FRITS LAMBRECHTS WIL DINGEN SIGN de glazen muur 11 Eigen cabaret-geluid Informatie over Synode™ en herhaald experiment Show voor VARA en Vlaamse tv Margriet en Pieter naar Seaweek Lou van Rees tveer aan 't mopperen VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Lappie Loep en de pruikebollen VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1968 25> HILVERSUM Hij heeft nog NTS heeft gisteravond het maar weinig voor microfoon en u eer mee gehad en zo kón de di-1 camera gestaan, maar onze ken- :te reportage op het zweefvliegcen- m in alle glorie doorgaan. Ageeth lerphuis kreeg haar zweefvliegdoop wijl camera's in helikopter en S-vliegtuig de vlucht volgden en ir piloot via de microfoon vertelde. oop van Zijl waagde voor de goede k nog veel meer: hij maakte zijn de parachutesprong, ontkende niet nismaking met hem via de huis kamer-media zijn van prettige en veelbelovende aard geweest. Frits Lambrechts zelf is er vol daan over: „Ik vind dat ik 't laatste jaar, ook door radio- en tv-ervaring, veel ben vooruit gegaan. Je doet relaties op, je (Van onze radio- en tv-redactie) hij wel wat bang was geweesti krijgt bekendheid". ar kwam netjes, zij het wat uit de terecht. Jammer genoeg deed j radiozendertje het niet, zodat hijj Die bekendheid zal in het komende jaar wel uitgroeien, <geefs commentaar gaf tijdens hef want ook hij heeft die veelbe geerde kans gekregen: optreden fan andere sprongen kregen wij niet li meer te zien want de tijd was om. jar Henk Terlingen had intussen ookj j gepraat met zweefvliegers en mo- in het cabaret van Wim Kan. Hij is nu 31 jaar, bijna 4 jaar ge- ouwers. Alles tezamen een aardige, trouwd, trots op dochtertje Monique t feilloos gelukte reportage, maar er am dan ook wat voor kijken. j>p Nederland 1 had de NCRV een heel beeldverslag uit Tsjechoslowa- e. Daarna hield Niek Heizenberg r, natuurlijk nog bezig met informa- rondom de encycliek. „Hier en Nu" taalde zich tot gesprekken met paro- 'egeestelijken, die direct hebben te (ken met de uitleg aan de gezinnen. Ic uit deze gesprek ken bleek dat nie- nd zich rechtstreeks tegen het uselijk decreet wil keren, maar dat jklok niet meer kan worden terugge leid in de maatschappelijke ontwik- \ng. Heel boeiend, zij het wat lang, ver- p daarna de vertoning van het twee deel van het historische Duitse pro- j „De zaak Jakubowski". DEN HAAG H K H Prinses [argriet en mr. P. van Vollenhoven ebben het voornemen enkele onder- elen van de internationale militaire lortwedstrijden bij te wonen, waar- an dit jaar van 5 tot 10 augustus de laritieme wedstrijden, genoemd „In- cmational Seaweek" in Nederland lllen worden gehouden. Deze wedstrijden bestaan uit roei- n, zeilen en een marinevijfkamp, die esp- op de Bosbaan te Amsterdam. p het IJsselmeer bij Medemblik en tv Den Helder worden gehouden. De mistrij den worden georganiseerd ósr de Koninklijke Marine onder tapiciën van het Comité internatio- le militaire sportwedstrijden yMS), de Nederlandse afdeling van t Conseil internationale du sport litaire (CISM). Bij deze organisatie zijn thans prtig landen aangesloten. Elf hier- n nemen deel aan de international aweek 1968. pe Prinses en haar echtgenoot zul- a maandag 5 augustus 's avonds nwezig zijn op een ontvangst dat prdt gegeven door de burgemeester n Medemblik op kasteel Radboud. en tevreden wonend in Amsterdam Noord: „Voor mij hoeft het beroemde centrum niet zo erg, Monique kan nu tenminste veilig buiten spelen". Hij vertelt over zijn eerst wat rom melige artiestenloopbaan: „Ik had er oorspronkelijk geen idee van, wat ik wilde worden. Pianospelen ging me