in contanten. Op deze manier kon men een over meestering van de vennootschap voorkomen. Daarin zal men wel geslaagd zijn, maar de gebruikte me thode is aan kritiek onderhevig. ■Want een uitbreiding van het kapi taal van 35 miljoen tot 50 miljoen, ronder dat de financiering voor zo ver bekend, dat nodig maakt, bete kent een kapitaalverwatering. Een positief punt kan in de transactie zijn. dat de Steenkolen Handelsvereeniging nieuwe impulsen aan de onderneming geeft. Maar de beurs vond de gang van zaken toch niet leuk. De koers der cert. Van Nievelt was tot 160 pet. opgelopen vanwege de geruchten, om daarna te zakken tot 130 pet. Wie ..een gokje" gewaagd heeft, is bedrogen uitgeko men deze week. Combinatie Een ander gevecht, dat aan de toestanden in Amerika en Engeland herinnert, waar heftig gestreden wordt om de verwerving van een on derneming tussen concurrerende par tijen, werd geleverd om het bezit van de onderneming Wilton-Fljenoord- Branswerk. Zoals bekend, wa ren de besturen van laatstgenoemde vennootschap en van de Ver. Machi ne Fabrieken het eens geworden over een opname van Wilton in de VMF, tegen een bod van circa 150 pet. Vol gende week zal het de laatste dag zijn. dat men zijn stukken voor deze fusie kan aanmelden. Laat echter nu plotseling Rijn-Schelde, waarin o.a. de Rott. Droogdok en De Schelde zitten, met een bod voor de dag komen op de stukken - Wilton-Fijenoord- Bronswerk, dat ongeveer op 190 pet. uitkomt. Terwijl men in Twente het honderdjarig bestaan van Stork (VMF) vierde, werd het bestuur overrompeld met een telex bericht over een bod van de zijde der Rijn-Schelde-groep. Men wist van niets. Intussen is van de zijde van Rijn-Schelde opening van zaken ge geven en als men van de overwegin gen welke tot het verhoogde bod hebben geleid, kennis neemt, dan is de opzienbarende stap toch niet zo vreemd. Rijn-Sohelde en Wilton-Fijen oord-Bronswerk hebben niet alleen gemeen, dat ze allebei veel belangen in het Waterweggebied hebben, maar ook dat een combinatie tussen deze twee concerns natuurlijker lijkt dan die tussen Wilton en VMF. Wilton Chips knabbelen? Welke? Stuur deze advertentie een lege verpakking van m'n kr-kr-krakend verse chips naar Deventer, postbus 120. Dan ontvangt u een leuke verrassing. zoekt het werk aan de waterkant, VMF is een grote onderneming, die haar activiteiten op het land heeft. Wilton en Rijn-Schelde zouden een mooie combinatie kunnen vormen voor een tweede mammoetdok in het Waterweggebied. Men zal zeggen: laat Rijn-Schelde dan ook fuseren met VMF, maar volgens de directie van Rijn-Schelde zouden daartegen overwegende bezwaren bestaan we gens licenties van derden, die niet in één concern samengebracht zouden mogen worden. In hoever dit geopperd bezwaar steekhoudend is, weten wij niet. Een feit is echter, dat het bod van Rijn-Schelde stukken beter is dan dat van de Ver. Machine Fabrieken en dat de heer Langelaan, directeur van Wilton-Fijenoord-Bronswerk het al eerder helemaal niet eens was met een fusie met de VMF, maar sa mensmelting met Rijn-Schelde be geerde. Het is best mogelijk dat ook persoonlijke gevoeligheden tussen di rectieleden een rol hebben gespeeld inzake de keus van een partner, maar dat mag ten slotte de doorslag niet geven. Het is overigens wel interes sant om nu te volgen, hoe dit gevecht om Wilton afloopt. Het is haast niet mogelijk, dat VMF bij een bod van 150 pet. blijft, terwijl de tegenpartij 190 pet. biedt. Wij geven, gezien de structuur van de in het geding