Bouw confectie-atelier C en A in Katwijk vandaag begonnen Wilde schietpartij in druk spitsuur Raad heeft molenaar voor keus gesteld WEEKAGENDA '4 Aantal personeelsleden groeit van 160 tot 200 Jouwvakker genoot twee uitkeringen Beschermde monumenten in Oegstgeest Geen maandagsluiting voor alle Oegstgeester winkels Café's langer open in Oegstgeest rogramma LEIDSE SCHOUWBURG Jubileumreis ds. en mevr. Kloek Agenten kropen door oog van naald Schutter geveld met meesterschot Wat Russen van Tsjechen al zo eisen Weekagenda Den Haag IEUWE LEIDSE COURANT 5 VRIJDAG 30 AUGUSTUS KATWIJK Aan de Hoorneslaan werd vanmiddag in opdracht van de I.V. Nationale Confectie Industrie eerste paal geslagen voor de duw van een confectie-atelier. Het ontwerp is van het architec- enbureau D. T. van Manen H.B.O. Voorschoten. De werkzaamheden gorden uitgevoerd door Bouw- en Unnemingsbedrijf A. B. Loman te luizen, terwijl de airconditioning an het gebouw wordt verzorgd door iet Technisch Installatiebureau J. de Jong in Leiden. Het gebouw bevat op de begane rond een ruime entree, garderobe, ras- en toiletruimten en een fiet- enberging. Atelier van 2000 m2 Het grootste gedeelte van het sou- in is bestemd als voorraadruim- Boven de entree vloer ligt het telier. Deze ruimte heeft een op- ervlakte van plm. 2.000 m2 en een oogte van 10 m. De 40 m. brede uimte wordt vrij overspannen door niddel van houten spanten. In het atelier wordt een entresol ebouwd, waarop zich enkele kan- iren bevinden, alsmede een leslo- aal voor de leerlingenafdeling en en ruime kantine met zonneterras. Aan de achterzijde is de expeditie eprojecteerd waar door middel van eweegbare vloeren de vraohtwa- ens op het gewenste vloerniveau /orden gebracht. De N.V. Nationale Confectie In- ustrie is het prodüktiebedrijf van N.V. Algemene Confectiehandel an C. A. Brenninkmeijer. Het oofdkantoor bevindt zich in Am- terdam. Gedwongen door de per- oneelssituatie zijn er echter diverse teliers elders in het land gevestigd. n 1961 begonnen op ■ederijzolder In Katwijk is de N.C.I. gestart in lei 1961. Een zolder boven Rederij 'arlevliet in de Tramstraat werd tot itelier omgevormd. Na een aanvan- :elijk „kat uit de boom kijken", is Ie toeloop van vooral jong personeel nel gegaan. Al in 1961 werd begon- len met e enaparte leerlingenoplei- ing volgens het leerlingstelsel V.O.C.-opleiding). De ruimte bleek t klein en in etappes werden aan- renzende zolderruimten bijgetrok- Voor een modern producerend onfectiebedrijf zijn deze ruimten hter niet toereikend, temeer om it de personeelssterkte nog gelei- lijk toeneeipt. Gestart in mei 1961 DEN HAAG De officier van ustitie bij de Haagse politierechter ond een 47-jarige bouwvakarbeider lit Leiden wel uitgerekend. De man trok van 3 juli 28 okto- er van het vorige jaar een uitke- ing van de sociale dienst maar ver leidde op het formulier niet, dat hij ok een uitkering ontving van het ociaal fonds voor de Bouwnijver- eid. Hij ondertekende rustig het ormulier. ,Mijn inkomen is te laag," gaf erdachte als excuus. Momenteel trekt hij weer uit de liektewet. De officier wilde volstaan met f75 loete en voorwaardelijk drie weken evangenisstraf. De rechter veroordeelde tot f 70 oete en drie weken gevangenisstraf oorwaardelijk. Lfscheid A. Poortman LEIDEN De heer A. Poortman, rocuratiehouder van de N.V. eidsch Dagblad en chef van de af- eling advertentie-exploitatie, nam andaag afscheid. Vanmiddag reci- ieerde hij in De Turk. De heer Poortman, die sinds 1933 ij dit blad werkte, wordt opgevolgd oor de heer W. E. Penning. Opening nieuwbouw V. en D. te Leiden LEIDEN Maandagmiddag 16 ptember wordt de nieuwbouw van room en Dreesmann aan de laarsmanssteeg geopend. De direc- recipieert ter gelegenheid hier van half 1 tot 2 uur in de lunch- Dom. 