goed af en dat vond ik leuk. Maar brood zag ik er niet in. Ik deed de Mulo en toen moest ik zo nodig naar zee. Pas toen ik in dienst was na die tijd, kwam het pianospelen me goed van pas. Ik fungeerde als de muziek- maker op parties van de officieren. Maar ja, toen ik uit dienst kwam stond ik wel even gek tegen de maatschappij aan te kijken. Wat doe je met een paar jaren Mulo en een beetje zeemanservaring?" Na afloop van de ontvangst vindt h taptoe plaats door de mari- jrskapel van de koninklijke mari- T De volgende dag woont het ko- nklijk paar op het sportterrein aan Ruyghweg in Den Helder een ge- elte van de marinevijfkamp bij, larbij de heer Van Vollenhoven om ken uur het startschot voor de hin- rniswedstrijd zal lossen. Na terug- er, in Medemblik zal prinses Mar- iet om 10.45 uur het startschot ge- n voor de zeilwedstrijd in de dra- riklasse. Zeer slecht jaar voor Groningen ïRONINGEN De economische pwikkeling van de provincie Gro- Igen heeft in 1967 een zeer te- Irstellend beeld gegeven, hetgeen pral blijkt uit de daling van de rsoneeisbezetting m de industrie |t bijna 3.000 man. Daardoor werd l groei, die in de jaren 1963 tot en p 1966 werd geëffectueerd, in één Ir weer teniet gedaan. >e migratiebalans gaf ten opzichte t 1966 een verslechtering te zien t niet minder dan rond 2.300 'sonën. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Nu de opwinding over Knokke allang weer is getaadd. moppert Lou van Rees nog na: hij heeft alweer gedreigd volgend jaar geen ploegleider meer te willen zijn. ais de reglementen voor de jury niet worden veranderd. Lou heeft gezegd dat ook de wijzi ging, waarbij de helft van de jury werd gevormd door neutrale buiten landers, die pas bij de tweede ronde punten mochten toekennen, onbevre digend is. Natuurlijk zit het hem dwars, dat hetoverdreven shownummep van de toen clownesk uitgedoste Frankie Franken het Nederlandse team pun- I ten heeft gekost: de jury, die uitslui- j tend zangvoordracht moest waarde- ren, vond het geen aardig nummer- tje. Ook het feit dat Duitsland onder j de kin werd gestreken en boven En- I geland de tweede plaats bezette, is hem niet bevallen. Hij wil voor het volgend jaar een I jury van louter musici en geen pla- I tenmannen. Maar Knokke 1969 is nog j heel ver weg en tegen die tijd zal men wel verder zien: een jury van 12 i befaamde musici is nl. een kostbare aangelegenheid en de commercie die de zaken nu eenmaal niet alleen ar tistiek bekijkt, niet welgevallig. Jan Theys bij AVRO gastpresentator (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De Vlaming Jan Theys zal driemaal optreden als gast presentator in het zondagse radiopro gramma van de AVRO ..Muzikaal onthaal". Hij vervangt dan Herman Emmink, die met vakantie is gegaan. Op deze wijze kan de AVRO het Hij maakte de rekening op en besloot naar de avond-HBS te gaan om talen- en geschiedeniskennis te verwerven. Verder buitte hij zijn muzikale talent uit: hij leidde verschillende amateur-cabaret groepjes en experimenteerde eens wat op artistiek terrein. Vanzelf verder „Een jaar of drie geleden kreeg ik een betere kans. Jaap van de Merwe vroeg me als pianist bij zijn cabaret groep. Dat deed ik. Eerst was het enkel begeleiding, maar langzamer hand kreeg ik wat meer te doen in het programma. Ik heb daar veel ge leerd." Toen verleden jaar het programma afgelopen was, begon Frits Lam brechts zelf liedjes te schrijven. Daarmee stapte hij naar Henk Elsink en hij vroeg hem of hij diens etablis sement De Koopermoolen mocht ge bruiken in de zomermaanden als Henk eigenlijk sluit. „Het mocht en ik heb er drie maanden erg leuk gewerkt met Sa- cha Denissant. 