zijnde partijen, de voorkeur aan een combinatie van Rijn-Schelde met Wilton-Fyenoord- Bronswerk. Om nog even bij het fusiefront te vertoeven: het door Veem uitge brachte bod op de aand. Twentsche Overzee Handel Mij tegen 185 pet. is ingetrokken, zodat nu het bod van de Borsumij van circa 170 pet. de meeste kans van slagen heeft. Eerst genoemde gegadigde trok "zijn bod in, nadat bekend was geworden, dat Borsumij reeds de meerderheid der aand. in haar bezit had. Het is overigens duidelijk, dat deze gebeurtenissen de beurs en anderen daarbuiten beroeren. Een onderne ming is niet alleen een kwestie van geld, maar ook van werkgelegenheid. We herinneren ons Zwolsman, die in eerste aanleg met veel succes allerlei vennootschappen opkocht en ze later liquideerde, waardoor werkgelegen heid kwam te vervallen. Deze kant moet het hier niet uitgaan, dunkt ons. Daarmede is vennootschapsland ook niet gebaat. Op deze manier ko men trouwens geforceerde fusies tot stand, die in rustiger omstandigheden anders opgezet zouden worden. Toch geloven wij, da;t de fusie- drang in de komende tijd verder op geld zal doen, omdat schaalvergroting in deze tijd van zware kostenstij ging en buitenlandse concurrentie nodig is. Maar laat het dan in een rustige sfeer plaatsvinden en niet zo overhaast. (Van onze parleinentsredactic) DEN HAAG De regeringsverkla ring is gisteren weer uitgesproken. Niet door minister-president De Jong. maar door noviet C. H. C. Geerlings van de Societas Studioso- rum Reformatorum Rotterdam. De aankomende economische studenten hadden het gebouw van de Tweede Kamer „bezet" voor een van hun ontgroeningsactiviteiten. Tweede-Kamerlid Laban van de Partij van de Arbeid was bereid als „Kamervoorzitter" op te treden. Hij had het niet moeilijk, want hoeveel kritiek de jeugd vaak ook heeft, de groenen van SSR slaagden er niet in een redelijk niveau te halen. De meest opmerkelijke uitspraken van de jonge minister-president had den betrekking op het handhaven van de Eerste Kamer ter voorkoming van te impulsieve besluitvorming en de instelling van een oproerpolitie, die vanuit de Kamer veel protest kreeg. De stunt was leuk, het debat niet. Veel gehoorde woorden waren in frastructuur (misschien bekend aan wat ouderejaars op de tribune), Viet nam, Democratisering (van het on derwijs uiteraard), de Bijbel en uiter aard Asjechoslowakije. Grote vooruitgang werd wel ge boekt. In tegenstelling tot de echte Tweede Kamer was de spreektijd be perkt tot 5 minuten per partij. Een Al schoten diverse ministers van de nep-regering nogal eens in de lach. de confrontatie regering- parlement werd toch over het algemeen serieus nagebootst. Lering en dan pas vermaak: na drukkelijk in die volgorde. Bij het vastleggen van deze foto keek premier Geerlings erg sceptisch, terwijl de overige bewindslieden de zaak kennelijk van wat zonniger kant wilden benaderen. Dit is de heer Patijn, die zich vol komen in de sfeer van de Boeren partij had ingeleefd en daarvoor met verve het woord voerde. ander verschil was dat tien partijen bijna hetzelfde aantal zetels hadden. De novieten konden kiezen: de VVD was het eerste vol, daarna D'66 en de Boerenpartij. De PPR wilde niet zo vlotten. Maar links had wel de meer derheid: 52 tegen 35 voor rechts. Bekende namen in de regering? B. H. Smallenbroek, minister van Bin nenlandse zaken en neef van de ech te. Fractieleider Patijn (waarom geen socialist?) van de Boerenpartij boekte veel succes met zijn dialect, maar ook dat merk je