Tsjechoslowaken zijn bitter teleurgesteld krant van FORMAAT Niet alleen negatieve afweerhouding Praag en Boedapest Uit de Haagse hof geplukt Angst in Praag Wethouders treden af in Vlaardingen HARTVERSCHEURENDE TONELEN ERZET BLEEK TEVERGEEFS Russische tactiek lijkt op die van 1956 J. T. MELLEMA OP TEACH-IN IN WOERDEN Stuk... WOENSDAG 28 AUGUSTUS 196» hij (Van onze speciale verslaggever Link van Bruggen) PRAAG Gistermiddag werd op het kleine kerkhof van IJ Mataje een veertienjarige jongen begraven, die op het Praagse jl'enzelplein door een Russische soldaat met een machinepistool was leergemaaid. Zijn enige misdaad was, dat hjj in jeugdige overmoed een steen lierp naar een passerende Sowjet-tank, die tot de sterke strijdmacht «hoorde, die Tsjechoslowakije nu een week geleden bezette. De nige schade, die hjj aanrichtte was een krasje op de verf van de lalen bepantsering van het ratelende monster. choslowaakse regering en partij zul len bemoeien. De inwoners van Praag voelden de kritieke situatie al sinds maandag aan. Toen ze hun werk gistermiddag in de steek lieten om naar de rede voering van president Svoboda te luisteren stonden de gezichten ernstig en ook bedrukt. Ondanks het heldhaftige passieve verzet, ondanks de moed die ieder voor zich in de afgelopen dagen heeft tentoongespreid was er geen enkele reden om zich over welk punt dan ook optimistisch uit te laten. De Praagse hervormers werden in Moskou gemangeld tussen de gewel dige kaken van het Warschaupakt. Gezien de benauwde omstandigheden waaronder in de Russische hoofd stad overlegd moest worden kon er nog nauwelijks sprake zijn van een eervol compromis. Alom teleurstelling in Praag, over al vermoeide en droeve gezichten. „Het is alles voor niets geweest", zegt men somber, „onze vreugde, onze hoop, onze plannen, onze doden, al les...." De Russische troepen worden gelei delijk teruggetrokken, heebben zowel radio Moskou als president Svoboda gezegd. Een tijdstip is echter niet ge noemd. Het zou om een trapsgewijze operatie gaan, die praktisch parallel loopt met de normalisering van het politieke beleid. jongen, die kleine patriot, ierf voor niets. Toen de kist waarin i met kogels doorboorde lichaam gistermiddag in de groeve zakte de honderden Tsjechoslowa- i die hem op z'n laatste tocht op •de begeleidden, dat alles verloren hetzelfde Praag, dat in 1938 |or het westen verraden werd, dat 1939 lijdelijk moest toezien hoe tier zijn soevereine rechten ver- ipte en dat in 1948 aan een commu- itische putsch ten offer viel, werd 168 nadat het licht van een nieu- toekomst daagde, opnieuw aan imperialistische grootmacht uit- leverd. Voor de tweede maal bin- twintig jaar werd Praag rstrengeld in de knellende plooien n het ijzeren gordijn. Knoet De Sowjet-tanks, die op verschil- ide plaatsen in Tsjechoslowakije en die op verschillende latsen in Tsjechoslowakije het mbool van de in 1945 herwonnen Üheid zijn, rollen opnieuw het land nu als afschrik- kkende voorbeelden van de knoet, autoritaire staten menen te kun- n hanteren. Dp sfinxachtige wijze als gevolg de druk die de rode dwingelan- i op hem uitoefenden lichtte presi- ït Svoboda zijn volk gisteren op tte toon in over het resultaat van Moskou gehouden ongelijke brekingen. Men moest weer aan het werk an, er diende weer zelfdiscipline te )rden betracht. Tsjechoslowakije mde zijn plaats in het Oostblok en de Marxistisch-Leninistische we id. 