MMtMI Noorwegen niet naar Spelen? PUZZELBOEK de glazen muur Zware training voor Olympische roeiers Blaffende honden mislukt blijspel Brits modefeest op liet IJ Stam in finale amateurstayers Cruyff weer bij selectie voor Oranje VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door Lappie Loep en de pruikebollen Smidje Verkolen en de Knap-Mutatc <1%, 6 Dl NS3AG 27 AUGUSTUS 1968 SANKT MORITZ De Neder landse Olympische roeiers, die zich in het hoogte-trainingscentrum van St. i Moritz voorbereiden op de Regatta j van Mexico City hebben maandag een programma afgewikkeld, waar- I voor de Zwitserse kenners groot respect toonden. Onder leiding van dr. Adolf Cadonau, als arts aan het centrum verbonden, werd een tocht gemaakt waarir) m ruim acht uur 2500 meter hoogteverschil werd over brugd. Om tien voor zes 's morgens ver trok de „expeditie" uit het op 1770 meter hoog gelegen St. Moritz. om daar tegen twee uur in de middag terug te keren. Er werd slechts een maal gestopt. De roeiers kregen toen 40 minuten de tijd om iets te eten en te rusten. In de Vit uur dat er gelo pen en geklommen werd legden de Nederlanders ruim 30 km af. De ploeg maakte aan het einde van de tocht een bijzonder fitte indruk. 8CHEVENINGEN Het z.g. popu- lair-vennaakstoneel is op de proppen gekomen met een lach-, gier-, brul-, joel- en locistuk, althans, dat had het volgens de aloude amuse mentscriteria geweest moeten zijn. Het circustheater had maandagavond afgebroken moeten zijn van de pret, maar dat werd het niet. Tournee Theater kan het blijspel van Harold Brooke en Kay Banner- man in de vertaling van Ans Koppen en regie van Anton Peters en onder de titel: „Blaffende honden bijten niet" gerust aan de kapstok hangen, want ondanks Johan Kaart, Rens van Dorth, Louis Borel, Bert van der Lin den, Tom van Beek en andere lach- cracks viel er niets te lachen. Het werd een langgerekte avond van de meligste ongein, die maar dertkbaar is. Blaffende honden mogen dan wel niet bijten, dat is braaf maar gieren, lachen, brullen, enz., enz. laten ze je ook niet. Wat een miskleun en dat nog wel aan het begin van het seizoen. Voor goede toneelpret moet men klaar blijkelijk een scherpere neus hebben, dan waarover Tournee Theater de beschikking heeft En dat nou nie mand ze dat van tevoren had gezegd. Je zou zo zeggen, dat het subsidieloze toneel een beter beentje zou voorzet ten. Geen subsidie blijkt dus geen waarborg te zijn. Ev. Grolle Sportevenementen afgelast OSLO Het Noorse Olympische Comité overweegt de inschrijving voor de Olympische Spelen in Mexi co in te trekken. Indien de politieke situatie in Tsjec'hoslowakije niet ver andert. Bovendien hebben de natio nale sportfederaties van zowel Noor wegen als Denemarken in overwe ging gekregen het sportieve contact met de landen van het Warschaupact te verbreken. Ook Zweden heeft deze maatregel reeds genomen. SCHIPHOL Een Tsjechische wa- terpoloploeg moest maandag in Moskou achterblijven, zonder uitzicht op terugkeer in het vaderland. Dit deelde de trainer van het Neder landse waterpoloteam, Rudi van Zeg gelen, op Schiphol mee. nadat hij met de Tsjechische ploeg aan een in ternationaal tomooi in Batumi (Rusland) had deelgenomen. „We hoorden het nieuws woensdag aan de Zwarte Zee", vertelde Rudi van Feg- gelen. „Tsjechische toeristen stonden te huilen van ellende." VOLLEYBAL DEN HAAG De Nederlandse volleybalbond heeft de