Tv-industrie levendig, artiesten niet minder TROS TEMT KNOKKER EDDY CONSTANTINE de glazen muur liedrecht thuis in zegevierde Zeskamp Zelf X-stralen testen Politie verdenkt jongeman van brandstichting Dodelijk ongeluk op Zandvoort VANAVOND TE ZIEN VANAVOND TE HOREN Maandag 11 JULI 1968 or.: 1. plaats in Overijssel - trots; fzonderlijk - bekende afkorting - ;er (adk); 3. plaats in Z.H. - be de afkorting - dat is (afk. Lat); 4. bedwelming - verdieping; 5. fkaart - oplopende vlakte; 6. p - plaats in N. Brab.; 7. bezorgen lekende afkorting; 8. vaarwel - telfde; 9. jongensnaam - ieder, rt.: 1. plaats in Utrecht - klap; 2 zetsel - schoorsteenzwart - plaats ïelderl.; 3. pookijzer - nakome- 4. nummer (afk); - Europeaan - eht; 5. voegwoord (Fr) - water in - bijwoord -< voedsel; 6. jon- snaam - royal licence (afk) - mloot; 7. navigatiemiddel - einde; peisjesnaam - halsgordel van een dier; 9. meisjesnaam - openbare elplaats. PLOSSING VORIGE PUZZEL r.: 2. Hedel, 7. Steen, 8. eenre, 9. 10. are, 12. Gad, 13. Ina, 15. 17. ereis, 19 .ge, 20. A.D., 21. t, 24. stère, 26. lol, 27. ara. 29. 30. drama, 32. Neder, 33. onder, aast. ert.: 1. stère, 2. hen, 3. enige, 4. les, 6. Trani, 10. Arkel, 11. 13. ieder, 14. Asten. 16. tel, 18. 22. model, 23. tarra, 24. samos, 25. n, 28. ra, 30. den, 31 ant. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het mag va- kantietijd zijn, in het rijk van de televisie gaan werk en show toch door. Nieuwe vindingen, nieuwe plannen, ze zijn er altijd wel. Vooral in Amerika, waar men nooit rust schijnt te nemen. Een treffer is hier een uitvinding op electronisch gebied waarmee de kijker zelf kan constateren of zijn kleurenontvanger teveel X-stralen op het menselijk lichaam afschiet. Zoals U zich zult herinneren is er ongeveer een jaar geleden in de Ver. Staten veel te doen geweest over schadelijke stralingen van kleuren- toestellen. General Electric trok zelfs een hele serie nieuwe toestellen in vanwege „verdachte beeldbuizen". Officiële overheidsdiensten hebben toen opdracht gekregen, alle 240 ty pen kleurenbuizen welke in Amerika worden gemaakt, deugdelijk te con troleren. Hierbij bleek als geruststel lend resultaat, dat slechts één toestel meer dan de ongevaarlijke dosis röntgenstralen afscheidde. Dat type is direct uit de markt genomen. Toch... als er eenmaal is gealar meerd van medische zijde, blijft de zorg en het wantrouwen lang hangen. Dat is aanleiding geweest voor een firma in Róchdale, New York, zich toe te leggen ctp het construeren van een controle-apparaatje, dat ieder een gemakkelijk kan bedienen. Nu is het er. Het kost maar onge veer 13 gulden en een wijzer geeft aan, of de toegestane limiet van 0.5 millistralen wordt overschreden. Is dat zo, dan zou lang zitten voor het toestel gevaar voor de gezondheid mentaar opleveren. Aangezien alle beeld- bulsindustrieën dit weten, heeft nie mand bezwaar tegen het aangeboden controle-apparaat. Miero-camera In een laboratorium in Tokio is een heel andere uitvinding gedaan. Hier werd, volgens het bericht dat wij daarover ontvingen, een nieuwe half-geleider ontdekt, die photium werd genoemd en de eigenschap be zit, licht in stroom om te zetten. Door toepassing daarvan werd het mogelijk een volledige microtele visiecamera te bouwen in een