Laurianen bij voorkeur over de toeristische fietspaden Diploma's en bevorderingen bij nijverheidsschool 'Boshuizen'' Besloten afscheid van ds. Broeyer Hoogmade BEZORGERS Lyceumleraar Bakker doctor in letteren Eenentwintigste Laura had warm begin Amerikaanse van 16 enio;e buitenlander Kamer van Koophandel vormt een vernieuwingsfonds N*UWE IHDX COüftAKT 4 DINSDAG 2 JULI 1968 ALPHEN De eenentwintigste Laura is gisteravond officieel be gonnen. Na een ontvangst in het gemeentehuis waar het gemeente bestuur van Alphen a. d. Rijn bij monde van loco-burgemeester J. van den Berg het Laurabestuur en een aantal genodigden, onder wie vertegenwoordigers uit de vijf Laura-steden, begroette, volgde vanaf het bordes van het raadhuis de officiële opening. De voorzitter van het Laurabestuur de heer P. Groenhart verwelkomde de deel- De heer Goedhart toonde zich dankbaar ten opzichte van het ge meentebestuur, dat het Laurabestuur zoveel faciliteiten verschaft. Bij deze opening, zo zei de heer Goedhart, missen wij node burgemeester Bruins Slot. die voorzitter was van ons ere- comité. Als dank voor zijn warme belangstelling voor de rijwielvier- daagse is hem bij zijn afscheid de bronzen Laura-penning overhandigd. Afstanden De afstanden van de Laura be dragen ook dit jaar 60, 100 en 150 kilometer, waarbij de deelnemers op nieuw zullen kunnen constateren, hoe mooi de provincie Zuid-Holland wel is, temeer daar dit jaar ook zo veel mogelijk gebruik is gemaakt van de toeristische rijwielpaden. Als enige buitenlander verwelkomde de heer Groenhart het zestienjarige Amerikaanse meisje P. Zera. Loco-burgemeester Van den Berg Voor het eerst na twintig jaar had de Laura-inschrijving niet in het Nutsgebouw plaats. Maar ook in gebouw Nabij Het de be faamde Laurasfeer niet lang verstek gaan. sprak er zijn voldoening over uit, dat de talrijke deelnemers aan de Laura deze week weer extra fleur zullen geven aan het beeld van de gemeente. Een extra woord van welkom richtte hij tot mevrouw Gastelaars. die spe ciaal voor deze opening uit Nijmegen was gekomen. Haar man nam in 1947 het initiatief tot de Laura. Het muziekkorps Arti et Religione en het tamboer- en trompetterkorps Con Brio zorgden voor het raadhuis voor gezellige marsmuziek. Ten be sluite van de opening gaf de gym nastiekvereniging Blijdorp, kampioen langemat springen van Nederland, In het plantsoen voor het raadhuis een voortreffelijke demonstratie. Het aantal deelnemers aan deze eenentwintigste Laura bedraagt vier honderdvijftig, een aantal waarmede het bestuur zich toch wel tevreden toonde, ook omdat men na het zo geslaagde vierde lustrum van vorig jaar een teruggang wel had verwacht. Onder de vierhonderdvijftig deel nemers waren nog negen deelnemers van het eerste uur. In Nabij Het Nutsgebouw, dat al die jaren het gezellige centrum van de deel nemers is geweest, was dit jaar niet meer beschikbaar. Nu is gebouw Na bij ingericht als centrum voor de deelnemers. De grote feestavond wordt donderdag in Avifauna ge houden. Voor de deelnemers aan de Laura die tijdens de Laura week willen kam peren, heeft de voetbalvereniging Alphia één van haar terreinen be schikbaar gesteld. Vanmorgen had bij heerlijk zonnig weer de start plaats van de eerste rit. De A-rijders begonnen direct na de start al