Sluike tunieken in zwart of grijs JANSSEN BLEEK GROOT HANDGELD WEL WAARD leisje met „weefselvingers" LIEBRECHTS KREEG TOCH ZIJN ZIN Keurige zege van Langeweg J Verfrissend stuk jazz Boeiend concert van Don Ellis Orchestra Directeur van rijksasiel klaagt krant aan Geen Nederlander in FIFA-elftal Zwemmend publiek bij nationale kampioenschappen Wagtmans klopte Tour-winnaar op de streep van Acht van Chaam Geldermans benaderd voor ploegleiderschap Legierse tweede in Ronde van Clinge Koele ontvangst van Jan Janssen Sparta bleef Ned. Militair elftal slag voor: 2-1 7 DONDERDAG 25 JULI 1968 Bijzonder mooie collectie van Gerard Pipart (Van onze moderedactrice) pARIJS Volgens meester- ontwerper Gérard Pipart, die de collectie voor het huis Nina Ricci maakt, verslijt de moderne vrouw haar leven in vliegtuigen, auto's buitenhuizen en Parijse nachtclubs of bij gala-voorstel lingen. Bovendien is die vrouw jong, slank en mooi... Voor haar ontwierp hii zijn collec tie, die we bijzonder mooi vonden en waarvan we ondanks ons totaal an dere leven en zelfs al zijn we noch jong, noch slank, noch mooi graag een ideeëngraantje mee pikken. Het enige bezwaar dat we zouden kunnen opperen is. dat er enorm veel zwart in de collectie was. Eindeloos vee' zwarte tailleurs. Zijn motief is de tuniek, maar dan een rechtvallende zonder enige plooi of klok. Meestal zijn de tunieken driekwart of iets langer. De rok reikt tot even boven de knie. Tailleurs Bij de tailleurs zijn de manteltjes eveneens driekwart met een ceintuur. Koperen ringetjes versieren ook hier de ceintuur. Een enkele maal is de ceintuur geïncrusteerd. Opvallend en bepaald niet zo heel praktische creatie van de Franse ontwerper Jacques Este- rel: een nachtblauwe namiddag- japon met een zeer hoge kraag van witte satijn. IBil-TORISOOI t sp] va AMSTERDAM Een fraaie zege ryan Kick Langeweg op de Rus Sjam- en een al byna even keurige nsremise van de oud-Rotterdammer Jongsma tegen koploper Ivkov waren 2 woensdag wel de meest opvallende re sultaten in de achtste ronde van het clfBM-schaaktornooi in Amsterdam. snLangewcg stond reeds gewonnen toen de party gisteren werd afgebroken, maar de Rus probeerde de kwaliteit terug te winnen. Dat lukte niet, zön kansen op een hoge klassering verminderden. Ivkov spartelde fel tegen, maar een iheerst spelende Jongsma hield de ■■^tukken goed in de hand en bereikte Veen stellig verdiende remise tegen be Zuidslavische grootmeester die liet meer tot het succes komt van de lerste dagen. Uitslagen 8e ronde: Zuldema Ree V», Bouwmeester Marovlc VtKo- jow Bilek 1—0, Clrlc - Bronsteln Vfavalek Lengyel 1—0, Kuijpers Langeweg SJamkowltsj '»oi ROTTERDAM Don Ellis heeft woensdagavond met zijn big-band de Rotterdamse jazz liefhebbers voor zich gewonnen. Een ovationeel applaus aan het slot van het ruim twee uur du rende optreden van Don Ellis en zijn achttien musici bewees dat. Het was een overweldigend concert waarbij de toehoorders steeds opnieuw in (muzikale) verbazing vielen. Er is van de zeer begaafde trom pettist Don Ellis wel eens gezegd dat hij „totale muziek" brengt. En in zijn inleiding op het concert zei Mi- chiel de Ruyter: „Zij vormen een nieuwe generatie musici met nieuwe muziek. Er zijn in de loop der jaren vele veranderingen in de jazz opge komen, echte veranderingen hoort u hier." —0, Ivkov —Jongsma */r'/e. Stand na 8 ronden: 1. Kavalek (Tsj. SI.) 2. Ivkow (Joeg.) 5"/j, 3. Bronsteln (USSR) 4/5. Ree (Ned.). Clrlc (Joeg.) 4'/i, 6/10. angeweg (Ned.), Donner (Ned.), Lengyel "long). Bliek (Hong), Marovic (Joeg.) 4, SJamkowltsj (USSR) 3"! 