'verbekende geluiden. In Cierna de Tisa en later in Bratislava nog geen maand geleden bijna :elfde woorden gebruikt. Ir was toen alleen nog geen sprake een brutale Sowjet-bezetting, die verraderlijke wijze werd uitge- ferd. Vandaar, dat in de commu- Ijués die werden uitgegeven geen llding kon worden gemaakt van de odzaak de invallers met rust te (en zoals thans is gedaan. Hartverscheurend Een stok achter de deur dus, bewe ren de Tsjechoslowaken. De aanwe zigheid van de rode invallers wordt als hefboom gebruikt om ons in de door Moskou gewenste richting te dwingen. In Praag speelden zich gisteravond hartverscheurende tone len af. De grote discussie over het wel of niet aanvaarden van het Moskouse akkoord begon na de rede van Dubcek pas goed. Overal in de stad stonden grote groepen mannen en vrouwen, die elkaar met schreeu wende stemmen trachtten te overtui gen. Drama's, diep menselijke dra ma's van het begin tot het einde. Niemand schaamde zich ervoor midden op straat te staan huilen voor mijn hotel aan de Vinohradska, waar de Russen de studio's van radio Praag nog steeds bezet houden. Ver der naar beneden op het historische Wenceslausplein, overal zag Ik be traande wangen. Iedereen realiseerde zich, dat het hoge spel, dat de Praagse hervormers Cynisch pe kwalijke geur, waarin de on- rhandelingen zijn gevoerd blijkt een al uit 'de cynische bewering, t de Russen zich niet met de inter- aangclegenheden van de Tsje- Prins Claus bracht gisteren een werkbezoek aan de Oorlogsgraven stichting. Hij staat hier voor de wereldkaart, waarop de werkterrei nen van de stichting zijn afgezet. Rechts van de Prins de heer P. W. de Hertogh, directeur en mevrouw H. G. van Anrooy-de Kempenaer, presidente van de stichting, die in Den Haag zetelt. tegen Rusland en zijn satellietstaten hadden gespeeld als verloren moest worden beschouwd. Moskou, in Tsje choslowakije gehater dan ooit. was bij het door de rode wereld zo ver achte imperialisme te biecht gegaan om te kunnen winnen. Al meteen waren er pamfletten op straat. In een ervan gaven diep te leurgestelde en bijna wanhopige stu denten hun eerste reaktie weer op Dubceks aangrijpende rede. De in houd loog er niet om. We verraden niet alleen ons zelf maar ook de op dracht, die we tegenover ons vader land hebben. In de Russische hoofdstad heeft de onmenselijkheid gezegevierd. De partij en de regering van onze republiek moeten het afge dwongen akkoord verwerpen. Het nageslacht zal ons verachten voor de beslissingen die genomen zijn. Beledi gin gen O O De situatie in Praag was zo moge lijk nog onoverzichtelijker dan zij reeds was. Overal in het land waren de partijafdelingen bijeengekomen om een oordeel over de voor de Tsje choslowaken zo smadelijke politieke nederlaag te vellen. Enkele reakties waren onmiddellijk daarna bekend. Ze kwamen hierop neer. dat men zich niet wil laten terugdringen op de Stalinistische weg, die onder Gott- wald, Zapotocki en Novotny werd bewandeld. De extremisten in de anti-commu nistische stromingen gingen wel heel ver. De Praagse hervormers, ook dapperen als Dubcek en Smrkowsky dus, werden als verraders uitgekre ten. Op het standbeeld van de heilige Wenceslaus, dat een vergaarbak ge worden is van attributen der demon stranten, werden in de namiddag plakkaten bevestigd, waarop dit on omwonden werd gezegd. Meer gema tigde figuren hebben deze beledigin gen er 's avonds afgehaald. Wie een politieke leider heelt ho ren stotteren en huilen over beslis singen, die hem gewapenderhand werden afgedwongen, wie iets van de nood heeft gemerkt waar een moedig man als Dubcek in verkeerde, toen hij zijn volk gisteravond de zwarte boodschap overbracht, zijn dit soort aantijgingen wel iets te gortig. Niemand maakt zich nog langer il lusies, dat alles nog wel mee zal val len. Er is door Dubcek, die een bloedbad heeft willen voorkomen een duidelijke aanwijzing gegeven, dat de vrijheid van het woord zal worden ingeperkt. Tsjechoslowakije is niet in staat geweest zich van de dodelijke omhelzing met de Sowjetunie te be vrijden. Uit de hand Eer heerste angst in Praag, dat de toestand hier en daar wel eens uit de hand zou kunnen lopen. Dit zou overigens koren op de molen van de Moskouse dwingelanden zijn. Een eventueel optreden van de Sow- jet-troepen zou dan niet tegen Dub cek en de zijnen gaan maar tegen de Tsjechoslowaken, die de door de par tijleiding gesloten overeenkomst met