Ruim 400 flats in de Mors Voor derde keer grote figuur opvolgen Omgeslagen boot bleek troep meeuwen te zijn Afscheid en installatie Raad Rijnsburg C. Meerburg weer loco BURGEMEESTER GALLAS: Wensen over en weer NIEUWE LEIDSE COURANT 4 ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1968 Foto: Rob (17) maakt het gym af in Leiden en gaat dus pen delen. Margreet (15), die ook in Leiden op de middelbare school zat, gaat met ingang van het nieuwe schooljaar het atheneum bezoeken in Alphen. LEIDERDORP-ALPHEN a d. RIJN Naar wij vernemen, zal burge meester mr. R. M. Gallas op maan dag 12 augustus afscheid nemen van Leiderdorp. Om half acht wordt een vergadering van de gemeenteraad ge houden en om half negen een af scheidsreceptie in het bijgebouw van de Scheppingskerk aan de Poelgeest laan. De installatie In Alphen aan den Rijn is bepaald op vrijdag 16 augus tus. Burgerlijke stand van Alkemade ALKEMADE Geboren: Fran cises J M d v J N M Wesselman en W J van Diemen; Ronaldus P z v J Pvan Velzen en G M Zoet; Ed ward C M z v W F Schram a en C A Spierenburg; Maria A J d v H S van der Meer en A M Moons. Ondertrouwd: P N A Groen en C A Huigsloot. Gehuwd: J A B Allard en J C M Loos; M Tuinhof de Moed en J M de Kwaasteniet; G Willems en M J C van der Meer. LEIDEN Eind 1968 of begin 1969 begint in het Morskwartier (Juwelenbuurt) de oplevering van de eerste woningwetflats uit een contingent van 193 stuks. Omstreeks het midden van 1969 begint de oplevering van 216 woningwetflats aan de Agaatlaan, in de directe omgeving hiervan. Beide projecten ztfn centraal verwarmd en voorzien van liftinstallaties. Zij bestaan overwegend uit vrjj ruime vierkamer- flats, waarvan de huren inclusief bijkomende kosten e.d. tussen f 175 en f 195 zullen liggen. De bewoners van alle 409 flats moeten zelf voor een geiser zorgen- Gegadigden kunnen mits ingeschreven als woning- behoevenden c.q. -zoekenden zich opgeven bij Bureau Huisvesting. Hooigracht 79. Het contingent van 193 stuks is verdeeld in drie blokken die alle in de lengterichting noordwest-zuid oost staan. De galerijen liggen dus naar het noordoosten gekeerd, de voorzijde naar het zuidwesten. Blok A. gelegen aan de Opaal- straat, evenwijdig aan de Dr. Lely- laan, bestaat uit 100 flats in vier verdiepingen op een onderbouw met bergruimten en 22 garages en met een teruggebouwde dakverdieping. Het bevat twee liften, die buiten het gebouw staan en via deuren op de galerijen bereikbaar zijn. Blok B (ook Opaalstraat) bevat 18 flats in drie lagen zonder lift maar met negen garages. Blok C aan de To paaslaan is hetzelfde als blok A, maar bevat 75 woningen en 20 garages. In het gehele complex zijn 143 vier- kamer-, 23 tweekamer- en 26 drie kamerwoningen. Alle hebben een woonkamer van ca. 25 vierkante meter, woonkeukens en een royale doudhecel. Met uitzondering van de douchecel zijn alle vertrekken ver warmd. De bergingen in de onder bouw zijn samengevoegd tot blokken met aparte ingangen. In de trap penhuizen zijn vuilstortkokers aan gebracht. Er zal een huiemeec^r- worden aangesteld .door de gemeen telijke woningstichting, die de flats beheert. De voorlopige huurprijzen (inclu sief) bedragen voor vierkamerflats met lift f 193.70 t>er maand, vierka merflats zoder lift f 185.50. drieka merflats met lift f 175 50 en twee kamerflats met lift f 168 50 en zon der lift f 160.30. Er zijn geen drie kamerflats zonder lift. De garages, die alleen voor bewoners bestemd zijn. kan men voor f 35 per maand huren. De ..ontlede" huur van een vier- kamerflat is: kale huur f 147.70 (bouwkosten f 124.50. risicoverzeke ring f 2 50. vaste kosten liftinstalla- tie f 5 45 en vaste kosten c.v.