toernee van de Nederlandse dames- en herenvol- leybalploeg, die van 2 tot en met 7 september drie wedstrijden m Polen zouden spelen, geannuleerd. De te genstanders van zowel de dames (in SALONIKI m Gisteren zijn in Sa- loniki een dertigtal arrestaties ver richt, aldus is uit welingelichte bron vernomen. De arrestanten worden er van beschuldigd leden van een on dermijnende beweging te zijn. Een van de gearresteerden zou So crates Mavromatis zijn, secretaris-ge neraal van de jeugdorganisatie van de Unie van het centrum die verbo den werd na de militaire ïnachts- overneming in april 1967. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Schotse doedelzak spelers en een vervaarlijke hellebaar dier, die de Britse kroonjuwelen in de Tower van Londen pleegt te bewaken, maar hier een stoere Nederlander bleek te zijn, luisterden de Britse mode show op, die Harella's importeur De Rood georganiseerd had op het ms. Dr. F Q. den Hollander tijdens een rond vaart over het IJ en door de Amster damse havens. Een presentatie van de voorjaars mode 1969. die heel gematigd zal wanneer wat we zagen werkelijk de mode voorspelt. Het was goede confectie, zeer sober van lijn en kleur. Veel zachte grijzen, donkerblauw en pasteltinten. Bijzonder mooie jacquard geweven katoen en zui ver wollen stoffen. Veel mantels met een bescheiden swaggerlijn over een soepel aansluitend recht japonnetje. Garneringen van kleine zakklepjes, ge stikte naden en zeer smalle satijnen biesjes. Tailleurs, meestal met een mouwloze japon. De jasjes zijn zowel vrij kort als lang en hebben kleine kragen en revers. Wordt er een blouse by ge dragen, dan heeft die blouse een grote strik bij de hals. Rokjes mei glad achterpand en platte plooien voor. Warschau) als de heren (in Lodz) wa ren: Polen, Rusland en Bulgarije. AMSTERDAM De tafelten- nisdriekamp om het „gouden bat" waaraan de Europees kampioen Sur- bek uit Zuidslavië, zijn landgenoot Korpa en de Nederlander Bert van der Helm zouden deelnemen, is afge last. De beide Zuidslaviërs komen niet naar Nederland. Zaterdag 31 au gustus zou in Amsterdam worden gespeeld, maandag 2 september in Rotterdam en dinsdag 3 september in Deventer. WIELREmEH AMSTERDAM De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft besloten voorlopig geen Nederlandse rennersploegen naar Oost-Europa af te vaardigen. Vooral de ronde van Polen was van groot belang omdat die de afronding van de training van de Olympische wegrenners beteken de. Er werd gezocht naar een oplossing om toch emplooi te zoeken voor de renners. Deelneming aan de Ronde van de Toekomst behoort tot de mo gelijkheden maar deze eindigt op 22 september, terwijl de renners reeds op 21 september in het vliegtuig naar Mexico stappen. ARNHEM De Arnhemse hand balvereniging Swift heeft de Poolse club Slask uit Wroclaw laten weten dat men niet welkom is in Neder land. De Poolse club zou van 5 tot en met 10 september een bezoek bren gen aan Arnhem. WENEN Het nationale voetbal team van Oostenrijk zal op 8 septem ber niet uitkomen tegen Hongarije in Boedapest. Daarvoor in de plaats spelen de Oostenrijkers op 22 sep tember tegen Zwitserland dat eerder de interland tegen Polen annuleerde. WK OP DE BAAN ROME De Nederlander Norbert Koch heeft maandag Cees Stam en de Zwitser Harger in de finale ge bracht bij de wereldkampioenschap pen wielrennen op de baan. Neder land heeft daarmee ten minste een