de verraderlijke bondgenoten van het Warschaupakt als onaanvaardbaar verwerpen. Wat nu: komt het parlement en het centrale comité nog bijeen om het akkoord van Moskou te ratificeren of ziet men af van deze formele weg omdat men de discussies en de even tuele gevolgen vreest? De eerste doden en de scherpere maatregelen van de bezetter hebben de demonstranten in Praag v/el wat voorzichtiger gemaakt. Maar mensen, die door het dolle heen zijn omdat hun vrijheid en hun hele toekomst worden belaagd kunnen gevaarlijke dingen ondernemen. Iedereen weet 't: de Russische tanks hebben zich sinds vanmorgen weliswaar uit het centrum van de Tsjechoslowaakse hoofdstad terugge trokken maar ze kunnen daar zo weer terug zijn. UTRECHT De solidariteitsactie van de Internationale Federatie van Transportarbeiders is voorlopig op geschort. Aanleiding is de recente ontwikkeling in Tsjechoslowakije. De ITF meent, dat afgewacht moet wor den hoe het Tsjechoslowaakse volk reageert op de jongste situatie. De Nederlandse Bond van Ver voerpersoneel zal het advies opvol gen. 'RAAG Wat de Sowjets ins in Tsjechoslowakije doen, ct veel op wat zij twaalf jaar eden in Hongarije hebben ge in. Met dit. verschil dat er in aag minder bloed vloeide dan Boedapest en het ook anders tt af te lopen. venals in Hongarije is de regering Tsjechoslowakije. die het mlsnoe- van Moskou heeft opgewekt, een jnunistische en in de ogen van het mlin was de Hongaarse partijleider e Nagy even gevaarlijk als nu txander Dubcek in Praag. lagy was zelfs gevaarlijker voor ekou, omdat hij andere partijen naast zijne duldde. Iets wat Dubcek be lt niet toestaat. Nagy was ook ge- irlijker omdat hij zijn land uit het tt van Warchau voerde, op het mo ment dat troepen van dat bondgenoot schap zijn land aanvielen. Vergissing Dubcek daarentegen is voorstander van het Pact van Warchau, hoewel hij graag enkele dingen veranderd zou zien. Nagy kon zijn razende landgeno ten niet beletten de gehate geheime politie aan te vallen en enkele AVO- mannen aan de dichtstbijzijnde bomen op te hangen. In Praag verzet men zich lijdelijk tegen de geheime politie, die overi gens lang niet op volle toeren werkt, omdat in haar organisatie ook verzet tegen de Russische bezetters zou be staan. Tot zover gaat de vergelijking met nuanceverschillen goed op. Maar zal dat het de komende weken ook gaan? Het Kremlin liet de Hongaren na een vrijheidsstrijd een week met rust. Zij trokken zich terug, zeiden dat het alle- 1 maal een vergissing was geweest en dat het helemaal niet hun bedoeling was om zich te mengen in de binnenlandse aangelegenheden van een „socialistische staat. Compromis Vandaag schijnt de Rus ook Tsjecho slowakije weer vrij te laten. Er is welis waar een compromis gesloten, dat af wijkt van de wérkelijke wensen van het volk. Maar Dubcek kan zijn liberale taak voortzetten. Dat mocht oom Imre Nagy in 1965. Een week lang. Toen sloten de Russen weer hun tanks en spoten hun dode lijke staat temidden van een vrijheids lievende bevolking. Daarom blijven het spannende dagen voor de Tsjechen, die alles in het werk zullen moeten stellen om zichzelf te be heersen. Pas over een tijd zal de wes telijke wereld weten, of het in Moskou gesloten compromis eerlik is bedoeld. Impresario ook niet naar Rusland SCHIPHOL Ook impresario A. Coerant heeft ervan afgezien om naar Moskou te vertrekken, nu noch Liesbeth List noch het trio Louis van Dijk deelnemen aan de tournee in Rusland. De laatste twee besloten vorige week hun tournee af te zeggen na de overrompeling van Tsjechoslowakije. Liesbeth List liet vorige week Lou van Rees alleen vertrekken naar het zangfestival in het Poolse Sopot. Te vens vertelde zij de heer Coerant ook af te zien van de tournee naar Rusland, hetgeen hem tot een poging bracht de artiesten voor een schade van 55.000 aansprakelijk te stellen. WOERDEN Voor het eerst zal de heer J. T. Melleina (CHU) op J november buiten het parlement weer in discussie treden met vertegen woordigers van andere partijen. Dat gebeurt in een teach-in in Woerden, georganiseerd door de af delingen Woerden van de ARJOS en de CHJO. Voorts verlenen aan deze teach-in in De Kluis medewerking de heren mr. C. Berkhouwer (vvd), drs. J. Boersma (ar), P. A. de Goede (D'66) en C. F. Kleisterlee jr. (KVP). De vertegenwoordiger van de PvdA is nog niet bekend. Als voorzitter zal fungeren de heer O. de Jager, oud-secretaris van de C.H.