„Zware, misschien zwarte nachten wachten ons" Tekst oproep Wereldraad Bij bouw van met anderen kerken eerst overleggen Welzij n, radicaliteit conservatisme en ZONDAGSOPVATTING DS. VISIT; GELAAKT Vluchten gaan door ondanks hommen Een woord voor vandaag Vrije evangelische TSJECHOSLOWAAKSE KERK arbeid in Limburg Actie-Kruisbanier vordert goed Uw probleem is het onze.... Welke chips zijn dit? Achter Dubcek Niet gelukt Beloften BERAAD VAN KI KKEN IN /I III-IIOELAND: van deze glanzende onder- zettertjes (mei fijn Indisch motief) in etui voor ieder die nu n nieuwe abonnee opgeeft! T I machine bank werkers HOOGOVENS IJMUIDEN MOEILIJK IN REGENTIJD BER0£P!NCSW£RK ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1968 Weest barmhartig gelijk uw Vader barmhartig is (Lucas 6 36). Wat leren wij toch in een verwarde tijd. De ene wereldcrisis volgt op de andere. Wat vandaag nog algemeen erkend wordt, kan morgen al waardeloos geworden zijn onder de bijtende kritiek. Wat vandaag in vrede is opgebouwdkan morgen al verschroeide aarde zijn. Wat vandaag leeft, is morgen mis schien al verhongerd of dood. Onbarmhartigheid is misschien wel het kenmerk van deze tijd. Door Tsjechoslowakije zijn we Biafra prompt weer vergeten en het lijden in Vietnam ligt al weer enkele maanden buiten ons gezichtsveld. Het is belangrijk, dat er in deze wereld mensen zijn, die het niet langer verantwoord vinden, op normale wegen te blijven gaan, omdat zij de weg van Jezus hebben gezien. Jezus nodigt ons, te gaan op de weg van de barmhartigheid van God, de Vader van alle mensen, die goed is jegens ondankbaren en bo zen, die Zijn zon laat opgaan over bozen en goeden, die hei laat regenen over rechtvaardigen en onrechtvaardigst!die brood geeft ook zonder tafelgebed. Hij wijst ons de bron, van waar uit wij „anders" kunnen zijn. God is barmhartig. Dat is een beslissing over ons. Als God niet zonder ophouden barmhartig over ons was, waren wij verloren. Hij wil, dat die barmhartigheid, die tot ons gekomen is, via ons verder loopt. Wij lezen vandaag: Filippenzen 2 1-11. Wij lezen morgen: Filippenzen 2 12-18. DORDRECHT Ds. Murphy, pre dikant van de Vrije Evangelische Ge- i meenten in de Verenigde Staten, gaat evangelisatiewerk verrichten in Lim burg. Acht gemeenten in de Verenig de Staten hebben zich hiervoor fi nancieel verantwoordelijk gesteld. Het werk van ds. Murphy staat niet in direct verband met de bin nenlandse zending van de Neder landse Bond van Vrije Evangelische Gemeenten. Wel heeft de Amerikaan, toen hij zich de afgelopen twee jaar voorbereidde, met zijn gezin gastvrij- heid genoten in de vrije evangelische i gemeente van Dordrecht. Ds. Murphv heeft zich gevestigd in Maastricht. Limburg en Noord-Bra bant zijn de enige provincies, waar geen vrije evangelische gemeenten rijn. ANTWERPEN Het ..Blitz-Team Operatie-Mobilisatie" heeft na vijf weken reeds 400.000 exemplaren van het bijzondere nummer van „De Kruisbanier" verspreid. Deze jongeren doorkruisen daartoe geheel Vlaanderen. Dagelijks komen reacties binnen. Zo hebben een kleine honderd personen ingeschreven op de bijbelcursus. (Van onze kerkredactie) GENÈVE Elders op deze pagina geven wq de letterlijke tekst van de verklaring, die de Wereldraad van Kerken dinsdag middag heeft afgelegd naar aanleding van de crisis in Tsjechoslo wakije. De Wereldraad veroordeelt het Russische ingrijpen, doet een beroep op Rusland, al haar troepen zo snel mogelijk terug te trek ken, spreekt haar medeleven uit met de kerken en het volk van Tsjechoslowakije en roept alle kerken over de gehele wereld op tot gebed. Brieven dl* ol«t tljn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge heimhouding la verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Hoeveel dollars mag ie mand tnet een Amerikaans paspoort vrij uit Nederland naar Amerika meenemen? Antwoord: Onbeperkt. Vraag: Is het feuilleton „De gla zen muur" van Kathinka Lannoy in boekvorm te krijgen? .Antwoord: In de