VEEL KRITIEK UIT ZENDINGSRAPPORT LOKT upBala Eind juli 1,2 miljoen doden Sanovite Assemblee Wereldraad in secties uiteen Uw probleem is het onze.... Gemeenschappelij ke Engelse tekst van Onze Vader Zeer gedetailleerde r.k. atlas is uit VOORSPELLING DOKTER MIDDELKOOP Een noord voor vandaag VAKANTIEVREUGDE Nieuwe vondst bij Klaagmuur 't zit in Geen interesse voor Fatima Vorige dateerde van 1929 DINSDAG 9 JULI 1965 „JJ kan de wereld niet haten, maar Mij haat zij, omdat Ik van haar getuig, dat haar werken boos zijn(Johannes 7 7). De wereld gaat een heel eind met Jezus mee. Hij is zo, in het algemeen gezegd, voor haar wel acceptabel. De moeilijkhe den doemen eerst op als Jezus een andere weg koers dan de wereld wenst en ook verwacht. Men wil dan nog wel vriendelijk blijven, maar men gaat zich meer en meer distanciëren. Die Jezus van Nazareth, ja, wat zullen we over hem zeggen, Hij doet goed werk, Hij geneest zieken, laat blinden weer zien en lamme lopen. Dat kan er allemaal nog mee door. De haat ontstaat als Jezus de wereld een spiegel voorhoudt en zegt: Kijk, zo zijt ge nou zo boos, zo slecht. Dan blijft er van die lieve Jezus niet veel meer over. Vandaag de dag nog niet. We kunnen met tranen in de ogen over Jezus spreken tot Hij ons onze feilen toont. Dan is het voorbij. Voor goed. Jezxts mag alles doen, als Hij ons maar nooit de waarheid over ons zelf zegt. Wij lezen vanavond: - Korinthiërs 1 vers 10 tot 25. Brieven die niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet In behandeling worden genomen. Ge- helmhouding Is verzekerd, vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: De geschiednis met het bankiershuis Teixeira de Mattos heeft geleerd dat wanneer men ef fecten laat beheren met verant woording van nummers, dit een voordeel kan betekenen bij faillisse ment van de bankier. Is er een ma nier om de stukken nog veiliger te bewaren? Zou dit het bewaren van de mantels in een safeloket kunnen zijn? Wat is de positie van degene wiens effecten uit een safeloket gestolen worden? Gesteld dat de bank zelf ontvreemdt, heeft men dan voorrang met zijn vordering op de bank? Antwoord: Geen enkel systeem is waterdicht. Waardepapieren kunnen uit uw huis gestolen worden. Be waart u de mantels in de safe, dan kan u deze zelf verliezen of ergens vergeten, tenzij u deze nooit uit de safe of uit de safekelder verwijdert. Diefstal uit de safe is zeer on waarschijnlijk, maar alle dingen zijn mogelijk. In dat geval zou het bewijs dat de papieren in de safe aanwezig waren, zeer moeilijk zijn, dit met het oog op verzekering en vordering op een bank, welke in dat geval niet bevoorrecht zou zijn. Bij een bonafide bank is uw bezit veilig, verantwoording van nummers geeft het voordeel dat de papieren uw eigendom blijven, zolang zij niet door een verduisteraar aan een persoon te goeder trouw worden verkocht. Ingrijpen van overheid, bezetter of andere overweldiger van het land kan steeds uw bezit in huis, in safe of op de bank bedrei gen. Vraag: Ik heb een verzameling van oude stoomboten aangelegd en zou die graag aanvullen met Rijnstoomschepen (die gevaren heb ben van Rotterdam naar Duitsland) van het begin dezer eeuw tot de opkomst van de motorboot. Zijn daarvan ook fotoboeken in de han del? Antwoord: Voorzover ons bekend neen. Bezoek het Nederlands Scheepvaartmuseum, Corn. Schuytstraat, Amsterdam. U treft er altijd een directielid aan. Verder bestaat er nog een Rheinmuseum, Burgstrasse I, Koblenz 22b, waaro ver u te Amsterdam inlichtingen kan vragen. Vraag: Wat zijn de mogelijkheden om als leerling van een kweekschool een vakantiereisje naar Canada te maken? Antwoord: Een reis als hulp aan boord is vrijwel uitgesloten als u geen reis heen en weer aan boord van één schip