voor Rusland Europa een gevaar Chefarine „4" doet wonderen bij pijn of griep! PÜZZEIHOEK Klaverblad Oudenrijn (medio november klaar Muzi ek geschiedenis honderd jaar Beeldontvangst bij Arnhem beter Okker als achtste geplaatst in Forest Hills WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 Eerste boek van Robert McNamara Overpeinzingen uit ambtsperiode rswm WASHINGTON „Ik wil mij niet de luxe veroorloven om strijd punten en gebeurtenissen die al voorbij zijn nog eens te gaan beoordelen." De vroegere minister van defensie van de VS, Robert McNamara, begint met deze belangwekkende opmerking zijn eerste boek, waarin hij een uiteenzetting geeft van de principes en filosofie waarmee hij het Pentagon heeft geleid. ..The essence of security reflec tions in office"., (Het wezen van vei ligheid - overpeinzingen uit mijn ambtsperiode), is een zeer onpersoon- Advertentie) Vier middelen in één tablet - waaronder het betrouwbare maagmiddel Chefarox - helpen snel en... doen wonderen De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. lijk verslag van de dingen die McNa mara in de acht jaar dat hij leider was van het ministerie van defensie, heeft trachten te bereiken. Afgelopen februari trad hij af om president van de Wereldbank te worden. Over Vietnam wordt slechts In al gemene zin gesproken („hij was niet erg trots op die oorlog", onthult een naaste medewerker) en dat gebeurt dan nog in een hoofdstuk dat handelt over de Russisch-Chinese strRd over de hegemonie in de communistische wereld. 1 McNamara brengt de volgende in zichten naar voren: Willen zij een belangrijke rol in de wereld blijven I spelen, „dan moeten de VS hun vei ligheid laten berusten op een vasthouden aan de politiek van col lectieve veiligheid, niet zich terug- I trekken in het tot niets leidende drogbeeld van een politiek van isola tionisme. welke uitdagingen of ver lokkingen zich ook mogen voor- I doen". Relaties met de Sowjetunie: „Het is zeer waarschijnlijk dat de betrek kingen met Rusland verbeterd zou den kunnen worden als een einde komt aan de agressie van Hanoi in Zuid-Oost-Azië. Over China: Het vasteland van China met de bevolking van bijna 800 miljoen, een toenemende voor raad atoomwapens en een slordige drie miljoen militairen zal in de ja ren '70 een macht zijn waar wij re kening mee zullen dienen te hou den". Over Noord-Vietnam: China werkt alleen in naam samen met Rusland bij de hulpverlening aan Noord-Viet- nam. Elk van de twee echter, tracht te verhinderen dat de ander een overheersende invloed verwerft in Hanoi. terwijl Noord-Vietnam waarschijnlijk door geen van beide overheerst wil worden Op Nederland 2 brengt de AVRO vanavond de speciaal voor tv geschreven opera „De Afspraak" op het scherm. Enkele jaren geleden heeft de BBC deze moderne opera naar het festival van Salzburg ingezonden en er de tweede prijs mee gewonnen. Het verhaaltje is nogal ondeugend twee bevriende echtparen proberen van partner te ruilen. Of dat werkelijk doorgaatIn ieder geval zingen Denis Quilley en Maureen Hartley (foto) hun rollen uit stekend. Werkzaamheden in laatste fase UTRECHT De laatste werk zaamheden van de tweede be slissende fase in de reconstructie n© het verkeersplein Oudenrijn tolklaverblad zijn nu begonnen. .Medio november zal dit ver keersplein officieel worden ge opend. De laatste fase verloopt zeer bevre- ligend en de uitvoerders hebben zich tot nu aan het schema gehouden. Dit ei gisteren ir. D. H. Labrie, werk- aam bij de directie wegen van ijkswaterstaat in Utrecht en ten lauwste betrokken bij de totstandko- ning