Deputaten zien kust vrij voor vrouw in het ambt Eerste baptistengemeente in Spanje geregistreerd Amerikaans theoloog aan VU gepromoveerd Arts moet blinde niet in een niemandsland terecht laten komen Engelse Kerk: Geen foto op grafsteen Een woord voor vandaag Uw probleem is het onze.... Koningin onthult! beeld van liaar moeder Opvolger van mr. Schiff in Djakarta Centraal instituut toetst ontwikkeling machine bank werkers L V- R-k kerk te koop voor zes en driekwart ton U bepaalt zelf het doel van uw vliegtocht Maar hij wilde zich rechtvaardigen en zeide tot Jezus: En wie is mij naaste?? (Lucas 10 29) Woorden zijn nog altijd gemakkelijker dan daden. Heel wat geweldige woordenstromen over de taak van de kerk in deze tijd zijn heel eenvoudig af te dammen, als men ons door gaans zonder succes een adres geeft van één hulpbehoe vend medemens. God gaat gemakkelijk over de tong. Maar Hij heeft handen nodig. In de wetgeleerde, die in Lucas 10 met Jezus discussieert, zien wij onszelf. Ergens heeft Christus wel gelijk. Ik voel, dat het met mij anders moet. Daarom zoek ik naar een alibi. Ik dis cussieer eindeloos en probeer mijzelf te bewijzen, dat het toch niet zo hoeft, als Hij zegt. Ik weet heel goed: als ik ernst maak met mijn christen zijn dan gaat er heel wat veranderen. Dan ben ik niet meer de enige intellectueel, omdat ik die en die boeken lees. Dan kijk ik niet meer neer op mijn buren, die de hele avond naar de televisie kijken. Dan geef ik mijn netto-inkomen niet meer zo rustig uit. als anderen nog niet eens een handje rijst kun nen kopen. Dan stop ik eens voor een voetgangerook al is er geen zebra. Dan zeg ik niet meer zo gauw: Vandaag heb ik geen spreekuur. God heeft mij lief en mijn naaste. Neen. niet alleen hen, die ik mij tot mijn naasten uitgekozen heb. Juist hen, die Hij mij voor de voeten gelegd heeft. Het gaat er niet om: Wie wil ik helpen, maar: Hier en nu moet ik helpen! Is het misschien die vrouw van zeshoog, die nog altijd bang is in de lift? Is het die oude man, die nooit meer bezoek krijgt? Wij lezen vandaag Ezechiël 1 1-14 ,JVij lezen morgen: Ezechiël 1 22-28. IATf BDAO 7 SePTÉMBW H NfP UTRECHT In het Wilhelmina- park heeft koningin Juliana sister middag een bronzen standbeeld van haar moeder onthuld door een Neder landse vlag weg te trekken. Militai ren hesen daarna onmiddellijk een andere Nederlandse vlag in de mast. Het beeld van koningin Wilhelmi- na. dat ontworpen is door de Haar lemse kunstenaar Mari Andriessen en waarvoor het gemeentebestuur een bedrag van 60.000 gulden voteerde, draagt aan de voorkant van het beeid in bladgoud de woorden „koningin Wilhelmina 1880-1962". Het oee'.d toont de koningin zoals zij op 13 maart 1945 na haar ballingschap voor het eerst weer Nederlands gebied be trad. Na de onthulling legde de vorstin een krans aan de voet van het stand beeld; leden van het gemeen ce- bestuur en van het voormalig verzet plaatsten bloemen bij het standbeeld. In een toespraak hierinnerde de bur gemeester, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz er aan, dat het gisteren precies 70 jaar geleden was, dat de 18-jarige prinses Wilhelmina koningin werd. Tijdens haar bezoek aan Utrecht liet de Koningin zich voorlichten over het plan Hoog-Catharijne en de reconstructie van de binnenstad. In de middaguren maakte de koningin een korte rondrit door de binnenstad en bracht een bezoek aan de Pie terskerk. Brieven die niet zijn vooralen ven naam en adree kunnen niet In behandellnc worden genomen. Ge- helmhouding It veraekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan poatze- gels te worden Ingesloten. Vraag: Een man van 45 jaar Wordt in een invalide-inrichting Verpleegd. Tot voor kort verpleegden de ouders hem. maar dat is niet