'S. met 13 meisjes, is de gemiddelde stand in de afgelopen jaren circa 125 geweest, terwijl momenteel cir- co 160 personr ■•lsleden aan het be drijf verbonden zijn. Eigen expeditie In het nieuwe gebouw zal opge nomen worden e eneigen snij-afde- ling, persafdeling en expeditie. Mede daardoor wordt verwacht dat het atelier aan circa 200 personen werk gelegenheid zal bieden. De N.V. Nationale Confectie In dustrie te Katwijk vervaardigd jon gens- en meisjessportkleding en alle andere kinderbovenkleding met uit zondering van kinderjurkjes. Het gehele personeel was bij het slaan van de eerste paal aanwezig na een gezamenlijke lunch in Restaurant „De Zwaan". OEGSTGEEST De minister van cultuur, recreatie en maatschappe lijk werk heeft de raad het ontwerp van de lijst van beschermende mo numenten voor de gemeente Oegst geest toegezonden. Op de lijst ko men de volgende precelen voor: Dorpsstraat 65; Dorpsstraat 67; Dorpsstraat 71; Endegeesterstraat- weg 5, Kasteel Endegeest; Haarlem merstraatweg 2, Haaswijk; Haarlem merstraatweg 6, Groene- of Willi- OEGSTGEEST Bij brief van 1 april 1968 heeft de winkeliersver eniging Oegstgeest Actief zich tot de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland te Leiden ge wend met het verzoek een enquête te houden onder alle in Oegstgeest gevestigde winkeliers om te komen tot een halvedagsluiting op maan dag voor alle winkels in Oegstgeest. Nu geen meerderheid van de win keliers in zuivel en melk, in brood en banket en in zaden zich uitsprekt voor verplaatsing van de halvedag sluiting van dinsdag naar maandag, kan een halvedagsluiting op maan dag voor alle winkels in Oegstgeest niet worden gerealiseerd. Wel heeft de Kamer van Koop handel geadviseerd dat de verorde ning op de winkelsluiting zodanig wordt gewijzigd, dat de winkeliers in levensmiddelen hun winkels slui ten op maandagochtend en de win- Verhoging salaris van de Oegstgeester wethouders OEGSTGEEST B. en W. heb ben de raad voorgesteld de algemene politieverordening zodanig te wijzi gen het gaat om het schrappen van de woorden „in bijzondere om standigheden" dat cafés en der gelijke van B. en W. voortaan een permanente ontheffing kunnen krij gen van de sluitingsverordening, waarbij het sluitingstijdstip is vast gesteld op 12 uur 's avonds. De café houders hadden geklaagd, dat zij concurrentie ondervinden van de Leidse horecabedrijven, die nu ook (bij ontheffing) tot 1 uur 's nachts open mogen zijn. OEGSTGEEST Op zondag 1 september begint de kinderkerk dienst van de gereformeerde kerk weer. Aanvang van de diensten om 10 uur in het gebouw Julianalaan 1 in Oegstgeest. LEIDEN Het bestuur van de eidsche Schouwburgvereeniging leeft twee series van acht abonne- lents voorstellingen voor het sei- >en 1968/1969 samengesteld, zoals woonlijk voor maandag- en insdagavonden. Ondanks de reorganisatie in de to- eelwereld is het het bestuur gelukt vee series samen te stellen met de- ïlfde gezelschappen als vorige jaren het abonnement zijn opgetreden. Ter gelegenheid van de eerste bonnements voorstelling op 23 en september zal het gezelschap 'entrum een voorstelling geven van Slachtveld", een blijspel van Boris 'Jan. Het gezelschap Theater zal 'aarschijnlijk op 21 en 22 oktober en voorstelling geven van „Moorde- aarsavond" van José Triana. Daar- ver worden nog onderhandelingen evoerd. Behalve deze voorstellingen en de voorstellingen, die de Volksuniversi teit K. en O. zal geven, kan nu reeds worden aangekondigd, dat het bestuur van de Leidsche Schouw burgvereeniging voor de avond van 3 oktober Leiden's Ontzet het cabaret Adam en Eva heeft gecon tracteerd; de leiding hebben Fiet en Frans Koster. Op 20 september en 21, 22 en 23 oktober zal Herman van Veen optre den met het gezelschap „Harlekijn". Op 15 oktober heeft Boudewijn de Groot een avond in de schouwburg aangekondigd. Op 12 september zal de Hoofdstad-Operette een voorstelling van „Czardas-Fürstin" geven. Het cabaretgezelschap van Seth Gaaikema heeft de schouwburg