Viswater pas wel genoeg, op maar uw 'Albert smokkelde wapens q om te kunnen trouwen Wie ben ik? Maandag beslist NOC over zwem-uitzending Vakantiegangers gewond na voeren van wilde zwijnen Afgebroken partijen IBM afgewerkt Vergunningenstelsel een warwinkel Enkele duizenden vergunningen WIELERPLOEG VOOR MEXICO ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1963 I (Van onze correspondent) NIEUWESCHANS Wa- {lensmokkelaar Albert Bisschop it weer thuis. Na een week in v.fcen Duitse cel te hebben doorge- iracht, is hij teruggekeerd naar ijn woningwetwoning aan de labenhauptstraat in Nieu- -eschans, op nog geen steen- orp afstand van de Duitse (rens. De 26-jarige wapensmokkelaar herd vorige week dinsdag bij de tens in de kraag gevat door de Duitse douane-recherche. „Ik ben voortreffelijk behandeld en de verho- arn waren bijzonder soepel", vertelt ilbert Bisschop, die zelf denkt dat 1 jj er met een voorwaardelijke straf Hof zal komen. De wapensmokkelaar tejoet voor een Duitse rechtbank •rschijnen. Het storten van een borgsom van ieduizend Duitse Mark was vol de voor zijn vrijlating. „Ik had ;t geld in de vorm van cheques nog mijn postadres in Bunde liggen, in klanten die ik wapens had gele- ird." meent dat de Duitsers in de eerste plaats in zijn mèrsoontje geïnteresseerd zijn. maar «tooral in een illegale wapenhandel le men door zijn arrestatie op het is gekomen. „Maar als dat zo dan sta ik er toch helemaal bui- ilm", aldus de wapensmokkelaar. 'ylDe vraag waar de Duitse autoritei- zich voor gesteld zien is de her- imst van goed veertig machine- Istolen die in het huis van Albert ischop werden gevonden. „Ik had •lukkig de bewijzen nog dat ik ze kocht had van de Duitse fabriek en ipenhandel Hebsacker. Maar het :ke is nu dat Hebsacker die wa- s helemaal niet had mogen heb- vertelt Bisschop. fs| Legerivapens De machinepistolen z.g. jhomson-guns die ook in Vietnam rorden gebruikt zijn Amerikaanse jgerwapens, die alleen afkomstig pnnen zijn van de Amerikaanse mi- tairen die in Duitsland zijn gelé érd. Bij navraag bleek de Duitse olitie echter dat dit soort machine- istolen nooit door de Amerikanen an Hebsacker is geleverd, althans (iet officieel. Vermoed wordt dat het wel eens im een grootscheepse illegale wapen- ïandel kan gaan en dat slechts een tlein deel van de wapens bij Bis- ichop terecht is gekomen. De Duitse politic en Amerikaanse MP hebben een intensief onderzoek ingesteld. i Bisschop ontving zijn wapens of de ffinirdelen daarvan altijd op een Wiadres in het Duitse Bunde. Ze (wamen daar gewoon als wapens aan (1 de wapensmokltelaar bracht ze naar zijn huis om ze weer lurgereed" te maken. Een deel van de wapens kwam al int en klaar in Bunde aan en deze id hij dan rechtstreeks door naar Duitse afnemers: Wie dat wa- „Vast geen onderwereldfiguren, klanten waren verzamelaars, iral veel fabrikanten en advoca- 1", meent de heer Bisschop. jHoe hij de wapens over de grens lokkelde wil Bisschop niet vertel- ,Dat houd ik geheim", zegt hij. ging in ieder geval niet met auto. De Duitsers dachten dat eerst wel en namen mijn auto in beslag. Maar ik heb hem al weer terug." Albert Bisschop moet een enorme hoeveelheid wapens hebben omgezet. Hij kreeg ze in onklare toestand en maakte ze dan weer ge reed. Duidelijk wordt uit zijn verhaal wel dat het in Duitsland al even ge makkelijk is om via postorderbedrij ven wapens te krijgen als in de Ver enigde Staten, mits het maar geen automatische wapens zijn. Die mogen wel verstuurd worden, maar alleen als er niet mee gevuurd kan worden. Dat was ook het geval met de Amerikaanse machinepistolen, die hij van Hebsacker