na 5 minuten niet meer. De 78-jarige heer J. Bargboer uit Rijssen. is gisteren met zijn fiets op een niet-beveiligde overweg even voorbij het station Holten onder de sneltrein Amsterdam-Enschede ge raakt en gedood. F\E gebeurtenissen in Tsjeehoslo- wakije zullen onvermijdelijk leiden tot versnelling van de bewa peningswedloop, met name op het gebied van de raketten voor aanval J en verdediging. Dit moet worden afgeleid uit de mededeling van president Johnson, dat in de nabije toekomst geen bij eenkomst van Amerikaanse en Rus sische leiders wordt gehouden over beperking van die raketbewapening. Tevoren was al bekend geworden, dat spoed zal worden gemaakt met de bouw van het zeer kostbare anti raketsysteem, welke bouw Amerika juist door raiddel van onderhande lingen hadden willen vermijden. Aanleiding tot deze Amerikaanse koerswijziging was overigens niet alleen het Russische optreden in j Oost-Europa. Van belang was óók de! ontdekking, dat Rusland .een rakel met verschillende atoomkoppen heeft ontwikkeld. Aanvankelijk was het Amerikaanse anti-raket-systeem alleen bedoeld om voorbereid te zijn op eventuele aanvallen van China uit. Voortaan houdt men ook weer rekening met een dreiging van Russische zijde. Van president Johnson is bekend, dat hij de reis naar Moskou had wil len maken ondanks de teleurstel lende ontwikkelingen in Oost-Euro pa. Zijn voornemen ontmoette enor me kritiek en hij zag ervan af. Begrijpelijk heeft het verraderlijke optreden van Moskou het nooit ge heel verdwenen wantrouwen in de Russische bedoelingen nieuw voed sel gegeven. Men moet zich echter afvragen, of digt die van een overijld en psycho- dit wantrouwen stappen rechtvaar- logisch moeilijk te verteren hande len getuigen. Zij kunnen een ket tingreactie teweegbrengen De invasie in Tsjechoslowakije heeft inderdaad alles op losse schroeven gezet dat in een periode van bijna vier jaar met grote moeite was be reikt. Er is niettemin een ontwikkeling gaande die ondanks teleurstellin gen enige hoop biedt. Zij verdient een voorzichtige begeleiding. Dat Amerika zich zorgen maakt over zijn veiligheid is zijn goed recht. Het zal echter goed doen, met nóg groter bedachtzaamheid te werk te gaan, ijften hebben aangetoond, dat een zodat een nieuwe gevaarlijke bewa- veiligheidsdrempel de kans op onge- peningswedloop wordt voorkomen. lukken vermindert. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT In de aannemerswereld is een belangrijke fusie op til, waarbij de fuserende organisaties de grootste bouwvakpatroons bond gaan vormen in ons land; het zijn de Nederlandse christelijke aannemers- en bouwvakpatroonsbond (NCAB) en de Nederlandse katholieke aannemerspatroonsbond (NKAPB). In een interne ledenvergadering heeft de NCAB het voorstel dezer dagen besproken. In november volgt opnieuw een ledenvergadering, waarn de beslissing valt. Inmiddels beraden de afdelingen zich op het in te nemen standpunt. Evenals' bij het recente touwtrek- 1 ken om Berk Beceon, kunnen de werknemers van Wilton Fijenoord slechts afwachten in welke combina tie ze terecht komen. De CMB zegt: Opnieuw komt de lacune naar voren in de structuur en de rechtsvorm van de onderneming. Over het bod zelf mérkt de Christelijke metaalbedrijfsbond op, dat uitgegaan moet worden gegaan van het rapport Keijzer. De bedoelin gen van dit rapport kunnen veel be ter worden gerealiseerd, wanneer alle betrokken ondernemingen in een ver ticale en horizontale concentratie el kaar vinden. Deze ontwikkeling mag