WEEKAGENDA VLEET Charles de Wolff op orgel Pieterskerk Circuspremière begon anderhalf uur te laat Bevolkingsboekhouder Veldman gehuldigd IKSPAAR HIJ ZIJ SPAART SPAART ktl r?j 1 WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank Expositie TWEE BEZORGERS Leidse spaarbank Visserij nieuws bij de wmmm KOEhtfês NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 AUGUS Door regen in Haarlem en veemarkt te Leiden LEIDEN Het eerste optreden van het Circus Sarrasani in Leiden, dat eigenlijk een feestelijke première had moeten zijn, heeft gisteravond op het Schuttersveld nogal wat stof doen opwaaien. In leterlijke zowel als in figuurlijke zin. Om acht uur, toen de fanfares hadden moeten schal len, sjouwden de circusknechts nog met banken en planken. Het spel begon pas tegen half tien, in een half volle tent. De oorzaak van deze narigheid was allereerst een stortbui geweest, die donderdag, tijdens de laatste voor stelling in Haarlem, de tent enkele decimeters onder water had gezet. De wagens waren met hun wielen in de modder weggezakt en konden slechts met de grootst mogelijke moeite worden weggesleept. Toen men veel te laat op het Schut tersveld arriveerde gistermorgen, stond het terrein bezaaid met vee wagens. De gemeente had blijkbaar deze situatie niet voorzien. Om twaalf uur kon men pas met de werkzaamheden beginnen. Het programma was daarom gis teravond beknopter dan gebruike lijk. Geen „grosse Parade", maar meteen de pony's van Willie Mullens die het eerste werkelijke stof deden opzwepen: wolken zaagsel, die de bezoekers van de loges en eerste rijen met een grijze laag bedekten. Zo zag men enige wethouders hoes tend en proestend bijna uit het ge zicht verdwijnen. Het leek even op een stoffig college, dat in een paar minuten tijd grijze haren had ge kregen. Wat verder had de commissaris van politie met hetzelfde verschijn sel te kampen, maar hij bleef man moedig de dwarrelende neerslag trotseren. Prof. Romme, die al voor hetere vuren had gestaan, koos met overleg de momenten om tijdig te retireren naar een veiliger stoel. Zo gauw er werd gegaloppeerd, zat de oud-voorzitter van de KVP in twee de positie. Was het gevaar geweken, dan stapte hij weer over naar de voorste zetel. Maar iedereen had toch het groot ste plezier. Sarrasani had duidelijk te kampen met overmacht en de be zoekers vatten het grootmoedig op. De stallen konden in de pauze niet worden bezocht, omdat er nog geen licht was. Nee, het zat gisteravond Direktor Fritz Mey en de zijnen niet erg mee, maar het gebodene heeft veel vergoed. Veel succes bijvoorbeeld hadden Les Ricards, een acrobatisch jongle rend duo, dat soepele fratsen uit haalde. Er waren „indianen" met paarden, die de Far West in herin nering moesten brengen en een paar cowboys, die met lasso's manipuleer den. De hoofdcowboy was een crack met de zweep, die hij knallend om een cowmeisje sloeg en er zelfs si garetten mee uit haar mond sloeg. Komische schilders kliederden met verf en Willy Lenz oogstte met zijn vertederende chimpansees bewonde ring. Adembenemend waren de ver richtingen van Miss Conti, die op 16 meter hoogte uit een sissende ra ket kroop en vervolgens sensatio neel balanceerde op een grote bal. In Zwitserland had dit haar een val bezorgd, waarbij zij beide enkels brak. Ze is nu weer opgeknapt, riep de opperspreekstalmeester, maar nog gaat zij iedere dag naar zee om voet baden te nemen. Opnieuw brak een zaagselplaag uit toen vijf olifanten overigens in zeer fraaie dressuur hun rondjes draaiden en draafden. Heel wat rustiger ging 'het eigen lijk toe bij de tijgersdie werden geleid door Eugen Weidmann „auf tierpsychologischer Grundlage". Het was psychologisch inderdaad prima uitgedokterd en er was geen roofdier bij, dat er gisteravond anders over dacht en van dit grondbeginsel afweek. Drie muzikale clowns hadden het tot veler plezier danig op de heupen, maar een clown apart was wel Ga- letti op het gespannen koord. Om twaalf uur ging de show uit als een nachtkaars. Een groot deel van het hooggeacht publiek zal eerst wel een douche hebben genomen alvo rens in bed te