kreeg. „Er waren en kele onderdelen onklaar gemaakt, maar die bestelde ik gewoon bij de Amerikaanse wapenfabriek Nunrich (New York) en thuis maakte ik de wapens dan weer in orde." Bisschop deed drt behalve met de Thomson-guns met allerlei soorten wapens. Van de Amerikaanse machinepisto len had Bisschop er net vijf verkcht toen de resterende 36 in beslag wer den genomen bij zijn arrestatie. „Ik had er een bedrag van zevenduizend Mark in gestoken", vertelt hij. „Maar dat was lang niet de marktwaarde hoor. Als ze me niet hadden gesnapt had ik er zeker 40.000,- voor ge maakt." Lage prijzen Dit kon alleen doordat Bisschop de machinepistolen voor enorm lage prijzen heeft gekregen. „Ik kocht ze voor een kwart van de normale prijs en de onderdelen uit Amerika kreeg ik ook met korting, omdat ze daar dachten dat ik een handelaar was." Over de totale omzet die Bisschop in de afgelopen twee jaar heeft gemaakt wil hij niets zeggen. Wel laat hij los dat hij er enkele klanten bij had. die zeker voor drieduizend DM bij hem hebben gekocht. Albert Bisschop is zijn „smok- kel-carrière" begonnen op het mo ment dat hij zijn wapenhobby er aan wilde geven. „Omdat we gingen trou wen had ik geld nodig. Ik had altijd al een hobby in wapens, waarvan ik een paar unieke exemplaren bezat. Die bood ik te koop aan in een Duits jagersblad om er geld voor te maken," aldus Bisschop. Op die éne advertentie kwamen toen direct al 75 brieven en op een tweede nog eens honderd. „Ik had direct door dat er geld mee te verdienen viel. Zo is het eigenlijk begonnen." Baantje zoeken De wapensmokkelaar denkt dat hij er met een voorwaardelijke straf hij moet in Duitsland voorkomen af komt omdat hij meent, dat wat hij deed eigenlijk nauwelijks smokkelen genoemd kan worden. „Ik bracht de OTTERLO In het nationale park de Hoge Veluwe zijn de laatste vijf dagen vièr vakantiegangers, onder wie een kind uit Heiloo, verwond door wilde zwijnen. Hoewel de jachtopzieners herhaal delijk waarschuwen de dieren niet te dicht te naderen, blijken ze voortdu rend door bezoekers te worden ge voerd met meegebrachte etenswaren. Er ziin vakantiegangers die zich ont roerd over de frislingen (biggetjes) willen ontfermen, of zich willen laten fotograferen met een klein wild var ken in de armen. Door deze ondoordachte activitei ten worden regelmatig bezoekers min of meer ernstig verwond. De directie van de Hoge Veluwe heeft nu besloten bij alle paricingan- gen borden te plaatsen die verbieden het wild te voeren. Bij overtreding wordt geen enkele aansprakelijkheid meer aanvaard. AMSTERDAM De uitslagen van de vrijdag uitgespeelde afgebroken partijen uit de grootmeestergroep van het IBM-schaaktornool zijn: 13e ronde: Kotov Clrlc 1—0. He ronde: Sjamkovltsj Bliek De stand luidt nu: 1. Kavalek (TsJ-Sl) 10 pnt: 2. Bronsteln (Rusl) 9.5; 3/7. Langeweg, Ree (belden Ned). Sjamkovltsj (Rusl). Len- gyel (Hong) en Clrlc (Z-Sl) 8: 8. ivkov (Z-Sl) 7,3: 9/T2. Donner (Ned). Bliek (Hong). Marovlc (Z-Sl) en Kotov (Rusl) 7: 13. Bouwmeester (Ned) 3,5; 14. Jongsma (Ned) 4.5: 15. Kuljpers (Ned) 4; 16. Zuldema (Ned) 3. In een vriendschappelijke wedstrijd heeft DWS vrijdagavond met l—0 verloren van de Engelse leagueclub Charlton Athle tic. Gerben Karstens ls vrijdag ln een cri terium voor beroepswielrenners over 202 kilometer te Herenthout (België) op de vierde plaats geëindigd. Hij had een ach terstand van twintig seconden op de win naar. de Belg Frans Brands. wapens wel over de grens naar mijn huis, maar daarna gingen ze ook weer terug naar Duitsland. Ik heb daarbij alleen de grensformaliteiten genegeerd. Een verwarrende omstan digheid