wilt maken. Een maatschappij monstert niet aan voor halve reizen. Wel bestaan er moge lijkheden van reducties op bepaalde reizen. Vraag: Wat is het verschil tussen een hoogleraar en een buitengewoon hoogleraar? Wat is het verschil tus sen een ir. en een ing.? Antwoord: Buitengewone hoogle raren vervullen hun taak als neven functie en hebben in de senaat slechts een adviserende stem. (Voorts zijn er bijzondere hooglera ren, die colleges geven in een bij zondere wetenschap op verzoek van een vereniging of genootschap aan de regering. Tenslotte zijn er nog de kerkelijke hoogleraren aan rijksuni versiteiten. die door een kerk be noemd worden). De titel van ingenieurs, die op leiding aan universiteiten of ho gescholen genoten hebben, is af gekort tot ir. De aanduiding ing. mag gevoerd worden door afgestu deerden van een hogere technische school, als zij tenminste 5 jaar prak tisch werkzaam zijn geweest en met gunstig gevolg de drie delen van het examen hebben afgelegd, ingesteld door de stichting ing-register. Vraag: U kunt de Surinamelaan in Den Haag niet vinden. Daar begrijp ik niets van, of de naam moet ver anderd zijn. De Surinamelaan is bij de Javastraat tussen de Surina- mestraat en de Balistraat. Ik ben er geboren in 1889 Antwoord: De Surinamelaan bestaat niet officieel. Wel hebben de omwonenden de brandgang achter deze straat Surinamelaantje ge noemd, maar deze aanduiding is niet officieel en er is geen straatnaam bordje geplaatst. Men kan erin aan de kant van de Javastraat. Aan het andere einde, (Laan Copes van Cat- renburgh) is het afgesloten, doch er is een deur die met een sleutel kan worden geopend, zodat men het laan tje niet kan beschouwen als een openbare weg. JERUZALEM s Israëlische arche ologen hebben bij de Klaagmuur op nieuw een grote vondst gedaan tij dens opgravingen. Het is een frag ment van een stenen schip met daar op in het Hebreeuws het woord „of fer". Wat precies de bedoeling van dit 6chip was, weet men nog niet, maar het is de eerste ontdekking, die direct in verband staat met de eredienst in de tempel in de tijd van Christus' verblijf op aarde. Geniet in gezondheid. Zorg voor goede voe ding De kracht van zuiver volie tarwe, een keur van edelvoedings- stoffen, Neem Sanovite mee op uw uit stapjes. Handig verpakt, altijd vers, heerlijk met "zoet" en "hartig" beleg. (Ook zoutarm overal verkrijgbaar) (door Jan J. van Capelleveen) UPPSALA Vanmorgen ging de vierde assemblee van de Wereldraad van Kerken uiteen in zes, toch nog massale, gespreksgroepen om achter de schermen te gaan worstelen met de veel heid van gedachten en uitspraken die in 25 korte en lange redevoeringen op tafel werden geworpen. Gedelegeerden en journalisten die nog geen oecumenische vergaderingen hebben bijge woond klagen dat ze geen lijn zien. Maar in wezen is „verwarring" altijd het kenmerk van de „week van de woorden". Nu komt het er op aan, dat door een diepgaande studie van het geboden materiaal en door onderling gesprek in de „werkweek" langzaam maar zeker een bepaalde gemeenschappelijke lijn zich gaat ontwikkelen. Vanuit het thema „Alles men zendingsmensen bijeen, om zich te bezinnen op de inleiding tot dit onderwerp, die een jaar geleden BOXTEL De paters assumptio- nisten te Boxtel staken het organise ren van bedevaarttochten vanuit Ne derland naar Fatima, het Maria-hei- ligdom in Portugal. Reden is de sterk teruggelopen belangstelling. De laatste tocht is volgende maand. Ook het maandblad „De Stem van Fati ma". dat 21 jaar bestaan heeft, wordt opgeheven. (Van onze kerkredactie) CHICAGO Afgevaardigden van vijftien Amerikaanse ker ken, waaronder de Rooms- Katholieke Kerk, zijn het eeps geworden over een gemeen schappelijke tekst van het Onze Vader en de Twaalf Artikelen