aan de lus van veertig tot vijftig kilometer zodat zij daardoor eerder bij de grote groep deelnemers kwamen. Het punt van samenkomst op deze eerste dag was De vergulde Vos in Rijpwetering. De mannen van het „groot-toerisme" hadden toen al naar de zee gekeken in Katwijk cn Noord- wijk. De B- en C-rijders deden het wat rustiger aan; langs de Heymanswe- tering en de Wijde Aa. De C-rijders volgden deze route nog maar tot even voorbij Abbenes. Toen gingen zij via de Hoofdweg naar Nieuw-Vennep en Hoofddorp, waar later ook de ande ren aankwamen. De groepen A en B zochten de duinen op en gingen bij het Lange- velderslag het duinpad op naar Zandvoort. In Zandvoort kon men wegens het eenrichtingverkeer op de Boulevard niet langs de zee rijden. In Heemstede was een stempelpost in het park Groenen- daal. De terugweg ging via Aals meer en Leimuiden. Oud Geref. Gem. te Alphen aan den Rijn donderdag 4 juli 7.15 uur n.m. de Weleerw. heer BREEVAART van H. I. Ambacht. ALPHEN De Vriendenclub hield een wedvlucht van St. Denis af over een afstand van 394 km. De duiven werden gelost om 6.20 uur met kalme westenwind. Eerste duif 11.39,38 uur, laatste duif 12.3.6 uur. D. van Eik 1 3 8, T Groenendijk 2 5 7 10. M Colla 4, comb G en S 6 12 14. N Groenen dijk 9 11, C A Godthelp 13. Ook werd deelgenomen aan de vlucht van Roosendaal af. 68 km. De duiven werden om 8.20 gelost met westenwind: aankomst eerste duif 9.27.49, laatste duif 13.47.15 uur. Mr. Colla 1 14 17 33 36 39 40, C A Godt help 2 9 12, comb. G en S 3 11 15 24 26 31, R W Verkade 4 32 46 49 56. W Sassen 5 8 13 30, KI Vergunst 6 19 20. A Ekelschot 7 10 16 35. G Bergshoeff 18. A Groenendijk 21 22 28 48. A Groe- neveld 23 45 52. T Groenendijk 25 54 55 57, B C Rombouts 27 29 41 42 43, J Domburg 34 38 44 47 53. D van Eik 37 50 51 58. Burgerlijke stand van Hazerswoude HAZERSWOUDE Geboren: Ed- win Eduard Cornelis Leonardus, z v L C G Moerings, en J M van Rijn, Frank Jan Albert z v J Jongenot ter en T Anker; Leendert Dirk z v A Hartman en P Breedijk. Gehuwd: H Schaap en G J van der Haven. Turndemonstratie bij het Alpheuse gemeentehuis ter ge legenheid van de opening van de eenentwintigste Laura. Den Helder beroept ds. J. C. J. Bronsgeest NIEUW-VENNEP De Herv. gemeente van Den Helder heeft een beroep uitgebracht op ds. J. C. J. Bronsgeest. ALKEMADE Aangezien bur gemeester Smolders van 1 t.m. 29 juli met vakantie is, komt het ge bruikelijke spreekuur de komende weken te vervallen. LEIDEN Aan de Christelijke Nijver heidsschool voor meisjes ..Boshuizen" hebben de volgende leerlingen het ge tuigschrift van de primaire opleiding be haald: Lelden: Truus Amersfoort, Corrie van Berkel, Henny van Berkel, Teuntje Blansjaar, Nellie Boehmer, Riedy van der Bogaard. Tineke Bosman. Ans Braxho- ven. Saskla Broer.se. Anja Brussee. Carla Calkhoven. Bettie Cavé. Carla van Dam, Silvia van Duijn. Yvonne van DiJke.Joke Flanderhljn. Corrie van Gelder. Teunl Geskus. Francien Gouw. Ineke vanHaar- lem. Corrie Hakkenberg, Wilma Hanno, Marjan Herteveld. Karin Hellendoorn, Marjo van Hoven.Adrie Hulsman. Tineke Kanis. Adrie Knol, Paula Kulk, Loes Lek. Annemleke Lepelaar,Celleke van der Lin den, Willy Mark, Jacqueline van der Meer, Anita Melnders, Willy Moraal. Loesje Mulder, Hennle Nagtegaal. Corrie Noppe, Netty