MINI-CONVENTIE OP DE VELUWE Gastenboek ■MM 'M Engeland blijft wapens leveren aan Nigeria Oecumenische Hulp miljoen voor Biafra Klikspaan en de VU Vliegbasis voor ramp behoed Helicopter haalt nieren in Gent Prins Bernhard opent nieuw alasvormcen tru m Federaal slotoffensief begonnen Huib Goudriaan 9 WO€NSDAG 28 AUGUSTUS 1968 UTRECHT Naar nu pas bekend is geworden zijn de vliegbasis Soesterberg en omliggende plaatsen in april voor een catastrofe behoed. Dank zij snel ingrijpen van bewa kingspersoneel kon een beginnende brand bij de kerosine-opslagplaats van de basis worden geblust. De brand was aangestoken. Bijzonderheden zijn bekend gewor den tijdens de behandeling van een strafzaak voor de Utrechtse recht bank. Hier stond terecht de 26-jarige stadsreiniger E. G. uit Amsterdam, die wegens opzettelijke brandstich ting plaatsing in een krankzinnigen gesticht gedurende een jaar en daar na terbeschikkingstelling van de re gering tegen zich hoorde eisen. De officier van justitie, mr. Wtistenberg, noemde de man volko men ontoerekenbaar. Uit getuigever- klaringen bleek, dat de brand ca tastrofaal zou zijn geweest. G. kwam voor de rechtbank terug op zijn aanvankelijke bekentenis. Hij kon geen verklaring geven voor zijn gedrag op 16 april. Inplaats van naar zijn werk te gaan ging hij op zijn brommer naar Soesterberg. klom over de afrastering en hield zich schuil in bosjes. j Toen het personeel na werktijd was vertrokken ging hij naar de ke rosine-opslagplaats en zou de kranen van een aantal tankwagens hebben opengedraaid. Daarna zou hij de om ringende hei in brand hebben gesto ken. Bewakingspersoneel ontdekte het vuur, doofde het en arresteerde de Amsterdammer. Het „Kosmopolitiek" werkkamp, zo- Is de Veluwse conventie heet, wordt eleid door kampleider Flip Lambalk, 24-jarige Amsterdamse student, le publiciteit wordt verzorgd door olf Reijmers (28), eveneens Amster- ammer en student. Dp een tuinstoeltje voor de tent ertelde Dolf me gistermiddag, opzet n aanpak van de „Aktie Precedent". Paar het idee vandaan is gekomen? Dat is gegroeid in de boezem van de 'erkgroep Sjaloom. Begin van dit jaar waren een a an il mensen bij elkaar, die bedachten at het toch al te gek is, dat slechts is procent (het Amerikaanse volk) an de wereldbevolking zo'n machtig an kiest als de president van Ame- ka. De leidende gedachte, die achter actie steekt is dat het nationalisme leen niet meer in staat is oplossin- te bieden voor de wereldproblc- en. Prof. Tinbergen heeft duidelijk steld dat nationalisme hèt gevaar voor de wereldvrede." De verliezers Wat zegt Dolf van een gezond na mat isme als de Tsjechoslowaken ans laten zien? „Jaarlijks sterven Jlecn al 35 miljoen mensen van de pnger. Een groot aantal economen I het er al jaren over eens dat het togelyk is. de ontwikkelingshulp te ergroten. Dat dit nog steeds niet ebeurl, is te wijten aan de afwezig- eid van de politieke wil. En deze brm van nationalisme bedoel ik." Wat de crisis in Tsjechoslowakije treft: „De grote verliezers in deze ak zijn de onderontwikkelde landen, int de conservatieven in het Krem- en die in Amerika nu waar- ïijnlijk Nixon president wordt Hen de defensiekosten opschroeven; dat zal gaan ten koste van de •de wereld." ,Het is de bedoeling van onze actie mensen wakker te schudden voor indiaal denken, voor denken in reldverband Slogans VI vier weken lang werken de-jon- is en meisjes die zich gerugge- und weten door de jeugdorganisa- van bijna alle levensbeschouwc- e groeperingen aan de voor- eiding van deze wakker-schudt- ie Er wordt in Uddel materiaal vaardigd voor ruim zestig plaatse- e werkgroepen. Er zijn teksten chreven en buttons en affiches ;edacht. logans. die zyn bedacht en getest: s de president van de Verenigde ten zich met ons bemoeit, willen ons met hem bemoeien". „Natio- e dromen zijn bedrog". „Ik heb n in het Kapitool", „Bemoei je eigen zaken". foor de actie, die 14 september in loli, Utrecht, van start gaat, zijn ■20.000 strooibiljetten, 2000 affiches, O buttons