-instal- latie f 15,25). vermeerderd met va riabele lasten lift f 2.75. variabele lasten c.v.-installatie (stookkosten) f 14 -s, vn-»«n f to Voor 1.25, ongeacht de periode, gaat da NIEUWE LEIDSE COURANT naar uw vakantieadres In Nederland, België of Luxemburg Voor andere landen wordt 0,40 per dag extra berekend Wilt U ons helpen door: dit formulier met BLOKLETTERS in te vullen en te zorgen dat het uiterlijk EEN WEEK vóór u op reis gaat in ons be zit is uw vakantieadres NIET per telefoon, aan de bezorger ot via een girostrookje op te geven Indien u zich niet aan deze voorschriften houdt ken vertraging in de verzending voor komen. In verband met de beperkte personeelsbezetting van onze admini stratie op saterdagmorgen versoeken wij m vooral de voor saterdag bestemde adreswijsigingen tijdig aan ons door te geven. De WEEKABONNEES *<>rdt verzocht hot abonnementsgeld voor de vakantieweken VOORAF aan de bezorger te voldoen. ABONNEE STRAAT WOONPLAATS Zond mijn krant naar onderstaand vakantieadres: Eerste dag van toezending; Laatste dag van toezending: Deze opgave, geplakt op briefkaart (15 et.) (20 ct.) zenden aan de Nieuwe Leidse Courant, ten, postbus 76. Leiden. of in enveloppe •fd. abonnemen- De totale huurprijs omvat ook de stook.- reinlgings- en waterkosten. De 216 Het tweede contingent woning wetflats. een blok van 216 stuks in zes lagen, wordt gebouwd door Pa- nagro N.V. te Warmond in systeem bouw. Het ontwerp is nagenoeg ge lijk aan dat van hetJacques Urlus- plantsoen. behoudens het niet onbe langrijke feit dat de afmetingen van de 216 flats weer ruimer zijn. Deze zijn namelijk 0.84 m dieper, de woonkamers zijn 2,3 vierkante me ter groter en de keukens zijn 0.59 m langer. Ook de galerij is 20 cm breder. Het blok is gelegen aan de Agaatlaan. haaks op het einde van Topaaslaan en Opaalstraat, met aan de andere zijde toekomstige Ver lengde Warmonderweg. In het blok komen 192 vierkamerflats. twaalf tweekamerwoningen en 12 nog ruimere vierkamerflats. Er komen vier liften in het gebouw, uiteraard ook vuilstortkokers en centrale ver warming (behalve in de douchecel). Er zi.in 55 garages opgenomen in de onderbouw met bergruimten. Hoe wel de voorlopige huurorijs nog niet precies is berekend, zal deze (inclu sief) gemiddeld op f 176,25 komen. Deze globale berekening bestaat uit plm. f 110. vermeerderd met vaste lasten c.v.-installatie f 16 en liftinstallatie, f 7 olus naar schat ting f 43.25 aan bijkomende kosten. De oonervlakte van de woonka mer is 23.48 vierkante meter (5.5 x 4 27 m), keuken 6.5 m2 (1.86 x 3.20m). slaaokamer 11.2 m2 (9,35 x 3 07 m). slaaokampr 9 93 m' f4.14 x 2 20 m) en 5.28 m2 (3.20 x 1.80 m). RIJNSBURG Woensdag 7 aug., 8 uur, komt de raad bijeen. Agenda: onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd lid van de raad. me vrouw A. de Haas-Kromhout; aan koop grond en opstallen van de heer A. van Delft, Katwijkerweg 4; rui ling grond en opstallen met familie Van Delft, Vliet Z.Z.; medewerking inzake voorzieningen aan de buiten deuren van de kleuerschool aan de Kortevaart; verhoging subsidie t.b.v. de Stichting Geestelijke Volksgezond heid Zuid-Holland; verlening voor schot aan de Woningbouwvereniging „Spinoza" ter financiering van de grondkosten voor garages in plan „West". FAILLISSEMENTEN' (Opgegeven door Van der Graaf en co N.V, te Amsterdam) l'ltgesproken: A A Lock. Berkhout 2. Monster, cur mr. Th L v d Veen, Phoe- nlxstraat 24. Delft. P van der Kroft. Knip- laan 2. Leldschendam. cur mr. A W G M Daverveldt. Pr Margrietstraat 38 te Voor schoten; B J Dadema. handelaar In textiel. Escamplaan 725 Den Haag, cur. mr. M Stetnz. Sttionspleln 7 te Den Haag: Hol