L.D.M. WIL IETS DOEN AAN DE DE WETSTRAAT Gouden bruiloft te Alphen Veel schoolzaken in raad van Leiderdorp Achter volgingsp loeg nu bijna zeker van retourtje Mexico Koninklijk goud bij de Ver. Touwf abrieken Vriendje redt vriendje Diplomazwemmen HiUegom Vogelasiel komt aan het Dompad Bijbelavonden in Leiderdorp NIEUWE IEIDSE COURANT A DINSDAG 3 SEPTEMBER 1968 SASSENHEIM Naar nu pas is bekend geworden, raakte vrijdag middag omstreeks 4 uur de 4-jarige Johan Rozenbroek (op de foto links) op een bouwwerk aan de Platanenlaanwaar momenteel wordt geheid, in een diepe kuil, waarin ruim anderhalve meter water stond. Johan was met nog enkele vriendjes van zijn leeftijd aan het spelen. Toen hij in de kuil viel, renden twee vriendjes in paniek weg, maar de 5-jarige Freddy Beyk (op de foto rechts) had de tegenwoordigheid van geest zijn vriendje in verdrinkingsnood een plank toe te steken. De jeugdige drenkeling, die al enkele malen kopje onder was gegaan, greep deze plank stevig beet, terwijl Freddy hem naar zich toe haalde. Vlak aan de kant trok hij Johan aan hoofd en armen op het droge. Behalve het enkele malen uitbraken van vies modderwater was de kleine Johan nog zo gezond als een vis. De 5-jarige Freddy kreeg na zijn kranige redding van zijn moeder schone kleren aan. Op de foto poseren Freddy en Johan uitgelaten voor de fotograaf. HILLEGOM In de gemeentelijke zweminrichting werd voor de derde en laatste maal van dit seizoen di ploma gezwommen, waarvoor grote belangstelling bestond. Alle 102 kandidaten konden het diploma in ontvangst nemen. Opmerkelijk was het grote aantal jongens, dat het diploma behaalde. Vijf kandidaten gaven zich tevoren op voor het derde diploma en zelfs voor het zesde ging één kandidate, de dochter van zwem- leraar Bruseker, van start. De examinatoren waren de ge delegeerden van de KNZB, de heer Fr. Roozekrans uit Haarlem en zwemmeester R. J. Bruseker. Het afgelopen seizoen hebben in totaal 269 zwemmers(sters) het diploma behaald. De namen van de geslaagden zijn: Diploma 1 meisjes: Sjoukelien v. d. Laan, Joyce ter Haak, Cuny de Nie, Ingrid v. d. Bos, Monique de Wit, Reina de Jong. Karin Vasbinder. Madina v. d. Weyden, Paula de Wil de, Sonja Polle, Marion Haster, Anne v. d. Lugt, Margriet v. d. Weyden, Ellen Stevens, Ina Meskers, Bobbina van Beneden, Laura Bemelman, Lia Warmerdam, Marieke Baartman, Marion Kager, Sonja Vermey, Lon- neke de Visser, Anneke v. d. Aart, Ansje Goudswaard, Ria Warmer dam, Joke Warmerdam. Leny Stroombergen, Marion de Haas en Mirjam Smit. Diploma 1 jongens: Jan de Klerk, EdL du Maine, Peter Braas, Leo Uitendaal, Paul v. d. Berg, Ronny v. d. Linden, Piet van Amerongen, Kees Braas; Albert Segers, Frank Evers: Ronny Elderbroek, Ronny Driesen, Tonny v. d. Linden, Flip Salman, Dik de Ruiter, Rudy Verschoor, Kees Dui venvoorden, Frans v. Nieuwpoort, Toy Ultee, Bert Boerekamp, Marchel v. Dalen, Ed de Groot, Rudy Braas. Marcel de Groot, Anton van Rooden, Rudy Heeremans. Wout Huisman en Ronald van Klaveren. Diploma 2 meisjes: Alie van den Oever, Annemarie Kerkhoven, Anjo v. d. Linden, Jose Rutten, Ineke Groenewegen, Annette van Beneden, Gerda Krabbers, Leny Staats, Gerda van Schie. Marijke van Schie, Karin Potjer, Joke v. d. Linden, Hanneke Kaak, Annemarie Evers. Joke Weer man, Esther de Bruin, Mirjan Dijker, Carmen Barnhoorn; Jacqueline van Kampen, Thera de Groot. Diploma 2 jongens: Bart v. d.Lugt. Karei de Graaff, Wim van Biezen, Jon Warmerdam, John Duinkerken, Rolf Diek, Karei de