MOSKOU: TROEPEN WEG Vliegtuig stort neer- 83 overlevenden Dubcek optimistisch naar Bmtislava, maar de Tsjechen zijn ongerust tmpwm ik ben onschuldig WSJAM.N ^25 MIN. in de lucht voorf 27.50 p.| Mi Het Kwartet Zonniger Boycot bedreigt Griekenland Missie vrijlating piloten mislukt Chileense politie in staat van alarm Twaalf doden bij Milaan NVVRegering voert mondjes- maatpolitiek Nigeria dreigt met geweld als gesprek mislukt Jongen uit rijdende trein gevallen onder de zon Nieuwe Leidse Goarairt >ofd redacteur: Dr. E. Diemer CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING „Stantvastich is gheblcvcn mijn hert in teghenspoet!" Zaterdag 3 augustus 1968 49ste jaargang vooraanstaande prot. christelijke dagbladen Hoofdkantoor Leiden Steenstraat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 - Giro 58936 - Abonnementsprijzen p. w. 1,04, p. m. 4,45, p. kw. 13,35 Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur De middelbare leeftijd is de tijd waarin een man .steeds denkt dat hij zich over een I paar weken weer net zo goed als vroeger zal voelen. MARQUIS i Eenzijdige belangstelling voor Geref. Oecunt. Synode zie pag. Kernmerk RITA „Ik ga nog eens onder dat juk door...." Albert smokkelde wagens om te kunnen trouwen zie pag 9 HST WEER DE BILT Een zwak sto- ringsgebied trekt naar Duits land weg, maar geeft vandaag nog wolkenvelden. Op enkele plaatsen is ook nog een buitje te verwachten. Morgen zal het weer een wat ïonniger karakter hebben en op de meeste plaatsen droog blij ven. Het gebied van hoge lucht druk boven de Britse eilanden jmt wat dichterbij. De wind is zwak tot matig tus- ■>n noord en noordoost. De mid- dagtemperatuur zal morgen- ruim twintig graden bedragen. Een langzame verbetering dus, al zal het nog niet veel war mer worden. t.V. A. SLUVTER Zn. •TTERDAM TELEFOON 010 - 242563 Kameeltje geboren ROTTERDAM Wollig wit is het mannelijke kameeltje dat vrijdagnacht in Diergaarde Blij- dorp is geboren, Z'n moeder arri veerde enkele weken geleden uit Tsjechoslowakije in de diergaar de. Toen het dier in het quaran taine-verblijf zat, bemerkte men dat het zwanger was. Het is een paar jaar geleden dat er in Blij- dorp een Europese kameel werd geboren. BRATISLAVA In liet vakantie-oord van de Slowaakse vakbeweging is vanmorgen de conferentie tussen Tsjecho slowakije en de vijf orthodoxe leden van het Pact van War schau begonnen. Gisteren arri veerden de delegaties van Rus land, Oost-Duitsland, Honga rije, Bulgarije en Polen in Bra tislava. De leden van het presidium van de Tsjechoslowaakse communistische partij voerden direkt na aankomst van de delegaties afzonderlijke gesprekken. Daarna werd een geza menlijke. bijeenkomst belegd, om het programma voor vandaag vast te stellen. Het was vanmorgen niet helemaal duidelijk, waarover precies zal wor den gesproken. Maar het feit, dat al leen de Oostduitse pers nog fel tegen de hervormers in Praag tekeer gaat, kan betekenen, dat zowel Rusland als Polen, Hongarije en Bulgarije zich bij de liberalisatie van Tsjechoslowa kije hebben neergelegd. Tijdens het overleg van vandaag zou alleen maar geprobeerd worden het Oostduitse regiem over te halen het verzet legen Dubcek op te geven en een verklaring over samenwer king op te stellen. Geslaagd In Tsjechoslowakije is de bevol king evenwel niet gerust. De confe rentie in Bratislava is volgens veel Tsjechen een teken, dat Dubcek in Cierna gedeeltelijk heeft gecapitu leerd. Voor het overleg in Cierna toonde Dubcek zich immers een groot tegenstander van een conferentie met de orthodoxe Oosteuropese staten. Dubeck zelf noemde het overleg met de Russen geslaagd. Hij verze kerde dé bevolking