-kiesvere- nfging in Woerden. Minister-president De Jong leest de regeringsverklaring inzake Tsjechoslowakije voor. In zijn omgeving onder meer de minis ters Luns, Roolvink en Beernink. Ernstig conflict in Vlaardingse PvdA-fractie Op de publieke tribune in de Kamer zat een naamgenoot van de minister-president, de heer K. A. de Jongdie bij het begin van de stilte een bundel pam fletten van het balkon liet dwar relen. Een bode zeide hem zich onmiddellijk te verwijderen. In de pamfletten wordt gezegd, dat de Tsjechen maar weinig aan die twee minuten stilte hebben. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De beide socia listische wethouders van Vlaardin gen, de heren T. de Bruijn en G. Walstra, hebben hun ontslag aange boden om een onoplosbaar gebleken conflict binnen de PvdA-fractie. Het conflict betreft voornamelijk een uitspraak van de gemeenteraad over de structuur van Rijnmond. Verleden week heeft de raad een no ta van B en W getorpedeerd door een tegenvoorstel van de socialisten met zeventien tegen zestien stemmen aan te nemen. B en W moesten hun nota intrekken. De beide wethouders zijn gegriefd over de houding van hun fractie, die nagenoeg eensgezind de Rijnmondno ta afwees. Door deze negatieve hou ding zouden zij binnen en buiten het college hun gezicht hebben verloren. De beide andere Vlaardingse wet houders, de protestants-christelijke heren E. P. van der Veen en A. P. Weeda, voelden er eerst veel voor, uit solidariteit voor hun collega's even eens hun portefeuilles neer te leggen. Op aandrang van de PCG-fractie hebben zij daarvan echter afgezien. Binnen de PCG-fractie heerst de mening dat de Rijnmondnota niet de enige oorzaak van de breuk in het socialistenkamp is. Er zou al geruime tijd interne onenigheid bestaan en de Rijnmondnota zou slechts de klassie ke druppel zijn. NIEUW DELHI Bij de overstromingen die de afgelopen zes weken bepaalde delen van Oost- en West-India hebben geteisterd, zijn 533 mensen omgekomen, zo heeft de Indiase regering gisteren in het par lement meegedeeld. 300.000 huizen zijn verwoest De schade wordt op 170 miljoen dollar geschat. DEN HAAG Met uitzon dering van de communisten heeft de hele Tweede Kamer zich gisteren in het debat over Tsjechoslowakije achter de motie-Biesheuvel geplaatst. In deze motie wordt het optreden van Rusland tegenover Tsjechoslowa kije genoemd in flagrante strijd met het Handvest van de Verenigde Na ties en het recht van elk volk op zelfbeschikking in vrijheid. De Kamer veroordeelt ten scherpste de aanslag op de onafhan kelijkheid van Tsjechoslowakije en betuigt haar solidariteit met de be volking van dat land in haar verzet tegen deze onderdrukking. Premier De Jong zei dat de rege- Kamer zonder CPN) achter motie-Biesheuvel j (Van onze parlementsredactie) I ring deze motie verwelkomt als een I steun voor Tsjechoslowakije in deze j dagen van beproeving. Hij deelde voorts mee dat de regering de veilig heid van het Westen op dit moment nog voldoende gewaarborgd acht. Als in de toekomst echter een sterke Russische troepenmacht in West Tsjechoslowakije aanwezig blijft zal de West-Europese defensie een na dere analyse moeten ondergaan. De regering zal contact opnemen met de Kamervoorzitter over de vraag of de behandeling van het cul tureel verdrag met Rusland die op de agenda staat, beter kan worden uit gesteld. Hierop was met name door de heer Jongeling (gpv) aangedron