en een grote hoeveelheid ><kers gereed. HartI werken :n produktie die er niet om liegt, ar wie, zoals ik gistermiddag, ziet hard de met drukinkt besmeurde geren werken (met een oude kpers) kan het zich voorstellen, kan ze niet eens zover krijgen dat wat meer gaan wandelen", zegt ïpleider Flip Lambalk. Jet werkkamp telde de eerste ik van augustus 18 deelnemers, tweede week 24, de derde ik 15 en deze laatste week 12 deel- ïers. De jongens en meisjes en onder meer studenten, mid- lare scholieren, verpleegsters en lingen van grafische scholen. n Barbara van Dijk. die voor het 1 zorgt (de keuken staat ook in irerktent) voegt hieraan toe: „Een namer maakte een nasi-maaltijd ir en een ander wiens moeder inse is, Hongaars gehakt." Ze idert. r was ook een Amerikaanse nemer; een student in de ticologie, die voorlichting gaf de Amerikaanse politiek. Deze k is er een Israëlische. De 17- ?e Ora Davis. Ze zegt: „Ik ben :n nationalisten; het land waar 'andaag komt, of de religie mag isen niet scheiden." Twee sigaretten e in het werkkamp uitgedachte lellen van teach-ins zijn „uitge- beerd op de jongens van bedrijfs- >len, die op De Hunneschans hun an tie doorbrengen. In overleg hun leiders werd de jongens ge- Affiches drukken: Barbara (tweede van links) werkt niet alleen in de keuken. vraagd hoe ze over de wereld problemen dachten. „Het eerste doel was informatie te verstrekken. De vorm waarin dit ge beurde was by voorbeeld: „In de praktijk betekent 2Vs procent ont wikkelingshulp twee sigaretten per dag minder voor elke Nederlander". Deze aanpak spreekt meer aan." Een van de steunpilaren van de landelijke actie is het werkboekje van de „Actie Precedent", getiteld: „Het Witte Huis-aan-huis plan". Di rect na de democratische con ventie volgende week zal dit boekje worden gecolporteerd, en in de boekhandel verkrijgbaar zijn. „In het boekje wordt aangetoond dat met de huidige middelen de wereld problemen niet op te lossen zijn." In het kader van de actie zal het Achter hel nieuws-tv-team elf dagen voor de presidentsverkiezingen tevens een opinie-onderzoek in stellen naar de vraag wie de Neder landers als president zouden kiezen. Eén wereld Er zijn al zestig plaatselijke werk groepen, maar twee mensen van de actie Hans Spijker en Feike Salverda trekken thans door Ne derland om nog meer groepen te formeren. „Alle 275 schoolkranten in Neder land zijn aangeschreven, we hebben geprobeerd uiteen te zetten wat de bedoeling is, en we overwegen iets dergelijks te doen voor de meer dan 300 Nederlandse kerkbladen." „Jongens koffie!" roept keu kenprinses Barbara, die me al eerder een mok koffie had gege ven. Op de achtergrond draait de bandrecorder „We shall over come" en „Blovvin 'the wind". Na het koffiedrinken vliegen de nat te affiches weer uit de pers. Aan wasknijpers hangen tien tallen teksten te drogen: „Een wereld of geen!" Aan de jongens en meisjes van het werkkamp in Uddel zal het niet liggen. Doden bij brand op Duits schip SANTO DOMINGO Drie leden van de bemanning van de Ham- burgse tanker Johann Haltermann zijn bij een brand aan boord van he' schip om het leven gekomen. De brand onMond in de hutten van de bemanning, toen de tanker zich bui ten de haven van Santo Domingo be vond. Hst vuur kon snel worden ge blust Voor de werktentFlip Lambalk en Dolf Reijmers (rechts). Inzet in de kop (links boven) toont het vignet van de actie. DEN HAAG Een helicopter van de vliegbasis Ypenburg is gisteren naar Gent gevlogen om daar twee nieren op te halen. Deze zijn bestemd voor transplantaties in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden en het St. Radboudziekenhuis in Nijmegen. Tegen het eind van de middag landde het toestel weer op Ypenburg om brandstof in te laden. Ook een emmer vers ijs stond gereed. De heli copter vloog daarna naar Leiden en Nijmegen. Niertransplantaties komen tot stand via de organisatie „Euro- transplant", waarbij Nederland, Bel gië, Engeland en West-Duitsland zijn aangesloten. Bij deze organisatie staan 