dat het leger vol doende garantie biedt voor de verde diging van het land. De nieuwe par tijleiding heeft steeds gesteld, dat er geen troepen uit andere landen op Tsjechoslowaaks grondgebied behoe ven te worden gelegerd om de west grens te beschermen. Dat zou er op wijzen, dat de Rus sen hun eis, de westgrens te laten beschermen door troepen van het Pact van Warschau, hebben laten vallen. Voor vervolg zie pag. 5 WIESBADEN De Internationale Federatie van Transportarbeiders heeft op haar congres te Wiesbaden gedreigd een volledige boycot van al le Griekse vervoer af te kondigen, als de Griekse regering niet binnen drie maanden alle politieke gevangenen vrijlaat. In een resolutie werd steun toege zegd aan de oprichting van een vrije vakbond in Griekenland. .1 -♦%; vtili :yf ■f i J»"»"' MtettflpJiWi 381 Si -•:, V/if® Zo te zien is e?' geen vuiltje aan de lucht, als de Oostduitse partijleider Ulbrichl in Bratislava wordt verwel komd door zijn Tsjechbslowaakse collega Dubcek (links). De haatcampagne in Oost-Duitsland duurt echter voort. ALGIERS Twee vertegenwoor digers van de internationale organisa tie van burgerluchtvaartpiloten zijn er niet in geslaagd de vrijlating .te bewerkstelligen van de bemanning van het gekaapte Israëlische passa giersvliegtuig. De onderhandelaars, de Fin Ola Fors berg, en de Ier Jim O'Grady, zijn gisteren uit Algiers naar Londen vertrokken om verslag •uit te brengen aan de organisatie van hun besprekingen. Zij zijn bereid terug te keren wan neer de Algerijnse president of de minister van buitenlandse zaken hen wil ontvangen. Tot op heden is dit niet gebeurd. SANTIAGO De politie in heel Chili is in staat van alarm gebracht nadat donderdag studentenonlusten waren uitgebroken en boeren woensdag hadden getracht 90 kilome ter ten noordoosten van Santiago een boerderij te bezetten. Bij deze bezettingspoging werden meer dan 100 boeren gearresteerd. Het was de tweede maal in drie maanden tijds dat boeren trachtten grond te bezetten. Onder de boerenstand heerst ver deeldheid over het regeringsplan gro te landerijen onder de boeren te ver delen. Sommige boeren willen graag een eigen stuk land, maar anderen menen dat zij beter af zijn door voor grootgrondbezitters te werken. MILAAN Een DC-8 van de Itali aanse maatschappij Alitalia met 95 mensen aan boord is gistermid dag tijdens een zwaar onweer .neer gestort in een beboste heuvel bij Mi laan. Volgens de laatste berichten zijn twaalf passagiers om het leven gekomen en wordt er één vermist. 80 van de 82 overlevenden zijn met verwondingen in ziekenhuizen opge nomen. Niemand is er ernstig aan toe. De namen van de omgekomen passagiers zijn nog niet bekend. Niet in brand Alitalia zegt in een communiqué dat het ongeluk vermoedelijk te wij ten is aan een neergaande luchtstroom tijdens het onweer, waardoor het toestel hoogte verloor. C.I.E.B.A. - LEIDERDORP tel. (01710)-30797*/21561 brandkasten kantoormeubelen MEUBELSnOW GEOPEND TOT 21.30 uur ZATERDAG 3 AUGUSTUS Een archieffoto van het verongelukte vliegüiigtype. Dat er niet meer slachtoffers zijn gevallen komt door het wonderlijke feit, dat het vliegtuig na het neerstorten niet meteen in brand vloog. Daardoor kregen de mensen de kans zich tijdig uit de voeten te ma ken. - Een geluk was ook dat de bomen de val van de DC-8 hebben gebroken. De slachtoffers zijn allen passagiers; alle bemanningsleden overleefden de ramp. Onder de overlevenden bevindt zich de 50-jarige gravin Clara Agusta. de echtgenote van de Mila nese motor- en hefschroefvliegtuig- bouwer. Vorig jaar kwam deze fami lie in het nieuws doordat een dochter wegliep met de Braziliaanse voet balster Germano. SCHIP