't Viel anders niet mee. tijdens de maaltijden van het publiek op te treden, al die etende mensen voor je neusmaar ja, dat is nu eenmaal de allure van De Koopermoolen en die moest ik vol gen." „Toen Henk Elsink terugkwam van zijn vakantie, vroeg hij of ik wilde blijven en dat heb ik gedaan. Het was er leuk, maar ik vind het jam mer. dat het cabaret niet „geënga geerd" is. Ik weet wel. dat dit een afschuwelijk en beladen modewoord is. maar zo heet het nu eenmaal als er niets dan amusement wordt aan geboden. Henk wil niet anders dan dat de mensen bij hem lekker eten, drinken en lachen." Liever anders „Ik ben anders. Ik ben wél geënga geerd. voel me verbonden met alles wat er in de wereld gebeurt. Als ca baret wil ik daarmee iets doen. Als ik ooit zover kom dat ik een eigen programma krijg, dan moet dat iets eigens hebben, iets dat betrekking heeft op de gebeurtenissen. Een caba retier is naar mijn idee iets waard, als hij wat heeft te zeggen, een eigen geluid laat horen". „Maar nu zit ik eerst voorlopig een, jaar bij Wim Kan. Dat is heerlijk. Ik doe mee in het programma en als Ru van Veen eens ziek mocht zijn, zit ik achter de piano. Wim Kan is gewel dig om mee te werken. Ik heb een prachtig duet met hem. Hij is een grote pedagoog, enorm precies. Als er maar even iets niet helemaal goed zit, wordt er net zolang aan gedok terd tot het klopt en anders gaat het er uit. Nee, hij neemt geen enkel risico. Dat is dus een reusachtige leerschool voor me." „Terwijl ik dit jaar vol maak - hoe het daarna zal gaan weet ik nog niet werk ik wel verder aan een eigen programma. Daarin wil ik din gen signaleren. Bijvoorbeeld het zelfstandig denken van het individu- Een thema voor een heel programma Bij al zijn ernst, kan Frits Lambrechts heel goed over weg met de humor, ja zelfs met het dolkomisch aspect van het cabaret. U ziet hem hier in een parodie „Zigeu- nerweisen"zoals hij die in de Koopermoolen placht op te voeren en die ook voorkomt in het programma dat de VARA straks zal uitzenden. Een verkleedpartij schuwt Frits niet, als het zo uit komt. Met de viool kan hij ook al overweg, maar zijn muzikale kwaliteit uit zich het best via de piano, die hij heel bekwaam bespeelt. In het cabaret van Wim Kan waarin hij nu optreedt, zou voor mij kunnen zijn het wakker is hij in staat zo nodig pianist Ru van Veen te ver maken van het kritische vermogen van de mensen. Teveel mensen laten zich zwaar beïnvloeden door wat an deren menen en zeggen. Maar voor mij niet die massageest." „Ik heb erg veel vertrouwen in de jongere generatie. De tegenwoordige studentenbeweging, dat opstaan te gen het conservatisme, bewonder ik ook." Niet zo zwaar Toch tilt Frits Lambrechts niet al te zwaar aan de dingen, hij vergeet, zoals een goed cabaretier betaamt, de humor niet. Echt moraliseren doet hij niet, wel fijntjes en als het moet hard. wijzen op zaken die hem be langrijk voorkomen. Dat hij daarbij zeer vrolijk kan zijn. zult u merken wanneer binnen enkele maanden een tv-show van hem op het scherm komt. De VARA heeft nl. met de Vlaamse omroep BRT opnamen van hem ge maakt tijdens zijn maanden in de Koopermoolen. Al is dit, gezien de aard van het etablissement, niet het programma dat Frits Lambrechts zich uiteindelijk wenst, toch geeft het j blijk van artistiek kunnen en als het jHILVERSUM I VPRO EN VARA beantwoordt aan wat hij al eerder via de beeldbuis heeft laten zien, kan het een genoeglijk uurtje worden. vangen, ook bij de repetities en dat maakt hem een dubbel-geivaardeerd lid van het ensemble. NED. 1 VARA 7.06 uur nieuw tienerprogramma „Puntje puntje puntje". 