stappen. „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 51/2 LEIDEN De Groningse organist Charles de Wolff concerteerde gis teravond op het Pieterskerkorgel voor vele toehoorders, onder wie tal rijke jongeren. De Wolff boeide van meet af aan door knap, ongedwongen, duidelijk, nu en dan bepaald indrukwekkend spel. Hij bewees opnieuw een van onze grootste orgelkunslenaars te zijn. Met opzet gebruik ik het woord „virtuoos" niet. Dit is hü ook, maar zijn herscheppingskunst valt doorlopend sterker op dan zijn radde feilloze vaardigheid. De concertgever moet wel een ho ge dunk van zijn publiek hebben ge had. Het vijf kwartier vergende pro gramma was afwisselend genoeg, maar gaf nauwelijks tijd voor ont spanning. Men moest geconcentreerd luisteren, telkens weer met een an dere instelling. En voor menigeen zal dat in een paar gevallen moei lijk genoeg geweest zijn. Wie dan uitsluitend op de uiterlijke klank let te, was er denkelijk nog het best aan toe. Twee geweldige boekwerken. Max Regers. Fantasie en fuga in d-klein en Bachs Passacaglia toonden De Wolffs meesterschap over de tech niek, waardoor hij in staat was, zijn eigen visie te verklanken. Een Agnus Dei van de geboren Zwitser, Frank Martin (die ook in Nederland werkte en nu leraar in Man, die heel Noordivijk kent NOORDWIJK In de met bloemen gesierde raadszaal had gistermid dag een hartelijke huldiging plaats van de heer M. Veldman, chef van de afdeling bevolking van de gemeentesecretarie, die het feit herdacht, dat hij 25 jaarg eleden in dinêst van de gemeente Noordwijk trad. Op de receptie waren aanwezig burgemeester mr. J. N. Bonnike, de wethouders J. de Geus en P. den Otter, de ambtenaren van de verschïlende afde lingen van de secretarie, vertegenwoordigers van gemeentediensten en bedrijven, de politie en van schoolbesturen en kerkelijke instanties, waarin de heer Veldman een functie vervult. Zaterdag 10 augustus Tent Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus Sarrasani. KATWIJK AAN ZEE Bloemencorso „Flora's kleurenpracht aan zee", vertrek 2.30 uur vanaf Sandtlaan, Katwijk aan den Rijn. Avondroute vertrek 8.15 uur vanaf Parklaan. Groot vuurwerk op Zuid-Bou levard om 10 uur nam Maandag 12 augustus Tent Schuttersveld. 3 en 8 uur: circus Sarrasani. Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsverga dering. LEIDERDORP Gemeentehuls. 7.30 uur: afscheid burgemeester mr. R. M. Gallas. LEIDERDORP kapel Schepplngskerk. Van Poelgeestlaan. 8.30 tot 10 uur: afscheidsreceptie burgemeester mr. R. M. Gallas. NOORDWIJK-BINNEN Hervormde kerk. 8 uur: orgelconcert Dirk Jansz. Zwart. VOORSCHOTEN Dorpskerk. 8 uur: Henk Walvaart orgel en Addle de Jong carillon. Dinsdag 13 augustus Stadhuis. 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. KATWIJK AAN ZEE Nieuwe Kerk. Voorstraat. 8 uur: koor-orgelconcert Vox Jubllans Waddlnxveen en Felke Asma Maassluis (orgel). Woensdag 14 augustus Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. LEIDERDORP: 2 u. opening kermis ter rein Ockenrode. Donderdag IS augustus LEIDERDORP: 19 tot 24 u. kermis op terrein Ockenrode. Vrijdag IS augustus LEIDERDORP: 19 tot 24 u. kermis op terrein Ockenrode. Zaterdag 17 augustus LEIDERDORP: 9 uur kermis op terrein Ockenrode. 9.30 u. boegsprletlopen Tolle- naerslngel. 11 u. polsstoksprlngen Tolle- naerslngel, 2.30 u. mastkllmmen Burg. Brugpleln. 2.30 u. vossenjacht centrum dorp 7 tot 14 Jaar. 3.30 u. spultbal- uedstrijd brandweer terrein Hoogmadese- weg. 5 u. Judodemonstraties Burg. Brug pleln. 11 u. nam. sluiting kermis. Jeugddorp Van 1 juli tot en met augustus elke week van maandag tot en met vrtldag leugdvakantiedorp tn Jeugddorp Voor- schoterweg van half tien tot zestien uw» APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek. Haven 18. tel. 20085. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R van Brecst Smallcnburg tc Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven-Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. DOKTERSDIENST Tot zaterdagmorgen 10 uur de eigen huisarts raadplegen. Daarna tot zondag avond 24 uur. de dokterstelefoon bellen. 