GEZOISKEN OP DE WAAL DREUMEL Bij Dreumel is op de Waal na een aanvaring met een tan ker de motorspits „Ivon" gezonken. De schipper, en zijn knecht konden zich ternauwernood in veiligheid stellen. De tanker werd zwaar beschadigd. UTRECHT De veertig miljoen gulden extra die de regering beschik baar heeft gesteld voor de bestrijding •van de werkloosheid in de komende wintermaanden is niet meer dan een druppel op een gloeiende plaat, een „kruimelmaatregel". Dit schrijft het NVV in zijn weke lijkse uitgave De vakbeweging. De vakbond sprak van een mond- jesmaatpolitiek waarmee de regering nu al meer dan een jaar de werk loosheid tracht te bestrijden. Het verbond is ook niet onder de indruk van de toelichting waarin de minister van sociale zaken Roolvink voorrekent, dat met dit bedrag rond 78.000 manweken werkgelegenheid wordt geboden: „Dat komt neer op maar 1500 manjaren". Het pleidooi van de vakcentrales van eind mei om de bestrijding van de werkloosheid tot een nationale zaak te maken en het advies van de SER, de overheidsbestedingen ter bestrijding van de strukturele werk loosheid op te voeren, zijn kennelijk aan dovemansoren gericht, aldus het NVV. Volgens het verbond blijkt uit niets, dat het kabinet de tienduizen den werklozen enig uitzicht zal bie den op een werkelijke verandering in hun ellendige situaties. DENEKAMP Op de weg van Denekamp naar Ootmarsum is gister avond een personenauto in een bocht van de weg in de berm geraakt en over de kop geslagen. Een inzittende, de 24-jarige N. de Boer uit Amster dam, is ter plaatse overleden, De twee anderen werden gewond. Geen afgevaardigde VN naar Israël NEW YORK Secretaris-generaal Thant van de VN heeft gisteren de Veiligheidsraad in een rapport laten weten, dat het hem onmogelijk is een vertegenwoordiger naar het Nabije Oosten te zenden om de le vensomstandigheden van de Arabie ren in de door Israël bezette gebie den te onderzoeken, omdat Israël er op staat dat dan ook de situatie bij de Joodse gemeenschappen in de Arabische landen wordt onderzocht. LAGOS „Als de besprekingen in Addis) Abeba vastlopen, zullen we onmiddellijk naar een militaire over winning streven", heeft de Nigeri- aanse minister van buitenlandse za ken, Okoi Arikpo, gisteren gezegd. Zoals gemeld begint het overleg in de Ethiopische hoofdstad over een oplossing van de oorlog met het afgescheiden Biafra maandag. De minister zei verder dat de Franse regering de Nigeriaanse rege ring heeft verzekerd niet van plan te zijn Biafra te erkennen. Parijs heeft als gemeld eerder deze week openlijk de zijde van Biafra gekozen en wel ingelichte kringen weten te melden dat erkenning van Biafra in de toe komst niet uitgesloten is. UTRECHT Tussen Dronrijp en Franeker, op het baanvak Leeuwar- den-Harlïngen, is gisteravond de achtjarige Jan Engbrenghof uit een rijdende trein gevallen. Hij viel in de sloot naast de spoor baan. Ondanks ernstige wonden aan hoofd en benen, bieef hij bij kennis. Een arts, die in de trein zat, verleen de eerste hulp. De jongen is later naar een ziekenhuis in Leeuwarden vervoerd. Franse journalisten leiders ontslagen PARIJS Twee journalisten die tijdens de langdurige staking bij de nieuwsdiensten van de Franse radio en televisie als woordvoerders van de stakers zijn opgetreden, behoren tot de 102 journalisten die ontslag krij gen. De betrokken commentatoren Emmanuel de la Taille éh Frangois de Closets kregen gisteren de ontslag brief in de bus. DJAKARTA In de afgelopen maand zijn in het district Wonogiri op Midden-Java 800 communistische guerillastrijders gevangengenomen, zo is in Djakarta meegedeeld. LOS ANGELES Sirhan Bishar* Sirhan die in de nacht van 5 juni