Commentaar Puissance concours kreeg anti-climax Commissie fysiotherapie bepleit reorganisatie Nieuwe loting Europa Cups Nickie Trendeen modieus begrip om te onthouden Wereldrecords aan de lonende band Derde nederlaag volleybalteam tegen Hongarije Coureur Goedemans gelukt veron IN CHIO ROTTERDAM Audi in Voetgangersactie: opmars „TIN LIZZIE" OP ZEGEL Autoradio en cassette speler in één Hallo MrsTerrific, er is nu een snellere manier om goedkoop naar Canada te vliegen. CpR&r ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1968 Goed werk 20 heeft dan de commissie „exa mens fysiotherapeut" gespro ken. Ze heeft moeten constateren, dat deze examens, en in verband daarmee ook de opleiding, vele fei len vertonen. Van gebrek aan inte griteit moge dan geen sprake zijn geweest, wat wij destijds schreven over de gang van zaken op de exa mens, namelijk dat het daar een janboel was, is met zoveel woor den bevestigd. Wat nu? De commissie heeft snel en op genuanceerde wijze aangege ven, langs welke wegen de nodige rust rondom opleiding en examens kan worden hersteld. Wegen die on getwijfeld zullen worden ingesla gen, al zal de realisering van een en ander nog genoeg moeilijkheden gaan opleveren. Jammer is, dat de commissie het spoedig verwerkelijken van school examens ongetwijfeld terecht niet binnen bereik ziet. Op den duur zal het er toch van moeten komen. Deze schoolexamens zullen het sluit stuk moeten vormen van de ingrij pende reorganisatie, die èn de op leiding èn de examinering moeten ondergaan. Wat we ten slotte misten in het rap port is de wenselijkheid van subsi diëring van deze opleiding. Als men weet, hoeveel miljoenen aan onder wijs van staatswege worden uitge geven, en daarbij nog bedenkt, dat de opleiding tot fysiotherapeut voor de volksgezondheid van het groot ste belang is er bestaat een groot tekort aan deze vakmensen kan zich er alleen maar over verwonde ren dat alle (hoge) kosten van de opleiding uitsluitend door de cursist moeten worden gedragen. Maar goed de commissie onder voorzitterschap van mr. dr. A. A. van Rhijn heeft uitstekend werk ge daan. De minister weet nu wat hem te doen staat. den duur tiaar schoolexamen (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG In velerlei opzicht moet van ongewenste toestanden bij het staatsexamen A voor fysiothera peut worden gesproken. Een belang rijke reorganisatie is daarom noodza kelijk. Dit is de conclusie van de speciale commissie van onderzoek onder voorzitterschap van de oud-staatssecretaris mr. dr. A. A. van Rhijn, die kort en exact de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid rapport heeft uitgebracht o~ de gang van zaken bij deze examens, die zoveel stof heeft ddn opwaaien. De examens kwamen na novemhe- verleden jaar in het nieuws, omdat er allerlei onregelmatigheden bij zc den hebben plaatsgehad; er zou van willekeur en weinig kundigheid -c ke zijn geweest bij de vraagstelling; er was niet de vereiste rust ev weinig controle, waardoor tal van kandidaten ten onrechte zouden zijr. gezakt. Diverse oudercomité's werden opge richt en acties ondernomen; door niet minder dan vier kamerleden werden vragen over deze materie aan de mi nister gesteld, die ertoe overging bo vengenoemde commissie van onder zoek in te stellen, wier rapport thans in de openbaarheid is gekomen. Oorzaken (Van onze moderedactie) AMSTERDAM Het is al vaak betoogd: een prachtige 'japon kan „vernield" worden wanneer kousen, schoenen, sie raden, kortom alles wat er bij gedragen wordt, niet in stijl is. De tien firma's, die zich in de stichting Nickie Trend verenigd heb ben, willen dit euvel voorkomen. Ja ponnen, mantels, bontwerk, kousen, regenkleding, schoenen, hoeden, stem men zij op elkaar af en het resultaat was gisteren een daverende show