gen. Hoopvol De premier zei dat Nederland niet heeft aangedrongen op opschorting van het gesprek tussen de zogenaam de ..groep van 10" over de Europese veiligheid. Hierover windt nog over leg plaats. Tenslotte noemde minister De Jong het een hoopvol teken dat juist de jeugd in Tsjechoslowakije, die nooit echte vrijheid heeft gekend, in het verzet tegen het Russische op treden vooraan heeft gestaan. De communist Bakker deelde mee dat de CPN niet mee wenst te doen aan een door anti-communistische krachten opgezet eenheidsfront in de Kamer. Daarom voelde de CPN ook niets voor het „twee minuten stil te-eenheidsfront" met partijen die Indonesië weer voor het Nederlandse kapitaal willen open gooien en nooit ondubbelzinnig stelling hebben geno men tegen het optreden van Amerika in Vietnam. Overigens zei hij dat de CPN het Russisch optreden tegen Tsjechoslo wakije afkeurt. Het is volkomen in strijd met het Marxisme, aldus de DOOR Ze waren ietwat bedeesd binnen gekomen. Het grote huis, waar ze allemaal hun herinneringen aan hadden. Heel oude van toen ze nog klein waren en met tante taartjes gingen eten. wat heerlijk was. Maar waarna het vreselijke etensuur kwam met het volle bordje, dat leeg moest... Latere herinneringen toen de lo geerpartij een corvee w?rd, omdat ze heel andere pretjes begeerden, die tante zelfs niet vermoeden kon. En ieder wist nog wel de plechtige visite aan tante gebracht om de ver loofde voor te stellen. Het meisje of de jongeman wèl geïnstrueerd over tantes eisen voor een levenspartner en het belang van een goede indruk. Ze zaten rond de eetkamertafel. Echtparen op middelbare leeftijd nu. Aan het hoofd de notaris. Ze hadden allemaal de lijsten met de inboedel thuis gekregen en in ieder hoofd zat al een eigen lijstje met wensen. De pendule, de schilderijen, het vuurscherm. De kleine lijstjes bleken aldra el kaar op schrikbarende wijze te overlappen. Moeizaam leidde de notaris de keuze en toewijzing. De stemmen, zo gedempt eerst, werden luider, er kwamen kleine vinnige gesprekjes onderling. Het Wedgwoodservies, de kristallen schalen, het zilver... Ze hadden er allemaal van gege ten als tante ze genood had voor een diner. Nu zat de notaris op haar stoel, zijn papieren op het pluche tafel kleed. Neef Willem, die aan die di ners tot schrik van de anderen al tijd hoffelijk en lang ging speechen, recht tegenover hem met een rood hoofd, want nicht Lien had het ser vies toegewezen gekregen en dat had nu juist bovenaan zijn lijstje gestaan. Zes fijne slagen van de pendule. De notaris keek verschrikt. Ze moesten nu toch opschieten. Zag tot zijn geruststelling, dat al het kost bare aan bod was geweest. Er rest ten nog wat kleinigheden. Grote kans dat niemand ze wilde hebben en ze naar de vendu zouden gaan met wat onbruikbare, althans niet be geerde, meubelen. Zijn helper zette het volgend nummer al neer: twee porseleinen kandelabers. De notaris bekeek ze met zekere afkeer. Monsters, te jong om antiek te zijn, te oud om nog in enig inte rieur te passen. Neef Willem bood, maar nog voor hij uitgesproken had klonk er een andere stem en opeens nog een. Verbaasd keek de notaris rond, vier. vijf gegadigden. Hij probeerde het nog even. Of hij ze dan maar aan meneer daar, neef Willem, zou laten? De anderen luisterden zelfs niet, hielden vast aan hun wens... „Loten", zei een. Dat zou voor de zoveelste keer zijn... Als in gedachten had de notaris de kandelabers opgenomen. In elke hand één. „Kom", begon hij, maar de muur van gezichten was gesloten. Toen kletterde er iets. De handen van de notaris waren leeg... „Ik zal de geschatte waarde na tuurlijk vergoeden... Het volgend nummer dan maar..." Een kwartier later waren allen weg. Op de drempel keek de notaris nog even de kamer in; zag op het tapijt een brok porselein liggen. Hij raapte het op, het wa3 een stuk roze roos, die eens om de voet van een kandelaber gerankt had. Bijna eer