Hervormde recreatiegemeente De Kaag moet geholpen worden Kon. Emmaschool Alphen krijgt nieuw gebouw Hoge prijs voor harin door slechte aanvoe Ds. Roos: in Gemeenschap der Kerken Chr. ulo-school Nieuwkoop te klein Raad Nieuwkoop Lage Broekweg naar Zoeterwoude Gevraagd WINKELMEISJES Tevens flinke JONGEMAN KRIJGSMAN N.V. Katwijk aan Zee - Telef. 2259 Samenvoeging polders rond Benthuizen er BEKENDMAKING» NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 25 juli Reder-groothandela ren reageren op uitlatingen A. T. Dijkhuizen DE KAAG Ds. O B. Roos. tot voor kort predikant van de Herv. Gemeente te De Kaag, nu van de Herv. Gemeente te Gouda, schreef in het laatst verschenen nummer van het blad „Gemeenschap der Kerken" (orgaan van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland), dat ge wijd is aan de recreatie, een artikel over DE KAAG, recreatie in randstad Holland. Wij laten zjjn artikel hier volgen. „Toen het Haarlemmermeer nog een woeste binnenzee was, die steeds meer stukken land, wegvrat, lag er in de buurt van Leiden op de grens van het Leidsemeer en het Haarlemmermeer een eilandje van een goede vierkante kilometer: De Kaag. De bevolking bestond uit wat vissers en schippers. Dat bleef eeuwenlang zo, het eilandje had nauwelijks enige economische betekenis. De eerste belangrijke verandering kwam toen het Haarlemmermeer werd drooggemalen, omstreeks 1850. Sedertdien is het eilandje De Kaag van het vastelandder Haarlemmermeerpolder slechts gescheiden door een ringvaart. Voor de eilandbewoners betekende dat, dat de wereld voor hen werd ontsloten. Veel mensen trekken de wijde wereld in. Wat er nog aan scheepswerfjes was, vervalt. Omstreeks 1900 is De Kaag een onbekend en onbetekenend dorpje. De tweede grote verandering voor het eilandje is het opkomen van het toerisme. Eén van de verworvenhe den van onze tijd is de vrije tijd, de vakantie. Dan begint het gewone verhaal, dat voor elk toeristencen trum geldt: de plaats wordt ont dekt, de stroom van toeristen breekt los. En De Kaag ligt ideaal, in de randstad Holland, redelijk goed be reikbaar voor de grote steden Am sterdam, Den Haag en Leiden. Er komt een jeugdherberg, behoorlijke restaurants aan de oever van het meer trekken vele gasten, er verrij zen een paar zeilscholen, een hotel en een jachthaven voor een 300 boten. Op het eiland wordt een bungalow park aangelegd, waar zakenlui en akademici permanent of semi-per- manent komen wonen, met het ha ventje voor hun boot naast de deur. En nu anno 1908 draait de toeristen industrie op volle toeren: dagjes mensen, zeilers, vissers, kampeerders op de grote camping. Het zijn er jaarlijks duizenden en hun aantal neemt alleen nog maar toe. De oorspronkelijke bevolking van De Kaag heeft driftig haar deel genomen en gekregen van deze welvaart. Enkele jachtwerven bieden werkgelegenheid voor on geveer 100 arbeiders, terwijl de middenstand niet genoeg blikjes, kratten, flessen en glazen aange sleept kan krijgen. Het eiland leeft van het toerisme en natuurlijk zijn de huizen en de grond in de loop van de laatste jaren enorm in prijs gestegen. NIEUWKOOP Het bestuur van de Chr.-Nat. School voor Ulo ver zocht de gemeente medewerking te verlenen voor de uitbreiding van de school met één lokaal. De school heeft nu de beschikking over drie lokalen, die per 1 september 1968 in gebruik zullen zijn als leslokalen voor één eerste klas en twee tweede klassen. Een vaklokaal is dan niet meer beschikbaar. Het staat wel vast, dat per 1 augustus a.s. alleen al voor de theoretische vakken een vierde lokaal nodig zal zijn. De vraag moet echter worden ge steld aldus B en W of het verant woord is aan de bestaande drie lo kalen, die het verbouwde restant vormen van de oude chr. v.g.l.o.