serie „Zwarte Beertjes" bij A. W. Bruna. Elke boekwinkel kan het leveren. Hulp van lezeres: De schilder Wil lem van Dordt stamt uit Bergen op Zoom uit een familie van ansjovis vissers. (Wie nadere bijzonderheden wenst, kan dit via ons blad krijgen). Verzoek van lezeresje: Weet ie mand of het boek van Francis Brett Young: They seek a country nog in de tweedehands handel is? Vraag: Dit voorjaar heb ik een groot gazon gezaaid, dat nu begint op te komen, maar met het gras komt er ook een verschrikkelijke iioop onkruid. Daar de oppervlakte 400 vierkante meter is, is het geen doen. te gaan zitten wieden. Hoe kan ik het onkruid vernietigen? Antwoord: Het onkruid wijst op armoede van het gras. Dus elk jaar flink mesten, bijvoorbeeld in het la te najaar met compost of verteerde mest of bladaarde. Gedurende de /omer minstens eenmaal in de week maaien en eenmaal in de maand na het maaien bij donker weer en overbemesting geven van 2 kg kalk- ammonsalpeter per are en daarna flink ingieten of sproeien. Doet u dit niet, dan krijgt u brandplekken. Door de sterkere groei van het gras zal het onkruid dan worden teruggedrongen, vooral als er veel gemaaid wordt. Verder kan u het onkruid direct bestrijden door na het maaien de grasmat te behande len met groeistoffen die het onkruid doden maar het gras niet deren. Ge bruik daarvoor MCPA of 2.4 D vol gens gebruiksaanwijzing. Dit is te verkrijgen bij een goede zaak in bestrijdingsmiddelen Wanneer het gras er wat bruin door wordt, een overbemesting geven als boven is aangegeven. Wanneer deze middelen niet helpen, gebruik dan het sterke re middel 2.4.5-TP ester. Vraag: Iemand wil jeugdleider worden doch bezit niet het mulo-di ploma. Is er een mogelijkheid? Antwoord: De enige mogelijkheid, waar toekomst in zit, voor dit geval ia naar ons weten: diploma A-Kin derbescherming van de Nationale federatie van kinderbescherming. Stadhouderslaan 150. Den Haag. Op leidingscentra zijn er in vele plaat sen. Vraag: Ik heb een munt met in Romeinse cijfers het jaartal Cl (om gekeerde C) I (omgekeerde C C VIII en Fiat voluntas tua. aan de an dere kant fortitudo Belgica. Wat is dit voor een munt? Antwoord: Waarschijnlijk een re kenpenning. Het jaartal is 1608 met de spreuk ..Uw wil geschiede" en aan de andere kant ..Nederlands stoerheid". SSR-reünisten over partijen (Van onze parlementsredactie) LUNTEREN We moeten oppassen dat de verhoging van onze welvaart niet ten koste van het welzijn gaat. De so ciaal-economische orde is van grote invloed op het welzijn van de mens. Hij moet zich kunnen ontplooien. De politici hebben hier nog te weinig aan dacht voor. Dit zei prof. dr. C. Trimbos vrij dagavond in Lunteren op het reünistencongres van de studenten vereniging SSR. Het thema van dit congres is: Hergroepering der partij en? Prof. Trimbos sprak over psycho- hygiëne en politiek. Een goed voor beeld van politieke beleidvorming waarbij rekening is gehouden met de psychohygiëne noemde hij de nieuwe adoptiewet. In deze wet is rekening gehouden met de huidige we tenschappelijke inzichten van de zo genaamde kinderhvgiëne. Als negatief voorbeeld noemde hij het accent dat momenteel het hoger onderwijs krijgt. Voor het welzijn van de jonge generatie dient men juist meer aandacht aan het kleuter onderwijs te besteden, aldus prof. Trimbos. De politieke partijen zullen meer aandacht moeten hebben voor het psychohygiënisch aspect, dat wil zeg gen het welzijn van de mens in hun politiek bedrijf, zei de heer Trimbos. „Onmogelijk" De kandidaatvoorzitter van de Po litieke partij radakalen. mr. E. Jur- gens, sprak over „Christelijke poli tiek?". Hij noemde het onmogelijk christelijke politiek te bedrijven. In het verleden zijn onder het mom van christelijke politiek veel fouten ge maakt. Een voorbeeld uit de huidige tijd noemde hij de nieuwe encycliek. Hier legt men de gelovigen verplich tingen op zonder stil te staan bij de grote problematiek van de overbevol king in zijn