8.20 10.40 uur gevarieerd programma „Zomaar een zomeravond", uit de studio en uit de grote tem die nu in Bakkum staat. NED. 2 KRO 7.25 uur (NTS) tops voor vrije tijd. 8.20 uur omeravondtheater: Duitse speelfilm ,.Lum- pazi Vagabundu?" naar een klassiek Weens volksstuk. 9.45 uur aflevering Bonanza: Pa Cart-wright kan alles beter. NIEUW BIJ NCRV-RADIO 7.35 uur oude Italiaanse muziek. 8.uur hoorspel „De Wolk". 9.uur Utrechts Symfonieorkest en de mezzo sopraan Sophia van Santé in moderne wer ken. 9.40 uur organist Charles de Wolff speelt Bach. 10.55 uur amusementsmuziek: de wereld rond. J HILVERSUM II NCRV en TROS 10 uur gevarieerd zomerprogramma. 9.05 uur hoorspel van Will Barnard Groot sterft". 10.40 uur Talenfentest met Pirn Jacobs. 11.15 uur muzikale herinneringen, Evenals toen zullen opk nu frag menten uit toneelstukken of romans worden voorgedragen door declama toren of acteurs, waarna ds. Visser het verband tussen deze specimen van literatuur en het Evangelie be handelt. Er zullen o.m. korte stukken uit werken van Brecht, Pirandello, Kaf ka, Pinter en Miller worden gebruikt. De teksten van deze speciale avond- Zoals U waarschijnlijk reeds weet, overdenkingen zullen, tezamen met HILVERSUM De NCRV vraagt aandacht voor twee nieuwe series in haar radioprogramma's: een reeks zondagavondlezingen ter informatie over de Gereformeerde Oecume nische Synode en een cyclus van 8 avondoverdenkingen, waarin het ex periment van confrontatie met mo derne literatuur en bijbelverkondi- gin'g wordt herhaald. .Mijnheer de WORMER Een felle brand heeft vannacht de boerderij van de heer M. Molenaar in Wormer in de as gelegd. Ruim dertig ton hooi ging verloren, evenals het huisraad. De schade bedraagt een ton. De brand ontstond door hooibroei. door KathJnka Lanrtoy 157 Hij sloop op zachte voorzichtige voeten door de manege, ontmoette in het midden de tijger, die zich op de achterbenen verhief en hem als in een gevecht met de voorpoten omarm de. Freek zag op de witte huid vaag rode strepen van de brede nagels, maar Merano krabde niet door. Het vertrouwen en de eensgezindheid tussen mens en dier waren in dit spiegelgevecht tot een volmaakte eenheid en harmonie opge voerd. Toen de tijger overwon en bij zijn prooi een zegevie rend gebrul liet horen, zag Freek aan het gezicht van de Rus, dat hij met moeite zijn tevredenheid bedwong, hoewel hij met gesloten ogen achterover lag in het zand der manege. Vanachter het gordijn klonk het trompetten van een oli fant, de tijger vluchtte; Yousoef schreed de piste binnen, zwaar en geweldig. Met hetzelfde gemak waarmee hij klon tjes suiker uit Leksejkows zak gehaald had, tilde hij nu de zware, niet meegevende man van de grond en droeg hem onder oorverdovende toejuichingen uit de manege. Wel, jou gevalt die trie? Leksejkows gezicht was één stralende glimlach, toen Freek hem na de voorstelling gelukwenste. Zij zaten tegenover elkaar in Leksejkows wagen, klein vertrek, waar het gerief tot het uiterste was opgevoerd door (aden en kastje, die in- en uitgeschoven konden worden. Een bed erboven tegen de ene korte voorwand, als de kooi van een kajuit; een tafel, een miniatuur kookgelegenheid met wat vuile glazen en pannen, een paar stoelen, een heiligen beeldje met een flakkerend rood lichtje aan zijn voet. Een paar prenten: leeuwen, tijgers en heiligen. De combinatie deed Freek een ogenblik de lippen samentrekken in geheime pret. Leksejkow had zijn khaki pak'weer aan, zijn hoge zwarte laarzen waren stoffig en modderig tot aan de knieën. H°t regende