2 a„ 12. luwmeester (Ned.) 3, 13/14. Kuljpers ed.). Jongsma (Ned.) 2V» 1 a.. 15. Ko- w (USSR) 2 2a, 16. Zuldema (Ned.) 2. Meestercroep: Smederevac Van Geet Van Oosterom Van Scheltinga Czerniak Gereben afg., Scholl akker '/i—'A. Medina Tatal 0—1, Har- Lutikow 0—1. Stand: l. Tatal (Italië) Vit2. Lutikow JSSR) 6. 3. Smederevac (Joeg.) 5Vs. 4. irtoeh (Ned.) 5 I ultgest.. 5/6. Medina panje). Van Scheltinga (Ned.). 7. Gereben wltserland) 3'A la, 8. Scholl (Ned.) 2'A 1 ultgest.. 9. Czerniak (Israël) 2 la. 12 Van Oosterom (Ned.), Van Geet fed.), Bakker (Ned.) 2. AMSTERDAM De officier van ustitie in Amsterdam heeft een chriftelijke aanklacht ontvangen 'an de geneesheer-directeur van het ïjksasiel „Dr. S. van Mesdag" in ïroningen. de heer J. A. van Bel- lum, die in een artikel In De Tele- [raaf van zaterdag wordt beschul- ligd van mishandeling van patiënten. )e directeur heeft de officier ver- bcht een vervolging in te stellen. Boven het dagbladartikel prijkt de iop „Meer cipier dan geneesheer', toorts wordt de heer Van Belkum ils een „sadist" gekenschetst, die zijn atiënten op onmenselijke wijze be- andelt. Er zouden mensonwaardige lestarden heersen. De schrijver van et artikel, de heer J. P. M. van llswijk, staaft zijn beweringen met nkele voorbeelden van de handel wijze van de directeur. De Westdultse Llesel Westermann heeft oensdagdvond tijdens atletiekwedstrijden Werdohl met een worp van 62,54 meter i nieuw wereldrecord discuswerpen ge- istigd. Het oude record stond op naam in de Oostdultse Christine Spielberg met ,64 meter. Sir Stanley Matthews heeft ontslag ge- imen als manager van de Engelse vierde- 1 Visieclub Port Vale naar aanleiding van e moeilijkheden met de Engelse voetbal- ond over Illegaal betaalde spelers. GENÊVE In het FIFA-elftal, dat in november in Rio de Janeiro tegen Brazilië speelt, zal geen Nederlandse voetballer staan opgesteld. In Genève maakte de internationale voetbal federatie (FIFA) een lijst met na men van zestig voetballers bekend, waaruit het elftal zal worden samen gesteld. Nederland behoort echter niet tot de twintig landen die een of meer spelers leverden. Argentinië is met dertien spelers het best vertegen woordigd. UTRECHT De nationale zwem- kampioenschappen en de Olympische selectiewedstrijden die omwille van de financiën ineen zijn gcvluchten, beginnen volgende week dinsdag in Utrecht in Den Hommel onder verre van ideale omstandigheden. De Utrechtse stichting voor Lichamelijke Opvoeding, de beheerder van het bad. wil namelijk gedurende de zes dagen durende wedstrijden ook zwem- mend publiek toelaten. Men achtte het voldoende alleen het wedstrijdbasin beschikbaar te stellen. De kleedruimten van het bin- nenbad en het ondiepe bad blijven i toegankelijk voor verpozing zoekende Utrechters. „Een onmogelijke situatie", oor deelde coach Rob Kerkhoven. „Bij de start van belangrijke wedstrijden