van dit omvangrijke project. Tijdens de eerste fase op 7 de- :ember 1964 ging de eerste spade in ie grond veroorzaakten tegensla- !en ruim acht maanden achterstand >p het. tijdschema. Dit tijdverlies kon chter in de tweede fase niet meer ivorden ingelopen. Met het laatste (Van onze kunstredactie) DEN HAAG De Vereniging voor 'ederlandse Muziekgeschiedenis, on- !er andere bekend door haar uitgave an de volledige werken van Jan 'ietersz. Sweelinck, Josquin des Prez n Jacob Obrecht, bestaat in novem- ter honderd jaar. De viering van dit eeuwfeest op 8 en 29 november in het Haags Ge- neentemuseum omvat een open- laar congres over „Problemen bij de ditietechniek van de polyfone mu- iek uit de vijftiende en zestiende ïw", twee concerten van Neder- idse muziek uit de vijftiende tot de chttiende eeuw en de opening van e tot 12 januari durende ten- Jonstelling „Honderd jaar muziek en 'etenschap in Nederland". Een herdenkingsbrochure en een rammofoonplaat met oud-Neder- indse vocale en instrumentale mu- iek completeren het vlagvertoon van jubilerende vereniging. grote werk van deze fase (verharding van de noordelijke rijbaan in de richting Amsterdam) is men nu be gonnen. Afwerking Het centrale viaduct lengte 80 meter en breedte 60 meter is vrij wel gereed. De uitvoerders zijn nu bezig met de verdere afwerking: leu ningsconstructies, verfwerkzaamhe- den. de plaatsing van vangrails en de verlichting (lampen en hangkabels boven alle wegen). De totale kosten van het vernieuwde Oudenrijn zullen volgens ir. Labrie de achttien miljoen gulden niet te boven gaan. Hoewel naar het oordeel van ir. Labrie de grote Nederlandse ver keerspleinen gelijke afmetingen heb ben, zal het toekomstige klaverblad Oudenrijn ongetwijfeld de meeste auto's moeten verwerken. Gemiddeld passeren hier per et maal 70.000 voertuigen. Ir. Labrie is van mening, dat het klaverblad zeker tot 1975 in de verkeersbehoefte zal voorzien. „Het is uiterst moeilijk nu al de juiste prognoses over de toe komstige ontwikkeling van de ver keersintensiteit te geven", aldus ir. Labrie. (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG De beeldontvangst van de televisiezenders Nederland Len Nederland II zal voor Arnhem en om geving eindelijk verbeterd worden. Op de toren van het gebouw van de SEP (Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven) zullen op korte termijn steunzenders worden gebouwd met een bereik van 20 tot 25 kilometer. Al in 1961 werden voor Arnhem en omgeving de benodigde kanalen inter nationaal vastgelegd. In Maastricht en omgeving laat de televisieontvangst uit Hilversum even eens veel te wensen over. Men is daar vrijwel uitsluitend op Duitsland en België aangewzen. Voor Zuid-Limburg bestaan reeds lang plannen om tot beeldverbetering te komen, maar met de uitwerking ervan is de PTT nog nauwelijks gevorderd. NEW YORK Tom Okker is als achtste geplaatst voor het tornooi om de eerste open Amerikaanse tennisti- tels dat van 29 augustus tot 8 sep tember in Forest Hills wordt gehou den. Bij de heren wordt de lijst aan gevoerd door de Australiër Rod La- ver en bij de dames door de Ameri kaanse Billie Jean King. Twaalf van de zestien geplaatste spelers bij de heren zijn profs. Er is een totaal van 100.000 dollar (ca. 360.000 gulden) aan prijzen te verdie nen. De geplaatste spelers en speelsters zijn: Heren: 1. Rod La ver (Austr) (prof). 2. Tony Roche (Austr) (prof), 3. Ken Rosewall (Austr) (prof), 4. John Newcombe (Austr) (prof), 5. Arthur Ashe (VS), 6. Dennis Ralston (VS), 7. Clark Graebner (VS). 8. Tom Okker (Ned). 