LEIDSE RAAD MAAKT WEG VRIJ NAAR TORENBOUW AAN WITTE SINGEL WEEKAGENDA Eendrachtig huwelijk VERSTOPPING? BEHANGI ecnen Voorstel aangenomen met negentien tegen twaalf stemmen Kritiek op gebrek aan beleid bij college Weinig imponerende show in zonnige Leidse Hout Treinen stoppen in Lammenschans Cezinsverzorgsters met diploma Eerste gele taxi ijdt in Leiden NIÉUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 2 JULI 1968 (Van een onzer verslaggevers) LEI DEIS De gedachten aan warme vakantiestranden waartoe de temperatuur in een broeierige raadzaal alle aanleiding gafverdringendhebben de gemeenteraads leden zich gisteravond meer dan vier uur beziggehouden met het omstreden Witte-Singelplan. Om even voor Uvaalf was het pleit beslechtMet negentien stemmen voor en twaalf tegen ging de raad akkoord met de boute van de twee torens aan de Witte Singeldie in 1975 plaats zullen bieden aan de alfa-faculteiten en de biblio theek tan de universiteitTegen het voorstel van burge meester en wethouders stemden de KVP-fractie, de PSP- fractie. de ISoodraad-fractie, mevrouw Geelkerken van de prot.-chr. groepering en dr. Duyverman van de VVD. hem opnieuw gebleken dat het het Leidse college ontbreekt aan beleid, aan visie. Naar zijn mening was onvoldoende stilgestaan bij de con sequenties van de aanvaarding van het plan. Er worden wel, zo was de strekking van zijn betoog, wegen aangelegd en gebouwen neergezet in Leiden, maar daarbij blijkt niets van bestuurskracht, van planning en van coördinatievermogen. Hij vroeg zich met ernstige be zorgdheid af of burgemeester en wethouders wel een werkelijk be leid voeren met betrekking tot de infrastructurele voorzieningen van de stad. In laatste instantie, aldus Voordat tot stemming werd overgegaan hadden de KVP- en de PSP-fractie, zij het om verschil lende redenen, nog geprobeerd de beslissing op te schorten. De PSP-er Frans ging het verst: toen het desbetreffende agendapunt aan de orde kwam, stelde hij voor ook de beraadslagingen over het plan uit te stellen, om de raadsleden de gelegenheid te geven in de Duitse plaats Leverkusen te gaan kijken naar de toren die Bayern daar heeft neergezet. Met slechts vier stemmen voor werd dit voorstel verworpen. De KVP-er Lijten wilde alleen maar de beslissing, en dus niet de beraadslagingen, uitstellen. Het spits afbijtend, stelde hij dat er rondom het plan nog te veel vragen waren om nu al „ja" of „nee" te zeggen. Hij vond het trouwens ook „minder elegant" dat deze belang rijke zaak midden in de vakantie periode aan de orde werd gesteld: verscheidene raadsleden, aldus de heer Lijten, waren daardoor niet in de gelegenheid hun oordeel erover te geven. Ook dit voorstel-Lijten werd verworpen met elf stemmen voor cn twintig stemmen tegen. Tragische held De heer Lijten. die opmerkte dat de raad zelden een moeilijker be slissing had moeten nemen en „de goede stad Leiden" zelfs vergeleek met de tragische helden uit de klassieke Griekse tragedies, vuurde veertien vragen op het college af. Onder meer vroeg hij hoe het gemeentebestuur zich in blind ver trouwen kon verlaten op toezeg gingen van het curatorium van de universiteit ten aanzien van de financiële consequenties van het plan. Hij vroeg of het college mis schien was vergeten dat Leiden al eerder het slachtoffer is geworden van een zekere goedgelovigheid, toen het erom ging de belangen van het rijk te behartigen. Maar vooral vroeg hij zich af in hoeverre het belang van de universiteit vereist dat andere gemeentelijke belangen en prioriteiten worden opgeofferd aan wat toch eigenlijk een rijksbe lang is. Een werkelijk schetsplan, aldus de heer Lijten, is er niet. Verantwoor de adviezen ontbreken. Een ver keersplan dat de consequenties aan geeft en de opvang van een derge lijk verkeeraantrekkend object on derkent, missen wij ten enen male. Op grond daarvan meende de KVP- er dat zijn fractie zich op dit mo ment niet ten gunste van het voor stel kon en mocht uitspreken. Geen visie Ds. A. J. Kret, woordvoerder van de prot.