meer Mógelijk nu zij 73 en 74 jaar zijn. Hij heeft nooit kunnen werken, ver diende dus niets en de gemeente be taalt dan ook de verpleegkosten. De ouders stellen er prijs op alle verde re kosten te dragen zoals kleding, .schoolgeld, zakgeld en ziekenfonds. J Als er een jaar om is, zouden ze fwel nog eens willen bezien, wat ze «in de verpleegkosten kunnen bijdra gen. Is dit nodig wanneer een of beide ouders overleden zouden zijn, .en de man van hen zou erven, zou tde gemeente hem immers geheel of gedeeltelijk kunnen laten betalen. Algemeen: De invalide heeft .aanspraak op algehele hulp krach tens de Algemene Bijstandswet De ouders hoeven dus niets bij te dra gen, tenzij zij dit graag zouden wil len. Krijgt de invalide een erfenis, dan kan de gemeente zich uit die erfenis laten betalen, maar een klein kapitaaltje van enkele duizenden guldens blijft daarbij buiten be- beschouwing. Vraag: Heeft een gemeente recht een eigen graf van een overledene te ontruimen, eerder dan tien jaar? Waar kan men klagen als de ge meente toch doet ontruimen? Antwoord: Als het werkelijk een jeigen graf is. mist de gemeente het •recht. Helpt klagen bij burge meester en wethouders, een «raadslid, enz. niet, dan kan men een advocaat of de officier van justitie waarschuwen. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT De (gerefor meerde) „Deputaten voor onder zoek naar de plaats van de vrouw in dienst van de kerk" zien na de uitspraak van de Ge reformeerde Oecumenische Sy node over de vrouw in het ambt geen reden dat het besluit van de Gereformeerde Kerken in Ne derland over deze kwestie niet kan worden uitgevoerd. R. 8.13. PVEA. BERL. 2406. De synode van de Gareformeerde Kerken heeft immers zijn fiat gege ven voor de bevestiging van vrouwe lijke ouderlingen en diakenen. Over de kerkordelijke vastlegging van dit besluit moet echter een volgende sy node beslissen. Dat betekent dus, dat nu na de conclusie van de deputaten voor de vouw in het ambt er vrouwelijke lid maten tot ouderling en diaken kun nen worden bevestigd omdat zij in een groot tekort kunnen voorzien. Argumenten Bij haar uitspraak over de vrouw in het ambt meende de gereformeer de synode dat het goed was (en wel levend) als ook de GOS een oordeel over deze kwestie zou worden ge vraagd. Rekening zou worden ge houden met de argumenten van deze synode. De GOS. die van 12 tot 25 augustus is gehouden, heeft de kwestie tot een volgende GOS opgeschort, maar te vens met zoveel woorden verklaard dat het „de duidelijke en klaarblijke lijke leer der Schrift is, dat vrouwen uitgesloten worden van het ambt van regeer- en leerouderlingen". Maar ar gumenten of gronden voor deze uitspraak werden niet genoemd. In haar acta hebben de deputaten voor de vrouw in het ambt opgeno men, dat zij het betreuren, „dat de GOS in afwijking van wat werd aan bevolen zowel door de studie- als de advies-commissie, namelijk om de kwestie open te laten voor verdere studie, thans meent op duidelijke en onbetwistbare schriftuurlijke gron den de vrouw niet toe te laten tot het ambt in de volle zin des woords". Advies Zij zeggen dan verder: „Deputaten hebben een en ander in hun overwe gingen betrokken en zijn tot de con clusie gekomen dat er geen enkele aanleiding bestaat om te adviseren, in het tot dusver gevolgde beleid van de synode van Middelburg en die van Amsterdam met beterkking tot de plaats van de vrouw in de dienst der kerk wijziging aan te brengen. Zij stellen zich derhalve voor gelijk hun werd opgedragen met de verdere voorbereiding van de toe lating van de vrouw tot het ambt op grond van de door de synode van Amsterdam gedane voorlopige uitspraken voort te gaan. Reeds thans willen zij, gelijk hun eveneens werd opgedragen, van deze door hen eenstemmig