ge reserveerd voor zaterdag 25 januari en het gezelschap „Pepijn" onder leiding van Paul van Vliet voor 21 en 22 maart, volgend jaar. keiiers in boeken en kantoorboeken op maandagoohtend en de winkeliers in boeken en kantoorboeken op maandagmiddag. B. en W. stellen voor tot deze wijziging te besluiten. Beschermende monumenten. LEIDEN Ds. en mevr. Kloek hopen in de eerste helft van sep tember hun jubileumreis te maken. Het bedrag daarvoor werd de pre dikant aangeboden toen hij zyn zil veren jubileum vierde. Zij zullen deze vakantie in Rome en Florence doorbrengen. brordkerk; Haarlemmertrekvaart 23, Tolgaarderswoning; Haarlemmer- trekvaart, Tolhek; Louise de Colig- nylaan, De Hoge Boom; Poelgeester- weg 1, Kasteel Oud-Poelgeest enz.; Rhijngeesterstraatweg 9, Paviljoen Rhijngeest; Rhijngeesterstraatweg 47, Oude R.K. Pastorie; Rhijngees terstraatweg 38, Klein-Curium; Ter- weeweg 53, Ora et Labora; De Vos- cuyl 17; Wijttenbachweg 27-29, het oude raadhuis; Wijttenbachweg 43, Schoutenburg; Wijttenbachweg 6, Toorenvelt; Wipwatermolen tegen over de Irislaan. B. en W. stellen voor tegen de lijst geen bezwaren in te brengen en evenmin panden daaraan toe te voegen. OEGSTGEEST Het kleedge bouwtje van de chr. korfbalvereni ging „FIKS" aan de Laan van Alke made bevindt zich in een .slechte toestand. Luiken, closet en water voorziening behoeven dringend repa ratie. Het bestuur van de vereniging heeft de hulp van de gemeente ge vraagd, omdat het de financiële mid delen mist om het herstel zelf te be kostigen. Het gaat erom dat slechts die hoog nodige reparaties worden verricht, waardoor het gebouwtje nog een tweetal seizoenen dus tot de tijd dat de nieuwe velden bespeeld kunnen worden mee kan. B. en W. hebben deze oplossing ge vonden, dat de vereniging de werk zaamheden zelf zal laten uitvoeren en het verfwerk en de assistentie bij het andere werk door eigen leden laat verrichten. Hiertegenover zal de gemeente voor de uitvoering een be drag van f 1.500 beschikbaar stellen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Tijdens het drukke spitsuur heeft zich gis termiddag op de Parallelweg by het station Hollandse Spoor een schietparty voorgedaan tussen een 29-jarige kelner en de poli tie. De kelner werd in hnnd en dybeen getroffen en kon daarna worden overmeesterd. Omstreeks half zes werd een agent, die op zijn fiets op weg naar huis was, op de Parallelweg aangehoeden door een man, die uit het café op de hoek met de van Van Ravesteynstraat kwam. In het café zou %een man met een bruin jack zitten, die op een vrouw wachtte om haar neer te schie ten. De vrouw zou met een bus van de HTM aankomen. „Iedereen die me voor de weg komt. schiet ik neer", had de kelner in het café gezegd. De agent hield een passerende politiewa gen aan en "via de mobilofoon lichtte hij de alarmcentrale in. Twee surveil lancewagens, werden naar het café gestuurd. De vier agenten deden hun pistool los in de zak om onmiddellijk hun wapen te kunnen gebruiken; „Zo, willen jullie blaffen?" vroeg de man in het café en gelijk schoot hij met een pistool in de richting van de agenten. Tijdens de binnenkomst van de politie had hij zijn hand met pistool achter de bierpomp verborgen gehouden. Het mag een wonder heten, dat de kogel door het groepje agenten suisde, zonder iemand te raken, hoe wel op een afstand van ongeveer een meter was geschoten. Een 38-jarige hoofdagent voelde de kogel zo dicht langs zijn wang gaan. dat hij met zijn hand voelde op hij geraakt was. Wel kreeg hij glassplinters in zijn boord omdat de kogel een ruit had vernield. De agenten die vlak bij de deur ston den renden naar buiten om dekking te zoeken. De kelner joeg hen een tweede ko gel achterna, maar miste opnieuw. De agenten riepen tegen fietsers en bromfietsers in de drukke straat „lig gen, liggen", omdat zij bang waren dat omstanders zouden worden ge raakt. Rechercheurs, die