is echter dat ik in Duitsland wapenhandel bedreef zonder de ver eiste vergunningen." Intussen is de eerste zorg van Bis schop hoe weer een baantje te krij gen. „Ik ben op staande voet ontsla gen door het Winschoter expeditiebe drijf waar ik werkte." (nokke k ..I Hef i :it'n 3 Stuur een lege verpakking van mijn produkt naar Postbus 120, Deventer en u ontvangt een leuke verrassing (Vergoot niet uw nam an adres te vermelden) een onzer vers) verslagge- DEN HAAG In Nederland is tngeveer 109.000 ha viswater ianwezig (exclusief het IJssel- leer en de kustwateren), waar aan ruim 35.000 ha in eigendom 10 jis van het rijk, 37.000 van provin ces, gemeenten en waterschap- in en ruim 36.000 ha van parti- :ulieren, hengelsportverenigingen ibegrepen. Ruim 60.000 ha is vrij (d.w.z. iet vergunning voor één gewone tengel) bevisbaar, d.i. 56 procent, 'oor de sportvlsserij is 89.000 ha ischikbaar (87 pet., inclusief het 'rije water), waarvan 75.000 ha (73 pet.) voor de volledige sport - 'isserij. Er zijn geen statistieken •schikbaar over de aantallen iderscheidene vergunningen, lie door de talrijke eigenaren orden uitgereikt. Iemand die in Ik viswater op alle soorten vis iet alle soorten tuig zou willen Issen, zou daarvoor zeker enkele luizenden vergunningen nodig lebben... (Van een onzer verslaggevers) GOR1NCHEM De Linge, die bij Gorinchem ontspringt en dwars door Neder- en Over- Betuwe in het Pannerdens Kanaal bij Nijmegen uitmondt, is een van de mooiste rivieren van ons land. Rustig stroomt het water door de bloeiende boom gaarden en de hengelaar vindt er alle rust die hij zoekt. Bovendien zit er veel vis, in alle soorten. De sportvisser echter, dl'e niet goed voorbereid aan de waterkant verschijnt en niet in het bezit is van de nodige papieren, moet goed op ziin tellen passen. De rijkspolitie te water van Gorinchem patrouilleert bijna elke dag met de ruim zeventien meter lange Rp 24. Hengelaars in overtreding worden zonder pardon bekeurd. Met één normale hengel mag men er vissen, maar laat de sportvisser goed uitkijken waar hij loopt, want vele boeren eisen een vergunning om I hun. vaak geheel ongebruikte, kleine i stukje land langs de Linge te betre- 1 den. Wil de hengelaar met méér dan één hengel vissen of gaan snoeken, dan moet hii een vergunning hebben van de rechthebbende op het viswa ter. Het vervelende is echter dat de Linge in handen is van zeer vele eigenaren en hengelsportvereni gingen. En wanneer men dan de goede vergunning heeft voor iemands stuk je water, moet er zeer goed opgepast worden, want nergens staat aangege ven waar het stukje water van de volgende eigenaar begint. Bekeuringen De Linge is maar één voorbeeld. De rijkspolitie te water van Gorinchem, uitgerust met het modernste materi eel, deelt ieder jaar honderden bekeu ringen uit aan hengelaars.Wanneer de staat dat geld zou gebruiken voor verbetering van de viswaters, zou het voor de ruim 700.000 sportvissers die ons land telt, nog wel te verteren zijn. Al die processen-verbaal zouden echter niet nodig zijn als de zaken eens stevig werden aangepakt en aan toestanden als op de Linge een eind werd gemaakt. De Nederlandse sport visser heeft veel voor zijn sport over en wil er graag wat voor betalen, maar hij eist dan ook het recht, rustig en ongestoord te kunnen vis sen. zonder voortdurend het gevaar te lopen in overtreding te zijn. verpacht aan visverenigingen, parti culieren, boeren en vooral broodvis sers. De hengelaar is altijd verplicht ter plaatse uit te zoeken aan wie een bepaald water toebehoort, want de meeste eigenaren eisen dat bij hen weer een speciale wordt