als deze moet de aandacht van ledereen gericht zijn op degenen die op het startblok staan. Ik acht dit een zeer i nadelige factor". De situatie wordt nog bedenke lijker wanneer men weet dat Utrecht naast Den Hommel nog over drie zwembaden met voldoende accommo datie beschikt waarin het zwemmend publiek terecht kan. In dit geval is j de zaak echter buiten het gemeente- i bestuur om geregeld. Het is een genot naar Don Ellis' big band te luisieren. Het is een zware opgave achttien musici, die allen ei gen ideeën op jazzgebied hebben en die allen ook solistisch optreden, te leiden. Don Ellis lukt dat. Met zijn aanstekelijk enthousiasme zowel in zijn leiding als in zijn eigen solistisch optreden, weet hij van zijn orkest een hechte eenheid te vormen. Een eenheid die ook door een ijze ren discipline wordt verstevigd. En dat een dergelijke strakke discipline kan samengaan met hoogstaand musiceren, wel, dat hebben de Doe len-bezoekers ervaren. Een blues van Charlie Parker kreeg van John Glemmer op tenor sax een fijne vertolking, die door de sterke groep blazers met \yafe ge luidsexplosies werd ondetlsteimi. Don Ellis heeft humor en dat laat hij uitkomen met allerlei muzikale grapjes, die niet storen. Een bijzon der nummer is „In Turkish bath" waarin gitarist Ray Neapolitan op een Indische gitaar speelt. Dit „Oosterse" nummer gaat haast on merkbaar over door een aanzwel lende ritmegroep in een verrukke lijk stuk jazz waarbij de Oosterse klank door de groep fluiten wordt overgenomen en vastgehouden. Don Ellis gebruikte hierbij ook zijn elektrische trompet die hij later nog zou demonstreren. De mogelijkheden zijn legio. Zo laat hij via ingewikkel de elektronische toestanden het ge luid repeteren. Hij doet dat zo knap dat hij op een gegeven ogenblik een heel trompetorkest uit de luidspre kers laat komen. Soms wordt het een helse kakofo nie van geluiden die zijn orkest met behulp van die elektronica produ ceert, maar het blijft muziek. Een mooie solo gaf John Glemmer ook in de balade „Last Summer". Don Ellis toonde zichzelf een virtuoze trompettist in een Grieks aandoend nummer dat een mengeling was van samba, jazz en rock'n roll. In dat nummer komen dan ook nog soli voor voor twee bassen en voor de drie drummers. Een opzwepend stuk jazz schreef Don Ellis geënt op Ravels Bolero. Hij nam het ritme van Ravels Bo lero maar gaf er een eigen melodie aan. Andere orkestleden zoals Sam Fal- zone (tenorsax, sopraansax, klarinet en fluit), de pianist Pete Robinson, Ernie Carlson trombone kregen hun kans om in het slotnummer. „Indian Lady" te laten horen dat ook zij so listisch tot grote dingen in staat zijn. Laten we hopen dat dit eerste op treden in ons land van Don Ellis Or chestra niet het laatste zal zijn. De muziek die hij brengt zou ook voor Nederlandse jazzgroepen een ver nieuwing kunnen brengen. a.j.b. Middenachter een lang split. Dik wijls wordt een bermuda in plaats van een rok gedragen. De lijn is streng en doet aan de jaren dertig denken. Naast het overheersende zwart ook zwart-witte ruiten en een heel mooi zacht maar helder grijs; verder zand kleur en gebroken wit. Zo nu en dan verschijnt bij de tailleurs als extra een korte wijde caoe, die wat zwier geeft. Ook