in het Hilton hotel, gepresenteerd onder de naam Silhouette Byzantique. Frank Govers coördineerde de collec tie. Herkenbaar Van half oktober af zal Nickie Trend in de winkels zijn, herkenbaar aan het label. Dan zullen de leuke nappa mantels mèt bontranden, plus russische muts èn mof aan koperen ketting, met hoge laarzen bereikbaar Eijn. Of de nappa rokken plus vesten, waarbij flanellen blouses gedragen worden. En wat belangrijk is: hip - kort of maxi-lengte. Die stijl kwam volop aan bod o.a. in de mantels naar Russische trant. Bijzonder mooi ook de slanke capes m de tuniek-tailleurs. We kunnen ilechts even tippen aan de stroom, lie langs stuwde. Noemen graag de ichotse avondrokken of de jurken in helder zwart-witte of rood-witte rui- !en, waarvan schouderstuk en rok in ■Verschillende richtingen gesneden varen. Veel platte plooien en echt "blokkende rokken met hoge gladde ijfjes en lange ruime mouwen, die >m de pols sloten. Veel okergeel, paars en tinten ;roen, altijd met een diepe gloed. De tousen, nylons, ingeverfd bij de Over de oorzaken van de wan toestanden zegt de commissie samen vattend, dat deze enerzijds zijn terug te voeren tot factoren als gebrekkige accommodatie maar anderzijds vooral aan een gebrek aan kundigheid bij het examineren en in sommige gevallen een verkeerde keuze van examinatoren. Ook het feit, dat over de leerstof kennelijk nog geen gemeenschappe lijke mening bestaat, is debet aan de kleur van het toilet soms met roosjes geweven. Een serie in kasjmir gedessineerde jurkjes: klokkende rok, hoog aanslui tend lijfje en lange mouwen kreeg terecht een storm van applaus. Veel romantiek Voor feestelijke uren het kasjmir, sober doorweven met een glintering Kleding die de draagster stijl geeft. Voor de avond glinstering door ge borduurde randen aan tuniek, rok- zoom, hals en zijsplitten. Of bollende randen struisveren aan de uitwaaie rende rok. Veel romantiek ook in fluweeltjes met empirelijfjes of etagerokken van organza. Een luxe wereldje leek het, maar de zakelijke voorlichting vertelde, dat de prijzen erg meevallen. Een fluwelen avondjapon voor nog net geen negentig gulden bijvoorbeeld. We zullen, mogen we hopen, nog veel kunnen genieten van de Nickie Trend-idee! Wereldkampioenschap handbal voor dames niet in Rusland AMSTERDAM Het congres van de Internationale Handbajfederatie. dat vrijdag in Amsterdam werd ge houden, heeft besloten de Sowjetunie het wereldkampioenschap zaalhand bal voor dames te ontnemen. Dit kampioenschap zou in december in Moskou, Leningrad en Kief worden gehouden. Hel voorstel werd gedaan door het bestuur van de I.H.F. omdat men van een aantal landen had gehoord dat ze niet tegen de Oostbloklanden willen uitkomen. Uiteraard werd door de Russische delegatie op het congres tegen het voorstel geageerd, maar zonder succes. Met dertien tegen twaalf stemmen en twee onthoudin gen verdween het wereldkampi oenschap van de kalender. Vervolgens werd een bestuursvoorstel aangenomen om de Europa-Cup voor dames en heren voor het seizoen 1968 1969 om dezelf de redenen niet te laten spelen. onrust onder cursisten, hun ouders en tal van docenten. Maatregelen tot verbetering zijn volgens de commissie: geen examens meer afnemen in opleidingsinstituten, maar op „neutraal terrein", bijvoor beeld gebouwen van middelbare scholen. Het afnemen van de exa mens in juni in plaats van in novem ber en een daarmee gepaard gaande herindeling van de leerstof. Dit ter- wille van een aaneengesloten studie. Belangrijk is, dat de commissie tentamens wil invoeren welke vrijstelling kunnen verlenen voor examenvakken, terwijl ze er verder voorstandster van is de examens zo veel mogelijk schriftelijk te doen af nemen (alleen mondeling in verband met herkansing). Ook pleiten be