totaliteit. Men past. al dus mr. Jurgens een „micro-ethiek" toe op macro-ethische vraagstukken. Men kan wel vanuit zijn christelijk geloof politiek bedrijven, maar dan dient men dit te doen in samenwer king met niet-christenen die tot de zelfde politieke conclusies komen. Daarom zal een christelijk geïnspi reerde politiek altijd een radicale po litiek moeten zijn. die voortdurend erop uit is de samenleving te verbe teren. „Misvatting" Volkomen tegengesteld hieraan was de opvatting van de Nijmeegse hoog leraar mr. F. Duijnstee. Prof. Duijnstee noemde evangelisch-radi- cale politiek een fatale misvatting, zowel van het evangelie als van de radicaliteit Men komt niet vanuit een christe lijke visie tot politieke stellingname. betoogde de hoogleraar. Hij noemde de vroegere politieke tegenstellingen, met name ook tussen de christelijke partijen, volkomen verouderd. Zij passen niet meer in deze tijd. Christelijke partijen noemde prof. Duijnstee daarom volkomen achter haald. Het christelijk geloof is een zuiver individuele zaak. Bovendien vond prof. Duijnstee het onjuist een politiek te bedrijven die de samenleving constant wil vernieu wen. De staat dient primair om de rechtsorde te handhaven. Men gaat veel te ver als men de staat voortdurend allerlei andere za ken wil laten behartigen. „Wil men dit conservatief noemen, dan mag dit wat mij betreft." Vandaag zouden de nestor van de parlementaire pers dr. E. van Raalte en het a.r. Eerste-Kamerlid prof. mr. P. J. Verdam als sprekers op het SSR-congres optreden. Weet u het Stuur dan een lege verpakking van deze kr-kr-krakend verse chips deze advertentie naar postbus 120, Deventer Dan ontvangt u een leuke verrassing. (vermeld wel uw naam en adres) De verklaring is ondertekend door de voorzitter en de vice voorzitter van het centraal comité van de Wereld raad. M. M. Thomas uit India en Pauline M. Webb van Londen, alsme de door secretaris-generaal dr. Euge ne Carson Blake. In de aanhef van de verklaring wordt gezegd, dat zij is uitgegaan. ..nadat advies gevraagd is aan de le- denkerken in de direct betrokken landen." Er blijkt niet uit. of deze kerken het verzoek om advies beant woord hebben. In ieder geval blijkt uit berichten, die wij uit Tsjechoslowakije hebben ontvangen, dat de kerken daar zich geheel achter Dubcek hebben gesteld. De grootste niet-rooms-katholieke kerk van het land. de Tsiechoslo- waakse Kerk. heeft woensdag een verklaring uitgegeven na het bekend worden van het akkoord van j Moskou. i Hierin wordt onder meer gezegd: „Wij zijn er zeker van, dat onze ver antwoordelijke staatslieden alles ge daan hebben, wat mogelijk was voor het welzijn van ons land. De resulta ten accepteren wij als een realiteit, die de macht of machteloosheid van beide kanten weerspiegelt. Wij zullen de resultaten met koel verstand maar ook gewetensvol in onze beslissingen incalculeren. Op ons wachten nog ve le zware, misschien ook zwarte da gen. Ons enig devies is rustig en verstandig te handelen. Wij vertrouwen op onze regering. De mensen, die door het dal der duisternis gegaan zijn. weten, dat vrijheid en gerechtigheid alleen door geestelijke kracht en verstand ver kregen kunnen worden. Wij zijn al len geestelijk sterker dan vroeger." de bezetting van Tsjechoslowakije was een tragische dwaling." De bezettingstroepen hebben tot nu toe nog niet ingegrepen in het kerke lijke leven. Het kerkbezoek was af gelopen zondag goed. Waarnemers noemen het veelbete kenend, dat het de Oostduitse pers praktisch niet gelukt is, uitspraken van kerkelijke zi'de ten gunste van de actie tegen Tsjechoslowakije te krilgen. Het is normaal, dat ingrijpende stappen van het Oostduitse reeime in de communistische pers begeleid worden door acclamaties uit kerke lijke kring. Tot nu toe is alleen een zekere dominee H'ldner uit Forst aan het woord geweest. In Neue Zeit zegt hij: „Ik houd de getroffen maatrege len tegen de contrarevolutionaire krachten voor juist en hoop. dat daardoor de situatie genormaliseerd wordt en ten goede keert." De leden van de bond van predi kanten in de DDR. die normaal de politiek van Ulbricht steunen, hebben tot nu toe gezwegen. Wel is bekend geworden, dat in vele Oostduitse kerken afgelopen zondag voor Tsjechoslowakije gebe den is. MONTREAL Vannacht heeft een medisch team van het hartinsti- tuut te Montreal de derde Canadese harttransplantatie uitgevoerd. De 58-jarige Elie Zoar ontving het hart van een 38-jarige man. die aan een hersenbloeding was overleden. DE verklaring van de We reldraad van Kerken telt vijf punten. 