-chr. fractie, had heel an dere bezwaren. Uit dit voorstel was volgens hem „niet serieus te ne men'. Onverdeeld voor het plan sprak de voorzitter van de socialistische fractie, de heer M. van Aken. zich uit. Hij wees op het belang van de universiteit (onder meer als groot ste werkgever) voor Leiden en meende dat die universiteit een kans moet worden gegeven haar taak uit te voren. Hij merkte overi gens op, wat voor hem ook de heer Amptmeijer had gedaan, de kritiek van de heer Kret op het college met betrekking tot het ontbreken van een visie, wel te kunnen onder schrijven. „Maar", zei hij, „er wordt nu een bestuurlijk besluit ge vraagd." Het college van burgemeester en wethouders wilde hij in ernstige overweging geven binnen de raad een orgaan te vormen dat met de universiteit van gedachten kan wis selen over de toekomstige ontwik keling. Eiffeltoren De VVD-fractie verklaarde zich bij monde van de heer L. Zitman akkoord met het voorstel. Geble ken is, merkte hij op, dat het over grote deel van de Leidse bevolking niet tegen het plan is gekant. Met betrekking tot de esthetiek vond hij dat het silhouet van Leiden juist vraagt om een bekroning, waarbij hij de Eiffeltoren als voorbeeld stelde. Zijn fractiegenoot dr. J. P. Duy- verman motiveerde het minder- heidsbesluit dat hij zou nemen. Hij wilde er geen genoegen mee nemen dat een alternatief niet in beschou wing was genomen en laakte de „lacuneuze detailplanning". Ten slotte werd nog het woord gevoerd door de heer Th. H. Nijssen van de Noodraad, de heer G. van der Vliet (prot.-chr.) en mevrouw J. M. van der Blom-Vijlbrief (CPN). Het schrikbeeld van een aantal Leidenaars, dat gisteren des ondanks de goedkeuring van de gemeenteraad kreeg. De laatste vrklaarde zich voor het voorstel, maar was wel bang voor de financiële consequenties, gezien de moeilijke verhouding tussen rijk en gemeente. Zwakke verdediging Nadat burgemeester Van der Wil ligen had gezegd dat Leiden niet te bang moest zijn om een uitdaging als deze te aanvaarden, verdedigden achtereenvolgens de wethouders Piena, mevrouw Den Haan en Harmsen het voorstel van B. en W. De heer Piena verweerde zich te gen de kritiek van de heer Kret met de woorden dat er in de hele gang van zaken in Leiden wel een dui delijke lijn zit. Verder ging hij er eigenlijk nauwelijks op in. Ook ver der bepaalde hij zich tot de beant woording links en rechts van een aantal vragen. Het krachtigste pleidooi voerde wethouder Harm sen, die nader inging op de ook veelvuldig ter sprake gekomen fi nanciële aspecten. Hij vond niet dat Leiden een financieel offer brengt om het rijk te gerieven en wees er op dat de uitvoering van het plan een stimulans kan zijn om de infra structuur van Leiden te verbeteren. Nadat de raadsleden in tweede in stantie het woord hadden gevoerd, waarbij de verdediging door de wet houders geen verandering in de standpunten tot gevolg bleek te hebben gehad, werd tot stemming overgegaan met de hierboven ge noemde uitslag. Sneltreinvaart De overige agendapunten gingen e lieer Kret, gaat het erom dat er gewoond en gewerkt kan worden in een sterk geconcentreerde bebou wing. Aan het voorstel wilde hij intus sen zijn stem niet onthouden, ook al niet omdat daarmee, zoals hij met nadruk zei, het werkelijke pro bleem niet zou zijn opgelost. In elk geval zou de universiteit