t f Bouw van 82 woningei plan Alphen-Noord in VLEETf Raad Koudekerk s leerlingenvergoeding prak over MEAB's - door het I.M.O. erkende - MIDDENSTANDSCURSUSSEN Aanleg sportvelden in Alphen a. d. Rijn B. en W. boos op schoolbestuur Ds. Verweij gaat weg uit Alphen Hazerswoude doorsneden door twee rijkswegen Jongetje gedood door klap pomp Haring weg door overbevissing? CHR. GEM. KOOR „HALLELUJAH" In studie: Mattheus Passion van J. S. Bach Nieuwe leden hartelijk welkom Sportvereniging Nieuwkoop gaat het financieel goed OTT KATWIJK AAN ZEE beginnen de volgende week WIE ZEKER ZIJN WIL VAN SUCCES, DIE NEME BIJ DE „M.E.A.B." LES Baby met wage en al de sloot in Moeder redt kind uit sloot rjf( Daggeld: nu r 2lA procent Visserijnieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 AUGUSTL KOUDEKERK De voltallige raad kwam gisteravond bijeen onder leiding van de nieuwe burgemeester, de heer C. M. van der Linden. In een korte toespraak wees hij er op, dat „wij hier in Koudekerk in vrijheid kunnen vergaderen". Hij hoopte, dat dit ook zeer spoedig weer hi Tsjechoslowakije mogelijk zal zijn, en dat het recht zal zegevieren. Voortaan zullen de ingekomen stukken schriftelijk aan de raadsle den worden toegestuurd en op wens van een raadslid eventueel worden besproken in de openbare zitting. Een ingekomen stuk werd uitvoerig behandeld. Dit betrof de verhoging van de vergoeding per leerling van f 2,50 naar f 5,- ten bate van de ad ministratiekosten. Voor 1 januari 1968 was deze reeds goedgekeurd op f 5,-; men heeft ook hetzelfde bedrag gegeven voor 1967. Nu is er van het dagelijks bestuur van de Chr. school een beroep bij G.S. ingediend om voor 1966 ook het bedrag van f 5,- per leerling te ver krijgen. Het college was enigzins ontstemd over de gang van zaken, vooral nu het schoolbestuur in be roep is gegaan bij G.S. Dit lokte vra gen uit van raadsleden. Volgens wethouder Van Vegten fCJï.) was men indertijd met het achoolbestuur overeengekomen een bedrag van f 5,- met ingang van 1967. Men ging volgens hem hiermee ak koord. Maar er is niet gesproken over 1966 aldus de heer Van Vegten. Op verzoek van de voorzitter ging de raad, zij het onder enig misnoe gen, toch akkoord met de subsidie van f 5,- per leerling over 1966. De heer Q. Waverijn, burgemeester van Maarssen, heeft het gemeentebe stuur van Koudekerk uitgenodigd op Aankoop weiland ALPHEN Onderhandelingen van het gemeentebestuur met de heer J. Nell, alhier, hebben geleid tot over eenstemming omtrent de aankoop van enige percelen weiland en water, ter grootte van ongeveer 5.81.45 ha, in de polder Oudshoorn. Dit voor een koopsom van f 145.362,50 in totaal. De eigendom van deze percelen is voor de gemeente van bijzonder belang in het kader van de in uitvoering zijnde werken in plan-Noord en de verdere realisering van dit plan. Aan de raad wordt dan ook voorgesteld tot deze aankoop te besluiten. 'ALPHEN Ds. W. Verweij, pre dikant van de Hervormde Gemeente Alphen aan den Rijn, die eerder voor diverse beroepen heeft bedankt, heeft nu het beroep door de Hervormde Gemeente van Krimpen a. d. IJssel op hem uitgebracht, aangenomen. Ds. Verweij was speciaal werkzaam in wijk West Burgemeestersauto ALPHEN Voor rekening van de gemeente zal een personenauto wor den aangekocht, te gebruiken door de burgemeester (ook in Leiderdorp had mr. Gallas een gemeente-auto). De keus is gevallen op het type Peugeot 404, waarvan de aanschaffingskosten, met inbegrip van die voor enkele ac cessoires, worden geraamd op f 11.000. Agenda gemeenteraad ALPHEN In de vrijdagavond te hou den raadsvergadering komen onder meer de volgende