des Geloofs. De kerken moeten de ontwerpen nog goedkeuren. Gehoopt wordt, dat ook de andere kerken deze teksten zullen overnemen. Naast de gewone exegetische, liturgische, taalkundige en pastorale moeilijkheden, zat men nog speciaal met het probleem, dat elke kerk weer haar eigen contacten heeft met Engelssprekende kerken buiten de Verenigde Staten. In een persbericht zegt de werk groep, dat het resultaat een verras sende harmonie is van de tot nu toe gebruikelijke teksten, zodat men goe de hoop heeft, dat de ontwerpen in gang zullen vinden. De nieuwe tekst van het Onze Va der luidt: Our Father in heaven: Holy be your Name, Your kingdom come, Your will be done, on earth as in.heaven. Give us today our daily bread. Forgive us our sins, as we forgive those who sin against us. Save us in the time of trial, and deliver us from evil. For yours is the kingdom, the power and the glory forever. Amen. nieuw" zal gezocht worden naar een nieuwe benadering van de katholiciteit van de kerk, de zending, wereldeconomie en sociale ontwikkeling, gerechtig heid en vrede, de eredienst en de levenstijl. Gaan we af op het materiaal, dat geboden wordt, dan komt de vraag op, of dit thema niet te hoog is gegrepen. Het valt nu eenmaal niet mee om in een tijd die gewend is aan schokkende en revolutionaire uitspraken werkelijk iets nieuws te zeggen. Maar is het schokkende altijd zo nieuw? Jongeren hebben de laatste dagen schokkende dingen gezegd zoals ze elders in de wereld dat ook deden maar spoedig daarna toonde vaak iemand aan, dat wat zij voorstonden een halve eeuw geleden al als onwerkelijk terzijde werd ge legd. Niet alles wat schokt is nieuw. Niet al het nieuwe is schokkend. Deze eerste dagen van de vierde assemblee hebben reeds overvloedig bewezen, dat er een enorme be langstelling is voor de meer „we reldse" onderwerpen, zoals ontwikke lingshulp, gerechtigheid in de wereld, en de verhoudingen tussen de rassen. TE KEEI1V Maar tegelijk ziet het er op het ogenblik naar uit, dat de meest in tense confrontatie zich zal afspelen in de tweede sectie, die gewijd is aan de vernieuwing van de zending. Zo overgroot was de belangstelling, dat heel wat gedelegeerden en journa listen overgeheveld moesten worden naar andere secties, omdat de uni versiteitszaal hen eenvoudig niet kon bevatten. De discussie over deze problemen is reeds wekenlang op gang. In Skan- dinavie, Duitsland en Amerika kwa- werd herschreven door het Centraal Comité, toen het op Kreta vergader de. Oorspronkelijk was de invloed van prof. dr. J. C. Hoekendijk bijzonder sterk in het eerste ontwerp. Het wat veroudere en kennelijk conserva tiever geworden Centraal Comité had veel kritiek en drong aan op herschrijven. Maar het stuk heeft daardoor niet aan kracht gewonnen. Op geen document van de assemblee is van te voren zoveel kritiek uitge oefend als op dit. In Noorwegen kwamen de wat conservatievere «.endingsleiders bij een, in Zweden theologen, die een brug wilden slaan tussen de nieuwe radicale theologie en de'Wereldraad. In Duitsland besprak de arbeidsge meenschap voor wereldzending van Hamburg het ontwerp en in Amerika bezonnen de mensen van de ge- loofszendingen zich. CLICHÉS De Duitsers zijn zelfs zover gegaan, dat zij een totaal nieuw stuk geschreven hebben en dat op de tafel van de sectie willen leggen. Opmerkelijk is, dat dit stuk uit blinkt in theologische clichés, her haalt wat reeds veel eerder door de Enkele van de Nederlandse af gevaardigden tijdens een plenai re zitting van de assemblee te Uppsala. Op de eerste rij van links naar rechts de oud-katho lieke bisschop van Haarlem G. A. van Kleef en de twee vertegen woordigers van de Doopsgezinde Broederschap prof. mr. dr. J. A. Oosterbaan en ds. H. Wethmar (Rotterdam) naast een onbekende lutheraan. Op de tweede rij hele maal rechts ds. P. H. G. C. Kok, voorzitter van de lutherse synode en naast hem prof. dr. H. Berk hof. Aantrekkingskracht De vierde assemblee van de Wereld- raad van Kerken kwam maar langzaan op gang. Vooral het opvangen van de gasten op het vliegveld van Stockholm liep nogal eens in de soep. Toen ft arriveerde was er niemand. Andere Ne. derlandse afgevaardigden en Journalisten werden wel afgehaald, maar hun koffen bleven op het vliegveld staan. Maar langzamerhand ging het beter en uiteindelijk zelfs te goed. Enthousiaste Jonge studenten renden op de afgevaar- digden af als ze uit het vliegtuig stapten, grepen hun koffers, brachten hen naar de lunchroom voor een gratis kop koffie om wat bij te komen van de vlucht, wezen hun de speciale bus en maakten zich op alle mogelijke andere manleren verdienstelijk. Dat ontdekte ook een Japanner. Hij was gewoon onder de indruk vandi Zweedse gastvrijheid. Zijn koffer wart gedragen, koffie werd geschonken, de bus werd gewezen. Nog nimmer was hl; zo vriendelijk ergens ontvangen. Pas toen hij In Uppsala uitstapte en naar de ontvangstzaal werd gebracht bleek dat hij helemaal niet In Uppsals moest zijn. Hij was een Japanse zaken man die in Stockholm een vergadering kwam bijwonen. BEROEP1NGSWERK NED. HERV. KERK Beroepen te Drogeham (Fr.) - toez.: A. Strum te Pesse (Dr.); te Suawoude: E. C. Baart te Cubaard; te Eikerzee: kand. N. H. J. E. Boomer te Utrecht; te Maassluis (wijkgem. 2-toez.): J. Noordmans te Tjamsweer. Aangenomen naar Heinkenszand - toz.: kand. W. Schaap te De Bilt (U.) naar Slikkerveer (Irenekerk) - toez.: (buitengew. wijkgem. in wording)drs. Joh. Geers te Haarlo; naar Sliedrecht (vrijz. herv.): dr. J. Balkestein te Musselkanaal (NPB). Bedankt voor Hardinxveld-Giessen- dam (2e p.p.)A. Stekelenburg te Lex- mond. GEREF. KERKEN Beroepen te Bodegraven (2e p.p.): R. Fernhout te Waardhuizen. Aangenomen naar Oosterhout: kand C. v. d. Velde te Amsterdam, die be dankte voor vier andere beroepen. GEREF. KERKEN Beroepen te Buitenpost: D. Noort te Tiel-Zaltbommel. Aangenomen naar Groningen-zuid: B. v. Zuylekom te Bergentheim. Beroepbaar: kand. A. H. Reitsema, Graafschap 29a, te Kampen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Gorkum en te Lutten a. d. Dedemsvaart: kand. H. Wubs te Apeldoorn: te Drogeham: kand. J. v. Dijken te Biezelinge; te Alphen a. d. Rijn: kand. P. Beekhuis te Baren- drecht. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Ridderkerk: kand. A. M den Boer te Ridderkerk, die be dankte voor vijftig andere beroepen, naar Vlissingen: kand. A. Snoep te Utrecht, die bedankte voor vijf andere beroepen. KAMPEN De classis Kampen van de Gereformeerde Kerken (vrij gemaakt) heeft de heer A. H. Reitse ma te Kampen praeparatoir geëxami neerd en beroepbaar verklaard. De heer Reitsema studeerde aan de Theologische Hogeschool der formeerde Kerken (vrijgemaakt) te Kampen, doch deed zijn kandi daatsexamen aan de Vrije Universi teit in verband met zijn bezwaren tegen het attestenbesluit van de cu ratoren der hogeschool. PHILIP POTTER Wereldraad is gezegd en leest als een werkstuk yan „Geen Ander Evange lie" terwijl juist velen die er aan meegewerkt hebben zich met die be weging ten enen male niet willen identificeren. De Noren hebben vooral hun kracht gezocht in aanvullingen op het rapport. Maar zij doen weinig meer dan een aantal bijbelse woor den aan het rapport toevoegen. Hun bezwaar was, dat het niet bijbels ge noeg was, terwijl de commissie die dit ontwerp opstelde, juist uitging van wat in het verleden al gezegd is en dergelijke dingen niet wilde her halen. Ook daar ontbreekt eigenlijk ieder nieuw element. In Californië reageerde de missio- loog van Fullers