TV r DE „KLOP VORDERT OP DE NAAR DEUR" WENS PUZZELHOEK RADIO de glazen muur en Een Hollandse „Fors"te" Uitzending nog niet in zicht Eigen visie Fles deed vier jaar over verre zeereis Wel anders Franeien KLEINE ^WERVERS IN BOGOTA VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN door XafMidca Lannoy Lappie Loep en de pruikebollen -,:W, DONOEROAG 15 AUGUSTUS 196» m Vanavond, op Ned. 1 „Geen zorgen voor morgen" (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In hun laat half uur op Ned. 2 (10 uur) komen CVK rn IKOR vanavond weer met een buitenlandse, ditmaal Duitse film. die getiteld is „Geen zorgen voor mor- |en". Tegenover de ijver die iedereen tan de dag legt om zich tegen de -evolgen van allerlei narigheid die nogelijk kunnen gebeuren, te verze- u stelt de theologe Dorothee ölle de geruststellende woorden uit e Bergrede. Zij bedoelt de uitspraken van :hristus over het zich geen zorgen laken of wat men zal eten of hoe nen zich moet kleden. Zij zet vraag- ekens bij' deze woorden als zij ze in iet leven van nu bestudeert. Hoe zit het mét de vermaningen, lat de gelovige zich geen zorgen noet maken over de toekomst? En oe moet men de verkondiging over et Rijk van God dat in deze wereld al komen, zien tegen de achtergrond an de moderne maatschappij? Dorothee Sölle constateert, dat men i onze tijd bitter weinig merkt van ;od en noemt voorbeelden van hon- ersnood, eenzaamheid, leegheid en inrechtvaardigheid. Dan komt zij tot de uitspraak „God ienen is goed en wel, maar Hij is in eze wereld moeilijk te vinden". HILVERSUM „Och nee neezegt Jan Willem Hofstra, KRO's dramaturg, „we weten nog niets over de mogelijke uit zenddata van „De klop op de deur". We hebben wel gemikt op het tweede deel van het seizoen 1968/'69, maar er zit zo vreselijk veel aan vast, we kunnen nog niets beslissen. Jan Staal heeft vier afleveringen klaar en die zijn heel goed. Niettemin moeten het er 10 of 12 worden en eer die klaar zijn kunnen we niets beginnen met engagementen voor de rolbezetting of opname planning." Het plan om Ina Boudier-Bakker's lijvige Amsterdamse roman „De klop op de deur" als televisieserie te gaan uitbrengen is een logisch gevolg ge weest van de geweldige successen die zowel in Engeland als hier bij ons werden geboekt met de verfilmde „Forsyte Sage". Als het Nederlandse publiek zo intens kon meeleven met een Britse familiegeschiedenis, waar om dan niet met een eigene? Jan Willem Hofstra nam het initia tief. maar realiseerde zich voldoende, dat dit een hoogst kostbare aangele genheid zou worden. Ten eerste moet een goede auteur de serie schrijven, daarna moeten er vooraanstaande ac teurs en actrices worden aangetrok ken. een bekwame regisseur en de nodige figuranten. Voorts eist de to tale opvoering zeer veel aan tijdsbeeldende decors, kleding en re- quisieten en een spelserie van 10 a 12 -y j i afleveringen die ongeveer een uur /i'Frtl'OFC i duren betekent evenzoveel volledige l/lill'fl'f 1/l/C-f toneelDrodukties. (Van onze radio- en tv-redactie) Drie jaar geëist gen LEEUWARDEN Tegen elk van Ie drie verdachten die op 2 mei deel- lamen aan de overval op het bijkan- ior van de Coöp. Raiffeisenbank te leetgumermolen, eiste de officier •an justitie bij de Leeuwarder recht- iank gisteren drie jaar gevangenis- itraf met aftrek van het voorarrest. De verdachten zijn de 30-jarige Nederlander T.N. toen werkzaam als E eiker te Bislich in Duitsland, en jee jonge Duitsers, beide elektro- onteur van beroep, R.B. (27) en P.A.S. (19) beiden uit Bislich. Bij de overval werd gebruik ge- imaakt van een pistool en de buit was 13.345. De drie mannen hadden voor de overval nog een wagen gestolen. De overvallers konden dank zij een