Paats, Nelleke Peterzen, Hannle Phtllppo. Anneke Piket, Sylvia Piket, Paula Portier, Lenl Schouls, Joke Schouten. Riet Slebert. Greet Slngellng. Dltty Sinteur, Theo Smits, Tineke Smlt- tenaar, Lieneke Vermond. Rla van Vliet, Sjaan van Vliet, Ineke Vons. Trudl Vons, Clska Vosters, Willy Vrij. Alice de Wage naar, Joke Wltteman, Hetty Zandvliet. Adri Zeegers, Anneke Zwart. Hoogmade: Tineke van der Endt, Jannie van Rijn. Leiderdorp: Ina van den Hoek, Wilma van der Kwaak, Htty Taekema. Nieuwe Wetering: Corrie Los. Oegstgeest: Nelleke Borst, Tiny den Haan. Lettie Veerman. Oude Wetering: Barrle Vis. Janneke van Leeuwen. Annemarleke Gortzak. Roelofa- rendveen: Cora van der Plas. Valkenburg (Z.-H.).: Nellie Bulk. Voorhout: Joke Rieuwers. Voorschoten: Anneke van Be- veren. Joblen Dijkman. Rhodé van den Enden, Relneke Fokker, Corrie van Ha- lem, Hetty Helder. Ellle Koren, Margreet van Leeuwen.Suze Mechelse. Mleke Na- gelkerke, Marian Ouwehand, Ankie Snip- pe, Leny van Veen. Warmond: Nelleke de Wit. Zoeterwou de: Jannie Hogewonlng. Getuigschrift van de Schakelklas be haald door de volgende leerlingen: Lel den: Marja van der Buld, Henny Hon- ders, Toos Koolhaas. Corrie van der Maas. Petra Rooseboom. Marjan van der Voort, Marja Zonall. Llsse: Marja Suyker. Voorschoten: Yvonne van Alphen, Betty Breukelaar, Loes Felerabend. Wassenaar: Tineke Riksen. Zoeterwoude: Henny Blonk. Getuigschrift Assistente Theoretische Vorming behaald door de volgende leer lingen: Lelden: Flora Barnard, WUly van den Berg, Joke Colljn, Marian Immlnk, Hetty Jansen, Marian Lensen, Tineke Slngerling, Menke Tolsima. Leiderdorp: Marja Hogervorst. Hanneke van Houwe- llngen, Lydia Rodenburg, Hanneke Soek. NoordwIJk: Elzeline Admiraal. Oegst geest: Conny van Duyvenbode, Ria Stou ten. Nel Zwanenburg. Getuigschrift Assistente Huishoudelijke Vorming behaald door de volgende leer lingen: Lelden: Truus L'Aml, Wilma Be- toke, Agnes Brugmans, EUy Dlkkes, Edtth de Jong, Wllly Keyzer, Nelleke van Leeu wen, Anja Martljn, Anneke Mostert, Wll ly van Rijzen. Tineke Seller, Anje Stuur- wold. Leiderdorp: Wllleke Anker, Olivia Doggen, Marian van Egmond. Getuigschrift Assistente In de Naald vakken behaald dooc de volgende leerlin gen: Lelden: Rla Bakker, Marian Blansjaar, Carla Bronsgeest, Llda van Diggelen, Jeannet Flaman, Nel J&gel. Wllly Otgaar. Chrlstlen de Vink. Anne Marieke van Elswijk, Tineke de Fey, Ca- ry Galjaard, Nellie de Groot, Karin Key zer, Henny Koome, Vera van Leeuwen, Rla Monteba, Jannie van Rooijen, Anke Vosters. Marja de Water. Abbenes: Joke van der Lip. s-Gravenhage: Saskia Bron. Leiderdorp: Ada van Winkel. Anneke Ha genaars. Oegstgeest: Irene den Haan. Ou de Wetering: Mariët Baalj. Nel van Scherpenzeel. Valkenburg (Z.-H.). Anneke Bulk. Voorschoten: Carla Kater. Getuigschrift Kostuumnaaister behaald door de volgende leerlingen: Leiden: Tlnl Gressle, Rlna Schouen. Edith Simon, An- nelles van Velzen. Nel van Wlerlngen. Anneke van Werkhoven.Bodegraven: HOOGMADE In besloten kring, zulks op verzoek van de predikant zelf, nam zondagmorgen ds .Fred. J. Broeyer afscheid van zijn kleine gemeente. Als afscheidstekst had hij geko zen een gedeelte van Philippenzen 4: De Heer is nabij, weest niet be zorgd in geen ding. En de vrede Gods, die alle verstand te boven