commissieleden voor het eventueel via te verlenen subsidies stimuleren van de stich- tings- of verenigingsvorm als rechtsfiguur voor de opleidingsinsti tuten. Hierdoor kan namelijk het particuliere belang dat opleiders bij hun optreden als examinatoren zou den kunnen laten gelden, worden weggenomen. Meer eenheid in de opleiding, bete re controle tijdens de examens, de mogelijkheid van herexamen in een onvoldoende vak na drie of vier maanden behoren ook tot de maatre gelen die nodig worden geacht. In de toekomst zullen schoolexamens een belangrijke factor ten goede kunnen blijken om de zo noodzakelijke rust rondom deze examens fysiotherapeut A te herstellen. Onderzoek zal tenslotte gewenst zijn naar de vooropleiding van hen, die fysiotherapeut willen worden. Zo spoedig mogelijk dient via een nade re analyse van het beroep te worden vastgesteld of die vooropleiding het karakter dient te dragen van een middelbare, dan wel een hogere be roepsopleiding. Volledigheidshalve: voor wat be treft de gedupeerden van het examen 1967 beval de commissie al eerder voortzetting van het examen in de vakken met onvoldoenden aan. Ge- zakten van verleden jaar behoeven dit jaar de voldoende vakken dus niet meer over te doen. Dit bij wijze van uitzondering. LONG BEACH Op de eerste dag zwemselectiewedstrijden voor heren van de Amerikaanse Olympische werden al meteen twee wereldre cords gebroken. Charles Hickox kwam in de vijfde serie op de 4 x 100 meter wisselslag tot de nieuwe we reldrecordtijd van 4 minuten en 43,3 seconde. Don Schollander onderstreepte zijn Olympische vorm op de 200 meter vrije slag door in 1.54.8 te finishen, 0,9 seconde sneller dan zijn oude re cord. In de finale, zo verwachten de Amerikaanse trainers zal het nog veel harder gaan... OSS Ook in Oss heeft het Ne derlandse volleybalteam niet van Hongarije kunnen winnen. Verloren onze landgenoten woensdag in Zwolle met 3—2. nu werd in de fraaie Maaslandsporthal met dezelfde cij fers verloren. Onder aanvoering van de goed sDelende Jan Willem Mulder beeon Nederland goed. De eerste set werd met 1510 ge wonnen. De tweede en'de derde wa ren echter duidelijk voor de Honga ren (915 en 815). die in Patar een voortreffelijke spelverdeler hadden. Toen Nederland in de vierde set met overmacht (15—8) won, scheen er nog zijn. maar in de vijfde en beslissende een kans voor de oranjehemden te set bleken de Hongaren toch duide lijk de sterkste: 153. Er waren circa 400 toeschouwers. ADENAU De 25-jarige coureur Ab Goedemans uit Eindhoven is gisteren tijdens de training voor de 500 km op de Nürburgring om het leven gekomen. Bij een inhaalmo- noeuvre met zijn nieuwe 1.6 liter prototype van Abarth in de nabijheid van de zwaluwbocht geraakte de wa gen in de berm. Daarbij werd Goedemans uit de auto geslingerd. Hij werd zo zwaar gewond dat hij tijdens het transport naar het ziekenhuis van Adenau overleed. De Nederlandse coureur laat een vrouw en twee kinderen achter. ZURICH De Europese voetbalunie (UEFA) l.ecft vrijdag in Zürlch een drei gende boycot van de tornooien om de Europese beker voor landskampioenen en bekerwinnaars door Westeuropese clubs voorkomen. De UEFA besloot voor belde tornooien voor zover het wedstrijden lus sen Oost- en Westeuropese landen betrof een nieuwe loting te verrichten. De loling werd verricht door het zg. noodcomité, dat uit zes leden bestaat. Van het comité was de Hongaarse vertegen woordiger Sandor Barcs niet aanwezig. De nieuwe loting heeft geen enkele invloed op de wedstrijden van AJax (tegen FC Neu renberg) en ADO (tegen Grazer AK) omdat beide clubs tegen Westelijke clubs lootten. Slechts een Oost-West wedstrijd ln het tornooi voor de bekerwinnaars bleef gehandhaafd. AC Turino zal normaal moe ten spelen tegen Partlzan Tirana (Albanië). De UEFA zal in dit geval wel rekening hebben gehouden met het feit dat de Al- banlërs z'ch gewoonlijk kort voor aanvang van de tornooien plegen terug te trekken. De nieuwe loting had het volgende resultaat: Landskampioenen: Malmö FC (Zweden) AC Milaan (It.l; FC Zürlch (Zwlts.) Akademisk BK (Den.); St. Etlenne (Fr.)