9. Earl Buchholz (VS) (prof), 10. Andres Gimeno (Sp) (prof), 11. Fred Stolle (Austr) (prof), 12. Charlie Pasarell (VS), 13. Pancho Gonzales (VS) (prof). 14. Roy Emerson (Austr) (prof). 15. Martv Riessen (VS) (prof), 16. Cliff Drysdale (Z-Afr) (prof). Dames: 1. Billie Jean King (VS) (prof), 2. Ann Jones (GB) (prof), 3. Judy Tegart (Austr), 4. Margaret Court (Austr). 5. Maria Bueno (Braz). 6. Virginia Wade (GB), 7. Mary-Ann Eisel (VS). 8. Kristy Pigeon (VS). Westduitser zwom nieuw wereldrecord LONDEN De Westduitser Mi chael Holthaus heeft dinsdagavond in het 50 m bad van het Londense Crystal-palace het wereldrecord op de 440 yards wisselslag scherper gesteld en gebracht op 4.46.8. Het oude record stond sinds 8 au gustus 1966 (Kingston) met 4 min 50.8 sec op naam van de Australiër Peter Reynolds Wppr in Enrnnsi NAVO Over de NAVO: „Als onze westerse bondgenoten ooit de effectieve mili taire kracht van het bondgenootschap te niet zouden doen. of het saamho righeidsgevoel en de samenwerking van de strijdkrachten zouden opgeven j Nederland 1, NfS dan zou dit voor Rusland een verlei ding betekenen die zij ook in het verleden heeft niet te kunnen weerstaan". VANAVOND TE ZIEN Over het Nabije Oosten: „Het Na bije Oosten heeft een zeer groot aan tal technici die in de Sowjetunie zijn en worden opgeleid. Klaarblijkelijk bezit dit gebied op politiek en mili tair gebied voor Rusland een hoge prioriteit. Doch de Russen zijn waarschijnlijk niet van plan perma nente bases te vestigen in het gebied rondom de Middellandse Zee en het Nabije Oosten". Kruiswoord-puzzel zonder zwart 7.31 uur In de serie Persoonlijk een portret van Fazil Kücük de vice-president van Cyprus, die als leider van de Turkse minderheid al vijf jaar geen contact had met zijn president Makarios. 9.00 uur De Franse speelfilm „Tirez sur le pianiste" van Truffaut met in de hoofdrol Charles Aznavour. Nederland 2. AVRO 8.20 uur De 60-ste en 61-ste aflevering van Pey'.on Place met ditmaal de ziekte van Elliot Carson als b*» noofdbestanddeel van het verhaal. 9.05 uur Een eigentijdse opera „De afspraak", waar mee de BBC de eerste prijs op het festival van Salzburg won. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1, VARA 7.45 uur begint het Promenade Orkest een radio avond, met verder „Spreekt u maar" (8.15), Country en Western 8.45)Jazz (9.05) en Fons (Jansen) mag 'het zeggen (9.35) in het programma van Tony van Verre. Hilversum ï,"NRtr' 9.10 uur Berlijns Filharmonisch Orkest 9.40 uur Ella Fitzgerald zingt Rodgers en Hart 10.50 uur Zoete muziek van het orkest van Bert Kampfert. Kopenhagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Frankfort Miinchen Zürlch Genève Locarno Wenen frmsbruei Rome Madrid Majorca geh bew zw. bew. mist half bew half bew zw bew. onbew. half bew geh bew zw. bew. onbew half bew onbew. reger. onbew Hor. 1 Lol - bijenhouder. 2. bijb. figuur - water in N. Brab. - muziek noot 3. houten klepper - bekende afkorting - familielid. 4. plaats in Frankrijk - scheik. element (afk.) - 1 telwoord. 5. zuivelprodukt - boom- muzieknoot 6. meer in Lapland - be reide dierenhuid. 7. meisjesnaam - telwoord - scheik. element (afk.) - i onbekende. 8. vroeger - ontkenning. 9. dierentuin - stad in Arabië. Vert 1. gelijkenis - bekende afkor ting. 2. zonderling - schande. 3. me- i taalhoudende delfstof gebak. 4. toet- I hoorn - vaarwel. 5. voorzetsel 1 vreemde munt - onderricht. 6 kle- dingstuk (meerv.) - oude Egypt", zon negod. 7. bedelaar zwemvogel. 8 boom - plaats in Gelderl. - ontken ning. 9. meisjesnaam - schikgodinnen (Germ. Myth.) OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 1. ronde. 