ïlle actie van de politie in de ird-Oost-Polder worden gegrepen, in het bezit vap de volle buit. De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak. toneelprcdukties. Daarom zocht de KRO ook in deze contact met de NCRV en men besloot de serie samen uit te brengen. Dit komt straks ook de frekwentie van de uitzendingen ten goede. Er mogen niet te lange pauzes tussen de data liggen, dan verslapt de belangstelling van het kijkpubliek. Een dergelijk .grote opzet vergt een lange tijd van voorbereiding. Het lag voor de hand. acteur-to neelschrijver Jan Staal, een goede bekende bij de KRO die al verschei dene stukken van hem uitzond, te vragen om „De klop op de deur" voor televisie te bewerken. Geen kleinigheid, zo'n pil van 1015 bladzijden (de schrijfster besloot haar werk van jaren op 30 mei 1930) die in onnoemelijk veel voorvallen, tegen de achtergrond van de sociale ggsgluedè) i van stad en land het lot an Lohith naar Palm Island van drie generaties omvat, in tien of twaalf episoden op het toneel te zet ten Vanzelfsprekend kan Jan Staal de geschiedenis niet op de voet volgen, al houdt hij natuurlijk de draad der ontwikkeling vast. Hij heeft, evenals de bewerker van Galsworthy's ..Forsyte Sage", de vrije hand om zijn eigen visie op het verhaal tot uitdrukking te brengen. Daarvoor heeft hij. naar hij zelf zegt, het boek zes maal achtereen met volle aandacht gelezen. Toen pas kwam hij. na lange studie, tot inde ling van de afleveringen, zij het schetsmatig. Al schrijvende kan er immers nog van alles gebeuren! Natuurlijk zijn veel meer Neder landse kijkers vertrouwd met „De klop op de deur", dan zij waren met „De Forsyte Sage". Het boek staat bovendien in zoveel duizenden boe kenkasten. dat er voordat de uitzen dingen op het scherm komen wel vlug weer in zal worden gelezen. Misschien moest U dat juist niet doen, want zoals het nu eenmaal met elke verfilming van een boek gaat, komt de voorstelling wel anders aan dan het geschrevene. Ina Boudier-Bakker was niet sterk in het schrijven van markante dialo gen. Voor spel heeft men die abso luut en voortdurend nodig: de schrij ver zal ze dus moeten scheppen. Zel den zult U een dialoog van de tele visie straks kunnen nalezen in het boek. Ook zullen kleine voorvallen, in de roman afgedaan met een paar regels, in levend spel weergegeven veel omvangrijker kunnen of zelfs moeten werden. Een voorbeeld: de zuster van Fre- derik heeft een verhouding met de huisknecht en raakt zo in de nesten, dat zij op zolder probeert een eind aan haar leven te maken. Het mislukt en zij wordt voor straf en verbetering in huis gedaan bij een strenge domineesfamilie. In het boek wordt deze gebeurtenis in drie regels vermeld, maar het is zo'n sterk tijdsbeeld, dat Jan Staal er een hele aflevering aan wijdt Daarmee doet hij de roman beslist geen afbreuk: hij geeft er integendeel gewenst re- lief aan. Ook zal hij bijv. niet Annet. cen trale figuur in de roman, in het di recte middelpunt plaatsen, maar wel de hem sympatieke oudere zuster Franeien en haar moeder. Natuurlijk speelt Annet wel de haar toebedeelde rol. maar zij is niet „de vertelster", dat is Franeien. Een vrijheid, welke LOBITH Op een verweerde fles gevonden eigenlijk dicht bij haar ag ïri maart 1964 1ed de toen twaalf- irige Tony Smeenk lit Lobith wat reeds itelbaïe jonqens voor m hadden gedaan en 0p7Pflm'si^ ZlJ maakte de fles een van ZUster oerns en )g na hem zullen open en vond het briefje een van Loretta. die niet aan een baai op Palm geboortestad Nijmegen is Island. De vindster was gelegen en waarmee zij het tienjarige meisje Lo- zelfs bepaalde familiebe- retta Prior, een van de trekkingen had gehad. 