— Celtic Glasgow (Schotl.); Steaua Boekarest (Roem.) Spartak Trnava (TsJ. SI.) Dy namo Kiev (Rusl.) Ruch (Polen): Levski Sofia (Buig.) Ferencvaros (Hong.). Bekerwinnaars: Altay Izmir (Turk.) Skin og Lyn (Noorw.); Bordeaux (Fr.) FC Köln (W. Did.): Olympiakos (Griek.) Fram Reykjavik (IJsl.): Slovan Bratislava (Tsl. SI.) Bor (Z. SI.): Vasas Györ (Hong.), Dynamo Brekarest (Roem.): Dy namo Moskou (Rusl.) - Union Berlijn (O. Did.): Spartak Sofia (Buig.) Gornlk Zabrze (Polen). t ROTTERDAM Het puissance springconcours om de prijs van de Haven dat vrijdag het hoogtepunt van de CHIO in Rotterdam zou moe ten gaan worden, liep uit op een an ti-climax. Het Duitse trio Gert Wilt- fang. Herman Snoek, Ilauke Schmidt J en de Fransman Bernard Geneste l waren allen feilloos door het eerste parkoers gekomen en eveneens door de drie barrages. Daarna zetten zij cr een streep achter. Zij vonden het welletjes zo. Er wachtten nog meer parkoersen met o.a. de landenwedstrijd en om de paarden niet te forceren werd beslo ten de prijzen onder elkaar te verce len. Van de Nederlandse deelnemers slaagden Anton Ebben met Kairouan en Josje Ernst met Blacky erin zich te plaatsen voor de eerste barrage. Beiden reden een uitstekend par koers. In verband met zijn blessure trok Ebben zich echter voor de bar rage terug. Ebben wilde ook in de landenwedstrijd starten en wilde zich I niet forceren. Josje Ernst werd daarmee de enige Nederlandse vertegen woorchgster in de barrage. Een fout op de eerste I hindernis schakelde haar echter me- I teen uit voor verdere d .'eineming. ZIE 6.13 Uitslagen Dc uitslag van de prijs van de Haven is: Na drie barrages: 1. Wolftgang (W-Dld) met Extra. Snoek (W-Dld) Dorina. Schmidt (W-Dld) Wolf Dieter, Geneste (Fr) Kama B. allen 0 straf- punten: 5 Chabrol (Fr) Nacaret. Mehlkopf (W-Dld) Fldelus, belden 4 strfpnt: na een barrage: 7. Fukushima (Jap) Queen, 0 strfpnt (teruggetrokken voor derde barra ge): 8. Montelro (Braz) Polder. Josje Ernst (Ned) Blacky, belden 4 strfpnt; 10. Ebben (Ned) Kairouan, 0 strfpnt (teruggetrokken voor eerste barrage). Prijs van de Bellerophon (Internationale dressuurproef: 1. Kun Capellmann (Did) met granlt 7'/j pnt: 2. mevr. j. s. Hall-Carps (GB) met Conversano Caprice 7 pnt: 3. mevr. R. Springer (Did) mot Le- nard 6"i pnt; 4. mevr. A. Oorth Denem) met C'est si bon 6 pnt. Prijs van de amazones: Internationaal springconcours: 1. Carol Hofmann (VS) met Out Late, 0 str.pnt, 85.2 sec; 2. mej. A. Drummond-Hay (GB) met Merely a Mo narch 0/101.6: 3. mej. L. de Farla (Brazilië) met Rush de Camp 0/102.2: 4. mej. K. Kusner (VS) met Fru 0/102,8; 5. mej. A. Ross (GB) met Trevarrion 0/113.2. De prijs van de Luchtvaart: 1. West-Duttsland (Wiltfang - Ferara. Gockel - Spritzer. Schmidt - Espartaco) 60 punten en 223,4 sec; 2. Groot-Britannlë(Rodgerson - Solom Idol, Kldd - Grey Owl, Pitcnard - Telstar) 60 punten 284,0 sec; 3. België (Storme - Espcreance. Adriaens - Raoyn d'Or, Damman - Vasco) 59 punten 235.6 sec; 4. Frankrijk (Lefrant - Ravisant, Ge neste - Odeon K. Chabrol - Soupcon) 59 punten 23fi sec: 5. west-Duitsland (Mehl kopf - Nandor, Gockel - Schalmei. Meyer - Vox) 59 pnt 262 sec: 6. Nederland (De Conne - Chantal. Schoemaker - Trevlra. Bakker -Wervelwind) 59 pnt 297.8 sec. SNEL- BINDER De Amerikaanse vervanger van de bagagespin, de Titon- autosnelbinder. Geen elastisch koord, maar strakke lijnen, die aan alle kanten muurvast kunnen worden vast gesjord. Ze kunnen be