land Engineering N.V., ontwerpen van en adviseren over Inrichtingen voor de pro cesindustrie. Molenstraat 45, Den Haag. cur. mr E D Wtersma, Denneweg 124 te Den Haag; Adr Visser. Gevers Deynoot- weg 114. Schevenlngen. cur. mr L Raret. Jan van Nassaustraat 91 te Den Haag: V'etex N.V.. groothandel In textiel. Noord- einde 64, Den Haag. cur. mr H D O Blauw. Koninginnegracht 27 te Den Haag; H A H R Arndt. Loevestelnlaan 242. Den Haag. cur mr w Taekema, Koninginnegracht 27 te Den Haag LEIDERDORP De voltrekking van het huwelijk van Paul Langen- dorff en Cath. Honnef, dochter van ds. J. P. Honnef, gistermiddag in Leiderdorp, was omgeven door een wat merkwaardige sfeer. Burge meester Gallas, die pas te horen had gekregen, dat hij was benoemd tot burgemeester van Alphen aan den Rijn, trad op als ambtenaar van de burgerlijke stand en mocht natuur lijk van alle kanten gelukwensen in ontvangst nemen. Dat ging over en weer, want het jonge paar en zijn familieleden kregen uiteraard ook de ene goede wens na de andere. De burgemeester zei in zijn toe spraak tot de pasgehuwden, dat hij het prettig vond dit nog als ambte naar van de burgerlijke stand van Leiderdorp te kunnen doen. Het echtpaar Langendorff gaat wonen in Amsterdam, waar de brui degom rechten studeert (in april volgend jaar klaar) en zijn bruid politieke en sociale wetenschappen. De vader van de bruid zegende het huwelijk in de Hervormde kerk in. Hij preekte daarbij over 1 Jo hannes 4 vers 16c: ,,En wie in d« liefde blijft, blijft in God". Er was voor dit huwelijk veel belangstel ling in de kerk. Na de dienst werd een drukke re ceptie gehouden in de pastorie aan de Hoofdstraa Fietstocnt voor jong Sassenheim SASSENHEIM Het was gister morgen 9 uur bij het KSA-gebouw een drukte van belang: er was een zeventigtal meisjes en jongens ge- kgmen om deel te nemen aan de jaarlijkse fietstocht van de Jeugd- recreatie. De leiding was weer in handen bij Joop Niese en Leo van Ruiten. Was vorig jaar Wassenaar het doel van de tocht, dit jaar was het Alphen a.d. Rijn. Gereden werd via Lisse en de Ringdijk naar Oude Wetering. waar werd overgevaren naar Rijnsater- wou de. Vandaar ging het recht op Airhen aan, waar de deelnemers half 12 arriveerden in Avifauna. Na het lunchpakket naar binnen te heb ben gewerkt, werd de mooie vogel collectie bewonderd. De meeste aan dacht had echter de speeltuin waar naar hartelust werd genoten. Onge veer half 3 werd de terugtocht aan vaard. Over Koudekerk. Leider dorp en via de nieuwe weg om Lei den, en door Warmond werd om streeks 5 uur de veilige thuishaven here;kt. Alles had een prima ver loop. Affendanieiiws Katwiik KATWIJK AAN ZEF. Zondag avond 10 voor 7 bijzondere dienst in Triumfatorkerk. Maandagavond half 9 volkszang in Oude Kerk. Dinsdagavond om 8 uur open luchtsamenkomst bij de Oude Kerk spreker ds. Carlier. Chr. Gerefor meerd predikant in Leiden. KATWIJK Honderden belangstellenden stonden gistermiddag op het strand en op de boulevard te kijken naar de opsporingsactie van reddingsbrigade, politie en marine, nadat om 1 uur via de nieuwsdienst het bericht was omgeroepen, dat voor de kust van Katwijk een plezier boot met 40 man was omgeslagen. Tussen de omstanders deden de 'wild ste geruchten de ronde, die varieerden van alle opvarenden gered tot alle opvarenden verdronken. Enkele strandwandelaars meenden op zee een omgeslagen plezierboot te hebben gezien en meldden dit aan de politiestrandpost. Onmiddellijk werd groot alarm geslagen, zoals de gewoonte is bij een dergelijke mel ding. De politie dacht aanvankelijk aan een van de vele pleziertochtjes, die dagelijks met passagiers de zee opgaan. Na een uur speuren