amateurstayer in de finale, maar de Italianen zijn met Camiel, Grassi en Castello veruit in de meerderheid. Ook de Spanjaard Julia is zeker van een plaats in de eindstrijd. Cees Stam moest in de laatste helft van de strijd over 50 km acht aan vallen van de Belg De Vlaminck pa reren. Hij deed dat met succes. Dries Helsloot bracht het niet di rect tot een finaleplaats. Hij krijgt een herkansing, waarin hij achter de Belg Meulemans zal rijden. SPORTTOTO IN HET NAJAAR i DEN HAAG De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk i werk zal de Tweede Kamer waarschijnlijk dit najaar een sport- nota aanbieden. Dit blijkt uit het verslag van de besprekingen die de i Tweede-Kamercommissie voor i C.R.M. op 19 juni met minister Klompé heeft gevoerd. Reeds is een j groot aantal gegevens bijeengebracht, maar de opstelling van de nota is I door personeelstekort vertraagd. Thans is een ambtenaar speciaal met deze taak belast, aldus minister Klompé. Zwemrecord Kaie Hall LOS ANGELES Meteen nieuw Amerikaans record op de 100 meter rugslag is maandag in Los Angeles ook de derde dag van de Ameri kaanse selectiewedstrijden voor dames weer veelbelovend begonnen. Het was de 17-jarige Kaie Hall die in de series tot een tijd van 1.07.1 kwam, 0.1 sec. onder het nationale record, dat reeds in haar bezit was. De Amerikaanse rugslagtroef is met deze tijd overigens nog 0.7 sec. verwijderd van het wereldrecord, dat in handen is van de Zuidafrikaanse Karen Muir. Deze laatste zal echter niet in Mexico aanwezig kunnen zijn, j omdat haar land niet tot de Olym- pische Spelen is toegelaten. Hilversum I. <02 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.30 Stereo: Lichte or kestmuziek met zangsollste. 19.00 Cabaretprogramma. 19.30 Nieuws. 19.35 Reportage we reldkampioenschappen wiel rennen te Rome. 19 <0 va- riëteltenkabinet. 20.40 De Cita del. hoorspel. 21.20 Gevarieerd liedjesprogramma. 21.15 Uit ben Je1 radioverslag van de realiteit. 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal met o.a. repor tage wereldkampioenschappen wielrennen te Rome. NRU: 22.55 Het muziekleven ln Ne derland van voor 1940, muzi kale lezing. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 11. 298 m. KRO: 18.30 Nieuws. 18.48 Actualitei ten. 19.05 van Je buren moet Je 't hebben: licht programma. 20.00 Moderne kamermuziek van Nederlandse componisten (opn.) 20.45 Promenade-orkest en zangsollst- 21.25 De dienst weigeraar. hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Gewijde muziek. 23.00 Klank beeld over Griekenland. 23.30 Stereo: Lichte grammofoon- muzlek. 33 55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VAWVOM* TELEVISIE VANAVOND Nederland I: 18.50 Barend de Beer. STER: 18.56 Reclame NTS: 19 00 Journaal STER 19.03 Reclame. AVRO: 19 06 ln kleur: De Monkees. TV-feull- leton. 19.30 In kleur: De vlie gende non. tv feuilleton. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal. STER: 20.16 Re clame. AVRO: 20.20 AVRO'S Televizier. 20.50 Gala-Show: 20 juni 1960: fllmreportage bokswedstrijd. 2) .45 Bal let-Festival III: Beroemde dansen. ORDE van VRIJ METSELAREN: 22.20 De Gul den Snede. film. NTS: 22.50-22.55 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 De Verrekijker, internati onaal jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 WIJ Europeanen. filmreportage over Duitsland. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. 