wil record ie Boskoop Prof. H. Berkhof bedient doop aan prins Maurits Minimumprijs voor brood van de baan VCRFs Glazen stad MOORD naakte prima entree Keetie Hage kreeg auto Zwitserse leiding FC. Niirnberg-Ajax Htb Goudriaan Dertien peten om doopvont Stevens dichterbij eindzege in Ronde van het Noorden ZATCTOAG 7 SEPTtMBEP 1968 Kratzer: wereldtijd 4 km achtervolging STUTTGART Tijdens de wedstrijden om de Duitse baankam- pioenschappen voor amateurs, die in Stuttgart worden gehouden, heeft Rupert Kratzer vrijdag in de kwalifi catiewedstrijden van de individuele achtervolging over 4 km voor een wereldprestatie gezorgd. De renner uit München liet 4 minuten en 48 seconden voor zich noteren, waarmee hij de snelste tot dusver ooit door een amateur gereden tijd maakte. De Stuttgarter Herbert Honze pro longeerde zijn titel op de tijdrit over 1 km in 1.09.41. Spasski en Kortsjnoi naar puntendeling KIEV Vrijdagavond is in Kiev de eerste partij voor de finale van het kandidatenschaaktornooi tussen de Russen Boris Spasski en Viktor Kortsjnoi in remise geëindigd. Reeds na 24 zetten besloten beiden het punt te delen. De winnaar van de twee kamp, die twaalf partijen omvat (of minder als een van beide spelers ten minste 61/» punt heeft verzameld), heeft het recht wereldkampioen Ti- gran Petrosjan uit te dagen. men rustig, maar geestelijk is hij ge heel in de war. Het onderzoek, waarbij uiteraard ook de buren worden betrokken, is nog in volle gang. De officier van justitie mr. W. D. Meeter en hoofd commissaris A. Wolters van de Rot terdamse politie zijn beiden naar de Valkreek gegaan om persoonlijk de situatie te bezien. Uit niets is gebleken, dat C. na zijn daad heeft getracht de hand aan zichzelf te slaan. De deputatie van de koopvaardij die peet map zijn bij de doop van prins Maurits. Boven v.l.n.r.: gezagvoerder Vietor, hofmeester Augustijn, hoofd radio-officier Nesselaar, scheepswerktuigkundige Van der Ham, eerste stuurman IVoestenburg. Onder v.ln.r.: hoofdwerktuigkundige Bolhuis, bootsman Levasier, chef-kok Menge, bankwerker Rogaar en matroos Van Beek. Tijdens huldiging in St. Maartensdijk St-MAARTENSDIJK De we reldkampioene wielrennen op de weg Keetie Hage heeft vrijdagavond tij dens een grootse huldiging in haar woonplaats een auto. namens de be volking aangeboden, in ontvangst mogen nemen. Behalve dit vervoer middel van Japanse makelij, mocht zij nog vele cadeaus accepteren, waaronder ren elektrische ventilator- kachel. Ook haar zuster Bella, dit jaar na tionaal kampioene, werd in deze offi ciële huldiging betrokken. Beiden NEURENBERG Als scheidsrech ter voor de wedstrijd FC Nürnberg Ajax (eerste ronde van het tornooi om de Europese beker voor landskampioenen), die op 18 septem ber wordt gespeeld, is aangewezen de Zwitser Gilbert Droz. Grensrechters zijn André Ceretti en Ernest Guignet, eveneens uit Zwitserland. De Duitse voetbalbond heeft overi gens een waarschuwing tot het bestuur van de Duitse kampioensclub gericht en verzocht maatregelen te nemen om het afschieten van vuur pijlen op de tribunes te voorkomen. Na afloop van de competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach had scheidsrechter Helmut Fritz zich daarover beklaagd. maakten een rondrit in een open sjees door het dorp, voorafgegaan door de fanfare en leden van brand weer en gymnastiekvereniging. Tij dens de ontvangst op het gemeente huis speldde Burgemeester D. C. Bou- wense Keetie een Zeeuwse gouden broche op. Ook Bella ontving een gouden sieraad. Namens de Koninklijke Neder landse Wieier Unie was de heer mr. J. P. A. van Ballegoyen de Jong. vi- ce-voorzitter van de sportcommissie aanwezig. Hij sprak enige hartige I woorden over de