voorstellen ln behandeling: bouw sporthal aan de Beatrixlaan; bouw 82 eengezinswoningen en 15 garages ln het bestemmingsplan Noord; wijziging krediet en onderhandse opdracht voor de bouw van 150 woningwet 1 etagewonin gen) en 35 garages; uitbreiding Ooster begraafplaats algemeen met een R.K. ge deelte; aankoop van de heer A J Marlot van een strook grond achter het pand Jullanastraat 13: verhuur pand Hofzlcht- straa 2a en een gedeelte van het pand Raadhuisstraat 118 aan de afdeling Alphen aan den Rijn van het Roode Kruis; voor- bereldlngsbeslult terzake van een be stemmingsplan; Intrekken raadsbesluit van 28 maart 1965 tot verkoop van een perceel industrieterrein aan Neblm N.V. te 's-Gravenhage: aankoop enkele perce len grond en water ln de polder Ouds hoorn van de heer J Nelll; aankoop ge deelte Kromme Aarweg alsmede avernc- mlng van het beheer en onderhoud van dat weggedeelte en van een daaraan aan sluitend gedeelte tot de Westkannalweg; pachtontblndlngsovereenkoms met de heer H J Luljben, betreffende een ten zuidwesten van de Jacob van Damstraat te Aarlanderveen gelegen perceel wel land; verkoop bouwgrond ln Alphen- Noord aan de heer R W van der Vaart; benoeming lid van de commissie school- artsendlens ln de vacature ontstaan door de pensionering van de heer Z Bruins Slot: voorgesteld wordt burgemeester R M Gallas; benoemen leden en plaatsver vangende leden van het algemeen bestuur van de stlcnttng Oud-AIphen en Omge ving. Taakverdeling van B. en W. ALPHEN De leden van het col lege van burgemeester en wethou ders hebben tot de volgende taakver deling besloten: a. stadsontwikkeling, ruimtelijke ordening, personeelsza ken en woonruimte-aangelegenheden: de burgemeester; b. Grondbedrijf en financiën: wethouder J. van den Berg; c. Onderwijsaangelegenheden, sociale en culturele zaken: wethou der A. J. Dekker; d. Openbare wer ken: wethouder C. M. Deerenberg; e. water- en lichtbedrijven, sport re creatie- en jeugdzaken: wethouder J. C. Duin. De volgorde waarin de wet houders in voorkomende gevallen de burgemeester zullen vervangen is als volgt vastgesteld: 1. wethouder Dek ker, 2. wethouder Deerenberg, 3. wethouder Duin, 4. wethouder Van den Berg. ALPHEN Ten behoeve van de realisering van het komplan voor het gedeelte „Kerkstraat" dient de gemeente de beschikking te krijgen over grond achter de percelen aan de Julianastraat, waarop het langs het kanaal om Alphen geprojecteer de wandelpad kan worden aange legd. Onderhandelingen met de heer A. J. Markx, alhier, hebben geleid tot overeenstemming over de aan koop van een strook grond ter groot te van ongeveer 80 m2, voor de prijs van f 6 per m2. vrijdag 13 september een bezoek aan Maarssen te brengen. De heren M. J. Bezuijen, A. van der Ent, P. van Hemert, D. Koeman en de heer C. J. van der Vis werden benoemd tot leden van de woonruim te-adviescommissie. De voorzitter, wiens benoeming tot ambtenaar van de burgelij ke stand aan de orde kwam, gaf de raad te kennen, in verband met het „inwer ken" liefst nog niet tot het voltrekken van huwelijken over te gaan. Sportvelden De tennisvereniging „Artesia" heeft de goedkeuring van de raad om tegen een huursom van f 1750,- per jaar, weer drie jaar op dezelfde voorwaar den de tennissport op de banen te beoefenen en op zondagen in compe titieverband wedstrijden te spelen. Een krediet voor uitbreiding van het gemeentelijk sportpark ging vrij vlot onder de hamer door. lEr moet een oplossing worden ge zocht voor de voetbalvereniging „Koudekerk". De kans is groot, dat in oktober of november met de aanleg van een half verhard veld kan worden be gonnen. De raad