zwaar, in dikke modder stond het kamp van de wagens. Buiten klink voortdurend gezoef, en snorren van motoren, het leek wel een zware machine, die op gang werd gebracht. Een borrel? Graag. Wat is dat buiten toch voor een leven? Leven? O. die tractoren, Ga maar eens kijken om de hoek, son, dan zie jij wat Freek stak zijn hoofd om de wagendeur.... en schrok. Waar waren de roofdierenwagens, de requisietenwagens, de wagens der artiesten? Kleine tractoren, als nijvere bijen, grommelden hun lawaai in de najaarsnacht, wiepen zich bijna steigerend in de lijnen, die hen voor de wagens koppelden; langzaam werd het leeg op de plaats. Pikeurs voerden de paarden in hun wagens, de olifan- tenstal was er al niet meer. Achter Freek bulderde Leksej kow. So is dat zwerversleven, my son, één uur na de voorstel ling is de plaats al aardig geruimd. Ik was juist bij die dieren, toen jij mij eindelijk had gevonden, kwam ik net terug toen zij daarvan reden. Morgenavond in Rotterdam staat onze stad weer, net als heden hier, verleden ergens anders. Overal hetzelfde. Onthutst keek Freek voor zich, liet de deur van de wagen dichtvallen. Dus de troep vertrekt? Na de paar ontmoetingen met Leksejkow gebruikte hij al deze uitdrukking. Een wrange spijt stond in hem op. Eea paar maal had hij nu 's morgens de dompteur zien werken, had deze avond een voorstelling meegemaakt en nu was het weer uit. Ja, maar niet over zee, niet naar verre landen. We gaan naar Rotterdam immers, spelen daar die ganse seizoen. Jij moet dikwijls komen, dat is niet ver. Opgelucht glimlachte de jongeman. Rotterdam, nee, dat was niet ver. Als hij van kantoor uit oma's auto kon pakken, kon hij omstreeks zes uur al in de wagenstad wezen en misschien kon hij dan weieens blijven overnachten en zo toch nog de ochtendoefeningen zien. Ik begin daar aan een nieuwe diergroep, vertelde Leksejkow, zal jou interesseren. Tijgers vormen weer de hoofdschotel. Jonge dieren, zo uit dat wilde geïmpotyrrtf; veel slimmer zijn zij als die gevangen zijn geboren. De wagen kreeg een schok; Freek tuimelde bijna van zijn stoel sprong dan verschrikt in de hoogte. Buiten riep een stem: Koppelen, achteruit, ja, toe maar.... Kom mee naar buiten, die wagen rijdt anders met ons weg, lachte de directeur, ik moet trouwens gelijk tot het station, jij hebt mij al te veel opgehouden, my son. Zij sprongen uit de schokkende wagen. Een man, het gezicht besmeurd met stof en olie, glimmend van zweet en regen, tikte aan zijn pet voor de directeur. Zwaar werk, meneer, 't zit alles stijf in de modder. De wielen van de tractor raakten bijna geen grond, even een paar meter terugwijken tegen de rode wagen aan, da® weer met vol gas naar voren, hij hijgde als een levend dier, de man in de tractor was ermee vergroeid, één met zijn machine. Wordt vervolgd wordt de Synode op 12 augustus a.s. in Amsterdam geopend om daarna in Lun teren de vergaderingen voort te zetten. Aangezien op de agenda di verse belangrijke punten voorkomen, zoals rassenverhoudingen, de vrouw in het ambt en de aard van de kerk en haar oecumenische roeping, meent de NCRV dat begeleiding van de besprekingen via de radio zeer nuttig zal zijn. die uit 1967, in het najaar in boek vorm verschijnen. Max van Gijn spreekt niet met de VARA (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Max van Gijn i» niet genegen met de VARA te spre- I Daarom beginnen a.s. zondagavond ken over het conflict met de leiding lezingen, welke worden gehouden 1 waarin hij is verwikkeld vanwege bezwaren over de wijze waarop hij de lezingen, welke worden gehouden door prof. dr. J. van den