halve op het imperiaal ook achterop de auto worden bevestigd. Men kan de binders ook gebruiken als drooglijn, noodsleep- kabel en als reddings- lijn met haak. De licentiefabricage heeft Boersma Plastic* in Leeuwarden. In het Duitse Ingolstadt is dezer dagen de 150.000ste Audi van dc band gelopen. Zowel de afzetten in binnen- als in buitenland stijgen sterk. Van de verschillende uitvoevin0en (60, 72, 80 en 90 pk) is vooral de Audi 60 een succes. Zeer onlangs werd dit type, in Nederland althans, met 300 gulden in prijs verlaagd 7.980). De importeur hier te lande. Hart Nibbrig Greeve te Sassenheim, wist zijn verkoop gedurende de eerste zes maanden van dit jaar met liefst 34,5 procent op te voeren. op buitenweg naar links ln de Verenigde Staten is een postzegel uitgegeven, waarop de beeltenis van de grote Henry Ford is afgedrukt. Op de achtergrond bevindt zich het silhouet van een T-Ford (1909). die in de volksmond „Tin Lizzie" heet, en die bij zijn introductie een revolutie betekende in de wereld van de opkomende automobielin dustrie. De zegel heeft een waarde van 12 dollarcent en is de zeventiende in de reeks „Grote Amerikaren". De voetgangersactie 1968 (georga niseerd door de Centrale Ycrkeers Commissie, de KNAC, de ANWB. de Nederlandse Vereniging Bescher ming Voetgangers, die RVD. het verbond voor veilig verkeer en de voorlichtingsdienst van het ministe rie van verkeer en waterstaat) heeft tot nu toe succes gehad. Er is een stroom aanvragen voor affiches, raambiljetten en folders binnenge komen. Reden waarom dc actie met kracht wordt voortgezet. Nu de vakanties zijn geëindigd gaat het actiecomité zich ook vooral richten op de schooljeugd om haar te wijzen op de gevaren waaraan de voetganger blootstaat, vooral op de buitenwegen. Statistieken wijzen uit, dat van de in 1966 om het leven gekomen voet gangers er 360 werden gedood bin nen en 246 (ruim 40 procent) buiten de bebouwde kom. Van de 5845 ernstig gewonde voet gangers vielen er echter slechts 865 buiten de bebouwde kom (nog geen 15 procent): voor de licht gewonden was dit slechts 9 procent. Hoe belangrijk het is, dat voet gangers op buitenwegen, bij het ontbreken van voet- en fietspaden, tegen het rijverkeer in (dus links) lopen, blijkt uit een door het CBS in 1962 ingesteld onderzoek- Van de in dat jaar op buitenwe gen zonder voetpad gedode voetgan gers liepen er 29 rechts en slechts 5 links. Tevens bleek hierbij, dat de zicht baarheid van de voetgangers bij de ze ongevallen een alles overheersen de rol speelt: niet minder dan 31 van deze 34 dodelijke ongevallen vond plaats bij duisternis. A RECHTDOOR k M OP DEZELFDE WEG J GAAT VOOR Het afbuigende verkeer mag het recht, doorgaande verkeer op dezelfde weg niet hinderen. Ook de voetganger niet rHftffR-. de tram vormt ij buigend verkeer vóór h.. gaande verkeer op dezelfde weg. - ELEKTRISCHE AUTO Elektrische auto "Amitren". Lengte J>5 m breedte 2m,hoogte1,45m. Snelheid po km p.u. 3Zi)pbatsen American Motors, Gulton In dustries en de Amerikaanse regering hebben een project opgesteld, dat beoogt in 1973 een begin te maken met de massale produktie van een elektrische auto. Het gaat hier om de Amitron, die zijn krachtbron heeft in een systeem van lithium- nikkel fluoride batterijen. Dit sys teem is door Gulton Industries voor de ruimtevaart ontwikkeld. De Amitron wordt 2,5 meter lang. 2 meter breed en 145 cm hoog. Er kunnen drie mensen in. De actiera dius bij volle batterijen is 250 km en de topsnelheid bedraagt 80 km per uur. De elektrische auto is voorlopig vooral bedoeld voor stadswerk en als tweede wagen voor het kleine gezin. Philips brengt met de introductie van de autoradio/casset- tespeler-combinatie een primeur voor Nederland. De ontwerpers heb ben n.l. kans gezien cm binnen de