Groot. Ad. Tur- NOORD WIJK Het vogelasiel van de vereniging voor vogelbe scherming komt op het terrein ach ter het politiebureau, grenzend aan het Dompad. In oktober hoopt men met de bouw te beginnen. Het wordt een houten gebouwtje met daaraan verbonden een gazen ren- De vereniging is de Noordwijkers die geld hebben gegeven voor het asiel erg dankbaar. Hetzelfde geldt ten aanzien van het gemeentebe stuur, dat de grond beschikbaar heeft gesteld. Huldiging meester F. A. de Lineel NOORD WIJK Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij het onderwijs is de heer F. A. de Lincel hartelijk gehuldigd. Vele honderden kwamen tijdens de receptie in Het Hof van Holland meester De Lincel gelukwensen en hun waardering betuigen voor hetgeen hy in al deze jaren voor de Noordwijkse jeugd heeft verricht. Onder hen bevond zich de wethouder van sociale za ken, de heer M. C. J. Sedelaar. kenburg, Johan van den Kaaden, Tonny Spilker, Pieter van den Berg, Marck van der Weert, Hans de Wilde. Kees Braas, Martin Broek- hoff; Korstiaan Sollie, Wim van den Akker, Lei van der Kolk, Dik Ruiter en Almoet Nunnik. Diploma 3 meisjes: Els van den Berg, Leony Smit. Diploma 3 jongens: Henry Colijn, Gert Segers en Ad. Segers. Diploma 6 meisjes: Ivonne Bruse ker. Voorzitter Gorter uit zwemvereniging S'heim SASSENHEIM Het bestuur van de zwemvereniging Sassenheim ontving de reeds lang te voorziene ontslagbrief van voorzitter Jac. J. Gorter. Drukke werkzaamheden hebben de heer Gorter genoopt uit het bestuur van de vereniging te treden. Zijn ijver, toewijding en geestdrift zijn bekend. Bekend is ook, dat hij elke dag en elk uur ijverde voor een nieuw zwembad. Opvallend was de opmerking in zijn afscheidsbrief, dat hij zijn eigenlijke taak, nu de aanloopfase voorbij is, min of meer als geëin digd beschouwt. Wil de heer Gorter, die als gemeenteraadslid over meer inside-information beschikt, hier mee zeggen, dat de bouw van het nieuwe zwembad voor de deur staat? Dan hoopt het bestuur hem dikwijls in het nieuwe bad te ont moeten. De slotpassage in zijn brief, waar in hij stelt, dat altijd een beroep op hem kan worden gedaan, is ze ker geen holle frase. Men hoopt hem, als de omstandigheden dit toe laten. terug te zien in het bestuur. Kennismakingsavond in Burgerveen HAARLEMMERMEER De ken- nismakingsavond in het dorpshuis „Marijke" in Burgerveen, met de nieuwe inwoners, is bijzonder goed geslaagd. Tot verrassing van vele „nieuwelingen" kwam ook burge meester mr. F. Th. Dijckmeester naar het dorpshuis. De voorzitter van de dorpsraad D. v. d. Blom, heette alle aanwezigen welkom. De avond werd ook bijgewoond door ds. J. L. Keijzer en W. F. Koggink, directeur van de gemeentelijke bouwtechnische dienst. In het kort zette de heer Van der Blom het ontstaan van het dorpshuis uiteen en stelde vervol gens de aanwezige leden van de dorpsraad voor. Burgemeester Dijckmeester zei het prachtig te vinden dat de nieuwe inwoners zo in de dorpsgemeenschap warden opgenomen. Toen de beplanting ter sprake kwam, zei voorzitter Van der Blom dat de ouders erop moeten toezien dat de jeugd niet door de perken en plantsoenen fietst. Tijdens de ge sprekken kwamen enkele plaatse lijke problemen aan de orde, waar onder de stichting van een kleuter school. Ook de nieuwkomers voe len het als een gemis dat een kleu terschool in Burgerveen niet aan wezig is en dat men is aangewezen op Leimuiden of Nieuw-Vennep. Tal van suggesties kwamen naar voren, zoals de stichting van een speeltuin en het aanleggen van een speelweide. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woensdag: hoog water 0.54 en 13.31 uur; laag water 9.05 en 21.34 uur. LEIDERDORP De gemeente raadsvergadering gisteravond werd beheerst door de schoolzaken. Het belangrijkst was de aanvraag van het r.k. schoolbestuur om te komen tot de bouw van een twaalfklassige school. De heer A. M. Kleisz vroeg het college of er voldoende grond beschikbaar is om later bij de school een gymlokaal te bouwen. De heer Van 't Klooster (KVP) wilde graag weten, wanneer met de bouw wordt begonnen. Loco-burgemeester Meerburg, die de vergadering op de hem ei gen gemoedelijke wijze leidde, zei, dat het college een urgentieplan heeft gemaakt. De scholen voor la ger onderwijs hoopt men in 1969 te realiseren. De financiering is nog niet rond, maar men heeft gegron de hoop, dat het spoedig in orde zal komen. De inspectie kon zich in grote lijnen verenigen met ons inzicht omtrent de urgentie. De raad was slecht te spreken over een brief van de PTT waarin werd medegedeeld dat er geen openbare telefooncel zal worden geplaatst by het Patrimoniumpark. Commercieel zoi' dit niet verant woord zijn. De raad dacht er anders over en stelde dat juist de afgezonderde ligging het nodig maakt een tele fooncel te plaatsen. Het college zal nog nader contact opnemen met P.T.T. Subsidie Men ging akkoord met het voor stel de in 1959 verleende subsidie aan de Harmoniekape] voor de aanschaf van een muziektent, welk bedrag thans is opgelopen van f 875 Buitenkist Oegstgeest zet alle zeilen bij OEGSTGEEST De woningbouw vereniging Buitenlust hield gister avond in „De Roode Leeuw" de al gemene ledenvergadering. Voorzit ter E. J. Massink herdacht met een kort woord het overlijden van de heer B. ten Haken, lid van de raad van commissarissen. De heer Massink zei. dat het be stuur alle zeilen bijzet om in Oegst- geest een zo groot mogelijk contin- gen twoningen toegewezen te krij gen. Het bouwplan, dat momenteel wordt uitgevoerd (32 flatwoningen in vier lagen met lift en c.v.) heeft veel moeilijkheden opgeleverd voor tot de bouw kon worden overgegaan. Het bestuur strijdt nog steeds voor leden, die geen woning hebben, al dus de voorzitter. Het verslag van de penningmees ters Zweistra en Brouwer werd goedgekeurd. De heren M. J. Zaal berg. J. P. Brouwer en J. Haasnoot werden herkozen. De heer J. A. P. Mooman gaat aptreden als eerste secretaris. De heer P. Vogelenzang werd benoemd tot commissaris. tot f 1118,54, beschikbaar te stellen aan de Leiderdorpse drumband voor de aankoop van instrumenten. Na moeizame onderhandelingelf is het college tot overeenstemming gekomen over de aankoop van 3.82.80 ha grond van mevrouw J. C. M. Verhagen-Stadhouder te Vught en den heer J. Verhagen te Leiden. Het in 1965 genomen besluit de grond te kopen voor f 2,50 per m2 werd door Ged. Staten niet goed gekeurd omdat zij deze prijs te hoog vonden. Na nieuwe onderhandelingen is men uiteindelijk tot een akkoord gekomen voor de f 2.25 per m2. Op de schriftelijke vragen van de heer Vlieger (prot. chr.) over de schooltandverzorging van kleuters zei de voorzitter, dat het nu nog niet mogelijk is daartoe over te gaan. Niet alleen om financiële re denen. Ook het tandartsentekort speelt hier een rol. Naar aanleiding van het rapport van de schoolartsendienst heeft het college besloten op alle openbare kleuter- en lagere scholen papie renhanddoeken te gaan gebruiken. Aan de besturen van de bijzondere scholen is gevraagd dit op hun scholen