met hun auto in de fille vastzaten, zagen de mensen achter de auto's dekking zoeken. Inmiddels verscheen een derde poli tiewagen met een brigadier die bij het café stopte. De kelner schoot nu op de auto, waar de kogel zich lpnks van het rechterportier naar binnen boorde. Een vierde schot o pde politiemannen verwondde ook niemand. MEESTERSCHOT Een 32-jarige hoofdagent had in de Van Ravesteynstraat achter een auto dekking gezocht. Hij trachtte de kel ner onder schot te krijgen hetgeen bemoeilijkt werd omdat de man steeds heen en weer rende. Terwijl de kelner midden op de kruising Paral lelweg-Van Ravesteynstraat stond, loste de agent op een afstand van tien meter een schot, dat een meesterschot bleek. De woesteling werd in hand en dijbeen getroffen en op de kruising zakte hij inelkaar. Ket pistool viel op de grond. Onder zware politiebewa king werd de kelner in een zieken auto naar het ziekenhuiw Westeinde gebracht. Ook in het ziekenhuis wordt hij zwaar bewaakt. Vanaf zijn bed zag hij nog kans een rechercheur een ka potte lip te slaan. Het pistool blijkt van Spaanse makelij te zijn. Het wa pen heeft een 6.35 verchroomde loop en een met ivoor ingelegde greep. De vrouw, die de kelner wilde neerschi- ten is nog niet bekend bij de politie. Ook weet de politie nog niet, waarom hij haar wilde doden. Voorlopig wordt de kelner, die gescheiden was van zijn echtgenote en een goede bekende is van de recherche, verdacht van po ging tot doodslag van vier agenten. In het café bevonden zich tijdens de schietpartij zeven personen. Bij een vrouw vond de recherche een huls van één van de kogels in haar haar. Ze had er zelf niets van gemerkt. (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PRAAG De Russische dwang maatregelen die door Praag zul len moeten worden uitgevoerd, zouden er in grote lijnen al thans als volgt uitzien: 1. Wederinstelling van de censuur op de publiciteitsmedia (inmiddels ge beurd). 2. Het ongeldig verklaren van het veertiende partijcongres dat de vo rige week tijdens de onderhandelin gen in Moskou gehouden werd en waarbij de aanhangers van ex-pre sident Novotny in et centrale comité werden vervang- 3. Russisch toezicht op het Tsjecho- slowaakse leger. 4. Het opgeven van de liberale koers, zowel ii. politieke als in economi sche zin. In de commissie die inmiddels in Praag is ingesteld ter uitvoering van de door Moskou opgelegde verplichtin gen, zullen naar wordt aangenomen ook Russen zitting hebben. De namen van de leden zijn nog niet bekend ge maakt, maar het is duidelijk dat dit orgaan voorlopig het hoogste machts apparaat in Tsjechoslowakije zal wor den. Financiële hulp Van hun kant hebben de Russen fi nanciële hulp toegezegd ten behoeve van de schade die i Tsjechoslowakije als gevolg van de bezetting is ontstaan (produktie- en exportver li es, vernie lingen aan wegen, etc.). Tegelijkertijd hebben de Sowjets be loofd de troepen van de landen van het Warschau-pact in drie fasen terug te trekken. Eerst zullen de tanks en de soldaten de steden verlaten in Praag lijkt het er op dat deze fase thans is bereikt vervolgens zal de bezet tingsmacht zich van het platteland naar de grenzen verplaatsen en ten slotte zullen alle vreemde troepen het land verlaten. Het tijdstip van de verschillende fa sen is afhankelijk gesteld van de be reidheid van de Tsjechoslowaken zich aan de Kremlineisen te onderwerpen. Verwacht wordt dat het nog heel lang zal duren voordat alle troepen van de Warschau-pactlanden het land verlaten hebben. De mogelijkheid wordt zelfs niet uit- Aansluitingsproblemen in Hazerswoude HAZERSWOUDE Alle dertien raadsleden, die gisteravond onder voorzitterschap van burgemeester Van Dobben de Bruyn vergaderden, waren het erover eens, dat de door de heer A. van Elswyk bewoonde woning b(j de Rhynenburcher molen moet worden aangesloten op het elektriciteitsnet en de waterleiding