WEEKAGENDA Waarom kost in Voorschoten één parkeerplaats f 5000? Imponerende zeges van Judith Salomé Quick Boys kon bij Scheveningen ondanks zege niet imponeren Zaterdag corso in Katwijk Kerkhoven stuwde estafetteploeg naar zeer snelle tijd MEN SCHRIJFT ONS Katwijkers wonnen toch met 3-1 Thuisclub ruist een afwerker DWS komt met sterkste team naar Noord wijk Wielerronde in Hazerswoude Ds. Franken gaat naar Woubrugge Open Leidse kampioenschappen Feijenoord 2-2 in Leeuwarden NEDERLAND OP ALLE FRONTEN SUPERIEUR Ajax speelt toch in Stadion Leeds United zette met 1-0 in SHO ging eervol ten onder bij Excelsior: 0-4 Marijketocht op 31 augustus Nieuwe leidse courant 7 donderdag 8 augustus De publikaties in diverse regio- ale bladen over de door de ge- ïeente Voorschoten van de Alg. |ank Nederland NV geëiste par- eerbelasting geeft ons aanleiding ieraan nog het volgende toe te oegen. Allereerst ten aanzien van e door het college van B en W ge- oerde procedure: Eind 1967 kwam onze cliënt, de ,>er J. J Planje, in contact met e makelaar van de vermelde bank- istellirag, i.v.m. de verkoop van zijn edrijfspand in de Schoolstraat, eze onderhandelingen werden van z zijde van de Bank afgebroken, aar zij meende een ander object Voorschoten te kunnen kopen, loor de bank werd ten gemeente- uize geïnformeerd naar eventuele ezwaren van het college van B en W igèn vestiging in dat pand. De ge- leente stelde toen, dat na betaling an f 5000 een vergunning voor dat and mogelijk was. Daar de bank bij nader inzien dit and toch niet zo geslaagd vond, is weer in onderhandeling met nze cliënt getreden. Nadat onze iënt en de bank tot een koopsom raren gekomen, is men wederom aar het gemeentehuis getogen om ventuele bezwaren te vernemen. Aan de koper werd toen meege- eeld, dat een parkeerbijdrage zou ïoeten worden gestort van f 50.000. ïa overleg tussen de koper en de emeente werd dit bedrag gehal- eerd. Bij informatie van de koper oe bedoelde bijdrage werd bere- snd. kreeg men te horen, dat dit «beurde naar rato van de gevel- eedte. Toen de makelaar daarop en vergelijk maakte tussen de ge- elbreedte van het pand van onze liënt en het andere pand klopte dit j geen stukken na. Bij een ver- >ek om opheldering bleef men het ntwoord schuldig. Nu komt de ge- eentesecretaris met een andere iaatstaf van heffing, nl. naar rato an het aantal parkeerplaatsen, dat jenodigd zal zijn. De berekening fas gebaseerd op vijf parkeerplaat- en. Daar de bank met de parkeer- jjdrage. mits wettelijk versehul- ligd, niet verder wilde gaan dan 15.000, was cliënt genoodzaakt toe ie staan, dat in de voorlopige koop overeenkomst een bepaling werd rtpgenomen, dat de koopsom zou wor- den verlaagd met f 10.000 indien de bank genoodzaakt zou zijn .f 25.000 neer te tellen voor de ver gunning. In verband hiermee schreven wij 'op 20 mei 1968 uitvoerig aan het college van B en W om opheldering in deze en stelden in die brief, dat geen enkele rechtsgrond aanwezig Clwas voor het heffen van deze ver- "tapte baatbelasting, die van wille keurige personen op volkomen on- jegrijpelijke wijze van berekening, rerd geheven. I Daar wij op 26 juli 1968 taal noch feken van de gemeente hadden ver- pmen, verzochten wij de gemeen- feraad om antwoord. In een brief ian 30 juli 1968 aan de Alg. Bank federland NV stelde B en W nog- paals uitdrukkelijk dat f 25.000 de rijs van de vestiging was; te beta- in binnen veertien dagen. Dus voor e eerst komende gemeenteraads- ergadering. jEen afschrift van deze brief be reikte ons eerst op 1 aug. 1968 om ca. 11 uur, een uur nadat het trans port bij de notaris had plaats ge had. Hieruit moeten wij dan ook concluderen, dat het afschrift eerst in de late namiddag van 31 juli 1968 op de post werd gedaan; im mers anders hadden wij dit bij de middagbestelling van 31 juli