1. Wij betreuren de militaire in menging in de binnenlandse aan gelegenheden van Tsjechoslowa kije. een kleine bevriende buurstaat, door de regeringen van Rusland, Polen. Oost-Duitsland. Hongarije en Polen. 2. Wij stellen vast, dat de nieu we leiding van de communistische Dartij van Tsjechoslowakije streef de naar hervorming van de partij en de staat met legale middelen, op geen enkele wijze onvriendelijk tegenover de oostelijke buren, en dat deze hervormingen een verrui ming van de geestelijke en intel lectuele vrijheid ten doel hadden en door een overweldigende meer derheid van het volk van Tsje choslowakije ondersteund zijn. Onbezonnen 3. Wij vrezen het gevolg van de ze onbezonnen daad van Rusland en zijn bondgenoten, om de scha de. die er door is toegebracht aan het vertrouwen van vredelievende mensen in de hele wereld, een ver trouwen waarop alleen wereldvre de kan worden gegrondvest. 4. Wij doen een beroep op de regering van Rusland, om de poli tiek. die tot de militaire inmenging leidde, te herzien, al haar troepen zo snel mogelijk uit Tsjechoslowa kije terug te trekken en af te zien van het gebruik van geweld of de dreiging er mee tegenover haar bondgenoten. Wij herinneren er aan, dat het gebruik van militair geweld voor welk doel dan ook en door welke mogendheid dan ook, maar vooral door een grote mogendheid andere mogendhe den excuus of reden geeft zulk ge weld met geweld te weerstaan. De assemblee van de Wereldraad van Kerken te New Delhi zei: „Ie der moet van de dreiging met ge weld afzien. Dit roept op tot een eind van de zenuwenoorlog, van de druk op kleine landen. Geregelde methoden om verandering te be werkstelligen en geschillen te re gelen zijn van groot belang." Wij doen dit beroep niet zonder hoop, wegens gemelde nieuwe initiatie ven. die reeds door de Russische regering ondernomen zijn. Geweldloos 5. Tenslotte spreken wij tegeno ver de kerken en het volk van Tsjechoslowakije ons gevoel van eenzijn met hen en ons medeleven in hun beproeving uit. Wij steunen hun geweldloos verzet tegen het opnieuw opleggen van geestelijke, intellectuele en sociale controles, die onaanvaardbaar zijn voor een daoDer en moedig volk. Wij roepen al onze kerken op te bidden voor het volk van Tsje choslowakije en voor zijn leiders, opdat door moed, wijsheid en zelf beheersing vrede en vrijheid mo gen worden gegrondvest met ge rechtigheid in hun land en in de gehele wereld." Aan het slot wordt gezegd: „Het gaat om een beproeving in deze tijd, of wij als christenen vasthouden aan de beloften van Christus voor de nieuwe toekomst. Wij geloven, dat Christus over het verloop van de geschiedenis en over de tijden re geert. De opstanding van Christus is een teken, dat de geschiedenis altijd open blijft voor de komst van de gerechtigheid, de waarheid en de vrede van Christus. Wij blijven hier in de hoop op Christus' beloften. God zij ons genadig." Het secretariaat van de Praagse christelijke vredesconferentie heeft direct na de inval het vertrek van alle buitenlandse troepen geëist. De voorzitter, prof. Josef Hromad- ka, heeft een open brief gericht tot de Russische ambassadeur in Praag. Hierin schrijft hij onder meer: „Wij houden vast aan onze vriendschap met de broeders in het oosten, maar Overijsselse synode doet uitspraak (Van onze kerkredactie) ZWOLLE De particuliere synode van