de woning is eigendom van de gemeente. Ruim een uur is over deze zaak gepraat en tenslotte werd e enkeuze- voorstel aangenomen, zodat de heer Van Elswijk zelf kan beslissen hoe de aansluiting kan worden gereali seerd: óf de gemeente zorgt voor volledige aansluiting en de heer Van Elswijk betaalt per maand f 25, óf de gemeente legt de aansluiting tot de deur van de woning en de heer Van Elswijk regelt de verdere aansluiting zelf. De heren A. M. Berlemon (VVD) en M. Zanen (PvdA) gingen noch met het ene, noch met het andere voorstel akkoord. Wethouder H. van Rijn bracht onder meer naar voren, dat de heer Van Elswijk geen huis huur behoeft te betalen. Met acht stemmen tegen werd een Professor Blok ter aarde besteld LEIDEN Onder grote belang- steling is gistermiddag op de be graafplaats bij de Groene Kerk in Oegstgeest prof. dr. H. P. Blok be graven. Het was een sobere plech tigheid, die muzikaal werd omlijst met gedeelten pit Verdi's Requiem en Mahlers Vijfde Symphonie. Prof. dr. C. F. P. Stutterheim noemde de overledene een veelzijdig begaafd mens. Deze veelzijdigheid heeft hem ervoor behoed een specia list te worden in de slechte zin van het woord. Namens de Oegstgeester sociëteit „De Harmonie" was het de heer D. G. Waasdorp die een herdenkings woord sprak. Hij herinnerde eraan, dat prof. Blok vele jaren de centrale figuur van deze sociëteit is geweest. Mr. A. F. Van Nievelt vertolkte aan de baar de gevoelens van de Leidse clubgenoten. Voorts voerden het woord een zoon en een zwager van wylen prof. Blok. gesloten geacht dat de Sowjets zo.zul len gaan manipuleren dat de Praagse hervormers plaats zullen moeten ma ken voor Moskou-gezinde figuren. Vrijdag 30 augustua Hallen Schuttersveld. 4 uur: opening LEIDATO. Gehoorzaal, J tot 11 uur: meubelshow Langezaal. Zaterdag 31 augustus Gehoorzaal, 2 tot 11 uur: meubelshow Langezaal. Den Burcht, 4 tot 8 uur: Inschrijving uitdeling haring en wittebrood en brom- fiets-behendigheldswedstrljd op 3 oktober. Leeftijd bromfletsdeelnemers(sters) 16 tot en met 20 jaar. Hallen Schuttersveld: LEIDATO. MAANDAG 2 SEPTEMBER Stadhuis. 7.30 uur: vergadering gemeen teraad. LHJ-gebouw, Levendaal 101: Jeugdwerk Leython, openingsbal. Brandweerkazerne Langebrug, 11 u.: Installatie commandant A. C. Broeshart, afscheid W. A. Kosten als waarnemend commandant. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Dinsdag 3 september Gehoorzaal, 8 uur: Alg. Studentenvere niging. teach_ln over Tsjechoslowakije. Stadhuis 7, tot 8 u: spreekuur Bouw fonds Ned. Gemeenten. Brecstraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale LHJ-gebouw. Levendaal 101: jeugdwerk, Leython. filmavond. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Woensdag 4 september Trouwkamer stadhuis, 4 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Gymnastieklokaal Stadhou- derslaanschool, 8 uur: Installatie school hoofden A. C. Bouwman en J. Bekooy. LHJ-gebouw, Levendaal 101: Nader tot kunst. Hallen Schuttersveld: LEIDATO.ten- toonstelllng. Breestraat 19. 8 uur: afd. Lelden chr. plattelandsvrouwen. J. H. A. van Dijk over het prot. interkerkelijk thuisfront. LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan. 7 uur nam.: opening beeldententoonstelling door loco-burgemeester - wethouder C. Meerburg. Donderdag 5 september LHJ-gebouw, Levendaal 101: Jeugdwerk Leython, cabaret. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Vrijdag 6 september LHJ-gebouw. Levendaal 101: jeugdwerk. Leython. beatflowcr. Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Jan Welmers m.m.v. Herman Schey, bas-barl- Zaal Koningskerk, 7.30 uur: rullclub voor verzamelaars. Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelllng. Zaterdag 7 september Hallen Schuttersveld: LEIDATO-ten- toonstelling. Jeugddorp Van 1 jul) tot eo met II augustus elke week van maandag tot en met vrijdag leugdvakanttedorp in Jeugddorp Voor- ichoterweg van half tien tot zestien uur Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Reijst, Stcenstraat 35, tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek la op zondag 1 september gesloten van 8 uur tot 24 Doktersdlenst Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen hulsarts raadplegen. Daarna, tot zondag avond 24 uur, de doktersdienst bellen. 5 maal 2. Behandeling oa ongevallen De poliklinische Dehandellng ria ongeval ten wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Ellsabeth- riekenhul» (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA (2.30, 7 en 0.15 uur): Le gen darme de St. Tropez (alle leeftijden); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: The young one (18 jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): Bruggehoofd Beach Red (18 Jaar). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): Ik ben nieuwsgierig (18 jaar). REX: (2.30, 7 en 9.13 uur): De terugkeer van de wreker (14 Jaar); vrijdag- en za terdagavond 11.30 uur: Liefdesspel (18 Jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Samen uit, samen thuis (alle leeftijden). TRIANON (2-30, 7 en 9.15 uur)Wat deed je toen het licht uitviel? (alle leeftijden). Molenmuseum De Valk Geopend elke dag ven io tot B uur, maand, gesloten, zond van i tot 5 uur. tot 15 september. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten ln klasse la, lb eD 2e: dagelijks 1030- 11.30. 1430—16 en 19—20 uur. Voor patiënten tn klasse 3. maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15- 19. dinsdag 13—14, zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag tjn. vrijdag 18.45—19 30. uur, zaterdag 15 30—16.30 uur. zondag 15.38—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek dagelljgs 10 39—11.30, 14—18.30 en 19-20 Op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 18 resp. 12 laar niet wordeD toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patiënt worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden derde klas da gelijks 3 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8; twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 6; eerste klas dagelijks van U tot 12. 3 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhuls Lelden: "derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 eD *b avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12, 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annaklinlek Lelden, dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur, zon dag 11 tot 12 en 2 tot 3 uur. ALPHEN-Rij noord alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 6. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een balfuurje voor vaders van 8 tot half 7. KATWIJK - Zeehospitium, jongkltnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbe- afdellng dagelijks van half 3 tol half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 8 tot half 5 en •s avonds van 7 tot 8; zaal patiënten zon- dgs van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot hall 3. donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Mobiel A.N W.B.-kantoor Musea en Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat: op werkdagen van 10 tot 5 u., ook zaterdag- zondag van I tot 5 uur. Museum Oudheden, Rapenburg: op werkdagen van io tot 6 u. ook zaterdag, zondag van I tot 6 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Tentoonstellingen Rijksmus. volkenkunde, zomertentoon- stelllng Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van net Mexico van vroeger eD nu), tot 1 december Lakenhal, van 5 juli tot 22 september Negen Leidse (otograien. Bibliotheek!! Haul Houtkwartier (Kager- straatl' tot 15 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) - maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag 9-12 en 1-5 u.. woensdag 9-12, 1-5 en 19-20.30 u. De Lakenhal: tentoonstelling van sculp turen en