cylin der van 13 mm doorsnee en 12 cm lengte, oftewel de afmetingen van een slanke vulpen. Het ligt niet voor de hand, dat zulk een micro-camera veel zal worden gebruikt, maar zij is hanteerbaar voor uiterst fijne opna men, men denkt bijv. aan het filmen binnen een microscoop of door ande re heel kleine openingen. Niet nodig zou zo'n apparaatje zijn bij het opnemen van een Ameri kaanse televisiefilm zoals op het ogenblik in Davle, op 30 km van Praag, gebeurt. Het is een rolprent die een fragment uit de jongste we reldoorlog weergeeft onder de titel „The Bridge at Remagen". Ongeveer 1200 Tsjechische figuran ten treden er in op als Duitse en Amerikaanse soldaten. De brug, die moet worden opgeblazen, was voor handen: in Davle ligt er een, die toch zou worden vernieuwd en de film maatschappij kon hem zo kopen van de staat. Er werden alvast enkele foto's vrij gegeven, waarop Amerikaanse pantserwagens voorkomen. Het Oostduitse blad „Neues Deutsch- land" publiceerde er dezer dagen een met het onderschrift: „Amerikaanse pantsertroepen staan reeds voor Praag". Hereniging Dick van Dyke, die twee jaar gele den ophield met zijn wereldbekende an onze radio- en tv-redactie) ET inspanning van alle krachten en heel sportief heeft Sliedrecht zaterdagavond toch gered in de toste ronde van Zeskamp: het ver- M Middelburg en plaatste zich rr de halve finale. De Middelburgers hadden pech in I moeilijkste nummer met de slap- pop en de knappe quizdeelncmer I dat niet meer voldoende opha- L Alzo is de slag gevallen voor de n/tüse gemeente: samen met (ime moet deze zich terugtrekken de strijd. Aalten was ook dit keer rr overwinnaar en heeft de wis- beker nu voor goed in bezit. et was een prachtig feest ln Slie pt en alles kwam goed over op de |e halve finale wordt over veertien en in Brugge gespeeld. De nu ver leide punten noch posities gelden de wedstrijd begint als 't ware teuw met gelijke kansen voor veen. Het zal echter voor elke !g erg moeilijk zijn het op te nemen !n de voortreffelijke marathonlo- i uit Aalten, die zaterdagavond ex- kverden gehuldigd omdat zij voor de Ie maal de hindernisloop wonnen: fcijn in dit gezelschap niet te ver- n. Er was zaterdag en zondag voor- lelijk amusement op de beeldbuis, programma's waren ingesteld op Itige zomeravonden en vakantie- kming. Luchtig mers druk beluisterd zal zijn. De kin dervertelling kwam er wat iel af en daarna werd er met het bekende team gepraat over Uppsala, zoals dit in deze dagen, ook via de radio, veel gebeurde. De VARA zond later op de zondag avond een spannend spel uit in de se rie Dregnet. Minder prettig was het slot van deze jacht op een ontvluchte jonge gevange ne. Er werd plotseling sterk de nadruk gelegd op het feit dat de tragiek van de gebeurtenissen aan de hardwerken de politic voorbijgaat: men was direct daarop alles vergeten en begon zich op humoristische wijze te verdiepen in een nieuwe misdaad, waarbij een heel gezin werd getroffen. „Deze „Duitse" demonstratie zal vooral b(j de Nederlandse politie zijn aangekomen als overbodige interpreta tie van zakelijke ongevoeligheid en on nodige franje aan het spel, vooral om dat het zogenaamd op werkelijkheid be rust. Mager Het filmportret van Paul van Ostaij- en was interessant, maar moest wegens gebrek aan