moe ten ontvangen. De Alg. Bank Neder land had de brief op 31 juli bij de ochtendpost reeds ontvangen. Vervolgens: Indien men ten ge meentehuize informeert waar deze peperdure parkeerplaatsen dan wel komen te liggen, kan men geen spe cifieke plaats aanduiden. (Voor een bedrag van f 5000 bouwt men een goede garage). Wij willen de ge meenteraad oproepen aan dit ge marchandeer door B en W met de belangen van individuele burgers een eind te maken. Met verwijzing naar het wapen van onze gemeen te zouden wij willen besluiten „La ten de manen licht doen schijnen op deze duistere zaken". Voorschoten, Belastingadvies- en boekhoudkundig bureau D. W. H. PlanjeK. Koopmans (Van onze sportredactie) DEN HAAG Scheveningen heeft ook de tweede wedstrijd van zijn Haringserie met 31 verloren. Na Katwijk, was het gisteravond Quick Boys dat de groen-zwa<-ten (nu geel-zwarten) op de knieën dwong. Overigens gebeurde dat eerst zeven minuten voor tijd. Keeper Van Schaik beoordeelde een scherpe voorzet van Denkdrenth verkeerd, waarna Pluimgraaff koppend succes had. Eerst nu kwam Quick Boys wat los, het tempo werd opgeschroefd, maar De Roode en Korving gaven geen krimp. Quick Boys kreeg met deze score beslist te veel. Want het was juist Scheveningen dat met enthousiast spel het best voor de dag kwam, al misten Moesker c.s. het raffinement om de Katwijkse verdediging te doorbreken. Overigens hadden Den Hollander c.s. die keeper Vooys op de re servebank hielden tot twee keer toe geluk dat de bal op de lat kwam bij verkeerd timen van doelman Verdoes. Quick Boys was iets schotvaardi- ger dan Scheveningen, waardoor het trouwens vijf minuten voor rust op 0-2 kwam door Dijkdrenth. Na tien minuten had de toch wel teleurstel lende Pluimgraaff de score geopend maar tussen deze treffers had Sche veningen stellig het beste van het spel. Het kwam echter niet verder dan een schot tegen de lat van Moesker. Overigens was een actie van deze speler de inleiding tot 1-2. Even voor rust kreeg keeper Verdoes een inzet van Moesker niet onder èontrole, waarna de attente Breugom kon te- genscoren. TEGEN DE LAT Na rust begon Scheveningen sterk. Vrijdag 9 augustus Schuttersveld, 8 uur: première clr- onste Sarrasanl. ;er!Pieterskerk. 8.15 uur: orgelconcert Char- es de Wolff. Zaterdag 10 augustus Tent Schuttersveld. 3 en 8 uur: circus rrasanl. det x>k aar tyn Ver Bloemencorso i zee", vertrek uur vanaf Sandtlaan, Katwijk aan den ar-|jn. Avondroute vertrek 8.15 uur vanaf rklaan. Groot vuurwerk op Zuld-Bou- rard om 10 uur nam. Maandag 12 augustus Tent Schuttersveld, 3 en 8 uur: circus rrasanl. Jeugddorp VaD 1 juli tot en met augustus elke eek VaD maandag tot en met vrijdag ugdvakantiedorp ln Jeugddorp Voor- loterweg van half tien tol zestien uur WELKE APOTHEEK? Apotheek R. van Breest Smallenburg te elderdorp en Apotheek Voorschoten zijn gehele week geopend. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na ongeval- ii wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) t woensdag 12 uur waargenomen door t Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uur t zaterdag 12 uur door het St. Ellsabelh- ckenhuls (Hooigracht) Op andere werk- gen en op zondagen door het Acade- lisch Ziekenhuis. Films Films van donderdag af IAMERA (2 en 8 uur. zondag 2. 5 en 8 The great race (al.): vrijdag- en iterdagavond 11.30 uur: My sister, my ive (18 jaar). LIDO (2.30, 7 en 9.15 uur): Hold up In ngapore (14 jaar) LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): De vier- rekruut (a.l.). REX (2 en 8 uur. zondag 2. 5 en 8 uur): he bridge on the river Kwal (14 jaar): rijdag- en zaterdagavond 11.30 uur: Zij aren naakt (18 jaar). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uuri: Samen uit. men thuis (a.l.). TRIANON (2 30. 7 en 9.15 uur): Thunder- ■11 (14 jaar). Mobiel A.N.W.B.