voor gekleed de tuniekjapon in zwart maar dan mei wijde lan?e witte mouwen van satijn. Zo in de stijl van de Hongaarse zigeu nerstrijkjes. Bij de gewone tunieken is de mouw iets met een kop ingezet. De avondtoiletten waren één droom. Prachtig geborduurd met veelkleuri ge steentjes, die maar srhitterden. Het successtuk was een heel fijne doorzichtige stof bedrukt met tere arabesken. Van de hals af was de japon in, naar de zoom toe zich \-er- bredende, pHsseos gedraneerd. Om het middel een ceintuur van die steen'ies in de kleuren van de ara besken. Lanvin Crahay, de ontwerper van het huis Lanvin, heeft zo met sieraden ge werkt, dat men de kleren eigenlijk nauwelijks meer zag. In ieder geval werd alle aandacht van het lijnenspel afgewend naar de meterslange, tot de rokzoom reikende kettingen van een soort gordijnringetjes met glinster- dingen ertussen. Grote Dlakken als gesp op de brede ceintuurs of reusachtige gespen van koDer. Met deze ceintuurs waren drie kwart mantels versierd, die over lan ge wijdvallende pantalons gedragen werden. De hippe strakke broek is volkomen uit het modebeeld verdwe nen. De tailleurs hebben de stijl van militaire galauniformen met een slui ting van knopen en brandebourgs. De mantels vertonen bovendien nog een wit plastron met brandebourgs bezet. De knopen zijn van goud of zilver. Bij de japonnen soms een verhoog de lijn door het korte lijfje, maar ook hier de tuniek. Heim Delaha.ve, de ontwerper van het huis Heim, toonde zijn eerste collec tie in de haute couture, want in de confectie heeft hij reeds lang naam j gemaakt. Een collectie om een vraagteken bij te zetten, want zitten we nu te wachten oo lanse, heel wijde panta lons met een glad gebreid pullover tje? Daaroverheen worden leren vestjes ge Jra "en. Er behoren nog zwart leren slob- ko"sen ook bij. Wonderlijk was een overal in gemê'eerde gele ribbels gebreid,, waarbij een heel brede sjaal van zwart leer met eele "ebreide ribbel gevoerd, gedragen werd. Juichend steekt Rlni Wagtmans de handen omhoog. Hy heeft met gering verschil Jan Janssen geklopt in de Acht van Chaam. CHAAM Ab Geldermans, die een goed debuut heeft gemaakt als ploeg leider in de Tour de France, heeft in middels al enkele aanbiedingen uit Nederland gekregen voor een full time ploegleiderschap. „Ik voel er veel voor om naast mijn zaak ook in de wielersport actief te blijven. Het mag echter nooit ten koste gaan van het geluk van mijn gezin", zo zei hij. „Ook mUn zaak zal er niet onder mogen lijden. Ik zal alles tegen elkaar afwegen en dan toch wel binnenkort een beslissing moeten nemen". In ieder geval stelt Geldermans opnieuw zijn kandidatuur voor de Tour de France. CLINGE Van Dorst uit Roosen daal heeft dinsdag de Ronde van Clinge gewonnen. Reeds in de eerste koershelft was hij betrokken bij di verse uitlooppogingen maar steeds werd hij door een fel reagerend pelo ton ingelopen. Vijftien km voor het einde kwam er een beslissende ontsnapping die opnieuw door Van Dorst werd inge luid. Rudi Liebrechts, Wim Deelen, Leo Embregts en Piet Legierse wisten nog tijdig aan te haken en het nu geformeerde kopgroepje van vijf gaf geen krimp meer. Van Dorst won de spurt met een half wiel voorsprong op Legierse uit Den