besloot het gevraag de krediet van f 250.000,- ten behoeve van de aanleg van het tweede veld goed te keuren. Ook werd een krediet vastgesteld ten behoeve van de reconstructie van de Hondsdijk (f 1.655.000,-). Bij de firma Van Aalst komt een dubbel wegdek. De beplanting aan de Rijn blijft bestaan; alleen aan de wegkant gaat de beplanting voorlopig verdwij nen totdat de weg geheel klaar is. Derde druk Vademecum verschenen HAZERSWOUDE Verschenen is de derde druk van het Vade mecum van de gemeente Hazers woude. De uitgave hiervan werd verzorgd door het gemeentebestuur in samenwerking met uitgeverij Ribberink in ZoetermeeE Het Vade mecum bevat, evenals de twee vorige drukken, een schat van ge gevens ten behoeve van de in Ha zerswoude gevestigde personen en voor hen, die zich in de nieuwe woonwijken zullen vestigen. In de inleiding onder de kop „Hazerswoude in vogelvlucht, een gemeente in ontwikkeling", wordt onder meer aandacht besteed aan de historie van het dorp. Tevens wordt onder de aandacht gebracht, dat de buurtschap 't Zwaantje in de toekomst zal opgaan in het be- De Treffers zoeken naar speelruimte ROELOFARENDSVEEN Vrij dagavond om 8 uur komt de tafel tennisvereniging De Treffers voor het houden van de algemene jaar vergadering in café Heemskerk bij een. De jaarverslagen van penning meester en secretaris zijn de leden toegezonden. Hierin wordt een over zicht gegeven van de activiteiten van het afgelopen jaar, alsmede de pro blemen, waarvoor de vereniging zich gesteld ziet. Het grote probleem is wel het niet ter beschikking hebben van de nood zakelijke (geschikte) speelruimte voor de spelers(sters) van de tafeltennis vereniging. Uiteraard drukt dit ook zijn stempel op de prestaties van de leden. Immers hierdoor is een bewus te en doelmatige training praktisch niet mogelijk. Het ziet er naar uit, dat de enige oplossing wordt de rea lisering van een eigen tafeltennis- zaal. Een ruime financiële medewer king van buiten de vereniging zal dan onontbeerlijk zijn. Er is een nadelig saldo van f 96,98. Twee kleuterscholen in één week tijcis NIEUW-VENNEP Nieuw-Ven- nep heeft een tweede rooms-katho lieke kleuterschool. Het is tevens de tweede kleuterschool die in een week tijds in Nieuw-Vennep werd geopend. Wethouder van onderwijs A. van der Zwaard kwam op ver zoek van de Stichting Rooms-katho- liek Onderwijs Haarlemmermeer- Zuid de nieuwe r.k. kleuterschool aan de Joh. Bogaardstraat officieel openen. De wethouder nam plaats in een skelter met aanhangwagen en reed het gevaarte naar de deur van de school. Een kleuter, die als „passa gier" mocht mee rijden, overhan digde de wethouder de sleutel. Burgerlijke stond van Alkemade ALKEMADE GEBOREN: Pe- trus M zn van J Huigsloot en A P J van der Gaag; Yvonne P C dr van L C J van Ruiten en A C Schoo; Peter J zn van P Hyzelen- doorn en I E Kwestro; Felicio H M zn van Th Th van Klink en F J van der Borgt; Marco H M zn van J P Spruit en M E M Ballering; Martinus L zn van M H van Es en A M Berg. ONDERTROUWD: J W M de Jong en Th E M van der Meer; C G M Stegers en J J van der Meer; R van Berkel en M J van Ruiten; N C van Abswoude en K S M Eist- geest: W H Hoogenboom en J W Hogetoorn; GAM Caspers en B C M van der Meer; G H Verhoef en B P A Tjeenk Willink. GEHUWD: D J L de Jong en C M van Kampen. OVERLEDEN: de Rijk 83 jaar. stemmingsplan Rhynenburch. De buurtschap de Groenendijk zal waarschijnlijk wel blijven bestaan, aldus de inleiders. Ook wordt gemeld, dat binnen niet al te lange tijd Hazerswoude zal worden doorsneden door twee rijkswegen die van Brieneroordbrug in Rotterdam in noordelijke richting en