druksels van David van de Kop en van volumes van Pleter Geraedts jr., van 17 aug. tot 15 sept.. dag. 10 tot 17 u.. zond. 13 tot 17 u. Rapenburg 94. galerie 't Dulvenhuys. KlelnplasUek Tosca van den Haak en gra fiek, tekeningen en aquarellen van Ab Steenvoorden (van 23 aug. tot 15 sept.. dlnsd tot en met zond J tot 9 uur) Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen Rudl Polder, van 6 tot en met 28 sept., dlnsd. tot en met zat. 9 tot 8 u. LEIDERDORP Plantsoen Eikenlaan, 4 tot 25 september: beeldententoonstelling Carol usk ring. voorstel van B. en W. om de woning Rijndijk 159 onbewoonbaar te ver klaren. verworpen. De woning blyft dus „bewoonbaar". Wethouder De Boer deelde met. dat binnenkort uit de raad een on derwijscommissie zal worden be noemd. Theater en Concert: MAANDAG 2 SEPTEMBER KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.19 uur: Haagse Comedle: „Ziehier, een vrij man". DINSDAG. 3 SEPTEMBER KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20 1» uur: Haagse Comedle: „Ziehier, een vrij man". PROMENADE (Schevenlngen), 14.00 uur: Mere Manor Youth Band. WOENSDAG 4 SEPTEMBER KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.19 uur: Haagse Comedle: „Ziehier, een vrij man". DILIGENTIA. 20.00 uur: Hofstad Jeugdorkest. OUDE KERK. Schevenlngen. 20.00 uur: Sander van Marion, orgel, m.m.v. het Randstads Koper-kwartet. POPPENTHEATER: Frank Kooman, 14.30 uur: „Manus. de vogelverschrikker". (m.|. DONDERDAG, 5 SEPTEMBER KONINKLIJKE SCHOUWBURG. 20.1» uur: Haagse Comedle: „Ziehier, een vrij VRIJDAG, 6 SEPTEMBER PROMENADE (Schevenlngen) 20.00 uui: Muziekvereniging „Kunst naar Kracht". ZATERDAG. 7 SEPTEMBER KONINKLIJKE SCHOUWBURG, uur: Haagse Comedle: „Trommels leMwi1' na .19 trompetten'". DILIGENTIA. 14.15 uur: To neelgroep Arena: „De gestolen Prins' POPPENTHEATER: Frank Kooman, 14.80 uur: ...Manus, de vogelverschrikker' PROMENADE (Schevenlngen), 20.00 uur: Harmonie-orkest „Gregorlus". Films: APOLLO: do. t.m. zon.: „Angéli- que. Markiezin der Engelen", 18 Jr. Ma t.m. wo. „Angéllque, de weg naar Versailles", 18 jr. ASTA: ..Bandolero", 14 Jr. BIJOU: „Mijn vriend de duivel", 14 jr. CAMERA: ..Irma la Douce", 18 Jr. CINE AC: „Cowboy avontuur in Afrika", a.I 6.30 7.30 9.30 uur: „Decadentie 1-1000", II Jr. CITY: „Dr. jekyU and Mr. Hyde", 14 Jr. CORSO: „Het wonder van de liefde' 18 Jr. DU MIDI: „James Bond 007 Casi no Royale". 14 Jr. Zat. wo. 2 uur: „The Lady and the Tramp", al. EURO CINE MA: „The sound of music", a.I. FLORA: ..Motordulvels", 18 Jr. Vrij., zat. 24 uur. Hebzucht rn de zon", 18 Jr. HOLLY WOOD: „Tarzan de aapmens", 14 Jr. Den ny Miller als Tarzan In de (echte) Jungle van Afrika. Zat. 24 uur: „Huls van Bam boe". 18 Jr. KRITERION: „Ik ben nieuwsgierig geel". 18 Jr. Vrij. zat. 23.30 uur: „De kool der liefde", 18 Jr. METRO- POLE: ,.De reis om de wereld ln 80 dagen", a!. ODEON: „Sodom en Gomorra ..Stad van ontucht". 28 Jr. OLYMPIA: ,.EI Dorado", 14 Jr. PASSAGE: „Onderwereld van New York". 18 Jr. REX: „Rondom het Oudekerkspleln". 18 Jr. ROXY: „Dia manten ln de Jungle". 14 jr. SEINPOST: „Thunderball", 14 Jr. STUDIO DE LUXE: „Met de pil méér mans". 14 Jr. STUDIO 2000: Ulysses". 18 Jr. Zat., wo. 2. uur. „Joe Hammond en de Indianen". a.I. THAL LA: „Agent 077 - operatie Bospo. rus". 18 Jr. Vrij., zat. 24 uur: „La pupa, een meisje van plezier". 18 Jr. Wo. 4 sept „Zestig uren naar Suez", 14 Jr. DE UIT KIJK: „Cul-de-sac", 18 jr. WEST-END Giant". 14 jr. Zat. wo. 2 uur: „De jongen uit het wilde westen". a.I. Bezienswaardigheden en tentoonstellin gen: BINNENHOF, Ridderzaal, Eerste en Tweede Kamer, Rolzaal, TrèveszaaJ, Sta tenzaal. Stadhouderspoort. GEMEENTE MUSEUM. Stadhouderslaan 41. ma. t.m. zat. 10-17 zon. en feest. 13-17. bovendien wo. av. 20-22 uur: (Vaste verzameling ma gesl.): Schilderijen en beeldhouwwerken 19e en 20e eeuw o.a. Haagse School en Mondriaan: zilver, glas en keramiek; Eu ropese en exotische muziekinstrumenten GEVANGENPOORT. Buitenhof 33. ma t-m. zat. 10 10.30 11 11.30 12 12.30 13 13.30 14 4.30 15 15.30 16 16.30, zon. en feestd. 