- school, er een toe te voegen of dat moet worden uitgezien naar een nieu we plaats voor deze school. De ver dere groei is moeilijk te voorspellen, maar het is vrijwel zeker, dat het nu beschikbare terrein, gezien ook de geprojecteerde doorbraak van de Kennedylaan. op den duur te klein zal zijn. B. en W. stellen daarom voor wel de gevraagde medewerking voor een leslokaal te verlenen zonder dat de raad zich nu uitspreekt over de plaats van de uitbreiding. NIEUWKOOP De raad komt vrijdag bijeen ter behandeling van de volgende agendapunten: voorlopige vaststelling rekeningen bedrijven 1965; voorlopige vaststel ling rekening alg. dienst 1965; aan koop grond bestemd voor voetstraat; uitbreiding Chr. Nat. school voor ULO; naadloze vloerbedekking voor de H. Hartschool; aanschaffing meu bilair. leer- en hulpmiddelen voor de r.k. ULO-school; aanschaffing leer- lingensets Maranathaschoolsubsidie Leidse Avond-H.B.S.; subsidie r.k. avondschool voor ULO te Leiden; jaarwedde wethouders; bijdrage on derhoud Hollandse Kade; garantie geldlening particuliere woningen; uitbreiding telefooninstallatie ge meentehuis; verzoek S. de Koker grondverkoop Sperwerstraat. NIEUWKOOP Het bestuur van de Vereniging Chr. Nat. Schoolonder wijs verzocht de gemeente medewer king te verlenen voor het aanschaf fen van 20 leerlingensets voor de Maranathaschool. wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Kosten t 1287,—. NIEUWKOOP De burgemeester stelt de raad voor de jaarwedden van de wethouders met ingang 'van 1 januari 1968 vast te stellen op f 4512. NIEUWKOOP De telefooninstal- latie van het gemeentehuis is slechts met twee lijnen op het buitennet aan gesloten en heeft negen neventoestel len voor doorverbinding. De nood zaak tot uitbreiding van het aantal buitenlijnen doet zich al lang gevoe len. Het verdient aanbeveling het aantal buitenlijnen uit te breiden tot vier. De P.T.T. heeft de kosten van een nieuwe installatie met vier net lijnen en de mogelijkheid van 20 ne ventoestellen becijferd op f 13.160. Wanneer de plannen voor een nieuw gemeentehuis gerealiseerd worden kan de installatie, aannemende dat ie dan nog voldoende capaciteit hMft. worden overgeplaatst - Het eiland met de ene kerk Ook de kerk krijgt haar deel en dat is dan met name de Hervormde Kerk, omdat we in De Kaag in de gezegende omstandigheid verkeren, dat er op het eiland maar één kerk gebouw staat. Niet dat er geen ge lovigen van andere huize wonen, het zou al te gek zijn om te veronder stellen, dat de kerkelijke verdeeld heid hier geen voet aan de dure grond gekregen zou hebben, maar het aantal niet-hervormden is zo ge ring, en was altijd al zo gering, dat het niet de moeite loonde daar een kerkje voor neer te zetten. De niet- hervormde protestanten kerken wel in Sassenheim of Lisse. De Rooms- Katholieken, die meer dan de helft van de eilandbevolking uitmaken, hebben hun kerkgebouw aan de over kant van de ringvaart, in de Haar lemmermeer. De Hervormde Gemeente telt on geveer 79 gezinnen, alles bij elkaar 340 mensen. En het kerkje kan aan 150 man een zitplaats bieden. Nu dan het eiland in het middel punt van de belangstelling is geko men, nu duizenden mensen 's zondags aanleggen en door het dorpslaantje wandelen, nu er ook heel veel toe risten over de drempel van de kerk komen, is men geneigd lyrisch te worden over de kansen die hier ge boden worden. Nu kan de kleine ge meente in het grote werk Gods in geschakeld worden, mondig gemaakt worden voor de taak de medemens, uit de overvolle stad gevlucht, ge vlucht om rust en verkoeling te zoe ken in het dorpje, dat zo idyllisch ge legen is aan