ook te gaan toepassen. General Banden: „wait and see" AMSTERDAM Drie aandeelhou ders hebben in de jaarvergadering van General Banden en Rubber Maatschappij Holland geweigerd de directie décharge te geven voor het jaarverslag. General Banden Holland is in liquidatie en staakte in juni 1967 de produktie. Er waren geen commissarissen ter vergadering, die werd gepresideerd dooi de heer J. A Slaby. De heer Slaby werd staande de vergadering tot directeur benoemd. De voor het jaarverslag 1966—'67 verantwoorde lijke directeur, de heer R. Lund, was niet verschenen. Een vergezellend accountantsrap port ontbrak. Pince and Waterhouse. die daarvoor in de afgelopen 14 jaar steeds had gezorgd, meende dat nu de liquidatie gaande is. van een controle te moeten afzien. De Amerikaanse commissarissen hadden het jaar verslag in Amerika met de directie besproken. Van een controle ter plaatse was dus geen sprake geweest. De vooruitzichten voor de Neder landse aandeelhouders, die voor een optimistische circulaire destijds f2 miljoen hadden gefourneerd, lijken weinig rooskleurig. De schulden zijn groter dan het bezit en de moeder maatschappij in Amerika mag volgens de In Amerika geldende bepalingen in onrendabele zaken geen verdere in vesteringen doen of uitkeringen aan aandeelhouders geven. „Wait and see" was de enige hoop waarmede de aan deelhouders het moeten doen." LEIDERDORP Donderdag a.s. beginnen de bijbelavonden weer op het adres Van der Valk Bouman- weg 236. Voortaan worden ze iedere donderdagavond om acht uur ge houden, onder leiding van ds. J. Gravendeel uit Lisse. Er wordt niet gesproken over verschillen tus sen Kerken of groeperingen. Het gaat slechts over Jezus Christus en wat Hy voor ons betekent. HILLEGOM De in de Geref. kerk gehouden deurcollecte ten bate van de Tsjechische vluchtelingen heeft f 676,80 opgebracht. HILLEGOM Volgend voorjaar zal een i tionaal muziek- en zang concours plaats hebben, waarvan de organisatie in handen is van de Hil- legomse muziek-school. Mevrouw Betsy Camphorst-van Marsbergen uit Lisse (dirigente va.» 2 Fillegom- se orkesten en muziekpedagoge aan deze school) is benoemd tot muzi kaal adviseur. LEIDEN De bewoners van de De Wetstraat hebben van de Leid- se Duinwatermaatschappij een brief ontvangen naar aanleiding van hun klachten en de perspubli- katies (in L.C. en N.L.C.) over de onvoldoende watervoorziening. In deze brief wordt vastgesteld, dat de wyze van aansluiting op het waterleidingnet inderdaad niet meer aan de eisen van deze tyd voldoet. Er zullen vier dingen moeten ge beuren om in de toestand verbete ring te brengen. Ten eerste zal een hoofdleiding moeten worden aange legd. Ten tweede zullen dienstlei dingen moeten worden aangelegd tussen de hoofdleiding en de wo ningen. Ten derde zal in de wonin gen achter de voordeur een meter- put moeten worden gemaakt. Ten slotte moeten de binnenleidingen worden aangepast. Het aanleggen van een hoofdlei ding wil de L.D.M. geheel voor haar rekening nemen, mits ten minste 5 van de 36 eigenaars vooraf te ken nen geven dat zij hun perceel op de hoofdleiding willen doen aansluiten. Verder is de L.D.M. bereid om aan degenen die vóór 1 oktober opdracht geven tot het leggen van een dienstleiding slechts de helft van de kosten in rekening te bren gen. De totale kosten bedragen f 175. In de andere kosten (het maken van een meterput en de aanpassing van de binnenleiding) kan de L.D.M. geen bijdrage verlenen. Wonin g verbeterin g Wij hebben bij de gemeente na