materiaal mager van beeld blijven. Personen die zich de dichter nog herinneren, kwamen te weinig aan het woord, niet ter zake doende filmbeelden uit de Eerste Wereldoor log daarentegen werden in te ruime mate opgedist. Maar misschien ont stond dit gebrek aan evenwicht door dat er geknipt was in de oorspronke lijke Vlaamse produkt Weer in Enropa 'illem Duys was er op 't laatste hent toch niet in geslaagd zijn 1st" in Frankrijk op te voeren. Hij in de Larense studio, waar hij het Idruk had. lettemin bleef de Tour in het mid- lunt staan. Hij ontmoette de uitge- en renners en voerde een gesprek Geldermans en Janssen per tele- L Zoals hij al had beloofd, ontving de charmante Fauvette, die haar je liedje uit Knokke zong, haar penman bij zich had en bereid was pen heel vrolijk praatje, in dagavond vroegen CVK en IKOR lacht voor een vakantiedienst Ie recreatie-kerktent in Noordwij- lout, die zeker ook in de huiska- weer max. temp. neer gisteren slag- Kopenhagen zw. bew. 21 0 Londen geh. bew. 22 0 Amsterdam zw bew 19 0 Brussel mist 21 0 Luxemburg on bew. 14 1 Parijs half bew. 21 0 Nice half bew. 25 0 Frankfort zw. bew. 20 1 München half bew 14 Zürtch half bew. 18 0 Genève onbew. 21 0 Locarno onbew. 20 0 Wenen geh. bew. 16 5 Innsbruck zw. bew. 15 5 Rome 25 0 Madrid half bew. 36 0 Majorca onbew. 28 0 Onrust in Winschoten WINSCHOTEN De brandweer heeft zaterdagnacht met moeite twee branden geblust, die volgens omwo nenden waren aangestoken door een ongeveer 25-jarige jongeman. Vlak voordat brand uitbrak in een niet bewoond huis, zagen buren een man hard weglopen. De vloer in de keu ken was met een brandende vloeistof bedekt. Twee uur later ontstond brand in een onbewoonbaar verklaarde wo ning. In beide gevallen kon de brandweer voorkomen, dat het vuur oversloeg naar andere percelen. De politie is overtuigd dat een brandstichter aan het werk is ge weest. In Winschoten is men onge rust. Een maand geleden werd de ge meente ook opgeschrikt door een aantal branden, die aangestoken ble ken door een geestelijk gestoorde. ZANDVOORT De motorrijder Arie van der Vliet uit Delft is zondagmiddag bij nationale wegraces op het circuit van Zandvoort om het leven gekomen. Van der Vliet kwam in botsing met Cor van der Sluijs en werd met een sche- delbasisfractuur naar het grote gasthuis in Haarlem vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De andere rijder heeft een been gebroken. Pierre Kem perman uit Slikkerveer brak een enkel. j TEXEL Op het wad bij Texel is gisteren het stoffelijk overschot ge vonden van de negentienjarige Jur- gen Draeier. De jongen dreef vorige week maandag af met zijn rubber boot en verdronk. MUIDEN Zaterdagmiddag is het zesjarige dochtertje van de fami lie Pril bij het spelen in de sluis van de Vecht geraakt en verdronken. HAARLEM Zaterdagavond is in de Brouwersvaart het stoffelijk overschot opgedregd van de vierjarige Robert van Wester, die sinds vrijdag werd vermist. show en sindsdien allerlei andere films en tv-shows heeft gemaakt, denkt nog wel eens terug aan het verleden. Voor het network CBS maakt hij zgn. „specials", dat zijn gevarieerde shows van 50 minuten lang, die, opgevuld met reclame, een uur uitzending vergen. We hebben er hier ook al eens een op het scherm gehad. Dick heeft nu een