20.20 NTS: In kleur: Dubbelspion: Kidnappers en waterpokken. TV-film. 21.10 In kleur: Docu mentaire film over de Ameri kaanse verkiezingen 22.00 A- merlkaanse Verkiezingen. 22.15-22.20 Journaal. BELGIë Nederlands progr. kanalen: 2 en 10. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Tienerklanken. 19.30 A- mertkaanse verkiezingen: sa menvattende reportage 19.55 Mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Van de brandkast ln de hangkast. 22 20 Medium: kro niek van kunst en cultuur 22.55 Wereldkampioenschappen wielrennen op de baan te Ro me. 23.40 Nieuws. RADIO MORGEN Hilversum I. 402 m. VARA: 7 00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek (7.30 - 7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muzlek. (8.30-8.35 Voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klas sieke muziek (gr.) 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammofoonmu- ziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Oude koorwerken (gr.) 12.00 Stereo: Praags Radio Symfonie orkest en Radiokinderkoor (gr.) 12.21 Voor het platteland. 12.26 Me dedelingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Promenade orkest en solisten (opn). 13.00 Nieuws. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Stcre- o: Klassieke dansen (gr.) 13.45 Gesproken portret. 14.00 Way Out. voor de jeugd. 15.00 Oude en moderne kamermuziek (opn.) 16.00 Nieuws. 16.02 Ope rette fragmenten, (gr.) 16.45 stereo: VARA's Popshow. 17.20 Katrijn en de Q stralen, hoorspel (herh17.55 S.O.S. berichten. ZEIST Johan Cruyff maakt weer deel uit van de selectiegroep voor het Nederlands elftal, zoals die maandag door bondscoach Georg Kessler is samengesteld. Cruyff kon niet voor de eerste centrale training, op maandag 5 augustus, in aanmer king komen wegens een blessure. Kessler heeft de Nederlandse elf- talgroep, die zich voorbereidt op de eerste wedstrijd in de voorronden van het tomooi om het wereldkampi oenschap op woensdag 4 september in Rotterdam tegen Luxemburg, te ruggebracht van twintig tot veertien spelers. Van de oorspronkelijke kan didaten zijn afgevoerd Mansveld (ADO), Suurbier (Ajax), Wery (Feije- noord). Bouwmeester en Van Gorp (beiden NAC), Bentzon en Klijnjan (beiden Sparta). Alleen Cruyff is toe gevoegd. De volledige groep, die donderdag 29 augustus in Zeist de gehele dag besteedt aan de centrale training, ziet er als volgt uit: Johan Cruyff (Ajax), Theo van Duivenbode (Ajax), Bennie Muller (Ajax), Rob Rensenbrink (DWS), Wim van Hanegem (Feije- noordRinus Israel (Feijenoord), Wim Jansen (Feijenoord), Coen Mou- lijn (Feijenoord). Witse Veenstra (Go Ahead), Henk Wamas (Go Ahead), Nico van Zoghei (Go Ahead), Willy van der Kuylen (PSV), Jan van Be- veren (Sparta) en Hans Eykenbroek (Sparta). Kessler zal nog een voorhoedespe ler en een verdediger aan de groep toevoegen. Na het weekeinde wordt de samenstelling van het Nederlands elftal tegen Luxemburg bekend ge maakt. Kruiswoord-puzzel Horizontaal: 1. aanspreektitel van een koning of keizer, 4. woning van een vorst, 9. meisjesnaam, 10. meer tje, 11. plaats in Gelderl., 12. kle dingstuk, 14. jongensnaam, 15. voer tuig, 16. zoon van Jacob, 17. bekende afkorting, 19. voorwerp om een zeis aan te zetten, 22. deel van een boom, 24. niet dicht opeen staande, 25. knaagdier, 27. spijkeren, 30. vreemde munt (afk.), 32. keyer, 33. dwaas, 35. vet der melk, 37. plaats in Limb, 39. vreemde munt, 40. voorzetsel, 41. keurig, 42. wijze leidsman, 43. uitge- dorste halmen. Verticaal: 1. verouderd woord v. fluweel, 2. meisjesnaam, 3. dunne twijg, 4. vlies. 