215 patiënten geregistreerd, die voor transplantatie in aanmerking komen. LEERDAM Prins Bernhard zal op vrijdag 27 september het giasvormcentrum in Leerdam offi cieel in gebruik stellen. De NV Verenigde Glasfabrieken - willen met het glasvormcentrum het creatieve en experimentele element in de totstandkoming van de glasvor men verzekeren. Het gaat hier om doelmatig en es thetisch verantwoorde vormen van zowel de industriële seriefabricage als van de met de hand vervaardigde exclusiviteiten. In de structuur van de Verenigde Glasfabrieken neemt dit een centrale plaats in. Israëlische Ora Davis. LONDEN Engeland blijft wapens leveren aan Nigerië. Dit is gisteren in het Lagerhuis meegedeeld door de Britse mi nister voor gemenebestzaken. George Thomson. Slopzetting van de leveranties zou betekenen dat Engeland zijn invloed op Lagos verliest en de Ibo's aan moedigen de stryd voort te zetten in plaats van te onderhandelen. Voorts zou Rusland dan niet aarzelen Enge- Hulp wordt voortgezet (Van onze kerkredactie) UTRECHT De stichting Oecumenische Hulp heeft nu ai voor ruim een miljoen hulp ge boden ten behoeve van Biafra/ Nigeria. Al voordat de opbrengst van de actie bekend was. zond de stichting twee ton naar Genève, om allerlei werk van de Wereldraad ten behoeve van Biafra le helpen financieren. Te zelfder tijd was Oecumenische Hulp de vrouwelijke arts dr. Voor hoeve behulpzaam, om zich naar Bi afra te begeven. Met het motorschip Fel to. met stokvis op weg van Noorwegen naar Santa Isabel, gecharterd door de Noorse kerken, gaf Oecumenische Hulp 100 ton melkpoeder mee ter waarde van 50.000 gulden. In augustus stelde Oecumenische Hulp 30.000 gulden beschikbaar voor het werk van een arts in Biafra. Oecumenische Hulp gaf met een vliegtuig verzorgd door Caritas, dat op 9 augustus Amsterdam aandeed, een zending mee van 2,5 ton Protifar. Dezer dagen werd 100.000 dollar overgemaakt voor de luchtbrug, die j onder andere door het Rode Kruis onderhouden wordt. Medicijnen Besteld zijn medicijnen, die in sep tember en oktober verzonden zullen I worden. Waarde drie ton. j Oecumenische Hulp zoekt verder nog wegen om een flinke zending in Nederland verkrijgbare hoogwaardi- 1 ge, houdbare levensmiddelen per schip naar het noodgebicd te zenden. i Voorts tracht haar personeelsbe- middelingsbureau hulp (e verlenen door artsen, verpleegsters, technisch en administratief personeel beschik baar te stellen. De Duitse zusterorganisatie van Oecumenische Hulp is bezig met een gigantisch voedselprogramma, voor de financiën waarvan het rekent op de medewerking van zoveel mogelijk werelddiakonaatsorganen. Ook verwacht Oecumenische Hulp, dat nog vaker op haar een beroep zal worden gedaan voor de luchtbrug. lands plaats in te nemen, aldus minis ter Thomson. Het kwam tot een hevig tumult in het Lagerhuis toen William Whitlock die het standpunt van Thomson steunde, tot het tijdstip van sluiting door bleef praten en zo de pogingen van parlementsleden wist te verhin deren om een stemming over de kwestie te forceren. Men begon te schreeuwen en toeschouwers op de publieke tribune lieten zich ook niet onbetuigd. Twee toeschouwers wer den door zaalwachters naar buiten gebracht. De Britse regering liet nog weten dat men de federale Nigeriaanse re gering ruim 850.000 gulden zal verstrekken voor het herstel van we gen, bruggen en openbare gebouwen die in de burgeroorlog beschadigd zijn. Het standpunt van de rege ring-Wilson ten aanzien van de wa penleverantie was aanleiding tot de monstraties in Londen. Voor de ambtswoning van Wilson werd heftig betoogd en het kwam tot gevechten tussen demonstranten en politieman nen. Met flessen smijtende Biaf- raanse betogers gooiden drie ruiten in van de ambtswoning van Wilson. In Nigerië hebben de federale strijdkrachten zaterdag order gekre gen het slotoffensief te beginnen te gen wat er nog van het zogenaamde Biafra over is. Dit is gisteren door de Nigeriaanse leider generaal Gowon jekendgemaakt. De gehele strijd macht is