1500 aborigines (Austra lische inboorlingen) die Vandaar dus dat. Tony Smeenk zijn twee ver rassende brieven kreeg, een van zuster Berns en hij gooide een dat zij echter niet kon met een briefje lezen. Daarom ging zij ■in in liPt irntPr Dp ermee naar een van de De weinige blanken op het renf0to' eiland, zuster Maria Berns van het gouverne mentshospitaal. Deze, een Nederlandse, reeds drie verdween in de )lven van de Rijn en t de qedachten van my. alleen in haar beste En gels schreef maar die bo vendien een aantal kleu- van Palm Island insloot. De brie ven werden door de zuster meegenomen op een van haar zesweke- jaar woonachtig op het lijj^ge vliegtochten naar all-,—,^1 „v, wirinrtif, lilt Dezer dagen echter be- rgde de post bij het ktersgezin Smeenk •ee brieven, gericht aan >ny (nu 17 jaar) en bei- afkomstig van Palm and, een tropisch ko- aleilandje voor de kust n de Australische staat leensland. Daar spoel- k namelijk op 6 juli jl. t inmiddels door ieder- n vergeten fles aan, n tocht van enduizenden |rs. Op die dag werd de het vaste land en eiland en geboortig uit Nijmegen, ontdekte tot Townsville gepost, haar grote verrassing dat de boodschap op het briefje in het Nederlands gesteld was. Toeval Zij besefte direct het wonderbaarlijke toeval dat haar, een Neder landse, op een afgelegen eilandje na al die jaren ettelijke dit briefje uit Holland in kilome- handen had gespeeld, af komstig nog wel uit een plaats die hemelsbreed Vooral de achtjarige Bernhard, Tony's jongste, broer, is onder de indruk van wat een briefje in een fles vermag. Niet af geschrikt door de termijn van ruim vier jaar die verliep voordal de fles van zijn grote broer; werd teruggevonden j heeft ook hij een fles met een briefje in de; druk bevaren Rijn gede poneerd. en nu maar af wachten.... i iedere bewerker van een roman is toegestaan. Jan Staal is ervan over tuigd, dat de krachtiger persocnlijk- heid van Franeien de gebeurtenissen levendiger zal overbrengen. U ziet. het kijken naar „De klop op de deur" zal straks een heel apart avontuur worden en U moet dat beslist niet doen met het boek op schoot, dan komt U teleurgesteld uit Dat is trouwens altijd zo. Maar... wie gaan straks de overbe kende personen tot leven brengen voor de camera's? In wie herkennen we Annetie. Franeien en de vele. ve le anderen? „Alles noe helemaal onbekend," zegt Jan Willem Hofstra ons. „nee. daaraan kunnen we nog niet begin nen. Eerst moeten de afleveringen af geschreven zijn. Stel je voor, dat er een kink in de kabel komt. Jan Staal kan wel ziek worden ofzo. Nee, hij is nog lang niet klaar met dit werk, hij sehrijft niet snel, dat weten we, maar hi.i is er wel gestadig mee bezig. Mis schien heeft hij zichzelf een tijdsli miet gesteld, maar dat weten wij niet. Hij moet volledige vrijheid heb ben, zulk werk kan je niet forceren". ..Pas als het bijna klaar is. kunnen wij acteurs aantrekken. Vergeet niet, dat die allemaal verbintenissen heb ben. nog een maand en het seizoen begint weer. We kunnen niemand vragen eer we weten wanneer de op namen kunnen beginnen. Ook geen regisseur. Dat is dus allemaal nog in het duister." Hiermee komt de hoop dat de uit zendingen inderdaad nog in voorjaar 1969 op het scherm zullen komen, wel op losse schroeven te staan. Daarom zijn KRO en "NCRV voorlo pig met enige toezegging nog erg voorzichtig. Het zou niet onmogelijk zijn, dat de opnamen toch pas in zomer 1969 worden gemaakt, zodat wij onze nieuwsgierigheid naar „de Neder landse Forsyte" nog een seizoen moe ten opschorten, maar wie weet. hoe het allemaal nog meevalt. Het is j tenslotte pas augustus. Intussen kunnen we wei verwachten, dat „De klop op de deur" in opbouw van de familieroman anders zal aan- I doen dan „de Forsyte Sage". In Galsworthy's werk speelde de liefde de voornaamste rot in Boudier's boek de sociale bewogenheid met de vrouwenemancipatie. Dat aehter- grondverschil zal duidelijk uitkomen en dat is ook goed, want liefdesro mans in afleveringen dist de televisie al in voldoende mate op. HILVERSUM Bogota. de hoofdstad van Columbia, komt in het nieuws omdat paus Paulus erheen reist om het eucharistische congres te bezoeken. Opvallend is, dat informa tie over deze stad ook weer voor een groot deel bestaat uit confrontatie met ellende. U zult dat o.m. kunnen vernemen in een documentaire, die de NRU maandagavond a.s. op Hil versum I uitzendt. Het Zuidamerikaanse land Colum bia kenmerkt zich we zouden haast zeggen natuurlijk als een van die staten waarin grote rijkdom en onvoorstelbare armoede naast el kaar leven. Wie niet kan meekomen in het dollar-verzamelen valt tussen de mazen van het net en komt om, Bob Uschi en Wim Horman maak ten een reis door Columbia en stel den voor de NRU een documentaire samen, die hiervan een beeld geeft. „Een man in Bogotais de ti- tel en die slaat op de heer A. van Uden. directeur van de Cura?aose Handelmaatschappij, die uit eigen vermorgen, gedreven door christelijke levensovertuiging zoals hij zelf mee deelt, een tehuis voor zwervende kin deren onderhoudt. Dit huis staat in een van de armoe- wijken in Bogota. Voor zover de ruimte het. toelaat, worden hier klei ne zwervers, van wie de ouders soms niet bekend zijn, opgenomen. Ze wor den er gekleed, gevoed, krijgen on derwijs. Voor het programma had Wim Horman een gesprek met de heer ,iiii i Van Uden. Misschien is het goed. als pat.; 3. reeds-te-ga.; 4. kUbodt-rel; i hleroMr eens luistert. Een nieuwe foto van Marjan Berk, die steeds meer bekendheid verwerft, niet in het minst door haar op treden in de musical „De Stunt" van Guus Vleugel. Haar en nog andere sterren van dit zangspel kunt u vanavond zien en hörew-.in het hekelprogramma „In naam der wet", dat de VPRO om 8.45 uur uitzendt op Ned. 2. - 't Is een uitzending vcd liedjes, op .tekst van Ben Rowold, waarin de kijker' wordt geconfronteerd met allerlei perikelen van toch heel bekende wétten, zoals de drank-, de visserijde hinder (nis)- en de verkeers wet. Samen met Marjan (dié,vroeger bij Lurelei optrad en in De Stunt de showpagina-redactrice speelt) ziet u Willem Nijholt, Jack Dixon. Ger Smit en Beer Bossu. Marjan's echtgenoot Ruud Bos verzorgt het muzikale gedeelte van 't programma. Hilversum I AVRO Ned. 1 AVRO 7.06 uur „Tussen 7 en 8". magazine. 8.20 uur actualiteiten. 8.50 uur cabaret: „Spelen met vergissingen 9.20 uur serie „De Saint": „Het monster van Lodh Ness". 10.00 uur kleurendocumentaire „De Lek" (herhaling). Ncd. 2 VPRO 7.25 uur „Met uw verlof': Natuurbescherming eh kampe peren". (NTS). 8.20 uur Netty Rosenfeld Iaat mensen aan 't woord. 8.45 uur kleine musical „In naam der wet". 9.15 uur documentaire filtp „Vaarwel Arabië" 10.00 uur <CVK IKOR) Duitse film „Geen zorgen voor morgen". Hilversum I AVRO j 7.40 uur (IKOR) Avondgebed. 8.05 uur kunstkroniek. I 8.30 uur Opera van Glinka „Iwan Susjanin". .'oegoslavi- sche uitvoering. 10.05 uur Juliette Gréco zingt 10.55 uur kamermuziek. Hilversum II NCRV 8.00 uur reportage Geref. Oecumenische Synode. 8.10 uur Landlopen, gevarieerd programma j-ondom Groes- .beek. 9.55 uur orgelconcert uit Den Bosch: Jacques van den Dool. 111.00 uur serie „Hallo Europa": West-Duitsland. Radioverbinding tussen treinen en stations FRANKFORT De Westduitse spoorwegen, willen het grootste deel van hun locomotieven en stations aan alle hoofdlijnen en sommige zijlijnen met rac(io uitrusten. Het treinpersoneel kan dan voortdurend in contact blijven met de stations, wat een elastiëcher en veiliger functionering mogelijk maakt. Bovendien zou men voor goederentreinen minder personeel nodig hebben. 