die van Bodegraven in weste lijke richting. Hierdoor ïal de ge meente nog gunstiger in de randstad Holland komen te liggen. NADEEL De Hazerswouders treffen in het Vademecum een vrij uitgebreid overzicht van plaatselijke instellin gen en verenigingen. Overigens blijkt ook bij deze derde druk weer, dat de secretarissen van sommige verenigingen verzuimd hebben ge gevens over hun activiteiten te ver melden aan het gemeentebestuur. Nadeel is uiteraard ook de grote voorbereidingstijd, die een uitgave als deze vergt. Zodoende bestaat de mogelijkheid, dat sommige feiten die worden opgesomd, inmiddels al weer zijn achterhaald. Maar alles bij elkaar biedt dit Vademecum de Hazerswouders een schat aan ge gevens, meer zelfs dan in de vorige twee drukken. KATWIJK AAN ZEE Gister middag om half twee heeft de zeven jarige Jacob Ouwehand, Boerslaan 88, enige klappen gekregen van een drainagepomp. De jongen was op slag dood. Het ongeluk gebeurde op een af gelegen terrein, waar in verband met de reconstructie van de pro- vincialeweg een drainagepomp was opgesteld. Een aantal jongens is spelender wijs in de buurt van deze pomp ge komen. Men neemt aan, dat Jacob Ouwehand zich er te dicht bij heeft gewaagd met a'ls gevolg, dat hij door de pomp werd gegrepen. Duizend gulden aan prijzen voor puzzel Katwijk KATWIJK AAN ZEE Dui zend gulden aan prijzen is beschik baar voor de puzzelrit, die de auto- en motorclub Voorschoten zaterdag a.s. op verzoek van de VW in Kat wijk houdt. Er is tenminste één prijs per drie deelnemers. Er wordt gereden in een sport- klasse (voor geroutineerde puzze laars) en een toerklasse (voor be ginners). Start om 13.30 uur bij de tennis banen, Sportlaan. Inlichtingen tel.: 01717—4485 en 01761—5405. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Woens dag: hoog water 5.45 en 18.08 uur; laag water 1.49 en 14.01 uur. IJMUIDEN In sommige delen van de zuidelijke Noordzee is de ha ring nagenoeg helemaal verdwenen. Het rijksinstituut voor visserijonder- zoek acht de krachtige bevissing door de Noorse vloot een belangrijke oor zaak van de achteruitgang van de haringstand. De Noorse vissers van gen enorme hoeveelheden haring voor de vismeelfabricage. Ook visserij biologen uit andere landen maken zich zorgen over deze ontwikkeling. In oktober komen zij bijeen op een vergadering van de in ternationale raad voor het onderzoek van de zee in Kopenhagen. Vermoe delijk zullen zij aanbevelingen doen voor inkrimping van de vloot in ver schillende Noordzeelanden. De Nederlandse vissersvloot heeft de afgelopen maanden ten zuiden en westen van Ierland en ten westen van de Hebriden moeten vissen om nog tot een lonende vangst te komen. WARMOND De postdulvenhouders- vereniglng ..Warmond" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Roosendaal. Af stand 73 km. concours waren 219 duiven. De duiven werden gelost om 8.15 uur, met N O-wind. Aankomst eerste prijs- dulf 9.33.47 uur, laatste prijsduif 9.47.00 uur. De uitslag was: A v d Drift 1, A J van Rultenburg 2, 4 en 10. J de Vroo- men 3. J den Dunne 5, A J Oostdam 6 en 7, Mol v d Zuiden 8 en J Cols 9. te Katwijk aan Zee, heeft zijn repetities hervat. Iedere woensdagavond om 8 u. in de achterzaal v. d. kapel OUDE WETERING Vanavond wordt in de kantine van S.V.O.W. een algemene ledenvergadering gehou den, om 8 uur. Als bestuurslid zijn aftredend de heren J. Muys en C. Brummelkamp. Eerstgenoemde is herkiesbaar, de heer Brummelkamp niet TER AAR Onze plaatsgenoot L. A. Egberts Jz heeft met goed ge volg het theoretisch en praktisch examen afgelegd voor het diploma „Erkend bloemsierkunstenaar". In vijf jaar