gaat, zal uw harten en uw gedach ten behoeden in Christus Jezus. Ook burgemeester J. C. van Wa- geningen was aanwezig, terwijl uit rooms-katholieke kringen eveneens belangstelling werd getoond. Na de dienst bracht ds. J. P. Hon- Bevorderingen lyceum Alphen aan den Rijn ALPHEN In het overzicht van de bevorderingen van het Chr. Ly ceum zijn enkele fouten geslopen. Bij de overgang van klas 3 naar 4 H.B.S. zijn de namen uitgevallen van Mari anne de Witte: Hanke van Leeuwen; Cora van Aalst; Jan van Beek en Thea Boolj. Vervolgens de reeds gepubli ceerde lijst tot de naam Gert v.d. Brink waarna: 14 afgewezen. 1 her examen. Van A4 naar A5 H.B.S.Arthur van Bommel. Corrij van de Bosch. Maartje Buitelaar. Tini Eikelbom, Kees van Elk. Eldert van Elk, Thea Hogerwerf, Nico van den Hout, Rudy Kooij, Corrie Roest, Cock Rootert, Nardie Schrender, Arie van der Spek, Bert van der Tang, Marthy Veerman, Dini Verweij. Fred Wijsman. Marga Ham scha. Afegewezen 4. herexamen twee. Van B.4 naar B5 II.B.S.: Rudi Bergs hoeff. Hans Boterenbrood en van deze naam leest het dan weer goed. Aansluiting Wimbledon. Puzzelrit Zoeterwoude ZOETERWOUDE De hervorm de jeugdraad hield zaterdag met 50 deelnemers een fietspuzzelrit door Zuid-Holland. Een rondvaart over de Brasem was een van de onderdelen van de tocht. Na afloop werd in „Ons Huis" een broodmaal tijd gehouden. Winnaars werden mej. A. van Kampen en de heer J. Hulsbos. ZOETERWOUDE Morgenavond maakt de drumband Vios een rond gang door het dorp. NOORDWIJK AAN ZEE Mor gen beginnen de wekelijkse woens- dagavondzangbijeenkomsten in de hervormde kerk. Muzikale medewer king verlenen Johan Zweers (orgel) en Kees Hoek (trompet). Aanvang half negen. nef namens de kring Leiderdorp de dank over voor alle bijstand die de scheidende predikant de kleine ge meente had verleend. Ten slotte richtte ds. Broeyer zich in een persoonlijk dankwoord tot al diegenen, met wie hij de afgelo pen jaren op verschillende wijze contacten had onderhouden. Teunl van Leeuwen. Voorschoten: MMIRA Nort. Zoeterwoude: Anneke Hulsbos. Getuigschrift Coupeuze behaald door de volgende leerlingen: Leiden: Laura Clere, Mleke Kulk, Joke Roodhuizen, Margreet Stouten. Katwijk: Leunle van der Plas. Leiderdorp: Leny van Teyllngen. Rijnsburg: Wllly Hogewonlng, Janny Kralt, Marja Noort, Nelly Vletter, Tineke Wagter. Voorschoten: Adrie Parrel. Agnes Valentijn. Woerden: Josephine Manuput- ty, Lucia Tomasoa. Zoeterwoude: Tineke Groen. Getuigschrift Kinderverzorgster behaald door de volgende leerlingen: Lelden: Wil ma Bakema. Truus Bethe, miep Borre- man. Elly Brinks. Hannle Gerla, Ellle Griffioen, Jenny de Kruis. Louise Ro- thert, Marian van Velzen,nNettle van der Vliet. Alphen a/d Rijn: Ineke Koster. Koudekerk a/d Rijn: Joke Wavertljn. Oegstgeest: Dorothy Zwaan. Oude Wete ring: Marry Renee. Voorschoten: Eegje v.d. Bosch. Nel van der Pol. Marian Segaar. De namen gemerkt met een x hebben tevens het getuigschrift Centrale Raad behaald. Getuigschrift Vormingsklas behaald door de volgende leerlingen: Lelden: Ine ke Bassie.nSanny van den Berg, Nelly de Groot, Maaike Teeuwen. Ans van der Tuljn, Marianne van der Velden. Joke Vermeer, Enny van der Zeeuw. Abbenes: Emmle Beukers, Katwijk: Cock van Duljn. Leiderdorp: Cora Zitman. Llsse: Wllly van der