Berg en prof. dr. D. C. Mulder. Zij zullen de veelbeluisterde programma toch laten I meningen van de ongeveer 30 aan de doorgaan. Jan Theys zal op de gebruikelijke manier diverse artiesten ontvangen, het zaalpubliek in de gezelligheid be trekken en zeker niet vergeten, zijn jongleer-kunst in talen te demonstre ren. DALFSEN Gistermiddag is tij dens een hevige onweersbui de bliksem ingeslagen in de boerderij van T. Broeks in Hoonhorst. De boer derij werd totaal verwoest. De scha de zou 100.000 bedragen. Synode deelnemende kerken in het licht stellen. De uitzendingen zijn steeds te horen op Hilversum II 's avonds om 7.30 uur. „Met conflicten leven" wordt de serienaam voor de cyclus avondover denkingen, die gehouden worden door ds. H. A. Visser. Verleden jaar werden dc 7 in augustus uitgezonden overdenkingen op dit nieuwe thema een groot succes. Daarom acht de NCRV een tweede reeks verant woord. de radio-actualiteiten-rubriek „Din gen van de dag" inhoud geeft. Het gesprek dat op gisteren was vastgesteld kon plotseling niet door gaan, aangezien Van Gijn, die voor een week naar huis was gestuurd, zijn belangen heeft, opgedragen aan zijn vakbond Mercurius. De VARA blijft niet anders over dan nu overleg te plegen met bondsvertegenwoordigers. Dag en uur daarvoor kon men ons bij de VARA nog niet noemen. 5. „Nu moet je eens opletten, Jonas", begon Ling, het flesje demonstratief vasthoudend. „Wat hierin dit fiesje zit is voor een heleboel mensen goud waard. Nu moet je niet denken, dat het een erg kostbaar spulletje is. wat hierin zit, neen! Niets van dat al. Maar er zijn veel mensen, die er straks niet meer buiten kunnen, begrijp je?" Jonas knikte ijverig, maar hij begreep er eerlijk gezegd niet zo erg veel van. „Die Ling heeft prachtige verhalen", dacht Lappie". als dat artikel, dat hij Jonas aan wil smeren nu ook maar zo prachtig is...?" Intussen was Ling gekomen aan de onthulling van het raadsel. „Dit, is m'n waarde Jonas, een haargroeimiddel!" Jonas zuchtte verlicht. „Hè, hè. ik dacht er heel wat van, maar een gewoon haargroei middel neen, dat niet", zei hij. Daar protesteerde I.ing heftig tegen. „Een gewoon haargroeimiddel is het niet! Neen Jonas dan ben je mis... een zomeravond, gevarieerd programma. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 18.50 Ba- ■end de Beer. STER; 18.56 Re- NTS: 19.00 Journaal. clame. HR jWt 19.03 Weekjournaal (met titels voor gehoorgestoorden). 19.25 Open oog...: kroniek voor vrijetijdsbesteding. 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. KRO: 20.20 In kleur: Lumpazi Vagabundus, TV-spel. (pro- duktte van Beta Film GmbH). 21.45 In kleur. Bonanza, -TV-fcuilleton. lournaal. België Nederlands proer. Ka nalen: 2 een 10: 18.55 n.m. Zandmannetje. 19.00 De wereld (Vrijdag 2 augustus» Hilversum I 402 m: VPRO .00 Nieuws. 18.16 Berichten. 8.20 Voor onvolwassenen. 19.00 azz-rondo. 19.20 Sturen en :eschiedenis, lezing. 19.30 Jleuws. 19.35 Italiaanse lnstru- nentale muziek uit de 17de éuw. 19.40 De wolk, hoorspel. 'ARA: 21.00 Utrechts Symfo- ie Orkest en zangsotiste. 21.40 Itereo: Orgelconcert. 22.30 lieuws. 22.40 S.O.S.-bciichten. WK 2.45 Actualiteiten. 22.55 I.icht is klein. Gedoemd tot verdwii- evarieerd platenprogramma. nen BBC-reeks Adventure 3.55-24.00 Nieuws. (herh.) 19.25 Filmmuseum v. d. Hilversum II 298 m: NCRV: schaterlach. 19.40 Zoeklicht op 18.30 Nieuws en weerpraatje. de culturele act. 19.55 Weerbe- 18.46 Actualiteiten. 19.00 We- richt. 20.00 Nieuws. 20.25 Speel- feldpanorama. 19.10 Gevarieerd film: Bushalte psychologische uziekprogramma. 21.05 Miln- comedie. 21.55 Nieuws. 