tijds dit diploma te behalen is een goede prestatie. NIEUWKOOP In de kantine van de sportvereniging Nieuwkoop werd gisteravond de algemene ver gadering gehouden, die onder lei ding stond van voorzitter A. Vijf huizen. In zijn openingswoord schet ste de heer Vijfhuizen de ontwikke ling van de vereniging, zoals deze de laatste jaren tot stand is ge komen. Een enorme toeloop van jeugd is één van de feiten, waarvoor de aan dacht van het bestuur in bijzondere mate wordt gevraagd en het opvan gen van al deze jongens is een zaak van het grootste belang. Op de vraag of de vereniging op dit moment niet te hoog grijpt, ant woordde de voorzitter, dat de voor waarden voor succes geschapen zijn, maar dat voor dat succes moet wor den geknokt. Uit het verslag van penningmees ter C. Eijs bleek dat het de vereni ging financieel bijzonder goed gaat. Het financieel bezit van de ver eniging was per 1 juli bijna f 12.000, waarvan ruim f 11.000 is gestort in het nieuwbouwfonds voor kantine en kleedgelegenheden op de nieu we terreinen. Het voordelig saldo bedraagt het afgelopen jaar f 4788,16 Onjuistheid Vervolgens bracht de heer Wolthers verslag uit namens HAZERSWOUDE Donderdag avond om kwart voor acht spreekt in de bovenzaal van zuivelbedrijf Kroon, Dorpsstraat, evangelist Dik- kes over „Genadeklokken luiden". HAZERSWOUDE Zaterdag is mejuffrouw H. Loomans vijfentwin tig jaar verbonden aan de R.K. la gere school te Hazerswoude-dorp. Om negen uur 's morgens wordt de eucharistie gevierd in de Engelbe waarders-Kerk. Van half elf tot twaalf uur recipieert mejuffrouw Loomans in het verenigingsgebouw aan het Raadhuisplein. ROELOFARENDSVEEN Woens dagavond om acht uur vergadert de sportvereniging DOSR in de kantine op het sportpark. Er is een voorstel de contributie te verhogen. (Examen 1969) IN Inlichtingen en inschrijvingen Morgenavond, woensdag 28 augustus, van 79 uur, in het leslokaal bij de Fa. van Ryn, Princestraat 27, Katwijk aan Zee, telefoon 3819, waar u zich ook kunt opgeven voor de cursussen; DUITS EN ENGELS voor beginners en gevorderden. Reeds vele duizenden malen ls onomstotelijk bewezen: Vraag genist vrtjbUjvend Inlichtingen bö de „MEAB", o.l.v. M. v. d. HORST. HERENGRACHT 4, LEIDEN. Tel. 30660-34784 TER AAR Door een bromfieh aangereden is een baby met kinder wagen en al van de hoge walle- kant vlakbij de sluLs Aardamse- weg in een sloot terecht gekomen. De vader, de heer D. Heijns, ginj onmiddellijk te water en redde dt baby die geen nadelige gevolgen vi het hardhandige bad heeft ond< vonden. Het ongeluk gebeurde toen hi echtpaar Heijns in de avond vi familiebezoek naar huis terugkeert met de baby in de kinderwagen.. Net toen ze de Aardamseweg wilde oversteken om op het voetpad te ko men, werden ze aangereden doo een jeugdige bromfietser uit Aarlan derveen. De moeder liep lichte ver wondingen op. RIJNSBURG Donderdagavon om 8 uur hoopt evangelist Frins« uit Amsterdam een bijbelbesprekin te houden in de bovenzaal achtc woonhuis Katwijkerweg 15. ALPHEN Het architectenbureau E. F. Groosman N.V. te Rotter dam, heeft een plan ontworpen voor de bouw van 82 eengezins-woning- wetwoningen en 15 vrystaande garages in het bestemmingsplan Noord. De te bouwen woningen omvatten beneden een woonkamer met een oppervlakte van 27,94 m2 en op de verdieping drie slaapkamers van 8,29, 12,26 en 13,58 m2. De van een dakkapel voorziene zolder zal met een vaste trap bereikbaar zijn. Het plan voorziet, behalve in de outilla ge, die by dit in de woningwetsector te bouwen woningtype gebruike lijk is, in individuele centrale verwarming (waarvan de ketel op de zolder is