5 maal 2. Behandeling na ongevallen De poliklinische oehandellng na ongeval len wordt van dinsdag 12 uur Cs middagsl lot woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaeonessenhuls Van vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Ellsabeth- zlekenhuls (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis Films CAMERA (2 en 8 uur. zondag 2. 5 en 8 uur» The great race (a.lvrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: My sister, my love (18 Jaar). LIDO (2JO. 7 en 9.15 uur): Hold up in Singapore (14 laar). LUXOR <2.30. 7 en 9.15 uur): De vter- kante rekruut (a.l.). REX (2 en 8 uur. zondag 2. 5 cn 8 uur) The bridge on the river Kwal (14 Jaar); vrijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: ZIJ waren naakt (18 Jaar). STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Samen uit, samen thuis (a.l.). Mobiel A.N W.B. - kantoor r bij mo- Musea eD Hortus Museum Volkenkunde, Steenstraat' op werkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van I tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon dags van 1 tot 4 uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdags en zondags geslo ten Molenmuseum De Valk Geopend elke dag va" 10 tot 5 uur. maand, gesloten, zond van i tot 5 uur. tot 15 september BeiotlturrD ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten tn klasse la. lb en 2e: dagelijks 10 30— 11.30, 14.30—16 en 19—20 uur Voor patiënten In klasse 3 maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19 dinsdag 13—14. zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale (eest- dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.4519 30 uur. zaterdag 15.30—18 30 uur. zondag 15.3017 uur Klassepatlenten op de vrouwenkliniek dageltjgs 10 30—11 30, 14—18.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten. In het belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelUk bU een patient worden toegelaten. Dlaeonessenhuls Lelden- derde klas da gelijks 2 tot 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tot half 8: twee de klas dagelijks van 2 tot 3 en van 7 tot 8; eerste klas dagelijks van II tot 12. 2 to' 1 en 7 tot 8. Ellsabethztekennuls Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdellng dagelijks van 3 tot 4 en "s avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da gelijks van half 12 tot 12. 2 tot 3 en kwart voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8 Annakllnlek Lelden dagelijks van nall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatlenten dagelijks van half twee lot half vier en elke avond van zeven tot acht ALPHEN-Rltnoord: alle klassen dage lijks va nhalf 5 tot half 6. op zondag van 4 tot half 8. Kinderafdeling dagelijks van 3 tot 6 met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurje voor vaders van 6 tot half 7 KATWIJK - Zeehospitium, longkllniek dagelilks van half 3 tot hair 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc- afdellng dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half S: Revalldate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vijf Longkllniek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 1 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4 NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tlSnten dagelijks van 3 tot half 5 en s avonds van 7 tot 8: zaalpatienten zon- dgs van l tot 3. dinsdag van l tot hall donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van 1 tot half 3. Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde zomertentoon «telling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-hlstorlsche facetten van het Mexico van vroeger en nu), tot 1 december Lakenhal, van 5 Juli tot 22 september Negen Leidse fotografen Blbllotheekflllaal Houtkwartier (Kager- straat): van 15 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) - maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag 9-12 en 1-5 woensdag 9-12, 1-5 en 19-20.30 u. Burgemeester mr. Bonnike rele veerde in een geestige toespraak de eervolle carrière van de heer Veldman. De jubilaris begon in de moeilijke bezettingsjaren als ar- beidscontractant op het distri butiebureau; hij werkte na de be vrijding enige tijd op het