4. tegel. 7. repel. 9 nederig, li. enig. 13. aalt. 15. las. 16. duo. 17. van, 18. eek. 20. Lea. 22. trek 24 vork. 25. grondel. 28. enter, 29 emmes. 30. neger. c Y,'rt- l- RuPeI- 2 dreg. 3. eed, 4. ter. ,nEi-'a- 6' Lento, 81. permanent. 9. nis. i 10. Gad, 12. nader, 14. luier. 18. etage 19. keg. 20. lol. 21, akker. 23. kree Vere. 26. ons, 27. den ONTVANGEN BOEKEN Hella S. Haasse: Dc meermin, zesde dr. Salamander van Querido, Amster dam, 192 blz., 2,25. Theo Thijssen: Barend Wcls, her druk als Salamander van Querido, Amsterdam, 176 blz., 2,25. An Rutgers van der Loeff: Een kans op geluk, als Salamander bij Querido, Amsterdam, 218 blz., ƒ2,25. 173 Zij stonden om de groeve: een kleine groep ernstige man nen en vrouwen: twee trapezewerkers, een dompteur, een koorddanser, een bureauchef, een mismaakte clown, een jockeyrijdster en nog andere collega's. Mensen. Leksejkow sloeg een kruis, de anderen stonden stil, het hoofd gebogen. Bob bedankte namens Jan met een kort woord. Lieve Rie. tot weerziens, fluisterde Jaap je. Alleen Freek hoorde het, omdat hij naast hem stond. Het maakte hem verlegen, als ontdekte hij een stil geheim. De regen stond in lange droppen over graven en paden, een treurwilg neeg zich troostend over een graf. Op de terugweg kwam Leksejkow naast Freek lopen. Ja my son, so Is dat swerversleven: een nummer draait, een nummer valt, maar dat leven, dat toch so schone leven Is immer datzelfde. Twee dagen later, in Brussel, was Jan plotseling verdwe nen, spoorloos, met al zijn spullen. Bob vertelde, dat hij terug was naar Holland, hij had het circusleven vaarwel gezegd. Och. waarom ook niet. wanneer één uitviel uit een num mer. dan werkte dat toch niet meer. Het ging nooit in een nieuwe combinatie, dat lukte niet Daarin zat een zekere wetmatigheid. Ook Bob ging heen. Wanneer hij een ander nummer had. zagen ze hem wel weer. Een week later was de wagen van de De Kanters Ingeno men door een echtpaar met een exotennummer van kamelen en zebu's. Een nummer valt, een nummer draait De koorddanser in Bobs wagen ging trouwen. Hier een borrel, son, noodde Leksejkow. die katten hebben heden ja so schön gewerkt. IV Een vrolijke blonde vrouw stortte van een zwaaiend® rekstok neer in de gele zandkring der manege. Geknakt®, gebroken bloem, die stilaan weggedragen werd en stierf. Hoe kon het, dat het leven gewoon verder ging? Eén kleine millimeter had de storm van de nacht tevoren wellicht de touwen verschud, één kleine millimeter was de zwaai der mannen te kort geweest, van Jan of van Bob? Het was niet te zeggen, verwijten kon men niemand iets. Eén kleine millimeter hadden de slanke handen te kort gegrepen; misschien kinderlijke opwinding, blijdschap om de verjarlngshulde, die de jonge vrouw ondanks het heimelijk voorbereiden toch wist dat komen zou? Een graf op een klein vreemd kerkhof, bloemen er om heen en vallende gele bladeren van herfsts toverstaf, di® groen verandert in goud. Een man. die vluchtte voor de herinnering en voor d® eenzaamheid, een broer, die alleen niet achterblijven kon. En de stilte om de rode wagen, hoewel door anderen bewoond, die geen weet hadden van het leed dat er in was geleden. De kleine vriendenkring, die voortdurend het vrolijke trio miste: de donkere, slanke man, de blonde opgewekte broer en de vrouw, die altijd wéér viel als een lichtende ster door een donkere ruimte, altijd weer, ontelbare keren, in herinnering van haar vrienden. De jockeyrijdster, goedig meisje, wetend hoe Pie Freek bemoederd