wereldkampi- I oenschappen, die onlangs in Rome I zijn gehouden. „Eerst dachten we: zijn de meisjes het wel waard om een ploeg van vier dames naar Rome te sturen? Nu zeggen we: als we zes dames hadden uitgezonden was het geld nog beter besteed geweest dan aan de heren profs". Verder hield hij een pleidooi voor de damessport in het algemeen. Stans Brehm tweede op 400 meter dames DUISBURG Tijdens internatio nale atletiekwedstrijden in Duisburg eindigde de Amsterdamse atlete Stans Brehm op de 400 meter als tweede in 55.1 seconde. Winnares werd de Duitse Helga Henning in 54,3 sec. Hilda Slaman (vierde) moest met een tijd van 56,1 sec de derde plaats aan de Hongaarse Antoria Munkaczi (55.8) laten. Ï4M V6e J ladder af voor wc lekker ingepakt om te slapen „Ik zit hier goeden kan alles zien", zegt Bertus Korbijn, als ik na een riskante klimpartij naast hem sta. Hij is donderdagmiddag om een uur op een Boskoops dak gaan zitten, en wil daar blijven tot maandagavond zes uur. Toen ik gistermorgen de Zijde in Boskoop doorreed, zag ik hem zwijgend ttaar het. beneden hem passerende verkeer kijken. Bertus Korbijn (24) uit Benthuizen doet uit de verte vagelijk denken aan het schilderij Simeon de zuilenheili- pe" van Albert Carel Willink. Maar een zuilenheilige streeft onthechting van het aardse na. Bij Bertus Korbijn is dat kennelijk niet het geval: hij wil het wereldre cord dakzitten verbeteren, en zijn manager, de heer L. Ofman, zorgt er voor dat hij niet aan ondervoeding lijdt. Bovendien staan op straat en in het café van de heer Ofman twee glazen potten met het opschrift „Voor de dakzitter." Heel wat mem hebben al een bijdrage gesit. In een glazen laars zit zelfs al gulden voor het geval het re- corwordt gebroken. Een record, dat op zam staat van een Emmenaar, dieOO uur en 20 minuten achtereen opn dak heeft gezeten. Voorwaarden Tros, die zich destijds heeft geeresseerd voor het dakzitten in Enen, heeft een reglement vast gesteld. De voorwaarden zijn: zittend slapen, een stoel met een rechte leu ning, eten naar wens en tweemaal per dag vijf minuten de stoel verla ten voor gebruik van het toilet. Als sloper heeft Bertus Korbijn, die op het ongeveer tien meter hoge pand van Gemeentewerken (tegeno ver het raadhuis) zit, geen last van hoogtevrees. Hij zegt afleiding ge noeg te hebben: ,,'s Morgens lees ik de krant, die wordt gebracht door meneer Ofman, en overdag heb ik ook genoeg bekijks. De bus toetert steeds evenals passerende vrachtau to's. Gisteravond reden verschillende mensen een rondje, en om een uur hebben 25 studenten een liedje voor me staan zingen. Vannacht heb ik niet geslapen, maar ik voel me zo fris als toen ik begon." Foto's: Herbert Behrens 's-Avonds doe 'ik voor het slapen gaan een touw om me heen. zodat ik niet naar beneden kan tuimelen. Ik wilde eerst op het dak van het café gaan zitten, waar het plan is ontstaan, maar de eigenaar wilde dat niet. De gemeente heeft toen toestemming gegeven om hier te gaan zitten." Stoicijnse kant „Kijk", zegt Bertus dan. „daar gaat de burgemeester, hij zwaait af en toe." Boskoops burgemeester, de heer G. W. baron van Dedem geeft later als commentaar: ,.lk heb geen be zwaren. de openbare orde wordt niet verstoord en er zijn wel gekkere re cords. bij voorbeeld record-dansen. Dit heeft een sportieve stoicijnse kant; de man zal waarschijnlijk een sterk geestelijk leven hebben, wat hij de hele dag zit te piekeren weet ik niet. Het grappige is dat een heleboel mensen nu ontdekken waar het kan toor van Gemeentewerken is. wat ze voordien niet wisten." Inderdaad moeten de Boskopers dat nu wel we ten. Vooral in de spitsuren worden Ber tus commentaren toegeroepen. Giste ren kwam ook een