ontvan- gerskantoor en moest toen naar In donesië voor het vervullen van zijn militaire dienst. Na zijn terugkomst werd hij ambtenaar op sociale zaken en vervolgens kwam hij op de af deling bevolking. Uit de toespraak van de burge meester bleek verder, dat de heer Veldman als expert van de bevol kingsboekhouding over uitzonder lijke kwaliteiten besehikt. Hij kent de bevolking niet alleen op papier, maar ook in werkelijkheid. Als zo danig is hij de vraagbaak van ieder een. Burgemeester Bonnike herinnerde verder aan het werk van de heer Veldman voor de jeugd, als leider van jeugdkampen, als jeugdouder- ling, als vice-voorzitter van de Chr. Mulo, als bestuurslid van de kleu terschool en mentor van de jeugd bibliotheek in „De Rank". Voor al deze trouw en toewijding heeft- het gemeentebestuur grote waardering. Namens het college overhandigde mr. Bonnike een en veloppe aan de jubilaris. De gemeentesecretaris, W. van Sprang richtte eveneens hartelijke woorden tot zijn medewerker. In de loop der jaren is er heel wat veranderd op de afdeling bevolking, maar toch is het bevolkingsregister de hoeksteen van de administratie en van het gemeentelijk bestel ge bleven. Wij zijn u buitengewoon dankbaar voor uw werk, aldus de heer Van Sprang. Namens het per soneel van de gemeentesecretarie bood hij de jubilaris een pick-up aan. Een boekenbon herinnerde aan de prettige samenwerking met de politie. De heer Veldman maakte in zijn dankwoord gewag van de fijne col legiale sfeer op de secretarie. In een gezellige, ongedwongen sfeer werd de receptie nog enige tijd voortgezet. KATWIJK Een 15-tal werken van jonge beeldhouwers van de Caro- luskring is geëxposeerd in de tuin voor het gemeentehuis. De kunste naars, die daar exposeren zijn: Agnes Berck. Maart van der Burgh, Ineke van Dijk, Marian Gobius, Gerard Logman, Ad van Moorsel, Pim van Moorsel, Erna Postuma en Minke Roorda. Keulen is) verried, ondanks de mo dern aandoende klankkleur, affini teit met de Franse romantici. De so lo-stem is verheven en objectief. Anton van der Horsts „Toccata en fuga in modo conjuncto", is streng gebouwd op de eigen reeks (beurte lings één en twee halven), waardoor merkwaardige toonsoort-combinaties ontstaan. Het is een kunstig en span nend werk. Men behoefde de con structie niet te begrijpen om toch intuïtief te beseffen, dat zich hier iets schoons, iets harmonisch af speelde. Dit kwam door de klank en de glasheldere vertolking. „Musica per organo" van de Haagse conservatorium - directeur Kees van Baafen, zal door de stren ge reeksen-logica, de verticale zig zag-gangen de vreemde motieven en hiaten, voor menigeen wel moeilijk verteerbaar zijn geweest De Wolff wist door kleurige registratie, scher pe tekening en openheid de zaak al thans zo helder mogelijk voor te stel len en de niet te miskennen waarde aan te tonen. Hierna volgde de passacaglia. zo dat iedereen toch tevreden naar huis kon gaan. Joh. van Wolfswinkel Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Edwin zv J P A de Kier en A E Dapper; Judith Johanna Petronella dv L C W M Lepelaar en L Kukler; Johanna Jo- landa dv T Oldenhage en J van den Oever; Ursula Cornelia Johanna Ma ria dv H J G Smeele en A M Boom; Anita Gesina dv P W Pesschier en A Nijgh; Jacoba Marjoleine dv C M Verhorik en S M Harland; Ermina Louise dv M van der Marei en M Guijt; Hendricus Franciscus Jozef zv T B Berg en A M van Benten; Alexander Christiaan zv H Jonge Vos en J C Lampe; Maria Gerarda dv C P Lubbe en J W M Scholtes. Gehuwd: F J de Haas en E van Tuijl; V S Juluri en Y W Zuiderveld. Overleden: G C Gunning 67 jaar echtgenote van D Y Lem; G Hoogen- doorn 80 jaar echtgenote van L Bras; R C Vliegenthart 2 jaar zoon; J C Brugman 79 jaar wed van J Verhoog; C H M Goddijn 72 jaar wed van G A Van der Stok; B Verhoef 66 jaar man; W de Vos 69 jaar man; T G Rutten 13 dagen dochter. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.V. 19-20 - Rijnsburg Geringe boele voor beledigend opschrift DEN HAAG Een 27-jarige stu- dent uit Leiden voerde op 14 maart te Leiden een groep van plm. 80 betogers aan tegen de oorlog in Vietnam. Hij droeg een pamflet met het opschrift: .Johnson moorde naar". Terzake van belediging van liet hoofd van een bevriende staat had de student zich vrijdag voor de Haagse politierechter te verantwoor den. Hij deelde mee tevoren een en ander met een inspecteur van poli tie te hebben besproken waarbij hem was gezegd, dat het meevoeren van een dergelijk pamflet strafbaar was. Er zou in dat geval dan ook proces-verbaal worden opgemaakt. .Het was duidelijk, dat ik dus een proces-verbaal zou krijgen". Voor de demonstratie was vergunning gevraagd aan de burgemeester, wel ke vergunning pas na afloop van de demonstratie werd ontvangen. Even wel was het de politie bekend, dat de vergunning zou worden ver leend. Van het Van der Werfpark was men naar het Rapenburg ge wandeld, waar de demonstratie die zonder wanordelijkheden verliep, werd ontbonden. De officier van justitie consta teerde, dat de strafbaarheid van het bedoelde opschrift voldoende be kend is. De zaak was overigens al wat oud, zodat hij wilde volstaan met f 50 boete. Verdachte zei van mening te zijn, dat het opschrift niet beledigend is en hield een breed betoog over de oorlog in Vietnam. De rechter veroordeelde daarna tot f 40 boete. NIEUWE LEIDSE COURANT STEENSTRAAT 37 LEIDEN Op zeer korte termijn kunnen wij nog plaatsen Voor wijken omg. Haarlemmerstraat/Oude Vest en de rivieren wijk te Leiden Aanmeldingen en/of inlichtingen liefst zo spoedig mogelijk aan ons kantoor telefonisch te bereiken onder no. 31441. LEIDEN In juli 1968 werd bij de Leidse spaarbank ingelegd f 6.370.012,23 en terugbetaald f 5.991.088,24. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 487 en het aantal afbetaalde boekjes 354. Op 1019 reke ningen van deelnemers aan de Af- haaldienst werd f 33,078 bijgeschre ven. Er werden 1183 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een ge zamenlijke inhoud van f50.611.41. Het tegoed der 64.634 inleggers be droeg aan het einde van de maand f 88.488.648,35. IJMUIDEN Op het ogenblik wor den enkele treilers met een klein ver mogen in gereedheid gebracht voor de spanvisserij o pharing. De vaartui gen zullen in de loop van de volgen de week de omgeving van het Skager- rak gaan verkennen. Deze tocht wordt ondernomen in het raam van de ex perimentele visserij en kan op finan ciële steun van de regering rekenen. Vanuit de Ierse wateren bereikten de goede vangstmeldingen de Neder landse wal. Aan de noordwestkust troffen de schepen uitstekend weer. De resultaten lieten weinig te wensen over. Sommige treilers konden aan de thuisreis beginnen met 400 kantjes ge zouten haring en 800 kleine kisten ver se haring in de ruimen. Ook op de Labadybank ten zuidwesten van Ier land tekenden de Nederlandse eenhe den voor goede vangsten. Het dagto taal schommelde daar rond de tach tig kantjes. De KW 149 Arie Jacob probeerde het op 57 NB. De grote kotter be machtigde daar zowaar een mooie hoeveelheid kuitzieke haring. In de Noord waren nog maar vijf Neder landse treilers in actie, onder meer de KW 81 Hendrika Johanna. Door el kaar genomen, zetten deze schepen een dag vissen 200 kisten scheep, koolvis was veruit in de meerdert Uit de zwarte massa konden slee enkele kisten makreel en schel worden gezocht. Onder de kust weinig te vangen. De kleinste kott konden dicht onder de wal kom Zij haalden daar betrekkelijk mo hoeveelheden grote tong aan boo Voor de andere vaartuigen was succes gering. In dit gebied bevii zich veel makreel. Dat blijkt uit resultaten van de sportvissers die t hun hengels dagelijks een beste b aan blauwpijpjes aan de haak sla Voor de vissersschepen zwemmen makrelen te hoog zodat zij in de me letterlijke zin achter het net viss f EEN FIJN STUKJE KAAS Dan van „DE Landbouwer" Kaas en wijn hebben grote man verleid tot gevleugelde woorde Kaas is een wereld vol avonf „DE LANDBOUWE Personeel gevraagd Gevraagd Aankomend verkoopster, leerling ver koopsier. ó-daagse werk week- De Haas Modemaga zijn, Haarl .straat 80-82. N.V. Vogelpark „Avifau na" vraagt meisjes voor op leiding in de bediening. Min, leeftijd 17 jaar. In vaste dienst of enkele dagen per week. Aanmelden: Hoorn 65. Alphen a/d Rijn. 9 Hulp in <le hu'shoud-'ng gevraagd. Mevr. Esser. Pr Marielaan 20. Wassenaar Tel. 01751 - 5317. 