5. meisjesnaam, 6. vroeger, 7. meisjesnaam, half (Lat), 10. drukte, 13. stapel, 14. grap, 16. liggende, 18. zoon van Jacob, 20. opstootje, 21. maling, 23. weefsel, 26. plaats in Italië, 28. kleefmiddel, 29. troefkaart, 31. gebogen, 34. graafschap in Engeland, 36. vreemde munt, 37. jongensnaam, 38. achting, 40. meisjesnaam. OPLOSSING VORIGE PUZZEL: Horizontaal: 1. kurk - plomp, 2. enige - aria, 3. Lier - eng - Ag, 4. keten - semi, 5. lommer - lijn, 6. enorm - Anna, 7. Let - Emma - ar, 8. iets - etage, 9. er - Etna - ral. Verticaal: 1. kelk - lelie, 2. unie - oneer, 3. riet - mot - te, 4. tcg - rem - rest, 5. peen - Emmen, 6. lans - ram - ta, 7. orgel - naar, 8. Mia - mijn - aga, 9. pagina - rel. Gewoon een blijetrotse Nederlandse moeder bij haar eersteling. Maar Nederland wil daar graag met ver tedering naar meekijken, omdat de moeder de bekende medewerkster van het NTS-joumaal, Eugenie Herlaar is, die hier een kort interview aan haar dochter lijkt af te nemen. Een week geleden schonk zijn het leven aan dit meisje, dat Annemiek-Andrea is genoemd. De foto werd gemaakt in het Pius-ziekenhuis te Harderwijk. 8.50 uur Gala Show met o.m. Leo Fuld en Roger Whittaker. 9.25 uur beroemde gevechten uit deze eeuw. Ned. 2 NTS 8.20 uur Dubbelspion, j 10.00 uur de Amerikaanse Democratische conventie in Chicago. (In verband met ingelaste uitzendingen over Tsjechoslowakije zijn programmawijzigingen mogelijk) Hilversum 1 KRO 8.45 uur Promenade-orkest met licht-klassieke muziek. Hilversum II AFRO 7.40 uur Cees de Lange's varieteiten-kabinet. 8.40 uur hoorspel De Citadel. 9.40 uur Zing met ons mee, populaire liedjes. LONDEN Voor de eerste divisie van de Engelse league is maandag avond de wedstrijd Westham Uni tedBumley gespeeld. De thuisclub won met 50. 178 Freek bleef het raam uit kijken. Inderdaad dokter, exposeert geregeld, enige jaren geleden is er nogal over hai geschreven in de kranten, misschien herinnert u het zi< wel. Zo, zo... De onwilligheid in de wijze van antwoorden, de afket eigenlijk, was de dokter niet ontgaan. Ja, er staat mij i flauw iets van bij... Een artikel met een foto van ee schilderij en één van het meisje zelf... Freek knikte. Zullen wij naar de hokken gaan, voor 4 speelweide met de jonge dieren is het een beetje nat. Heb je nog meer van dergelijke tekeningen? Die j' frouw zal je wel dagelijks bestudeerd hebben. Wij hebben elkaar in geen vijf jaar gezien, dokter, Kerstmis stuurt zij mij altijd een tekening. Merkwaardig! Zij moet een ongelofelijk geheugen hel ben voor gezichten en gestalten of... ieis anders. Kom altijd zelf op die tekeningen voor? Niet altijd, de ene keer wel, de andere niet, dat hai af van de voorstelling. Juist, dat begrijp ik. Kom, we zullen eens beginnen, andere keer zorg je maar dat die tekeningen klaar ligg< die wil ik wel graag eens zien. Freek antwoordde niet, hij dacht aan het onderschi van de jongen met de kapellen, de eerste tekening die Nol< hem had gestuurd. Die liet hij vast niet zien. Gelukkig vi die nog voor de vijf jaar waarover hij had gesproken. hij er nu niet kon afkomen, liet hij er een paar zien, toch niet zoveel zeiden voor een buitenstaander. Bijvi beeld dat blanke kruis in een krans van kerstroos. Hij nx het maar