genomen beslissing aan alle kerken mededeling doen. Deze mededeling geschiedt opdat de kerken desgewenst gebruik kun nen maken van de door de synode van Amsterdam verleende vrijheid, vooruit te grijpen op de beslissing van de volgende generale synode in zake het In de kerkorde op te nemen artikel met annexe bepalingen: de vrijheid nL om reeds thans vrouwen aan te wijzen tot het ambt van ou derling of dat van diaken; een en ander, gelijk de synode uitsprak, op verantwoording van de desbetreffen de kerkeraad." De deputaten zijn: ds. F. LHBos. ds. N. J. Hommes, prof. dr. D. Nauta. mevr. W. M. Ridderbos-de Rooij, mevr. M. J. v.d. Veen-Schenkeveld en ds. M. Vreugdenhil. DEN HAAG Naar verluidt zal mr. E. L. C. Schiff. benoemd tot se cretaris-generaal van buitenlandse zaken en tot op heden ambassadeur van ons land in Djakarta, worden opgevolgd door mr. H. Scheltema, thans ambassadeur in Irak. Al eerder was de heer Scheltema werkzaam bij de Nederlandse ambassade in de In donesische hoofdstad. De heer Schel tema is 50 jaar. NEW YORK De grootste staking van het onderwijzend personeel, die de Verenigde Staten ooit heeft ge kend, begint op gang te komen. In vele gemeenten in de staten Indiana, Michigan en Tennessee en in andere plaatsen in Amerika zijn de scholen dicht. DEN HAAG In het belang van het onderwijs is opgericht de Stich ting Centraal Instituut voor Toetsontwikkeling. Dit instituut heeft als doel het samenstellen van toetsmateriaal, dat bruikbaar is op momenten, waarop een keuze rnoet worden gemaakt uit verschillende onderwijsvormen, zoals aan het einde van het brugjaar, het slot van het derde leerjaar Havo en bij de toela- tings- en eindexamens. Het instituut is in het leven geroe pen op voorstel van de ministeriële stichting voor onderzoek van het on derwijs. In voorbereiding is een tweede instituut voor de technolo gische ontwikkeling van het onder wijs. In het vaak ondoordringbare woud van allerlei researchcommissies is het moeilijk de juiste coördinatie te ver krijgen, zo werd gistermiddag tijdens een persconferentie door prof. dr. Ph. J. Idenburg, voorzitter van de SVO verklaarde. De SVO denkt met de oprichting van deze stichting een eerste stap in de goede richting te hebben gezet. De nieuwe stichting zal het werk in nauwe samenwerking met instan ties uit de praktijk verrichten. Hoogovens IJmulden vraagt voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden aan zeer uiteenlopende werktuigkundige apparatuur en installaties. Goede theoretische opleiding en ruime ervaring Leeftijd 25 tot 45 jaar Het werk wordt in dagdienst verricht Aanvangssalaris f 10.340,- per Jaar, overeenkomend met ca. f 198,- bruto per week in dagdienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijke solllcltetlee onder n». HD 203 te richten een Hoogovene IJmulden, Pereoneelevoorzienlng. Hoofdkentoor 2. HOOGOVENS IJMUIDEN Dr. W. C. Hulsmanii tot hoogleraar benoemd ROTTERDAM Dr. W. C. Hulsmann. lector in de biochemie aan de Medische Faculteit te Rotterdam, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de biochemie aan deze Medische Fa culteit. Prof. dr. Hulsmann heeft zijn nieu we ambt op 1 september aanvaard. Betrouwbare woorden in pastorale brieven (Van een onzer medewerkers) AMSTERDAM Gisteren is aan de Vrije Universiteit van Amsterdam tot doctor in de theologie gepromoveerd de Ame rikaan, ds. G. VV. Knight, III. Het proefschrift van de uit Naples (V.S.) afkomstige dr. Knight is getiteld: „The faithful sayings in the pastoral letters". Zijn promotor was prof. dr. R. Schippers. Het proefschrift handelt over d? betrouwbare woorden of gezegden in j de pastorale brieven. Er wordt gesteld, dat de brieven wel van Pau- lus zijn. maar de woorden niet. Ze zijn geformuleerd