het water, om die mede mens op te vangen en aan hem het evangelie te verkondigen. Nu kun nen we Gods lof verkondigen en het is de moeite waard, want de kleine kerk zit stampvol. Op de schouders van de Hervorm de Gemeente De Kaag rust een mooie taak. Jawel, allemaal goed en best, die taak is mooi en de gemeente ziet het ook wel, maar het enig nodige voor die Hervormde Gemeente is: te zien. dat ze in leven biyft, gewoon financieel in leven biyft. Want elk jaar klemt de vraag op nieuw: hoe krijgen we 25 mille bij elkaar, die nodig zijn om het bestaan te rekken, om de kerkelijke machi nerie te laten draaien, om koster, organist en dominee te betalen. Dat is een vraag en een opgave voor BENTHUIZEN Voorzitter Jos. van der Eijk heeft de stemgerechtig de ingelanden van de Benthuizerpol- der in vergadering bijeengeroepen te gen woensdag 31 juli, om 10 uur in café A. van Staalduinen te Benthui zen. Aan de agenda ontlenen wij onder meer het voorstel tot vaststelling van de polderrekening over 1967. Inkoms ten f 104.969,97; uitgaven f 101.986,86; batig saldo f 2.983,11. De begroting, die ter vaststelling wordt aangeboden en voor het jaar 1968 zijnde, vermeldt als inkomsten en uitgaven (inclusief een onvoorzien van f 11.494,70) f 121.509,73. Voorgesteld wordt om het batig slot van de kapitaaldienst 1967 (f 27.500) over te boeken naar de gewone dienst, waardoor het moge lijk zal zijn voor de 886.09.12 ha tel lende polder voor 1968 een polder omslag van f 100 te becijferen. De bijdrage aan het waterschap De Om- ringdijk van de Drooggemaakte Noordpias wordt geraamd op f 106 per ha of in totaal f 93.773,28 (over 1967 idem). De vergadering zal zich moeten uitspreken over de hoogte van het verzekerde bedrag wegens het beheer van de penningmeester. Tenslotte wordt voorgesteld om de Lage Broekweg aan de gemeente Zoeterwoude te verkopen. Jeugdvoetballers van K'kerk naar Zeeland KOUDEKERK Onder leiding van de heren L. P. H. Schrier, C. Scheer. W. Dijkman en J. Colijn zal een groep jeugdvoetballers van 3 tot en met 10 augustus een kamp op Schouwen-Duiveland houden. Zij zullen hun intrek nemen in het mr. A. de Rooshuis te Noordgouwe. Op het programma staan puzzel- tochten, droppings, speurtochten en tochten door de domaniale bossen en langs de Zeeuwse stranden. Tevens gaan de jongelui een dag varen op de Schelde en het Veersemeer en zal het eeuwenoude Veere worden be zocht. De groep vertrekt om 8 uur van af het sportveld van „Koudekerk". TER AAR Voor de afdeling van de Gereformeerde Bond spreekt vrij dagavond 26 juli Ds. Timmer* uit Woerden. 7J® uur, gebouw Jonathan. zegge en schrijve 70 gezinnen! We hebben dus bazars gehouden, lepel tjes verkocht, akties gevoerd, lijsten rondgestuurd, we hebben om De Kaag wat meer gezicht te geven een boekje samengesteld voornamelijk over de geschiedenis van de Her vormde Gemeente, maar toch ook over de burgerlijke gemeente, én over de Rooms Katholieke parochie. Reclame! We hebben in de kerk dienst de collectes teruggebracht tot één inzameling, met het geweldige resultaat dat de inkomsten met soms 70 pet per maand omhoog gingen (nu regelmatig gemiddeld f 1,25 per per soon per kerkdienst!) In verband met dat beroerde geld, hebben we het er bij de gemeente nog niet doorgekre gen om de verhuurde plaatsen in het kerkje af te schaffen, zodat het nu nog kan voorkomen bij regenweer, dat de vanwege hun financiële in breng zo welkome toeristen, eerst een minuut of wat nat mogen worden bij de kerkdeur totdat het rode lampje gaat branden en zij ook bin nen mogen komen. - Bouwplannen als er geen cent is Toen naast de kerk een stuk grond te koop kwam en dat was daarom belangrijk omdat we eigenlijk