0 Bijverdienste. - Bureau voor opinieonderzoek vraagt dames en heren (met veel vrije tijd) voor het houden van vraaggesprekken met huisvrouwen. Brieven onder nr. 2192 bur. van dit blad. Gevr. leerling-verkoopster Banketbakkerij van Dam - Steenstraat 47, Leiden. 9 \VU kunnen jongens plaat sen van 15-17 jaar. Hoog '""n. Aanm^'H^n Hptrp'Uks- Wasserij „Nooitgedacht", v. d. Valk Boumanweg 184. Lei derdorp. 0 Zelfst. huish. hulp gevr. voor 1 dag p. week (woens dag). Tel. 40736. 0 Gevraagd machinale kistenmakers. Tevens nette jongens. Leeftijd 15 en 16 jaar. Kistenfabriek Guide- mond. Valkonburgseweg 19. Katwijk a/d Rijn. Tel. 01718 - 2843. 9 Gevraagd zager of machi nale houtbewerker. Omscho ling is mogelijk. Tevens net te jongens. Leeftijd 15 en 16 jaar. Kistenfabriek Gulde- mond, Valkenburgseweg 19 Katwijk a/d Rijn. Tel. 01718 - 2843. Personeel aangeboden 9 Gediplomeerd pedicure komt bij u aan huis. Mevr. Gijsen van Eden Petersman. Jacq Urlusplantsoen 254, tel. 43333 Door omstandigheden biedt hoogleraar zijn nauwe lijks gebruikte Assmann-ju- nior-folie dicteer apparaat te koop aan. Nieuwprijs f 600, gevraagd f 350,—. Tijdens winkeluren te bevragen bij Tijdschriftencentrale, Kort Rapenburg 12a. 0 Te koop: Brink Speedboat met 55 PK mercury motor Alles in prima conditie Spotprijs ƒ3000. Ook gene gen te ruilen voor een auto van recent bouwjaar Sta tionsweg 36, Leiden. Telef 01710 -34689 0 Aangeb. toerboot, 6 meter lang. ruim 2 slaapplaatsen. 15 pk Gale motor, gestroom lijnd model. Afstand bedie ning met keerkop: nw kuip- tent op stahoogte met ƒ800 aanbet. prijs ƒ3900 Jachtha ven Paren:1 U^nr'en1*—*»r- trekvaart bij Tolbrug War- p-mri Te koop woonhuis, gara ge. schuren 6000 m2 grond. Dicht bij bos. Vrij te aan vaarden. B. de Jonig, Oude Garderenseweg 22. Putten, telefoon 03418 - 2574. Te koop i.v.m. centr. ver warming. een in prima staat verkerende kolenhaard. (Et- na convector) en twee aard gas-kachels. radiator model. Te bevr. Melch. Treublaan 55. 9 Grootste sortering van Nederland: bespeelde en nieuwe instrumenten, zoals orgels. harmoniums en elektr. orgels, piano's, vleu gels. spinetten en clavecim- bels. R. v/d Burg N.V.. Pia no en orgel handel. Arnhem sestraat 8. Amersfoort. Tel 03490 13877. Te koop gevraagd WIJ kopen alle soorten boeken en tijdschriften. J. Borsboom, Oude Rijn 23. Tel. 21876. Vrije vierkamerwoning in Leiden of omgevint. Roos Paviljoensgracht 46. Den Haag. Auto's en motoren Aggregaat Honda voor caravan, boot of camping. 220 V. (250-300 Watt). 12 V. (5-4 Amp.». Alleen bij Pro- vema, f 674. NV Provema, Plantsoen 97. Leiden. Telef. 01710-32217 of 30481. 9 Occasions. Opel rekord 1700 1965; Opel Kadett 1965; Citroen Ami 6 1964; Trabant 601 1965: Trabant 600 1963; City garage Leiden dealer van vignale-Nederland. Fiat. Uiterstegracht 90. tel 21496. 9 Morris 850 eind 1964 f 1425 DKW 1000 Super 1963 f 875, Simca 1000. dec. 1964 f 2250 inruil en financ- mo gelijk Erades Prinsestraat 43a Leiden. Telefoon 01710- 43783. 1-20 WOORDEN f 1,75 Elk woord meer f 0,12 Voor Koeriers onder nr vordt 35 ct extra in rekening gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 25 ct. VW de Luxe eind 1960. f 775, Vauxhall Cresta b.j. 1960 f 475. Opel Caravan b.j. 1960 f 375. Ford Zephyr- b.j. 1962 f 425. Inruil mogelijk Erades, Prinsestraat 43a, Leiden Tel. 01710-43783. BMW Type 502A, eind 1959 (2.6 ltr motor) zeldzaam mooie vierdeurswagen o.a. voorzien van bruin leren be kleding, radio, schuifdak. enz. Topsnelheid 180 km, prijs f 1250, inruil mogeliik, Erades, Prinsestraat 43a. Leiden. Tel. 01710-43783. Taunus 12M 1965 eerste eigenaar Radio prima ban den, veiligheidsriemen, schuifdak f 2650,- Drie maanden garantie. Inruil en Financiering mogeliik. Bethlehemhof 9. op het Le vendaal. 9 BMW 700 LS 1964. Mist lampen veel ass.. nieuwe banden, weinig gereden, van eerste eigenaar, f 1650,- Drie maanden garantie. Inruil en financiering mogelijk Beth lehemhof 9, op het Leven daal. Opel Kadett 1963, nieuwe motor, nieuwe banden f 2350 Fiat 1500 1963, slaapbanken geheel in goede staat, prijs f 1750 3 maanden garantie. Inruil, financiering mogelijk Bethlehemhof 9 (Levendaal) Cortina 1500 de Luxe 1964. Uitzonderlijk mooie wagen. Veiligheidsriemen f 2650. Morris 1100 Glider 1963, nieuwe banden, zeer mooi f 2350. 