niet wor den afgeremd door veronderstelde belangen van individuele onderne mingen. Antivoord van minister DEN HAAG Het liftenbesluit zal zodanig worden gewijzigd, dat in daarvoor in aanmerking komende ge bouwen een drempelbeveiliging wordt voorgeschreven. Dit antwoordt minister Roolvink op vragen van het Tweede Kamerlid, ir. H. van Rossum. De minister meent wel. dat de thans geldende veiligheidsvoorschriften de toets der kritiek ruimschoots kunnen doorstaan. Recente ongelukken met UTRECHT Dat een bedrijf met enkele duizenden werkne mers van de ene dag op de ander naar een andere combinatie overgaat zonder dat de vertegen woordigers van de werknemers erin worden gekend, vindt de Christelijke metaalbedrijfsbond een bijzonder verontrustend feit. Dit is het commentaar van de CMB op het bod van de Rijn Schelde-groep op Wilton- Fijenoord. Het is het tweede bod in korte tijd. De voorzitter van de NCAB, de heer D. Versloot, zei in zijn. rede ter toelichting van het voorstel: „Ik zeg niet, dat een christen in de neutrale organisatie een minder goed christen is. Maar ik durf wel te vra gen, langs welke weg het christelijk geluid en de invloed van de christe lijke levensovertuiging het meest lot hun recht zijn gekomen, langs de weg van de christelijke organisatie, of langs de weg van onze geestver wanten in de neutrale organisatie." De NCAB heeft bij zijn fusieplan nen ook gedacht aan de gevolgen voor anderen. Hij noemde daarbij de positie van het Christelijk werkge versverbond, maar evenzeer de strijd, die „een man als Van Eibergen voert voor het behoud van het eigen ka rakter van een christelijke vakbewe ging. waarvoor ik ondanks onze verschillen in het verleden grote waardering heb". Vooruit zien Bij de NCAB zijn op het ogenblik geen dringende redenen tot fusie, maar op den duur, zo meende de heer Versloot, zijn onze leden er bij gebaat. „Wij moeten vooruit zien; her oriëntering en grotere concentratie zijn onvermijdelijk om niet uitgeran geerd te worden". De afgelopen vijf jaren hebben de NCAB en de NKAPB reeds vergaan de afspraken gemaakt tot samenwer king, maar deze zijn in de praktijk nog onvoldoende gebleken. WASHINGTON President Johnson heeft verklaard geen plannen te hebben deel te nemen aan de partij-activiteiten in de politieke campagne van dit jaar. Johnson vertelde, dat hij zijn presidentiële plichten voortzet, dat Humphrey hem niet verzocht heeft aan de campagne deel te nemen en dat zijn regering „de ten tasten om de kosten van de De mocratische partijconventie mee te betalen. De conventie werd verwelkomd door 25.000 manschappen van de na tionale garde, leger, federale en plaatselijke politie. Het uitrukken j van de nationale garde kost 75.600 dollar per dag. waardoor het totaal oploopt tot 529.200 dollar. Verder werden 1000 federale troepen uit HTexas overgevlogen naar een basis deur zal openhouden voor alle j b'j Chicago. Daarvoor is de rekening nog niet ingediend... presidentiele kandidaten voor voorlichting over de buitenland- Buitenland se politiek. President Johnson deed gisteren Overigens zal de Amerikaanse be lastingbetaler diep in zijn beurs moe- Amerika wil gelijke doen ontwapening tot stand te brengen. De invasie in Tsjechoslowa kije heeft de mogelijkheid echter niet bevorderd de voorgestelde besprekin gen over beperkingen van raketten tussen Amerika en Rusland te begin nen; Wat het non-proliferatieverdrag betreft „blijven wij geloven dat het verdrag van zeer veel belang is voor Amerika, niettegenstaande