en gebruikt in de j kerk. Vijfmaal lezen we dan ook: dit is een betrouwbaar woord en alle aan neming waardig. Deze vijf gezegden opreken over een eigen christologie. Het proefschrift behandelt de relatie tussen kerugma en deze gezegden en geeft daarvan een nadere analyse. _Het staat ook stil bij het heilshisto risch en het existentieel spreken l over Christus. Stellingen De dissertatie en ook de stellingen ••zijn geheel in het Engels verschenen, j Dr. Knight heeft aan zijn proefschrift twintig stellingen toegevoegd. We noemen er twee: 11. De diaken moet geen deel uit maken van de kerkeraad en uiter aard ook niet van de meerdere ver gadering. 12. De aard van het diaken ambt en de aard van de vrouw maken het mogelijk, dat de vrouwen diaco nessen kunnen worden, maar het is onmogelijk dat zij ouderlingen of predikanten kunnen worden. Dr. George William Knight werd in 1931 te Sanford Florida geboren. Zijn vader was daar kolonel. Hij bezocht het Davidson College te North Caro lina (V.S.) en werd in 1953 kandidaat in de psychologie met als bijvakken mathematica en wiskunde. Master Daarna studeerde hij aan de West minster Theologische Hogeschool te Philadelphia en behaalde de graad I van master in de theologie. In 1956 deed hij zijn kandidaatsexamen en in 1957 trad hij op als wetenschappelijk medewerker voor het Nieuwe Testa ment. Drie maanden bezocht hij de colle ges van prof. dr. H. N. Ridderbos te Kampen en in 1958 deed hij aan de VU doctoraal examen. Na nog een semester in Bazel te hebben gestu deerd ging dr. Knight in 1959 terug naar Amerika om op te treden als ROTTERDAM Het make laarskantoor J. A. S. van der Cam- men biedt de r-k. St. Josephkerk en bijbehorende pastorie aan de West kruiskade te koop aan voor 675.000. Men kan het complex ook huren voor 50.000 per jaar. Ook is er mo gelijkheid gedeelten van het complex afzonderlijk te kopen of te huren. In totaal beslaan kerkcomplex en bijbe horende grond 1550 vierkante meter oppervlak. Het orgel zal worden verwijderd, het hoofdaltaar wordt gesloopt. Thans wordt de pastorie naast de oud-katholieke kerk aan de Nieuwe Binnenweg ingericht om de geeste lijke uit de pastorie van de West Kruiskade huisvesting te bieden. De Paradijskerk heeft, zoals gemeld, de functie van de St. Josephkerk over genomen. (Van onze kerkredactie) MADRID Voor het eerst heeft zich een baptistengemeente in Spanje laten registreren. Twee andere baptisten-gemeente over wegen, dat ook te doen. De Unie van Baptistengemeenten in Spanje sprak zich eind mei tegen registratie onder de voorwaarden van de nieuwe wet op de godsdienstvrij heid uit. De gemeente, die nu toch erkenning heeft aangevraagd, heet de Tweede Baptistengemeente van Ma drid. Van 1954 tot 1963 was de kerk van deze gemeente op last van de regering gesloten. In totaal hebben zich nu ongeveer 150 van de ruim vierhonderd plaatse lijke protestantse gemeenten laten registreren, dat is minder dan de helft. Tegen Tegen registratie hebben zich on der meer uitgesproken de hervorm den, de baptisten en de oud-katholie ken. De groepen, die zich wel hebben laten registreren, zijn de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten, de Vergaderingen van Gelovigen (niet allemaal), de Adventkerk en verder pinkstergroepen. mormonen en klei nere groepen. Op een conferentie in Rüschlikon, Zwitserland, heeft ds. Pedro Bonet Such, de voorzitter van de Spaanse Unie van Baptistengemeenten meege deeld, dat de kerken, die geen erken ning hebben aangevraagd, het con tact met de regeringscommissie voor godsdienstvrijheid hebben gehand haafd. Zij hopen, dat in dit gesprek vele duistere punten alsnog zullen kunnen worden verduidelijkt, zodat zij even tueel alsnog de wet kunnen accepte ren. „De regeringsvertegenwoordigers