biedig legde hij het in de prulle- mand waar het tikte tegen de ande re scherven. heer Bakker. Hij zag de oorzaken hiervoor in het revisionisme van de Sowjetunie. Men is via een verdeling van invloedssferen tot een akkoord gekomen met het Amerikaanse kapi talisme, betoogde de CPN-leider. Er is echter niets dat het Russisch op treden in Tsjechoslowakije kan rechtvaardigen. Tijdens de discussie in de Kamer besteedden vooral de heer Biesheuvel (namens ARP. KVP en CHU) en de heer Den Uyl (namens PvdA. D'66 en de PPR) aandacht aan de noodzaak om in de toekomst de óntspan- ningspolitiek ten opzichte var. Oost- Europa voort te zetten. Wel achtten zij het juist dat de regering tijdelijk pas op de plaats maakt met deze toenaderingshouding. Het is onaanvaardbaar aldus de heer Biesheuvel om blijvend uit te gaan van een wereld die in in vloedssferen verdeeld is. Dit is slechts een noodsituatie. Om een blij vende internationale verantwoorde lijkheid voor het wereldgebeuren te creëren is naast de ontwikke lingshulp de politiek ten aanzien van Oost-Europa uiterst belangrijk. Daar bij is een uitsluitend negatieve af weerhouding tegenover Oost-Europa onvoldoende. De gebeurtenissen in Tsjechoslowa kije bewijzen reeds dat deze ontspan- ningspolitiek zijn uitwerking niet heeft gemist. Er is vooral onder jon ge intellectuelen een drang naar meer vrijheid. Het valt te betwijfelen of wezenlijke vrijheid zich ooit laat bedwingen door militaire macht en geheime staatspolitie. Het is nu geen tijd voor excursies en vriendelijkheden maar op langere termijn mogen de contacten met Oost-Europa niet verhinderd worden, betoogde drs. Den Uyl. Alles wijst er op dat Tsjechoslowakije van een communistisch systeem wilde over gaan naar een democratisch socia lisme met meer vrijheden. Het was volgens de heer Den Uyl geen week zonder hoop geweest, die wc thans hebben meegemaakt. We hebben niet de ruïnes van een afgedane politiek gezien maar juist de uitwerking on de gevolgen van de door het Westen gevoerde ontspanningspolitiek. Geen harder beleid De heer Den Uyl betoogde dat we in ieder geval geen hardere politiek tegenover Oost-Europa moeten gaan voeren. Weliswaar kunnen we de NAVO niet missen maar deze orga nisatie zal vooral gericht moeten worden om tot een coördinatie van het West-Europese beleid te komen. Een ontwikkeling naar een meer de mocratisch socialisme in Europa kan wel worden onderbroken maar niet gestuit. Op een dergelijke ontwikke ling heb ik altijd gehoopt, aldus de heer Den Uyl. Ook de heer Lankhorst (pac.soc.) meende dat men met de ontspan ningspolitiek moet voortgaan. De PSP is tegen elke militaire onder drukking zowel door Westerse als communistische landen. Hij vond het verheugend dat in Tsjechoslowakije het geweldloos verzet zo doeltreffend was gebleken. De heren Koekoek (b.p.), Harmsen (afgesch. b.p.), Van Dis (sgp). Jonge ling (gpv) en Toxopeus (lib.) legden vooral de nadruk op de noodzaak om de Westerse defensie niet te ver zwakken. De ontspanning is de afge lopen jaren meer schijn dan werke lijkheid geweest betoogde de heer Toxopeus. Immers wanneer een com munistisch land een beetje vrijheid krijgt wil men meer en dit past niet m de opvattingen in de Sovjetunie. Ir. Van Dis (sgp) wees er op dat de SGP nooit veel vertrouwen heeft ge had in de Verenigde Naties. Wanneer een land er echter lid van is. heeft het zich volgens de regels van het Handvest te gedragen. Nu Rusland dit niet doet, achtte hij het juist voor de motie-Biesheuvel te stemmen. De heer Jongeling (gpv) zag in de gebeurtenissen een aanwijzing dat de anti-communisten de situatie beter hebben beoordeeld dan de progressie ve idealisten. De heer Koekoek prees het dappere verzet van de Tsjechen. De heer Harmsen betreurde het dat het Tsje choslowaakse volk ons het bestaan van de Russische machtspolitiek heeft moeten herinneren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7