betrokken bij de operatie, „die sne' beëindigd zou kunnen wor den" en volledig zal worden uitge voerd. zelfs indien er bij het Biaf- raa.is-Nigeriaans overleg in Addis Abeba een akkoord over voedselzen- ciingen zou worden bereikt. Het Nederlandse Roode Kruis heeft gisteren bekendgemaakt dat het een vliegtuig van Martin Aircharter in eigendom heeft verworven om een maand lang voedsel naar Biafra te brengen. Verwacht wordt, dat op 4 septem ber de eerste vlucht wordt gemaakt De kosten hieraan verbonden bedra gen een miljoen gulden, waarbij nog een lief bedrag komt voor de verze keringsgaranties. Het toestel van hel type DC 7-C, waarmee per vlucht '3.000 kilo voedsel kan worden gele verd. wordt door Martin Air Charter geleverd met bemanning en het nodi ge grondpersoneel, alsmede mei brandstof voor alle vluchten. Tn to'aal zullen zestig vluchten naar Biafra worden ondernomen, alle onder auspiciën van het Internatio nale Rode Kruis in Genève. Op de Veluwe in jeugdcentrum De Hunneschans te Uddel vindt de conventie van de Amerikaanse democra tische partij, in Chicago bijeen, haar enige Europese tegen voeter. Nu opnieuw is gebleken, dat de twee grote machten Rusland en Amerika hun Europese invloedssferen efficiënt hebben afgebakend, is dat een weinig opbeurende weten- 1 schap. In een werktent op een rus tieke plek waar het rumoer van onze tijd nauwelijks lijkt door te dringen hebben de hele maand augustus jongens en meisjes affiches en strooi- jbiljetten ontworpen en gedrukt. |en proeven genomen met teach- Jns en straattheater. Doel: de voorbereiding van ten landelijke actie voor meer nvloed van het Nederlandse volk op verkiezing en gedrag ran de Amerikaanse president. Al te gele Gast van deze week is de heer B. Ledegang. vijfdejaarg student in de theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Hij is ab actis van het Corpus Studiosorum in Universitate Libera Reformata, het studentencorps van de VU. GIJ brengt Uw jongen weg naar de hogeschool en het is u bang om eng om het hart nietwaar, piepa? uit hoofde van de lieve zoon. opgekweekt met zoveel zorg en behoedzaamheid, en die nu in die gevaarvolle, morsige poel staat geworpen te worden, zo rijk aan drekstof en draaikolken. Opschudding onder de menigte: „Matig een beetje uw uitdrukkingen, Klikspaan, of ge zult er rekenschap van geven!" Met deze woorden begint Klikspaan zijn beschouwingen over het studentenleven anno 1844. Hij matigt zich allerminst zoekt daarentegen ■naar nog fellere woorden om de student en het leven, dat hij leidt te veroordelen. Hij noemt de student „een bandloos loshoofd, dat, verzonken in den lust zijn heete tochten viert en meer dan dierlijk bluscht". Zulke geluiden roepen de vraag op hoe het staat met deze „slaven van de drank, met deze lappen, die hun lusten scherpen, hun geesten neigen en wringen en boetseren naar het schuim, naar de heffe der maatschappij". ER WAS EENS... Er liggen méér dan honderd jaar tussen honderd jaar geleden en nu. Dat wil zeggen, dat niet in getallen is weer te geven wat is veranderd aan de maatschappij, veranderd aan de universiteit en veranderd aan het stu dentenleven. Concreet: Is het niet veelzeggend dat het aantal «studenten aan de Vrije Universiteit is gestegen van vijf Heeren in 1880 tot meer dan 6000 dames en Iheren in 1968, of anders gezegd: dat het aantal stodenten aan de Vrije Universiteit sedert 1960 is verdubbeld dal het totaal van de rekening van Universiteit en Vereniging tezamen in 20 jaar lijds verhonderdvoudigde dat de kosten van de nieuwbouw van de Vrije Univessiteit gesteld kunnen worden op 30 miljoen gulden per jaar. Dat een dergelijke groei moet worden toegejuicht, kan niemand betwisten, al is het anderzijds niet verwonderlijk dat i rond iedere nieuwe student ook tal van nieuwe vragen rijzen. Wat komt er in deze massastructuur terecht van Kaypers woorden, uit 1881, dat méér dan een schijn van godsvrucht in ieder gevonden moest worden? Ontkrachtte hij die algemeen gewenste godstvrucht niet