leuk plan: in zijn eerstvolgende special brengt hij zijn oude team weer bijeen: Mary Tyler Moore (zij het niet als zijn echtgenote), Rose Marie en Morey Amsterdam. Alleen het tv-zoontje ontbreekt daarbij. Peggy Fleming, die in Grenoble de gouden medaille voor kunstschaatsen won en driemaal wereldkampioene werd, Is bezweken voor een verlok kelijke tv-aanbieding: zij mag voor het network NBC een eigen grote show maken, uiteraard een schaatsshow, die volgende week wordt opgenomen en in september uitgezonden. Maar... dat betekent voor haar tevens het einde van haar amateurschap en het uitkomen op de kampioenswedstrijden. „Ach," zegt Peggy, „het moest er toch ééns van komen en nu is het een goede gelegenxeid." Zij hoopt via dit optreden een plaats in een ijsshow te 'krijgen. De slechtste In Amerika geldt Cleveland Amory als de beste tv-criticus. Hij schrijft in het weekblad Tv-Guide. In zijn jongste artikel heeft hij een lans ge broken voor het toekennen van on derscheidingen 'aan de slechtste tv-programma's en -artiesten, zulks als tegenhanger van de jaarlijkse Emmy's. Daarbij gaf hij alvast een hele lijst programma's op, die volgens hem voor de „Amory's" of „oneervolle vermeldingen" in aanmerking zouden komen. Hij ging niet zachtzinnig te werk: de Nancy Sinatra-show bijv. wilde hij de onderscheiding voor de slechtste special geven, en die van Barbara Streisand de oneervolle ver melding. Voor cmeervolle vermeldingen liet hij verder o.a. in aanmerking komen „Cimarron Strip" en het weerbericht, maar de onderscheiding voor de slechtste tv-criticus kende hij, als pleister op de wonde, zichzelf toe. En nu we het toch over bekronin gen hebben: de documentaire „Don't count the candles" die Lord Snowdon maakte over het bejaardenprobleemr heeft op het Tv-festival in Praag de scenarioprijs en de prijs van de cine asten gekregen. De Nederlandse in zending in de catagorie Drama „De sprakelozen" verwierf een eervolle vermelding. 7.31 uur sportrubriek. 8.20 uur actualiteiten. 8.45 uur tweede deel ballet door Russische sterren. 9.30 uur aflevering High Chaparral. Ned. 2 TROS 7.08 uur aflevering Mr Ed, daarna „The Munsters". 8.30 uur Russische natuurfilm over de Toendra. 8.45 uur speelfilm (misdaad) „Kaarten op tafel" met Eddy Constantine (14 jaar). Hilversum I NRU 8.05 uur praatje met Nederlandse (tekstschrijvers. 8.30 uur vorderingen van de wetenschap. 9.30 uur reportage over de gevolgen van de ramp op Sicilië. 10.00 uur jazzmuziek. 10.55 uur solisten op de lichte toer. Hilversum II NCRV 8.30 uur gevarieerd klassiek muziekprogramma „Het grote podium". 9.30 uur lichte muziek. 10.40 uur avondoverdenking, daarna pianowerken van Debussy door Cor de Groot gespeeld. 11.30 uur literair programma: de Belgische dichter Marcel Obiak. De TROS heeft, laten weten, dat zAj j al teveel geweld op de beeldbuis zal I bestrijden en daarom onverdroten j knipt in films en feuilletons als j het erg hardhandig toegaat of er gru- I welen zijn te zien. Een loffelijk voor nemen. Vanavond vertoont de TROS op Ned. 2 de film Kaarten op tafel", waarin super-knokker Eddy Constan tine (op de foto wrijft hij zich al de handen!) als geheim-agent Al Pereira een meervoudige moordenaar onscha delijk maakt. Hoewel Eddy niet wreed, maar goedaardig knokt, zal