gekocht. sociaal-recreatieve en economische belangen van de sportvisserij." Per jaar wordt in Nederland tussen de 60 en 75 miljoen gulden aan hen gelsportartikelen verkocht. Daar ko men nog eens bij de opbrengst van dagvergunning j binnenlands toerisme en horeca-be- drijven. Verpacht Ieder jaar opnieuw moeten de no dige vergunningen aangeschaft wor den. Een gewone hengelakte en een akte voor het vissen met meer dan één hengel zijn wel de eerste ver eisten. Bijna alle wateren en water tjes in Nederland zijn echter weer Het zeer kleine aantal beroepsvis sers op de binnenwateren in ons land is de sportvisser ook een doorn in het oog. Tegenover de sportbelangen van meer dan 700.000 hengelaars staan de belangen van nog geen 200 be roepsvissers (het IJsselmeer niet meegerekend). In de onlangs gehouden jaarverga dering van de Algemene Nederlandse Hengelaarsbond kon men horen dat van de 109.000 hectare viswater in ons land nog steeds 67.000 hectare door de beroepsvisserij met alle ge oorloofde vistuigen wordt bevist. Dat is 67 procent van het bestaande viswater. Voorstellen De regering heeft nu een aantal voorstellen gereed liggen tot wijzi ging van de nog jonge Vlsserijwet 1963. die binnenkort in de Tweede Kamer behandeld zullen worden. Uit het feit dat zo'n jonge wet nu al aan veranderingen toe is, blijkt dat de regering de problemen van de sport visserij is gaan inzien. Doel van de wijzigingen is immers om meer wa ter voor de sportvisserij te bestem men. Er zal echter nog het een en ander moeten gebeuren, want er kan niet zomaar voorbij worden gegaan aan de sociale belangen ,van die weinige beroepsvissers. „Het is echter een duidelijke zaak", zegt hoofdredacteur Cor van Heugten van De Sportvisser, „dat de econo mische belangen van die kleine groep volkomen ondergeschikt zijn aan de Particulieren Er zijn nog veel wateren in ons land. en meestal niet de slechtste, in handen van een kleine groepje gefor tuneerde hengelbroeders. Ook hier zouden de sportvissers graag een eind aan gemaakt willen zien. In ons kleine land met zijn vele hengelaars moet alle viswater opengesteld wor den of verpacht aan een vereniging. Aan de eigenaar, de gemeente of de vereniging dan de taak de visstand op peil te houden door regelmatige visuitzet. Ook zullen de wateren schoongehouden moeten worden waaraan nu nog wel wat mankeert. De verenigingen gaan hierin ook niet vrijuit. Een oplossing voor al deze proble men is een nationale hcngelvergun- ning. De sportvissers vinden het geen bezwaar wat meer geld voor een der gelijk bewijs te betalen, maar eisen dan ook het recht onbeperkt in alle viswateren van Nederland te henge len. Stap vooruit In De Sportvisser, het toonaange vende blad voor hengelaars in Neder land. kan men lezen dat Zuid-West-Nederland de start heeft gemaakt voor een dergelijke vergun ning. Vier grote federaties van hen gelsportclubs in Zuid-Holland, Zee land en West-Brabant hebben beslo ten hun viswateren op basis van we derkerigheid voor elkaar open te stellen. Nu kunnen 40.000 georganiseerde hengelaars voortaan op eikaars water (Van onze moderedactrice) PARIJS Pierre Cardin kan het niet laten. Bij alle mooie kleren die hij maakt, komt altijd een aantal uitzonder lijke zaken. Was het een paar jaar gele den de gatenjurk. nu zijn het met glim mende vynilranden bezette hemden. De kortgerokte mannequins droegen er vy- nil-lieslaarzen hij. Hoe extreem men dit alles ook mag vinden, men behoeft er geen ogenblik aan te twijfelen of de confectie zal het idee in gematigde vorm overnemen. Waarschijnlijk komen er een paar centi meters bij de roklengte en wellicht zal een praktische