Gugten. Sassenhelm: Llesbeth Bergman. Helene Bijl. Yvonne Graaft Gerda Koolstra. Joke Moolenaar. Voorschoten: Marja Leenders. Zoeterwou de: Llesbeth Koster, Hanneke Rasser. Primaire opleiding, bevorderd van le naar 2 klas: IA Lelden: Marian Bonarius, Mleke Brinkman. Ineke Colljn, Nanon Kuneken, Sylvia Lathouwers, Jocé van der Linden, Nellie Nleuwenburg, Martha Ottenhof, Karin de la Rle. Noordwijk: Clazlna de Bruin, Marijke van der Luyt. Noordwljkerhout: Annemleke Hazeweljer. Oegstgeest: Vivian de Graaf, Hanneke van der Schee. Oude Wetering: Joke van Leeuwen. Rijnsburg: Dolly Smlttenaar. Valkenburg: Eveline Hofman, Wllly Scho- neveld. Voorschoten: Emmle van Veen. 1B Lelden: Anette Albers. Angellque Braxhoven, Betsy Crama. Carla Doorne kamp. Vera van Es, Alles Frederlks. Em my Gleling, Janny Goedhart. Elly Keere- weer, Corrie van der Mey, Yvonne Oster, Els Oudshoorn, Carla Pet, Susanne van Polanen, Magda van der Roest, Tlny Rljsbergen, Sissle Scheffer, Tineke Tege laar. Vera Vriend, Mleke Zellstra. IC Lelden: Leny Groeneweg, Rlkle GIJsman, Tineke van Hal. Ans de Jong, Wilma de Kruis, Anneke Montanje, Trees van Nleboer, Hannle de Nobel. Thea van Rijzen, Sonja Seriier. Wilma Slebert, Rla Sloos. Stomp wijk: Corry van Kampen. 1D Lelden: Cora Bekooy, Bettie Boek kooi. Jane Emor, Riekje Gubler. Wllly van Haarlem, Silvia van der Hulzen, Loes Jhgel, Bettie la Lau, Netty van der Luit, Antoinet van der Meel. Hetty Nieuwe», burg, Cobi Reyken, Nelly de Roode, Jan nie van Rossum. Trudl Slngellng, Elm» van Tongernn, Janny vander Werf, Jan neke Woltlng. IE Lelden: Joke Blikman, Truus van Heuzen, Rlna la Lau, theo Lindeman, Marga Meinders. Ariënne Oudshoorn, Rosaline Overdevest. Yvonne van Staden, Carla van Zeist. Leiderdorp: Gerle van den Bosch. Joke van den Bosch, Yvonne Dabroek, Ria de Graaf. Ciska Hogervorst, Yvonne Kossen, Addy Limburg, Petra Nagtegaal, Joke de Vreede, Dea v.d. j Zwan. Marrle van der Zwart. Zoeterwou de: Joke Ausma. 1F Lelden: Cora Borgerdlng, Carla Flip- po, Sylvia van Kampen, Cobl Oostendorp, Ellen Sluiter, Ineke de Vreede, Rlna Zwanenburg. Voorschoten: Astrld Berk, Gerda Hoek, Rla Kleyburg, Corrie Luy- i nenburg, Yvonne Mechelse. Nellie van der Meer, Marjan de Moolj, Jaquelien Planje, Fien du Pré, Ly'da Reedijk, Jessia Stoute, Henny Verhard. 1G Lelden: Marja L'Ami. Leoni van Amsterdam. Margreet Beij. Marijk» Dijkstra. Sjoukje Dijkstra, Lenie van Haarlem. Llesbeth van der Hoogt, Tineke de Koning, Astrld Mlnke, Rla Nieuwen- burg, Marianne van Oosten, Llesbeth van de Pol, Wilma Pot, Joke Spies, Jannie van Strlen. Trees Verschoor, Truusje van der Wiel. Warmond: Astrld Zllverentant. Bevorderd van Kostuumnaaister I naar Kostuumnaaister II: Lelden: Carlen van j Ark,Joke Bakvis, Elleke Burgerhout, Wil- J ly vanEk, Lelsje Heuvelman. Alv Jongsma. Slneke Krassenburg, Marlon de Roode, Tanja Stam, Nellie Veefklnd, An nie Vlasveld, Sonja van Weeren. Sassen helm: Jellie Dlkkstra. Voorschoten: Bar rle Betcke. Nelly van Mulllgen. Adrie van Schutterhoef. Zoeterwoude: Leny Schen- I kevel d. Bevorderd van de 1 naar de 2e klas van de 3-jr. Voorlopleldlng tot lerares bij het 1 NO: Lelden: Maria Bonte, Tineke van Kaam, Anneke van der Leer, Cora v.d. 1 Reyden. Aalsmeer: Marja de Groot, Cor- fi rle Ltlbbert. Ingrld Wlecker. Haarlem