Bommel. Kroonen ontsnapte in de laatste kilometer nog uit het pelo ton en verzekerde zich hiermee van de zesde plaats. Dc uitslag luidt: 1. c. van Dorst (Roosen daal) 105 km in 2 uur 50min.; 2. P. Legierse (Den Bommel): 3. R. Liebrechts (Vlaardlngen); 4. L. Embregts (Stam persgat): 5. W. Deelen (Nleuw-Lekker- land); 6. op 10 sec. B. Kroonen (Dor drecht): 7. op 15 sec. P. Klsner (Heikant): 8. A. van Midden (Hilversum): 9, W. Lie brechts- (Vlaardlngen) 10. G. Veldhuizen (Maasdam). Aan het open schaakkampioenschap van Nederland, dat van 5 t/m 11 augustus te Enschede wordt gehouden, nemen de volgende spelers deel: I. Branlck (Bever- I wijk), drs. M. D. Etmans (Utrecht). R. A. I G. de Graalf (Lelmulden), P. A. Hoogen- cioorn (Dordrecht), C. Jansen (Waterland- I kerkje). O. H. W. Rost van Tonningen (Leidschendam), ir. A. M. Schneiders (IU- llë). D. Smit (Enschede). J. H. Wlllemsen I (Den Haag), mr. A. de Groot (Leeuwarden) cm J. Marcus (Nijmegen). (Van een onzer sportredacteuren) CHAAM Niet minder dan vijfduizend gulden moest promotor Theo Balemans gisteren in het propvolle Chaam over de tafel reiken om er zeker van te zijn dat Jan Janssen, Tourwinnaar 1968, aan de start zou verschijnen van de Acht van Chaam voor professionals. Een enorm bedrag, maar er was slechts één „troost"' voor de orga nisatoren van dit grootste wielerspektakel dat Nederland kent: Janssen maakte zijn geld, waar. Na een race over 144 kilometer was het de gebrilde man uit Ossendrecht er kennelyk bijzonder veel aangelegen voor eigen publiek te winnen en voor het eerst in zyn carrière ook de Acht van Chaam op zijn naam te schrijven. Hij maakte deel uit van een kopgroep van .vijftien renners.Niemand scheen Janssen de eer van dé zege te misgun nen, want rappe mannen als de Ita liaan Bitossi, de Belg Vanneste en de Nederlanders Brouwer en Zoontjes ga ven zich al voor de eindstreep gewon nen. Vingerdikte Maar verrassenderwys nam toch ie mand de handschoen op: de jonge prof Rini Wagtmans, die vlak langs dc ijzeren hekken sturend naar voren stoof en volgens de kamprechters de spur tende Janssen met vingerdikte op de streep klopte. Het publiek bejubelde overigens de in de gele trui rydende Janssen even zeer als Wagtmans, want de Tour winnaar had er geen loopje mee ge nomen door zich na enkele ronden ge- CHAAM De Ijverige organisa toren van de Acht van Chaam had den grootse plannen om Tour-win naar Jan Janssen uitbundig te huldi gen. Zo vanuit Frankrijk komend was hij onder politiebegeleiding van af de Nederlandse grens naar Chaam gebracht. Hij was evenwel te laat voor de huldiging In het ge meentehuls. Wel werd Jan Janssen, samen met zijn ploegleider Ab Geldermans en zijn echtgenote en dochtertje alsme de voriae winnaars van de Acht van Chaam In een praalwagen over het parcours gereden. Maar dat werd geen succes. Het publiek bleek nau welijks tot applaus bereid en van een ovationele Intocht was dan ook geen spreke. De rit werd mede doordat de praalwagen bleef steken vroegtij dig beëindigd, zodat een groot deel van het publiek Jan alleen op de fiets aan het werk zag. Dat was echter ruimschoots de moeite waard. ruisloos uit het strijdgewoel te laten afzakken en af te stappen. Al in de tweede van de achttien