niet de dupe mogen worden van het door hem gesignaleerde gebrek aan be stuurskracht. Hij vond dat Leiden de uitdaging moest aanvaarden, maar dat dat dan wel een uitdaging aan ht college was. Niet f serieus Namens de PSP-fratie pleitte de heer H. Amptmeijer voor de bouw van een universitair complex op een andere plaats. Hij stelde een sprei ding van de gebouwen voor over de Witte Singel, het Doelenterrein cn aan de andere kant van de spoor lijn. Daarmee zou bovendien een volgens hem ongewenste splitsing van de universiteit in alfa- en beta- faulteiten voorkomen worden. De heer Amptmeijer, die vond dat ook over het esthetish aspect best te twisten viel, hield verder zijn hart vast voor de Witte Singel als „wandelpromenade van ongeëven aarde schoonheid"; het behoud daarvan was volgens hem helemaal niet gegarandeerd. Ten slotte was hij ook tegen het plan om verkeers technische en financiële redenen; hy vond dat het rijk eerst maar eens zwart op wit toezeggingen moet doen voor het geval de be groting wordt overschreden. Het dreigement van de universiteit dat bij een „neen" van de raad Leiden de rug zou worden toegekeerd, was Wist u dat daar hele kleine pilletjes tegen |L|A||D|| J| V bestaan? Nourypharma in Oss maakt ze: NUUIllLAA LEIDEN Zes Leidse korpsen en bands gaven zaterdag onder auspiciën van de VVV en ten bate van het Anjerfonds-Zuid-Holland, een muzikale show in het sport park De Leidse Hout. Er was aar dig wat publiek (een paar honderd mensen misschien), maar men stond, op deze eerste mooie dag, beslist niet te dringen om er in te komen. De show is redelijk goed geslaagd, echter vrijwel zonder spectaculaire hoogtepunten. De grootte van het terrein maakte die trouwens onmo gelijk. Alleen de gecombineerde K en G's konden met hun schare het ideaal vrij dicht benaderen. Een show moet, de naam zegt het reeds, uiterlijk imponeren, overrom pelen, onophoudelijk de aandacht vasthouden. Dit gebeurde in deze zeven kwartier lange demonstratie niet of veel te weinig. Enkele kleine korpsen, zoals de dappere, op zichzelf goed werkende Francis- cus- en Paulus-bands, verloren in de uitgestrektheid te veel nuttig effect. Het groen-witte, wat gro tere Jahn had de kleur nog mee. De korpsen Werkmans Wilskracht en Concordia (met anders gekleur de, uiteraard sterker opvallende, majorettes), die correct marcheer den, moesten het toch voorname lijk van hun muziekmaken heb ben. Om kwart over drie begon de op mars, onvolledig en met veel te grote tussenpozen. Hierna traden de ge zelschappen, nu gelukkig zonder hiaat, achter elkaar op. Ze marcheer den of maakten figuren en speelden elk twee a drie nummers. De kwaliteit van klank en bewe ging was over het algemeen vrij goed tot uitstekend. Maar veel geluid verdween in de ruimte en sommige instrumenten, zoals de trombones, sprongen soms hinderlijk uit. De finale bracht het zestal in pa rallelle opstelling op gelijke afstan den, bijeen. Het aanzicht van al die stramme houdingen en fraaie kleu ren imponeerde even, maar verder gebeurde er niets, tenminste niet iets gemeenschappelijks. Eén voor één marcheerden de ge zelschappen, spelend of trommelend af. Om vijf uur was alles achter de rug. Joh. van Wolfswinkel in sneltreinvaart onder de hamer door. Ze gaven niet of nauwelijks aanleiding tot discussies. Bij het voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst met v/h L E. Nieu- wenhuizen N.V. over de ruiling van percelen grond aan en bij de Mors- weg, wenste de PSP-fractie aante kening te hebben tegengestemd. Tot leden van de Culturele Raad werden benoemd prof. dr. A. Brou wer. C. J. Buurman, mevrouw G. H. M. van Dongen-te Nijenhuis, mevrouw W. van