door te beweren dat ieder Jood en Islamiet van harte Welkom zou zijn aan zijn hogeschool? In hoeverre voldoet de Vrije Universiteit nog aan de opdracht die zij zich stelde, Gods eer en de godzaligheid in den lande te bevorderen? Ziehier enkele vragen, die niet meer alleen binnen deuniversiteit, maar ook ver daarbuiten, om beantwoording vragen. De congressen, de meetings rond de kernvraagstukken, de teach-ins.de verontrustenende studentenpers getuigen ervan. De directeuren, de curatoren, de hoogleraren en de studen ten zitten ermee. STUDENS LUDENS Bij de vragen rond Genesis, de onderneming, de geologie »en de biologie is de vraag naar „de" student betrekkelijk weinig naar voren\gebracht. Zo de student al naar voren kwam, trad hij op als beschuldigde (Pharetra). Achter de hand wordt in het „achterland" gefluisterd over4 „studenten aan de VU". De vragen en verhalen zijn vaak van dien aard, dtat men ze niet zonder blikken of blozen durft verifiëren bij de universitaire! overheid. Wat weet die trouwens van wat zich afspeelt onder de studenten? Als er één besloten wereld is, dan is dat wel de studentenwereld, met zijn eigen taal. zijn eigen gebruiken, zijn eigen organisatie en zijnV eigen moraal. Daarin dringt men niet door dan via een barbaarse groentijd En als er al eens iels uitlekt, is er altijd wel een vriendelijke studentenstean, die door de telefoon alles stelselmatig en ten stelligste ontkent. Niettemin groeit het gerucht aangaande studenten. Zo üs het beeld ontstaan van een maatschappij, waarin moord en doodslag* schering en inslag zijn. En wie zal ontkennen dat er een kern van waarheid inzit? Ieder kaal hoofd, iedere roetkap, iedere hersenschudding en iader gevecht geeft weer vers voedsel aan oude geruchten. Toch voelt men hier en daar en nu en dan wel dat de» problemen misschien wat anders zijn komen te liggen. De Parijse studenten dragen immers betrekkelijk weinig driedelige kostuums, laat staan jacquetten en hoge hoeden, en het merendeel der studenten praat duidelijk anders dan vroeger de man met het „bekakte" airtje. Of men de studenten er onschuldiger om acht is zeer de vraag. CEr blijven altijd mensen die studenten verachten. De motiveringen lopeln daarbij uiteen van „Wij vroeger..." via „Studeren is teren op andermans zak" tot „Wat heb je eraan en wat koop je ervoor". Op grond daarvan verplicht men de student tot snel en effectiefl studeren, en tot een uitsluitend doen van datgene, waarvoor hij is gekomen en waarvoor hij wordt betaald. Daar komt bij, dat door de altfjd groter wordende aantallen, de kostbaarheid van de wetenschappelijke apparatuur, door de kosten van het levensonderhoud de eeuwige student een vrij abrupte dood gestorven is. Al deze omstandigheden, en vele meer hebben de student vasteezet in studieschema's en grote structuren. De romantiek verdween en de efficiency ging ook het studentenleven beheersen. In de achterhoede lopen nog enkele welgemutste figuren, met hoge hoeden op hoge hoeden, die overigens al lang aan het wankelen zijn gebracht. Zij die dat weten brengen langzaam de hand naar de hoad voor de laatste groet, en in een gebaar van „Hoe heb ik het nu?" GERICHT OF AFGERICHT Door de gehele studentenwereld rolt een vloedgolf van onrust onrust die zich heeft geuit in gewelddadigheden, en die zich nog steeds uit in discussies, en een uitweg vindt in moties, voorstellen en rapporten. Die rapporten hebben betrekking op vrijwel alle gebieden waarmee studenten in aanraking konen. Zij roepen op tot hervorming van de organisatie van de universiteit, waar curatoren en directeuren vaak geheel buiten de studenten om en over de hoofden van de studenten heen de universiteit besturen. De studenten vragen om betrokkenheid van de leiding op het onderwijs en inspraak van studenten op het beleid. Zij betreuren het, dat in de verticale opbouw van de universiteit zo vaak al kortsluiting is ontstaan, doordat de communicatie geheel of gedeeltelijk was verstoord. Dat binnen de studentenwereld een