de TROS hem toch naar eigen inzicht temmen en het bloed van de slachtoffers zal niet langs de beeldbuis vloeien. Dat de film er minder boeiend door zal worden, geloven wij niet. De TROS zal het ev. elimineren van on- gewenste scènes wel met vaardige hand laten verrichten. De TROS geeft met haar besluit wel een voorbeeld in Nederland, maar staat niet alleen: ook de Ameri kaanse tv-maatschappijen zijn er eindelijk van doordrongen, dat het heus wel wat minder kan met gruwel en geweld. door Kafhinka Lannoy 147 Goed, Freek, dat klinkt gezellig. Mijn naam is Bon- gerdsma, opa Bongerdsma zoals mijn donkere vrienden zeg gen. Bent u planter? vroeg Freek. Hij was nieuwsgierig naar het beroep van deze man. die nu nog op zijn hoge leeftijd met verlof was en dus weer terugkeerde naar zijn arbeid. Panter De oude man wendde zich om in de al geopende kamerdeur, ja, tot op zekere hoogte ben ik planter.... Ik ben namelijk zendeling. HOOFDSTUK VII. Mevrouw Bongerdsma zat in de kleine glazen serre aan de achterzijde van het huis. Zij was een gezette, eveneens niet meer jonge vtouw, eenvoudig gekleed in een donkere willen japon, met eep gebreide doek om haar schouders. Het was behagelijk warm in de serre, want aan haar voeten knetterde gezellig een vuurduveltje. Sietse, jij brengt nog bezoek mee? Ajo, dat is gezellig! Zie je wel, zo wendde Bongerdsma zich lachend om naar de jonge man, die hem volgde, mijn vrouw is niet gesteld op conventie. De dikke vrouw bevrijdde haar voeten uit een met bont afgezette ze|!<, stond bedrijvig op en stak Freek haar hand toe. Bongerdsma stelde voor. Het brede donkere gezicht van de vrouw werd één en al goedige lach, zeldzaam blij en jeugdig; haar donkere ogen hadden een zachte glans. Het haar in een lage wrong in haar hals gelegd, vertoonde nog maar weinig grijze draden. Ga gauw zitten, dan schenk ik wat in. Kassian! Jij bent helemaal koud. Heb jij die jongen zo meegesleept door al die stormwind, Sietse? De zendeling liet zich neervallen in één van de rieten serrestoelen en lachte. Hij stond er al voor ik kwam, maar ik vrees wel dat ik hem nogal lang opgehouden heb. Het enige voordeel hiervan fs, dat wij samen hebben gesproken en dat hij nu daardoor met jou hier kennismaakt. Mevrouw Bongerdsma schoof hoofdschuddend achter haar theeblad, sneed koek in punten en bediende Freek moederlijk Hier lekker, gauw proeven. Ik mago ok wel Freek zeggen, hè, je kon mijn zoon zijn. Freek knikte. Mevrouw Bongerdsma nam hem onmiddel lijk voor zich in. Het was of zij het voelde, haar glimlach werd dieper. Zij ging weer zitten, wikkelde zich in haar gebreide doek en maakte een beweging van koud zijn. Last van de kou, mevrouw Bongerdsma? Soms. Het is altijd zo'n hele overgang. Als het maar droog koud is, zoals in de winter, kan ik er wel tegen. Reist u altijd overal mee met uw man? Natuurlijk, bijna verwonderd zag zij hem aan, wij horen immers bij elkaar. Geloof maar niet, lachte de zendeling, dat mijn vrouw mij een dag lang uit het oog zal verliezen, als het niet strikt nodig is, nietwaar Anna? Wij zijn nog net een ver loofd paar, zegt mijn vrouw altijd. Freek voelde iets als een vage jaloezie in zich opkomen. Hebt u geen kinderen? vroeg hij. Over het blijde gezicht van de donkere vrouw gleed een lichte