geprojecteerd) en in een centraal-antennesysteem voor radia en televisie, ten behoeve waarvan op een centrale plaats in de achtertui nen slechts één antenne behoeft te worden geplaatst. Muijs en De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf NV, eveneens te Rotterdam, in nauw overleg waar. mee het plan is opgesteld, heeft zich bereid verklaard de bouw van het complex op zich te nemen voor f 2.850.000. Bijkomende kosten bren gen het totaalbedrag op f 3-627.450. De huurprijs van de garages komt op f 33 per maand, die van de woningen op f 171 per maand, met inbegrip van de vaste lasten van de centrale verwarming: Laatstge noemd bedrag zal nog worden ver hoogd met een vergoeding wegens het onderhoud van de gemeenschap jeugdcommissie. Hij vroeg vooral meer medewerkers voor deze com missie en deelde mee, dat het ko mende seizoen met niet minder dan 11 elftallen aan de competitie zal worden deelgenomen. De bestuursverkiezing wordt naar een in de wintermaanden te houden ledenvergadering verschoven, omdat in de kandidaatstelling een onjuist heid was geslopen. Uitbreiding van het bestuur, dat zeven leden telt, zal beslist nodig zijn. Bij de rondvraag werd de nadruk gelegd op goede begeleiding van de lagere elftallen. Ook zal een nieuw trainingsschema worden opgesteld in verband met de noodzaak nu ook het speelveld hiervoor te gebruiken, zolang nog geen verlichting op het ijsbaanterrein is aangebracht. Burgerlijke stand van Voorhout VOORHOUT Geboren: Carolina M C, d v C v d Ploeg en M P C v d Peet; Maria Th d v M G van Gent en C W Janson. Ondertrouwd: Matthijs J J J van der Linden en Maria C E de Winter; Leonardus Th van Santen en Corne lia H J van der Luijt; Egon Otten en Margaretha M H Th Warmenhoven; Leonardus F P M van der Klugt en Suzanna J M van Dijk; Cornelis R L Noordermeer en Wijnanda M A van Gerven; Johannes P W Zuidhoek en Maria W W Meijer. Castelium protesteert bij vollevbalbond ALPHEN Nog voor het begin van de volleybalcompetitie heeft de volleybalvereniging Castelium, met name het bestuur, zich voor grote moeilijkheden geplaatst ge zien. Het bestuur van de afdeling Leiden heeft nl. zonder de des be treffende verenigingen hierin te kennen beslist, dat alle teams in de eerste klasse hun thuiswedstrij den moeten spelen in de Leidse sporthal. Het spreekt voor zich dat de Alphenaren, die met niet minder dan vier teams, twee dames- en twee herenteams, in deze klasse vertegenwoordigd zijn, hierdoor grote moeilijkheden zullen onder vinden; 1 Voor jeugdige en nog stu derende leden is de wekelijkse reis naar Leiden te kostbaar en vooral te tijdrovend: 2 Het stimulerend effect, uitgaande van de thuiswed strijden in het gemeenschapsver band ontbreken nu volkomen; 3 De volleybalsport in een plaats als Alphen met 30.000 inwoners wordt nu volkomen onaantrekkelijk; 4 Castelium beschikt over een uit stekende zaal, waarin zelfs hoofd en overgangswedstrijden kunnen worden gespeeld. Al deze consequenties zyn het gevolg van een maatregel van het afdelingsbestuur die. zoals de toe lichting duidelijk moest maken, ge nomen is om organisatorische re denen. Castelium heeft nu een pro test ingediend bij het districtsbe- stuur, en hoopt dat deze maatregel nog ongedaan gemaakt kan worden. pelijke tuinen en voor glasverzeke ring. Met inbegrip daarvan zal naar raming f 175 per maand aan de toekomstige bewoners in rekening moeten worden gebracht. De kosten van het gasverbruik voor de individuele centrale verwar ming moeten de bewoners recht streeks betalen. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor Ruitersportvereniging in Warmond WARMOND Reeds een aantal jaren wordt nabij de boerderij van de heer Timmer bij de Tol de ruitersport, bedreven. Nu heeft een comité een vergadering bijeenge roepen om te komen tot de oprich ting van een ruitersportvereniging. Het bestuur werd voorlopig sa mengesteld: voorzitter de heer A. v. d. Wagt, Willem Warnaarlaan 6. Sassenheim, secretaris de heer A. M. A. Eggen. Sweilandstraat 30, Warmond, penningmeester de heer M. A. C. Zwaan, Laan van Rijcke- voorsel 26, Lisse. De instructie zal worden gegeven door de heer G. Schölvink, geassisteerd door mej. M. de Munnik. De technische ad viezen zullen komen van de heer L. J. A. van Leeuwen. Als vorm en naam werden geko zen: Stichting „Stal De Leede". het voor de uitvoering van het plaj nodige bedrag beschikbaar te stelle! waarbij de tweede overweging he) kardinale punt is: het aanvrage; en aanvaarden van voorschotten e bijdragen uit 's rijks kas. Daar za dus in eerste instantie gunstig moeten worden beschikt. ALPHEN Mevrouw De Knechf^ wonende aan de Landlustweg, heefr gistermiddag haar eenjarig dochter A tje Gonnie uit het water geredL^ Het kind speelde achter het ouderi lijk huis in een door gaas omgeveil veldje. Haar driejarig zusje liet hej hek openstaan. Gonnie glipte door en raakte in de Lagewaï sewetering. Al vrij snel werd het kind mist. Mevrouw De Knecht j_ zoeken en zag haar kind in sloot liggen. Ze wist het op de kan! te krijgen. Hoewel Gonnie nogal wat water had binnengekregen] zal zij hiervan geen nadelige gei vólgen óndervinden. this AMSTEDAM Heden werd hi, tarief van daggeld (call money) veifc laagd van drie tot 2% pet. zulks wa gens een lichte verruiming van dj geldmarkt als gevolg van rijksbeta lingen. Hiermee is het tarief weer b land op het niveau van 21 augustu waarin op 23 augustus veranderinj kwam, toen het tot drie pet werd hoogd. KATWIJK In hotel Rlche werd weer een visserij brldge-drive gehouden. Er werd gespeeld ln 7 groepen van 8 paren. De prljswlnnars; A: 1 mevrouw Boetalje- ten Donkelaar, 's-Gravenhage 80 punten; 2 Beekman-Samuek de Utelds, 's-Gra- venhage 67 punten; 3 Paullssen-Borst. 's-Gravenhage 66 punten. B; 1 echtpaar Hoogstraten. Leldschen- dam 88 punten: 2 echtpaar Clootz, Rot terdam 67 punten: 3 echtpaar Den Hoed, Katwijk 66 punten. C; 1 Neuteboom-De Ridder 's-Graven hage 71 punten; 2 Van Ingen-partner, Lei den 70 punten; 3 mr. Kuijt-Meester, Lel den 69 punten. D: 1 echtpaar C den Duik. Katwijk 83 punten; 2 Mui-De Leur, 's-Gravenhage 73 punten; 3 Vreeburg-Bregstraten, Katwijk 66 punten. E: 1 Mik-van Loenen, Katwijk 73 punten; 2 echtpaar Spengler, 's-Gravenhage 72 punten; 3 mevr. De Bruyn-v d Valk, Kat wijk 71 punten. F: 1 Relner-Elkenaar, 's-Gravenhage 81 punten; 2 V d Vechte-Van Oordt, Alphen aan de Rijn 72 punten; 3 V d Werf-Slmons, 's-Gravenhage 68* punten. G: 1 De Bruyn-Wamsteekpr, Katwijk 79 punten; 2 Kooymans-Hemmers, Leiden 76 punten; 3 V d Berg-Sterk, 's-Graven hage 74 punten. Voorzitter B de Bruyn van bridgeclub De Brug reikte de prijzen uit. ALPHEN De Sliedrechtee firma Mostert en De Winter Groenvoorzie ning N.V. is begonnen met de aanleg van het nieuwe sportveldencomplex aan de Kennedylaan in Alphen-Noord. Het complex, dat 18 ha. groot is, omvat 12 ha. sportvelden. Eind volgend jaar hoopt men de sportvelden ge reed te hebben. Er komen elf velden en twee halverharde oefenvelden. De parkeerplaats biedt ruimte voor 200 auto's. IJMUIDEN De haringvisserij ter hoogte van 57 NB kende weer een opleving. Sommige treilers bereikten een dagvangst van 100 kantjes. De spanvissers die het in de buurt van 54 NB probeerden, hadden aanmerkelijk minder succes. Zij moesten