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Stereo: Lichte grammofoonmuzlek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Van de voorpagi na. 8.15 Z.O. 135: Gevarléerd programma. (9.35-9.40 Wa terstanden). 10.30 Zang met instrumentale begeleiding. 10.50 Draaiorgelmuziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Stereo: Lichte orkestmuziek. 11.25 Afri kaanse kroniek. 11.45 Stereo: Salonorkest met zangsollst. 12.10 Stereo: Lichte grammo- beer de Groot sterft, hoorspel- [■ROS: 22.00 Voor en van film liefhebbers. 22.30 Nieuws. 22.40 Peel liefs uit Loosdrecht: ta- enten-test. 23.15 Muzèkale her- kneringen aan vroeger 13.45 Actualiteiten. 23.55-24.00 «ieuws. TELEVISIE Vit VV O.M» Nederland I NTS: 18.50 Ba- end de Beer. STER: 18.56 Re- i jlame. NTS: 19 00 Journaal. ."ARA: 19.06 ...Puntje. pun- 1e... puntje: tienershow 5TER19.56 Reclame NTS "-lurnaal. 20.20 Zo maar RADIO MOROEV NTS: 2_.3o-22.40 foonmuzlek. 12.26 Mededelin gen voor land- en tuinbouw. 12.29 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.11 VARA-Varla. 13.15 Tijd voor teenagers (gr). 14.00 Uitlaat: voor twintigers. 14.40 Radio Jazz Magazine. NRU: 15.00 Cursus .nuzl-k- luisteren. (15.20-15.40 Mcei over minder. lezing). 16.00 Nieuws. 16.02 Getuigen van Je hova, gesprek. VARA: 16.3f Stereo: Klassieke grammofoon- muziek. 17.25 Radioweekjour- naal. 17.55 S.O.S.-berichten. Hilversum II 298 m.: NCRV 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende- woord. 7.15 Stereo: «assiekc kamermuziek (gr). 7.30 Nieuws 7 32 Actualiteiten. 7.45 Stereo: Oude muziek (gr). 8.00 Nieuws 8.11 Gewilde muziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.30 Vakantietips. 8.45 Richard Country Western music (3e be- (gr.). 9.30 Klassiek verzoekpla- tenprogramma. 10.30 Stereo: Populair klassieke muziek (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Hoe anders Is de ander, lezing. 11.15 Stereo: Klassieke muziek (gr.). 11.55 Mededelingen KRO 12.00 Lichte pianomuziek (gr.). 12.14 Marktberichten. 12.16 O- verheidsvoorlichtlng. 12.26 Me dedelingen t.b.v. land- cn tuinbouw 12.30 Nieuws. 12.41 12.00-22.45 Intei v. Bergen 1968. Filharm. ork. v. Moskou GRAMMFOONP1.ATKN- PROGltAlilMA DRAADOMROEP VANAVOND Van 18-20 uur I. Richard Strauss 1. Uit „Daphne"; 2. Uit ..Ariadne auf Naxos" Uit ..Salome": II. Wagner ..Siegfried" irijf). Actualiteiten. 12.50 Rubriek over missie en zending. CHRISTIAN SCIENCE: 13.00 De vrees voor ziekte overwin nen, vraaggesprek. NRU: 13.15 Lichte grammofoonmuzlek. KRO: 14.00 P.M.: een week blad met veel plaatjes. (16.00 Nieuws.) NRU: 16.30 Ethnische muziek met toelichting. HIRO: 17.05 Volkssterrenwacht. KRO: 17.30 Tienershow. 18.24 Kanjer Koning Kompetitie. Hilversum III. 240 m en EM-kaiialen. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 DJinn: gevarieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws.) NRU: 12.00 Nieuws. 12.03 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Licht Instrumentaal sextet met so listen. 13.30 Zuidzee-serenade. 14.00 Nieuws. 14.03 T(w)ienera- ma. 13.00 Nieuws. 15.03 Halte: voor twintigers. 15.30 Country and western muziek. 16.00 16.30 Nieuws. 16.03 Actualiteiten. 16.07 Licht muziekprogramma. 7.00 Nieuws. 17.02-18.00 Sportshow met lichte foonmuzlek. Nederland I: NTS: 16.00 Journaal. AVRO: 16.02 In kleur: The Thunderbirds. tekenfilm. 16.50-17.30 Voor de kinderen. België: Nederlands progr. kan. 2 en 19: Tussen 15.00 en 18.00 n.m. afwisselend: Zwem men: Belg. kampioensch. tc Nlcuwpoort en Atletiek: kam pioensch v België te Brussel

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7