zouden moeten uitbreiden een goed ver enigingsgebouw b.v. konden we dat niet kopen. De zaak werd ook voorgelegd aan de Generale Finan ciële Raad, maar dat leverde uitein delijk niets op. Hoe kan men bouw plannen verwezenlijken, een centrum opzetten, ook voor de toeristen, kort om dienst verlenen, als er geen cent is, en de gemeente nauwelijks het hoofd boven water kan houden? De Kaagse gemeente is zo klein, het predikanten-tekort zo groot, dat het er in zit, dat op den duur ook De Kaag tegen een onvervulbare va- kature aankijktEn dat in een plaats waar letterlijk duizenden mensen hun vakantie doorbrengen. Het is de omgekeerde wereld! Het enige be lang van de toeristen is voor De Kaag: hun geld. We kunnen ze niet eens een behoorlijke zitplaats aan bieden. Maar ze moeten wel betalen, want anders gaat De Kaagse gemeen te failliet. U begrijpt dat er zo van dienst aan de mens door deze ge meente, door de kerk. weinig terecht komt. En daarin staan we heus niet alleen! In 1965 publiceerde het Ka tholiek Sociaal Kerkelijk Instituut een rapport, dat o.m. concludeerde: Het komt voor. dat parochies de aan zienlijk grotere inkomsten als gevolg van de toeristenstroom geheel ten eigen bate aanwenden, terwijl de voorzieningen voor de toeristen er barmelijk zijn (geciteerd uit „De Volkskrant" van 28 januari 1965). - Rontakt met de toeristen Toch gebeürde er iets. Zo werd er 's zomers een speciale kerkbode uit gegeven, waarin, naast wa informa tie over heden en verleden der ge meente, alle voor die zomer geplande kerkdiensten waren opgenomen. Daarbij was dan ook een invulstrook, die men voorzien van naam en adres kon inleveren, waarna de toerist ook in de winter de kerkbode kreeg toe gestuurd en zodoende wat meer be trokken werd bij het werken en le ven der gemeente, waar hij 's zomers te gast was. We hebben zo welbewust gestreefd naar het vormen van een para-parochie naast de eigen ge meente. En dat is ook wel gelukt, mensen vanuit bijv. Dordrecht en Zwijndrecht, Haarlem en Den Haag kwamen ook zo af en toe 's winters eens in De Kaagkerken. dronken dan na afloop een kopje koffie in de pas torie en hielden zo de band aan. Re gelmatig werden we dan ook met vrijwillige bijdragen verrast, die van ver buiten De Kaag kwamen. Wat wc dus allereerst voor de toe risten deden, althans voor hen die door het invullen van het strookje te kennen hadden gegeven nader kon- takt te wensen, was een gemeen schap te vormen, waarin ze zich in de zomer thuis konden voelen. De Kaag se Gemeente accepteerde hen volko men, leefde met hen mee, ging hen kennen en missen, wanneer ze soms een paar keer een kerkdienst over sloegen. Zo ontstond er een gemeen te van toeristen, met wie we in pas toraal kontakt stonden. U zult begrijpen dat we ons niet de weelde konden veroorloven er op te letten of we toch allemaal wel van dezelfde kerk waren. Neen, we waren gemeente van Christus, Gereformeer den en Hervormden, Doopsgezinden en Lutheranen. J5n zo waren we elke zondag onder het Woord aanwezig, zo ontmoetten we elkaar ook bij het sa- krament van het Heilig Avondmaal. Er was in de Kerkeraadsvergadering geen drie uur voor nodig om te be sluiten, dat iedereen welkom was aan de Tafel des Heren. Kriterium was niet: iedereen, die ook in eigen kerk toegelaten was, maar wel: Het Avondmaal wordt opengesteld voor allen, die geloven in Christus als Heer (these 14-1 van aktie Kerk 66- 2000). Vorig jaar logeerde er een Gere formeerd predikant (legerpredikant) in ons dorp en in diezelfde tijd had de Kaagse gemeente gastvrijheid ge boden aan een groep Duitse jonge ren, die hun onvermijdelijke blaas instrumenten hadden meegebracht. Wat is dan logischer dan samen