-kantoor Elke donderdag van 10—16 uur bij mo- n De Valk. Musea eD Hortus Museum Volkenkunde. Sleenstraat: op erkdagen van 10 tot 5 u.. ook zaterdag ondag van l tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg op ccf erkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag, londag van 1 tot 5 uur Sted Museum De Lakenhal. Oude Sin- el: op werkdagen van 10 tot 4 u.. zon- m van 1 tot 4 uur. Hortus Botanicus (Rapenburg): op (erkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 ur, karnen zaterdags en zondags geslo- a. maand, gesloten, zond van i tot 5 uur, tot 15 september Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekenhuis voor patiënten tn klasse la, lb en 2e: dagelijks 10 30— 11.30, 14.30—16 en 10—20 uur Voor patiënten ln klasse 3: maandag, woensdag, donderdag en vrijdag 18.15 19. dinsdag 1314, zaterdag 1516, zondag algemeen christelijke en nationale feest dagen 14.30—16 uur. Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19 30. uur, zaterdag 15 30—16.30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassepatienten op de vrouwenkliniek: dagelij gs 10 30—11 30. 14—16.30 en 19—20 Op de afdelingen verloskunde en kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den dc 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten. In hel belang van de patiënten kunnen niet meer dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Diaconessenhuis Lelden- derde klas da gelijks 2 tol 3. dinsdag donderdag en zondag bovendien van 7 tol half 8: twee de klas dagelijks van 2 lot 3 en van 7 tot K: eerste klas dagelijks van 11 tot 12, 2 tot 3 en 7 tot 8. Ellsabethzlekenhutsr Lelden derde klas dagelijks van 2 tot 3 en "s avonds van kwart voor 7 tot half 8. kraamafdeling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half 8; tweede klas da- geltlks van hair 12 tot 12. 2 tol 3 en kwarl voor 7 tot half 8; eerste klas dagelijks van half 12 tot half 8. Annakliniek Lelden; dagelijks van hall twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van zes tot zeven. Klassepatiënten dagelijks van half twee tot half vier en elke avond van zeven tot acht ALPHEN-Rllnoord alle klassen dage- illks va nhalf 5 tot half 6, op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijks van 3 tot s met bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurle voor vader* van 6 tot hair 7 KATWIJK - Zcehospltlum. longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4 dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc- afdeling dagelijks van half 3 tot half 5 Revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: Revalidate- centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tol half vllf Longkllnlek en tbc-afdellne kinderen woensdag van 7 tot 8 en zater dag en zondag van half 3 tot half 4. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dageltlks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zon- dgs van 1 lot 3. dinsdag van I tot hall T donderdags van half 7 tot half 8 en zaterdags van l tol half 3. rentonnstellingen Rljksmus Volkenkunde zomertentoon stelling Viva Mexico (kenmerkende cul tuur-hlstorlsche facetten van het Mexico van vroeger en nu), tol 1 december Lakenhal van 5 juli tol 22 september Negen Leidse lotografen Blbllotheekflllaal Houtkwartier (Kagcr- straat): van 15 september expositie Leid se kunstgroep Colourform (hard-edge, olieverf, tekeningen en etsen) maan dag 1-5 u., dinsdag en vrijdag 9-12 en 1-5 u„ woensdag 8-12, 1-B en lt-20.30 u. Westerduin raakte bij één der eerste aanvallen de lat, maar ondanks goed spel van linksbuiten Groen kwam het niet tot de gelijkmaker. Ook niet toen Aandewiel het veld moest ruimen voor Cor Vooys, en ondanks de twee fraaie kansen voor Breu gom in de negende en elfde minuut. Tegen de verhouding kwam Quick Boys kort voor tijd op 1-3. Met wat meer stootkracht had Scheve ningen een beter resultaat kunnen boeken tegen het nonchalant opere rende Quick Boys dat ver beneden kunnen speelde. De Haagse arbiter De Vries leidde niet overtuigend. SCHEVENINGEN: d: Van Schaik; a: Breitner (Dijkhuizen), De Roode, Korving en Knoester; m: Westerduin en M. Pronk; v: De Lange. Moesker, Breugom en Groen. QUICK BOYS: d: Verdoes; a: Remmelzwaal, Aandewiel, Haasnoot én Den Hollander; m: Plug en T. Barnhoorn; v: Dijkdrenth, Parlevliet, Pluimgraaff en W. v. d. Plas. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK De Amsterdamse eredivisieclub DWS komt zaterdag op volle sterkte naar Noordwijk. De oefenwedstrijd in het voorjaar tegen v. d. Meulen c.s*. is de Amsterdam mers zo goed bevallen, dat zij graag terugkomen. De wedstrijd die om 4.15 uur be gint wordt geleid door de Rotter damse scheidsrechter Van Merke- steijn. De opstelling van DWS luidt: doel: Jongbloed; achter: Flinkevleu- gel. Soetekouw, Dijkstra en Pijl man; midden: v. d. Vall en Burgers; voor: Smit, Geurtsen, Seemann en Rensenbrink. HAZERSWOUDE - Vrijdagavond, om zeven uur, wordt i de Hazers- woudse woonwijk Zuid II een wie lerronde gehouden. Deelneming staat open voor dames (op gewone fietsen) en heren (gewone fietsen en sportfietsen)De organisatie be rust bij de Hazcrswoudse. afdeling van de R. Katholieke Plattelands jongeren. De wedstrijden, waarin prachtige prijzen en premies zijn te verdienen, beginnen precies om zeven uur. Dit houdt mede verband met het feit, dat het de organisatoren, dank zij de medewerking van bui emeester en wethouders, mogelijk is, het par cours in Zuid II voor alle verkeer af te sluiten. De inschrijving van de deelnemers is tussen half zeven en zeven uur. De prijsuitreiking in het St. Michaels-huis. KATWIJK Zaterdag beleeft Katwijk het dertiende V.V.V.-Bloe mencorso. De voorbereidingen wetti gen de verwachting, dat het weer een mooi corso zal worden. De deel nemerslijst ziet er als volgt uit. 1. Geluidswagen Radio Caspers, Noordwijk, 2. Corso-comité. Muziek: K. en G. uit Leiden, 3. Luxe wagen WV, 4. Praalwagen 45 jaar K.R.B., aangeboden door WV, 5. Luxe wagen fa. L. van Duijn, Princestraat 15, Bedrijfsauto Sohoenhandel v.h. Kr. Haasnoot. Voorstraat 52, 7. Luxe wagen Automobielbedrijf Van dc Velde, Wassenaar en l eiden. Muziek: Muziekgezelschap „De Burcht" uit Leiden, 8. Luxe wagen Aannemingsbedrijf G. van Duijn en Zonen N.V., Parklaan 7. 9. Lttxe be- drijfsauto (caravan) fa. 7 -yderduyn. Voorstraat 31, 10. Luxe wagen Assuran tiekantoor D. J. C. Verh- Rijnsburg. 11. Bedrijfsauto Schoenhandel C. E. van den Be Voorstraat 76. 12 Luxe wagen Garage „Modern". Willy Slui terstraat 31. Muziek: Chr. Muziekvereniging „U.N.I.", Katwijk, 13. Praalwagen Groentenveilingvereniging „Katwijk en Omstreken". Katwijk aan den Rijn, 14. Luxe wagen N.V. Machinefabriek en Handel Mij De Mrl. Prins Hendrik kanaal. 15. Luxe wagen N.V. Melkin richting en Zuivelfabriek .D.e Hoop". Katwijk aan den Rijn. 16. Luxe wagen fa. M. Guijt. Drieplassenweg 1, Be drijfsauto fa. Grimbergen en Noorder- meer, centrale verwarming. Noordwij- kerweg 24. Katwijk aan den Rijn, 18 Luxe wagen garage „Seinpost", Drie plassenweg 17, 19. wagen garage „Seinpost". Muziek: Tamboer- en Trompetter korps „D.V.S." uit Katwijk, 20. Praal wagen J. Meijvogel. gasfitt. bedr., Mei doornstraat 1. 21. Luxe wagen kleding magazijn J. Haasnoot en Zn, Voorstraat 45. 22. Luxe wagen foto Jaap van Duijn. Princestraat 22c, 23. Luxe wagen gara ge Dijksman, Sluisweg 31, 24. Luxe wagen „Het Emaillehuis" Piet Ouds hoorn. Princestraat 11-13, Luxe wagen fa. Oudshoorn en Arends. Zuidstraat 36. Muziek: 'Drumband „D.W.S." uit Rijnsburg, 26. Praalwagen Strandex- ploitantenvereniging. Katwijk aan Zee, 27. Luxe wagen boekhandel J. van der Lee, Princestraat 38. 