de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt) ,in Overijssel heeft een eerste uit spraak gedaan inzake de kerk scheuring in Kampen. De synode sprak uit, „dat de leer over de gehele wet des Heeren en in het bijzonder over het vierde gebod, die ds. G. Visee en ds. J. O. Mulder uitgedragen hebben en die door de kerkeraad van Kampen (-Bos) wordt toegelaten, in strijd is met de Heilige Schrift en met de belijdenis der kerk." DEN HAAG Het Provin ciaal Beraad van Kerken in Zuid-Hollanddat verleden jaar april is opgericht, heeft thans zijn eerste advies uitgebracht. Als eerste punt van overleg heeft het beraad namelijk de kerkbouw gekozen en daarover gaat dan ook het advies. Dit is uitgebracht aan alle kerkera den en kerkbesturen van de deelne mende kerken. Dat zijn de hervorm de. rooms-katholieke, gereformeerde, oud-katholieke. lutherse. re monstrantse. doopsgezinde en bap tisten kerken in Zuid-Holland. We vermelden hierbij, dat de christelijke gereformeerde kerken in deze pro vincie door middel van waarnemers bij het beraad zijn betrokken. Bij de kerkeraden en -besturen i wordt aangedrongen op zoveel moge- Ik geef op als 'v\0 nieuwe abonnee: Als beloning voor mijn aktiviteit ontvang ik een set onderzettertjes. De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. Mijn naam l ^^betaalt: per kwartaal per meand Inzenden aan Bureau van dit blad jj lijk samenwerking waar het kerk- j bouw betreft. „Laten de verant woordelijke organen van de plaatse lijke gemeenten of parochies die voor nieuwbouw, vervanging of zelfs voor afstoting van kerkruimte staan, eerst contact opnemen met alle kerken in het betrokken woongebied." Eén ding Er zijn echter bij het beraad over de kerkbouw zoveel theologische pro blemen naar voren gekomen, dat men het raadzaam heeft gevonden één ding aan te bevelen, namelijk net overleg met elkaar. Dat betekent, dat kerken, die met kerkbouw te maken krijgen met andere kerkgenootschap pen contact moeten zoeken ten einde tenminste op verantwoorde wijze het terrein te kiezen en de kerkgebouwen te spreiden. „Ieder is in elk geval gebaat bij een goede spreiding, die rekening houdt met een toekomstige ontwikke ling van de kerken en wijzigingen in de kerkelijke structuur." Geadviseerd wordt zich tijdig en gezamenlijk te presenteren bij de overheid. Verwacht wordt, dat het gezamen lijk overleg inzake planning en kerk- bouw ertoe kan leiden dat er tussen de kerken ook op andere terreinen j een grotere samenwerking en onder- I ling dienstbetoon ontstaat. Kleinere kerken Vooral wordt ook aanbevolen met de zogenaamde „kleinere kerken" contact te houden, omdat die vooral in nieuwe stadsdelen onmogelijk zelf altijd gebouwen kunnen neerzetten. Vaak zijn zij geholpen als ze een kapel of wijkzaal mee mogen gebrui ken. Behalve in nieuwe woonwijken is overleg met betrekking tot de bestaande kerkgebouwen, in het bij zonder in de binnensteden van grote steden, gewenst. Hel ontvolken van de binnensteden heeft vaak lege kerkgebouwen tot ge volg, die dan vaak moeten worden gesloten of afgestoten. In dergelajke gevallen en bij het opstellen van - kerkelijke reconstructieplannen is een planologisch onderzoek in inter kerkelijk verband onmisbaar. Geen ergernis De vraag, die dit gedeelte van de discussie ter particuliere synode '->e heerste, was of in de Gereformetide Kerken (vrijgemaakt) geleerd mag worden, dat de wet der Tien Gebo den in de Nieuwtestamentische bede ling niet meer normatief is, geen bin dende kracht meer heeft. Ds. Visee leert, althans zo werd hel. op de synode gesteld, dat de Tien Geboden wel voor Israël bindend wa ren, maar nu niet meer. Zij zijn door Christus terzijde eesteld; het juk der wet is weg, zodat men de wet niet meer kan overtreden. Dat geldt inzonderheid voor de sabbat. Die heeft afgedaan. De kerk heeft in vrijheid voor de zondag ge kozen. De onderhouding van de zon dag door niet-werken en dergelijke is dan ook geen gebod Gods. Deze opvatting is door de synode veroordeeld. Zij