tonen veel respect. Zij weten, dat wij serieuze protestanten vertegen woordigen met diep-gewortelde over tuigingen. Zij zijn bereid, naar ons te luisteren'', aldus ds. Bonet. Volgens hem is de prijs voor re gistratie te hoog. Het zou gepaard moeten gaan met verloochening van sommige zeer dierbare beginselen, zoals de scheiding van kerk en staat l en de volledige vrijheid van de mens, om God te aanbidden. Hoewel de termijn voor registratie officieel is afgelopen op 31 mei, heeft nog geen enkele baptistengemeente volgens hem moeilijkheden onder vonden. (Van een onzer verslaggevers) ERMELO De Christelijke Blindenbibliotheek beschikt sinds vandaag over een nieuwe ruimte, waarin zij, zo zei direc teur H. Fidder, nog wel tien jaar vooruit kan. En dat wil wat zeg gen, gezien de grote vlucht, die de lectuurvoorziening aan blin den de laatste jaren heeft geno men en de expansie, die nog ver wacht wordt. De bibliotheek is, zoals we reeds berichtten, ondergebracht in het ge bouw op het terrein van het Christe lijk blindeninstituut Sonneheerdt, waar vroeger de weverij huisde. Het interieur is geheel gemoderniseerd en de heer Fidder en zijn medewerkers zijn de koning te rijk. Wat ook be langrijk is. De christelijke blindenbi bliotheek heeft de nieuwe ruimte bij na zonder schuld kunnen betrekken. Dankzij de vele goede gevers, die een financiële aktie deden slagen. Roeping De voorzitter van de bibliotheek, dr. D. Grosheide, sprak dan ook in zijn inleidende toespraak een speciaal woord van dank aan allen, die de bibliotheek hadden willen steunen. De lectuurvoorziening aan de blinden betekent een roeping, waaraan met zich niet kan onttrekken. Dr, Grosheide vervolgde: De christelijk* blindenbibliotheek draagt een eigen bijzondere en zware verantwoorde' lijkheid. De voorzitter legde er de nadruk op, dat de samenwerking met de dere blindenbibliotheken vanzelfspre kend is. Dat de christelijke blinden bibliotheek hiermee ernst maakt bleek wel uit het feit, dat ze me vrouw mr. dr. J. Schappert-Kim- mijser. de voorzitster van de biblio theekcommissie van het Nederlands Blindenwezen had uitgenodigd nieuwe bibliotheek te openen. Afstand (Van onze kerkredactie) EXETER Een 31- jarige weduwe heeft geen toestemming ge kregen, een foto van twee kinderen. Door de Nodig: vier theezakjes, foto wilde zij haar kinde- een Qns kristalsuiker, sap ren herinneren aan hun van een citroen, en twee I vader, als zij bloemen sinaasappelen. theelepel) kwamen brengen. Haar citroenrasp, theelepel si-I: vader, een advocaat, wees naasappelrasp. de rechtbank erop, dat Laat vers water drie foto's op graven in veel minuten doorkoken. Vier haar overleden man Europese landen gewoon theezakjes op een liter zijn. Er is ook geen wet water, kokend opschen- in-tie Anglicaanse Kerk, ken. Laat thee vijf minu- die ze verbiedt ten trekken, verwijder de zakjes. Na afkoelen, sap Prayerbook en rasp toevoegen en in de koelte van de koelkast Van de zijde van de laten bezinken. te mogen plaatsen op zijn graf. Nadat de dominee van de Sint-Pancrasgemeenle in Pennycross bij Ply- hoogleraar aan het Frederikscollege mouth in eerste instantie te Portsmouth. zijn toestemming gewei- kerkeraad en de predi- Voor het server-en de Vervolgens was hij predikant in de gerd had. heeft de kerke- kant werd echter be- iisgekoelde sinasthee zon- Immanuel Orthodox Presbyterian lijke rechtbank van Exe- toogd, dat een foto in der bezinksel overschen- Church in West Collingswood (New ter, bij wie de \touw in strijd is met de leringen ken in kan of karaf. Ser- Yersey) en nu staat hij als predikant i beroep was gegaan, de van het Prayerbook, om- veer deze verkwikkende in het zendingswerk te Naples, Flori- dominee in het gelijk ge- dat de aandacht zo meer drank uit feestelijke grote da (V.S.). Hij was lid van de Gerefor- steld. op het graf wordt gericht glazen, waarin ijsblokjes meerde Oecumenische Synode. Nadine Baker heeft dan op het hiernamaals, tinkelen. isse r., jt t Deze KWARTET-rondvluchten worden georganiseerd van- fiUfc LN WAI uit Luchthaven Rotterdam en zijn allépn voor KWARTET- 1- abonnees. Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers die geen dolle stunts uithalen maar u in ean modem, comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop". Er kunnen 3 passagiers tegelijk mee. Als regel is het mogelijk In de 30 minuten vliegtijd ook boven uw woonplaats te vliegen. Terwijl men op z'n beurt wacht Is een gezellig restaurant en oen zonmg^erras ter be- schlkkina. vanwaar men het af- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste Inlichtingen over lijndiensten of over leren vliegen zijn ter plaatse te krl|gen. i Aan het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop over handigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan de beurt bent krijgt u de instapkaart thuie. de krant: por giro of aan het bureau. t met 7 n tweeen wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk wel e personen betalen Op de bon dan eenzelfde naam drie-of tweemaal vermelden. Bij de Indeling voor de vluchten behoeft men dan niet op een combinatie Ie wachten. Twee- oi driemaal 'n half uur aaneen vliegen is mogelijk als men het dubbele of driedub- In haar toespraak ging mevro» Schappert in op het probleem van s afstand tussen de medische werél en de wereld van de blinden. Vroege was de oogarts sterk geneigd, wan neer iemand blind was, zich geheel terug te trekken. Alsof hij zich schaamde gefaald te hebben. En noe doet zich dit voor. Thans moet voorkomen worden dat iemand, die blind is geworden in een niemandsland terechtkomt. De arts moet in de eerste plaats de blin de de weg wijzen in de nieuwe we reld. waarin hij moet leven en wijzen op de mogelijkheden van ontwikke ling en revalidatie. Namens Sonneheerdt bood pen ningmeester C. Hoytink de blindenbi bliotheek een vlag aan. Ontroerend was het gebaar van correctrice Gerda ten Broek, die namens het personeel ter verfraaiing van het geheel een reproduktie van een schilderij Van Gogh, een vaas en een asbak aanbood. Kabinet feliciteert koningin Juliana DEN HAAG De ministerraaè heeft koningin Juliana telegrafisch gefeliciteerd ter gelegenheid va* het feit, dat ze 20 jaar Vorstin is. Een bloemstuk vergezelde de fe licitaties van de ministers. BIBOEPINCSWERK NED. HERV. KERK Beroepen door de generale synode tot pred. in algem. dienst (legerpred.): J. J. Poort te Kamer ik; te Brakel (toez.): W. v. Hennekeler te Zwarte- hroek; te Huizen (vac. J. H. Cirkel): A. Vroegindeweij te Veenendaal. GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen (N.H.-vac. \v. ten Kate): C. M. Boerma te Rotter dam-zuid, Katendrecht. Aangenomen naar Sint-Anna Paro chie (vac. J. W. de Roo): drs. J. H. Meijer te Meliskerke. GEREF.KERKEX (vrügem.) Beroepen te Schildwolde: G. A. Hoekstra te Utrecht-centrum; te Kam pen voor missionaire arbeid in Zuid- Af rika: kand. A. H. Reitsema te Kampen. Weer in Enropa Buslijn S3 vertrekt op ds halve uren van het Centraal Station naar het vltervi saterdag 5 minuten later. Duur via de rit naar het vliegveld ongeveer een hau i weer max. temp. neet gisteren slag Kopenhagen mist 20 0.1 Londen onbew. 17 0 Amsterdam mist 21 0 Brussel h.bew 21 0 Luxemburg 19 O Parijs onbew. 0 Nice zw. beu 0 Frankfort h bew 10 n München 19 0 Zürich zw bew 19 0 Genève zw. bew. 18 0 Locarno h. bew. 22 0 Wenen geli. bew. 11 0 Innsbrück zw. bew. 11 0 Rome onbew 27 0 Madrid onbew. 30 0 Mallorca onbew 27 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2