gegaan of van die kant nog iets is te verwachten. In het algemeen is dat niet het geval. Het binnennet is voor rekening van de bewoners. Alleen wanneer er sprake is van woningverbetering, van een verho- ALPHEN AAN DEN RIJN Een halve eeuw geleden, op 5 september 1918, werden de heer P. C. van Ooststroom en mejuffrouw L. de Best in het huwelijk verbonden. Dit gebeurde in Rijnsburg door de toenmalige burge meester Bosschieter. Kort na de bruiloft werd de heer Van Ooststroom aangesteld als banketbakker bij de firma Jac. van Vliet te Alphen, waar hij 42 jaar met veel plezier heeft gewerkt. De bruid, Rijnsburgse van geboorte, is 74 jaar otid en geniet, evenals haar 76-jarige echtgenoot, een goede gezondheid. Het gouden paar heeft vier kinderen en zes kleinkinderen. Het familiefeest wordt gevierd in hotel Centraal, waar van 4 uur tot half 6 gelegenheid is om gelukwensen aan te bieden. Klare Wijn van dr. Frederikse NOORDWIJK Maandagavond om acht uur komt dr. T. C. Frederikse uit Wassenaar naar Noordwijk om te spreken over het boekje „Klare Wijn" in de totstandkoming waarvan hij een belangrijk aandeel heeft gehad. In „Klare Wijn" wordt rekenschap gegeven van de geschiedenis en het gezag van de Bijbel. De bijeenkomst, die wordt gehouden in de parochiezaal van de r.k. kerk te Noordwijk aan Zee, is georganiseerd door de oecumenische bijbelgroep. Iedereen is welkom. ging van het sanitaire niveau, kan een tegemoetkoming worden ver wacht. Dus als een toilet of douche wordt gemaakt en leidingen daar voor moeten worden aangelegd. Al leen die leidingen kunnen in de kostenbegroting worden opgenomen- De kostenraming moet wel van te voren aan het bureau Huisvesting worden overgelegd. Men neemt daar geen genoegen met rekeningen ach teraf. Na voortreffelijke tijd van gisteravond AMSTERDAM Er is bijna een eind gekomen aan de zenuwachtige periode, die de Nederlandse achter- volgingsploeg moest doormaken. Toen het kwartet Balk-Nieuwkamp- Hoekstra-Zoetemelk onder ongun stige weersomstandigheden gister avond in het Olympisch Stadion tegen de Belgische Olympische for matie de vier kilometer in 4.35.9 had afgelegd, hadden de in oranje shirts gestoken renners voldaan aan de eis van het NOC, dat een tijd van 4.36.0 als laatste examen had gesteld. Nog kon de definitieve beslissing niet worden genomen omdat niet alle bestuursleden van het NOC in het stadion aanwezig waren. Gene- raal-majoor Van Nass probeerde zijn voorzitter (jhr. Van Karnebeek) en secretaris (drs. Van der Ploeg) telefonisch te bereiken, maar dit mislukte. „Het zal nu wel dinsdagmorgen worden voordat we definitief be slissen". Daarvoor moeten namelijk Liefde voor Harmonie promoveerde ROELOFARENDSVEEN Op het te Uden gehouden drumconcours heeft de drumband van de muziek vereniging Liefde voor Harmonie een eerste prijs behaald in de twee de afdeling, en promoveerde hij naar de eerste afdeling. In de totale pun tentelling stond hij op de tweede plaats met 139 punten. Het evenement was georganiseerd door de harmonie De Eendracht on der auspiciën van de r.k. bond van Harmonie- en fanfaregezelschappen, bisdom 's-Hertogenbosch. Burgerlijke stand van Nieuwveen NIEUWVEEN Geboren: Sonja, d v Wiegman, B en Verkerk, A W M. Carolina Afra Maria, d v Groen, J J P en Nieuwenhuizen, A E; Lidwina Maria Adriana, d v Wildenburg, J A M en Noor derm eer, G J; Leonardus Wilhelmus Maria, z v Hassimg, L T J en de Bruin, P C. Getrouwd: van der Klugt, Robert Hendrik en Kalshoven, Neeltje; Hart, Franciscus Cornelis en Hagoort, Anna Elisabeth Catharina. TER AAR De Luchtpost hield een wedvlucht met jonge duiven vanaf Orleans, afstand 520.48 km. De duiven werden gelost om 6.30 uur. Aankomst eerste duif 16.46.37 uur Uitslag 1. 