schaduw. Wij hadden een zoon, vertelde de oude man ernstig, lang geleden, toen hij ongeveer van jouw leeftijd was, stierf hij. Het was een vergissing, geen moord, zoals er werd gezegd. Daarom hebben wij ook nooit navorsingen gedaan naar de dader. Nee, herhaalde mevrouw peinzend, geen moord, geen amok. Hij is nu bij Toewan Allah. Hij had een goed karak ter. Wij mogen niet treuren om hem. Er was zo n toon van berusting in haar zachte melancholie ke stem met de rollende T's en spits uitgesproken klanken, dat Freeks bewondering zich vermengde met jaloezie. Hij werd gevonden met een dolk in zijn rug, vertelde de zendeling, maar het moet een ongeluk, een vergissing zijn geweest. Mijn zoon was zeer geliefd, wie zou hem hebben willen doden? En waarom zouden wij het kwade geloven als er voor het goede nog een mogelijkheid open is? Freeks bewondering groeide. Hij moest aan zijn moeder denken, die van hem maar klakkeloos tegenover al zijn betuigingen van onschuld zijn schuld staande gehouden had. en nog hield. Hij merkte dat altijd aan oma, wanneer zij bij haar dochter te logeren was geweest Met een ruk gooide hij die gedachten van zich af. De zendeling vertelde van zijn arbeid. Van ontberingen, armoe de en vreemde toestanden. Van gebedsgenezingen ook, die daar zoveel vaker voorkwamen dan in beschaafder streken, omdat de inboorlingen niet gehinderd werden door verstan delijke bezwaren, maar de verhoring bespoedigden door hun kinderlijk vertrouwen. (Wordt vervolgd) Lappie Loep en het verdwenen standbeeld 66. „Kijk, veldwachter, het zit zo", begon Bikkel, om zich heen kijkend. „Ik kreeg de opdracht om een beeld van de oprichter van de stad te maken. Ik ben daar direct aan begonnen, maar wat gebeurt er?" „Het beeld moest opeens een week eerder klaar zijn!" onderbrak Eduard. „Sssst", commandeerde de oude veldwachter. die alles nauwkeurig in zijn boekje stond te schrijven. „En verder" zei hij gebiedend. „Nou ik dacht dat ik daar niet op tijd mee klaar zou komen en vroeg aan mijn vriend Eduard hier, of.„Ik dat beeldje uit Meeuwenoord niet voor een dagje mee zou kunnen nemen", onderbrak Eduard weer „Het is toch precies hetzelfde beeld!" Leos Janacek Taras Bulba. Hilversum I. 204 m. AVRO: Nieuws. 18.16 Radiojour- 18.25 Ik verbind u praatjes. 18.30 Tafel- uzlek. (Om 19.00 Gesproken ief uit Parijs). 19.30 Nieuws. .35 R.V.U.: Het Internatlo- al Jaar van de rechten van mens. NRU: 20.05 Een ont- eting met Nederlandse nschap. 21.30 Sicilië: reporta- er de gevolgen van de een half Jaar geleden. Jazzmuziek. 22.30 leuws. 22.40 AVRO's Radlo- urnaal. NRU: 22.55 Stereo: evarieerd muziekprogramma. 55 - 24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: .30 Nieuws en weerpraatje. .46 Actualiteiten. 19.00 (NRU) erslag I.B.M. - Schaaktornool Amsterdam. 19.03 Stereo: cht muziekprogramma. 20.30 CRV: Vocaal ensemble. 21.30 erco: Lichte grammofoon- uzlek. 22.15 Llterama. 22.30 leuws. 22.40 Avondoverden- ng. 22.50 Stereo: Pianoreci- il. 23 20 Stereo: Lichte gram- lofoonmuzlek. 23 30 Klassieke n moderne muziek (opn.) 1.55 - 24.00 Nieuws. grammofoonplatenp rogramma draadomroep van avond 1. Antonin Dvorak: Sympho- de nr. 3 in Es gr. t. op. 10. II. TELEVISIE VWAVOYI» BELGIë Nederlands progr. kanalen: 2 en 10: 18.55 n.m. Zandman netje. 