13 14 15 16 16 uur: Rondleiding. GROTE KERK. Rond de Grote Kerk 12, ma. t.m. vrij 9-17 uur. INTERN. PERSMUSEUM. Ja- vastraat 32. ma. t.m. vrij. 9.30—12 en 14.30—16.30 uur. KLOOSTERKERK. Lange Voorhout 2—4. ma. t.m. zat. 10-15 uui KONINKLIJKE BIBLIOTHEEK. Lange Voorhout 34. ma. t.m. vrij 9.12.30 en 13.30-17, zat. 9-12 uur: Handschriften. KO NINKLIJK PALEIS „HET HUIS TEN' BOSCH", ma. t.m. vrij. 10-16 uur: t.m. 30 aug.: De Chinese Kamer, de Witte Eet zaal. de Japanse Kamer, de Oranjezaal en de Vestibule. KONINKLIJK PENNING KABINET. Zeestraat 71B, ma. t.m. zaï 10-13 en 14.17 uur. KOSTUUMMUSEUM. Lange Vijverberg 14. ma. t.m. zat. 10-17 zond. en feestd. 13-17. bovendien wo. av. 20-22 uur: Kleding van 1780 tot heden. MAURITSHUIS. Plein 29. ma. t.m. zal 10-17. zon. en feesdg. 11-17. bovendien vrij. av. 20-22 uur. Schilderstukken uit de Middeleeuwen en van de Hollandse School o.a. Holbein. Memling. Rembrandt. Vermeer en Jan Steen. MINIA TUURSTAD MADURODAM. Harlngkade 175, t.m. 31 aug. dag. 0.30-23 uur: 1 t.m. 17 sept. dag. 9.30-22 uur. MUSEUM BRED1- US. Prlnsegracht 6. ma. t.m. zat. 10-17. zon. en feestd. 13-17, bovendien wo. av. 20-22 uur: Schilderijen van de 17e tot de 19e eeuw. MUSEUM MESDAG. Laan van Meerdervoort 7f. ma. t.m. zat. 10-17, zon en feestd. 13.17. uur: Verzameling van Franse en Hollandse meesters. MUSEUM VAN DE KANSELARIJ DER NEDER LANDSE ORDEN. Javastraat 50. dl., do zat. 14-17 uur (alsmede na aanvrage), vei- zamellng oude Nederlandse en buiten landse ordertekenen en decoraties van HM Koningin Wllhelmlna. MUSEUM VOOR HET ONDERWIJS. Hemsterhuis- straat 2e, ma. t.m. zat. 10-16, zon. 13.30-16 uur: Verzamelingen op het gebied van natuurkunde, biologie, land en volken kunde en geologie OUD-KATHOLIEKE KERK, Juffrouw Idastraat 7. wo. 14-17 uur (melden bij kosterij Molenstraat 38i Interieur ln Barokstijl. PANORAMA MESDAG. Zeestraat 65. ma t.m. za- 10-17, zon. 12-17 uur: Cilindervormig pa norama van Schevenlngen ln 1881. pif.r SCHEVENINGEN, ma. t.m. do. 8.30-24. «30-100 uur Cs nachts. POSTMUSEUM, Zeestraat 82. ma. t.m zat. 10.17. zon. en feestd. 13-17 uur: Een beeld van de PTT: zon. 14.30 uur: Rond leiding telegrafie en telefonie. RIDDER ZAAL. Binnenhof: werkd 10-16.30 uur TRèVESZAAL, Binnenhof 20. ma. tm do 9-12 en 14-17 uur: (behalve indien er ver gaderingen rijn). VREDESPALEIS. Carne- ma' 1 m- Mt- 'O-1? en '«-16 uur ZEE-AQl ARIUM. Palacestraat 4a. dag 10-23 uur. ARTA. Stationsweg 143. ma t.m. vrij. 12-17 uur: Permanent: Heden- Kraflek. GALERIE „HET KUNST CENTRUM", Molenstraat 18. ma t m zat. 10-17 uur: t.m. 31 aug. Zomerten- toonstelllng; 7 sept. t.m. 5 okt. Jan van I (olieverven en gouaches). GALERIE PULCHRI STUDIO.Lange Voorhout 15. dl t.m. zat. 11.16, bovendien wo. av. 20-22 ""F,-,.1-1"- ,5 ept: Zomert en toonstelling (schild., beeldh. en grafiek»; t.m. 31 aug Kelderexpositie: werken van leden van Pulchri Studl®. GEMEENTEMUSEUM. Stadhouders). 41. ma. t.m. zat. 10-17 zon een feestd. 13-17 bovendien wo. av. 20-22 HJÏÏTmL'J11'8 sept' Nleuw °en Haag van 1840-1850, t.m. 30 sept. Naslagwerken uit het verleden (grepen uit de muziekbiblio theek): t.m. 15 sept.: Rein Drayer (ere-tentoonstelllng); t.m. 22 sept.: Pat Andrea (Haagse ateliers): t.m. 22 ep: Prenten uit eigen bezit. LETTERKUNDIG MUSEUM, Juffrouw Idastraat II. ma. tjn. vrij. 18-17 uui Documenten over de periode van 1750 tot f,"?'" «nVTATmiRSTAD MADURO- DAM. Harlngkade 175. dag. 9.30-22 uur- 4 t.m. 17 sopt.: Australische „wildflowers" (voorjaarsbloemen), aangevuld met teke- ®?n„.v-d' Australische schilderes Mar garet Stones. PULCHRI STUDIO, Lang» Voorhout 13. werkd. 10-16 uur: 81 au* t.in. 21 sept. Haagse aquarelllsten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 5