Hulst-Mengerink, A. Koningsveld, mejuffrouw F. Kuenen en prof. Th. H. Lunsingh Scheurleer. Tot lid van de raad na mens de gemeenteraad werd be noemd drs. Provó Kluit en tot plaatsvervangend lid de heer J. Lij ten. Tot lid van de Raad van be heer van de Sportstichting werd be noemd de heer C- Hakkert. Dinsdag 2 juli Breestraat 19, 19 tot 20 uur: spreekuur christelijke emigratiecentrale. Stadhuis, 19 tot 20 uur: zitting Bouw fonds Nederlandse Gemeenten. KATWIJK Nieuwe Kerk. 20 uur or gelconcert Simon C Jansen uit A'dam. Woensdae 3 Juli Trouwkamer stadhuis, 16 tot 18 uur. zitiing sociaal raadsvrouw. Donderdag 4 Juli KATWIJK Triumiatorker k20 uur: orgelconcert Wim Hendriks uit Nijmegen m.m.v Rina Cornelissens. sopraan. LEIDERDORP Van der Valk Bou- manweg 236. 20 uur: Maranathabijeen- komst. Tentoonstellingen Lakenhal, van 5 juli tot 22 september: Negen Leidse fotografen. Jeugddorp Van 1 juli tot en met 9 augustus elke week van maandag tot en met vrijdag Jeugdvakantiedorp in Jeugddorp Voor- schoterweg van half tien tot zestien uur Welke Apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 uur): Verkrach ting (18 jaar); LIDo (2.30, 7 en 9.15 uur): Gevaarlijk minnespel (18 Jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur: Mini-week end (18 Jaar). REX (2,30. 7 en 9.15 uur): De bloedige wraak van Rlngo (14 Jaar) STUDIO (2.30. 7 en 9.15 uur): Cash. cash (18 Jaar). TRIANON (2 en 8 uur): Dr. Doiillle (alle leeftijden) Mobiel A..N.W.B.-kantoor Musea en Hortos Museum vuiuenitunae. Steenstraat: op werkdagen van to tot 5 u.. ook zaterdag zondag van 1 tot 5 uur. Museum Oudheden. Rapenburg: op werkdagen van 10 tot 5 u. ook zaterdag zondag van l tot 5 uur. Sted. Museum De Lakenhal, Oude Sin gel: op werkdagen van 10 tot 4 u.: eon daga van l tot uur Hortus Botanicus (Rapenburg): op werkdagen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur, kassen zaterdag* en zondags geslo ten Badinrichtingen De gemeentelijke badinrichtingen Van der Werffstraat 39 en Leidsestraat lb zijn geopend: dinsdag 811.15. 13.30 17.15; woensdag 8—11.15. 13.30—17.15: don derdag 8.3011.15. 13.3018.15; vrijdag 8.30—11.15, 13.30—18.45, zaterdag 7.30—11.15, 13.30—16.30. Bezoekuren ziekenhuizen Academisch ziekennuis. vuoi pauenten id klasse ta, lb en 'ie. dagelijks to 39- 11.30. 14JO16 en to—2C mui. Vooi oatienten in klasse i: naanaag, woensdag, donderdag en vrijdag 18. iS- 19. dinsdag 13—1* .zaterdag 15—16, zondag algemeen christelijke en nationale feeat- dagen 14.30—16 uur Vrouwenkliniek: maandag t.m. vrijdag 18.45—19.30 uur, zaterdag 15.30—18 30 uur. zondag 15.30—17 uur. Klassep-inenten op ae vrouwenkliniek. Ingezonden De N.S. heeft onder het motto „Met moderne snelle treinen: verbe terde verdubbelde versnelde trein dienst" op het traject Leiden-U- trecht de frequentie verdubbeld. Kennelijk echter niet tot genoegen van het publiek: een verzoek om ad hesie aan het verzoek aan de NS om voortaan alle sneltreinen ook in Lammenschans en ook in Bode graven en Vleuten te laten stop pen, kreeg onverwacht veel bijval. Geen wonder, want de tijdsbespa ring voor de NS is 4 minuten, ter wijl de reizigers een kwartier tot een half uur langer nodig hebben om het hoofdstation in Leiden te be reiken. De parkeerruimte bij Lam menschans is bovendien uitstekend. De initiatiefnemer heeft een verzoek om adhesie gedurende 60 uur (12, 13 en 14 juni) op de halte Lam menschans ter tekening neergelegd. In die tijd werden rond 170 handte keningen geplaatst. Voorschoten Ir. J A Vermaal LEIDEN Aan de Interkerkelijke Op leidingsschool voor Gezinsverzorgsters slaagden: J J van Apeldoorn. Lelden; J van Beek, Lelden; K G Besuljen. Kat wijk; C Bobeldljk. Opmeer, Chr. E