jongedame van een kantoor in de buurt de ladder op met gebak. Elke dag krijgt hij ook een stuk worst van een Boskoopse. Met kauwgummi. sjag en sigaretten bewaart Bertus de worst in een trommeltje. Het dakzitten heeft z'n voordelen. APELDOORN Dertien pe ten zullen rond het doopvont staan wanneer prinses Margriet dinsdag haar zoon, Zijne Hoog heid prins Maurits in aanwezig heid van rum 1500 genodigden ten doop houdt in de Grote Kerk der Hervormde Gemeen te. Hoewel niet oud heeft deze kerk toch historische banden met ons vorstenhuis. Een Oran- jeplechtigheid dus op historische grond. Prof. dr. H. Berkhof (54), die ook het huwelijk van prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven inzegende, zal de doop van prins Maurits Wil lem Pieter Hendrik, prins van Oran- je-Nassau van Vollenhoven, bedie nen. De heer Van Vollenhoven zal zijn zoon, die met de verzorgster, me juffrouw S. M. J. Ravensloot, tijdens de dienst in de consistoriekamer ver blijft, de kerk in en uitdragen. De peten zijn: prinses Christina, jhr. G. Krayenhoff, voorzitter van de vereniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" en erfprins Aloys Konstantin zu Löwenstein- Wer- theim- Rosenburg. Daarachter zal de deputatie staan van tien peten van de Nederlandse koopvaardij. Dit zijn: J. G. Viëtor. gezagvoerder ter koop vaardij. J. Bolhuis, hoofdwerktuig kundige. J. Woestenburg, eerste stuurman, J. Bolhuis, hoofdwerktuig kundige. J. Woestenburg, eerste stuurman, J. Nesselaar, hoofdradi o-officier. J. C. van der Ham, tweede scheepswerktuigkundige, J. J. Au gustijn, hofmeester, H. Levasier sr, Bootsman, W. Menge, cted-kok, M. J. G. Rogaar, bankwerker en J. R. F. van Beek, matroos. Bij de doop van prinses Margriet stond ook de koopvaardij als peet; toen waren er zeven vertegenwoordi gers. Beatrix absent Zeer vele genodigden zullen aan wezig zijn bij de plechtigheid. Van de koninklijke familie zal prinses Be atrix ontbreken, terwijl ook prinses Irene en prins Carlos niet verwacht worden. Prins Claus zal de over grootmoeder van de dopeling, prinses Armgard begeleiden. Onder de genodigden is o.m. de ambassadeur van Cuba, Carlos Ma- ristany Sanchez. Dit is de eerste keer dat deze ambassadeur optreedt als deken van het Corps Diplomatique, want juist hedenavond vertrekt de vorige deken, de ambassadeur van Liberia, de 'neer Jozef Graham, uit Nederland naar zijn vaderland. Voorts zullen aanwezig zijn de voorzitters van de Eerste en "Ihveede Kamer, de minister-president, de mi nister-president van Suriname, de heer Pengel, de minister-president van de Antillen de heer Kroon en de vice-minister- presidenten, de mi nisters van Financiën en van Verkeer en Waterstaat, de gevolmachtigd mi nister van Suriname de heer Lim A Po en de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen, dr. E. Jonckheer. Ten slotte de vice-presi dent van de Raad van State dr. Beel en de directeur van het Kabinet der Koningin, de luitenant-generaal A. ~C. Wolff, chef, van de luchtmachtstaf, de commissaris der Koningin in de pro- De Grote Kerk in Apeldoorn, waar prins Maurits dinsdag zal worden gedoopt. De kerk dateert van 1892 De eerste steen werd gelegd door wijlen koningin Wilhelmina. Het bedehuis staat op dezelfde plaats, waar koning Willem I in 1839 een kerk liet bouwen. Deze brandde in 1891 af. vincie Gelderland, mr. H. W. Bloe- mers. De kerk zal versierd zijn met dui zenden witte en roze bloemen, voor namelijk anjers rozen en chrysanten. Bakkers zoeken recht DEN HAAG De pogingen van de Nederlandse Bakkerijstichting om tot een ininimumprijsregeling voor brood te komen zijn mislukt. Het contact met de staatssecretaris van econo mische zaken over deze kwestie is op