geest er een mouwtje bij fantaseren, want men diene wel te besef fen dat bet hier over wintermode gaat. Dat laatste geldt ook voor dc zonne bril, die niet voor de zeezon maar voor de sneeuwzon is bedoeld. De brug is een enorme schakel. Helemaal raar is her idee niet. want de neus is een stuk je, dat nog al eens lelijk wil verbran den. Een schakel op de neus en men krijgt geen zonnebrandbiaren Parijs beslist niet alleen over de lijn van japon en mantel, maar neemt de garderobe van top tot teen onder de loep. Hier laten we de top zien, zoals Jacques Heim het wil: een vlotte pet. Dit exemplaar is uitgevoerd in breitschwung. Ook za- geü we petten met een bol van bont en klep van leer. Jacques Pourchet fotografeerde de luxueuze voet waarop het huis Christian Dior ons wil laten leven. Een satijnen teen en met parels bezette hak. Spannende dagen voor heren DEN HAAG Het bestuur van het Nederlands Olympisch comité heeft de wielrenners aan gewezen voor Olympische Spelen in Mexico. De plöeg ziet er als volgt uit. Individuele wegwedstrijd: Leen de Groot, Fedor den Hertog, Har ry Jansen, Jan Krekels en René Pijnen: 100 km ploegentijdrit: Fedor den Hertog. Jan Krekels, René Pijnen en Joop Zoetemelk; baan: Tandem: Jan Janssen en Leijn Loevestijn; reserve Klaas Balk; sprint: Jan Janssen en Leijn Loevestijn: 1 km tijdrit: Leijn Loevestijn. Individuele achter volging: Fedor den Hertog of .Joop Zoetemelk. Het NOC heeft besloten geen schermploeg naar de Spelen van Mexico af te vaardigen. vissen. Dat is een goede stap vooruit, een hengelaar uit Groningen moet zonder meer in Zeeland kunnen vis sen, zonder dat hij het gevaar loopt daar handenvol geld aan dagvergun- zwemmer I UTRECHT Het worden span- i nende dagen voor het Nederlandse herenzwemmen. De veelzijdige Dick Langerhorst liet vrijdag zijn vijfde nationale kampioenschap, dat op de 200 meter vrije slag, vergezeld gaan van een klinkend record: 2.00.4. De 22-jarige Hagenaar won eerder de 400 en 1500 meter vrije slag, de 100 en 200 meier vlinderslag in tijden die zijn persoonlijke uitzending naar Mexico niet geheel waarborgden. Het leek dat hij afhankelijk was van hetgeen de anderen zouden presteren voor een eventuele 4 x 200 meter uitzending. Maar Langerhorst heeft de zaak omgedraaid. Hij fun geerde als trekker en in zijn spoor sleepte hij de hele ploeg mee. Er zullen nog spannende uren vol gen voor. het kwartet Ell Drenth, Jo- han Schans, Aad Oudt en Rinus van Beek en indirect ook voor schoolslag zwemmer Kees Uitenhout. Als bij het NOC maandavond het besluit valt de 4 x 200 meterploeg uit te zenden zitten daar twee bruikbare krachten voor de 4 x 100 m wis selslag estafette in. nl. Dick Langer horst (Vlinderslag) en Elt Drenth (Vrije slag). Met de vrijwel zekere uitzending van Bob Schoutsen voor ogen. mankeert alleen een schoolslag- ningen voor allerlei soorten waters uit te moeten geven. In het bootje of aan de water kant: vissen is een beste sport, maar je moet wel over de goede papieren beschikken Voor Langerhorst en Drenth zal de KNZB maandag geen excuus nodig hebben. Zij voldeden aan de eis. Jo- han Schans was duidelijk niet in top vorm. Hij kreeg de afgelopen dagen vier penicilline-injecties en zwom met eer geblesseerd been waarvan de wond met een laagje plastic was bespoten. Voor Schans staat echter een tijd van 2.02.9, die hij als derde zwemmer maakte in de estafette van de interlandwedstrijd tegen Groot-Britannië en Tsjechoslowakije in J.eiden. Aad Oudt werd vrijdag in de finale het slachtoffer van het te lage aan- vangstempo. 