mermeer: Marry Weerman. Hazerswoude: Heiltje de Wit. Katwijk: Marleen Kuyt. Greet Meyer, Dlkkie Noort. Langeraar: Adeline Splinter. Noordwijk: Corrie v.d. I Niet. Loes van Rooyen. Oegstgeest: Jenny I Dijkers. Rijnsburg: Marijke Schoneveld. I Voorhout: Marguerite le Grand,Clska Vroonhof. Voorschoten: Elsje Glimmer- veen, Corrie Hendriks. Zoeterwoude: Ada Borst. Bevorderd van de 2e naar de Se klas vande 3-jr. Vooropleiding tot lerares bij i het NO: Lelden: Rlna Banning, Anneke Jesse, Hanneke de Jong, Caroline Qulst, Anneke van Tongeren. Gea Wltteman Pe- i tra van der Zeeuw. Heemstede: Ans van der Veen. Katwijk: Anneke Vooys, Ruth Westhoek. Leiderdorp: Irene Brussee. Nieuwkoop: Edith Palmer. Sassenhelm: Nel Phillppo. Voorschoten: Tonny van der Gouwe, Edith van Vliet. Zoeterwoude: Rla de Jong. De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor direkt voor vakantie- en vaste wijken. Leeftijd 15 jaar of ouder. Aanmelden: dagelijks van 9 tot 17 uur Steenstraat 37 Telefoon 31441 LEIDEN Vanmiddag heeft de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland in de vergader zaal der Kamer een openbare le denvergadering gehouden, waarop onder meer de vaststelling en goed keuring van de jaarstukken 1967 aan de orde kwamen. Over 1967 werd een batig saldo becijferd van f 67.690.95, na afschrij ving op het gebouw van f 13.113.56 en op de inventaris van f 5.321.80. Van dit batig saldo werd f 20.000 overgebracht naar een rekening Vernieuwingsfonds. Het resterende gedeelte ad f 47.690.95 werd aan de rekening kapitaal toegevoegd. De vorming van het Vernieu wingsfonds beoogt een voorziening op te bouwen voor toekomstige ver nieuwingen van roerende en onroe rende goederen. Het bedrag van f 20 000 houdt verband met het feit dat over 1967 ten naaste bij als toe vallige bate f 20000 werd verkre gen door de vacature van een ad junctsecretaris. Meer baten De opcenten ten behoeve van de Kamer werden voor de posten eerste inschrijvingen en jaarlijkse bijdra gen van 60 op 70 gebracht. De ho gere opbrengst van deze posten ten opzichte van het jaar 1966 van f 92.796.75. moet naast de verho ging in opcenten worden toege schreven aan de gevoerde actie tot verhoging van bijdragen en de in schrijving in het Handelsregister van Stichtingen, registerwet. Door de verhoging aan legeskos- ten per afgegeven document van f 1 naar f 2.50 steeg de opbrengst van Vanmiddag promotie in Leiden ALPHEN Vandaag promoveer de aan de Rijksuniversiteit te Lei den de heer D. M. Bakker, leraar aan het christelijk lyceum, tot doc tor in de letteren op het proefschrift „Samentrekking in Nederlandse syntactische groepen". De pfomotor was prof. dr. C. F. P. Stutterheim. De heer Bakker, die in 1934 in 's-Gravenhage werd geboren, legde in 1956 het kandidaatsexamen in de Nederlandse taal- en letterkunde af. In 1959 volgde cum laude het doctoraal examen. Als bijvakken had hjj gekozen kunstgeschiedenis en filosofie. In hetzelfde jaar werd hij leraar aan het Alphense lyceum. Sinds 1967 geeft de heer Bakker college aan de Nutsacademie te Rot terdam, waar toekomstige leraren worden opgeleid. Samentrekking „De samentrekking", het onder werp van de dissertatie, is een gram maticaal moeilijk te omschrijven verschijnsel, dat tot vernieuwde be zinning dwong op de grondslagen