niets uitgelopen. Dc bakkers willen een regeling om de verkoop van brood in levcnsmiddclenzaken en su permarkten tegen prijzen, die ver be neden het toegestane peil liggen, on mogelijk te maken. Volgens de stichting wenst de staatssecretaris eigenlijk geen mini mumprijs. Alleen tegen excessen wil hij wat doen. Het produktschap voor granen, zaden en peulvruchten heeft op verzoek van de bakkers de rege ring een paar maanden geleden al gevraagd om de bevoegdhe:d tot het uitvaardigen van een minimum prijsregeling voor brood. Tot tweemaal toe is een ont; werp-verordening opgesteld. Hei eerste ontwerp verdween van het to| neel. omdat de staatssecretaris, proi duktschap en bakkerijstichting h( niet eens werden over de norr waaraan de minimumprijs zou moi ten voldoen. Met de tekst van de tweede vero dening, die daarna is opgesteld, stei de regering in hoofdzaak wel maar zo lang zij het met de bakV rijstichting niet eens is over de n-- men voor het prijsbeleid denkt zijr niet over het produktschap de - vraagde bevoegdheid voor n prijsregeling te geven. In een brief aan de staatssecretis zal het produktschap uiting gen van het onbehagen over de gang an zaken. De bakkers gaven te kertn, dat zij nu „op een andere manierun recht willen zoeken". Inmiddels gaat de verkoop 'an brood tegen zeer lage prijzen doo. MEXICOSTAD De Mexicmse president Gustavo Diaz Ordaz 1 op 13 september het Olympisch do of ficieel openen. Op deze dag -iNen tevens de eersten van de ruin? 000 officials en atleten de 904 a-arte- menten bevolken. 'an onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Stedelingen ogen misschien wat onwennig ïbben geluisterd naar de pro- emen van het Westlandse tuin- ersgezin Stein, maar de buiten- lensen en zeker de Westlanders uilen er direct in verdiept zijn .eraakt als in iets heel ver- rouwds. Dat is 'de kracht van J. P. Ris- leeuw's beeldende vertelkracht, door IVilly van Hcmert met zeer veel e- voe! voor levensstijl en milieu in boeiend spel overgebracht. Een eerste aflevering heeft altijd de moeilijk heid van hel goed kennismaken en het inleven in de situatie, maar dat gebeurde zo afwisselend en onge dwongen, 'dat we gerust kunnen spre ken van een prima entree. „De glazen stad", in beeld heel le vendig gehouden door authentieke filminlassen van herkenbare stads en streekgedeelten, zal haar kijkers wel houden. Risseeuw heeft in het begin van het verhaal de problemen al opgehoopt; het vooruitstrevende van de jeugd geplaatst tegenover de behoudendheid van de zorgelijke va der en de gelaten berusting van de moeder. Scherp afgetekend staan de figuren naast elkaar: de oudste zoon die het ouderlijk thuis is ontgroeid, de tweede die wankelt tussen vaders recht!iinigheid en de moderne ont wikkeling. de jongste die het geldbe- lovend avontuurzoekt en diens meijse, dat te ambitueus is om haar liefde voor de gewone jongen te er kennen. Een familie om een roman over te schrijven en dat heeft Risseeuw suc cesvol gedaan. De tv-serie zal die be kwaamheid nog onderstrepen. Rodeo In het formidabele programma dat de NCRV gisteravond op de buis bracht, beleefden wij ook de finale van Rodeo, met The Rowdy's uit Enschede als winnaars en Sabine Kersten op de tweede plaats. De win naars waren dolgelukkig: zij incas seerden deze avond hun vierde zilve ren beker in amateurwedstrijden. De derde prijs moest worden gedeeld door Rom Molemaker en het Trio Hans van der Pol. En zo was er geen tekort aan bekroningen. Een einde kwam er ook. met ge- aan het feuilleton „De gevangene". Een wat duister slot, maar zo wilde auteur-hoofdrolspeler McGoohan het nu eenmaal in zijn verbeelding hoe demens. door allerlei perikelen van de samenleving zich