2, 6 en 9 B. Kroon: 3. D. Mank: 4. 5 en 8 gebroeders Spring in 't Veld: 7. H. van Emmerik. Er werd ook een wedvlucht gehouden met oude en jonge duiven vanaf Roo sendaal. Deze duiven werden gelost om 8.15 uur. Aankomst eerste duif 9.31,14 uur. Uitslag: 1. 3. 4 en 6 J. Jans sen: 2. 11. 15, 17 en 26 B. Kroon: 5 en 24 G. Wildenburg: 7. gebroeders Sping in 't Veld: 8 en 9 J. v. d. Meer: 10. 12. 16, 22 en 25 D. Mank: 14. W. Zeven hoven: 18, 20 en 34 A. Akerboom: 19 B Wassenburg en 21 C. van Tol. Ook werd een wedvlucht gehouden met oude en jonge duiven vanaf St. Kathelijne Waver, afstand 132.20 km. De duiven werden gelost om 7.40 uur. Aankomst eerste duif 9.14,01 uur. Snel heid 1406 meter per minuut. Uitslag 1, 2. 3, 6, 9. 14, 17 en 25 gebroeders Spring in 't Veld: 4, 12, 75 en 22 B. Kroon: 5 en 23 D. Mank: 7 en 18 J. v. d. Meer; 8. J Janssen: 10 en 11 B. Wassenburg: 13. C. van Tol: 16 en 20 A. Akerboom: 21 G. Wildenburg en 24 G. Lenting. LEIDERDORP Gisteren her dacht de heer K. Wassenaar, dat hij veertig jaar in dienst was bij de N.V. Vereenigde Touwf abrieken. De di recteur, de heer H. B. Haanappel, merkte op, dat de jubilaris vele veranderingen had meegemaakt. Hij memoreerde, hoe de heer Wassenaar zijn werkzaamheden op de afd. hekelarij was begonnen, tijdens de bezetting in Duitsland werd tewerkgesteld en in 1945 bij de V.T. kon terugkeren. Sedertdien heeft hij zijn werk als smeerder op de afd. spinnerij tot volle tevreden heid verricht. Evenals zijn collega's bleek hij een man. die zijn vak ver stond en op wie men altijd kon reke nen. De heer Haanappel bood aan: het Vererend Getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel met het zilveren draaginsigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armbandhorloge en een geschenk onder couvert. Vervolgens sprak de loco-burge meester, de heer C. Meerburg. Hy wees op de merkwaardige levens loop van de heer Wassenaar, eerst timmerman, daarna slager en ten slotte werknemer in het V.T.-concern. Het was hem een groot genoegen de heer Wassenaar de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te mogen opspelden. De bedrijfsleider, de heer I. Voge lenzang, wenste de jubilaris geluk en dankte hem voor het feit, dat alles zo „gesmeerd" was verlopen. Namens 't jubileumfonds bood de heer W. Kooien een tuinparasol en bloemen aan. Hierna gaf de heer P. Groenendijk namens bazen en col lega's een fruitmand, een plant en sigaren. RIJNSBURG Vanavond om 8 uur wordt in gebouw Avondrust de ledenvergadering van de damclub gehouden. Clir. b.l.o. in Alphen ALPHEN In het jaarverlsag over 1967 van de „Vereniging tot stichting en instandhouding van een school met de Bijbel voor buitenge woon onderwijs" wordt onder meer opgemerkt, dat het nieuwe gebouw van de Koningin Emmaschool aan de Nachtegaalstraat weldra in gebruik kan worden genomen. Volgend jaar komt daardoor een eind aan de inwoning. De Em maschool beschikt dan over een mooie vierklassige school met een spel- en therapielokaal. De lokalen, die in de Jongkindt Coninckstraat leegkomen, worden zo spoedig moge lijk in dienst gesteld van de Zonne- bloemschool. De Zonnebloemschool telde op 31 december 1967 137 leerlingen, onder wie 45 meisjes. Het gemiddelde aan tal leerlingen van de Koningin Em maschool bedroeg vorig jaar 