59.0. Telt men de snelste tijden van dit viertal bij elkaar op. dan komt men op 8.09.0, waarvan nog 0.9 seconde mogen worden afgetrokken wegens Wisselvoordeel. In KNZB-kringen heeft men steeds gesteld: met een Llesbeth Klumper (HZPC) 2.21.0: 3. Tineke Maat (VZC) 2 21.3: 4 Annette Meiman (MZPC) 2 25.9. 200 m vrUe slag dames: 1. Dolly Maane- man (RZC '90> 2 20.50; 2. Mirjam van He- mert (KNZB) 2.20.52: 3. Cora van der Veer (VZC) 2.20.59: 4 Coby Sikkcns (GZPC) 2.21.2: 5. Mia Planttnca (7.AR) 2 22?: 6 Janke Beumer (Zwemlust) 2.23.1: 7. Toos Beumer (Nereus) 2 23.7. 200 m vrije slag Jongens onder de 16 jaar: 1. Plet Brouwers (ZIOS) 2.11.3; 2. Koos Ros (ZIAN) 2.130; 3. Gerard Glelen (Mosa) 2.13.1: 4 Jan Elbertsen (De Kikker) 2.15.3. Dc met een grote voorsprong ln een tUd van 2.06.2 finishende Rodger van Hamburg werd gediskwalificeerd wegens drie valse starts. 200 m vrije slag heren: 1. Dlck Langer horst (HZPC) 2.00.4 (nieuw Ned record. Het oude stond sinds augustus 1967 ook op naam van Langerhorst met een tijd van 2.02.0): 2. Elt Drenth (Zwemlust) 2.02.7: 3. Rlnus van Beek ('t IJ) 2 04.2; 4. Aad Oudt (ZIAN) 2.04.8: 5. johan Schans (Dc Vechtstreek) 2.06.2; 6. Je! Schlllemans (De Dolfijn) 2.07.8. 100 meter vlinderslag meisjes (onder 14 Jaar): 1. Frleke Buys (VZC) 1.14.9; 2 I.oes Sulster (Vechtstreek) 1.17.5: 3. Cora Schou ten (VZC) 1.18.3: 4. Annelles Zwager (HZPC) 1 19.5. 100 meter vlinderslag Jongens (onder 14 Jaar): 1. Rodger van Hamburg (VZC) 1.07.1; 2. Ton van Klooster (De Robben) 1.12.0: 3. Hans Koekoek (ZCG) 1.13.7; 4. Age Kramer (PSV) 1.14.8. 4 x 100 m wisselslag estafette meisjes onder de 18 Jaar: 1. Zwemlust (Wllma Stedlng. Ellen van Rheenen, Alle te Riet en Yvonne Polman) 5.00.0 (nieuw Ned adsp. record): 2. HPC 5.00 7; 3. VZC 5.08.3: 4. HZPC 5.08 8 5. De Kikker 5.11.6: 8. Zlan 5.16.2. 4 x 100 m wisselslag estafette Jongens onder de 16 Jaar: 1. 't IJ (Plet Veenstra. Theo Botter. Arnold Rood, Plet Hester- man) 4.38.7: 2. MOSA 4.38.8: 3 ZIAN 4.43.8: 4. HPC 4 46.2; 5. VZC 4.46 3: 6. PSV 4.50.2. 4 x too m vrije slag heren: 1. De Dolfijn (Pleter Schlllemans. John v. d. Kamp, Bob Schoutsen, Jef Schlllemans) 3.33.6; 2. HOC 3.53 7: 3. Zweml"st 3.57 3: 4. ZIAN 3.58.9: 3 HZPC 4.02,6; 6. UZSC 4.03.8; 7. ZIOS ZWEMRECORDS LINCOLN De 15-jarige Ameri kaanse Eadie Wetzel heeft vrijdag in Lincoln tijdens de zwemkampi- oenschappen van de Verenigde Sta ten in de finale van de 200 mvrije slag het wereldrecord op deze afstand verbeterd en gebracht op De meisjesploeg van HPC heeft een nieuw Nederlands aspirantenrecord op de 4 x 100 meter vrije slag ge- tijd tussen de 8.08.0 en 8.10.0 is over j zwommen. De Heemsteedse meisjes j Heten een tijd van 4.29.7 voor zich I afdrukken. uitzending te praten. UITSLAGEN WËmmm Uitslagen /.wemfinales: 190 meter rugslag meisjes onder dc veer den Jaar: 1. Irene Aarens (HPC) 1.13 4; 2. j Loes Sulster (Vechtstreek) 1.14.2: 3. Anne- marie Groen (Kaarden) 1.14.9; Carla v. d. Ark (HZC) 1.15.6. 100 meter rugslag Jongens onder de veer den Jaar: 1 Gerdle van Lint (PSV) 1.10.4: 2. Hans Plederiet (De Baronie) 1.12.2: 3. Theo de Groot (BRB) 1.13.3. 200 m vrije slag meisjes onder de zestien laar: Yvonne van Kuilenburg (HPC) 2.20.8 (nieuw Nederlands adsp. record, het oude stond eveneens op naam van Van Kuilenburg met een tijd van 2.22.8); 2. WIELERRECORD ZURICH De 25-jarige Duitse be roepsrenner Sieefried Adler heeft vrijdagavond op de wielerbaan van Zurich het werelduurrecord voor profs op overdekte banen verbeterd en gebracht op 46 947 meter. Het ou de record stond op naam van de Zwitser Fredv Rfl"t' die In 1902 tot een afstand van 46.810 meter kwam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9