een weg banend, wel overwint als hij zichzelf blijft, maar dan toch eenzaam staat. Teleurstelling Een grote teleurstelling was het voor „Hier en Nu", dat de in Perzië gemaakte en overgevlogen filmsaan 't dwalen zijn geraakt en dus niet konden worden uitgezonden. Zij be loofden zelfs gesprekken met de Sjah en Farah Diba. Er wordt vlijtig op de j reisroute gezocht. Men hield zich nu 1 maar met een eigenlijk alweer ver- I ouderde. kritische Duitse reportage over de journalisten-ontslagen bij de Franse televisie, die toch wel interes sant was. Het heel lange programma duurde met een reportage uit Aalsmeer tot na het tweede journaal. Er was veel verrassend te zien, maar het aller beste onderdeel was toch de treffen de dagsluiting van dr. O. Jager. CAMBRAI De Nederlandse ren ner Harry Steevens heeft de leiding in de algemene rangschikking in de Ronde van het Noorden behouden. Vriidag eindigde hij als vierde in de zelfde tijd als de winnaar, de Fransman Guiot. in de derde en voorlaatste etappe een rit over 186 km van Lillers naar Cambrai. De uitslag van de derde etappe: 1. Guiot (Fr) 4.30.39. 2. Leman (Belg) z.t.. 3. Karstens (Ned) zt, 4. Steevens (Ned) z t. 5. Sonk (Belg) z t 6. Buysse (Belg) zt 7. Van der Flaes (Belg) zt In het peloton waarvoor dezelfde tijd als de winnaar genoteerd werd zaten verder nog de Nederlanders Nijdam, Tummers, Ottenbros, Zilver berg, Breure, De Roo en de Belg Ja cobs. Het algemeen klassement na drie etappes: 1. Steevens (Ned) 14.15.56, 2. Van den Neste (Belg) 14.16.01. 3. Le- blanc (Fr) 14.16.06. 4 Nijdam (Ned) xt. 8 Tummers (Ned) zl. (Vervolg van pag. 1) RUSTIGE MAN Overigens heeft dit alles in deze geheel nieuwe Rotterdamse buiten wijk bijzonder grote ontsteltenis en zelfs verslagenheid te weeg gebracht. Het huwelijk van C. stond als heel goed bekend. Men kende C. als een wat stille man, die rustig zijn gang ging en graag met vrouw en kind wandelde. Hij en zijn vrouw liepen dan altijd gearmd. C. werkte in een accoun tantskantoor in Rotterdam. Vrijdagmiddag moest C. zich ver voegen In de kliniek van het Diaco- nessenhuis, waar hi.i regelmatig voor controle en behandeling van zijn sui kerziekte kwam. Hij werd tegen een uur of drie verwacht, kwam echter veel vroeger. Vermoedelijk heeft hij tegen de hem behandelende medicus zijn daad verteld, waarna van de zij de van het ziekenhuis de politie werd gewaarschuwd. De politie in de binnenstad, die de arrestatie verrichtte, heeft C. spoedig daarna overgebracht naar het bureau Sandelingplein in Rotterdam-Zuid. GEBREKKIG Hoewel het verhoor van C. door diens geestelijke verwarring zeer ge brekkig moest zijn, kwam vast te staan, dat C. eerst zijn vrouw en daarna zijn kind had doodgeslagen. In de spanning die tot deze daad leidde, verloor C. de hamer, waarmee hij ziin vrouw doodde. Hij ging weer naar zijn gereedschapskist en haalde daar een tweede hamer om ook zijn kind dood te slaan. Als enige houvast voor een wat logisch klinkend motief is er sprake van een mogelijke woordenwisseling die in de loop van de ochtend tussen beide echtelieden zou zijn geweest Het echtpaar had een grote her dershond en een kat De politie trof de kat in huis aan. De hond was gevlucht. ONVERKLAARBAAR De rechercheurs, die met het on derzoek zijn belast er zijn nog zeer veel tot nu toe onverklaarbare raadsels die moeten worden opgelost, vooral voor wat betreft het motief zijn diep onder de indruk van het geen zich in de Valkreek heeft afge speeld. Hoofdinspecteur Grieve heeft de stellige indruk, dat hij niet met een misdadiger maar met een zeer ernsti ge medische patiënt heeft te maken. De dader was vrijdagavond volko-

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7