met. reddingsboten, politieboten en helicopters van Vliegkamp Valkenburg werd de opsporingsactie stopgezet. Ook de oproep van Scheveningen-radio leverde geen resultaat op. Men bleek met loos alarm te doen te hebben. De beide plezierboten, die zouden zijn gekapseisd lagen veilig in de thuishaven. Hoewel de politie bekend is met de identiteit van de alarmmelders, wordt deze geheim gehouden. Ze hebben een troep meeuwen, die op zee dobberde voor de omgeslagen boot aangezien. Alphens bezoek in Leiderdorp LEIDERDORP Het nieuwe Alphense burgemeesterspaar, om ringd door de Alphense wethou ders in de gezellige huiskamer van de Leiderdorpse ambtswoning. V.l.n.r. wethouder C. M. Deeren- berg. J. C. Duin, A. J. Dekker, mr. R. M. Gallas en zijn vrouw, de loco-burgemeester wan Alphen aan den Rijn, wethouder J. van den Berg en gemeente-secretaris mr. H. van der Top. LEIDERDORP Wethouder C. Meerburg (62) moet in betrek kelijk korte tijd voor de tweede keer de gemeente als loco-burge meester door een burgemeester loos tijdperk gaan loodsen. De eerste keer was dat na de benoe ming van de heer K. van Diepe- ningen te Barneveld. Dat was in 1962. Het duurde toen bijna een half jaar (van februari tot medio Juni) voor mr. R. M. Gallas de ambtsketen kwam overnemen. De heer Meerburg maakt er geen geheim van, dat de promotie van burgemeester Gallas voor Leider dorp een verlies is. „We gunnen het hem echter van harte. Ik kan niet anders zeggen dan dat hij een enorm toegewijd burgemeester is geweest. Van de vroege morgen tot de late avond en ik beloof je, dat h\j er op zat". „Wat mij vooral heeft getroffen tn burgemeester Gallas", vervolgt wethouder Meerburg, „dat hij een echte luisteraar is, een man, die eigen mening niet voorop stelt. Die eigenschap was niet alleen de oorzaak van de voortreffelijke samenwerking in het college, maar ook van zijn goede contact met de burgerij. Bij alle markante familie gebeurtenissen was burgemeester Gallas er, het uitreiken van ko ninklijke onderscheidingen liet hij niet aan anderen over. Vooral ook het contact met nieuwe bewoners stelde hij bij zonder op prijs, omdat hij het als z\jn taak zag om de integratie in de gemeente te bevorderen. Ook Middelgroot drukkerijbedrijf heeft plaats voor een ervaren boekhoudkundige kracht die gewend is met een grote mate van zelfstandigheid de dagelijk se administratief-boekhoudkundige werkzaamheden in een pro ductiebedrijf te verrichten. Voor hem die praktische routine bezit, maar tevens een behoorlijke theoretisch-boekhoudkundige opleiding genoot, ligt hier een kans voor afwisselende, aantrekkelijke functie met goede honorering. Gewenste leeftijd tussen 28 en 35 jaar Brieven met duidelijke gegevens omtrent ervaring en opleiding worden spoedig ingewacht onder nummer 2/96 bureau v. d. blad LEIDERDORP Het is eigenlijk niet zo verwonder lijkdat men begin dit jaar in Leiderdorp het vermoe den uitsprakdat burgemeester mrRM. Gallas wel eende man zou kunnen wordendie burgemeester Z. Bruins Slot in Alphen aan den Rijn zou gaan opvolgen. Bekend in Zuid-Hollandeen CH-mandie weet wat er te koop is in een zich sterk ontwikkelende gemeente. Hij zou het wel eens kunnen gaan worden. Ja, ik wist, dat er over werd ge praat vertelt burgemeester Gallas enkele uren, nadat de minister van binnenlandse zaken het contraseign zette onder het Koninklijk Besluit. In Leiderdorp wordt niet meer ge gist. Men heeft nu zekerheid. In juni kwam van hogerhand af, dat burgemeester Gallas wederom voor een termijn van zes jaar was benoemd. Het scheen een boodschap, die opluchting bracht, maar ook nadat de herbenoeming was afge komen, waren er nog twijfelaars. Alphen. dat