ronden spron gen Duyndam, Breure, Wagtmans en Altig weg en het was Janssen zelf die geïnspireerd door een vette premie de zaak weer bijeen bracht. Nadat Pingeon wegens materiaalpech was uitgevallen, sprongen Gimondi en Duyndam voor half-koers vlot weg en bouwden in goede samenwerking' een voorsprong van ruim anderhalve mi nuut op. Piet de Wit reageerde als eerste en toen Janssen met behulp van Wagt mans en Brands het tempo opvoerde, was de zaak na ruim honderd van de 144 km weer byeen. Nieuwe groep Meteen ontstond toen de grote, be slissende kopgroep waarin keien van namen als Gimondi, Aimar. Bitossi, Wolfshohl, Janssen en voorts Wagtmans, Zoet, Wouters, De Wit, en nog enkele anderen. Mede door veel kopwerk van Aimar en Janssen bleef het tempo hoog en slaagden Haast, Den Hartog, Dc Roo en Karstens er niet meer in vanuit de tweede groep aansluiting te krijgen. De saai begonnen profkoers kreeg daarmee nog een aantrekkelijk slot voor de naar schatting 70.000 toeschouwers, die in Chaam behalve veel geld ook een onvoorstelbare chaos van papier en af val achter lieten. Ook bij de amateurs en de nieuwe lingen werd de rit met een spurt beslist. Uitslagen Uitslag profs: 1. Rini Wagtmans (St. Wil- lebrord) 144 km. In 3.29.19; 2. Jan Janssen (Ossendrecht): 3. Cees Zoontjens (Tilburg); 4. Jacq. de Boevere (Belg); 5. Rolf Wolfs hohl (W.Dld); 6. Rik Wouters (Belg); 7. Maarten Breure (Rotterdam); 8. Jules Flaes (Belg»; 9. Johnny Brouwer (Rotter dam): 10. Franco Bitossi (It); 11. Frans Brands iBelg»; 12. Willie Vanneste (Belg): 13. Felice Gimondi (It): 14. Bart Zoet (Sas- senhelm); 15. Lucien Aimar (Fr) allen z.t. als Wagtmans. Uitslag amateurs; 1. Jan Aling (Bun- ne) de 120 kilometer in 2.51,30: 2. Leen Poortvliet (Dirksland) zt; 3. Wim Diepen veen (Bllthoven) zt; 4. Daan Holst (Am sterdam» zt: 5. Henk van Zandbeek (Vught) zt 6. Matthljs de Koning (Scherpcnzeel) zt 7. Ad van Overveld (Zegge) zt 0.. Cees Koeken (Achtmaal) op 40 sec; 9. Jan Al- dershof (Haarlem) zt; 10. Jan Serpcnti (Wijk aan Zee) zt. Uitslag nieuwelingen: I. Priem (St. Kruis) 80 km in 1.59.35: 2. Bakker (Haarlem) z.t.; 3. Hoven (Deurne). 4. Jurrlaan (Alblasser dam); 5. Kruining (Groningen). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In een stellig niet on- aantrekkelijke wedstrijd heeft de Rot terdamse ere-dVisleclub Sparta woens dagavond op Spangen met 21 ge wonnen van het Nederlands militair elftal. Belde ploegen verschenen in deze benefietwedstrijd opbrengst voor de stichting volksgezondheid te Rotterdam met diverse invallers. Zo speelde Jan Klijnjan (ex-DFC en nu Sparta) uiteindelijk toch nog mee in het militaire elftal dat in vergelij king met de wedstrijden in Bagdad sterke spelers als Hulshoff, Reminders, Mellaard en Rensenbrink miste. Voor de rust vielen er geen doelpun ten mede doordat keeper Oosterhout van Sparta een schitterend schot van Klijnjan stopte. In dc tweede helft zagen de kleine 10.000 toeschouwers een sneller opererend Sparta. Nadat keeper Van Beveren in het militaire doel op fraaie wijze schoten van Pijs en Venneker had gestopt, scoorde Toledo uit aangeven van Pijs 10 en even later Heijermans 20. Juist voor het eindsignaal bepaalde Klijnjan uit een pass van Geurten de