168 Leksejkow ging weer naar Gabba, Freek liep terug door de slapende wagenstad. waar de nacht zich discreet van deuren en vensters begon terug te trekken. Overal stilte, overal rust. Wacht, daar bij Jaapje brand de nog licht boven zijn bed. Freek zag het, vertraagde onwillekeurig zijn schreden. Zou de kleine clown soms over zijn boek in slaap gevallen zijn? Freek gluurde door het venster. Inderdaad, Jaapje Smit was in slaap gesukkeld, een boek lag uit zijn vingers neergegleden, gestut voor vallen tegen de rand van het bed. Freek wilde hem wekken, zag dan ineens de kaft van het dichtgevallen boek. Het was de Bijbel, Jaapje had weer in de Bijbel liggen lezen... Stil wendde Freek zich af en sloop naar zijn eigen wagen. Het was hem als had hij iets verborgens ontdekt, dat hem een vaag gevoel gaf van pijnlijke schaamte. En weer een andere stad, en weer één, en weer één. Soms lag de wagenstad midden in het open veld, dan weer bijna opgesloten tussen huizen; zij begonnen af te zakken naar de Belgische grens. Extra treinen. Uren opgepakt in overvolle wagens, of dooreen geschud in de wagens op de lorries. Dierenwagens werden vastgekoppeld aan stampende tractoren, op- en afge- rangeer van lorries, olifanten werkten mee bij laden en lossen, gehinnik van paarden, geschreeuw van apen, gebrul van het oerwoud en de commandostem van de Rus Leksej kow. De bedrijfsleider, die het alles moest bedisselen; nieu we reclamebiljetten aan zuilen en muren, altijd maar weer de waaiende vlaggen alles voor het meereizend landje van hout en linnen. Gaat dat zien. gaat dat zien! Volgende zomer overtocht naar Amerika. Nu al, meer dan een half jaar tevoren, gaf het een geschrijf en een geregel van belang. De Belgische grens. Gescharrel met douanen, gestamp van een ongeduldige, bassende Leksejkow, de be drijfsleider, die te hulp moest schieten om een ruzie te voorkomen, de bureauchef, die daarbij ook nog helpen moest. Dan weer de circusstad, hier overal als elders, nu nog meer een stuk geworden van het vaderland, dat zij verlieten. WarrenieLeksejkow! Onovertroffen vrijhéidsdressu- ren! Loslopende tijgers in de piste. Luchtacrobaten werken zonder net. Hoempapa et Mademoiselle. Monsieur Rhama. de beroemde fakir. Beren, leeuwen, tijgers, honden apen, paarden. Ha, vooral de paarden! De kern van het citcus; zonder paarden heeft geen wagenstad reden van bestaan. De jockey-rijdster, ras-echte Amsterdamse van geboorte, had al heel gauw last van heimwee. Zal wel weer over gaan, troostten haar de anderen, de zigeuners, de zwer vers, hebben hun vaderland altijd op wielen achter zich aan, over elke straatweg, over elk grasland, in alle delen der wereld, op zee en op het land. Staan niet zelfs op een schip, goed vastgezet als op de lorries der extratreinen dezelfde rode wagens van Warrenie-Leksejkow, en is vadertje ook niet overal dezelfde? Gabba was genezen. Volgens Freek dank zij de dierenarts en het hete water, volgens Leksejkow dank zij de fakir, maar desondanks stopte hij zijn bureauchef elke avond met borrels vol, zodat Freek als hij geen maat had geweten, na elke drinkpartij onder de tafel geëindigd zou zijn. Maar aan de Rus zelf was nooit iets te merken. in Eindelijk sloeg het fraaie zomerweer om, de natuur ont laadde zich in een knettei end onweer. Freek, die van tijd tot tijd en altijd opnieuw geïnteres seerd, de voorstelling bijwoonde, wist zo gauw het knallend roffelgeluid van de regen niet thuis te brengen, het klonk als tromgeroffel op het 'innen dak van het chapiteau. Hij ging naar buF-en. wetend