19.00 Het huls a.d. Ban- (Borneo). 19.22 Tekenfilmpje. 19.30 V. Jonge mensen. 19.45 Openbaar kunstbezit. 19.55 De Weerman. 20.00 Journaal. 20.30 High Chaparral, tv western (3). 21.20 Horizon: magazine v. wetensch. en techniek. 21.55 Dansen a. h. hof v. Bourgon- dlë. 22.35 Journaal. Nederland i. NTS. 18 50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. STER: 19 03 Reclame CVK/I- KOR/RKK: 19.06 Kenmerk, in formatierubriek over kerk en samenleving. AVRO: 19.31 Sporlpanorama. STER: 19.56 Reclame. NTS: 20.00 Journaal en wceroverzicht. STER: 20.16 Reclame. AVRO: 20.20 AVRO'S Televisier. 20.45 Sterren van het Russische ballet. 21.30 In kleur: De High Chaparral. TV-feullleton. NTS: 22.20 - 22.25 Journaal. Nederland II. NTS: 18.50 Ba rend de Beer. STER: 18.56 Re clame. NTS: 19.00 Journaal. TROS: 19.03 Familie Favorie ten: 19.03 Rick de Kikker. TV-feullleton voor de kinde ren: 19.08 Mr. Ed. Tv-feullle- ton: 19.32 The Munsters. TV-feullleton. NTS: 20.00 Jour naal. STER: 20.16 Reclame. TROS: 20.20 Anjer Aktle. 20.30 In kleur: De Toendra. Russische natuurfilm. 20.43 Kaarten op tafel, speelfilm (14 jaar en ouder). NTS: 22.15 - 22.20 Journaal. It AIHO MORGÉN Hilversum I. 402 m. AVRO: 7.00 Nws. en ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte gram. muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Radiojourn. 8.20 Lichte gram. muz. <8.30-8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwij ding. NRU: 9.00 Uitgebr. rep. of herhaling NRU-progr. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance (opn.). AVRO: 10.00 V. d. kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00-11.02 Nws.; 11.02-11 -32 R.V.U. Buitenland is binnenwereld). 11.55 Beursber. 12.00 Stereo: Klankjuwelen (gr.) 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.29 Voor de land bouw. 12.39 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojourn. NRU: 13.30 De lichte Muze belicht: Dansork. ln de dertiger Jaren. 14-25 Stereo: Radio Symf. Ork. van Belgrado, met koren en sol. AVRO: 15.00 Stereo: Klass. operafragm. 16.00 Nws. 16.02 Eerste Blennale Belgische ka- mermuz. 17.00 Platenprogr. v. automobilisten. 17.55 S.O.S.-be- rlchten. Hilversum II. 29* m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Klass. balietmuz. (gr.). 7.30 NWS. 7.32 Act. 7.45 Stere: Klass. muz. (gr.) 8.00 Nws. 8.11 Gewijde muz. 8.30 Nws. 8.32 Vakantietlps. 8.45 Stereo: Lichte gram. muz. 9.30 Stereo: Amus. muz. (gr.). 10.00 Theologische etherleergang. 10.35 Stereo: Viool en plano. 11.00 Nws. 11.02 V. d. zieken. 11.55 Mede. KRO: 12.00 Gevar. progr. (12.22 Wij van het land: 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12.41 Act.: 13.00 Raden maar...) 14.05 Stereo: Licht gevar. muz. progr. 14.30 Muzikaal mid dag-magazine. (16.00 Nws.) 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 V. d. kinderen. 18.00 Uit wisselingsconcert BRT - KRO: Koorzang met pianobegelei ding. Hilversum III. 240 m. en FM-kanalen. VARA: 9.00 Nws. 9.02 Licht platenprogr. (10.00 NWS.) 11.00 Nws. 11.03 Licht platenprogr. 12.00 Nws. 12.03 Zorro: voor de tieners. 13.00 Nws. 13.03 Gevar. platenprogr. (14.00 Nws.) 15.00 NWS. 15.03 Er - .Tee - Em - Drie. 16.00 Nws. 16.03-18.00 Licht platenprogr. (17.00 Nws.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 9