eensluidend oordeel vaak ontbneekt en vele groepen eikaars bestaansrecht en pretenties betwisten (men denke aan het telkenmale op- en aftredende NSR-bestuur. en de houding van sommige oude ge'zelligheidsverenigingen) mag nog geen reden zijn de stu dent uit te sluiten van ieder overleg. Naast de verticale opbouw laat ook de horizontale opbouw veel te wensen over. De studenten zijn zich bewust geworden van de gevaren die kleven aan een overdreven specialisatiedrift, vakidiotie en de daaruit voortvloeien de vervreemding binnen de universiteit. In deze toestand wordt de universiteit meer en meer. zoals eens een oud-rector van de University of California haar aanduidde: een complex gebouwen, met elkaar verbonden door verwarmingsbuizen. Als inderdaad de verwarming nog de enige onderlinge band binnen de universiteit zou zijn, zou van het oude ideaalbeeld van een universiteit bitter weinig overblijven. Alom wordt gezocht naar oplossingen. Het wordt gezocht in een universiteit die gericht is op de maatschappij, en in een maatschappelijk engagement van de student. Het wordt gezocht in een gericht zijn op de ontwikkelingslanden. Het wordt gezocht in meer samenwerking tussen verschillende binnen- en buitenlandse universiteiten enerzijds, en de on derscheiden faculteiten anderzijds. Het wordt gezocht in een dieper ingaan op de wereldbeschouwelijke zijde van de wetenschap. Het wordt, wat de VU betreft, gezocht in een breder en uiteenlopender corpus docentium. En het wordt gezocht in een kritische scholing en een breder vorming van de student. De oude gezelligheidsverenigingen ontwaakt uit een eeuwlange roes zoeken mede vorm te geven aan wat rondom en in hen leeft. Veel van wat zij in het verleden hebben ondernomen, is volgroeid tot zelfstandigheid. Door schade en schande wijs geworden, hebben zij hun grenzen verlegd, en taken en bevoegdheden, die niet op hun gebied lagen, hebben zij afgestoten en overgedragen aan studentenraden, sportverenigingen, culturele commis sies en vormingsinstituten. Een poging om aan de Vrije Universiteit te geraken tot een samengaan van deze organisaties is ten dele mislukt wél streeft men er naar zoveel mogelijk onderling overleg. De taken van de corpora zijn aldus teruggebracht; dit wil nog niet zeggen dat die taken zijn weggevallen. Juist in een tijd waarin de studenten van de verschillende faculteiten van elkaar dreigen te vervreemden, en waarin men naast de introverte studiehouding een extroverte studentenhouding gaat herwaarderen, krijgen de corpora, indien zij tijdig voorzieningen treffen daartoe, nieuwe en goede kansen. VU-TURUM Die voorzieningen worden getroffen. Een toenemende openheid valt waar te nemen; groentijdrituelen, als kaalscheren. verdwijnen; aan een nieuwe behuizing wordt hard gewerkt. Terugkerend tot de Vrije Universiteit zien we een opschietende universiteit: een aantal studenten, dat gestaag oploopt tot 10.000 en meer. Een hoofdgebouw in aanbouw, dat anderhalf maal zoveel inhoud (ruimtelijk gezien althans) heeft als het gebouw van de Nederlandse Bank, en het grootste gebouw van Amsterdam zal worden. Een Academisch Ziekenhuis, dat tot de best toegeruste ziekenhuizen in Europa behoort. Een studenten dorp „Uilenstede" in aanbouw, dat plaats zal bieden aan 3000 studenten en recreatieruimten voor alle studenten omvat. Tussen drie torenflats wordt een ruimte opgehangen waarbinnen het gezelligheidsleven van de toekomst zich zal gaan afspelen, met kegelbanen en biljarts, sociëteiten en vergaderruimten, en tal van andere faciliteiten op net gebied van spor* cultuur, vorming en gezelligheid Aan deze toekomst werken tal van instanties mee Hel studentencorps aan de Vrije Universiteit brengt alles al in gereedheid voor de aanstaande verhuizing. Het draagt zijn jacquetten slechts af; ze zijn haast even versle den als de beelden die Klikspaan hanteert bij het schetsen van het studentenleven: in beide zit dan ook een stukje onwaarachtigheid.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9