gebruikelijke afmetingen van een conventionele autoradio een ontvan ger én een cassettespeler onder te brengen. Het geheel kan op dezeRde wijze worden ingebouwd als een gewoon autoradiotoestel. Het apparaat is uitgevoerd met silicium transistois waardoor o.a. een grote stabiliteit, een groter frequentiebcreik en een zeer gering ruisniveau worden ver kregen. Het uitgangsvcriiiogen is 8'/t watt. Het toestel heeft een lange- en middengolf. Op het middengolfge deelte tussen 200 en 300 njeter, waar zich de meeste populaire radiozen ders bevinden, is bandspreiding toe gepast om het afstemmen te verge makkelijken. Het apparaat is uitsluitend bruikbaar in auto's met een 12 voltsinstallatie er min aan massa; auto's dié thans reeds merr dan 70 pet. van het uitstaande wa genpark in ons land vormen. Met het oog op de gebruikssituatie is aandacht besteed aan de eenvoud van de bediening van de casset tespeler. Met één handbeweging kan deze zonder dat de aandacht van de weg wordt afgeleid in- en uitgeschakeld worden. Aan het ein de van de cassetteband schakelt de speler automatisch uit en wordt het radioprogramma weergegeven. Door een druk op de knop van de volu meregelaar kan de cassetteweergave desgewenst onderbroken worden. Met de aan deze knop verbonden schakelaar is het mogelijk de casset teband snel heen en weer te spoe len. STRAATGELD AUTO'S In Nederland is het gelukkig nog niet zover, maar in Zwitserland wel. In enkele plaatsen zoals Winterthur en Schaffhausen wordt voor het nachtelijk parkeren van een aulo voor de deur straatgeld geheven. Deze opcenten, die aan de ge meentekas toevloeien slechts een deel ervan wordt gebruikt voor u;t- breiding van de openbare slal- lingsruimte variëren !n hoogte van 8 tot 13 gulden per maand. Nu de stad Zürich eraan denkt een overnachtingsprijs van ruim 16 gulden per maand te vragen, zijn de garageloze autobezitters daar min of meer in opstand gekomen. Een handtekeningenactie wordt overwo gen om althans uitstel van executie te krijger- Zelfs de open hemel in Zwitserland wordt spot*"ad van lantaarnpaal- of sterrengarage gesproken wordt dus het slacht offer van het zogenaamde prijsme- chanische parkeren. Wanneer gaan voetgangers eindelijk eens iets bete len voor het individuele gebruik van de soms wel heel brede trottoirs? GRONINGEN De metaalwaren- fabriek Spimeta te Harkema-Opeinde is gistermiddag geheel door brand verwoest, vermoedelijk als gevolg van het overspringen van een vonk uit een lasapparaat in een bak met brandbare stof. De schade, waartegen het bedrijf is verzekerd, wordt geschat op anderhalf miljoen gul- Mrs. Terrific (de enige vliegende oma) kan haar krachtpillen wel weggooien. Van nu af vliegtzesneller, eenstukcomfortabeler en bijna net zo goedkoop met een CPA Spacemaster Jet. Leest u maar even hoe voordelig ons nieuwe tarief is. De vrouw die met haar man naar Canada vliegt (op familiebezoek, met vakantie, voor zaken of gewoon even op en neer naar Montreal) hoeft geen cent meer te betalen voor haar terugreis. Alleen meneer koopt nog een retourtjeenzijn hele gezin (dus ook de kinderen) vliegt gratis terug. Uw familie in Canada is door dezegunstigeregelingvandeCPAopeenshonderden guldens dichter bij gekomen. Trouwens, bent u eenmaal in Canada, dan wordt het nog gunstiger Want u kunt nu heel Canada'doen'voor de halve prijs. Ook meneer krijgt dan 50% korting. Vlieg op eigen kracht naar uw reisbureau en vlieg dan met de CPA voordelig naar Canada. De enige maatschappij met rechtstreekse vluchten van Amsterdam naar Moanal, Toronto, Edmonton, Calgary en Vancouver. zo goedkoop met e r CANADIAN PACIFIC AIRUNES Amsterdam, Kleine Gartmanplantsoen 2 a, Tel. 020-23506? Rotterdam, Baan 18. Tel. 010-133290

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7