28. T uxe wa gen Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Tramstraat 67, 29. Luxe wagen'Botéro N.V.. Oegstgeest. 30. Bedrijfsauto L. Hartevelt, Drieplassenweg 11, 31. Luxe wagen, J. van der Plas, Secr. Varke- visserstraat 191. Muziek: Drumband „De Wilbert" Oegstgeest, 32. Luxe wagen restaurant ..Marina", Boulevard 69, 33. Bedrijfs- WOUBRUGGE Ds. F. A. L. Franken te Veessen heeft de toezeg ging van beroep aangenomen naar de hervormde gemeente van Woubrug ge, waar hij de opvolger zal wor den van ds. E. Kampenaar, die een beroep heeft aangenomen van de hervormde gemeente van Werken dam en die daar op 6 oktober intrede hoopt te doen. Ds. Franken werd op 8 maart 1928 in Amsterdam geboren. Hij deed eindexamen B. aan het Barlaeüs- gymnasium te Amsterdam en stu deerde daarna aan de landbouwhoge school in Wageningen. Naderhand deed de heer Franken aanvullend examen voor de faculteit van lette ren en wijsbegeerte en studeerde Vervolgens nog aan de rijks univer siteit in Utrecht, waar hij op 6 april 1960 zijn kandidaatsexamen theolo gie en later ook zijn kerkelijk exa men aflegde. Nadat ds. Franken van oktober 1962 tot februari 1963 bij ds. A. Oskamp, toen nog predikant van de hervormde gemeente van Bussum stage had gelopen werd hij op 6 september 1964 door ds. J. E. Steen bakker Morilyon Loysen. emeritus predikant in Hattem, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Veessen (Heerde). Ds. Franken is o.a. lid van het moderamen van de classicale verga dering van Harderwijk, lid van de classicale commissie voor het jeugd werk in de classis Harderwijk en scriba van het breed ministerie van de ring Heerde. auto autospuiterij P. van Maren, Rijn straat 62. 34. Luxe wagen autoverhuur bedrijf en autorijschool Van dei Zwan, Vinkeweg 9, 35. Luxe wagen autover huurbedrijf en autorijschool van der Zwan, Vinkeweg 9, °6. Luxe wagen autoverhuurbedrijf en autorijschool Van der Zwan, 37. Bedrijfsauto Seven- Up Bottling Cy. Amsterdam N.V.. Anth. Fokkerwog 3. Amsterdam. Muziek: Harmonie Katwijk. De roate is: Katwijk aan den Rijn: Opstelling bij veiling Sandtlaan. VERTREK vanaf de Sandtlaan 2.15 uur - Rijnstraat - Ven Egmond- straat - Kerkstraat - Zeeweg - Kon. Julianalaan; KATWIJK AAN ZEE: Boslaan - Meeuwenlaan (rust) Zeeweg - Voorstraat - Emmaplein - Emmastraat - E. A. Borgerstraat (rust) - Rijnmond - Bouleverd - Vuurbaakpleir - D ;>Iassenweg - Parklaan - Weth. Ouwehandstraat - Secr. Varkevisserstraat - Kalkbran derij Ouwehand. AVONDROUTE OPSTELLEN 7.45 uur Parklaan. VERTREK: 8.15 uur: Parklaan, Annastraat, Voorstraat, Emmaplein, Kon. Wilhelminastraat, Sluisweg te Brittenstraat (rust), E. A. Borger straat, Rijnmc J, Boulevard, Vuur baakplein, Driepl 'weg, waar de stoet ontbonden wordt. 10 uur n.m.: VU ",WERK aan de Zuid -Bou fèvard ALPHEN Halverwege de „Open Leidse" zijn ook de A-spe- lers in het strijdperk gekomen, waardoor er gisteren op Roomburg van zeer goed tennis viel te genie ten. Door het wegvallen wegens een schouderblessure van Lidy Jansen- Venneboer is Judith Salomé nu eer ste geplaatst en zij toonde zich deze waardig. Achtereenvolgens versloeg zij het Noordhollands talent Nennemieke Brouwer en Ina Onnes en de wijze waarop dit geschiedde was bepaald indrukwekkend. In het achterveld is zij bijna niet te passeren, doch zij schuwt nog teveel de aanval wat haar spel niet ten goede komt. Josine v. d. Koogh speelde een zeer goede partij tegen de sterke Amsterdamse Dita IJspaard en sneuvelde eerst na 63 97. Bij de heren speelde Jan Hordijk een long set tegen Frans Boelens,maar het vertoonde spel verried reeds zijn grote klasse die ongetwijfeld de ko mende dagen nog wel zal schitteren. Zijn vriend Fred Hemms had het veel moeilijker, want Eddy v. Hof pakte brutaal de eerste set 64, maar kon 't daarna tegen de scherpe volleys van Hemmes niet