eens op zijn gemak uitzoeken, gelukkig werd er r niet verder naar gevraagd. Dr. De Wiecfc, aandachtig beschouwer ook buiten de roo dierenkooi net als de andere zaterdagmorgens, keek n( scherper dan gewoonlijk naar het fijne geconcentreerde g( zicht van de jongere. Die wonderlijke, bijna naar birnx ziende ogen, of misschien beter gezegd: ogen wier blikk< verdroomden., hoe juist lag dat besloten in de kleine tekfl ning van de jonge kunstenares. Hier was waarschijnlijk hp" punt in Freek Arlsovers leven; tussen dat meisje en he was meer dan een vroegere vriendschap. Een minnebrie had hij de jongen geplaagd. Een minnebrief, ja toch e( minnebrief in streepjes en lijntjes en in begrip. Dr. D Wieck verlangde ernaar, dat meisje eens te ontmoeten, me over haar te weten te komen in elk geval. De zaak Fre^L Arlsovers boeide hem hoe langer hoe meer, maar zijn ge boeidheid begon zich allengs vooral op de mens te concei treren, niet alleen meer op diens omgang met de roofdiere Freek vierde zijn eerste verjaardag in de wagenstad, en de dagen van zijn kindertijd met vader, kon hij zich ni herinneren, dat er ooit zo'n feest van was gemaakt. 's Morgens wekte hem een lange warme tong over zij gezicht, stond de tijgerin Zaza grommelend over hem geb( gen, een tuil bloemen was bevestigd aan de band om ha. hals, waarvan Leksejkow, die lachend om de deur gluurd het koord had gehouden. En meteen was hij er, schudt Freeks handen, zodat deze na afloop van de gelukwei pijnlijk zijn schouders wreef. Zaza scharrelde snuffelen door de wagen; Freek riep haar, streelde het g anzerx dierenhoofd. Terwijl Leksejkow weer was afgetrokken mi de tijgerin en Freek zich aankleedde, glipte Jaapje binne heel vriendschappelijk zonder kloppen. Alsjeblieft, zei hij, en wel gefeliciteerd. Het klonk bijna met verlegenheid; hij duwde Freek pakje in de handen, was al bij de deur voor deze nog touwtje eraf had en wuifde haastig diens dankwoorden t Freek, nog zonder jas en op zijn kousen, stond lichte! verbijsterd in zijn wagen, bij het onopgemaakte bed, i spiritusbrander, die flakkerde onder de trekpot. Een bundi tje Franse gedichten, kennelijk uit Jaapjes eigen schat komstig, oud, in leer gebonden boek, smal, de bladeren sommige plaatsen al licht gelend; het lintje uit de rug de het openvallen bij „La nuit de mai". Freek keek op titelpagina. Souvenir affectueux, had Jaapje da geschreven in zijn klein schrift, dat getuigde van geest humor, en dan de handtekening, vrij klein voor een man precies afgewerkt, maar toch niet na te bootsen met artistiek gekrulde hoofdletters: J. Smit. (Wordt vervolgd 1 26) Kleine Lappie pijnigde zijn hoofd suf om op een idee te komen, maar er kwam er geen. Langzaam liep hij naar de herberg om zich een beetje te wassen en eens een 'hapje te eten. De waardin bracht hem zijn boterhammen met de mededeling dat de waard niet toonbaar meer was en dat hij niet meer in zijn zaa|k durfde verschijnen...Lappie knikte. Hij wist het wel. „Had ik maar geweten WAT er zou gebeuren, toen Jona^l aan dit rare spul begon", mompelde hij, „Het is nu zd moeilijk om alles weer goed te krijgen... ALS het nog goed te krijgen is". Lappie staarde over de straat waai} de pruikebollen veelvuldig te vinden waren. „Eens kijj ken...", dacht hij, „Hoe is het begonnen. Een Chinees..! Hé!'' onderbrak hij zichzelf. „Die Chinees natuurlijk...!