Ho- rikx. Wassenaar: A Keljer. Huizen: C M Kuyper, Den Burg (Texel): E W Lambers, Laren N.H.; T W Mantel. Andijk; L Mor ren. Zeist: N Mulder. Huizen: G Schaafstra, Kreileroord; A J Scheepma ker. Utrecht; G I Smith. Nieuwer ter Aa post Nieuwersluls: J Snoodijk. Weesp; A D v/d Vaart, Past Nieuwveen; J W Ver kamman, IJmulden; J Vrecken, Rijnsburg; A M Zielman, Oudeschll. LEIDEN Bij de examens van de stichting Vamor te 's-Gravenhage, slaagden voor het Vamor-diploma- rij-instructeur voor de categorie B-E de heren W. Buts te Lisse, C. van Kampen te Voorhout, C. van der Meer te Rijnsburg, G. van der Meer te Roelofarendsveen en H. Steen bergen te Leiden. Voor de categorie C-D-E slaagden de heren H. Arends te Zoetermeer en Ph. van Ast te Voorschoten. De opleiding tot deze examens werd verzorgd door de heer W. Handgraaf. oagcluks 10 3011.30 14—16.30 en 19— 2C uur. op de afdelingen verloskunde en Kin dergeneeskunde kunnen kinderen bene den de 16 resp 12 laar niet worden toe gelaten In net oeiang van de patiënten Kunnen nlel meet dan twee bezoekers tegelijk bij een patient worden toegelaten. Dlaconessenhuls Lelden- derde Klas da gelijks 2 tol 3, dinsdag .donderdag en zondag bovendien van 7 tol half 8; twee de klas dagelijks van 2 tol 3 en van 7 tol 8. eerste klas dagelijks van 11 tol 12. 2 tot 3 en I tot 8 Ellsabethziekennuis Lelden derde Klas dagelijks van tol 3 en 's avonds van kwart voor 7 tol half 8. kraamafdellng dagelijks van s tot 4 en 's avonds van kwart voor i tol nalf 8; tweede klas da gelijks van hall 12 tot 12, 2 tol 3 en kwart voor 7 tot hall 8; eerste klas dagelijks van half 12 tol half 8. Annakilniek Leiden: dagelijks van nail twee tot half drie en bovendien op dins dag-, vrijdag- en zaterdagavond van ze» tot zeven Klassepatlenten dagelijks van half twee tot half vier en elke avdhd var zeven tot acht ALPHEN-Rijnoord: alle Klassen dage lijks van haLf 5 tol half op zondag van 4 tot half 8 Kinderafdeling dagelijk* van J tot 6 mei bovendien op dinsdag en donderdag een halfuurtje voor vadert van 6 lot half KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8; tbc- aftiellng dagelijks van half 3 tol half 5 Revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tol half 5; Revalidatie centrum kinderen woensdag van 7 tot 8 zaterdag en zondag van half drie tot half vljt Longkllnlek en tbc-afdellng kinderen woensdag van 7 tol 8 en zater dag en zondag van half 3 tol half 1 NOORD WIJK - Sole Mlo klasse-pa- tienten dagelijks van 8 tot nalf 5 en s avonds van 7 tot 8: zaalpatténten zon dags van l tot 3. dinsdags van I tot hall 3, donderdags van half 7 tot half 8 eD zaterdags van l tol half 3 Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde: zomertentoon- stelling viva Mexico (kenmerkende cul tuur-historische facetten van hel Mexico van vroeger en nu), tot 1 december meer dan 1000 dessins II m Haarlemmerstraat 111 LEIDEN Sinds gisteren rijdt de eerste gele taxi in Leiden rond. Het is een wagen van de Eltax. Het ligt in de bedoeling alle auto's van dit bedrijf (14) geel te spuiten. Hiermee wil men aansluiten bij de jongste ontwikkelingen, die zich op het gebied van het openbaar vervoer voordoen, zoals bij de Ned. Spoor wegen en bij verschillende grote busondernemingen. Proeven hebben aan het licht ge bracht. dat geel de beste kleur ia voor het verkeer, zowel bij regen als bij mist. Daarnaast wil men op deze manier de taxi's voor het pu bliek beier herkenbaar maken. Geveilde percelen LEIDEN In het Venduhui6 der Notarissen werden de volgende per celen geveild t.o-v. notaris W. F. Karstens te Leiden en C. van Breda te Poortugaal: dubbel pakhuis Rijnstraat 4 en 4a. gemijnd op f 16.700 door P. Moerman q.q. T.o.v. notaris M P Kaptein te Leiden, woonhuis Mussembroekstraat 21/21a op f7300 door F. Brands q.q., woon huis Mussenbroekstraat 23/23a op f 5050 door J. Verbaan, woonhuis 5e Binnenvestgracht 2 op f 2450 door J v Aller q.q., woonhuis, R. Vis- scherstraat 53 op f8900 door J. de Bolster. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEESTGeboren: Klaslna dv M Maat en P H Glasbergen; Eelco zv H W van Loon en C Duiker; Jas per Dirk zv J van der Meulen en F Kuipers; Martin Coenraad Eduardu» zv B J Smulders en R J de Smit. Ondertrouwd: H C M Duiven voorden en P I S van Kampen; J J van der Voort en E M H Dofferhoff; C den Hollander en C H van der Weijden; H C de Gruil en M E Nagte- gaal; G Schipper en D J Norris. Getrouwd: T A Atema en W M J Collee. Overleden: H P de Geus; A van der Sluis w.v. H. C. P. Dolk. LEIDEN De bekende jeugd- en sportleider Aad van der Luit trouwde gisteren in het Leidse stadhuis met Lies Borst. Beiden zijn lid van de judoclub „Een dracht". Om hun blijdschap over dit eendrachtig genomen besluit te tonen, lieten in judokostuum ge stoken jeugdleden van „Een dracht" kleurige luchtballonnen op. Een boog met het opschrift „Lang leve Aad en Lies" onder streepte die blijdschap. Foto N. van der Horst) Hogere uitkeringen bloem bollenbed rijf HAARLEM Het bestuur van het Sociaal Fonds voor het Bloem- bollenbedrijf. heeft in overleg met de werkgevers- en werknemersorga nisaties. besloten de uitkeringen bij geboorte en bij ziekte van de echtge note van de werknemer, ingaande 1 juli 1968, met vijftig procent tc ver hogen onder handhaving van de pre mie op 50 cent per week voor iedere mannelijke werknemer van 18 lol 65 jaar. De uitkeringen worden dam: bij geboorte van een kind van de werk nemer op of na 1 juli 1968 f 150 (was flOO); bij ziekte van de vrouw van de werknemer f 150 per uitke ringstermijn van 13 weken (was f 100) voor iedere uitkerinsstermijn, eindigend op of na 1 juli 1968. Bromfietsen botsten LEIDEN Gistermiddag om kwart over twee is op het Lammenschans- plcin een 70-jarige bromfietser uit Rotterdam in botsing gekomen met een 25-jarige vrouw uit Zoeterwou- de, die eveneens een bromfiets be reed. De man is met verwondingen aan de linker hand naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De vrouw liep schaafwonden aan hoofd en handen op. Promoties in Leiden LEIDEN De heer G K van Dongen, geboren te Rotterdam en thans wonende te Nieuwerkerk aan de IJssel. is ge promoveerd tot doctor ln de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Het temporo-mandibulnire gebied bij da mens in de 6tadia van 50 en 80 mm kop- stuitlengte". De promotor was prof. dr. I F M Landsmeer. De heer M J M Bless, geboren te NH- megen en thans wonende te Noordwjjk aan Zee. promoveerde tot doctor ln de fa culteit der wiskunde cn natuurweten schappen op proefschrift getiteld „On two Hollinid ostracode genera from the upper carboniferous of northwestern Spain". Promotor was prof dr A Brouwer. De heer A M d'Ans. geboren te Luik cn thans wonende te Oostende, promo veerde tot doctor in de faculteit der let teren op proefschrift getiteld „Le créola Franeai6 D'Halti (étude des unltés d'ar- tlculation, d'expansion et de communi cation)". Promotor prof dr L Kuken- heim en prof dr J Voorhoeve. LEIDEN In de lijst van bevor deringen aan het Rembrandtlyceum is gisteren een naam uitgevallen. Bevorderd van A3 naar A4 is ook Ineke Vink te Leiderdorp. H. G. Koekoek voorganger baptisten in Alphen ALPHEN De heer Hi. G. Koe koek uit Harderwijk heeft het be roep van de Baptistengemeente aangenomen. Hij zal begin oktober worden bevestigd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1968 | | pagina 3