theological semina ry, dr. J. McGrawan. Hij sprak voor al als een vertegenwoordiger van wat wij de geloofszendingen noemen. Zijn kritiek op het ontwerp was, dat het teveel aandacht schenkt aan de ver nieuwing van de kerk, te weinig aan de opdracht van de kerk om zich te richten tot de miljoenen die nog nim mer het evangelie hebben gehoord. Zendingsmensen vooral van Skandi- navië hebben zich al samen bezonnen op een gemeenschappelijk podium. De aanwezige „conservatieve evangeli cals" zijn ook al bij elkaar geweest De jongeren hebben een speciale spreekbuis aangesteld, om hun dachten te vertolken. HELP Dat kan een hele spraakverwarring! veroorzaken. Kennelijk had Philijl Potter, die als neger uit West-Indiil nu de afdeling voor wereldzending tj evangelisatie leidt, het gevoel dat hl theologische hulp nodig zal hebbei Hij heeft tenminste een beroep o; prof. dr. H. Berkhof gedaan, om vat] sectie VI (nieuwe levensstijl) te ver- huizen naar deze sectie. Het gevolg is dat deze meel theologische sectie reeds nu meer aandacht gekregen heeft dan enige andere. Bovendien ziet het er naai uit, dat de onderwerpen die in ande re secties ter sprake komen ook hier een rol zullen spelen. Zending is in onze tijd veel meer dan met het boek de jungle intrekken. EEÏVS Zover wij het hebben kunnen na gaan bestaat er op het ogenblik wel eensgezindheid over de volgende uitspraken: a. Zending is de ver'^sing van individuen en groepen van het ko mend oordeel door aanvaarding van de Heer als persoonlijke Hei land. b. Een relevant getuigenis i: j waardoor de nieuwe menshf openbaar wordt, die in ChriSi I zijn begin heeft. Het verschil tussen de ge-1 delegeerden heeft vooral ie maken met de verhouding tus sen deze twee inzichten. Som migen zeggen het eerste, maat niet het laatste. Anderen ge loven dat het eerste een gevolg moet zijn van het tweede. ROME Een volledige rooms-katholieke atlas is de zer dagen uitgekomen in een eerste oplaag van 5000. De at las toont zeer gedetailleerd de grenzen van ieder bisdom en de zetels van alle rooms-katho lieke universiteiten, groot seminaries en de hoofdzetels van alle religieuze orden. De 66-jarige pniester-cartograaf Henry Emmerich is na de afsluiting Weor in Europa UPPSALA Tegen het einde van deze maand zullen 1,2 miljoen mensen in Biafra van de honger zyn omgekomen. Deze voor- Gere- spelling heeft de Nederlandse arts H. J. Mid delkoop gedaan in een rapport, dat hq vanuit Biafra naar Uppsala heeft gezonden. Volgens Middelkoop zal het dodencijfer in augustus twee maal zo hoog zyn, tenzij de wereld er in zal slagen de blokkade door Nigeria te doorbreken. weer max temp gisteren neer slag- Kopenhagen licht bew. 18 22 0 Londen Amsterdam 21 0 Brussel 23 0 Luxemburg licht bew. 23 0 Parijs 25 0 Nice onbew. 28 0 Frankfort zw. bew. 27 0 München onbew. 30 0 Züricb half bew 30 0 Genève licht bew 31 0 Locarno onbew. 29 0 Wenen half bew. 35 0 Innsbruck licht bew. 33 0 Rome onbew. 29 0 Madrid licht bew. 33 0.5 Majorca licht bew. 30 0 Geoffrey Murray van de afdeling hulpverlening van de Wereldraad, deelde mee, dat de Wereldraad 800.000 dollar van de aangesloten kerken heeft ge kregen voor hulp aan slachtoffers aan beide zijden van het conflict. De moeilijkheid is echter, hoe het voedsel in Biafra te krijgen. De Wereldraad heeft vanuit Lissabon twee vlieg tuigladingen per maand kunnen zenden. Sinds de federale troepen Port Harcourt hebben ingenomen, zijn de vliegtuigen geland op het Portugese eiland Sao Tome. Vandaar worden de ladingen met clan destiene vliegtuigen overgebracht naar landings stroken bij Aba, de huidige hoofdstad van Biafra. Per keer kan maar tien ton worden overgebracht. In totaal heeft de Wereldraad vijftig ton verzonden. Voorrang wordt gegeven aan