een kerkdienst te organiseren. De Her vormde dominee leidde de dienst tot de preek, de Gereformeerde preekte en beëindigde de dienst, terwijl een Duitse dominee de gemeentezang be geleidde met zijn blazers. Inter-ker- kelijk en internationaal. Er kan veel meer dan we wel denken, zeker daar waar de mensen losgekomen zijn uit de sleur, daar waar ze zich rekreëren. Misschien zjjn het met name de re- kreatiegemeenten. waar de oekume- ne gestalte kan krijgen, niet als plan van bovenaf, maar als de onweer staanbare vrucht van de Geest van uit de gemeente zelf, spontaan. - Hoe moet het nu verder Wat zou er eigenlijk in en met De Kaavse gemeente moeten gebeuren? Het is allereerst dit, dat zjj geholpen wordt om de steeds terugkerende dreieing van een faillissement af te wenden, om daardoor meer bereid vaardig gemaakt te kunnen worden haar taak als gastvrouwe op zich te nemen. Misschien kan het tot een centrum gemaakt worden voor ker kelijk werk. waar week-ends gehou den kunnen worden, een streckcen- trum. dat met name ingesteld is op de rekreatie. Hier en daar wordt al met dergeliike centra gewerkt en ge- exnerimenteerd. Eén ding is zeker: De Kaag is een belangrijke toeristen plaats. waar de kerken elkaar toe vallig niet voor de voeten lopen, waar één sober kerkgebouw staat, waarin 's zomers honderden toeristen het evangelie horen verkondigen. Wij zijn niet de straat opgegaan met een zanggroepje en niet het Ka- germeer op met een boot, voorzien van een spandoek met „Jezus redt", met een boot, die de kruisvlag hoog in top had, maar we hebben getracht een bescheiden para-parochie te vor men in een gebied, waarin de water sport, die pas de laatste jaren enorm toeneemt, een steeds overheersender plaats gaat innemen". Jubilate zingt RIJNSBURG In het kader van de Rijnsburgse feestweek zal het Katwijks chr. mannenkoor Jubilate een concert geven in de Maranatha- kerk alhier. Het concert is op dinsdag 30 juli om acht uur. Het mannenkoor zingt onder leiding van zijn dirigent Leen Manneke, terwijl de begeleiding verzorgd zal worden door de orga nist van de Maranathakerk, Dirk Schoneveld. Als bariton zal Aad Hasenoot optreden. Het koor 4 ial geestelijke liederen ten gebote brengen, die ook op een langspeel plaat komen. SCHEVENINGEN „De naring I blijft duur en dat is niet dc schuld van de kleinhandelaren en niet van de reder-groothandelaren, maar het is uitsluitend een gevolg van de minimale aanvoer. Daarnaast moet de haring worden ingevro ren en ook dat brengt de nodige kosten met zich mee", aldus de heer J. J. van der Toorn, directeur van de Verre Visserymaatschappij als reactie op de uitlatingen van de voorzitter van de Vishande- larenvereniging „Vrede", de heer A. T. Dijkhuizen die wy gisteren publiceerden. „Als de haring niet ingevroren werd. was de ellende niet te overzien Overigens moet men niet denken dat alle kleinhandelaren het met de heer Dijkhuizen eens zijn". 9telde de heer Van der Toorn. De heer S. Vrolijk van de rederij Frank Vrolijk merkte op. dat de aanvoer van haring 50 pet minder is dan vorig jaar. ,Als de kleinhan delaren de winst van ons willen overnemen, graag. Maar dan moe ten ze ook het verlies overnemen" is zjjn voorstel. „De handelaren moeten de haring niet accepteren, als er te weinig in een pak zitten of de kwaliteit minder goed is." al dus de heer Vrolijk. Reder Van Leeuwen gaf desgevraagd als commentaar: „De rederijen kun nen met moeite het hoofd boven wa ter houden. De visserij wordt min der. De schepen zitten nu al aan de westkust om nog wat haring te be machtigen. Als een vleetlogger na 14 dagen een tiental kantjes aan voert. dan moet daar geld bij". De heer Van Leeuwen acht het