redden. De partij van de avond speelden Henk Nyeboer en de Surinaamse kam pioen Kenneth de Koning. Toen beiden een set hadden ge wonnen en de stand 1010 in de DONDERDAG 8 AUGUSTUS 586ste STAATSLOTERIJ Derde klasse Prijzen van: 1 5 zijn gevallen op nummers 50 zijn gevallen op nummers 100 zijn gevallen op nummers 200 zijn gevallen op nummers 400 zijn gevallen op nummers 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op8 eindigende op: 088 eindigende op 555 eindigende op632 eindigende op: 962 eindigende op: 4107 een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 054838 een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 020510 een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 028651 een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 087802 een prijs van 2000 is gevallen op het nummer: 062402 een prijs van 5000 is gevallen op het nummer: 000767 de prijs van 30-000 is gevallen op het nummer: 020197 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen beslissende reeks was. vonden bei den het te donker om nog verder te spelen, waarna de partij werd af gebroken. De Koning heeft geen harde slagen, maar zijn positiespel is uitzonderlijk goed. ZWARE STRIJD Bij de dames in B verloor Els Heijmans van Ellen Sluyter cn vocht Milon Penseel met Karina Kersemakers een zware strijd uit, waarbij Milon eerst na 64 75 ten onder ging. Bij de heren traden enkele krach ten uit de jongenstopgroep reeds op de voorgrond. Allen wonnen ge makkelijk en slechts Ad Kooymans moest zijn meerdere erkennen in de ook nu weer voortreffelijk op dreef zijnde Bernard Doorenbos- Jaap Temmink versloeg Jan Vree burg en voegde zich bij de laatste zestien, waarbij de strijd tussen de routiniers en de jeugd zeer interes sant beloofd te worden. In C een fraaie zege van Jan Bakker op de baardige v. Straaten en een fraaie driesets zege van Ar nold v. d. Capelle op de wat tegen vallende Joep Kooreman- UITSLAGEN DE A: E. Veentjer-B. Enting 62 63; J. Salomé-N. Brouwer 60 62: J. Salomé-I. Onnes 60 60; J. Sluyter-in 't Veld 62 62; Blomber-R. v. Amstel 62 63: D. YspaardijJ. v. d. Koogh 63 97; HE A.: J. Hordijk-F Boelens 61 75: F. Hemmes-J. v. Hof 46 61 63; K. de Koning-W. v. As 60 62; K. de Koning-H. Nyeboer 119 46 1010 gest.; Stoop-Kor- teweg 63 36 gest.; Blaas-Wel- schen 26 64 63: E.B.: Schreu- der-Blaisse 62 63; DE.B: Sluy- ter-E. Heymans 60 61: K. Ker- semakers-M Penseel 64 75: DD.B: J. Overdijkink/A. Monod- B Entingh/G. Wolff 6—0 6—1: HE. B: J. MulderH. v. Nes 63 64; W. Brandse-Leopold 62 63: L. Con- standse-Ubbink 6—1 3—6 6—2: B. Doorenbos-Kooymans 63 64; H. v. Nes-E. Luin 86 63: C- Klotz- Riaskof 36 75 62; B. Thung- G. Pasma 64 63; J. Temmink- G Vreeburg 6—4 6—3: HD.B: de Vos/Kluyvers-R. Meyer/B. Dooren bos 63 57 64; de Haas 2 x-Soe- ters/Kallenberg 61 63; Madera/ Swart-de Vos/Kluyvers 63 57 4; HE.C: J. Bakker-v. Straaten 119 61: Arnoldi-Jansen Roosen daal 5—7 6—3 6—2; v. Wyk-Herre- brugh 63 62; F. v. d. Zee-Ver does 2—6 6—2 6—4; A. v. d. Ca- pelle-J. Kooreman 2—6 1614 75. UTRECHT Het Nederlands Olympisch Comité zal zich nogmaals dienen te beraden over de uitzending van een 4 x 200 meter vrije slag estafetteploeg naar dc Olympische Spelen. Dick Langcrhorst (HZPC). Johan Schans (De Vechtstreek), Aad Oudt (ZIAN) en Elt Drcnth (Zwem- LEEUWARDEN SC Cambuur en Feijenoord hebben woensdagavond in Leeuwarden met 2—2 gelijkgespeeld. Het score-verloop was: 5. Kriesch 1—0 25. Kindvall 1—1 50. Samarcic 1—2. 