51. Beroep voor ds. Vroegindewey KATWIJK AAN ZEE Ds. W. Vroegindewey heeft een toezegging van beroep ontvangen van de Her vormde Gemeente te Zegveld. alle bestuursleden gehoord worden. Maar de tijd van die jongens heeft op ons een grote indruk gemaakt. „Het zit wel goed voor ze", zo zei hy hoopgevend. Zijn mening werd gesteund door Simon de Wit, die als chef de mission in Tokio kennis heeft gemaakt met de wielersport en sindsdien een fervent bewon deraar is. „Nog een nachtje slapen, dan weten we het dus". Henk Nieuw- kamp met zijn 25 jaar de oudste van de ploeg en ook de enige ge trouwde van de Mexicokandidaten bij de wielrenners, wilde nog steeds niet geloven, dat de zorgen over Mexico vrij zeker tot het verleden behoren. Een verleden, dat voor de achtervolgersploeg hoogte- en diep tepunten kende. Het begon, toen uit de oorspronkelijke formatie door Tino Tabak een armbreuk wegviel. Daarna kwam de affaire-Van der Ruit, die in het nationale kampioen schap op doping was betrapt. In middels was al een tijd van 4.36.3 op de klokken gebracht. Het was niet genoeg. Er heerste echter optimisme in het wielerkamp toen Balk-Nieuwkamp-Zoetemelk- Hoekstra anderhalve week geleden op een schitterende middag 4.36.0 lieten afdrukken. Weer kwam er tegenslag. Nu by de landenwedstrijd in Leicester, waar de Nederlandse ploeg niet alleen door Groot-Brit- tannië werd verslagen maar boven dien een zeer matige tijd maakte. De deur leek dichtgeslagen. De wie- lerleiders pleitten echter niet tever geefs. De pupillen van Derksen kre gen nog een kans en die grepen ze met beide handen aan. Wanneer de uitzending nu defini tief wordt betekent dit overigens uitbreiding van de wielerploeg met slechts twge actieven: Henk Nieuw- kamp en Piet Hoekstra. Immers Balk en Zoetemelk waren al zeker van een retourtje Mexico, respec tievelijk als reserve voor de tandem en als lid van de wegploeg. De aanwezige wereldkampioenen bij de revanches in het Olympisch Stadion hebben getoond, dat zij de in Rome veroverde regenboog truien waardig zijn. Bij de prof- stayers liet Leo Proost in de slotfase de Nederlandse kampioen Piet de Wit tot op 25 meter naderen. Een volkomen desillusie werd deze race voor Jaap Oudkerk en de Duitser Rudolph, die respectievelijk op 10 en 11 ronden werden gefietst. Ook de Brit Hugh Porter, win naar van het goud in het achter volgingsnummer, liet zich niet ver rassen door Leo Duyndam, die ten slotte 8,7 seconden achter bleef. De tijd van Porter (6.18.2) was, gezien het slechte weer, zeer behoorlijk. Van onze olympische vertegen woordigers wonnen JansenLoeve- sijn met groot vertoon van macht van de Belgen GoensVan Lancker, die in de eerste heat in het laatste rechte eind zo ver van de rechte lijn afweken dat zij gedeklasseerd werden. De slecht bezochte avond eindigde typerend voor deze zomer: het be gon zo hard te regenen, dat de race der amateurstayers afgelast moest worden. RIJNSBURG De Snelvlieger hield een wedvlucht mei oude en jonge duiven van Vilvoorde. Afstand 141 km. In concours waren 143 duiven, die gelost werden om 8.10 uur met zw-wlnd. Aankomsht eerste prljsdulf 10.03.10 uur,, ladatste prijsdulf 10.15.00 uur. Uitslag: W van Santen 1, F, 12: J Pennaerts 2. 7, 30: Van Alphen van Delft 3, 10, 32; Gebr. de Mooy 4, 20, 21. 34; B Pauw 5, 11. 24, 26, 35; G Noteboom 8. 17, 23. 24; D Aanhanen 9. 13. 15. 27. 33. 36; W Heemskerk 14, 19. 28. 31: A Stravers 16, 22; M C Guit 18; A Rosmolen 29.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4