eindstand op 2—1. In Ronde van Alblasserdam MOSKOU Een Russische arts heeft drie vingers gehecht aan de linker- land van een Nieuwzeelands meisje, dat met twee vingers aan die hand ves geboren. Dit heeft het Russische dagblad Sovjetska Rossiya gisteren gemeld. Het neisje. de 15-jarige Miranda Yakich uit Wellington, was in 1967 naar de Sowjet-Unie gekomen De drie nieuwe vingers zijn door de chirurg dr. Vladimir Blokhin gemaakt van weefsel uit het lichaam van Miranda zelf. Het meisje kan volgens het blad haar vingers goed gebruiken. (Van een onzer verslaggevers) ALBLASSERDAM Tien kilome ter voor het einde van de Ronde van Alblasserdam kreeg Rudi Liebrechls eindelijk zijn zin. Voortdurend had hij geprobeerd uit de kopgroep van twaalf renners die zich na zestig ki lometer had gevormd weg te komen, maar steeds weer werd hij terugge haald. Op de demarrage die de strijd lustige wielrennende schaatsenrijder In de slotfase plaatste had niemand echter een antwoord. En Liebrechts ging door. In zijn eentje zette hij een groot deel van het veld op een ronde achterstand wat een lichte paniek in de karavaan te weeg bracht. Enkele ronden voor het enige juiste besluit: renners die meer hoeveel ronden zij eigenlijk neg voor de boeg hadden. De jury nam het enig juiste besluit: renners die waren gedubbeld moesten het par cours verlaten. Het veld werd daar door uitgedund tot nauwelijks twin tig renners. Achter Liebrechts die zijn zevende zege van dit seizoen boekte, legde de rappe Jef v. d. Burg uit Berkel beslag op de tweede plaats voor Ka- rel Frljters uit Zegge. De leidersprijs een gouden zegelring ging naar Cees Schijff uit Rijnsburg. Schijff had tot halverwege de strijd voortdu rend In de voorste gelederen gestre den maar b!i de besMssende ontsnap ping miste h'i de boot. TE HOOG nen probeerde in zijn eentje nog wel j het gat met de twaalf renners te overbruggen maar het tempo van de vluchters lag eenvoudig te hoog. Het I peloton, lange tijd aangevoerd door Deelen, had dat al snel in de gaten i en deed weinig moe'te meer de ach terstand goed te maken. - De pechvogel van de dag werd on getwijfeld Bram Breur uit Nieuwe Tonge. Samen met Liebrechts werd hij steeds aan het hoofd van de kop groep gesignaleerd maar op het ogen blik dat Liebrechts demarreerde stond Breur hulpeloos met een lekke band langs de kant. Bij de n'euwelingen legde A. S, Wieihouwer nogal verrassend beslag op de eerste plaats voor favoriet Schelling uit 's-Gravendeel. Uitslagen amateurs: 1) R Lie brechts 100 km in 2.32.0; 2) J. v. d. Burg (BerkeH: 3) K. Frljters (Zegge); 4) J. v. Driel (Werkendam); 5) P. Ket- tenis (Den Haag); 6) A. Koster (Rot- terdnm); 7) W. Breukel (Rozenburg); 8) G. Velthuizen (Maasdam): 9) S. Slieker (Naaldwijk); 10) B. den Hoedt (Slikkerveer). Nieuwelingen: 1) S. Wieihouwer 60 km in 1 3-149; 2) J. Scheilin" (s-Gravendeel) 3) P. v. Doorn (Berllcum); 4) A Theissen (Rotterdam): 5) J. Jansen (Haarlem); 6) G. Sintn.'colaas ('s-Gravendeel); 7) C. v. Boxtel (Halsteren); 8) C. o l. n k Koornslra (Monster): 9) A. Solleveld Ook Bob Kroonen en Wim Deelen (De Lier); 10) A. Liebrechts (Vlaar- kwamen in het «tuk niet voor. Kroo- I dingen).

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 7