koos daarmee voor de opvattingen over de wet en de sabbat, zoals deze breedvoerig in hel meerderheidsrapport van de commis sie zijn uiteengezet De particuliere synode is zich ver volgens gaan bezighouden met de leer van ds. B. Telder over het leven na de dood. Deze leer. door de gene rale synode veroordeeld, zou door de kerkeraad van Kampen in bescher ming worden genomen. DEN HAAG Twee ambtsdragers van de gemeente 's-Gravenha- ge-Zuidwest hebben tot doleantie op geroepen. Afgelopen zondag zijn voor het eerst afzonderlijke diensten ge houden. Deze gemeente telt 274 zie len. Sinds 19C5 is ds. J. Waagmeester er predikant. Hoogovens IJmuiden vraagt voor onderhoude- en reparatiewerkzaamheden aan zeer uiteenlopende werktuigkundige apparatuur an installaties. Goede theoretische opleiding en ruime ervaring Leeftijd 25 tot 45 jaar Het werk wordt in dagdienst verricht. Aanvangssalaris f 10.340,- per jaar. overeenkomend met ca. f 198,- bruto per week in dagdienst. Voor gehuwden komen woningen beschikbaar. Schriftelijk* tolllcitatie* onder er. RO 202 le richten aan Hoogoven* IJmuiden, Personeelsvoorziening „Gebouw Buitenhof". Het beraad over de toekomst van de kerkbouw is op gang gekomen om verschillende redenen. Ten eerste is het bouwen van kerken duur en ten tweede is een kerkgebouw de re presentatie van de gemeente. Daarom is het niet verantwoord met deze presentatie naar buiten ergernis te geven en alleen te letten op het ei gen belang in plaats van ook dat van anderen. Met nadruk wordt nog gepleit, dat er ruimte moet blijven voor het ty pisch eigene, dat iedere kerk afzon derlijk en graag als waardevol er vaart. Prof. Pont moet levenslang afbetalen JOHANNESBURG Het Zuidafri- kaanse smaadproces is eindelijk defi nitief geëindigd. In een comparitie voor het Hoogge rechtshof van Johannesburg heeft prof. A. D. Pont toegestemd in een regeling, waarbij hij zijn leven lang maandelijks een bedrag zal betalen aan prof. A. S. Gevser en ds. C. F Bevers Natidé. die hij beledigd had. De schadevergoeding, waartoe prof. Pont veroordeeld was. is dermate hoog. dat hij die onmogelijk direct zou kunnen voldoen en instanties, die zich borg hadden gesteld, trokken zich terug, toen de veroordeling defi nitief werd. (Van onze kerkredactie) LISSABON Ondanks de bombardementen en de tegen woordige regenperiode gaan de voedselvluchten van de kerken ten behoeve van de hongerende bevolking van Biafra door. Dit deelde ds. Lothar Kühl, gevol- machtige van het Westdiiitse werelddiakonaat voor de hulp aafi Biafra in Lissabon mee. Maandagnacht moesten de vliegtui gen van de kerkelijke hulporganisa ties onverrichterzake terugkeren, om dat het vliegveld in Biafra door een bomaanval beschadigd was. De vluchten werden echter maar voor korte tijd nderbroken. want de Biafranen hadden de land-ngshaan in de kortst mogeliike tijd weer hersteld. Ook het vliegveld, dat het Rode Kruis heefl laten aanleggen en dat uitsluitend voor humanitaire hulp bedoeld >s werd al tweemaal gebom bardeerd. WO! K EN Het ongunstige weer hindert de I vluchten. Tijdens de regentijd, die nog een Daar weken zal aanhouden, hangen de wolken boven het vlieg veld vaak zo dik. dat aan een landing niet te denken valt Over berichten daf de strijdende oartiien het eens zouden zijn gewor den over land- er luchtccrridors voor de verzorging van de burgerbevol king was ds. Kühl weinig hoopvol gestemd. Alle biizon^prheden moeter nog eereee'd worden en de federale regering wil. dat alle hulp via Lagos loopt. Er bestaat volgens hem nog geen direct eevaar. dat het vliegveld, da de kerken "ehru'Ven veroverd wordt door de opruxkende Nigeriaanse troepen. NED. HERV KERK Beroepen te Nieuw Beijerland vac. M. Bergsmai: B. G. v.d. Wiel te Elburg. CHRIST. GEREF KERKEN Beroepen te Nunsoeet: M. C. Tams te Barendrecht GEREF GEMEENTEN Beroepen tc Rottprdam-Zuidwijk- Pendrecht-Lombardijen: J. v. Haaren te Amersfoort.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2