schro melijk overdreven, dat de kleinhan delaren denken, dat de reders f 75 op één kantje verdienen: „Vijf gul den houden wij aan één kantje ha ring over en lang niet altijd''. EXTRA KOSTEN De heer Jac. Twilt van de groothan del Van Wijk en Twilt ontkent ten stelligste dat de reder-groothande laren „woekerwinsten" maken. Het zit 'm voornamelijk in de schrale vangsten. Volgens de heer Twilt is het nog nooit voorgekomen, dat in de maand juli in een week slechts op één dag haring werd aangevoerd. De heer Twilt noemde enige kosten, waaraan de kleinhandelaren voorbij gaan: „De vrieskosten van een kantje bedragen f 100 tot f «50. Daarin zijn niet de vervoerskosten van en naar het vrieshuis begrepen, die gelegen zijn in Katwijk en Spa kenburg, want niet alle vrieshuizen zijn goedgekeurd door TNO. Wacht tijden van drie a Vier uur met auto en chauffeur aan het vrieshuis vor men geen uitzondering. Ook het be zorgen van kleine verpakkingen voor diverse afdelingen in onze Super Markten. in bezit van rijbewijs. ALPHEN Direct na de zomer vakantie zal de Kon. Emmaschool voor zeer moeilijk lerende kinderen, haar nieuwe gebouw aan de Nach tegaalstraat in gebruik nemen. Dat gebeurt voorlopig nog zonder enig ceremonieel. In september 'oktober hoopt men het nieuwe schoolge bouw officieel te openen. Dan zal men ook afscheid nemen van ds. G. Moen, die inmiddels naar Tienho ven is vertrokken, en zal de instal latie plaatsvinden van het nieuwe schoolhoofd, dhr. L. Senneker uit Katwijk. Het aantal leerkrachten is met één uitgebreid door de benoe ming van de heer J. Nieuwenkamp uit Katwijk. De school telt ca. vijf tig leerlingen, uit Alphen a.d. Rijn en omgeving. Het gebouw aan de Jonk. Coninck- straat komt nu geheel ter beschik king van de Zonnebloemschool, waar ca. 140 moeilijk lerende kinde ren onderwijs ontvangen. Hoofd van deze school is de heer J. van Doorn jr. Met de aparte behuizing van beide scholen gaat een langgekoes terde wens in vervulling. Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel voor bui tengewoon onderwijs heeft het be schikbaar komen van het gebouw aan de Jonk. Coninckstraat aange grepen om dit gebouw te moder niseren. Men wil de school uitbrei den met een lokaal voor motorische therapie en vier klasselokalen en een bestaand lokaal verdubbelen, waarbij op de verdieping een over blijflokaal kan worden ingericht. Als dit plan kan worden verwerke lijkt kunnen de twee houten nood- lokalen vervallen. Het bestuur wil tevens aan de school een afdeling voor voortge zet buitengewon onderwijs verbin den voor leerlingen die de kernafde ling hebben doorlopen en niet in aanmerking komen voor andere vormen van voortgezet onderwijs. brengen de nodige kosten met mee", aldus de heer Twilt Voorzitter A. T. Dijkhuizen vai vishandelarenvereniging V stelde nog eens met nadruk, hij de reder-groothandelaren i dag op de door hem legde persconferentie geen lichters had genoemd, maar bepaalde, volgens de kleinha laren, onjuiste toestanden openbaarheid had willen bren BENTHUIZEN GedeputJ staten van Zuid-Holland hebbef polderbesturen van de Palen: sche Polder (Zoetermeer), de zerswoudsche Droogmakerij zerswoude), Achterof en de (Waddinxveen) en de BenthuJ Dolder (Benthuizen) een ont\ besluit doen toekomen betreffJ de samenvoeging van deze poll (inclusief de Kleine Droogmai Hazerswoude en de Simon-Jan: der eveneens Hazerswoude) me< waterschap De Omringdijk va: Drooggemaakte Noordpias tot f polder „De Noordpias". Naar de opvatting van gedane teerden dient het nieuwe besfertj te bestaan uit een voorzitter en iien heemraden, van wie vier uit deLpe zerswoudsche Droogmakerij mef Kleine Droogmakerij en de Sim" Jansepolder, twee uit Achterof de Putte, twee uit de Benthui polder en één uit de Palensteir. 