de recente ontwikkelingen in oost-Europa. I Johnson deed opnieuw een beroep op de leiders van de senaat dit verdrag te ratificeren voordat het congres op reces gaat. Verwacht wordt niet eer der dan januari een meerderheid voor het verdrag te kunnen krijgen. In de besprekingen met noord-Vietnam in Parijs probeert Amerika voortdurend een vreedzame oplossing van de oorlog tot stand te brengen, „maar ik wil op dit ogenblik geen enkele valse hoop wekken". Wat oost-Europa betreft blijft n i Amerika met belangstelling de ont- ook enkele uitspraken over de bui- wikkeling in dat deel van Europa tenlandse politiek: I volgen. WENEN Simon Wiesenthal heeft gisteren op een persconferentie een lijst met de namen van 39 Oostduitse journalisten en propagandafunctio- narissen getoond, die belangrijke functies zouden hebben bekleed in het proDaganda-apparaat van de na zi's. Bij deze 39 is ook de voor naamste woordvoerder van de Oost duitse regering. Kurt Blecha. Wiesenthal zei. dat hii begonnen is met het onderzoek naar het verleden van Oostduitse journalisten, nadat de Oostduitse pers een heftige campagne tegen Israël had ingeluid.. Verder verklaarde hij, dat de ex-SS-ers, gestapo-agenten en propagan- da-deskundigen uit Hitiers tijd nu een even grote invloed uitoefenen op de Oostduitse massamedia als des tijds onder Hitier op de per». De heer Versloot legde er nadruk op, dat het vandaag niet gaat om de vraag, of wij al dan niet een christe lijke organisatie zullen oprichten, maar om de vraag of wij bestaande christelijke organisaties moeten laten verdwijnen. De nieuwe organisatie zal loyaal en \van harte blijven mee werken aan de federatieve organan, maar een eenheidsorganisatie wijst zij af, wetend hoe vruchtbaar en sti mulerend concurrentie en competitie zijn kunnen, afgezien nog van de le vensbeschouwelijke aspecten. De fuserende organisaties wei ken thans reeds aan een nieuw program ten behoeve van de gehele bouwnij verheid, dal na de fusie zal worden gepresenteerd. Verantwoordelijkheid voor de ander en voor het geheel noemde de heer Versloot tenslotte een bij uitstek christelijke gedachte. De naam voor de nieuwe organisa tie moet nog nader worden overwo gen. Strenge eis officier UTRECHT De 37-jarige gemeen te-arbeider A. van D. uit Wijk bij Duurstede mag vijf jaar niet in een auto rijden. Bovendien kreeg hij een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. Dit eiste de officier van justitie bij de rechtbank, mr. F. G. Wustenberg gistermiddag tegen Van D. Hij had in de nacht van 25 op 26 juli van dit jaar een 67-jarige non doodgereden. Na het ongeluk is Van D. die dronken was. doorgereden. Op de zitting verklaarde Van D. dat hij van het ongeluk niets had gemerkt. Zijn 16-iarige zoon vertelde echter, dat hij zijn vader direct had gewaarschuwd. De officier meende, dat Van D. te laf is om toe te geven wat hij heeft 1 gedaan. „De man staat hier gewoon mooi weer te spelen alsof er niets is j gebeurd", zo zei hij. Van D. was al eens eerder veroor- j deeld voor het rijden onder invloed. Tsjechoslowakije (10) Met de gedachte van de heer W. ten Haaf, dat wij onze tegenstanders tege moet dienen te treden met de Bijbel en niet met atoom- of napalmbom, ben ik het roerend eens. Wie eigenlijk niet? De inzender ziet echter een paar moeilijkheden over het hoofd. Mag ik er zo enkele noemen? 1. De NAVO kwam pas op gang nadat gebleken was. dat Rusland niet van zins was zijn greep op de Balkan en Midden-Europa los te laten. 