85 Hendriksen 2—2. Er waren 14.000 toeschouwers. Moulijn moest na een te harde tackle van Sigmond worden vervangen door Geels. PSV heeft in Tilburg met 0—4 ge- wonnen van de tweede divisieclub NOAD. Bij de rust was de stand 0—2. De doelpunten werden gescoord door Schmidt-Hansen, Ares (2) en Van der Kuylen. De Deventer eredivisieclub Go Ahead heeft woensdagavond met 52 gewonnen van het Japanse se lectie elftal voor het Olympische voetbaltornooi in Mexico Stad. Renners niet meer in Oranje AMSTERDAM De koninklijke Ne derlandse Wielren Unie heeft beslo ten de Nederlandse wegrenners bij de wereldkampioenschappen en Olympische Spelen in de individuele wedstrijden in een wit shirt met rood-wit-blauwe band te laten star ten. De Oranje-shirts zijn zeer opval lend waardoor de Nederlandse ren ners teveel in de gaten lopen. Het idee is geboren tijdens de laatste Russische reis van de selectie-baan- ploeg. Toen kwamen alle Nederlan ders tijdens een rit over 25 km in Oranje-shirts aan de start. Alleen Nieuwkamp reed in het wit en won. Het nieuwe tenue zal alleen tijdens de wereldkampioenschappen en d e Olympische wedstrijden worden ge bruikt. Het Nederlandse Olympische Co mité is akkoord gegaan met de rege ling van de KNWU. UTRECHT Ook op de derde dag van de Koninkrijksspelen was Neder land weer duidelijk sterker dan Suri name en de Ned. Antillen. Bij dc zwemwedstrijden wenden woensdag op één na alle wedstrijden gewonnen door de Nederlandse deelnemers, ter wijl bij de tennisontmoeting Neder land een overwinning met 80 be haalde. ditmaal op de Ned. Antillen. In het volgepakte zwembad Den Hommel in Utrecht, waar ook prins Claus aanwezig was. werden niet minder dan zes records van de Ko ninkrijksspelen verbeterd. Bea Swij- nenburg won de 100 meter schoolslag in de nieuwe recordtijd van 1.24.1, Frank Jansen verbeterde bij de heren op hetzelfde nummer het oude record tot 1.15.1. Ook op de vlinderslag en de vrije slag gingen de records naar beneden. Hierdoor zorgden Truus Koot, Paul van Daalen, Janke Beumer en Ale van der Veen. Het enige zwemnum- mer dat niet in een Nederlandse zege eindigde, was de 100 meter rugslag heren, waar de Surinamer O. Braaf ondanks het feit dat hij op het eind tot driekeer in de touwen zwom, als eerste aantikte. Bij de tenniswedstrijd tussen Ne derland en de Ned. Antillen moest Nederland slechts een set prijsgeven. Dat was in het gemengd dubbel Yvonne Wagenvoord/Fried Schmitz Ninon Pimental/Kenneth Hennep. Niettemin won de Nederlandse com binatie met 68 62 75. Op het Haagse ADO-terrein is woensdagavond de ontmoeting Suri name Nederlandse Antillen geëin digd in een gelijkspel 2—2. Bij de rust was de stand eveneens nog ge lijk: 11. Er waren 3.000 toeschou wers. AMSTERDAM De Europacup wedstrijd Ajax FC Nürnberg op 2 oktober zal toch in het Olympisch Stadion worden gespeeld. Tussen de directie van het Olympisch Stadion en Ajax waren moeilijkheden gere zen omdat het stadion een te groot deel van de recette wilde hebben. Aiax keek uit naar andere moge lijkheden en zou een middag wedstrijd in het eigen stadion aan de Middenweg spelen. Door bemiddeling van de heer A. A. Verhey, Amster dams wethouder van sportzaken, speelt Ajax toch in het Olympisch Stadion Junioren-wedstrijden in afd. Dordt langer DORDRECHT De junior wedstrijden in de klassen IA en 2A. de zgn. selectieklassen, in de afdeling Dordt zullen in de komende competi tie tien minuten langer duren De junioren «pelen nu tweemaal 40 mi- nut«L De commissie jeugdvoetbal v«n de afdeling Dordrecht heeft dil bedui' genomen vanwege de vele Kr en om ingedeeld te worden in ieiini IA. I lust) kwamen woensdagmiddag hl Den Hommel ln Utrecht tot een tijd van 8.6,3. ruim zes seconde» onder het Nederlands recorfl. De tijd van het kwartet zal echter niet als record worden erkend omdat Elt Drenth een fractie van een secon de te vroeg vertrok. „Dit is zuiver het werk van Rob Kerkhoven, hij heeft ons over de mentale klap van maandag heen ge holpen", oordeelde de verheugde Aad Oudt na de ten dele geslaagde re cordpoging. „Het laatste woord is nu aan het NOC. De jongens hebben in elk geval bewezen dat ze het kunnen", aldus Rob