senator Robert Kennedy zou heb ben doodgeschoten, zei giste ren voor de rechter in Los Angeles niet schuldig te zijn aan de moord op dc senator of aan de verwonding van vijf andere personen bij de aanslag. Rechter Richard Shauer heeft de opening van het proces tegen Sirhan op 1 november bepaald. Sirhan, gekleed in een lichtblauw hemd met open kraag en een donkere pantalon, keek bij het betreden van de zwaar bewaakte rechtszaal op de dertiende verdieping van de Hall of justice, niet om naar zijn moeder en drie broers die op de publieke tribu ne zaten, maar gaf al zijn aandacht aan wat er in de zaal gebeurde. Alle belangstellenden, journalisten incluis, werden gefouilleerd alvorens tot de zaal toegelaten te worden. Rechter Shauer weigerde tijdens de zitting in te gaan op het verzoek van de officier van justitie, Evelle Youn ger, de publiciteitsbeperking rond de zaak op te heffen. Volgens Younger vormde deze beperking een belem mering voor zijn bureau in het on derzoek naar een mogelijk komplot en de mogelijkheid dat een vreemde mogendheid bij de moordaanslag op Kennedy betrokken was geweest. Het is niet bekend wat het beleid j van de verdediging zal zijn. Volgens Los Angeles Times, die deze week al voorspelde dat Sirhan zich niet schuldig zou verklaren, heeft de ad vocaat van de verdachte, Parson, er van afgezien zijn cliënt als geestelijk gestoord en daardoor onschuldig voor te stellen, daar hij dan zou moeten bewijzen dat Sirhan op het moment van de aanslag geen onderscheid tus sen goed en kwaad kon maken. Het blad gelooft dat Persons ver minderde toerekeningsvatbaarheid zal bepleiten, waardoor Sirhan moge lijk inplaats van aan moord met voorbedachte rade aan gewoon moord of doodslag schuldig zal wor den bevonden. Op 4 oktober zal een rechtszitting worden gehouden voor de aanwijzing van de plaats en de rechter voor het proces. in 14 soorten Met z'n beiden of zelfs als enige passagier vliegen Het kan! (lees: Hoe en wat) ■^WAKtmeettuvleu^] Noteert u voor een rondvlucht: Woonpl.: Indien u anderen meeneemt, hier invullen. straat: woonpl,: naam: straat: woonpl,: Alleen als n langer uil vliegen, dit invullen: x 25 min. Er wordt gevlogen met ervaren verkeersvliegers die geen dolle stunts uithalen maar u m een modem, comfortabel vliegtuig laten genieten van uw „luchtdoop" Er kunnen 3 p Als regel is het mogelijk In de 25 minuten vlieglijd ook over uw woonplaats te vliegen. Terwijl men op z'n beurt wacht Is een gezellig restaurant en een zonnig terras tor be schikking. vanwaar men het af- en aan vliegen kan volgen. Alle gewenste Inlichtingen Op zondag wordt niet gevlogen. I Ik hebreeda betaald per; igiro kontant Ik kom per: auto Q trein HOE EN WAT Deze KWARTET-rondvluchten worden georganiseerd van uit Luchthaven Rotterdam ea zijn alléén voor KWARTET- over ll|ndiensten of over leren vliegen zijn Ier plaatse te krijgen. Aan het eind van de vlucht wordt u als herinnering een Oorkonde van Luchtdoop over handigd. Uiterlijk twee dagen voor u aan.de beurt bent krijgt u de Instaokaart Ihula. Setalinq aan de krant: per giro of aan het bureau. io alleen ol met z'n tweeën wil vliegen zonder andere passagiers, moet natuurlijk wél voor drie personen betalen. Bij de Indeling behoeft men dan niet op een combinatie te wachten. Wel moet u op de bon dan eenzelfde naam drie- of tweemaal vermelden. Twee- of driemaal 25 minuten aaneen vliegen Is mogelijk als men het dubbele of driedub bele betaalt. Buslijn S3 vertrekt op de halva aren van bet Centraal Station naar bet vllerreld; zaterdaf 5 minuten later. Duur vu de rit naar bet vllerreld onjeveer een half uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 1