2. In de communistische landen zuchten ook nu vele duizenden gelovi gen in kamp en gevangenis en worden zij wreed mishandeld, zo niet erger. Dan baat een beroep op de Bijbel wei nig. Met atheïsten bereikt men niet zoveel. 3. Als in Nederland een enquête wordt gehouden blijkt 90 procent van ons volk voor handhaving van de NA VO te zijn. Denkt de inzender dat in Tsjechoslowakije, Hongarije, Polen enz. ook de meerderheid van de bevol king te vinden is voor het beruchte Warschaupact? 4. Als Frankrijk uit de NAVO treedt gaan de andere pactlanden dat land dan ook bezetten en knevelen? 5. Als ik een demonstratie tegen de NAVO zou willen houden vraag ik dat aan en er wordt mij niets in de weg gelegd. Probeert de geachte inzender ook eens een demonstratie tegen het Warschaupact in de satellietlanden. 6. Gesteld dat alle NAVO-landen besluiten alle wapens af te. schaffen (op die van de politie na), doen de Warschaupactlanden het dan ook? Wie gelooft dat? Alleen voor onderdruk king en knevelarij is een veelvoud no dig van wat de NAVO aan parate troepen op de been heeft! 7. De inzender schijnt zeer gehecht te zijn aan de Bijbel. Ik ook. Ik lees daar echter een totaal andere toe komstverwachting in dan hij: de komst van de Antichrist 8. Waar predikte Jezus Christus de politieke weerloosheid? Zijn uitspraak, dat men de rechterwang ihoet toeke ren als men op de linker geslagen wordt heeft betrekking op vervolging om des geloofs wille. Paste de- inzen der de weerloosheid soms ook toe tij dens de Duitse bezetting? 9. Wat is beter: grote offers brengen voor de meest elementaire democra tische vrijheden, dan leven onder de knoet? Zo kan men wel 100 vragen stellen, maar de kern der zaak is, dat men NAVO en Warschaupact ziet als twee eendere bonden. Het verschil is echter dat het laatste met dwang van boven af opgelegd is en dat de NAVO steunt op de overgrote meerderheid van elk aangesloten volk, terwijl elk volk dat er geen deel meer van wenst uit te maken zijn gang kan gaan. 't Is maar een kleinigheid! Alphen a. d. Rijn W. Boshuis LISSABON Nigcriaanse vlieg-, tulgen hebben drie ziekenhuizen in Biafra bestookt. Onmiddellijk daarna zijn dertig weeskinderen geëvacueerd naar het Portugese eiland Sao Tomé. De kinderen lijden aan ondervoeding. Bij deze aanvallen zouden 30 personen gedood zijn en 200 gewond. Het kinderfonds van de Verenigde Naties (Unicef) zet intussen helikop ters aan het werk om voedsel te brengen naar de kinderen in Biafra. Twee helikopters zijn aangekomen in-. Calabar, een haven in het oostelijke gebied, waarbijna 1000 ton geconcen- teerd voedsel ligt opgeslagen. Later zullen nog meer helikopters in—, geschakeld worden. De twee eerste> machines zullen dagelijks ongeveer} 60 ton voedsel kunnen aanvoeren^ voor de hongerende kinderen. ARUBA De passagiers op de Beatrix-luchthaven keken gisteren hun ogen uit. Een patient uit het hospitaal arriveerde per ambulance en werd tot verbazing van de omstanders in het stationsgebouw op een van de grote weegschalen gezet. Het ziekenhuis kwam tot deze ongewone stap, omdat de patient te zwaar was voor de weegschalen van het ziekenhuis. Deze weegschalen reiken „slechts" tot 140 kilogram. Voor de patient was dit echter niet toereikend. De weegschaal voor de luchtvaart bood uitkomst voor dit knellende probleem: de patient woog 166 kilo. Uiteraard waren er voorzorgsmaatregelen getroffen, omdat de patient geen nadelige gevolgen zou ondervinden van het ritje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9