3 maanden ga rantie. Inruil - financiering mogelijk Bethlehemhof 9, (Levendaal). Inruilwagens. Trabant 601 de Luxe 1965. bijzonder mooi f 975, Austin A40 1963. in goede staat f 975. Finan ciering mogeliik. Bethlehem hof 9 (Levendaal). Ford Zephir 1963. Zeer mooie wagen f 1750. Simca 1500 Grand luxe, nieuwe banden f 2450. inruil, finan ciering mogelijk, Bethlehem hof 9. (Levendaal). Aangeb. „62" Porche en „63" Alfa 1600 cabriolet Prij- f 3900 en f 3800. Finan ciering mog. Kennedylaan 66. Leiden. 9 10 autorijlessen v. f 47,50. Vervolg- en losse lessen 1,50. Fonkelnieuwe V.W.'s. Bondsautorijschool De Cen trale. Aanmeldingsadressen Leiden: Beestenmarkt 1. hk Stee-nstraat. tel. 21531. b.g.g. 22287, Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. telefoon 3765. Alphen aan den Rijn: Hooft straat 257. tel. 3752. Voorschoten: Prof. Cam. On nes- plantsoen 13, tel. 5834. Overzetdorpels en repara tiestukken voor iedere auto. Ruilvisees voor V.W. enz. Alleen verkriigb. bij Au toshop Ton Rijsbergen, Ma- resingel 64, Leiden, tel. 31260. Uitlaten voor alle typen en modellen auto's. Ook alle typen sportuitlaten N.V. Provema. Plantsoen 97. Lei den. Tel. 01710 - 32217 of 30481. Autoradio's met inbouw- slede. Alleen bii Provema f100 N.V. Provema, Plant soen 97. Leiden, tel. 01710- 32217 en 30481. Ook 's-zater- dags en 's avonds geopend. Trekhaken voor alle auto mobielen met 25 pet. kor ting N.V. Provema. Plant soen 97. Leiden. Tei. 01710- 32217/30481. Ook 's zater- en 's avonds geopend. 9 Wielsierringen voor alle automobielen. Dubbel geëloxeerd, per set van 4 st. f 10. N.V. Provema. Plantsoen 97. Leiden, tel. 01710-32217-30481. Te huur gevraagd 9 Jong werkend echtpaar zoekt kamers in Leiden of omgeving. C. Wester, Sport- ma-nstraat 10, Oegstgeest. 9 Jong echtpaar zoekt per 1 september 1 of 2 kamers met kookgelegenheid liefst in Leiden-Noord. Br. bur. v/d blad no. 2201. 9 Onderwijzeres zoekt kosthuis, met kookgelegen heid of volledig pension, in Oegstgeest af omgeving. Brieven onder nummer 2203 van dit blad. Te huur aangeboden 9 Verhuur van porceleinen serviezen - Leerdam glas werk - bestek - koffie machines verchroomde stoff. klapstoelen formica ta fels - kapstokken bar krukken, enz. Leiden's grootste verhuurder „De Gouden Sleutels" (sinds 1898), Haarlemmerstraat 220 220. Leiden, tel. 21691. Speciale aanbieding 9 Vogelvrienden! Hand tamme papegaaien met of zonder kooi. geelmantel lor rie en witborst lorries, roze collies, personata's. Fishe ries, halsband- en kanarie vleugels. rozella's, purkesi- nis, roodrug-, muis-, pers- ling-, gras- en valkparkie ten, couls binsen, gordels, spitsstaarten diamantvinken zilverkwartels, Japanse nachtegalen, schamalijsters op volle zang en nog vele andere tropische vogels. Di verse kleur, en kweekkana- ries. Kanaries op volle zang. Vogelkooien, standaards, vi trines papegaaienkooien, droge kurkschors, meelwor- men en alle soorten zaden voor vogels en ander pluim vee. Te koop of te ruilen, Volièreverwarming bij H. Minderman, Gouwsluiseweg naast molen. Tel. 01720- 4634, Alphen a/d Rijn. Kom vrijblijvend even kijken naar onze prachtige collec tie vogels en ons vogelpara- dijs. 9 H. H. bloemisten. Voor direct en later te leveren trekbakjes. Prima kwaliteit concurr. prijs R. W. v. d Burg, Brouwprstraat 76 t( Rijnsburg, tel. 01718-2595. 9 De Kastenspecialist. Keu uit meer dan 500 model len hang-legkasten. wand kasten. keukenkasten, keu kenmeubelen wandmeubelen enz. Prijzen altijd 30 tot 40 pet. lager dan normaal. De Kastenspecialist, Hoogland- kerkgracht 47 - 49 (hoek Nieuwstraat) Leiden. Tel. 33078. 9 De sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels.repa re- ren van elk slot. Haarlem merstraat 273 'Bij Overdek te). Tel. 33958. Levering aan rijk en gemeente. Des maan dags gesloten. Wegens va kantie gesloten van 12 t/m 24 aug. 9 International-Dezenta, het succesvolle, grootste insti tuut sinds 1949. zoekt part ner voor bereisd heer m. vooraanst. leidingg. functie, 34 jr.. Pro", en vooruitstr., ontw. heer. tekenaar, constructeur 30 jr. N.H. Gou da, Gedenklaan 3. Tel. 01820 37. 