had, prutste wat aan zijn kleren, noodde hem ook wel in haar wagen te eten, die zij deelde met twee andere jonge dingen, artiestenmeisjes zoals zij. Maar Freek accepteerde de uitnodiging niet. Er school daar een klein gevaar, dat hij nu scherp onderkende. Nooit meer wilde hij de fout maken, dat een vrouw meer van hem zou kunnen verwachten, dan hij van plan was te geven. Hij bleef bij Leksejkow en Jaapje Smit, soms waren zij met hun drieën, maar meestal namen ze de maaltijden samen in Jaapjes wagen, waar de kleine clown met verbluffende han digheid een smakelijk menu aan zijn vriend wist voor t® zetten. De kosten deelden zj gelijkelijk. Want Jaapje wilde nooit de circusstad verlaten voor een maaltijd in de stad, line vaak Freek hem daarvoor ook uitnodigde. In de burger lijke samenleving was voor hem geen plaats, zei hij. Freek trachtte hem die gedachte uit het hoofd te praten, maar op dat punt was er met de kleine clown geen land te bezeilen. Hier in de circusstad was hij een mens, erbuiten werd hij een stumper. Wanneer ik hier wegga, zei Jaapje, dan is mijn nummer ook ten einde, dan leeft of Mademoiselle of de mismaakte clown niet meer. Praat niet zo gruwelijk, verweet Freek, als jij doodgaat, allicht zeg, de troep kan je stoffelijk overschot niet meedragen, maar Mademoiselle... Wanneer één van het nummer er niet meer is, moet het niet meer werken, zei Jaapje halsstarrig, zonder Made moiselle werk ik niet meer. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en de pruikebollen Hilversum I. 402 m. VARA: woo Nieuws. 18.16 Actualitei ten. 18.30 Stereo: Licht vocaal en Instrumentaal ensemble en rangsolist. 18.55 Stereo: VA- RA's Popshow 19.30 Nieuws. 19.35 Buitenlands weelcover- richt 19.45 Promenade-orkest. 20.15 Spreekt U maar wedstrijdprogramma. 20.45 Country en Western muziek. 21.05 Radio Jazz Magazine 21.35 Interview met Fons Jansen. 22.15 Fraaie chansons. 22.30 Nieuws 22.40 SOS.-be richten 22.45 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Klassieke kamer muziek en volksliederen. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m: NCRV 18 30 Nieuws. 18.46 Actualitei ten .MRU: 19.00 Weg wezen...!: vakantie-magazine. 20.00 Slere- o: Berlijns filharmonisch or kest (opn.t In de pauze: 20.55-21.10 Een noorse compo nist en een koninginmoeder, klankbeeld 21.40 Lichte gram- mofoonmuzlek *2.10 Spiegel van Belglc. 22.25 Lichte gram- mofoonmuzlek. 22.30 Nieuws. 12 40 Stereo: X. een sprong in het duister. 23 55-24.00 Nieuws. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP VAN AVOND gen. Les fllies de Cadix. Le rosslgnol et la rose. Berceuse. Paria wals. Madrid, El Ador- no. Walking. Kissln'. Hully gul ly flrehouse Suklyaki. Luck.v lips. Sevillanas. Chirigotas de Cadiz. My Bonnie. Old Macdo- nald. Seguirlya y Solea. Espe- ranza. Après ski. I'm Popeye the sailorman. Da doo ron ron. Guitar tango. Olc guapa. Sucu sucu. Parakeet. The sil ver meter. I'll never be free. The Book's beat. Up and down Fugee. TELEVISIE VANAVOND Nederland I. NTS. I8a0 Ba- lend de Bee: STEK 18 56 Re clame NTS 19.00 Journaal STER. 19.03 Reclame NTS 19.06 In kleur: De Bosbriga- dlers. TV-feuilleton voor de icugd. 19.31 Persoonlijk: pro gramma rond Fazil Kücük STER: 19.56 Reclame. NTS 20 00 Journaal. STER: *0.16 Re clame NTS: 20.20 In kleur Hei water van de Indus, docu mentaire 20.45 Uitzending Stichting Socutera 21.00 Tirez sur le pianiste. speelfilm (RJkskeurtng: 18 laar). 22.15 Journaal. 22.20-22.40 Voorlich tingsprogramma over School televisie in Nederland. Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer STER: 18.56 Re clame NTS 19.00 Journaal AVRO 19.03 In kleur: Vaders tegen wil en dank. TV-feuille ton 19 28 Een nieuwe kijk op de berg Fuji. documentaire 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 NTS: 20 00 Journaal. STER: Peyton Place. TV-feullleton 21.05 De Afspraak, gezongen speelfilm. NTS: 22.05-22.10 Journaal. België: Nederlands progr. kanalen: 2 en 10: 18.55 n.m Zandmannetje. 19.00 Voor dc kleuters: Groenendaal 8 (herh.i. 19.20 Jeugdtelevtsie. 19.55 Weerbericht. 20.00 Jour naal 20.25 Voor u dames: Het staat in de ster: en. 20.55 De schal van de Sierra Madrc RADIO MORGEN Hilvei 402 m. AVRO HMHHR ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gram. muz VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO 8 00 Nws. 8.11 Radlojourn 8.20 Lichte gram. muz. <8.30-8.33 D< croenteman) 8.50 Morgenwii- dtne. 9.00 Stereo: Londens Fil- harm. Ork. (gr.i. 9.35 Waterst 9 40 V d. kind. 10.00 V.d. kien lers. 10.10 Arbeidsvitaminen igr.i <11 00-11.02 Nws.). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Piano recital. 12.25 Meded voor land en tuinbouw. 12.29 Mod. plat teland. 12.34 Lichte gram. muz v. oudere luisteraars. 13.00 Nws 13.11 Radlojourn. 13.30 Stereo: Muzikantenuur. I Blokfluit en klavecimbel: U. Radiokoor: til. Pianorecital. 14.20 Bredero 350 laar geleden overleden, li terair klankbeeld n on v d zieken. 18.00 Nwi. 18 02 So listenportret: De verschillende facetten van Leonard Bernstein <gr.) 17.30 V. d. leugd. 17.35 S.OS.-ber. Hilversum II. 298 m. KRO 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7 15 Klassieke grammo- foonmuzlek. <7.30 Nws.: 7.32 Act.: 7.50 Overweging. 8.00 Nws.) 8.30 Nws. 8.32 Vakantle- tips. 8.45 Voor de huisvrouw. NRU: 10.00 Wat heeft dat kind?: pedagogische lezing. 10 20 Stereo: Muziek uit dc Barok <Opn.) KRO: 11.00 Nws. 11.02 V. d. zieken. 11.53 Meded NCRV: 12.00 Lichte cram muz. 12.26 Meded. t.b.v land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12 41 Act. 12.50 Parasoiasldo cevar. progr 13.30 Stereo: Lichte gram. muz. NRU: 13.45 Mereu: Fraem. uit de musical Hello Dolly van J. Herman NCRV: 14.30 Stereo: Klass. pla notrio (Opn.). 15.00 Hervorm de middacdienst. NRU: 15.30 Over hobby's en liefhebberij en. 15.50 Lezing over huishou ding en gezinsvoorllchilng 16.00 Nws. 16.02 Voor kleine bezetting: I. Kadlophilharmo- nlsch sextet. II. Cello en pla no. 16.50 Spelen met taal. 17.00 Oude lazz. 17.45 Sportactuall- teiten 13.00 Tlld vril voor mu ziek in vriie tltd koorzang en fanfaremuziek. Hilversum III. 240 m. en F.M-kanalen. NCRV: 9.00 Nws 9.02 Voor de zieken. 9.30 Lichte instrum. muz. 10.00 Nws. 10.03 Muz. bli de koffie. <11.00 Nws.) NRU: 12.00 Nws. 12.03 De in woners van... praten gewoon lussen de Diaten door. KRO 13.00 Nws. 13.03 Act. 13.08 Knalmuz. 14.00 Nws. 14.03 Pop- muz. 13.00 Nws. 15.03 Licht muz. Drogr. 10.00 Nws. 16.03 Tienershow 17 00 Hws. 17.02 Act. 17.07-18.00 Verz. Dl. proar 21) Toen Lappie weer by Jonas kwam vond hy hem eenzaam op de lege mars zitten Om hem heen ston den tientallen halflege flesjes. Jonas hield de handen onder het hoofd en keek treurig voor zich uit. Op het prein liepen mensen. Mensen met baarden, mensen met grote pruiken op hun bollen; mensen met pruike bollen! Jonas keek naar ze. Hun haren hingen wild over de schouders en wapperden in de wind. Toen schudde Jonas zijn hooi# „Wat hebben we gedaan?", jammerde hij. Lappie klopte hem op de schouder. „W® komen er wel weer uit Jonas zei hij geruststel lend. maar hij dacht bij zichzelf: „Maar hoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11