per 1 juli vrij zou ko men. leek geknipt voor burgemees ter Gallas. Men kon slechts hopen, dat hij niet had gesolliciteerd „Die herbenoeming heb Ik aan vaard met al het enthousiasme, dat ik ook had, toen lk voor de eerste keer werd benoemd. Ik had niet naar Alphen gesolliciteerd omdat ik het hier om de een of andere reden niet naar mijn zin zou hebben. Alphen is een promotie, maar lk hoop er ongeveer hetzelfde te vin den als wat ik hier heb gevonden. Bovendien was ik met mijn herbe noeming oprecht verheugd, omdat ik op dat moment dacht, dat Alphen niet door zou gaan. We gaan fijn weer zes jaar door, dacht ik", aldus mr. Gallas. Fijn doorgaan Wat mr. Gallas in Alphen hoopt te vinden? „Medebestuurders, een burgerij en ambtenaren zoals in Leiderdorp met wie je als burge meester iets moois tot stand kan brengen. Kijk eens rond in Leider dorp, al die activiteiten op bouw- gebied. Iedereen werkt fantastisch mee, van hoog tot laag. Bekijk ons scholenbestand, met een klein team van ambtenaren is het opgezet, wordt het uitgebouwd en gerund. De heerlijke werksfeer, dat is het mooie van Leiderdorp en dat hoop ik ook in Alphen te vinden". Alphen aan den Rijn is voor burgemeester Gallas een nieuw be gin. Daarmee is overigens niet ge zegd, dat Leiderdorp voor hem een gesloten dossier zal zijn. „Wat van Leiderdorp blijft zijn de goede erva ringen en de herinneringen aan een onvergetelijke tijd vol evenementen en grote zaken", Meeleven Over de vele nevenfuncties en .representatieve taken: „De vrije avonden waren wel kostbaar, maar noch mijn vrouw, noch de kinderen hebben dat ooit als een bezwaar van het burgemeestersambt gezien. Dat hoort er gewoon bij. Burge meester ben je -de hele dag en dan moet je niet zeuren over tijden en zo. Mijn vrouw en de kinderen leven ook helemaal met mijn werk mee. Voor de raadsvergade ringen bijvoorbeeld hangt er in huis je zou het zo kunnen noemen een sportieve sfeer. Ik heb het gevoel, dat ik aan een match ga beginnen. Er wordt van tevoren leuk van gedachten over gewisseld en als ik dan de deur uitstap wenst iedereen me „good luck" en succes. Ze leven met me mee zoals ik er plezier in heb als mijn zoon een goede partij hockey of tennis speelt". Drukke periode Voor het gezin Gallas breekt een drukke periode aan. Over nog geen twee weken, op 16 augustus, gaat de benoeming in. Er moet uiter aard worden verhuisd. Wanneer, is nog niet bekend, want er moet eerst nog iets in Alphen worden gevon den. De nieuwe gemeente van de heer Gallas heeft namelijk nog geen ambtswoning. „We zullen daarom zelf maar eens op zoek gaan naar een leegstaande woning", vertelt de heer Gallas, nadat hij even naar de telefoon is geweest om de geluk wensen aan te horen van zijn voor ganger. de heer Bruin Slot. die met zijn schip op vakantie is in Blokzijl. Over burgemeester Bruins Slot met wie hij in zijn Leiderdorpse periode veel contact heeft gehad.. ..Dat is nu de derde grote figuur, die ik moet gaan opvolgen. De an dere twee waren burgemeester Van Diepeningen en mr. P. Cleveringa. die hoofd openbare orde en justi tiële zaken op de griffie was. Een derde uitdaging een man van stijl en altijd op tijd". De heer Meerburg „ik voel me nu bepaald niet in eens burge meester" hoopt, dat het burge- meesterloze tijdperk niet te lang gaat duren. ,Jn goed teamwerk met de mede-wethouder en de raad zullen we de gemeente ver der runnen, lopende zaken af handelen en eventueel nieuwe za ken aanzetten, maar het is wel belangrijk, dat in de vacature zo snel mogelijk wordt voorzien. ,JJan sta je weer gesteld", om een bouw uitdrukking te gebrui ken".

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4