9 Autorijschool Timmer mans, erkend gediplomeerd betrouwbaar. Lessen in VW f 10 per uur. Uitgebreide theoriecursus. Mozartstraat tel. 43428. b.g.g. Sta tionsweg 23. tel. 20014. Lei den. 9 W.A verzekering ver plicht, geen eigen risico, pas sagiers gratis meeverzekerd, ambtenaren speciale korting. Ook v. financiering Assu rantiekantoor Van Amster dam. Morsweg 228. Leiden, tel. 33088. 9 Accordeonlessen met ac cordeon, welke automatisch uw eigendom wordt. Komt u eens praten bij Muziek school Zwaag. Ook voor an dere instrumenten mogelijk. Korevaarstraat 5. Leiden. 9 Foto service automaat 'Bevrijdingsplein. Nu ooi Kodapak film voor instama 0 Man, man, wat wordt on fa CT 18 dia-film, all flitslampjes voor kleur ei zwart-wit: PF 1 B AG 3 1 - flitsblokjes. Inworp, gul dens en rijksdaalders. Fot< Cine N. v. d. Horst, Doe zastraat 22 - 24, Leiden. Te 24702. 9 Man, man wat wordt om bed slecht, ja vrouw da moet je laten repareren bi een vakman, dus bij Jai Vonk, Haarlemmerstraat 8 tel. 22580. Overtrekken, bi vullen in één dag klaar. 9 Avondlectuur - Kuif; enz. in onze Ned. leesportt feuille met 9 bladen, vana f50 ct. p.w. L. L. C. Leven daal 27. Tel. 20300. 9 Bij kunsthandel T. Oom in- en verkoop van antiek» meubelen, dekenkisten, ko peren lampen, ketels, doof potten, kristal, porselein enz. Keuze uit 400 schilder stukken Haarlemmerstr 93, Leiden. Tel. 26643. 9 Heeft u kamers of zoek u kamers? Wij bemiddelen Kamerverhuurkantoor C. F Hansen, Rapenburg 60 Lei den. Tel. 31786. 9 Trouwen? Maak van dag een sprookje. Door spe ciale service en modern trouwauto's. Trouwbedrij De Groot, Beestenmarkt telefoon 23300. 9 Strijkinrichting OZOf voor uw fijne was. H. Riji dijk 34a, tel. 22675. 9 Nieuwe auto's zonde chauffeur. Nieuwste modeU len o.a. Taunus 17M, Opell Rekord, Volkswagenbusje ml open dak. Garage Werkho-' ven, Maredijk 34a. Telefoon 22300 - 32735. 9 Bezoekt wasautomatiel „De Eendracht", Zoeter- woudsesingel 14B. Inganj door de poort. Uw was <1. kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is een stoomman- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 9 Gouden randjes voor Castellapenningen. Verschil lende modellen vanaf f 15. Het Ringenhuis, J. D. Hoo- gervorst, Morsstraat 9, Lei den. tel. 24920. 9 Stoffeerderij v. d. Berg Speciaal adres voor het op nieuw stofferen, overtrekken van uw bankstel, fauteuils stoelen enz. Voorkom wachttijd G. Doustraa 1-27. Tel.' 34824 b.g.g. 41678 9 Uitgebreide collectie mo derne, nieuwe en bespeeldt orgels, piano's, elektrisch) en elektronische orgels. Be zoekt onze toonzalen of vr vrijbl. prijslijst Boot Orgel en Pianohandel. Kerkstraa 2-28, Bodegraven telefooi 01726-2541. 9 Schuimrubber, schuim plastic kunstleder, plastii kleding, autohoezen kappen pyama's, asbakjes, zonne kleppen, bloemvaasjes spie gels. kaplak, rubbermatten sloten enz. Autobeklederij v Kuik, Morsstraat 46. Tel 30552. 9 Snelwegers volgens ijk voorschrift, el. vleessnijma chines, gehaktmolens, kasre gister?, groentemachines 4( tot 50 pet goedkoper. Ooi reparatie-inrichting Leeu- wenburgh, Goudsesingel 47 Rotterdam, tel. 010-135995. 9 Wij verzorgen al u«j. drukwerk tegen billijkt prijzen. O.a visitekaartjes, geboortekaartjes, verlovings kaartjes Prima afwerkinj en vlotte bediening. Druk d< werk Service Halpa Haar d( lemmerstraat 64. Telefoor 24185. Naast Muziekhar.de Hofenk. Chr. contactbureau voo J Nederland. Lindelaan 32 Krommenie. Huwelijksbe middeling cn briefw. vooi K inl. postzegel bijsluiten. 9 Meubelhandel ..Mors IS poort". Ruimer keus eethoe-m ken. bergmeubelen en berg- v< kasten. Wandmeubelen naaij, eigen ontwerp. Morsstraa 58. Trouwauto's. sprei Chrj Be Ihrysler's van H.G.T. wit ivoor of zwarte bruidscoupé. Dir. de Jongl° Alleen: Zeemanlaan 12a. Telv' 23055 c.a. spin en zn n.v. amsterdam voor het betere drukwerk telefoon (020)-24 92 82* n.z. voorburgwal 271

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4