Kerkhoven die al net zo ver heugd was als zijn pupillen. Vanaf dinsdagavond was het kwar tet samen met reserve Rinus van Beek bijeen geweest om zich in alle rust voor te bereiden op de recordpo ging. Onder de aanwezigen bij de re cordpoging bevond zich de heer C Kerdel, lid van het NOC. Lou van Ravens naar Boedapest DEN HAAG De wedstrijd Bor deaux Spartak Sofia voor het tor nooi om de Europese beker voor landskampioenen, die op 18 septem ber wordt gespeeld, zal worden ge leid door de heer J. F. Dorpmans. Grensrechters zullen de heren F. P. Derks en M. Batelaan zijn. De wedstrijd Ferencvaros Celtic voor het tornooi om de Europese beker voor bekerwinnaars, die eveneens op 18 september wordt gehouden, zal worden geleid door de heer L. van Ravens. De heren J. M. Godding en H. van der Veer zullen hem assiste- LEEDS Leeds United heeft woensdagavond in Leeds de eerste wedstrijd voor de finale van het tor nooi cm de Jaarbeursstedenbeker te gen Ferencvaros met 10 gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt door een doelpunt van Jones. SHO-EXCELSIOR 6—4 SHO bood uitstekend partij maar moest het toch afleggen tegen de geraffineerd heid van de Rotterdamse semi-profs. Met Libregts als uitblinker startte Excelsior rustig. Na 10 min gaf Blok zijn club de leiding (01) en drie minuten later zorgde Libregts voor 0—2. Doelman Merkus zorgde er voor dat die stand tot de rust bleef ge handhaafd, terwijl aan de andere kant Reedijk een schot door doelman Geilman zag gestopt. Bij SHO speel den, behalve nieuweling De Heer (ex-ZBVH), ook Graus en Schipper een goede partij. Na de hervatting bracht Bassant de stand op 03 en nadat De Groot juist naast had geschoten zorgde Blok voor een 04 eindstand. Eeri inzet van De Heer werd in de slotfase over de lat getikt SVV-PPSC 60 Met zeven spelers van het eerste elftal was SW duide lijk te sterk voor PPSC. dat overi gens kan terugzien op een nuttige oefenpartij. De Schiedamse debu tant-amateur Koudijzer zette PPSC al snel op een 2—0 achterstand die door Panschier en nogmaals Koudij zer bij rust tot 40 werd opgevoerd. Van Beek en Koudijzer bezorgden SVV na rust een 6—0 overwinning. Bij PPSC speelde Piet van Veen voor rust een goede partij. Ook Lodi Kal den en nieuweling Kila (ex-DHS) kwamen goed uit de verf. ROZENBURG-WIT ROOD WIT 62 Rozenburg was biina geduren de de gehele wedstrijd heer en meester. Jan van t' Hof liet 10 en 2—0 aantekenen waarna Hofman voor 30 zorgde. Van Halen bepaal de de ruststand op 31. Ook na 'de hervatting bleef Rozenburg domine ren en Van Seters bracht 4—1 op zijn naam. Uit een scrimmage kwam de stand op 51 en weer Van Seters zorgde voor een 6—1 voorsprong van Rozenburg. De Brielse ploeg kwam door afstraffing van een dek- kingsfout nog op 6—2. Nuttige oefen partij voor Rozenburg. BARENDRECHT Op zaterdag 31 augustus organiseert de christelijke wandelsportvereniging „Marijke" haar traditionele Marijketocht in Ba- rendrecht. Er kan worden gestart op 8. 12. 18 en 22 kilometer. Het inschrijfbureau is op 31 augustus ge vestigd in de aula van de Groen van Prinstererschool. Na de start, om half drie, zullen de deelnemers defileren langs een ereco- mité met aan het hoofd burgemeester G. van Hofwegen. Er kan worden ingeschreven bij de volgende adres sen: J. v. d. Linden, le Baren- drechtseweg 53. mevr. Hooimeijer, Korianderhof 10. OPEN SCHAAKTITEL ENSCHEPE Woensdag zijn ln Ensche de de panljen gespeeld voor de vleide ronde van het open schaakkampioenschap van Nederland. De uitslagen zijn: Marcus Dc Graaft 1—0; Jansen - Verholt 1—0: De Groot - Wlllemsen afgebroken: Smit - T.ranickl 1—0: Etmans - Hoogendoorn 0—1: Rost van Tonntngen - Schneiders V» afgebroken partijen uit de tweede ronde: De Groot - Branlck Wlllemsen - Schnelden

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7