van de grammatica. Van de negen stellingen hebben twee geen betrekking op de Neder landse taal- en letterkunde. Stelling VIII: W. T. Blackstone's bewering, dat proposities als „Christ is the son of God" cognitively meaningless zijn, is intrinsiek onhoubaar. Stelling IX luidt: R. M. Hare's dis kwalificatie van de bewering „Ne- roes are people" als moreel irrele vant ten aanzien van het rassen vraagstuk geeft blijk van een te en ge interpretatie van de betekenis dezer bewering en dreigt hem te verleiden tot de invoering van een morele norm die neerkomt op ver mijding van onlust. Dr. Bakker wil met deze stellingen tot uitdrukking brengen, dat zijns inziens de wetenschap niet in staat is de grondwaarheden van het geloof op wetenschappelijke wijze aan te vechten en it ditzelfde geldt ten aanzien van morele normen. de post Certificaten ten opzichte van het jaar 1966 met bijna f 9500. De kosten van onderhoud van het gebouw hadden over 1967 betrek king op voorzieningen aan de ver warmingsinstallatie, de liftinstalla- tie en op de bouw van een rijwiel stalling. Inwoner Zoeterwoude voorkomt diefstal ZOETERWOUDE Een inwoner van Zoeterwoude trof gistermiddag om kwart voor vier bij zijn bezoek aan de Meerburgerkerk een 46-ja rige Hagenaar aan, die zich vreemd gedroeg. De politie die een verkeerscon trole op de Hoge Rijndijk verrichtte, nam de man mee naar het bureau op verdenking van poging tot dief stal. Tijdens het verhoor bleek de man al vaker in aanraking met de poli tie te zijn geweest. Hij is naar het bureau Hazerswoude gebracht. Father J. Rekelhof 25 jaar priester ZOETERWOUDE Op feestelijke wijze heeft de gemeenschap van de parochie van St. Jans Onthoofding en de H. Kruisverheffing het zilve ren priesterjubileum gevierd van father J. Rekelhof, missionaris van Mill Hill in Oeganda en momenteel met verlof in zijn geboorteplaats. In de Aloysiuskapel werd 's mor gens een eucharistieviering geconce- den, waarop de 80-jarige pater B. lebreerd. 's Middags werd in het Berk, oom van father Rekelman, Don Boscohuis een recep'ie gehou- eregast was. De heer J. J. Noordman bood het parochiegeschenk aan: een projectie-apparaat met scherm en een veldbed. Verder werd de rest van het geld (f 925) zo overhandigd. De drumband van VIOS bracht nog een muzikale hulde. Burgerlijke stand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE Gtbortn: Jo- harmes L C, zv L C J Blom en C J Ammerlaan, René W M, zv van L J van der Post en C M van Goozen, Petronella W C dv C B G van Crom- voirt en J A A M Bus. Ondertrouwd: Scot, M F, 29 jr, Zoeterwoude en van Putten, S M, 22 jr, Katwijk; van Leeuwen, C J, 21 jr, Zoeterwoude en van Burik, G C, 19 jr, Zoeterwoude; van Giezen, PC, 25 jr, Leiden en van Gent, L M M, 21 jr, Zoeterwoude; Schik, J A J, 45 jr, Oploo, Sint Anthonis en Ledeacker en Onderwater, E M, 34 jr, Zoeter woude; Leoncini, zr, V»? jr, Toulouse (Frankrijk) en Kortmann, M C C J W, 26 jr, Zoeterwoude; Rietveld, D 23 jr, Zoeterwoude en Stouthart, H 26 jr. Bodegraven; de Jong, G M, 25 jr, Boskoop en Vlasveld, M H E E, 22 jr. Zoeterwoude; van Leeuwen, L M, 25 jr, Zoeterwoude en Faas, M, 19 JR. Zoeterwoude. Getrouwd: O den Eisen en A C M van der Ven. Overleden: N van Nierop, 67 jr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 4