ln de meeste gevallen tevreden zijn met jes. In de Ierse Zee zijn nog maar dagtotalen van nauwelijks vijf kant weinig Nederlandse schepen te vin den. Het allergrootste gedeelte heeft zich naar de Noordzee gespoed om achter de kuitzieke haring aan te gaan. Ook in de Noord is het aantal va derlandse eenheden gering. Hier haal de men door de bank genomen trek ken van 70 manden hocps, waarbij de kleine zwarte koolvis duidelijk de overhand had. De loggers en kotters bij de route boeien noteerden gemiddelde trekken van veertig kilo tong en een paar manden andere vis. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 68 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 8280 kisten vis, waarvan 240 kisten schelvis, 920 kisten wijting, 60 kisten gul en kabeljauw, 1090 kisten kleine gul, 1300 kisten koolvis, 390 kisten haring, 60kisten makreel, 2420 kisten schol, 45 kisten tarbot, 445 kisten diversen, 530 stuks stijve kabel jauw en 35.000 kilo tong. Verder wa ren er 530 kleine kisten wijting, 1650 kleine kisten haring en 720 kleine kisten makreel. Schelvis Bij de schelvis haalde de grootste soort met f 65 weer de top. De groot middel deed het met een hoogste bod van f 57 ook niet kwaad. De braadschelvis was na een inzet van f36 op de laatste afslag voor f21 te koop en dat was voor de aanvoerders een tegenvaller. De gul liet zich weer niet in een hoek drukken. Voor de grootste soort moest op de eerste ron de zestig gulden worden betaald. De kleine gul hield de kattencentrale met een notering van f 40 tot f 28 gemak kelijk uit de buurt. Schol De schol bleef met een koers van bij voorbeeld f 53 tot f 45 redelijk overeind. Helaas liet de kleinst< p. soort het met een notering van f 35 td f 15 voor de zoveelste maal afweterstl De haring moest terrein prijsgeve* Op de eerste ronde werd niet meqio.* uitgegeven dan f 24. uej Later zakte deze notering nog twC gulden. De makreel deed het met een nol ring van f 18 tot f 13 nog slechter, kabeljauw hield het prijsbeen behoc lijk stijf. De grootste soort was op eerste afslag onder de f 140 niet koop. Wijting De wijting bereikte een gemiddeldeel van f 25. Ook in dit geval viel er voost de kattencentrale niets te verdieneiat De kleine rode poon ging met eqsrr mooie top van veertig gulden strijkei De tarbot was wat goedkoper. Op <^Di eerste ronde viel het met een top f 6,60 nog mee maar later verflauwdeel de interesse. De koers zakte teftu minste een daalder. ef Vandaag aan de markt Vandaag meldden zich aan de muider markt onder meer de KW ld D Deo Volente met 250 kisten en - ep; stuks stijve kabeljauw, de KW 21 en Marlena met 385 kisten en 50 stul hi stijve kabeljauw, de KW 33 Limanc us met 210 kisten en 115 stuks stijv er kabeljauw, de KW 193, Vrouw Prun eb met 120 kisten, de KW 161 Gijsbe rei Bastiaan met 155 kisten, de KW li gf Pieter Jacob met 322 kisten, de KI 202 Maria met 350 kisten, de KW l j. Dirk Maria' met 123 kisten, de KW en Elisabet Christina met 464 kisten e 1515 kleine kisten diversen, de IJM S Egmont met 250 kisten en 75 klein 0, kisten diversen, de VL 153 Liesje e ov. Rutger met 400 kisten en 342 klein er kisten diversen, de VL 110 Michi Jan met 145 kisten en 320 klein kisten diversen en de SCH 117 Ondej e(: neming 2 met 170 kisten en 80 klein kisten diversen. In Scheveningen 'u' In Scheveningen werden aang voerd 10 kleine kisten schelvis, 30 ...i;ve ij kisten wijting, 70 kleine kisten wi ting, 350 kisten gul en kabeljauw, 5 kleine kisten haring, 30 kisten ml t kreel, 350 kisten schol, 150 kisten di^ versen en 2700 kilo tong. rei

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4