1 Polder. Elk polderdeel (elke 0^.1 heffen polder) kiest zijn eigen t J tegenwoordiger s) Was in een voorlopig ontwerp aanstellen van schouwheemrs voorgeschreven, in het nieuwe werp staat, dat het bestuur ten hoeve van het sehouwdrijven JL. kan laten bijstaan door een t het bestuur vast te stellen aa schouwheemraden die door de st gerechtigde ingelanden voor de c van vier jaren moeten worden noemd. Deze schouwheemraden len voor de schouwdrijving dezegj* bevoegdheden voor de opspo van overtredingen van de krijgen als de bestuursleden. Naast een algemeen beheer den vier bijzondere beheren i steld; alles, wat niet uitdrukk tot één van de bijzondere beh 'el nj< behoort, behoort tot het algen dd' beheer. Elk bijzonder beheer gsle vat de exploitatie van de orLjnr rende bezittingen, de revenuen de effecten, de blijvend rent( vend belegde gelden, de gelden, blijvend rentegevend belegd dit te worden en de rechten op oi rende bezittingen, voorzover voordien aan de desbetreffi voormalige polder toebehoorden.!"161 In afwachting van de definitie1 voorziening zal de secretaris van[e' J Omringdijk, de heer HassefrasMif de penningmeester, de heer S| als zodanig voor de nieuwe „Ni plas" optreden. De technisch seur en de machinisten van het| te heffen waterschap treden in lijke betrekking in dienst van nieuwe polder „De Noordpll Ambtenaren of beambten van op te heffen polders, die niet in| lijke functie overgaan, zullen wachtgeld worden gesteld volf de provinciale wachtgeldveroi ning. Mogen wij met betrekking tot, nieuwe bestuur van de niej „Noordpias" een voorzichtige pj nose doen, dan ligt het in de wachting, dat onder die negen 1< zullen zijn de heren J. P. J. Vi voorzitter van de Hazerswout Droogmakerij, Jos. van der voorzitter van de Benthuizerpol P. van der Eijk. voorzitter van terof en de Putte (Waddinxvi en P. J. Visser, dijkgraaf van Palensteinsche Polder (Zoe meer). De overige vijf zullen ve worden gevonden in de huidige sturen van de diverse polders. Naar wij vei nemen, zal de enigde Vergadering van De ringdijk van de Drooggemasfc Noordpias zich op 1 augustus nay beraden over de inhoud van ontwerpbesluit. BENTHUIZEN Op woensdag"' juli zal in café Van Staalduiner er stemming en eventueel herstemn plaatsvinden ter verkiezing van voorzitter en een bestuurslid var Benthuizerpolder, in de vakati ontstaan door periodieke aft re® van voorzitter Jos. van der Eijk bestuurslid L. Groen Pzn. Hoe normaal de verkiezing voor een riode van zes jaren geldt, zal de mende periode slechts van korte d zijn, omdat ernaar wordt gestre dat de nieuwe polder „De Noordpl waarin ook de Benthuizerpolder opgaan, op 1 januari 1969 zal wor ingesteld. trd VI af] Burgemeester en wethouders der meente Katwijk maken bekend da voornemens zijn krachtens artikel 2< Wederopbouwwet vergunning te v nfl nen tot: a. het bouwen Van 18 autoboxen blokjes op drie terreinen gelegen de Van Lierestraat Conradstraal de Boshuysenstraat, kadastraal kend gemeente Katwijk, sectie C. 324. 325 en 326 gedeeltelijk: b. het bouwen van een woonhub garage op het perceel gelegen aa Groen van Prinstererweg. kas bekend gemeente Katwijk, secti nr. 320 gedeeltelijk. De bouwplannen met de daarbij beh< !1<* de bescheiden liggen vanaf heden augustus a s. ter gemeentes: rcarie mer 12) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzend! 31 nabijgelegen panden en gronden wo ch( gedurende deze termijn in de gelffld heid gesteld eventuele bezwart het verlenen van de gevraagde verft d( ning schriftelijk bij hen in te diene D-eg 1 Ine serr

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4