^ muziek (gr.) 10.30 Voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Dis cogram: muzikaal wedstrijd- programma. 11.50 Actualitei ten. KRO: 12.00 Gevarieerd programma (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar....). NCRV: Stereo: Radio Filharmonisch orkest en solist (opn.) 14.45 Stereo: Gevarieerd muziekpro gramma (opn.) 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de jeugd. 17.00 Ste reo: Volksmuziek uit de Ara bische en Zuid-Amerikaanse wereld. 17.15 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. 17.50 O- verheldsvoorllchtlng. 18-00 Klassieke en semt-klassieke gewijde muziek. Hilversum III. 240 m en FM kanalen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Lichte vokale muziekjes. 10.00 Nieuws. 10.03 Mengelmu- ze: nieuwe langspeelplaten. 10.30 Ramblers Radio Reprises. NRU: 11.00 Nieuws. 11.03 In tern. nieuws op het gebied van de lichte muziek. (12.00-12.02 Nieuws). AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Radiojour naal. 13.06 Platenp1 )gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Muziekpro gramma met prominente Ne derlandse artiesten. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvitami nen. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Superclean dreammachlne (17.00 Nieuws. 17 02-17.05 Radio journaal). 1001 „Ik heb heerlijk ge dineerd, kolonel", zei agent 009. „De Turkse koffie met likeur smaakte verrukke lijk, en nou nog een dossier óók, wat u niet bevalt. Dat riekt weer naar zo'n echte, j ouderwetse geheime-agen- I tentoer. Wat is er aan de I hand. kolonel?" Kolonel Plimmp haalde een foto uit zijn zak en zei: „Kijk deze persoon goed aan. 009. Dit is smidje Verholen." „Een wilskrachtig, betrouwbaar gezicht", stelde 009 vast. „Uiterst betrouwbaar", ver- I volgde de kolonel. „Hij drijft een drukbeklante smederij in Rijkhuyzen, hier vlak bij. Hij staat be kend als een prima vakman. Hou hem eens een tijdje in de gaten, wil je?" ..Sinds wanneer is de dorpssmid van Rijkhuyzen zó belangrijk, dat hij gescha duwd moet worden door de beste geheime agent van de Bijzonder Geheime Dienst?" vroeg 009 verbaasd. „Sinds het moment, dat Kille Klansky hem op de korrel heeft genomen", antwoordde kolonel Plimmp droogjes. „Kille Klansky.En in gedachten zag hij de wrede gelaatstrekken van deze mee dogenloze spion al voor zich. „Er kwam vanmorgen bericht binnen uit Nicolagonië", vervolgde de kolonel. „Een van onze geheime agenten aldaar had er de naam van smidje Verholen gehoord. Hij meldde me ook, dat Kille Klansky onderweg was naar ons land, vermoedelijk naar Rijkhuyzen. En om- Hllvertnm II. 298. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klassieke grammofoonmuzlek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Populair klassieke muziek, (er.) TROS: 8.00 Nieuws. 8.11 Op sleeptros voor automobi listen. 9.15 Stereo: Amuse mentsmuziek (gr.) 9.45 Voor de kleuters. 10.00 Moderne kamer- TELEVISIE MORGEV Nederland L NRS: 13.00 - 11.30 Amerikaanse verkiezin gen. VARA: 17.00 - 17J5 Plpo de Clown (herh.). dat twee plus twee nog altijd vier is, dacht ik zo.„Het is me helem duidelijk, kolonel", zei 009. En intussen zat smidje Verholen rustig thuis voor de haard, geniete van een spannend boek Van Nicolagonië wist hij weinig, van Kille Klans had hij nog nooit gehoord, en van de zonderlinge verrichtingen van de B.G begreep hij heleméél geen steek. FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 6