proteine bevattende stoffen als melkpoeder, eierpoeder en babyvoedsel. De Noorse kerken hebben tweeduizend ton ge droogde vis gegeven, om te voorzien in de behoefte aan eiwitten. Twee schepen hebben hiermee al koers gezet naar de Spaanse haven Santo Isabella. Murray wees er evenwel op, dat het grote pro bleem de verzending naar Biafra is. Hij zei, dat Middelkoop had benadrukt, dat de toestand hope loos is en steeds erger wordt. Op federaal terrein is een medisch team van de Wereldraad werkzaam en vier andere teams wor den samengesteld. LUCHTBRUG FRANKFORT Ds. Lothar Kühl uit Lissabon, die in opdracht van de Wereldraad de zendingen naar Biafra coördineert en onlangs nog in Biafra was, heeft op een personferentie in Frankfort ge wezen op het voorbeeld van de luchtbrug naar West- Berlijn tijdens de blokkade in 1948-'49. Dergelijke maatregelen zijn in Biafra noodzakelijk, zei hij. De federale troepen hebben de gehele oogst vero verd. Op het ogenblik leven 4,5 miljoen mensen van een maaltijd per week. Babies krijgen op zijn gunstigst eens in de twee weken een kopje melk. SLANGEN Als oplossing voor het proteinegebrek raden artsen in Biafra de moeders aan. hun kinderen te voeden met slangen en vliegende mieren, omdat deze dieren een hoog protcine-gehalte hebben. Pater Antony Byrne van de rooms-katholieke Ca- ritasorganisatie, vertelde kinderen te hebben ge zien, die in geen dagen iets te eten hadden gehad. Per dag sterven in Biafra drieduizend mensen van de honger, een dodencijfer dat driemaal zo hoog is als in Vietnam. Bisschop Hermann Dietzfelbinger. voorzitter van de raad van de Evangelische Kerk in Duitsland, heeft een appel gedaan op de Westduitse regering, de Verenigde Naties en op de assemblee van de Wereldraad te Uppsala, om de Biafra-kwestie met voorrang te behandelen en al hei mogelijke te doen, om te bemiddelen tussen de strijdende partij en. Anders zou het Jaar van de rechten van de mens tot een farce worden. In zijn telegram noemt bisschop Dietzfelbinger de kwestie-Biafra een schande voor de hele christenheid. van het Vaticaans concilie begonne met het maken van de atlas. Veel concilievaders hebben op het concilie namelijk gesproken over de behoefte aan een geheel bijgewerkte rooms-katholieke atlas. Pater Emmerich heeft gebruik ge maakt van bestaande kaarten van all le landen en van statistieken die plaatselijke kerkelijke autoriteiten hebben gepubliceerd. Talen Het boek met zijn vier-kleuren- druk bevat teksten in het Frans. Duits. Spaans, Italiaans en Engels. Er zijn 59 kaarten in en 64 bladzijden statistische gegevens. Verder is ei een geografische index van tien blad zijden. De rooms-katholieke atlas waar tot nu toe gebruik van moest worden gemaakt is in 1929 gemaakt door priester-cartograaf Karl Streit. Onder andere bij hem heeft pater Emmerich in 1924 het vak geleerd. Latei heeft hij speciale cursussen ge volgd in Fribourg en Wenen. Aantekeningen Pater Emmerich, die vastbesloten is niet weer 38 jaar te laten voorbij gaan tussen het verschijnen van at lassen maakt nu aantekeningen van elke nieuwe verandering van kerke lijke grenzen en elk nieuw seminarie. Hij zoekt een jonge priester, die zijn taak straks over kan nemen. Voor paus Johannes XXIII heeft pater Emmerich indertijd een globe gemaakt met een middellijn van 1.25 meter en een kaart waarop de gren zen van ongeveer 2.200 b'sdrr-mc» en andere kerkelijke gebieden in de wereld zijn aangegeven. Het „Terug naar God"-uur, de ra dio-evangelisatie van de Christian Re formed Church, start binnenkort vla vier stations in Quebec uitzendingen voor Franssprekende Canadezen. Behal ve in het Engels werd het Terug naar God"-uur ook al in het Spaans uitge zonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 2