de nervositeit van dieren bij een onweer. Zijn hulp zou wellicht nog nodig kunnen zijn. Schelle bliksemschichten flitsen blauw door de lucht, die in de weinige uren. die hij binnen, had doorgebracht inktzwart was geworden. De wind. die als een paar kanonschoten om de tenten had geslagen, lag nu weer; tussen het donderen was de stilte, onheilspellend en zwaar. De stalwachten waren al verdubbeld, mannen stonden aan de brandslangen; in de snel, met grote droppen, plenzende regen werd voor de nodige afvloeiing zorg gedragen. Maar alles ging rustig en in volmaakte orde, ieder wist zijn taak. Mannen controleerden touwen en stangen, stutten en ten tendoek. Overal werk en bedrijvigheid, maar in de grote circustent ging de voorstelling onvermoeid verder, ononder broken. Merkten zelfs de toeschouwers wel iets van wat zich afspeelde in de zwerverswereld waar zij buiten stonden? In de stallen waren de dompteurs, de rijders, de pikeurs en de stalknechts druk doende met de dieren. Dat zou zo de hele nacht wel doorgaan, want na het onweer beukten regen en storm nog eens zo erg. Freek vond bij de roofdierenhok- ken Leksejkow en Jaapje. De dompteur sprak de dieren toe, troostte, wilde strelen, maar nu waren de junglekatten er miet van gediend. Noch hij, noch Freek kon ze tot rust dwingen. (Wordt vervo lgd) Om de cyfers, te beginnen bij en in de richting van de pijltjes, woorden in vullen die betekenen: 1. toethoorn, 2. oplopende vlakte, 3. lief, 4. plaats in N.-Brab„ 5. overblijven, 6. delf stof, 7. verhaal. 8. president van de Ver. Arab, republiek, 9. een der Gor- gonen. Oplossing vorige puzzel. Hor. 1. marmer-ons.; 2. adonis- ia-ere-gala; 6. ea-lijn-Erfna: sr-edeleer; 8. roe-ere-eed; 9. Oerlc- nare. Vert. 1. markies-r.o.; 2. adelaar- o.e.; 3. roebei-eer; 4. Mn-dor-ijdel.; 5. Eisden-ere; 6. Rs-Tegelen., 7. opera-re-ea; 8. nagel-neer; 9. stal- aarde. schien niet, dat er ook nog zulke j toestanden bestaan. I Maandagavond, tussen 9.30 en 10 uur. 16. Lappie en Jonas keken verbaasd naar (Je man met de pruikebol. „Moet je eens kijken hoe ik er uit zie!" riep de man. „Maar dat is allemaal nog niet een§ zo erg, maar dat het zo snel gegaan is, verschrikt mij Lik vertrouw dat goedje van jou niet Jonas!" De man kwam een beetje met zijn hoofd naar voren en Jonas week angstvallig achteruit. „Maar", begon hij stotterend, „het artikel is het beste wat er is. Het is beslist goed. Ga nu maar weg! Ga nu maar naar de kapper en laat je bol fatsoeneren..." Brommend ging de man heen. „Lappie keek hem na en schudde het hoofd. „Dat kan nooit goed gaan... nooit", mompelde hij ernstig. Hilversum I 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojour naal. 18.30 Stereo: Promena de-orkest en Klein Radiokoor. 19.00 Jazz Spectrum. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk ver af en dichtbij. 19.40 Avondge- bèd. AVRO: 20.05 Kunstkro niek. 20.30 Iwan Soesanjln. opera van Gllnka (opn). 22.05 Franse chansons (gr). 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Voor de kleine zaal: I. Mono: Fagot en cello; II Ste reo: Mezzosopraan en piano: irr Stereo: Viool en piano. 23.55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. NCRV: 18.30 Nieuws en weerpraatje. 13.46 Actualiteiten. 19.00 Negro spirituals (Rr). 19.15 Leger des Heilskwanicr (er). 19.30 Ste reo: Klassiek vioolconcert (gr). 20.00 Gereformeerde oekume- nische synode, reportage uit Lunteren. 20.10 Landlopen: een lichtvoetig programma mei re gionale inslag in en rondom Groesbeek. 21.55 Kerkorgelcon cert. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondover- denktng. 23.00 Licht program ma uit Duitsland. 23.55 - 24.00 Nieuws. TELEVISIE: VANAVOND Nederland I. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19.03 Reclame. AVRO. 19.06 Licht gevarieerd pro gramma. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en weero- verzicht. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 AVRO's Televi- zler. 20.50 Spelen met vergis singen: amusementsprogram ma. 21.20 In kleur: The Saint - Het Monster van Loch Ness, TV-fllm. 22.10 In kleur: De Lek. fllmrcportage. NTS: NTS: 20.20 - 22.35 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. 19.03 Van gewest tot gewest. 19.25 Fllmreportage over na tuurbescherming en kampe ren. 20.00 Journaal. STER: 20.16 Reclame. VPRO: 20.20 Een mens ls maar een mens, interviews. 20.45 In naam der wet: amusementsprogramma. 21.15 Film over het kleine sheikdom Abu Dhabi. IKOR/CVK: 22.00 Geen zorgen voor morgen, film gebaseerd op de Bergrede. (Westduitse TV). NTS> 22.30 - 22.35 Jour- "aa BELGIë Nederlands progr. Kanalen 2 en 10: 18.55 Zandmannetje. 19.00 Zanzibar, jeugdfeullleton. (3) 19.30 Liefde onder het dak. gezinsfeuilleton (24). 19.55 Me dedelingen. 20.00 Nieuws. 20.25 Peyton Place. tv-feutlleton. (19). 20.30 Dc zaak Lourdes. sneldocumentaire. 22.53 RADIO Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoon muziek. (8.30 - 8.33 De groente man). 8.50 Woordelijkvan daag de dag. NRL"9.00 Opera concert (gr.). (9.35 - 9.40 Wa terstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvita minen (gr.). (11.00 - 11.02 Nieuws). 11.55 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de wereld: over problemen van de Euro pese integratie. 12.26 Medede lingen voor land- en tuin bouw. 12.29 Stereo: Lichte Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actuali teiten. 13.20 Voor de Mid denstand. 13.25 Stereo: Roman tische kamermuziek (gr.). NRU: 14.10 Stereo: Lichte or kestmuziek. 14.30 Licht mu ziekprogramma. 15.00 Pro gramma over Nederlandse volksverhalen en volksgebrui ken, 15.30 internationale com petitie voor amateurtcoren. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Voor thuiszittenden. 16.45 Con cert: A Radio Kamerorkest en Belgisch Klarinetkwartet; B. Radiokoor. 17.40 informatie: achtergronden en commentaar Hilversum II. 20* m. KRO: 7,00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klassieke en mo derne muziek (gr.). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.30 Overweging: 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantletlps. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.40 Zoe kend geloven. 10.00 Stereo: Se- ml-klassieke muziek (gr.i. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. 12.00 Geva rieerd programma. (17 "2 Wij van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Actualitei ten: 13.00 Raden maar....) 14.00 Het hoofd heeft geen gezicht, hoorspel. TROS: 13.00 Docu mentaire over Bulgarije. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.07 Stereo: Lichte grammo foonmuziek. 16.30 Popshow. 17.20 Sportkompas. 17.50 Actua liteiten. NCRV: 18.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. Hilversum ni. 248 m. en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Klink-klaar, zon der nonsens. (10.00 Nieuws.) NRU: 11.00 Nieuws. 11.08 Mi- cronotities. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Agent 000 13.00 Nieuws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Gevarieerd platenpro- gramma. TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Actualiteiten. 14.12 Pla tenprogramma. AVRO. 15.00 Nieuws. 15.03 Radiojournaal. 15.05 Licht muziekprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Operet- te-varia. 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17,03 - 18.00 Lichte platen voor tieners.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 11